Předčasný porod v 34+4

Porod

Všechno v pořádku to jsem slyšela na každý poradně. Nic nenasvědčovalo tomu, že se náš malej Peťulka rozhodne přijít na svět tak brzy.


8 komentářů

Dnes je 8.4.2015 a právě toto datum bylo určeno jako termín porodu při zjištění těhotenství. Ale začněme popořádku.

18.2. (středa) jsem byla v poradně a na posledním velkým UTZ a zase - všechno v pořádku jako vždy. Neodpustila jsem si poznámku, že by mě zajímalo, kdy se co pokazí. Krom velké únavy v prvních měsících a nevolnostech, kdy jsem bez sáčku v kapse nevyšla z baráku - kdyby náhodou -, mě nic netížilo. Nakonec jsem nezvracela ani jednou, vždycky jsem to nějak ustála. :D

Následující týden hned v pondělí jsem si konečně nakoupila hygienické potřeby do porodnice pro mě i pro miminko a říkala jsem, že si o víkendu sbalím raději už i tašku a po neděli začnu prát oblečky, že už je konečně čas. Tak jsme zajeli koupit komodu, aby bylo kam hadříky dávat.

Po celou dobu těhotenství, když už jsem malýho cítila, jsem ho měla na pravý straně, výjimečně jsem ho měla vyboulenýho vlevo. Takže mně nepřišlo nic divnýho na tom, že jsem ho celou sobotu měla vyboulenýho a chvilkama mně tvrdlo břicho. Moc jsem toho nesnědla, jen jsem se tak povalovala u televize a dělala si srandu z toho, že bych ho ten den nejradši vytlačila, jak je to nepříjemný.

Večer jsem si dala sprchu s tím, že ty mastný vlasy si umyju až ráno - jdeme přece k přítelovým rodičům na oběd, jelikož jeho maminka má narozeniny, tak se zase jednou trošku zkulturním, že jo.

Leželi jsme v posteli a plánovali následující dny - v pondělí vyzvednem novou přítelovu občanku a zajdeme na matriku, aby měl malej jeho příjmení. Taky se ještě koukneme do kalendáře a definitivně vybereme jméno pro našeho chlapečka. Když mně začalo kručet v břiše, tak jsem si říkala, že bych se mohla konečně najíst a ukecala jsem přítele, že si uděláme palačinky. Bylo už kolem 22:00, ale chuť byla silnější.

Prý se toho chopí. Tak jsem si sedla do jídelny, vzala si křížovky a po chvíli se mně začalo chtít na záchod. Ještě jsem chvíli odolávala a najednou ve mně něco luplo. Říkám si, aha, to asi bude bobo, tak radši jdu. Jen jsem stoupla, tak jsem v okamžiku cítila, jak mně cosi teče po stehnech.

Stiskla jsem nohy a cupitala na záchod. Když jsem se pak otočila a za mnou byly mokrý stopy a ze mně to furt teklo. Tak jsem pomalu začínala panikařit a volala na chlapa. Ten přiletěl s oběračkou v ruce v domnění, že hysterčím kvůli pavoukovi. Když se zadíval na tu spoušť, tak se mě ptal, jestli jsem se nepočůrala.

No nic, hupsla jsem znovu do sprchy, dala si vložku, zbytek vložek jsme vzali s sebou, kdyby náhodou, a jeli jsme do porodnice.

Celou cestu jsem si jen říkala, ať je malej v pořádku, ať to nic není. Dojeli jsme do porodnice. Tam nás paní na recepci poslala na gynekologickou ambulanci do jiný budovy, tam zase když zjistili, v jakým jsem týdnu, mě hnali zpět do porodnice.

Konečně jsem mačkala ten zvonek na porodních sálech a otevřela mi rozespalá sestřička a prej jakej mám problém. Tak jsem jí řekla, že ze mě něco teče a že se obávám, že jde o plodovou vodu. Když jsem seděla, tak dobrý, ale jakmile jsem stoupla, tak jsem byla hned mokrá od pasu dolů. Tak prý si mám sednout v čekárně a počkat na pana doktora. Tak jsem ji povídala, že bych byla ráda, kdyby se na mě hned někdo podíval, že mám strach. Prý mně teda natočí monitor. Mimochodem, na první monitory jsem byla objednaná na 10.3.

Prvně nemohla najít malýho srdíčko a panika se ve mně stupňovala. Když už konečně srdíčko našla, tak malej usnul, takže každou chvíli chodila a šťourala mně do břicha, aby se malej probral. Prý mám kontrakce a je divný, že je necítím.

To jsem se teda divila i já, jelikož můj práh bolesti je děs a hrůza. Po monitorech za panem doktorem na vyšetření a bylo jasno - příjem. Prý se podaří porod tak o 2-3 dny zadržet, dýl asi ne.

Vzhledem k tomu, že už bylo dost hodin, domluvila jsem se s přítelem, že teda zůstane přes noc, což nám povolili, a ráno mně zajede pro věci. Tašku jsem neměla stále nachystanou a v noci jsme si na ni ani nevzpomněli. A navíc jsme jeli jenom na pohotovost, že…

Odvedli mě hned na porodní boxy, že tam budu až do porodu. „No super a co tady, vždyť za mnou nemůže ani návštěva,“ bylo první, co mě napadlo.

Po pár strávených hodinách s napíchnutou kapačkou na udržení a kontrakcích po 7 minutách jsem si říkala, že je to vlastně dobře, co by tam návštěva dělala, koukala se, jak se sprchuju, v domnění, že rozeženu kontrakce? :mrgreen:

Jak se mám asi na doporučení PA zkusit pořádně vyspat, když mně nad hlavou děsně tikají hodiny a připomínají, že za chvíli je tady ta bolest zase. A ty kontrakce opravdu zaspat nejdou, takže za těch 7 minut se fakt pořádně nevyspím.

Beru stojánek s kapačkou a letím na záchod. No super, ještě průjem k tomu všemu.
Při dalších natáčených pásech malej konečně nespal, což jsem ostatně poznala, když se mně kopancema vlnilo břicho.

Od 4 hodin kontrakce začaly zesilovat a zkracoval se postupně interval, až jsem je měla po 4 minutách. Furt jsem nechápala, jak můžu 2-3 dny vydržet s takovejma bolestma.

Opravdu jsem žila v tom, že se ten porod ještě zadrží, vždyť bylo strašně brzy.
Z omylu mě vyvedla až PA, která do mě hrábla zase v kontrakci a zasloužila by minimálně kopačku do hlavy, jaká to byla bolest. Prohlásila, že „se nám to tam pěkně rozjíždí“.

Na mou vyděšenou otázku, jestli to jako bude ještě dneska, mně řekla, že do oběda mám porozeno. To bylo už nějak kolem půl 9 a zrovna jsme si s přítelem říkali, že teda zajede pro ty věci. Když mu PA říkala, že pokud to nechce prošvihnout, tak by si měl ustlat…

Takže napsal mamince, že na oběd nedorazíme, aby pak nepanikařili, kde jsme, a začal kolotoč - sprcha, chůze, postel. Telefony jsme měli oba těsně před vybitím, takže jsme jeden nechali zapnutej a druhej vypnuli, abychom mohli udělat potom alespoň jednu fotku.

Byla jsem zatím pořád plná humoru, až se přítel divil, jak to krásně zvládám. Chodila jsem po pokoji a promlouvala k malýmu, že to určitě zvládnem a kdesi cosi, než se dostavila zase ta děsná bolest.

Když už jsem byla otevřená na 8, tak PA zavelela a šlo se pomalu na kozu tlačit. Jenže ve mně se najednou všechno bloklo, furt mě děsilo to, že je to strašně brzy. Byla jsem už docela vysílená a s každým zatlačením jsem měla humoru míň a míň, jelikož jsem nevěděla jak na to a zoufalost se stupňovala.

Když jsem zatlačila a PA do mě zase šáhla, tak jsem měla vždycky pocit, jakoby malýho zatlačovala zpátky a bylo po tlačení. Přítel chudák měl vždycky rozdrcenou ruku a nepustila jsem ho ani na záchod. Co kdyby náhodou.

Tak zase sprcha, na koze poloha na boku a nic, blok byl blok. Vzhledem k tomu, že jsem neměla ani klystýr jsem se bála, že se tam potentuju. PA vždycky odešla a že máme zazvonit, až budu mít kontrakce. Než ona přišla, tak bylo vždycky po kontrakci a jelikož jsem bez ní měla zakázáno tlačit, tak jsem začínala bejt pěkně vzteklá.

Když už pak zase odcházela, tak jsem se ji zeptala „Kam jako zase jdete?“ a její odpověď „A co tady budu dělat?“ mě opravdu dostala.

Šla jsem teda zase do sprchy a v jednu chvíli už jsem se dívala na ty čistý kachličky, že si tam normálně lehnu a porodím snad tam. Nakonec jsem vždycky ještě dokázala dojít na tu kozu.

Asi v 10 mně PA říkala, že kdybych dělala to, co ona mně říká, tak už bych měla dávno porozeno. Tak jsem se ji chtěla zeptat, kolikrát teda rodila ona, že je tak chytrá. Měla jsem křížový bolesti a s každým zatlačením jsem myslela, že musím umřít. Na to mně řekla, že už mně pomůže jedině porod a že tu bolest musím přetlačit.

Pak mě poslala naposled do sprchy a že mně potom píchne oxytocin, že budu mít takový kontrakce, že mě to donutí už porodit. Tak jsem ji říkala, že ho nechci. No, stejně jsem mu neunikla. Z jejího chování už jsem pak byla fakt nešťastná a řekla si, ať se tam klidně po**ru, ale ať už je to za mnou.

A najednou to šlo ráz na ráz a na asi tři zatlačení se nám 1.3.2015 v 10:46 narodil náš malej Petřík, který měl 2600 g a 45 cm. :srdce:

Jeho vstup do života nebyl zrovna nejlehčí. Museli ho resuscitovat, pak byl v inkubátoru na CPAPu, jelikož i na to v jakým byl týdnu měl druhý stupeň nedozrálosti plic. 12.3. ho dali už jen na vyhřívaný lůžko a konečně 24.3. nás pustili domů. Apgar skore 3 - 5 - 7.

Už chápeme, proč na nás na posledním UTZ ukazoval prostředníček.

Hodnotilo 27 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Dajdí
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 15.04.15 03:59

Krásný deníček :lol: Měla jsem porod 35+2 takže plně chápu ten pocit, že je přece na porod ještě brzo. Porodní asistentku bych teda asi na tvém místě rovnou propleskla. Musela to být opravdu „paní profesionálka“. Užívejte prcka dokuď je takhle maličký, strašně rychle vám vyroste. Můj byl podobný (2570g a 46cm) drobek a vyrostl tak rychle, až mi to bylo líto.

Příspěvek upraven 15.04.15 v 04:03

 
Mildík30
Ukecaná baba ;) 2375 příspěvků 15.04.15 06:01

Krásně napsany denicek, moc hezky se četl:-) Hlavne, ze je malicky v porádku a vse jste krásne zvladli…ta asistentka by teda zaslouzila…mela Ti byt spiš podporou než kazit dojem z porodu…ale tak co se da dělat, na lidi, ktere nebavi jejich prace, clovek narazi všude…

 
kintly
Závislačka 3842 příspěvků 15.04.15 07:35

Gratuluji mám malyho 34+1tt a mel jen 1980gr ale aspoň dozrali plíce. Hlavně ze to prdolky zvladli

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 62 inzerátů 15.04.15 07:41

Krásný deníček, hlavně že jste oba v pořádku a miminko to rychle dožene. Některé asistentky jsou bohužel pro nás takové, zasloužila by si. :)

 
PerlaZP
Stálice 73 příspěvků 323 inzerátů 15.04.15 07:58

Výborně napsaný deníček - jeden z nejlepších, který jsem zde zatím četla. :potlesk:Hlavně, že všechno dobře dopadlo - gratuluji k miminku. :kytka:

Příspěvek upraven 15.04.15 v 08:00

 
Mirisska
Kecalka 101 příspěvků 15.04.15 09:05

:lol: Krásný a úsměvný deníček :D Hlavně, že vše dobře dopadlo a malý je zdravý a má se čile k světu.

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 15.04.15 10:01

No :) já jsem teď 33+1 :D Neříkám, že bych se už nechtěla vyspat :D ale snad tam uvnitř ještě vydrží :D Jinak vtipně napsaný deníček a věř mi :D i kdyby ses jim tam posrala :D Tak ti to je konec konců jedno :D Také jsem na to strašně myslela a nakonec mi bylo jedno co jsem tam všechno nechala :D Každopádně přeji hodně zdravíčka :)

 
Ziina
Kelišová 5358 příspěvků 15.04.15 10:36

Všem děkujeme, už jsme všichni spolu doma a už je dobře, to nejhorší je snad za náma :dance: malej měl před týdnem 3,84 kg a 53 cm, takže roste jako z vody. :hug:
Myslela jsem si, že PA neměla jen svůj den, těch zápichů měla víc :pocitac: ale kamarádka ju měla taky u porodu a je to prostě megera :mrgreen:.

 
chs.jasmin
Kelišová 5067 příspěvků 3 inzeráty 15.04.15 11:38

Krásné miminko, krásný deníček. :kytka: :hug:

 
medunka23
Kelišová 5860 příspěvků 1 inzerát 15.04.15 12:41

Teda PA je fakt empatická jako prase, apgar opravdu nic moc, ale malý je nádherný a je to bojovník, užívejte, opravdu to strašně rychle uteče

 
Ziina
Kelišová 5358 příspěvků 15.04.15 12:42

@medunka23 apgar bylo 1 - 5 - 7, mám tam chybu se teď dívám :oops:. Děkujeme, užíváme :dance:.

 
medunka23
Kelišová 5860 příspěvků 1 inzerát 15.04.15 12:45

@Ziina 8o no tak to je opravdu bojovník, já mám pocit že jsem rodila včera a ono už to je 16m a místo malinkýho miminka tu mám rozlítaný batole :D

 
Ziina
Kelišová 5358 příspěvků 15.04.15 12:49

@medunka23 kdyby to tak neutíkalo, co?

 
jaluvka
Ukecaná baba ;) 1467 příspěvků 15.04.15 14:14

:kytka: Moc pěkně napsané. Já rodila v 35 tt. Také praskla voda. Porod byl ale rychlý a super. Přeji všem. U nás však kromě žloutenky bylo vše vpořádku a po porodu As 9-10-10 :think:
Přeji jen zdraví!!! :kytka:

Příspěvek upraven 15.04.15 v 14:16

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 15.04.15 14:51

AHoj, gratuluju ke chlapečkovi. co to jako bylo za příístup? Oni rodí 35 týden a asistentka se neobtěžjue ani být u tebe? Ona měla být s tebou pokud se jí nelíbilo jak ti to jde, ne tě v tom nechat koupat, co jako je??…jasně že nečekám že u ženy co rodí 2,3 dny bude furt někdo, ale tohle mi příjde trochu divné, s tak šíleným apgarem???To nepoznala na monitoru? Mým dětem oběma mizely ke konci ozvya ty tam kolem mě pěkně lítaly a šlo o zdravé novošky v termínu s 9-10-10 a 9-9-10 :nevim:

 
Xverunka
Ukecaná baba ;) 1210 příspěvků 15.04.15 15:04

Krásný deníček, pěkně napsáno a ta fotka z ultrazvuku nemá chybu! :mrgreen:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 15.04.15 16:11

Tento denicek co se tyce humoru nema chybu :D
Ta PA co na to rict baba jedu :roll:
Uzivejte si mrne :kytka:

 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 15.04.15 18:35

Krásný deníček, hlavně, že všechno dobře dopadlo a jste oba v pořádku!!! Přeji hodně zdraví a síly :kytka: :hug: :srdce:

 
90-60-90
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 15.04.15 19:20

Blahopřeji, ať je syn zdraví a šťastný

 
Ziina
Kelišová 5358 příspěvků 15.04.15 19:44

Tak ještě jednou děkuji.
PA by se hodila spíš na vojandu. Když jsem ji říkala, že na ni vidím, že se zlobí, tak mně řekla „mně to je jedno, já jsem tady do šesti“ a když mně malýho dali modrýho a upozornila jsem je, že nedýchá, tak mně říkala, že to není možný a pak když ho pediatrička resuscitovala a doktorka čekala na placentu, tak u ní ta PA stála a furt jsem jenom slyšela, jak ji říká, že to je špatný a když jsem se ptala co se děje, tak mně ani nic neřekla. Nebýt tyhle potvory, a těch okolností okolo (co se týče malého), tak bych si stěžovat na porod nemohla.

 
AnnaF
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 15.04.15 20:28

@Ziina : Sileny pristup. Mela jsi tam muze? Muj by ji zabil.

Jinak, rekli ti, proc jsi porodila tak najednou, kdyz vsechno bylo v poradku?

Preju, at ti syn pekne roste a gratuluju!

 
Ziina
Kelišová 5358 příspěvků 15.04.15 20:42

@AnnaF muže jsem tam měla, ale myslím, že by byla i s ním rychle hotová a on byl taky dost vyplašenej.
Dneska jsem byla na kontrole po šestinedělí a jelikož se na nic nepřišlo, tak mně brala krev na trombozu, jestli nemám srážlivost krve. Ale myslí si, že to bylo vysokým tlakem - brala jsem prášky.

 
Suzuveverka
Závislačka 4934 příspěvků 15.04.15 20:59

Porodní asistentku bych kopla do žeber…
Na to, jak šel brzo, měl pěkný míry :-) Gratuluju :-)

 
Selfie
Nováček 2 příspěvky 15.04.15 21:36

Pěkné, veselé. velká gratukace

 
ZaziS
Ukecaná baba ;) 1417 příspěvků 15.04.15 21:47

Krásný chlapeček s nádhernými mírami! Škoda problematického porodu a nedozrálých plic, jinak by mu nic nechybělo :srdce: Já si u porodu 34+1 říkala, že nejsem na dítě ještě připravená :lol: Ale narodil se nám císařem prďolka 1700g a 41cm, 9-9-10. Injekce na dozrání plic v klidu stihli. Kdyby neprasknul jeden z obalů, beztak přenáším, kontrakce s oxytocinem jsem poznala až u přenášeného druhého :mrgreen: PA opravdu profesionálka na svém místě! :cert: Hlavně hodně zdraví!

Příspěvek upraven 15.04.15 v 21:48

 
Lemonkas
Závislačka 4087 příspěvků 15.04.15 22:10

Hezky napsané :) a malej je kouzelnej a na to, že se narodil o tolik dřív měl hezké míry, to měli ti moji skoro v termínu

 
barca0140
Závislačka 2912 příspěvků 15.04.15 22:22

Moc hezký deníček s krásným koncem. Malý je nádherný a i přes komplikovanější start do života, vám krásně roste a určitě už na něm není ani znát, že se rozhodl přijít o pár týdnů dříve. Náš chlapeček se taky rozhodl na 35+3tt, že už ho bříško nebaví a chce poznat rodiče, jen musel ven akutním císařem, protože jsem měla dvě placenty cévně spojené a byl natočený koncem pánevním-nohama(který už málem vystrkoval spodem ven :D ) a na to, že jsme poměrně brzo po objevení kontrakcí volali sanitku, dojela jsem chvilku před půlnocí otevřená už pomalu k porodu a fofrem budili dalšího doktora a pakovali mě na sál, docela kovbojka :mrgreen: Ale u nás bylo komplikované celé těhotenství, protože ven se chtěl podívat už na 23tt, kde se to podařilo zastavit a pak po měsíci u Apolináře v Praze a propuštění domů si dal chvilku na čas a jeho další pokus proběhl na 32tt, to už jsem si myslela, že se to nepodaří zastavit a podařilo + napíchání kortiko a na tom 35+3tt už se mu to teda podařilo a vyklubal se a musím říct, že v našem případě jsme byli šťastní, že vydržel takhle dlouho i přes všechny komplikace, apgar měl 10-10-10 a po devíti dnech jsme si ho nesli domů, až doktoři nechápali, že neměl ani známku po žloutence a nic co by nasvědčovalo tomu, že byl o 5t dříve :) Tak ať vám dál krásně roste i když já mám pocit, že nám roste až moc, přitom jako by to bylo včera a ne už 1.5r 8o :hug:

 
Marinna
Nováček 8 příspěvků 15.04.15 22:31

Moc hezký deníček, úplně se mi vybavil můj porod. Rodila jsem dvojčata 34+1 po prasknutí vody, 47 cm a 2200g. Naštěstí všechno v pořádku. Teď je holkám 7 měsíců, rostou jako z vody, tak si vychutnávejte každou chviličku s vaším drobečkem.

 
Kaculatko
Extra třída :D 11745 příspěvků 15.04.15 23:56

Mam za sebou dva predcasny porody, oba zacaly prasknutim vody a muzu teda rict, ze jsem kdesi v hloubi duse byla moc rada, ze poprve se mi to stalo v nemocnici, kde jsem zrovna lezela „jen tak“ s tlakem… nejak vnitrne me uklidnovalo, ze se v ten moment prave nachazim tam, kde se o nas postaraji.
Kdyz se mi to stalo podruhe doma, nadsena jsem nebyla, ale vedela jsem co a jak, takze jsem zustala relativne klidna ( no orvala jsem to, tehotenstvi probihalo lip a do posledni chvilky jsem verila, ze tentokrat donosim).
Tim chci mimojine rict, ze obdivuji autorku i vsechny holky s podobnou zkusenosti, kterym se prvni predcasny porod rozjel bez pricin nekde za behu nebo doma, nevedely co se poradne deje a zvladly to s klidem, protoze zazitek je to fakt blbej :palec:

 
AnnaF
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 16.04.15 10:06

@Ziina : Aha, no, vysoky tlak muze zpusobit, ze se pri kontrakcich praskne voda, to je fakt. Jinak chapu, ze muz byl vydesenej jako ty, ja jsem psala, ze muj by ji zabil, ale vim, ze by se taky bal, predcasny porod fakt neni sranda. Kazdopadne gratuluju a jsem rada, ze vsechno dobre dopadlo.

 
suvik
Nadpozemská drbna 25305 příspěvků 16.04.15 13:31

No to je koza ta asistentka!!! Silenej pristup! Jesteze to dobre dopadlo. Neni mi jasny, ze byla tak v klidu u predcasnyho porodu. A doktor tam na tlaceni nebyl? Nebo jak?

 
katy17
Zasloužilá kecalka 911 příspěvků 1 inzerát 16.04.15 14:00

Gratuluji k miminku a k ctivemu deníku. PA si hold člověk nevybere kozy jsou asi všude taky jsem mela…slova jako "nekricte mi tu jako histerka, kvůli vám musíme zavřít v tom horku OKNA aby všichni pacienti neutekli z nemocnice…fakt slyšet nechcete a ke všemu já mela opačný problém velké dítě a bez nastrihu tak když me skubala svýma 4100g jsem si rvala z plna hrdla at si PA třeba po…

 
zlodcera
Extra třída :D 12243 příspěvků 17.04.15 17:51

To asi bude bobo :mrgreen: Taky mi praskla voda a na to lupnutí si pamatuju - už jsem ležela a usínala a najednou bolestivé lupnutí v boku - tak se otočím na bok, že asi střeva, tak ať to zaspím, a jak jsem se přetočila, tak ze mě začalo téct. Ač ne moc veselé téma předčasného porodu, pobavila jsem se :) Gratuluju k miminku a přeju hodně zdraví! Přístup personálu je někdy opravdu trestuhodný. Já se s tím taky setkala..

 
LUCCC
Povídálka 17 příspěvků 19.04.15 19:46

NAS MALY SE TAKE NARODIL 34+4 TT, 1950 G A 45 CM AKUTNIM CISARSKYM REZEM PRO SPATNOU FUNKCI PLACENTY. APGAR MEL 5-9-10. DYCHAL NA STESTI SAM A BYL V PORADKU. STRACH JSEM MELA NEPOPSATELNY, TAK VIM CO JSI PROZIVALA. V PORODNICI JSME BYLI TRI TYDNY NEZ SE DOSTAL NA VAHU 2300 G A MOHLI NAS PUSTIT DOMU.

MOC BLAHOPREJI A AT KRASNE PROSPIVA PRDOLKA.

 
terýsek25
Ukecaná baba ;) 1312 příspěvků 19.04.15 21:20

Krásný deníček Žili :mrgreen: konečně vím, jak to všechno bylo ;) jo váš termín porodu jsme si přivlastnili s Vojtíškem :hug:

 
Ziina
Kelišová 5358 příspěvků 22.04.15 20:27

@AnnaF mně praskla prvně voda :nevim:. Gyndařka mně teď brala krev aby se zjistilo, jestli nemám špatnou srážlivost, tak uvidíme.

@suvik doktorka přišla až na samotný vytlačení.

@terýsek25 :cert: a nejenom vy :mrgreen:

Moc všem děkuji a jak je vidět, všude se najde něco. Taky přeji všem předčasně narozeným i narozeným v termínu hodně zdraví a aby všechno co nás čeká bylo už jenom krásný :dance:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama