Překotný porod aneb Nikdy neříkej, že to jsou JEN poslíčci

Nikdy neříkej, že to jsou JEN poslíčci...

Překotný porod aneb Nikdy neříkej, že to jsou JEN poslíčci

Bylo úterý 24. 8. 2021. Manžel ráno odjel do práce a my se synem jsme v posteli koukli na pohádku a poté se vypravili na hřiště. Pak nás čekala taková naše rutina. Dojít nakoupit, na zmrzku, oběd, odpolední spánek a čekat, než se vrátí taťka domů.
Večer chvíli po osmé hodině jsem šla koupat syna a najednou přišlo něco, co jsem myslela, že to jsou poslíčci. Pak jsme vlezli do postele, ale po chvilce jsem řekla manželovi, ať jde malého uspat on. Že chci rozehnat ty poslíčky. Byly tak nepravidelné po 15-10-8 minutách, jak kdy. Když jsem vylezla z vany, tak to bylo pořád stejné. Občas z těch 10 minut to padlo na dvě minuty. Tak jsem ve 21:47 psala kamarádce, která nedávno rodila, zda to nejsou náhodou kontrakce. No dospěly jsme k tomu, ať zavolám našim, aby přijeli hlídat syna.
Někdo by mohl říci, že snad jako druhorodička poznám kontrakce, ale já měla první porod vyvolávaný a k tomu epidural, takže jsem vlastně necítila kontrakce.
Po 22. hod jsem tedy psala našim, ať přijedou, že asi rodím. Z ničeho nic začali vážně kontrakce. Ale ne, že by byly třeba po 8-6 min, ale rovnou jsem je měla po 2-3 min a pěkně silné.
No, ale mezi těmi kontrakcemi jsem se stihla nalíčit, probudit manžela, který usnul u uspávání syna a dobalit (to už s pomocí manžela) tašku do porodnice.
Chvíli před 23. dorazili naši a taťka byl úplně zděšený, když mě viděl v těch bolestech. Máma totiž vždy rodila císařem. No my s manželem vyrazili směr porodnice. To už jsem pěkně nadávala, že chci okamžitě epidural, rajský plyn, nebo cokoliv, co uleví od bolesti. K tomu všemu už jsem cítila tlak na tlačení a Tomáše a už jsem věděla, že je zle. Porodnice, kterou jsem si vybrala, je přes skoro celou Prahu (Troja- FN Motol). Ač bylo už tolik hodin, tak provoz byl pěkný, jelikož tunel směr Motol byl zrovna uzavřen. Manžel na všechny blikal, aby uhnuli… ale našli se tací, kterým to bylo úplně šumák. Jako jeden dobrák na světlech v Holešovicích, kterému bych dala vážně medaili. Naštěstí na zastávce byli nějací lidé, kteří mě viděli a zařvali na pána ať uhne, že v autě za ním se rodí. V ulici Milady Horákové jsem už řvala, že snad porodím v autě, ať přidá… No, čekám, až přijde pokuta a my půjdeme dokazovat, že jsem akutně rodila. No, přijeli jsme před nemocnici ve 22:25, před vchod, kam zajíždějí sanitky. Naštěstí tam akorát byl jeden záchranář. Manžel ho přivolal a poprosil, zda mě může dovézt na porodní sál, aby mohl zatím zaparkovat. Pán byl velmi, ale velmi empatický! Pamatuji si jen, že byl celkem mladší, řekl, ať tu roušku ani nenandavám, ať ty kontrakce, co v tu dobu byly ani ne po dvou min, prodýchávám. A zda mi pomůže nadávat, tak ať nadávám.
Dojely jsme na porodní sál. Pomohly mě stát z křesla a praskla voda. Lehla jsem si na lehátko, kde nejdřív kontrolují, jak na tom rodička je a najednou slyším jak porodní asistentka křičí na někoho “RODÍÍÍME, akutně… vidím vlásky.” Čuměla jsem jak puk. S pomocí jsem došla hned vedle na porodní sál. Zas si lehla a asi na 3 zatlačení byla malá venku, ve 23:32. Do toho přišel manžel a stihl si aspoň přestřihnout pupeční šňůru.
No musím říci, že to byl vážně fofr a dle mého super porod, který bych přála každé. Porodní asistentka teda říkala, že jsme měli štěstí, že jsme to stihli do porodnice, a že jsme obě dvě v pořádku. Že překotný porod není žádná sranda. Ale my to zvládli!!! A v pátek nás propustili domů.
Nicméně jsem tím příběhem chtěla říci, že nikdy nevíte, zda se jedná o poslíčky nebo o kontrakce.
Přeji všem krásné porody!!!

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
2857
23.9.21 13:28

Můj druhý porod taky byl asi 3 hodiny od první malé nepravidelné bolesti. Měla jsem štěstí asi v tom, že mi praskla voda 5 hodin před porodem takže jsem už v té době byla na pokoji, jinak bychom asi taky nestíhali.

 • Zmínit
 • Nahlásit
2214
23.9.21 14:49

Gratuluji k rychlovce a úspěšně završenému porodu :-). Takovéhle příběhy mne baví nejen pro ten dobrý konec, ale i že jsou plné zážitků a stávají se klenotem v rodinném fondu historek :-).

 • Zmínit
 • Nahlásit
71
28.9.21 00:25

Měla jsem to hodně podobné… Dcera se narodila 20 minut od příjezdu do porodnice. První kontrola - okamžitě na sál a jdeme rodit. Ani jsem se nepřevlékla, v tričku a podprsence, jen stáhla kalhoty :D Jo a byl to první porod, takže jsme vůbec netušili, že by to mohlo být tak rychlé, ani doma jsme až tak neotáleli. Druhý porod byl ještě rychlejší, ale po zkušenostech jsme do porodnice vyrazili dřív, takže druhá dcera se narodila 40 minut od příjezdu…

 • Zmínit
 • Nahlásit
32
28.9.21 16:58

Gratuluji k rychlému porodu. Prala bych všem rychlé a bezproblémové porody.Taky jsem měla oba porody překotný, prvorozený byl za 1,5 hodiny a dcera teď v červnu za 2:40 minut.

 • Zmínit
 • Nahlásit
549
28.9.21 17:47

Gratuluji :kytka:, také jsem měla u dcery rychlý porod. Čas příjmu 2.30,čas narození 2.30 :mrgreen:. Narodila se na příjmu a ještě jsem měla dokonce jednu nohavici od kalhot :mrgreen:.

 • Zmínit
 • Nahlásit
300
29.9.21 05:07

Měla jsem to taky tak, první kontrakce cca v 20 h po 6 minutách, po vaně v 21 h po 2-3, dojeli jsme do porodnice a rovnou na sál, malá se narodila v 23:10. První porod jsem takovou rychlovku nečekala, asi ani v nemocnici, málem jsem porodila na příjmu :lol:

 • Zmínit
 • Nahlásit
6989
29.9.21 10:46

Já teď poslední třetí porod přijela do porodnice tak dramaticky to nevypadalo ale tom co jsem dostala klistyr jsem málem porodila na vyšetřovně a to jsem měla dostat antibiotika pozitivní streptokok no 3.3 příštího roku mám rodit po čtvrté tak snad to do porodnice stihneme

 • Zmínit
 • Nahlásit
1762
30.9.21 11:45

Houby rychlovka

Tomu říkáte překotný porod? :P :mrgreen:

Já před 14 dny šla spát k synovi do pokojíčku, že je hned vedle záchodu. Měla jsem v plánu sekci na 25.9. (o 9 dní později) kvůli hrozícímu rozestupu stydké spony a po nocích jsem trpěla jak zvíře a nemohla se otočit, z postele se téměř plazila :zed:
Kolem třetí ráno si syn vlezl do postele ke mně a mě se za chvíli začalo chtít na záchod. Jak jsem se snažila s vysoukat z postele, měla jsem pocit, že jsem si ucvrnkla. Zanadávala jsem si, že už zase a konečně došla na záchod. Tam nic. Ale začalo mě bolet břicho. Blesklo mi hlavou, jestli to jsou kontrakce nebo poslíčci a šla jsem do sprchy. Tam jsem viděla růžovou vodu a bylo mi jasné, která bije. Vylezla jsem že sprchy, strčila mezi nohy pár vložek a šla se do ložnice obléknout. Tam vyšokovaně vyletěl partner, co se děje. Tak jsem mu jen řekla, ať je v klidu, že voláme sanitku :lol:. Začal strašně panikařit, já si zavolala 155, oznamila, že mi odchází voda, kontrakce tou dobou byly cca po 4 minutách.

Kolem mě pořád kroužil partner,.co může udělat. Tak jsem mu řekla, že jedině o co se musí postarat je syn, ať ho hodí do školky klidne hned na sedmou a dorazí za mnou k Apolináři. Ve 4:33 jsme byli sanitkou na příjmu. Voda pořád odcházela, kontrakce šly jedna za druhou. Chvíli se diskutovalo o té sekci, ale byla jsem otevřená na 8 a zkonstatovali, že pokud jsem byla schopná udělat pár kroků, tak ten rozestup ještě nebude brán dramatický :roll:. Bez přípravy se šlo rovnou do porodniho boxu. Odkud jsem ještě v 5.20 psala mezi kontrakcemi zprávy partnerovi. V 5.39 byla malá na světě a já si sama přestřihla pupeční šňůru :jazyk: :palec: :srdce:

U syna před 6ti lety mi praskaly voda ve 4.15 a na světě byl v 9.16. To jsem se evidentně flakala. Je fakt, že sanitkou bez kontrakcí se jelo o něco lépe a na otevření jsem ještě chvíli čekala. Celé těhotenství jsem domlouvala maličké, ať si vezme z bráchy příklad s porodem, tak to vzala hodně vážně :palec:. Termínově 2 dny od sebe a váhově 70g ti moji miláčkové :srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit
3151
9.10.21 22:15

Ja si teda nedovedu představit, přecházet na porodni sál, když už byly vidět vlásky :D když už na mě přišlo tlačeni, nemohla jsem se ani otočit ze 4 na záda 😁 já bych tam na tom lehatku už zůstala. Vstávat s ditetem v porodnich cestách mi nepřijde jako dobrý nápad.

Kazdopadne super, ze jste si ho uzila. Já ten svuj bych take prala kazde :)

Příspěvek upraven 09.10.21 v 22:16

 • Zmínit
 • Nahlásit
10.10.21 21:37

Musím říct že jsem zažila něco podobného. To bylo 25.9.2020 pátek ráno jsem jela na takový rychlý nákup cca 12km od nás. To už jsem byla 40+6. Při nákupu vše v pohodě ale jen jsem sedla do auta tak jsem začala mít takový divný pocit ale říkala jsem si to nic není přece bych poznala kdyby se něco dělo jelikož doma jsem měla už dcerku. No přijela jsem domů vybalila nákup udělala si čaj a že si dáms dcerkou takovou malou svacu to bylo zhruba 11:10h jen sem začala jist a bylo to šílený bolesti že jsem myslela že snad umřu :). Tak jsem volala na manžela hele zlato ukonči hovor s bráchou jedeme směr porodnice. Njn jenže než jsme dali dceru a tašku do auta tak kontrakce byli po 3 minutách. Já samozřejmě panika to nemůžeme stihnout do porodnice tu máme od sebe 25min. Tak manžel okamžitě volal po cestě sanitku s tím že kontrakce co 3 minuty co má dělat. Naštěstí milá paní dispecerka ať zastavíme v nejbližší vesnici jelikož už jsme byli na cestě že nám posílá sanitu. No nejhorší bylo že jak jsem měla bolesti tak samozřejmě dcerka 2,5 roku nevěděla co se děje takže z toho byla dost vyjukana. No abych to zkrátila přijela sanitka naložili mě a jelo se. Jenže po cestě už pan doktor na sestru ať se připraví na porod že to nejspíš nestihneme. No naštěstí přijeli jsem do porodnice jen mě dovezli na porodní sál a za 5 minut byl náš druhorozeny Jiřík na světě. Takže od prvních kontrakci cca 11:10 tak ve 12:02 bylo po všem a naštěstí to dopadlo vše dobře

 • Zmínit
 • Nahlásit