Překvapení koncem pánevním

Porod

Jak jsem si naše překvapení porodila koncem pánevním a jak to nejhorší přišlo nečekaně až po porodu.


4 komentářů

Bylo to moje druhé těhotenství. Otěhotněla jsem asi po 4 měsících snažení a na mimčo jsme se těšili včetně prvorozeného Filípka.

První těhotenství a porod byly skoro ukázkové, tak mě ve snu nenapadlo, že tentokrát by to mělo být jinak. Bylo to pravda trošku náročnější. Manžel bývá hodně pracovně mimo domov, tak jsem často byla na všechno sama. Ale zvládali jsme to a těšili se.

Nebylo jediné vyšetření, které by nebylo v pořádku. Až na vtípky pana doktora na genetice ve 20.tt. Přišlo mu děsně legrační, že mimčo je stále koncem pánevním. Prý jestli se neotočí, bude u porodu veselo. Tady se zastavte a pana doktora si zapamatujte, ještě sehraje svoji roli. :-)

Blížil se termín, pořád jsem chodila do práce, pobíhala po lese a dělala všechno, co se dalo. Hlavně se tedy stavěla na hlavu, dělala stojky ve vodě a strkala si sluchátka MP3 na spodní část břicha. Je legrační, jak iracionální věci je člověk schopný dělat. Přestala jsem s tím, až když jsem se málem svalila z polštářů, které jsem pod sebou měla vyskládané, abych v mostu vydržela dýl. Tak nějak jsem uznala, že je větší šance, že si v mostu zlomím nohu, než že se mimináč otočí a nechala jsem toho.

Verdikt mojí maminky zněl, že se netočí kvůli mně. Že ho v osmém měsíci natřásám na kole a v kliku končím s dotekem břicha o koberec. :-)

Ve 38. tt jsem začala chodit na monitor do porodnice, kde pracuje i naše známá, porodní asistentka. Chtěla jsem i podruhé rodit s ní. Pokaždé jsem přicházela na monitor jako první a odcházela jako poslední. Náš lenoch halt pokaždé spal a vzbudit se nenechal ani sladkým čajem a třepáním s obydlím.

Minul termín, stále jsem chodila do práce, stále pobíhala po lese, mimináč byl stále koncem pánevním a já stále nerodila.

Manžel tvrdil, že to bude holčička a blondýna po mně, když neví, jak se leze na svět. :-)

Byla jsem rozhodnutá rodit přirozeně, s okamžitým obratem na císaře, kdyby hrozil nějakej průšvih. Mladší lékařky na mě koukali jako na idiota, starší brali s respektem a chtěli mi pomoct. Váhový odhad byl cca 3100 g a od týdne po termínu mě na porodnici sledovala snad i uklízečka.

41+0 mi začaly dost nepříjemné bolesti. Celé dopoledne jsem proležela v posteli, jet jsem nikam nechtěla, ale manžel s nervama nevydržel a odvezl mě na příjem. Zrovna sloužila známá (Edita). Na porod to nebylo, ale nález dost postoupil a vzhledem ke kuriozitám si mě tam nechali.

Tak jak bolesti přišly, tak odešly a já se tam příšerně nudila. Verdikt zněl, do 41+3, pak vyvolávat. 41+2 jsem šla ráno na monitor a už ve dveřích jsem hlásila, že stále nic. Zpátky mě už ale poslali jen pro věci. Ráno se prý na poradě shodli, že slouží dobrá skladba pediatrů, tudíž rodíme dnes. To byl první okamžik, kdy jsem si ještě na pokoji při sbírání věcí pobrečela a vlastně se začala bát.

Myšlenky jsem rychle zahnala, posbírala nejnutnější a mazala na sál. Zavolala jsem manželovi, aby za mnou přijel a nechala si zavést prý tu nejmenší půlečku Prostinu. Prý je vše nachystané a je třeba to jen maličko postrčit. Ha ha, ve finále jsme postrkovali snad vším, co tam měli. Ale to bych předbíhala.

Šla jsem se sestřičkou na klystýr a poradila mi, abych volala Editě, jestli chci rodit s ní. Vyvolávané porody prý bývají rychlé. Opět byla vtipná. Nicméně zavolala jsem, chudera měla zrovna po noční.

Přijel manžel i Edita a já měla opět kompletní porodní tým jako u prvního porodu. Byl kolem desáté ráno a stále se nic nedělo. Kromě odporných prostinových kontrakcí, které mě neotvíraly ani o centimetr. Po dvou hodinách nulového posunu jsem se zeptala, kde jsou sály, že bych si plynule přešla na toho císaře, páč sadomasochistické sklony nevlastním. Kupodivu i Edita mi oznámila, že pro sichr uděláme náběry krve, že to nikam nevede a stejně to tak asi skončí.

Když přišel Pan porodník (velké P naprosto záměrně, byl fakt třída), oznámili jsme mu, jak jsme to hezky vymysleli. Prej žádnej císař nebude, ozvy jsou parádní, já vypadám, že něco vydržím a lupnul mi do kapačky oxytocin. Moc jsem se na to držení už necítila. :-)

Začala to být celkem jízda. Kontrakce silný jako silnice, jen monitor ukazoval nulu. Už si tam ze mě dělali srandu a nechali převézt modernější z vedlejšího sálu. Opět při mém vrcholném svíjení ukázal nulu a já si připadala jak simulant první kategorie. Pak mi praskla voda a začalo být ještě veseleji. Mimo jiné jsem byla úplně zelená, prý to často dělá i ten Prostin.

Za dvě hodiny úmorných kontrakcí jsem se otevřela úplně. Strašně jsem už chtěla tlačit, ale nenechali mě. U konce pánevního se nesmí nic uspěchat a nesmí tam být ani kousíček lemu, vůbec nic. Takže jsem si představovala, že běhám po louce a vůbec nemám pocit, že to dítě mezi nohama musí ven. :-) Manželovi jsem oznámila, že jsem idiot, jelikož v Africe běhá tisíce hladových dětí a my se rozhodneme si pořídit vlastní.

Vše se schylovalo k tomu, že budu moct začít konečně rodit. Všechno si nachystali a na sál přišli 4 pediatři, 6 doktorů na čumendu, jak se to dělá, a další dvě porodní asistentky podívat se, jak ta šílená ženská dopadne. :-)

Tlačení bylo oproti prvnímu porodu celkem dlouhý, kolem půl hodiny. A taky dost náročný. I tak jsem ale ještě polemizovala o nutnosti nástřihu. :-) V polovině mi docházely síly a dostlala jsem kyslík. Když vylezl zadeček, jen jsem se koukla a usoudila jsem, že to bude druhý kluk. Vzdala jsem iluze holčičky a tlačila dál. Jak už zůstávala uvnitř jen hlavička, věděla jsem, že prostě musím.
Tady je největší riziko, páč miminko je bez kyslíku a musí to jít rychle.

Naproti mně publikum 12 diváků a já v sobě nacházela zbytky posledních sil. Našla, podařilo se a mimčo bylo 17. 10. 2013, 14:35 na světě. Hned ho předali pediatrům. Hrozně mě vyděsilo, že neplakalo. Publikum se pomalu bez potlesku začalo rozcházet.

Edita mě ale uklidnila, že je z toho porodu stejně stahané jako já a ať se nedivím. Měla pravdu, prodýchli ho ombuvakem a za chviličku bylo z fialovýho miminka krásně růžový. :-) Ale ještě jsem ho pořádně neviděla. A strašně mě překvapilo, když nám řekli, že je to holčička. To mi ukápla slza a manželovi taky. Holku nemají v rodině po tři generace. :-)

Po narození naší Elišky si pan doktor oddychl a vypadal, že potřebuje panáka. Z našeho odhadu 3100 g se totiž vyklubalo 3850 g. A já si říkala, jaká je to paráda, že to mám za sebou. To jsem ale netušila, jak blízko jsem hysterektomii, tedy odebrání dělohy a velkýmu průšvihu.

Dvorní porodník uznal, že nejnáročnější je za námi a placentu přenechá mladším kolegům. Bože, jak zásadní to byla chyba.

A tady se na scéně opět objevuje pan doktor z genetiky. Sliboval veselý porod. Takže vyhnal Editu od masáže břicha pro lepší odlučování placenty, narval mě oxytocinem a jako statný mladík zabral. Otočil mi dělohu a v ten okamžik teprve začalo být veselo.

Nachystali mi sál a objednali 3 transfúze krve, hodně jsem jí ztratila. Frajer měl ale štěstí v neštěstí a podařilo se mu ji vrátit. A dokonce se i ujala. Manžel vydrží hodně, že to tam vypadalo jako v řeznictví taky, ale bylo na něm vidět, jak moc se bál. Transfúze nebyla, nenašli vhodnou krev, což bylo pro dceru vrchní sestry transfúzního veselý.

Mladičký pan doktor mi ještě oznámil, že si vzal zrovna čistý prádlo (byl od krve od pasu dolů). Nenapadlo mě nic lepšího než mu opětovat, že jsem ráno taky dostala čistou košilku. :-)

Naše Eliška je krásná, zdravá holčička. Já přes estrádu na závěr nelituji přirozeného porodu. Znovu bych se rozhodla stejně. Ale byla jsem ráda, že jsem kolem čtvrté odpoledne mohla dát zase nohy hezky k sobě. :-) Malá se vzorně přisála a drží dodnes. Manžel ještě na sále pronesl, že máme splněno a rodit už mě nenechá. :-)

Ještě na porodní sál za námi přišla moje maminka s Filípkem, kterému jsme poprvé představili sestřičku. Nakoukla i tchyně s tchánem a pak už nás nechali odpočívat.

Všem, kterých se toto rozhodnutí týká, přeji dobrou volbu. Pokud se bojíte, nebo si nevěříte, volte raději císaře. Ale pokud je vše v pořádku a vy prostě víte, že to zvládnete, jděte do toho. Žádná hrůza to nebyla. Nebýt placenty na závěr, zhodnotila bych to jako trošku náročnější porod. :-)

Hodnotilo 50 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
kaja00
Extra třída :D 12582 příspěvků 01.03.14 00:08

Gratuluji k Elišce :kytka:

 
ii12
Kecalka 117 příspěvků 01.03.14 00:23

Gratuluji!! Ale ten mladý doktor byl pěkný jouda!! No ještě, že to dobře dopadlo. Když jsem měla rodit, tak víc než porodu jsem se bála doktorů, aby něco nezkazili.

 
natiova
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 01.03.14 00:57

Holka já obdivuju že si to vše brala za situace i tak jako v pohodě! :) Gratulace jinak samozřejmě. :kytka:

 
Granda
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 01.03.14 01:40

Gratuluji, super denicek!

 
dani24687
Neúnavná pisatelka 15429 příspěvků 01.03.14 01:48

Uzasna jsi! Velka gratulace

 
Petra2829
Echt Kelišová 7868 příspěvků 01.03.14 05:05

Souhlasím. Jinak bych se nerozhodla. Můj provorozený KP. Ač do dnes vidím to cosi mezi nohama. malé fialové. Byl to zadek :mrgreen: A ta modřina na zadečku nasvědčovala tomu, že to ten chudák, snadné taky neměl. Gratuluji :hug: :kytka: :mavam:

Příspěvek upraven 01.03.14 v 05:06

 
Ali-Ali
Extra třída :D 11138 příspěvků 01.03.14 06:53

Ted to nemyslim nijak ve zlem, ale vysvetlete mi nekdo, proc se v takovych pripadech rozhodujete pro klasicky porod?

u bezne situace se rika, ze rodit prirozene je lepsi pro miminko, protoze jde ven, kdyz je nachystane, je to pro nej prirozeny proces atd atd. ovsem u vyvolanaho porodu KP?
prirozene to neni stejne, samo se na svet stejne nedere (nutno vyvolavat) a u toho procesu mu jde o kazdou minutku, protoze je bez kysliku, po porodu ho musi prodychvat. ja ten prinos nejak nechapu :nevim:

 
Kaczenkax
Stálice 74 příspěvků 01.03.14 07:18

Gratuluji, že jste to obě zvládly! Já mám taky KP, příští pátek jdu na plánovaného CS. Vzhledem k tomu, že jsem prvorodička, nikdo se mě ani neptal, zda-li chci rodit spontánně - upřímně bych si netroufla. Máš můj obdiv! ;)

 
Jackie
Echt Kelišová 9094 příspěvků 01.03.14 07:58

Všem moc děkuji za milé komentáře i gratulace. :hug:
@Petra2829 Jo jo, taky jsme tam měli mondřinu. Zase ale oproti dětem záhlavím předpisově krásně rovnou a pravidelnou hlavičku. :mrgreen:
@Ali-Ali Když se rozhoduješ zda císař nebo porod KP nikdo Ti neřekne, v jakém termínu budeš rodit, ;) Já si nemyslím, že je císař menší riziko. Je to velká břišní operace. Pro mě menší riziko možná mentálně, páč cokoliv by se dělo člověk zaspí. ;) A taky myslím, že pro dítě je velmi důležitý průchod porodními cestami a pro mě jako pro ženskou bylo důležitý i zvládnout si porodit vlastní dítě.
Tohle cítí každý jinak a volba je na každém z nás.

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 01.03.14 08:22

Kdyby ten blbec placentu neurychloval, jste v pohodě. jsi statečná žena a deníček je skvěle napsaný :kytka:

 
Hadumi
Extra třída :D 11603 příspěvků 01.03.14 08:27

Ty jo, moc pěkný! Pokud by mé dítě bylo KP, tak bych také chtěla rodit přirozeně. Rozumím tomu dobře, že kdyby ten dr. tu placentu netahal násilím, tak by vše bylo ok?

 
Aamanda
Kelišová 5241 příspěvků 01.03.14 08:40

Jsi neuvěřitelně statečná, moje první dcera byla koncem pánevním, dali mi na výběr a zvolila jsem sekcí. Myslím, že jsem udělala dobře, přirozený porod jsem si prožila o 2 a 3/4 roku později s druhou dcerou.
Klobouk dolů před tebou a celé rodině přeji hodně zdraví :srdce:

 
Jackie
Echt Kelišová 9094 příspěvků 01.03.14 08:42

@Saroya @Hadumi Tak tak, kdyby vůl nespěchal bylo všechno úplně v pohodě. Aspoň že se mu podařilo tu dělohu vrátit. ;)

 
Jackie
Echt Kelišová 9094 příspěvků 01.03.14 08:44

@Aamanda Díky :*
Přiznám se že nevím, jak bych se rozhodovala u prvního. Možná by to taky skončilo císařem… U druhého už jsem aspoň věděla trošku co a jak.
U nás v porodnici prvorodičkám vybrat nedají. Mají možnost jen sekce. Podle debaty s lékaři je to proto, že rodička musí opravdu spolupracovat a poslechnout lékaře. Což je prý u prvorodiček těž­ší.

Příspěvek upraven 01.03.14 v 08:45

 
Raduli13
Stálice 95 příspěvků 01.03.14 08:50

Gratulace ke krásné holčičce :) Jsi statečná, zvlášť po tom co ti ten doktor na závěr provedl dokážeš o tom v pohodě psát…Přeji hodně zdravíčka s štěstíčka :kytka:

 
DidierK
Kecalka 170 příspěvků 01.03.14 08:50

Moc gratuluji. Sice doufám, že mě to nikdy nepotká, ale rozhodovala bych se stejně. Záchvat smíchu jsme měla při větě: „Manželovi jsem oznámila, že jsem idiot, jelikož v Africe běhá tisíce hladových dětí a my se rozhodneme si pořídit vlastní.“ :mrgreen: :mrgreen:

 
Jackie
Echt Kelišová 9094 příspěvků 01.03.14 08:54

Holky moc děkuji. :*
@DidierK Taky držím palec ať tě KP mine. Ona to žádná hrůza není, já mám na porod i přes toho šikulu na závěr hezký vzpomínky. Ale těžký je to převalování myšlenek před porodem. Váhání jestli tak nebo tak. A taky zodpovědnost, kterou člověk nese za sebe a hlavně to mimčo. ;)

 
Michaela28
Kecalka 171 příspěvků 01.03.14 08:59

Gratuluji, taky mám holčičku narozenou 17.10.13 a ještě k tomu mám i narozeniny já. U syna mi hrozil porod KP, ale naštěstí si to na poslední chvilku rozmyslel a otočil se. :D

Příspěvek upraven 01.03.14 v 09:00

 
KackaDoup  01.03.14 09:18

@Ali-Ali protoze druhorodicka, pvorodicku by nenechali

 
Jackie
Echt Kelišová 9094 příspěvků 01.03.14 09:21

@KackaDoup To není pravidlo. V některých porodnicích můžeš rodit přirozeně KP i jako prvorodička. A není jich málo.

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 01.03.14 09:32

Gratuluju k princezně :kytka: ale můj obdiv nemáš, osobně vnímám KP jako značné riziko… :nevim: dcera byla KP a šla jsem na císaře, ikdyž jsem se celé těhotenství těšila na přirozený porod ve Vrchlabí a moc moc doufám, že pokud se podaří druhé miminko, tak se toho přirozeného porodu dočkám. Císař nebyla žádná procházka růžovým sadem, ale „jistota“(nikdy není nic jisté, já vím..ale při vytažení z břicha ji kyčle nepochroumají, ani ji nepřidusí :) že bude malá v pořádku mi za to stála. A to byl kvůli odhadované váze zvažován i porod přirozený, ale při zvážení všech rizik jsem se nerozhodovala moc dlouho.

 
Petra2829
Echt Kelišová 7868 příspěvků 01.03.14 09:38

@Jackie Hlavičku měl krásnou :mrgreen: :mrgreen: to je pravda.

 
Jackie
Echt Kelišová 9094 příspěvků 01.03.14 09:42

@zolycka Děkuji. :kytka: Riziko je každý porod, císaře nevyjímaje a jistota je jen že jednou umřeme. Tohle každý vnímá jinak a já chápu i ty, co se rozhodnou pro císaře. ;)
Eliška má obě kyčle 1a dle Grafa. Myslím, že pro nás pro obě to byla správná volba. Byla jsem pro Elišku k dispozici hned po porodu a o to jsem taky moc stála. Těch faktorů bylo spousta. ;)

 
Jackie
Echt Kelišová 9094 příspěvků 01.03.14 09:43

@Petra2829 Že jo? Eliška taky. Halt něčím si tu cestu musí prorazit. :lol:

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 01.03.14 10:28

Gratuáluji k Elišce :kytka:
Chystám se na třetí porod a KP je moje noční můra :lol:, předchozí těhotenství byly obě naprosto ukázkové(i porody) a teď na potřetí si vyžírám co se dá

 
sibka
Stálice 86 příspěvků 01.03.14 10:43

Jsou různé polohy při KP a ne každá jde odrodit přirozeně. Proto i ty SC bez návrhu na přirozený porod.

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 01.03.14 11:11

Moc gratuluji k Elišce a skvěle zvládnutému porodu! at jste zdravé obě dvě:-) :kytka:

 
domik01
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 15 inzerátů 01.03.14 11:18

Teda, užila sis svoje!! Hezky napsané. Ať se Vám daří. :kytka:

 
wobludka
Extra třída :D 11486 příspěvků 01.03.14 11:36

Ačkoliv jsem téma nikdy nikdy neřešila a netuším, jak bych volila, dočetla jsem s chutí do konce - je to moc pěkně čtivě napsané.

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 01.03.14 11:37

Pekne napsany denicek. Gratuluju k Elisce :kytka:

 
hankaaaa
Závislačka 3563 příspěvků 01.03.14 11:39

Gratuluji k Elišce :kytka:

 
Škurpice
Extra třída :D 10120 příspěvků 01.03.14 12:12

Gratuluji k dcerce Elišce a klobouk dolů :potlesk: :potlesk:

 
Nicolink  01.03.14 13:04

@Ali-Ali kdybych měla rodit KP tak bych taky nešla přirozeně - jsem srab - ale jak píšeš, že to není přirozené, že je nutno vyvolávat tak s tím moc nesouhlasím…za mě je to přirozené i KP a ne vždy je nutno vyvolávat…některé ženy dokonce tvrdí, že porod KP byl lepší jak hlavičkou napřed :nevim: navíc uzdravování po císaři taky žádná prdel :nevim: a v dnešní době toho doktoři umí hodně takže dítě je při porodu pod dozorem až do konce a pomrvit se může i naprosto normální porod hlavičkou ;)

Jinak krásný deníček a gratuluji k holčičce :kytka:

 
Misula.vdf
Kelišová 5394 příspěvků 01.03.14 13:38

Gratujuju k Elišce ;). Ten mladý doktor si nezaslouží pojmenovat jen „joudou“, taková hrubice, jak já říkám :?.
Každý to asi opravdu vnímáme jinak, ale já považuju SC za bezpečnější. Třeba to tak není, ale do KP bych nešla, natož po přenášení, kdy je miminko každým dnem větší a větší. I to vyvolávání k tomu mi přijde až moc nápor pro to miminko.

 
saskula
Stálice 67 příspěvků 01.03.14 13:57

Jsi statečná a malá je moc krásná :srdce:

 
Jackie
Echt Kelišová 9094 příspěvků 01.03.14 14:29

Holky moc děkuji za gratulace! Jsem moc ráda, že se vám to hezky četlo :hug:

Příspěvek upraven 01.03.14 v 14:29

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 01.03.14 14:30

Gratuluji :kytka: krásně optimisticky napsané

 
Ali-Ali
Extra třída :D 11138 příspěvků 01.03.14 14:31

@Nicolink
no, ja vim, ze to nemusi byt vvyvolavane, ja to prave zminovala, ze to nechapu, pokud je KP a uz vi, ze se bude muset vyvolavat, tak stejne nechce cisar. proste jsme myslela konkretne vyvolavany porod koncem panevnim. to mi proste prijde zbytecne do toho jit, s prirozenosti to uz nema stejne moc spolecneho a komplikace jsou vic nez caste.

ze neni cisar sranda vim, prvniho jsem mela akutnim CS. nicmena to byla tezka pohoda proti memu druhemu porodu, ktery byl tak „prirozeny“, ze jsem po nem lezela na jipce taky a rany jsem se lizala dyl nez po CS.

nemyslim to ted nijak jizlive, ale prijde mi, ze se prirozeny porod trochu precenuje v tech pozitivech pro dite. i lekari sami obcas uznaji, ze cisar je pro dite proste bezpecnejsi…

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 01.03.14 15:11

S tím souhlasím, že vyvolávaný KP je risk, já osobně bych asi taky neměla chuť to podstoupit.

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 01.03.14 15:35

Pěkně napsané, ať se děťátku daří!!!

 
Nicolink  01.03.14 16:09

@Ali-Ali to jo no to je risk pokud je to vyvolávané a jak jsem řekla já bych do toho taky nešla ale tak každý je jiný a je na každém jak se rozhodne…někdo chce prostě rodit přirozeně za každou cenu :nevim:… někteří doktoři říkaj že císař je bezpečnější a někteří rodičky s dítětem KP přemlouvají k přirozenému porodu..to si nevybereš :nevim:

 
renatkau
Kecalka 307 příspěvků 3 inzeráty 01.03.14 16:17

Ty bláho, vy jste teda borkyně. Moc krásně napsaný a vtipný deníček. Malá je moc krásná. Bahopřeji. :kytka:

 
Jackie
Echt Kelišová 9094 příspěvků 01.03.14 17:18

Ono to s tím vyvoláváním není nijak jednoduchý. Nikdo neřekne, jak těhotenství ke konci bude probíhat. Když se rozhodneš pro normální porod, nevíš, že nakonec budeš přenášet Nevíš ani to, že to skončí vyvoláním. I tak pro mě pozitiva výrazně převýšily případná rizika.
Byla jsem připravená si za případné komplikace nést následky. ;)

Komplikace jsou i u porodu záhlavím… Mít děti halt není jistej podnik. :palec:
Možná pro někoho budu jako idiot, ale já ráda vzpomínám na porody obou svých dětí a jsem moc ráda, že to tak proběhlo. Tedy až na mladého a jak já dnes s oblibou říkám, neklidného. Páč počkat si na placentu by byla asi nuda. :mrgreen:

 
Koty
Závislačka 3684 příspěvků 01.03.14 18:05

Krásný deníček, obdivuju s jakým optimismem je napsaný i přes všechny komplikace. Klobouk dolů a moc gratuluji k holčičce :kytka: Já také rodila v říjnu 2013, malá byla KP. Odhad váhy byl do 2,5 kg, tak mě dr říkali, ať zkusím rodit přirozeně, jestli se cítím. Vyloženě nechávali na mě, jak se rozhodnu. U varianty porod KP jsem se strašně bála o malou, o sebe vůbec. Druhá varianta byla sekce, kdy jsem se zase nebála o malou, ale byla jsem šílená hrůzou, že se něco potentí a já se neprobudím. No nakonec se to rozlousklo samo. Odloučila se mi placenta, začala jsem hrozně krvácet. Byla jsem v takovém šoku, že bát jsem se ani nestihla. Následovala akutní sekce. Vše naštěstí dopadlo dobře. Nejhorší je, že kdybych byla znovu postavena před situaci sekce versus porod KP, nevěděla bych, jak se rozhodnout.

 
ospalámyš
Závislačka 3718 příspěvků 01.03.14 18:33

Gratulace k úspěšnému porodu! Teda až na ten závěr. Na mě by ale těch 12 diváků bylo moc, nemám u porodu ráda fanoušky :)
Příbuzná rodila coby prvorodička v Brandýse KP a vše v pohodě, za 5 hodin bylo hotovo, co by za to některé prvorodičky s dítětem hlavou dolů daly ;)
takže asi ne vždy to musí být nějaké velké riziko…

 
reenata
Ukecaná baba ;) 2110 příspěvků 01.03.14 18:35

Gratuliji k holčičce :kytka: :) Také jsem rodila syna KP a je to moje prvni dite :-) ja vlastne ani na vyber nedostala (byl v dobre poloze, vahovy odhad take dobry) a že jsem mlada ( bylo mi 21) a nakonec byl porod v pohode i celek rychli :)
Takže záleží určitě na matce ale take na zdravotnim zařizeni kde rodi protoze kazdy dr. si na to netroufa :)

 
St. Estephe
Závislačka 4644 příspěvků 01.03.14 18:42

„Usoudila jsem, ze to bude druhy kluk.“ Cos ji to tam videla, chudince? :mrgreen: :lol:
Jinak gratulace k narozeni devcatka. :kytka:

 
Koty
Závislačka 3684 příspěvků 01.03.14 18:47

@St. Estephe že by nohu? :mrgreen: :P

 
Jackie
Echt Kelišová 9094 příspěvků 01.03.14 18:53

@St. Estephe To nebyla noha, ona šla čistě prdelkou, ale jak ji měla otlačenou… co já vím, prostě jsem byla přesvědčená že je to kluk. :mrgreen: Všichni věděli, že čekáme překvapení tak ale zavčas hlásili. ;)
@reenata Moc gratuluju, u prvorodičky smekám pro změnu já a hluboce! :palec: Hodně zdravíčka.

 
St. Estephe
Závislačka 4644 příspěvků 01.03.14 18:55

@Jackie Tak ony i holky maji tu pipinu po narozeni oteklou, jen me to fakt pobavilo. :lol:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Můj první porod - Filípek


Reklama