Překvapující porod

Porod
  • 03.05.05

Zdravím všechny těhulky! Vždy při pročítání vašich článků jsem si říkala,že až porodím, hned se o svou zkušenost podělím. Tak píšu až ted po 5 týdnech, už není tolik času: _)). Během těhotenství jsem snad nedělala nic jiného než hltání stránek o porodu, snažila se připravit na všechny možné varianty a až jednoho dne..

Byla jsem ve 37. týdnu, takže jsem byla ještě poměrně v klidu, sice tašku už nachystanou, ale ta byla už snad od 7. měsíce. Probudím se ve 3 hodiny ráno, že mám nějaké křeče v břiše. Ještě jsem si říkala, co špatného jsem mohla sníst, a snažila se to zaspat. Marně. Po asi 5 min. znovu. Zkusila jsem si dojít na záchod. Ani v nejmenším mě nenapadlo, že by to mohly být kontrakce, prostě jsem čekala stahy, a mě to přišlo spíš jako křeče. Když už jsem běžela na záchod po páté, manžel už se probudil a co mi je…Já v klidu, že to budou asi poslíčci, a at·je v klidu, tak pochrupával dál. Jenže křeče sílily, já už v předklonu úpěla na posteli, a říkala jsem si, jestli tohle jsou jen poslíčci tak porod nepřežiju. A když už se dostavil i průjem, začala jsem o blížícím se porodu uvažovat. Manžel chtěl jet hned do porodnice, já si pořád nebyla jistá, a jet a ani mě pošlou zpět s tím, že to jsou poslíčci, se mi fakt nechtělo. Luboš se mezitím oblékl, já se chtěla jít osprchovat, jenže jsem už v koupelně zůstala a seděla na záchodě a hekala. Když stah odešel, já si chtěla natáhnout džíny, ale jakmile jsem si je dotáhla, tak kontrakce znovu, a přitom se mi chtělo hrozně tlačit, tak jsem si je zase stáhla, dosedla na mísu a čekala až to skončí. Tohle se opakovalo asi 6krát. To už manžel zavolal do porodnice, tam chtěli vědět po jaké době mám kontrakce, jenže ty byly pokaždé jinak. A at radši přijedem. Luboš už to nemohl vydržet, řekl , at si džíny nedopínám, a přeběhnu do auta, ani nevím jak se to podařilo..Cesta se dala přežít, máme to jen 10 minut, i když se mi zdála nekonečná.Ještě mi v autě praskla plodová voda, to už jsem ovšem ani neřešila, už mi to bylo jedno. V porodnici jsem si lehla, sestra mě prohlédla, zavolala doktora. Já jsem zahekala, že chci epidurál, sestra se mě jen zeptala a na co, a že jdeme hned rodit! Tomu jsem nemohla uvěřit. Bylo to mé první těhotenství a čekala jsem, že mám dlouhé hodiny před sebou.Jak jsem se ocitla na porodním křesle nevím, a přišla první kontrakce, při které jsem dýchala, takže mě sestra říká, že až přijde ta další, at nedýchám a jen tlačím. Při druhé vykoukla hlavička, při třetí maličká Verunka. Narodila se v 5,10. Takže můj první porod trval 2hodiny 10min. Až po porodu placenty, zašití dvou stehů jsem se pomalu vzpamatovávala a začala si uvědomovat co se stalo, a že jsem porodila krásnou holčičku.
Hlavně bych chtěla říct, at v těhotenství nečtete hrůzostrašné příběhy o porodech. Já jsem tak udělala,a opravdu to psychice nepřidalo, nemohla jsem spát , budila se hroznými sny. Tak jsem si to zakázala, četla jsem jen ty s optimistickým nadpisem. Obavy a strach skutečně zmizely.
Přeji všem porod „v pohodě“ A HLAVNĚ ZDRAVÉ MIMINKA.
míša a verča(5 týdnů)

Hodnotilo 2 lidí. Score 3.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
gothic
Ukecaná baba ;) 1436 příspěvků 03.05.05 19:19

Tak to bol fakt super porod!!!
prajeme malej Verunke do zivota to naj!!
Gothic a coskoro 6m Leri

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 03.05.05 19:34

Ahojky Míšo,

tak to je teda rychlost, ale máš pravdu, je to i o psychice. Já jsem se sama sebe přesvědčila :-))), že to bude rychlý a „pohodový“ porod a taky že ano. Berunka se narodila za cca 1,5 hoďky na světě.

Hodně zdravíčka a papa přeje

Veronika Adámek a Berenika Ema - 6 týdnů

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 03.05.05 19:54

Míšo, to jsi měla opravdu jednoduchý a rychlý porod.. Ale ne každý má takové štěstí, já rodila den a půl.. Takže ne každý má takově štěstí :-)))

Užívej pěkných dní s miminkem.

Zuzka a Aleš 13d

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 03.05.05 19:59

Jůůůů to byla rychlovka :-). Hodně zdravíčka, lásky a štěstíčka celé rodince.
Stefinka

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 03.05.05 20:01

Jo a fakt psychika dělá divy. Naposledy jsem rodila 15 hodin (nejdéle ze všech) a považuju svůj porod za nejpohodovější a nejkrásnější zážitek. Stefinka

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 03.05.05 20:16

To je prostě paráda.Všechno nej nej.Kira

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 03.05.05 20:55

Ahoj…gratuluji k holčičce i k velmi rychlému porodu.Mne teprve čeká zhruba za měsíc a už ted se ho bojim takovej jakej popisuješ ty bych brala.Mějte se krásně at mimi i ty sou zdravé pa Nikkol

 
laky
Ukecaná baba ;) 2026 příspěvků 03.05.05 21:17

Ahoj holky,

tak to vám blahopřeju a je to super že to bylo tak rychlý. Taky bych to brala a ne mít bolesti 24 hodin. At se vám vede dobře a druhý porod bude asi taky pěkný fofr.

Laky a filípek 9 mesíců

 
CherPap
Povídálka 13 příspěvků 03.05.05 21:25

Tak to opravdu byla pohodička. Můj první porod trval 4hodiny a druhý taky 2 jako ty. Tak se připrav, že druhý porod bude možná ještě rychlejší, ale když to máte do porodnice 10min., tak se nemáš čeho obávat. Mojí holčičce je právě dnes 1rok, tak vzpomínám, jak jsem to měla taky krátké a krásné. Hodně zdravíčka.

 
Andruska
Kecalka 160 příspěvků 04.05.05 07:44

Ahoj,
gratuluju k holčičce,
i já mám dost podobnou zkušenost, taky prvorodička a rodila jsem 2,5 hod s minimálními bolestmi a 5 stehy.Tak holky, co to máte před sebou, nebojte, každej porod nemusí být horor, přeju zdravý, krásný a hodný mimísky.
Andy a 3 měsíční poupátko

 
Markina
Kecalka 401 příspěvků 04.05.05 16:14

Mila Misko,
melas nadherny a hlavne rychly porod, ted uz zbyva jen poprat vam holkam hodne stesti, zdravi a lasky!!
Markina & Simunek 9t.

 
Ajjja
Stálice 71 příspěvků 04.05.05 21:31

GRATULUJEME a přejeme hodně zdravíčka. Jste obě moooc šikovné.

Ajjja a Vojtíšek 7m

 
Anonymní  06.05.05 09:00

…pane jo…!
Dík za tento článek, já jsem zatím slyšela jen a jen hrůzostrašné historky o porodech, takže jak se to blíží, začínám propadat panice......a to je asi špatně :o)
Takže gratuluji ke zdravému miminku, ať vám to vydží…a ještě jednou dík za tento příspěvek.
Lenka_P

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama