Přežila jsem! Porod Alexe

Porod

Nastal okamžik, kdy jsem myslela že umřu. Překvapivě to ale nebylo před porodem, ale po něm! :D Deníček o dlouhém vyvolávání tři týdny před termínem a císařském řezu, kterým se na svět dostal můj sladký chlapeček. :)


1 komentář


3 komentářů


3 komentářů

Všechno to začalo velice krátce poté, co se mi zde na eMiminu zveřejnil můj druhý deníček. Opět dlouhé, kdo to nemá rád, nechť se vydá někam jinam. ;-)

Od cca 28. tt jsem chodila na kontrolu do Podolí na rizikové. A to každý týden, někdy i dvakrát. Pokaždé i s návštěvou kardia a většinou i screening. Bohužel to nedopadlo tak, jak jsem si představovala, a výsledky byly čím dál tím horší.

Nakonec jsem byla s průtoky v pupečníku úplně mimo tabulky. Moje poslední návštěva UTZ byla přesně v 37+0. Pan doktor to vzal hopem a oznámil mi, že situace je stále horší a horší a je zbytečné čekat až moje skoro nefunkční a zničená placenta přestane fungovat úplně a že tedy není na co čekat. Závěr: indukovat porod. Štěstím jsem se rozbrečela. Budu mít našeho chlapečka (prý třeba za týden) konečně u sebe a už se nebudu muset bát, že se mu u mě nedaří.

Pak už šlo vše ráz na ráz. Paní doktorka v poradně už se mě jen zeptala, jestli chci příjem dnes nebo zítra. :D Málem mi vypadly oči na zem… Tak jsem tedy řekla, že raději až zítra (pátek) a uvědomila jsem si, že v neděli už ho asi uvidím! Doma jsem si sbalila tašku do porodnice (jo, jsem ostuda! :D ), tašku pro miminko, nachystala posledních pár drobností, snědla dvoulitrovou vaničku zmrzliny a odpoledne strávila s kamarádkou, posloucháním „zaručených“ rad a plánováním, jak rychle a snadno porodím. :-)

V pátek jsem tedy v osm ráno nastoupila do porodnice a hrůza mohla začít! :D Vyšetření, zavedení tabletky a těšení se. Poprvé jsem si reálně uvědomila, že z porodnice domů odejdeme dva. Nadstandard prý volný nebyl. Během prvního dne se nedělo nic.

Druhý den ráno další kontrola, další tabletka a stále nic. Pomalu mi začalo docházet, že v neděli (zítra) neporodím. To čekání bylo strašné, v podstatě mi nic nebylo a já dřepěla v porodnici. Jediná změna byla pouze ve výměně pokoje, jak se ukázalo, nadstandard nakonec volný byl. Večer další kontrola a další tabletka…

V neděli ráno na vyšetření už jsme se s doktorem bavili o porodu sekcí. Prý se vůbec neotvírám - no bodejť, když jsme toho mého chudáčka tahali o tři týdny dřív! - a že se to prý určitě nepovede a že by tedy byl raději pro císaře.

Strašně jsem si přála rodit normálně. Opravdu strašně moc, tak jsem si vyškemrala další tabletku a pak ještě jednu ve dvě. To už jsem byla otevřená na zázračný jeden cm! Pan doktor mi udělal Hamiltona. Na souhlas se mě sice neptal, nicméně všem zúčastněným bylo po mém srdceryvném výstupu a žebrání o vyvolávací tabletky jasné, že budu souhlasit se vším, co spustí přirozený porod.

Cítila jsem, jak mi tam pan doktor „obkroužil kolečko“.
„Já jsem vám ještě udělal takový hmat.“
„Hamiltona?“
„Jo.“
„Aha, hm, tak to nebyl takovej horor, jak jsem četla na internetu.“
Pan doktor se směje.

Zhruba hodinu po vyšetření jsem si zažila svojí první opravdovou kontrakci. Byla jsem ráda, že se něco děje. Odešla hlenová zátka. Bolelo to hodně, ale ještě se to dalo. Monitor ok, kontrakce podle něj slabounký. Postupně ale začaly sílit. Další monitor už to tam lítalo pěkně, a to už jsem teda fakt měla co dělat. Nechtěla jsem být za hysterku, tak jsem jen trpějíc seděla a čekala, až to skončí. :D

Na pokoji jsem nevěděla, jestli mám sedět, ležet, brečet, chodit nebo se litovat :D Přišlo pár kontrakcí, které jsem už vyloženě prodýchávala ve stoje opřená o postel. Manžel dokonce v jednu chvíli chtěl běžet pro doktora. A pak kdo je tu hysterka, že? :roll: Seřvala jsem ho, ať se laskavě uklidní, že mě to sice bolí hodně, ale že bude hůř, protože tohle je jenom začátek. :D Manželův zděšený výraz (smrt v očích) mluvil za vše.

Sestřička mi přinesla míč do sprchy a já si začala hopsat, opravdu mi to hrozně pomáhalo. Manžel mi přinesl do horké sprchy zmrzlinu, kterou koupil v automatu. Vzhledem k tomu, že jsem neměla v plánu z té sprchy vylézt, dokud to nepřestane bolet, poslala jsem manžela v osm večer domů. Asi jsem si za to mohla sama svým přáním, ale bolet to opravdu přestávalo… Na monitoru po půlnoci už skoro bez kontrakcí, takže injekce do zadku na spaní a konec.

V pondělí ráno už mi při vyšetření bylo oznámeno, že vyvolávat dál se nebude a mám se připravit. Přede mnou měly být tři jiné rodičky, takže tak za tři hodiny cca. Po půl hodině už si pro mě přijeli, prý přednostně já. Proč, to nevím. Dostala jsem kapačku a už se jelo, muselo v ní něco být, protože tu vzpomínku mám dost zamlženou. Když mi kapala druhá, někdo se mě ptal, jestli chci spinál, nebo celkově. Na kardiu mi spinál nedoporučovali, tak jsem tedy řekla že celkovou.

Tohle je věc, které strašně lituji. Od oznámení, že jdu na císaře, uběhlo zhruba 35 minut, ležela jsem nahatá na lehátku, přikrytá nějakou síťovkou, v místnosti s zhruba 30 lidmi a do ruky mi zuřivě kapala už druhá kapačka s nějakým oblbovákem. Byla jsem komplet zmatená a vystrašená a oni chtějí, abych se teď hned na místě rozhodovala, jak že to vlastně chci? :roll: (A ne, neměla jsem to rozhodnutý, protože jsem se až do konce snažila silou vlastní vůle přesvědčit sebe i dítě, aby vylezlo normálně).

Probudili mě ještě na sále. Jediný, co si pamatuji, je šílená bolest. Jako fakt šílená. Myslela jsem si, že umřu, pak jsem si zakašlala (!!!) a nejspíš jsem omdlela bolestí. Probudila jsem se asi o minutku později a jediné, čeho jsem byla schopná, bylo začít strašně plakat a ptát se té mlhy okolo, kde je moje dítě a jestli je v pořádku… Tak na tohle vás nikdo nepřipraví.

Jako jo, jsem nemocná a s komplikacemi po takhle velkých operacích se u mě počítá, ale tohle? Ok, asi teda fakt budu hysterka. :D Regulérně vám říkám, že jsem strašnější bolest nezažila a i když teď píšu deník s odstupem víc jak dvou měsíců, tak vám říkám, tohle už nikdy!!!

Hysterka č.2 můj manžel, potom, co mu prý ukázali našeho syna, stihl vyhrožovat personálu! :D

Zašívali mě prý ještě 45 minut - co tam dělali tak dlouho, nevím. :nevim: Pak mě měli převézt na jip, jenže tam bylo plno, tak mě odvezli na můj předplacený pokoj na šestinedělí. Takže manžel běhal po Podolí a nikdo nevěděl, kde jsem. Tak o mě měli strach s mojí sestrou a běhali po porodnici. :-)

Narodil se nám syn Alex 48 cm a 2730 g, apgar 10-10-10. :-) Já=pyšná matka. :D

První přiložení bylo bohužel dost odbyté, ale vzhledem k mému stavu se nedalo nic dělat. Ovšem pocit to byl nádherný. I přes všechnu tu bolest (ne, tak na tu teda fakt nezapomenu) jsem byla šťastná a nadšená a spokojená. Ovšem po této zkušenosti jsem toho názoru, že to mohlo být ještě o 200% hezčí. Ta bolest byla tak strašná, že jsem si to prostě nemohla užít na plno. Ale Alex byl naprosto nádherný a okouzlující a můj. :srdce: Nic krásnějšího a dokonalejšího jsem si nemohla přát!

Následující dny nebyly moc dobré, troje antibiotika, čtyřicítky teploty, šílená únava, zvracení…

Ale stejně, čekala jsem na něj skoro šest let (!!!) a nakonec jsem to všechno zvládla. Už je tu s námi víc než dva měsíce. To, jak jsem to „zvládala“ a „zaručený tipy a triky“, vám napíšu zase příště. A tentokrát to bude opravdu veselejší. :-) Čestný pionýrský!

Hodnotilo 40 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Fíková
Závislačka 4658 příspěvků 07.12.14 01:56

Taky si vzpomínám, jak příšerně mě po císaři bolelo břicho. Ač jsem po všech těch oblbovácích nevěděla čí jsem a co se mi stalo, tak tu bolest jsem vnímala dost dobře. :) Gratuluju k Alexovi.

 
Bobiše
Ukecaná baba ;) 1682 příspěvků 5 inzerátů 07.12.14 02:48

Na tu bolest jiste zapomenes. Raduji se s Tebou s Alexka. :kytka: Gratuluji. Hlavne, ze mas zdraveho chlapecka. Ja vim o cem pises, taky cisar, taky v celkove, taky se mi chtelo kaslat po probuzeni. :-) Syn mel 51cm, 4250g.

 
smallinka
Kecalka 463 příspěvků 07.12.14 06:49

Gratuluji k synovi :-) já měla taky císaře a bolelo to, to jo, ale tak strašný to nebylo. Nerodila jsem přirozeně tak nemůžu srovnat, ale přirozený porod taky hodně bolí. Pochopila jsem to dobře, že si dostala nějaký zánět nebo co se stalo??

 
Kaikoura
Stálice 98 příspěvků 07.12.14 07:52

Ahoj, gratuluji k Alexovi. Ja jsem mela dva cisare - prvni bolel desne ale druhy uz vubec. Mozna tim, ze rezou do stejneho mista, nevim. Kazdopadne po druhym cisari jsem sla ctvrty den domu a nebylo mi vubec nic. :D U druheho porodu jsem si zazila i ty prave kontrakce a byla jsem opravdu rada, ze nakonec muselo dojit k cisari. Ty bolesti dalsich nekolik hodin bych fakt nedala. :mrgreen:

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 07.12.14 09:14

To je divne, asi slabá anestezie ne? Me po cisari nebolelo nic, az druhy den vstavani z postele, bolest to byla veliká, ale na umření rozhodne ne. Ctvrty den po cisari jsem sla domu a jizvu cítila jen pri vstavani z postele a za dva tydny vubec.

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 07.12.14 09:58

Tajbl.Ja moc dobre vím, proc jsem nikdy nechtěla císař. Rodit normalne taky neni zadny med, ale ty emoce na závěr..ni krásnějšího opravdu neznam. Gratuluji k chlapeckovi s krásným jmenem :mavam:

 
Koty
Závislačka 3700 příspěvků 07.12.14 10:32

Gratuluji ke krásnému chlapečkovi :kytka: Mám za sebou vaginální porod i sekci a musím říct, že větší bolest než po císaři jsem v životě nezažila a doufám, že už ani nezažiju 8)

 
Uživatel je onlinehanka.br.
Neúnavná pisatelka 16002 příspěvků 07.12.14 10:34

Zřejmě jsi také propadla bludu, že rodit o tři týdny dřív narvaná tabletami, Hamiltonem a chemií se rovná rodit přirozeně. To už s přirozeným porodem dávno nemá nic společného a je to spíš zbytečná bolest a stres navíc před zpravidla nevyhnutelnou­ sekcí.

 
Kytkaa
Závislačka 3503 příspěvků 07.12.14 11:01

Vzhledem k tomu ze jsem rodila dva dny kdy jsem byla uz uplne ko a i pres pomoc doktoru a po podani oxitocinu mala zacala odchazet a akutni cisar byl vysvobozenim za me teda musim rict ze ta bolest po cisari je,,laláč,, s porovnáním s porodníma kontrakcema.. ale dodnes me mrzi ze jsem nerodila normalne no :roll:

 
olakolesnikova
Stálice 80 příspěvků 07.12.14 11:09

Gratuluji!
Ale ceka mi taky cisar, mam dvojcata.
Ted sedim a umiram hruzou…proc to tak bolelo kdyz jsi dostala narkozu??? mama mia…je mi zle strachy…

 
Uživatel je onlinehanka.br.
Neúnavná pisatelka 16002 příspěvků 07.12.14 11:26

@olakolesnikova Hlavně se uklidni. Tyhle katastrofické scénáře by vůbec budoucí maminky neměly číst. Jen na sebe něco přivoláš. Všechno bude pořádku!!

 
Kytkaa
Závislačka 3503 příspěvků 07.12.14 11:42

@olakolesnikova vubec se neboj za me rikam cisar proti normlanimu porodu opravdu pohadka..pani či slečna asi měla jen ty kontrakce nikoliv porodni kontrakce

 
olakolesnikova
Stálice 80 příspěvků 07.12.14 11:46

Dekuji! ale ja prave chtela celkovou narkozu. a ted ctu jaky je to horor.
nemam ale na vyber musim to prezit )))
ani nevim v cem je rozdil mezi spinalem a epiduralem. to musim zjistit. mam zlomeny a spatne zahojeny panevni kosti, jinak bych to vubec neresila ((

 
olakolesnikova
Stálice 80 příspěvků 07.12.14 11:51

@Kytkaa vis ona psala ze nejvetsi bolest zazila prave po probuzeni z narkozy…myslim ze ji probudili aby ukazali mimino, ale to se nesmi! to ona musela citit jak ona je cela rozriznuta zaziva, jako ze zadnou narkozu na ten moment nemela. ja jsem tomu rozumela tak ze je to jen kvuli miminu.

 
feésM
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 07.12.14 11:51

@olakolesnikova Přesně tak, mám za sebou dva císaře - první pod celkovou narkózou (a ten dělali až v druhé době porodní, takže jsem si užila hoooodně hodin výživných kontrakcí) a druhý spinálně a oba dva v pohodě :-) Bolelo to, ale jen trošku, nic dramatického, při propouštění jsem už skoro o ničem nevěděla ;-)

 
olakolesnikova
Stálice 80 příspěvků 07.12.14 12:07

@feésM takze z te celkove narkozy te kvuli miminu hned nebudili? pockali az zasijou? tak to myslim si je spravny postup. jinak asi skrz tu bolest ani mimino se neda vnimat. a jestli dite je v poradku, tak asi lze pockat a zasit maminku, 20 minut. az pak budit, setrne, jak to ma byt po narkoze…no ja to tak vidim ))) nevim jak panove doktori )))

 
feésM
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 07.12.14 12:25

@olakolesnikova Jj přesně tak, ani by mě nenapadlo, že by mě budili dřív :-) já si pamatuju až chvíli, kdy jsem se probudila na JIP, manžel seděl vedle mě, zavolal sestřičku a ta během chvilky přicupitala s malou :-) Druhá byla teda ve spinále a to jsem si teda užila daleko víc a bolestí v tom nebyl žádný rozdíl. :-)

 
hanak  07.12.14 12:25

Jestli ti rozumím dobře, oni tě probudili vlastně ještě s otevřeným břichem??
Tohle by se opravdu stávat nemělo! Stane se to vyjímečně a ne úmyslně, že se lidi probouzí při operaci.. ale úmyslně vzbudit, když se ti někdo hrabe u střev, to je fakt na hlavu postavený :pocitac:
No, zvládla jsi, přežila jsi.. malého už máš u sebe, příště snad jen zvolit jinou porodnici. Císař je jinak v pohodě, taky jsem ho měla u posledního porodu a díky bohu za to, jinak bychom to nezvládli já ani malej, ale je prostě „porodnice“ a Porodnice.

 
olakolesnikova
Stálice 80 příspěvků 07.12.14 12:29

@feésM no tak to ma byt, ze? zajima me, kde zakladatelka rodila.

 
olakolesnikova
Stálice 80 příspěvků 07.12.14 12:30

@hanak jo jo!!! nesmi se takto budit…horor..

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 07.12.14 12:34

Na tu bolest po císaři, než mi na JIP daly kapačku na bolest si taky živě pamatuju a pak taky ještě na oxytocinové bolesti…hodně jsem krvácela, píchly mi oxytocin na rychlejší zavinování a zrovna dokapala kapačka na bolest…já s ochraptělým hrdlem, sestra kdesi v lesi (zvoneček mi do ruky nedali) a já se mezi bolestí a limbem snažila přivolat procházející sestřičku, aby mi tam dali něco na bolest… ne, prosím, císaře už ne..(byl plábovaný kvůli KP)

 
hanak  07.12.14 12:37

@olakolesnikova
Já spíš nedokážu pochopit, že jí vzbudili úmyslně. Když se někomu hrabou v břiše, tak ho přeci nechají spát, aby to necítil, od toho máme anestetika a anesteziologii! Nejsme ve středověku, kde se operovalo za živa, bez umrtvení a buď to pacient ustojí nebo ne :cert:

Jinak já měla císaře ve spinálu, protože jsem měla zavedený epidural a když došlo na císaře, tak využili tu kanylu v zádech, takže spinál být mohl a rychle. U akutního jinak dávají celkovou, protože často není čas na to piplání se s páteří.. Ale osobně se přikláním k celkové. Ono stejně v tom polostavu vnímáš svoje mimi jen napůl a u sebe ho máš až později, takže s celkovou o nic nepřicházíš.

 
olakolesnikova
Stálice 80 příspěvků 07.12.14 12:41

@hanak zajima me jestli mohu sama pozadat o celkovou narkozu? nebo je to na lekari?

 
Marion84
Ukecaná baba ;) 1550 příspěvků 07.12.14 12:47

Jé, já mám take syna Alexe a taky mi vyvolávali porod, ale mě zabrala tableta a stačila jedna ;-)

 
hanak  07.12.14 12:50

@olakolesnikova
Můžeš si o ni požádat.

 
olakolesnikova
Stálice 80 příspěvků 07.12.14 12:53

@hanak dekuji to rada slysim ))

 
pavlats  07.12.14 14:26

Gratuluji k miminku.
Souhlasím s tou bolestí po probuzení. I já to zažila, byla šílená. Pamatuji si, jak jsem se prala se setrama, ať na mě proboha nesahají.
Je dost možné, že jsme se třeba nebudily z narkózy tak rychle, jak protřebovali, a proto jsme mohly dostat lék na zrušení účinku opiátů (Naloxon). Normálně ještě účinek opiátů po probuzení chvíli přetrvává a pak to samozřejmě hned po probuzení tolik nebolí. Ale po Naloxonu přestávají působit okamžitě, proto možná ta veliká bolest hned.
Jinak šití 45 minut je naprosto normální. Musíš si uvědomit, že rozříznou několik vrstev tkání, které se pak zašívají jednotlivě, takže to prostě chvíli trvá.

 
pavlats  07.12.14 14:33

@olakolesnikova Holky klid, určitě ji nikdo nebudil ještě s rozřezaným břichem, to je opravdu blbost (opravdu ani kvůli ukázání dítěte NE!)
Na sále budí každého (samozřejmě po skončení operace), ale jen málo pacientů si to pamatuje. Vzbudit se ale musí a splnit lehký úkol (vypláznout jakyk, stisknout ruku) aby lékař věděl, že pacient vnímá. Spousta pacientů znovu usne, už normálním spánkem bez vlivu léků a toto si vůbec nepamatuje. Někdo o tom ale ví.
A ta veliká bolest má příčinu v tom Naloxonu, to si myslím já. Ono než potom píchnou další injekci na bolest a než zabere chvíli trvá.
Zažila jsem na dospávacím pokolji pár pacientů, kteří dostali Naloxon a skutečně brečeli bolestí.

Příspěvek upraven 07.12.14 v 14:38

 
Selfi
Kelišová 5088 příspěvků 07.12.14 14:43

…tak já mám za sebou docela děsivý přirozený porod, takže za mě raději dva císaře, za které jsem byla u svých dalších dvou dětí neskutečně vděčná, a to i přesto, že u prvního císaře, který byl akutní mi jaksi úplně nezabrala epidural a tak nějak jsem cítěla vše, co jsem neměla cítít :/ -/už rozříznutá/… takže mě okamžitě uspali…,to bylo ale tím, že to bylo rychle… u druhého císaře jsem cítěla jen takové nepříjemné tahání, ale žádnou bolest, což byl obrovský rozdíl…

no… a pak to bolelo asi jako by mě někdo pořádně zkopal… to zas jo :)..ale jak říkám, každý to vnímá jinak a oproti mému přirozenému bych císařem rodila klidně ještě 3krát :)

Nebojte!!!

 
olakolesnikova
Stálice 80 příspěvků 07.12.14 14:44

Ano budi se, ale nenaplno.
ale zakladatelka pise ze ji pak 45 min zasivali. takze asi naplno budili jeste rozriznutou…(dlouhe siti chapu, vrstvy svalu a kuze a td.)
nevim, uz nic nechapu..

 
olakolesnikova
Stálice 80 příspěvků 07.12.14 14:46

@Selfi mozna u toho druheho to byla spinalni anestezie, ne epidural?

 
Selfi
Kelišová 5088 příspěvků 07.12.14 14:53

@hanak Pokud jsi měla zavedený epidural, tak ti určitě nedělali spinal :), spinal se píchá jinam a jinou jehlou, já měla u prvního akutního epidural, protože jsem ho měla taky napíchnutý a u druhého spinal, a pocity jsem měla u každého jiné.. u epiduralu jsem nohy cítila, ale necítíla bolest a u spinalu jsem měla pocit, že nohy nemám :)

 
pavlats  07.12.14 14:53

@olakolesnikova Zakladatelka píše, že ji zašívali PRÝ ještě 45 minut dle přítele. Z toho usuzuji, že se to příteli zdálo dlouhé, že ji hledal po nemocnici.. Jí sice probudili ještě na sále, ale ne s otevřeným břichem, proboha to se opravdu nedělá!!!
Snad jen u pár typů nádorů na mozku, kdy při operaci potřebují spolupráci pacienta. Ale tam se vypínají léky na spaní, nikoliv léky na bolest - takže pacient se sice při operaci probudí, ale bolest necítí. Ale to je něco úplně jiného.
Snad se sem autorka deníčku vrátí a vysvětlí to sama.

 
Selfi
Kelišová 5088 příspěvků 07.12.14 14:54

@olakolesnikova ano, u prvního císaře epidurál /měla jsem ho napíchnutý při porodu a tak jen dopíchli dávku, ale asi nestihla tak zabrat, u druhého plánovaného císaře spinal a to byla pohoda :)

 
pavlats  07.12.14 14:55

@Selfi On se použije ten epidurál, jak Hanak píše. Ale je to potom anestezie epidurální ne spinální. Princip je podobný, i když ne úplně stejný.

 
olakolesnikova
Stálice 80 příspěvků 07.12.14 15:02

@Selfi tak ten spinal beru )))))

 
hanak  07.12.14 18:58

U mě fakt využili té kanyly v zádech, jen něco dopíchli, chvíli počkali a už řezali. Cítila jsem tahy a mírné občasné štípnutí, ale nic hroznýho, nicméně já byla tak vyčerpaná z předchozího tlačení, že tohle už bylo nic a stejně jsem se pak odporoučela do bezvědomí :nevim: Takže chvíli, kdy malého vyndali, jsem ještě vnímala, slyšela jsem ho zaplakat, ale neviděla jsem ho, to už jsem byla v limbu.
 https://www.emimino.cz/…-inam-10326/

 
Kytkaa
Závislačka 3503 příspěvků 07.12.14 19:14

@olakolesnikova jo jinak ja mela narkozu jen od pasu dolu.. že je to pry lepsi pro miminko :palec:

 
momi33
Nadpozemská drbna 25322 příspěvků 07.12.14 19:16

Při čtení jsem si vzpomněla na svůj císař.
Měla jsem ho ve spinálu, a díky bohu.
To, jak zakladatelce bylo po probuzení z narkozy, to mi vyvolává vzpomínku, jak jsem po císaři ležela na Jipce, nic jsem necítila-nic, žádnou bolest, a vozili tam maminy, co byly po císařích v celkové anestezii.
Dezorientované, zmatené, brečely, volaly po dětech, jedna se pořád dokola ptala kde má dceru, kolik je hodin.
Probudily se do bolesti, já se spinálem necítila nic, ale byla jsem strašně vyděšená z jejich chování.
Pak mi anestezioložka vysvětlila, že se spinálem se aplikují látky tišící bolest, co se uvolňují postupně.
U celkové anestezie nic takového není.
Pro mě byl císař bezbolestná záležitost, a dny po něm relativně taky.
Ale dobře, že je mimi i maminka vpořádku :kytka:

 
Kytkaa
Závislačka 3503 příspěvků 07.12.14 19:28

Jo a kdyz mi ji pichli do ty patere byla to konecne uleva :palec:

 
aaababy
Ukecaná baba ;) 1271 příspěvků 07.12.14 21:08

Ja nemela celkovou vsechno jsem slysela i videla. Chvilkama mi pripadalo ze si nikdo neuvedomuje ze nespim :-D prirozeny porod sice tak nejak boli ale jak mimi venku konci bolesti. Po tom cisari mi vubec nezabiraly leky na bolest ale s tim miminkem se to v pohode snasi. 2 dny tabletky a kapacky a najednou rychle cisar v 35tt

 
aaababy
Ukecaná baba ;) 1271 příspěvků 07.12.14 21:19

Jinak ja se probudila pri 2 operacich. V jednom pripade mi davali dreny do delohy a ja myslela ze umru. Vzbudila jsem se a nemohla nic rict ani reagovat jen jsem koukala a tekly mi slzy tak si me sestra vsimla.

 
Katyll
Kecalka 148 příspěvků 07.12.14 22:55

Gratuluji k narození syna! :kytka:
Přeji ať na bolest rychle zapomenete! Budu se těšit na další deníček. :)

 
Emmicka2012
Kecalka 369 příspěvků 07.12.14 22:57

Tak po te hrůzné uz vam oběma přeju jen zdravicko :) moje mala šla sama od sebe 37+5 a mela taky 2730g :)

 
A.1993
Kecalka 209 příspěvků 07.12.14 23:13

Tak to je síla…gratuluju k mimču, jdu 14.12.na nástup do Podolí a v pondělí 15.12. CÍSAŘ :-)… jsem vyklepaná jako ratlík!! Ale brala bych být místo JIPky na nadstandardu (chci si ho teď domluvit…snad bude)… budu mít spinál. Aspoň, že jste v pořádku…takové zdrav. problémy nejsou nic moc.

 
variska
Zasloužilá kecalka 787 příspěvků 08.12.14 09:08

Jooo císař není žádná sranda a mnohdy nedopadne jak se očekává. Taky jsem musela nedobrovolně na císař, píchli mi spinál, jak do mě začali řezat, říkala jsem ať přestanou, že to bolí, no nepřestali, jak se ve mně začali hrabat, to už jsem začala řvát, bylo to nesnesitelné, tak mě uspali, ale vzbudila jsem se a ještě mě došívali, kousla jsem se že už to vydržím, byla jsem ještě sjetá z toho co mi dali. No a na jipce hororová nac plná neskutečných bolestí, prý mi něco dali, ale asi to bylo málo. Odpoledne jsem vstala a šla se umýt, jenom kvůli malé, potřebovala jsem být s ní, no ale porodní bolesti proti tomu byly malé píchnutí. Měsíc jsem musela čůrat s otevřeným kohoutkem a slazami v očích. Tohle nepíšu jako hysterka, bolest snáším velmi dobře. Je to možná varování pro ty, které si myslí, že si to císařem ulehčí, protože i císař dokáže být pořádné peklo

 
pavlats  09.12.14 08:58

@aaababy To, co popisuješ je nechtěná bdělost pacienta při operaci a je to noční můra všech doktorů. Bohužel se to nejvíc děje právě při císařích - kvůli miminku se dávají nejmenší možné dávky léků. Průšvih je, že má člověk vypnuté svaly a opravdu není v jeho silách dát najevo, že se mu něco takového děje. Já z toho měla hrůzu při každé operaci, ale díkybohu se mi to nikdy nestalo.

 
Jannica
Závislačka 2575 příspěvků 11.12.14 15:35

Mám za sebou dva císaře. Prvního jsem měla v r. 2011 jako akutku přesně s nepostupujícím porodem jako u pisatelky deníčky :( ale bylo to naprosto v pohodě a nepamatuji si že by mě to tak moc bolelo. Ted v listopadu jsem měla opět akutního císaře ale tentokrát spinalem a rekonvalescence??? JEŠTĚ ŽE UŽ NIKDY NA CÍSAŘE NEMUSÍM, hrůza, bolest, strach, dlouhé léčení :( nic moc teda :( Hlavně že už jsou prckové venku :)
Přeji tobě a Alexovi plno zdravíčka :-)

 
Pucinka007
Stálice 73 příspěvků 12.12.14 00:48

Ahoj holky :-)
Abych vše uvedla na pravou míru, nebudili mě otevřenou ( teda aspoň myslím :D )!!!
Vedle na postel přivezli další šťastlivku po císaři v celkové a brečela, byla dezorientovaná a plakala bolestí stejně jako já, takže jsem se mohla ujistit, že je to normální a bude to o prahu bolesti a jak vám zaberou léky. Nicméně, manžel a moje sestra, kteří mě viděli dvacet minut po císaři na pokoji, můj stav a to jak jsem vypadala popisovali stejně hrůzostrašně, jak jsem to i cítila. ;-)

Ale… nechci nikoho strašit! Každý bude císaře snášet trochu jinak. Mě to bolelo hodně, ale to neznamená že vás to bude bolet stejně tak. Jak holky psaly v komentářích, některé byly úplně v pohodě… :) A navíc, vzhledem k tomu že jsem psala tenhle deník, tak jsem to i přes můj hysterický výlev přežila :D NAVÍC, nejsem zcela zdravá, tak je i možné, že můj zdravotní stav tomu nepřidal.

A k tématu „přirozený porod“.. Je mi jasné že po x tabletách a kapačkách a po Hamiltonu to už není zrovna dvakrát přirozené, nicméně je to pořád přirozenější, než rozříznout břicho a dítě vyndat :)

Všem moc děkuji za milé a povzbudivé komentáře :)

Příspěvek upraven 12.12.14 v 00:51

 
Ivuska88
Ukecaná baba ;) 2105 příspěvků 12.12.14 01:18

Krásný příběh se štastným koncem po šesti letech.Mooc gratuluji a přeji Vám i malému, at máte už jen krásný život… :-)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama