Komplikovanější těhotenství jako naděje

Těhotenství

Jen bych ráda podpořila všechny těhu, co právě teď prožívají něco podobného, co nás potkalo před rokem, jako živý důkaz toho, že ne všechno musí být tak hrozné, jak to vypadá.


1 komentář

Tak od začátku: mám PCO a po 2letém snažení za asistence reprodukční kliniky (po hospitalizaci v ohrožení života při OHSS), kterou snad ani nebudu zmiňovat, se objevily //! :) Bylo po KETu při vložení 3 embryí – čekala jsem dvojčátka. Jedno mělo divný tvar váčku, tak dr. čekali, že zanikne – bohužel došlo na potrat (měsíc jsem kontrahovala a krvácela). Cca v 8. tt jsem jedno potratila spolu s větší částí děložní sliznice. Lékaři tomu druhému nedávali absolutně žádnou šanci – když potrat, tak jde většinou všechno ven :(, ale sparťanka (říkala jsem si, že tohle nemůže žádný chlap přežít) se držela dál i přes další 3 týdny krvácení a bolestí.

Pak to přestalo a i přes žalostný stav děložní sliznice těhu pokračovalo. Do konce 12. tt nás potkala ještě autonehoda, angína a silný herpes… jen drobnosti :) Genetický screening (krev+UZ): 1:2 Down syndrom a 1:9 Pattau syndrom – konec! :( Nikdo nedoufal (moje matka začala chodit do kostela – kdo ji nezná, nepochopí). Pro potvrzení diagnózy a možnost provedení potratu jsme zvolili biopsii placenty – hrozný žážitek a velké riziko potratu díky kontrakcím vyvolaným podrážděním dělohy, ale výsledky do 2dnů! Kontrakce jsem měla celý den a noc, ráno ustaly. Nikdo nevěřil ani nedoufal! A je to tady – bude to zdravý kluk! Takže sparťan!

Díky biopsii se zjistilo, že jsem RH neg (to v IVF centru věděli od začátku a vůbec nic neudělali, i když jsem potrácela!) – testy potvrdili, že jsem již na začátku těhu začala tvořit protilátky. Ale dobrý – sparťan to přežil, můj doktor ale začal být velmi skeptický. Do 32.tt celkem klid – jen mi pořád tvrdla děloha. Ve 32. začalo být tvrdnutí bolestivé a pravidelné cca po 10 minutách – hospitalizace a příprava na případný překotný porod s medikací proti kontrakcím –bezúspěšně! Kontrakce silné a pravidlené – po 5 minutách. Po dvou týdnech jsem byla absolutně vyčerpaná – všechny rodičky mi záviděli pravidelnost a sílu kontrakcí a já se s dr. modlila, aby tam ještě vydržel – naštěstí jsem se neotvírala. Po třech týdnech nezměněného stavu a přemlouvání mne dr. pustil domů – bál se, že někde porodím – nedal se u mě identifikovat počátek porodu, když už jsem defacto začínala rodit celý měsíc v kuse.

Ve 38. tt se vše uklidnilo – tedy až na to, že jsem od propuštění z nemocnice necítila vůbec žádné pohyby… v rámci předoperčního vyšetření (plánovaný císař – špatná poloha plodu) mi v 39. tt zjistili velmi vysoký tlak, což při přírustku váhy +30 kg nevypadalo vůbec dobře – léky po 24 hodinách nezabírali – tlak stoupal, a tak se večer dr. rozhodl, že druhý den dopo „půjde mladej ven“, svolal tým pediatrů, protože se obávali komplikací u mladého (prý ty genetické testy i tak nejsou 100%, takže ho pořád strašil ten Down, navíc měl mladý hrozně velkou hlavu, tak se báli otoku mozku… prostě nikdo nevěděl, co přijde.

Syn se narodil se 17. 11. 2010 a dostal Apgar skóre 3×10! :) Křičel ještě na pupečníku – což je prý dobré znamení! :) (3,3 kg a 49 cm). Teď je mu rok a je zdravý a naprosto v pohodě!

Takže všechny těhu – hlavu vzhůru – to za to stojí.

Já stejně někde uvnitř celou tu dobu věděla, že je to v pohodě… jako by mi to malý nějak říkal, ale i tak jsem se většinu času hrozně bála. Ale stálo to za to a klidně bych si to se vším zopakovala…

Držím palce všem!

Hodnotilo 6 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
eviska22
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 27.11.11 06:26

Hlavně že všechno dobře dopadlo!! Malej je úžasnej:-)

 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 27.11.11 10:22

smekám, píšeš to tady tak prostě v pohodě, musíš být silná ženská!! a sparťan je nádherný :hug: :hug: :hug: :hug:

 
luluso
Kecalka 141 příspěvků 27.11.11 11:19

Tak to ty moje nestovice v 13 tydnu byly „prochazkou“ ruzovym sadem :)

 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 27.11.11 14:18

tak hororový deníček s tak nádherným koncem tu už dlouho nebyl, jestli vůbec někdy, gratuluju ke zdravému chlapečkovi :palec:

 
maminka 28
Kecalka 310 příspěvků 27.11.11 17:12

Malej je tak trochu zazrak…bojovnik uz od pocatku…hoooodne stesti pri pripadnem dalsim tehotenstvi

 
shagga
Ukecaná baba ;) 2353 příspěvků 27.11.11 19:32

Jsi statečná :potlesk: Je vidět, že i přes všechny nepříznivé zprávy se přeci jen dějí zázraky a hlavní je neztrácet naději. Taky se pereme s nepříznivými zprávami, jsme teprve na začátku a největší komplikace nás teprve čekají. Ale věřim, že všechno dobře dopadne ;)

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 27.11.11 22:45

Ahoj řeknu ti k tomu jen jedno: TEN ČLOVĚK TADY MĚL BEJT! Proč, to ukáže až čas, ale přes tohle všechno žije, je v pořádku, milá autorko deníčku, máš tu čest být jeho mámou, podle mě to bude významný člověk pro lidstvo. :kytka:

 
eginka
Kecalka 455 příspěvků 27.11.11 23:52

Jo, ako pisala MisaProdigy, ten clovek mal bot tu, a preto je tu :-)
Inac ja som tiez zazila nieco podobneho v prvem tehu. 8tt - hospitalizacia s diagnozou hroziaci potrat. 15tt - pokazilo sa auto, a ja som, blba, tlacila ho na chodnik, niekolko dni mi tvrdlo brusko. 17tt - zle vysledky testov, amnio som odmitla. 27tt - autonehoda, otocila som auto na strechu, auto totalka, nastaste nam nic sa nestalo, len par dni tvrdlo brusko. 29tt - priserna ryma. 34tt - praskla voda, a pres veskere usilie doktorov zastavit porod, nasledujuci den nas maly vydrel svoju cestu von :-) Na staste pluca mal OK. Dneska ma 13 mesiacov, a je to zdravy chlapecek a skodec cislo 1 :-)

 
inkubátor
Stálice 54 příspěvků 28.11.11 22:44

moc děkuji všem za podporu!!! - asi vás ale zklamu - tak silná nejsem, jen mi prostě nic jiného nezbývalo…každá z vás by to vydržela, o tom ani na chvilku nepochybuji!!!
Spíš mi to přišlo jako zdárný příklad, že spousta velmi špatně vypadajících věcí může dopadnout i takhle výborně!!!
Tak jen doufám, že se nám brzy podaří druhé a že to už nebude takové drama :)…když už budou ty DNA testy z krve:)

Držím palce všem!!! To fakt stojí i za větší horor!!:)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama