Příběh o ženě na mateřské

Rodičovství

Myšlenkou tohoto deníčku není nabádání nebo rady, jak začít žít svůj vysněný život, ale pouhý pohled do mého světa. :)


1 komentář

Deníčků o pozitivním přístupu života, odhodlání a postavení na vlastní nohy jsem přečetla spousty ještě před tím, než jsem otěhotněla. Byly to jen takové malé střípky, které jsem si postupně vkládala do vlastní skládanky.

Je hrozně jednoduché napsat „holky, zahoďtě tepláky, trička od manžela, umyjte si mastné vlasy a namalujte si obličej.“ Ale během jednoho dne to nejde udělat. Myslím, že k tomu opravdu potřebujete čas a takový vnitřní pocit vymanit se z té ulity a dokázat, že mám vlastní já a hlavně mozek na něco jiného, než dítěti neustále opakovat, co smí a co ne…


20.11.2012 jsem se přihlásila jako plátce daně. Potřebovala jsem jen vystavit jednu fakturu do Polska a bez této registrace to nebylo možné.
Náš anděl Anna Patrice žila tou dobou 12. den svého nového života.
Od té doby se mé „podnikání“ nikam extrémně neposunulo. Čas plynul, já se snažila najít způsob, jak vše zvládnou a najít ten kýžený klíč k tomu, jak zorganizovat čas a mít chvilku i pro sebe.

Když mi jednoho dne zazvonil telefon a v něm se mě tázal mužský hlas na zboží, které bylo vystaveno v jednom inzerátu a já měla zrovna dítko v náručí a kojila, nebyla jsem mu schopna v první chvíli odpovědět na jeho otázku. V hlavě mi projely všechny možné věci, jen ne nic inteligentního. Ach, to šestinedělí. :)

Po tomhle telefonátu jsem si řekla, že se buď nechám strhnout mateřstvím a na nějakou dobu odložím mozek vedle postýlky, nebo se „vzpamatuji“ a začnu zase myslet. :)

Jelikož jsme měli s manželem již dávno vymyšleno, kam by se dalo naše podnikání/nepod­nikání posunout, řekla jsem si, že mateřská je pro nápady a inovace nejlepší čas. Večer, když Anička usnula, seděla jsem u internetu a hledala a hledala, jak náš záměr vyšperkovat. (Abych nechodila kolem horké kaše, rovnou napíšu, že prodáváme a vyrábíme zahradní grily s pečícími kameny a jiné kovářské zboží. Není to reklama, jen se mi o tomhle v obecném slova smyslu špatně píše.)

Začala jsem tedy na všechny možné i nemožné inzeretní servery dávat naše výrobky. A postupem času se začali ozývat zájemci.

Byl červenec letošního roku, my měli práce jako na kostele, podnikání se rozeběhlo tím správným směrem, ze mě se stala matka na mateřské, která by za své dítě dýchala, ale zároveň zařizovala, objednávala a večer padala mrtvá do postele.

Díky podpoře a ohleduplnosti mých rodičů jsme z ničeho dokázali udělat něco, co funguje, zákazníci se k nám vrací a my můžeme svůj sen stále rozvíjet.

Byly chvíle, kdy jsem se nad vzniklou situací musela sama smát - Anička v náručí, já ukazuji, že má mlčet a maminka vyjednává obchod s člověkem, který se mě do telefonu ptá, zda neruší, jestli nemám nějakou poradu… V tu chvíli jsem si řekla, že jsem hrdá na to, že jsem nenechala ten svůj mozek ležet vedle postýlky a dokázala jednat s lidmi, kteří do nás vložili svůj nápad a my jej dokázali zrealizovat.

Závěrem bych chtěla říct, že není nic lehčího, než si snít svůj sen a opravdu věřit, že se může stát skutečností.

Každý z nás je osobnost, každý z nás má stejnou možnost něco dokázat. Jen jde o to, kdo dokáže své vlastní síly využít… :) Hodně štěstí…

Hodnotilo 34 lidí. Score 2.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
nikina3
Zasloužilá kecalka 855 příspěvků 07.12.13 01:27

Nádherný deníček! Váš přístup se mi moc líbí, protože je první, který tu za poslední rok vidím. Doposud jsem měla pocit, že je prostě pravidlem po porodu povinná lobotomie mozku a svět již nemůže být jako dřív. Ale on může, jen s krásnou třešničkou na dortu. Také své dítě nade vše miluji, ale svět se pro mě nezměnil, pracuji a starám se jako dřív, jen jsem si upravila pracovní dobu z režimu den na režim noc :mrgreen:. A jsem šťastná :andel: Přeji celé vaší rodině mnoho další radosti a at se podnikání daří! :hug:

 
balestra
Závislačka 4666 příspěvků 07.12.13 07:53

A co jsi dokazala s tim mozkem? Zvedat telefony a mit dite na ruce?

 
Sisinka04
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 07.12.13 07:54

Taky podnikam…sama teda..:) Manzel chodi normalne do prace.. Takze vim jake je delat po nocich…kolikrat vecer padnu a vstavǎ ve 3 rano abych mela 3-4 hodinky cas na praci nez se to doma vsechno probudi a zacnu zase fungovat jako zena v domacnosti.. Na jednani kolikrat holku (14mesicu) beru s sebou a nikdy se nad tim nikdo nepozastavil..:) A jak rikas, je super ten mozek stale aktivne vyuzivat..:)

 
Cukřinka
Ukecaná baba ;) 2458 příspěvků 07.12.13 07:57

Hezky napsano. Souhlasim a preju, at se dal dari.

 
Run
Generální žvanilka 20201 příspěvků 07.12.13 08:39

@balestra :mrgreen:

No tak děláš administrativu, ty grily asi nevyrábíš opravdu, viď? Ale jako pochlubení hezký, přeju ať je zájem pořád :kytka: A jen doufám, že jsi moc nespamovala, ale že jste si tu reklamu občas i zaplatili ;)

 
svycarka
Kelišová 6885 příspěvků 07.12.13 09:09

Denik je spis o podnikani, nez o materske :mrgreen: ale hlavni je, ze jsi v Tom spokojena, at se dari :kytka:

 
lentilka248
Kelišová 5961 příspěvků 2 inzeráty 07.12.13 09:55

Držím pěsti, ať se daří..a kritizovat umí každá :|

 
angellik23
Ukecaná baba ;) 2229 příspěvků 07.12.13 09:57

Jsi šikula, taky jsem začala pracovat v šestinedělí a to vyřizování telefonů při kojení si živě pomatuju :-). Teď už je malý rok a jezdí se mnou na stavby i na jednání. Je to náročný, ale neměnila bych. Takhle jsem konečně spokojená :lol: a malá je taky v pohodě. Přeji ať se daří a podnikání Vám jenom vzkvétá.

 
joaska  07.12.13 10:06

No, vyznívá to malililinko jako urážka, těch co při mateřský nepracují i na jiných věcech než domácnost a výchova dětí a malililinko jako chlubení, ale ve výsledku proč ne. já třeba vás všechny, co u mateřský ‚neodložily mozek…‘ jak říkáš obdivuji. Takže hodně spokojených zákazníků a hezké Vánoce Tobě i rodině :)

 
nonynka8
Ukecaná baba ;) 1910 příspěvků 07.12.13 10:58

@balestra

Dokázala jsem nejen zvedat telefony a mít dítě na ruce, ale nasadit rukavice a ve chvílích, kdy malá spala šla do dílny čistit výrobek, balit, brousit kámen, takže administrativa je jen malinká část celé mé práce… :)

 
nonynka8
Ukecaná baba ;) 1910 příspěvků 07.12.13 11:02

@nikina3
Děkuji :kytka:

 
nonynka8
Ukecaná baba ;) 1910 příspěvků 07.12.13 11:22

@Sibyla0
V dnešní době je bohužel vše o reklamě, která je efektivní v případě, že je placená.

Není to o chlubení, ale o ukázání, že když člověk chce a snaží se, jde něco dokázat. :kytka:

Příspěvek upraven 07.12.13 v 11:24

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 07.12.13 11:58

Mě se deníček nelíbí…upřímně, je to o úžasné věci, práce při mateřské, to je obdivuhodné. Ale je to podáno chlubivým tónem, nemá to moc začátek ani konec, vlastně to ani nemá žádný pořádný obsah. Na úvcahu to má moc děje a na příběh zase málo…a je to škoda, zasloužíš si jistě obdiv za to, že podnikáš se svým manželem..jinak i ženy, které zrovna nevydelávají peníze při MD nemusí nutně krnět a hloupnout… ;)

 
lentilka248
Kelišová 5961 příspěvků 2 inzeráty 07.12.13 12:13

@Sibyla0 řekla bych, že hodně maminek nedělá ani zmiňovanou administrativu a válí se v diskusích:-)

 
lasicce
Zasloužilá kecalka 815 příspěvků 07.12.13 12:20

Mně to tedy chlubivé vůbec nepřipadá a děkuji autorce za podporu nás těhotných prvorodiček, které se poporodní lobotomie obávají už dopředu.

 
Run
Generální žvanilka 20201 příspěvků 07.12.13 12:24

@lentilka248 :mrgreen: prostě je to chlubící deníček, nic proti, já nejsem zapšklá ženská, já přeju lidem jen to dobré :kytka: Jen tak jak je to napsané, tak to ve mě budí dojem, že má šikovného muže a ona k tomu přišla jako slepá k houslím. Možné se pletu a celé to vymyslela ona, ale zase, chce to nejen „know how“ ale i muže a zázemí a něco do začátku a to opuštěná ženská nemá. Nechci, aby to znělo zatrpkle, ale s rodičákem 3800,– se blbě vymýšlí rozjezd čehokoliv. A doufám, že jsi nepřehlídla větu „Díky podpoře a ohleduplnosti mých rodičů jsme z ničeho dokázali udělat něco“ to je také k zamyšlení, to taky nemá každý ;)

 
lucillee
Echt Kelišová 8046 příspěvků 6 inzerátů 07.12.13 12:30

@nonynka8 Mám to s prací i celkovým přístupem k mateřství podobně jako ty, v podstatě jsem ani nepřestala dělat a to mě zachránilo, aby mi nehráblo. Klidně to přiznám, že jsem se někdy cítila zavřená doma celkem nešťastná a ta rutina kolem malého mě unavovala více než cokoliv jiného. Není však vždycky úplně růžově, někdy doslova padám na hubu, ale syn je vždy priorita před prací a nemám zábrany nebrat obchodní hovory, pokud se věnuju synovi. Snažím se to mít vyvážené a tak mi to i vyhovuje. Kdybych měla být jen na mateřské na plný úvazek, stejně bych si musela najít jiné zájmy, protože nejsem ten typ. Tlachy některých holek, co se jen válí doma, nakupují blbosti a ještě si stěžují jak manžel nepomůže mě fakt baví nejvíc :lol: Sejde se ti tu určitě hromada komentářů co budou odsuzovat a jiné chválit, ale prostě každá ženská to má jinak a měla by to dělat tak, jak to cítí a univerzální recept prostě neexistuje. Hodně štěstí v životě a úspěch v práci :kytka:

 
lucillee
Echt Kelišová 8046 příspěvků 6 inzerátů 07.12.13 12:37

@Sibyla0 Já ti nevím…píšeš jak nejsi zapšklá, ale ty Tvé komentáře tak na mě trošku působí…proč by se nemohla pochlubit, že jim spolupráce funguje a že to zvládla i s prckem?? Já s mým ex založila stavební firmu, kdybych tomu nedala formu, dodnes by on sám někde otročil jako zaměstnanec a díky tomu, že jsem se vrhla na propagaci, vyjednávání s dodavateli, hledání zákazníku i tu blbou administrativu, tak dnes máme obrat několik milionů za kvartál a začínali jsme s nulou, já studentka a on s dluhy. Já na té stavbě nemakám, ale řeším vše okolo a tak to funguje, doplňujeme se a o tom to je. Stěžovat si umí, s prominutím…každej blbec :)

 
tamata
Extra třída :D 12934 příspěvků 07.12.13 12:39

.

Příspěvek upraven 25.01.14 v 18:31

 
Run
Generální žvanilka 20201 příspěvků 07.12.13 12:45

@lucillee No ale nikde tu nevidím tvůj deníček o tom jak jsi báječná a s fotkama vašich staveb. To mě na tom trošku vadí.

A jestli můžu osobní otázku ;) Vy jste se rozešli a dál fungujete jako obchodní partneři (snad se to dá tak říct)? Obdivuji lidi co to dokáží, v tomhle bych asi zapšklá byla :mrgreen:

 
Run
Generální žvanilka 20201 příspěvků 07.12.13 12:46

@tamata já se tu tlemím jak blb, máš naprostou pravdu :mrgreen:

 
nonynka8
Ukecaná baba ;) 1910 příspěvků 07.12.13 12:55

Vidím, že jsem zase rozčeřila vody, ale mě to nevadí. Deníček byl pouze obraz toho, že jde něco dokázat, a abych tedy vše uvedla na pravou míru a nevznikaly tu spekulace, tak jsme začínali od naprosté nuly. Žádná půjčka, natož peníze od rodičů. Věta, že jsou ohleduplní rodiče znamenala, že pohlídali malou, když jsem potřebovala do dílny, nebo někam odjet, ne, že mi dali půl milionu na rozjezd, to v žádném případě.. Fotku jsem vložila jen proto, že jsem chtěla ukázat, co vlastně děláme. Prostě to bylo špatně pochopeno, ale s tím jsem tak nějak počítala. Neměl to být šíleně dlouhý deníček o tom, jak vše děláme a velice se chlubit, ale ukázka toho, že to jde… Někdo to chápe, někdo ne, ale takový je život. Navíc v oblasti, kde žijeme práce není a proto jsem to řešila tak, abychom mohli zabezpečit rodinu, navíc, když máme malé dítě. O tohle mi hlavně jde. Žít relativně klidný život a poskytnout dítěti zázemí a možná i nějaké peníze do startu, jelikož já je neměla a život se se mnou opravdu nemazlil… Hezký den

Příspěvek upraven 07.12.13 v 12:55

 
balestra
Závislačka 4666 příspěvků 07.12.13 12:55

Me ten denicek proste jednoduse nakrkl a vzhledem k jeho hodnoceni nejen me. Jednak nema vubec obsah. Druhak vyzniva jako kdo nepracuje pri diteti nepouziva mozek. Za treti, jakemu diteti vysvetlis, ze ma potichu sedet a kline, zatimco telefonujes? Jedine nemluvneti nebo tak triletakovi.
No a to nejdulezitejsi, mnoho zen pri diteti pracuje. At uz na castecny z domova ci zacne podnikat a nebo pomaha podnikajicimu tatinkovi. A nema potrebu psat denicek. No a ono mit i vice malych deti je makacka, kterou vsak chapou jen ti, co znaji.
A ta co je 3 roky doma a stara se o dite? To je nejvetsi blbka co z cca 45 let co musi pracovat si 3 ukrojila pro nikdy se neopakujici chvile stravene s tim nejcenejsim, co v zivote ma.

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15984 příspěvků 07.12.13 13:11

@balestra Nikde jsem v deníčku nenašla, že by si zakladatelka myslela, že je něco víc než ostatní, tím méně, že když někdo s dítětem doma nepracuje a užívá si MD, je blbka. Tady se zas našlo potrefených! Nevím, proč by nemohla napsat deníček o tom, co cítí - jaká potřeba je ta správná a jaká není, to snad si snad má právo vyhodnotit pisatel. Pisatelce deníčku fandím a jsem ráda, že ukazuje cestu, jakou je možné se v dnešní složité době vydat. Je milé si užívat mateřství, ale důležitější je najít způsob, jak děti zajistit i po MD. Přeji hodně štěstí!

 
balestra
Závislačka 4666 příspěvků 07.12.13 13:23

Necham se strhnout materstvim a svuj mozek odlozim vedle postylky… dalsi ze mam vlastni ja a hlavne mozek i na neco jineho nez jen opakovat diteti co smi a co ne. To vcelku urazejici je.

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15984 příspěvků 07.12.13 13:25

@balestra Tohle že tě uráží? No svatá prostoto, to ti stačí málo.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 07.12.13 13:46

Denicek mi prijde sice ne tak zazivny, ale je hezky a ja zakladelce preji hodne stesti v podnikani, vim jaka je to drina, nemyslim si, ze se nekdo chlubi-je to hodne prace -na to se zapomina… ;)
Urcite sem nevycitia urazky ostatnich :roll: ja se zastanu radeji lidi co umeji makat, maji myslenky, nez tech co se valeji doma-nemysim tady, aby se toho nekdo nechytil…
preju hodne zdaru :palec: :palec: :palec: :palec:

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 07.12.13 13:57

Deníček se mi líbí, autorce fandím, ikdyž já sama jsem ten mozek odložila stráááášně rááda a moc si to užívám :) :kytka:

 
chatwenna  07.12.13 14:12

Hele, autorko, je to trochu plytke…

Zadna pointa, vlastne ani zadny obsah…

Fandim vsem podnikatelum, o tom zadna. Fandim vsem, co pracuji z domu, pac rozptylove podminky jsou silne.

Ale spisovatelske strevo fakt nemas. Ja si z toho odnesla, ze matky, co jsou doma s ditetem, odlozily mozek. Mozna jsi chtela rict neco jineho, ale moc se ti to nepovedlo.

PS: Autorka tohoto prispevku pracuje a je na RD.

 
Nika079
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 07.12.13 14:41

Moc hezký deníček! já jsem se vrátila částečně do práce (převážně z domova) v roce syna, abych zjistila po půl roce, že s 18 měsíčním dítětem doma mě to baví a naplňuje mnohem víc než se stresovat nad pracovními záležitostmi (a trávit noci u pc). Mozek zaměstnávám, zprávy sleduju, s přítelem se bavíme o jeho práci (jsme ve stejném oboru), takže mi nepřijde, že bych mozek odložila. Jen ho teď směřuju trochu jinam, kde mě to naplňuje mnohem víc. Podnikání je ovšem mnohem víc seberealizující než administrativa. Takže já osobně vám držím palce!

 
teta 278
Ukecaná baba ;) 1532 příspěvků 07.12.13 14:48

@nonynka8 : Deníček jsem sice pochopila, ale je psaný špatnou formou ;). Když pak napíšeš: „že je to braz toho, že lze něčeho dosáhnout“,tak to zní divně.

Já něčeho dosahovat při mateřské nemám potřebu, jsem ráda, že jsem si od práce mohla odpočinout. I když mateřskou nemám jak dovolenou 8),tak pak už budu zřejmě do konce života zas jen makat, takže proč si neužít 3 roky doma a mozek odložit.

Jinak, ať se daří :kytka:.

 
lentilka248
Kelišová 5961 příspěvků 2 inzeráty 07.12.13 15:06

@Sibyla0 hm..nechci se přít, jestli je denníček chlubící nebo ne a jestli se paní o rozjezd firmičky přičinila velkou nebo malou mírou..je pravda, že měla ideální podmínky na „rozjezd“, ale taky to, že takových s ideálníma podmínkama je hodně, ale potenciál nevyužijí. Spíš sedí s rukama v klíně a kňourají, jak je svět nespravedlivý(a přitom potenciál mají, ale nechce se jim, konkrétní příklad z blízkeho okolí)..já teda dítě zatím nemám, ale jsem ve 28tt, momentálně mám práce 2-ne zcela plánovaně, nějak se to vyvrbilo..jednu na plný úvazek(lékařka), druhou na částečný úvazek(taky v oboru), ve které hodlám pokračovat i po narození dítěte z domova..hlídací babičky bohužel nemáme, jedna je 100km, ale má asi 10 let do důchodu, druhá má do důchodu sice roky 2, ale bydlí 750km..tak uvidím, jak to půjde..zatím ale nemám pocit, že hodinou nebo 2 denně výrazněji ochudím své dítě, spíš budu mít míň času na duchaplné interentové diskuse a sociální sítě:-)

 
lentilka248
Kelišová 5961 příspěvků 2 inzeráty 07.12.13 15:37

@lucillee :palec:

 
Run
Generální žvanilka 20201 příspěvků 07.12.13 15:39

@lentilka248 Hele já jsem racionální člověk, věčně ironická. ALE klidně se přiznám, že můj mozek se odložil nebo prostě přehodil přesně ve chvíli kdy malá ještě na sále chytla do pusy můj prst a začala dudat. Od té doby pro mě nic jiného neexistovalo, mykala jsem, kojila jsem, pořád jsem na ní koukala. Prostě hormony, je to přirozené. Teď jsou jí dva, řekla bych, že už jsem zase celkem normální ;) Ale mě to teda vzalo na dlouho, jsem kontaktní rodič, nedokázala jsem jí nechat spát samotnou malou v postýlce, nechtěla jsem aby byla nespokojená, nesnesla jsem aby plakala. Teď mám už samostatnou ale hodně mazlivou dvouletou holčičku. A klidně přiznám, že já bych těsně po porodu nechtěla pracovat, prostě bych se nedokázala odpoutat, bylo by mi to hTrozně líto. Teď bych to naopak už přivítala. Ale prostě mě zase vadí ty kecy o lobotomii mozku, to jsou hormony, člověk je od přírody nastaven starat se o ten bezbranný uzlíček.

 
lentilka248
Kelišová 5961 příspěvků 2 inzeráty 07.12.13 16:44

@Sibyla0 tak ono k odložení mozku je zejména potřeba to, aby bylo co odkládat:-)snad mi rozumíš, jak to myslím :mrgreen:
já zas vím, že rozhodně nebudu spěchat do práce..tohle co budu dělat není výrazně časově náročné, občas si odskočím třeaba někam přednášet, ale plánuju, že pokud Bůh dá a povede se v dohledné době sourozenec, budu doma 5-6 let..a nemám pocit, že by mi něco uteklo, spíš naopak, ráda si odpočinu..

 
janajelinkova9
Ukecaná baba ;) 1382 příspěvků 07.12.13 17:35

Necetla jsem komentare, ale denicek me nastval - protoze materstvi vubec neznamena odlozit mozek, naopak bych rekla, ze mozek to brousi a take si myslim, ze pokud se chci diteti venovat naplno, nemuzu u kojeni zvedat telefon. Ale nazor at ma kazdy svuj…

 
Lucille87
Ukecaná baba ;) 1750 příspěvků 07.12.13 18:07

Pardon ale taky nechápu co je na tom deníčku špatného a názory typu že spousta žen na mateřské podniká a nemají potřebu to sem psát mě fakt pobavily. To samé můžu říct, že spousta žen porodila a teda Ty co mají potřebu to sem psát jsou jako divný? Vždyť o tom tu možnost napsat deníček do různých sekcí to přeci je :palec:

 
nonynka8
Ukecaná baba ;) 1910 příspěvků 07.12.13 18:14

@Sibyla0

Myslím, že jsem nikam nepsala, že se o Aničku nestarám! Naopak! Tohle zase naštvalo mě. Pardon, že jsem napsala něco o odložení mozku. Bylo to myšleno nadneseně, ale to tu většina nepochopila, což mě mrzí. V dnešní době se opravdu chytáme každého slova… Netušila jsem, že z toho někdo pochopí, jaká jsem špatná matka, která v podstatě kašle na dítě a začne podnikat. Vzpamatujte se…

Příspěvek upraven 07.12.13 v 18:17

 
Run
Generální žvanilka 20201 příspěvků 07.12.13 18:20

@nonynka8 Vzpamatuj se ty, kde něco takového píšu? :think: Psala jsem o tom, jak jsem to po porodu cítila já. Já z tvého pohledu zblbla ;) Já to beru, každý to má nějak, ale rozhodně jsem nikde nenaznačila, že se o malou nestaráš :nevim:

 
ospalámyš
Závislačka 3783 příspěvků 07.12.13 18:23

Podstatný je, jestli tě to baví a uspokojuje a aby to šlo nějak zdárně skloubit s mateřstvím a podnikání šlapalo.

Já při mateřské nepracuju, užívám si ji a jsem ráda, že si ji dokážu užít, zas ne každej to umí :) pro někoho je mateřská utrpení, pro mě momentálně radost.

Mozek jsme nikam neodložila, ani se nerozpustil v mlíce :) Studuju Němčinu a Angličtinu a ono jen přečíst všechny ty knihy o výchově, nastudovat očkování, dětský nemoce, něco o Montessori a vzdělávacích systémech, jaký nejlepší kočár a flašku na pití atd, to je fuška a ze závitů se kouří :D

 
kamce
Závislačka 3073 příspěvků 07.12.13 18:28
:palec:
 
adam75
Ukecaná baba ;) 2436 příspěvků 07.12.13 19:33

@ospalámyš doufám, že to nemyslíš vážně s tím studiem očkování, dětských nemocí a nejlepších flašek… věřím, že ne :-)

Osoby, které mají desetitisíce příspěvků na eMiminu, by místo toho určitě mohly dělat něco konstruktivnějšího. A chyťte se za nos všechny ty, které během kojení nikdy nevyřizovaly e-maily, nečetly na noťasu zprávy nebo eMimino, nekrafaly po telefonu s kamarádkami. V čem je to jiné než vyřizovat pracovní telefonát??

Každý si může napsat deníček, o čem uzná za vhodné. Nedávno jsem tu četla docela hezký deníček o tom, jak maminka vede dítě do školky. Taky můžete říct, že většina mamin vodí dítě do školky a nemá potřebu o tom psát deníček :jazyk: jenže je to o něčem úplně jiném.

 
Gina108
Generální žvanilka 23852 příspěvků 07.12.13 19:39

No já nechápu, proč je více třeba „mozek“ když balíš grily nebo vkládáš inzeráty a děláš administrativu. :nevim: :nevim: :nevim: Jak správně vychovávat dítě, to je proti tomu věda, při tom je třeba přemýšlet tisíckrát víc neboť chyby mají následky nedozírné ;)

 
nikina3
Zasloužilá kecalka 855 příspěvků 07.12.13 19:43

@adam75 přesně má slova ohledně provařených osob na emiminu, mají ke všemu vždy nejvíc připomínek a přitom to působí, že celý den prosedí na internetu :mrgreen:

proč vás to tak nakrkává a hledáte smysl deníčku? Nebyl napsán právě proto, že se jiné pracující maminky bojí takový příběh napsat, protože dostanou na kožich přesně tímto způsobem? Pochybuji, že byl směřován těm, co na zadku prosedí celou rodičovskou, ale právě pro nás, co se snaží při mateřské pracovat, ale setkávají se neustále s názorem " jak to děláš? " " s dítětem to nejde". Je tu spoustu deníčků o tom, jak se všem život změnil o 180 stupňů, co všechno museli omezit, zapomenout a přehodnotit. Ale o tom, jak si plnit i přes předsudky sny, ani slovo. a naštve to pouze ty, co právě nepracují a mají pocit, že autorka útočí právě na ně, protože si toho jsou vědomy, že by mohly, kdyby chtěly.. teď mě třeba zabte :pankac:

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15984 příspěvků 07.12.13 19:51

@ospalámyš „Studuju Němčinu a Angličtinu a ono jen přečíst všechny ty knihy o výchově, nastudovat očkování, dětský nemoce, něco o Montessori a vzdělávacích systémech, jaký nejlepší kočár a flašku na pití atd, to je fuška a ze závitů se kouří :D

Nic ve zlém, ale jestli tohle všechno opravdu studuješ, tak to ti mateřství skutečně leze na mozek.

 
ospalámyš
Závislačka 3783 příspěvků 07.12.13 20:25

@hanka.br. nic ve zlém, ale i kdyby jo, tak to neznamená, že někomu mateřství leze na mozek 8).
To byla nadsázka, ale já si zas myslím, že na mozek mateřství může lézt i tomu, kdo tráví většinu času místo čtení něčeho zajímavýho a smysluplného plkáním na netu v diskuzích o „doplň si co chceš“.

Nastudovat třeba výchovu je jen plus, já ráda něco studuju a čtu, nejsem příznivcem přístupů alá „my jsem taky vychovaly dítě a žádný knihy jsme nepotřebovaly“ a „pan doktor ví všechno stejně nejlíp“ a podobně. Takže jo, já čtu a studuju, ale tak nějak v normě. A někdy mám pocit, když tak koukám okolo sebe, nebo pročítám místní diskuze, že na výchovu by mělo bejt minimálně bakalářské studium :)

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15984 příspěvků 07.12.13 20:38

@ospalámyš Tak to já si tedy nemyslím, že na výchovu by mělo být bakalářské studium. Vždycky by se našel někdo, kdo by podváděl a opisoval :mrgreen: Jinak jsem ráda, že to byla více méně nadsázka, protože když jsem si tě představila, jak šrotíš o lahvičkách, pak něco o vzdělávacích systémech a nakonec o očkování a nemocech - ta představa byla docela vtipná. Nic z toho neudělá z člověka dobrého rodiče a jak se říká, všeho moc škodí.

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 07.12.13 20:40

@ospalámyš naprosto s tebou ve všem souhlasím :kytka: mám to úúplně stejně :mrgreen:

 
lucillee
Echt Kelišová 8046 příspěvků 6 inzerátů 07.12.13 20:52

@Sibyla0 Můj deníček tu opravdu neuvidíš, to se nemusíš bát :mrgreen: Nepotřebuju se chválit ani většinou na deníčky nereaguju, ale když jsem viděla vícero tvých jízlivých a trapáckých poznámek nedalo mi to :lol: a udělala jsem výjimku. Když ses tu tak litovala, že máš jen trojku rodičák a co s tím máš jako dělat, to zní, jako bys ráda něco dělala, ale nemůžeš, takže zase trošku závist…ale Tvoje věc, nicméně jsem v diskuzi a tak diskutuju. Na Tvoji osobní otázku Ti odpovím, se svým bývalým přítelem jsme nejen obchodní partneří, ale i nejlepší přátelé, to že s někým už nechci žít nemusí vždycky znamenat, že jeho nebo sebe navždycky zazdím nebo zakopu pod zem, vážím si ho jako člověka.

Btw. Někdo prostě netráví hodiny a dny na emiminu, ale třeba u pracovního e-mailu a telefonu, je snad ta druhá horší matka? To je trošku nelogické, že.

 
vlasatá
Kecalka 188 příspěvků 07.12.13 22:45

Žádný děj, pointa, nechápu co tím chtěla pisatelka sdělit, deníček pro mě nemá hlavu ani patu, :nevim:

Každopádně přeji pěkné vánoce ;)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama