Příběh zatím bez konce – 1 IVF.

Snažení

V listopadu jsem sem vkládala můj první deníček o našem snažení o mimčo Příběh zatím bez konce, tak tady je jeho další pokračování.

https://www.emimino.cz/…-konce-7182/
Začátkem prosince jsem se vydala k doktorovi. Nasadil mi utrogestan údajně na zvětšení dělohy, prý ji mám malou, a na posílení ovulace. První prášek si mám brát 14. den cyklu a další jednou za 3 dny, celkem jich mám 5. Bohužel první cyklus jsem stihla vzít jen 3. Tak před Vánoci se ještě jednou se zastavit, aby mi dal dalších pět (taková zvláštnost, kterou jsem nepochopila, chodit k doktorovi každý měsíc pro pět prášků, ale budiž). V únoru 2011 mě čekala další preventivní prohlídka. Doktor si pochvaloval, jak mi krásně vyrostla děloha, udělal mi vyšetření a řekl mi, jste ukázkový případ pro umělé oplodnění a během roku Vás na něj pošlu. Tak jsem hned využila situace a zeptala se, kdy během roku. Slíbil, že na jaře.

V dubnu už jsem to nevydržela a připomněla mu jeho slova, slíbil mi, že v květnu. V květnu jsem si šla znova pro prášky a připomínám mu slib z dubna. Koukal na mě a říká, že se mu nechce pracovat, ale jelikož nikoho nemá v čekárně, tak mi doporučení napíše. Začal vypisovat doporučení rovnou do centra GEST. Říkám mu, jestli by byl velký problém, kdybych si vybrala jiné centrum. Začal být trošičku nepříjemný (nevím, možná si to dost beru), že je mu to jedno, do kterého centra půjdu. Prý se mám rozhodnout sama a říct na příští návštěvě za měsíc, kam jsem šla.

Jelikož jsem měla doporučení s hlavičkou GESTu a koukala na net, jak je to v jiných pražských centrech s cenou. Vyšlo to všude „skoro“ stejně. Tak jsem se vydala do Gestu. Objednaní jsem byli po 3 týdnech od zavolání, pak jsem si ale uvědomila, že v době objednání budu mít měsíčky. Tak jsem tam volala znovu a dali nám termín o pár dní dříve.

Na první návštěvu jsme šli s manželem k p. doktorovi Alexandrovi, prohlédl mě a bavili jsme se o rodinné anamnéze a rovnou o IVFku, o kterém nám řekl vše a o vyšetření, které nás s manželem čeká, protože můj doktor nám neudělal žádné. Rovnou nám dal všechny potřebné papíry a žádosti na vyplnění kvůli IVF a ceník úkonů, který nehradí zdravotní pojišťovna. Taky mi bylo doporučeno, abych změnila zdravotní pojišťovnu, byla jsem pojištěná u Metal Alince, oni prý s nimi smlouvu mají, ale Metalka jim neproplácí IVF. Dodnes to nechápu, jak je to možné? Ještě říkal, že by mi mohli udělat průchodnost toho mého jediného vejcovodu, ale jelikož jsem neotěhotněla doteď i s hormonální podporou, tak si myslí, že to nemá cenu. Během prohlídky mi našel cystu na levém vaječníku.

Naše první vyšetření byl odběr krve kvůli hormonální hladině a nevím čemu (u mě) a nemoci u obou, to je to, jak se chodí 2. den cyklu. A mě se poprvé od operace opozdily měsíčky. Na první návštěvě jsme byli v pátek, v sobotu jsem měla dostat měsíčky a dostala jsem je až ve středu.

Další vyšetření bylo, jestli u mě probíhá ovulace, to je zhruba ten 10. den a pak se chodí ještě 2× podle toho, jak určí lékař. U mě to připadlo na sobotu, tak jsem naklusala, vajíčko zrálo vlevo, mělo 10, byla jsem u jiného pana doktora, ptala jsem se ho, jak dopadla krev a říkal, že dobře. Další kontrola ve středu, to už mělo 18 a kontroloval mě doktor Alexandr, ten nám zas o krvi říkal, že mám hraniční hodnoty hormonálního profilu, cysta na vaječníku mi zmizela naštěstí. Poslední kontrola byla stanovená na pondělí. Mezitím musel manžel ještě na spermiogram, výsledky jsme mohli vědět do 2 hodin, ale nechali jsme to až na to pondělí.

V pondělí mě pan doktor prohlédl, vše naštěstí v pořádku. Domluvili jsme „podrobnosti“ ohledně IVF, byl pro mě zvolen krátký stimulační protokol. Znovu mi zopakoval to o mých hraničních hodnotách hormonálního profilu, pak pronesl: "vzhledem k vašemu věku jsou dobré“, a to mi v září bude 29, manželův spermiogram dopadl taky dobře (prý se dělají nějaké dvě vyšetření, to první prokázalo línější spermie a to druhé dopadlo dobře). Ještě si máme rozmyslet jestli chceme ICSI, tak manžela poslal ještě na jedno vyšetření spermií (které musí ještě podstoupit).

No, ale kvůli změně pojišťovny musíme čekat s posláním žádosti na IVF až na červenec. Protože pojištovna se může měnit jednou do roka a to ke kvartálu. Slíbil, že žádost pošlou hned na začátku měsíce, mám si volat někdy 10., jestli už je schválená. A až bude, tak si mám 2. den cyklu (1. den cyklu je když měsíčky dostanu do 10 hodin dopoledne) přijít pro injekce. Doufám, že žádost stihnou schválit do 19., abych pak nemusela čekat na další začátek cyklu.

15. 8. 2011 pátek: Dneska jsem si volala, jestli už mám, žádost schválená bohužel není. Počkám, až dostanu měsíčky a zavolám znovu, třeba to stihnou.

22. 8. 2011 pátek: Jupí, žádost je schválená, ale měsíčky nikde. Jen trošku špiním, tak jsem se pro jistotu objednala na sobotu, co když se mi rozjedou.

23. 8. 2011 sobota: Měsíčky stále nikde, volam dopoledne do Caru, že nepřijedu. A rozjely se mi asi v 5 odpoledne.

25. 8. 2011 pondělí: Tak dneska jsem zahájila stimulaci na mé 1. IVF, dostala jsem první injekci do břicha Decapeptyl. Od zítřka už bude miláček píchat injekce dvě - Decapeptyl a Puregon. Kontrola v sobotu, i injekce mám zatím jen do soboty. Taky jsme se ptala tentokrát paní doktorky Polánkové, jak dopadlo druhé vyšetření manželových spermií, řekla, že dobře. Zeptala jsem se jí teda, co si myslí o ICSI, odpověděla, že nevidí důvod proč, když už jsem s manželem 2× „otěhotněla“. Budiž, dáme na její radu. Odběr vajíček je naplánovaný předběžně na 5. 8. 2011. Do té doby si taky musím nechat udělat přeoperační vyšetření. Samozřejmě další problém (asi vidím už problémy ve všem), moje praktická má dovču, zastupuje ji jiná a nějak si nedokážu představit, skloubit práci a lítání po všech možných laboratořích (s krví, močí) a EKG, protože na Kladně praktikové vypíšou jen žádanky, taky mám hrozný strach, abych všechna ta lítání stihla. Volím tedy variantu dvě, nechat si udělat předoperační v centru, samozřejmě za poplatek 1000,– budiž, když si člověk spočítá čas na lítání a proježděné pohonné hmoty a moje nervy, tak by to vyšlo stejně.

30. 8. 2011 sobota: První várka injekcí úspěšně dopíchána, není to tak hrozné. Prohlídka dopadla dobře, na hormony přehnaně nereaguji. Dostávám další várku injekcí, tentokrát do pondělka.

1. 8. 2011 pondělí: Tentokrát mě prohlíží doktor Alexander. S výsledkem moc spokojená nejsem, neuzrálo mi dost vajíček na levé straně, mám jen 3 až 4 větší a na pravé jen 2 malé. Nejsem dobrá „kvočna“. Jsem upozorněna p. doktorem na možný neúspěch s tak malým množstvím vajíček. Jsem z toho hotová. Odebrána krev a přinesena ranní moč na předoperační. Nafasována další várka injekcí, tentokrát změna, Decapeptyl mi zůstal a novinka je pro mě Menopur. Další kontrola ve středu. Hlavou mi probíhají různé blbosti a nějak automaticky přemýšlím o neúspěchu. Chudák manžel, ten si se mnou musí užít.

3. 8. 2011 středa: Kontrola, vajíčka už jen 2 vlevo. Přesunut termín OPU z pátku na pondělí. Další várka injekcí. Pak hoďku a půl čekám na doktorku na internu kvůli přeodoperačnímu. Potěší mě, prý mám hrozně moc slabý šelest na srdci, ale nemám to zatím řešit. A doporučuje ještě krevní odběry na trombofilie. Jinak jsem OK a na zákrok můžu.

5. 8. 2011 pátek: Kontrola, vajíčka jsou OK. Doktor mi dává naději, že i z jednoho vajíčka může být mimčo. Ptám se doktora, kdyby se to náhodou nepovedlo, kdy můžu jít na další pokus, říká, že za 2 měsíce. Vyfasována poslední dávka injekcí. Na sobotu ráno ještě Decapeptyl a Menopur a večer (už nevím, jak se to jmenovalo) musí se píchnou přesně 36 hodin před operací.

8. 8. 2011 pondělí: Dneska zákrok. Ráno na 8 dorážím na kliniku i s manželem. Sestřička mě odvádí, převlékám se do jednorázové košile a jdu na sálek. Doktor zkontroluje vajíčka, jsou tam a jsou v pohodě a jdeme na to. Anesteziolog mi napíchne kanylu a namíchá „koktejl“. Říká, bude se Vám motat hlava. Hlava se mi nestihne ani zamotat a spím, už nic nevím. Dospávací pokoj je vedle sálku, budím se když mi tam přivezou spolubydlící, bohužel mluví anglicky a to zas neumím já, tak jsme si nepokecaly. Nevím, jak dlouho jsem spala, nejsou tam hodiny. Pak přichází doktor a sděluje mi pro mě další špatnou zprávu. Vajíčko je jen jedno, to druhé bylo endometriozní cysta. Převléknu se a jdu za manželem, který na mě čeká v čekárně, nic mě nebolí, nic mi není. Následuje hovor s embryoložkou, dává nám naději na úspěch. Máme si zavolat ve středu a uvidíme. Vyfasuji Utrogestan mám si zavádět 2 x denně 2 prášky.

10. 8. 2011 středa: Bohužel to nevyšlo, vajíčko nebylo vyvinuté a schopné života. Jsem zoufalá, i když se to na sobě snažím nedat znát. Úplně jsem se zapomněla, zeptat se, co dál, musím si tam dodatečně zavolat (nechám to až po dovolené, myslím, že se to nezblázní, v sobotu odjíždíme na týden pod stan do Beskyd). Utrogestan si vysadím sama.

Určitě hned, jak budeme moci, vrhneme se do dalšího IVFka, miminko nám za to stojí. Doufám, že bude úspěšnější než toto první. Ale o tom až někdy v příštím deníčku.

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
maca24
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 13.08.11 09:24

Uffffffff, je to neuveritelne kolik si toho clovek musi obcas prozit…
Hodne stesti pro priste a pevne nervy preji, M. :kytka:

 
zrustice
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 13.08.11 10:50

Příště to určitě vyjde, držím palce :hug: :hug:

 
Maia22
Závislačka 3089 příspěvků 13.08.11 10:58

Ahojky,tak tohle přesně jsem při druhém IVF zažila také,při prvním jsme nezískali vajíčka vůbec žádná. Teď půjdem do 3. pokusu s darovanými vajíčky,tak už to snad bude naposled,doufám :roll: Tobě držím palečky :palec: ,s počtem pokusů IVF se zvyšuje šance na úspěch,chvilku trvá než to dokotři vychytají,hold jsme každá ženská jiná a proto i ty reakce jsou u každé jiné,neboj napodruhé už to vyjde :wink:

 
macík
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 13.08.11 11:29

Je hrozné, že je nás čím dál víc, které nemůžeme otěhotnět a nedaří se ani po IVF :think: :-?
Přijď klidně k nám, do deníčku Psychiky snažilky, podporujeme se jedna druhou, člověku hodně pomůže pokecat si o problému se stejně „postiženými“ :-)

 
Térouš
Echt Kelišová 8220 příspěvků 13.08.11 12:15

jasne, prijd k nam do psychiky, budeme rady. piseme si vzdy pod denickem Psychika snazilky č…

 
monterka
Závislačka 3399 příspěvků 13.08.11 12:50

Nevěš hlavu…mě odebraly jen 4 vajíčka a oplodnilo se díky ICSI jen jedno a z toho máme krásného 21 měsíčního chlapečka :wink:
Přeji Ti pevné nervy a držím pěsti ať Vám to brzo výjde!!! :kytka:

Příspěvek upraven 13.08.11 v 12:51

 
Anonymní  13.08.11 19:49

Nevěš hlavu, určitě to vyjde. Přidají ti trošku dávky a vajíčka budou hned :palec:

Já byla taky na IVF a mám opačný zážitek. Měla jsem hyperstimulák a vajíček mi odebrali 50!!!
No a jak mi bylo potom, raději nemluvit :cry: , bylo to dost špatný.....

 
MINKA22
Kelišová 5922 příspěvků 13.08.11 22:31

Ahoj jako kdybych to psala já první pokus byl taky krátký protokol a moje vajíčka měla jsem jich více ale také nebyli schopne života :cry: všechny vyšetření mam už za sebou a čekám na druhy pokus,držím ti hlavně pěsti ať to vyjde a budeš mít malé bebátko :hug:

 
kikina79
Ukecaná baba ;) 1803 příspěvků 14.08.11 13:52

Držím palečky, příště to určitě vyjde. Možná že se stane zázrak pod stanem a bude z toho mimi.

 
vysocanka
Kecalka 305 příspěvků 14.08.11 13:56

ahojky taky nam nevyslo prvni IVF.. protoze sme meli spatnou imunologii oba dva. tri mesice lecby ale pomohli a mame doma z druheho pokusu krasneho 10 timesicniho Lukaska!! vim co je za boj!! Drz se a drzim palecky!

 
maacek
Extra třída :D 12247 příspěvků 14.08.11 19:07

ahoj, no a já se toho právě bojím, dnes mám 5. dc stimulace a OPU vypadá na sobotu, držím palce nám všem......

 
Sali
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 15.08.11 17:25

Moc vám držím palečky a věřím, že to určitě vyjde a miminko na vás čeká!

 
Ropuška_M
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 15.08.11 17:50

Ahojky, ať už pisatelce samotné, jako všem ostatním, které psaly někdy nade mnou - jelikož jsem si tím sama neprošla - můžu jen popřát hodně štěstí a hlavně hodně trpelivosti a pevné nervy, při dalších pokusech… Nebojte, však ono se miminko nakonec jednou přece jen podaří!!! Takže hlavy vzhůru dámy… :wink:

 
Elennn
Zasloužilá kecalka 991 příspěvků 16.08.11 00:06

Držím pěstičky při dalším pokusu :hug:

 
memka
Závislačka 4662 příspěvků 16.08.11 15:33

ahoj samaritanko.. držím při dalším pokusu palce :palec: prošla jsem si tím také, jen mě přijde, že u tebe to bylo jaksi „složité“ podle jak popisuješ :think: ale tak snad doktoři vědí, co dělají :andel: tak tfuj tfuj pro příště :hug:

 
jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 16.08.11 23:38

ahojky moc ti dekuju za tvuj denicek,rada jsem si o tom precetla jelikoz jsem si dala cas do vanoc a jestli se to nepovede tak mne to ceka taky.preju ti hodne sily a stesti. :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Příběh zatím bez konce


Reklama