Příběh zatím bez konce

Snažení

Můj příběh o snažení, nesnažení.

Všechno to začalo v únoru 2009. S manželem jsme se začali snažit o miminko. V červenci jsem místo měsíčků začala špinit. Dělala jsem si test a byl negativní. Ale špinění nepřestalo, tak jsem si asi po týdnu došla ke svému gynekologovi který mě rovnou z ordinace hnal do nemocnice s podezřením na mimoděložní těhotenství. Bohužel se i prokázalo, tak jsem po 14 dnech odcházela z nemocnice bez jednoho vejcovodu. Po běžné kontrole u mého gynekologa jsem měla zakázáno se snažit o další těhotenství dřív jak za půl roku.

Nastal leden 2010, jupí, a my se mohli znovu snažit. V červnu manželovi zemřel táta a pár dní po jeho smrti jsem si dělala test a byly tam dvě čárky. Byli jsme hrozně šťastni, ale bohužel předčasně. Začalo opět špinění a já jela do nemocnice, kde těhotenství na ultrazvuku nebylo vidět, opět jsem zůstala na pozorování v nemocnici s podezřením na mimoděložní těhotenství, které se opět prokázalo. Jenže pak nastal ten ,„problém“, jelikož ve svých 28 letech ještě nemám děti byl mi druhý vejcovod pročištěn a ponechán.

Nevím, jestli znáte ty uklidňující řeči doktorů: „Po šestinedělí se objednejte do sterilní poradny (CARU). Vy nemáte problém otěhotnět, problém u Vás je že vajíčko nedoputuje tam kam má.“ Jo, teď už vím co je psáno je dáno. Takže pak, když jsem se snažila objednat do sterilní poradny, tak samozřejmě první otázka byla jestli mám doporučení. Bohužel jsem neměla ani z nemocnice a ani od mého gynekologa.

Taky jsem byla zaražená mým gynekologem, když jsem mu nesla zprávu z nemocnice, tak první otázka byla: „Jak to, že Vám ten vejcovod nevzali bylo by to všechno jednodušší“ (což teď s postupem času uznávám, že bylo), jako kdybych to já mohla ovlivnit. Pak mě dorazil další odpovědí, když jsem se ho ptala co dál: „Přijďte na kontrolu po šestinedělí a pak můžete pokračovat ve snažení, ale je tam velká pravděpodobnost, že se mimoděložní bude opakovat.“ Ale já už nechci být znova mimoděložně těhotná. Vím, že to někdo neovlivní, čekala jsem nějakou pozitivní zprávu nebo náznak nějaké pomoci.

Možná jsem udělala chybu, ale změnila jsem gynekologa. Na kontrolu po šestinedělí (což bylo v srpnu 2010)jsem šla už k novému. Sice nemá tak luxusní ordinaci jako ten starý, ale zatím mám pocit, že mi snaží pomoc. Rozdíl už jenom byl při prohlídce, dělal mi vyšetření, které jsem u toho starého vůbec neznala. Bavili jsme se o tom a on říkal, že je dělá standardně při každé preventivní prohlídce. Zakázal mi se snažit o mimčo do konce listopadu, abych se prý vnitřně zahojila, mám se mu do Vánoc přijít ukázat a začneme řešit.

Tak se k němu chystám někdy začátkem prosince, hrozně se těším a zároveň mám strach, co bude. Uvidíme, třeba se i já dočkám štastného konce.

Hodnotilo 7 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
FloraBolger  16.11.10 20:20

Moc moc držím palečky, ať má ten Tvůj příběh šťastný konec… :hug: :kytka:

 
sobilka
Kecalka 123 příspěvků 16.11.10 22:43

samaritanko: to je mi moc líto…doufám, že se vše v dobré obrátí a miminko se podaří. Já prožívala podobné trable loni s mojí sestrou. Taky si moc přála mimčo…jenže se stále nedařilo. Tak se po roce vydali s manželem na vyšetření do CARU a zjistilo se, že jsou potíže na obou stranách. Pak si prožila ještě spoustu zdravotních komplikací při stimulaci a miminko bylo stále v nedohlednu…cítila jsem jak je nešťastná, byla na tom bídně jak psychicky, tak i fyzicky. Už to chtěla pomalu vzdát. Pak změnila CAR a napoprvé otěhotněla. Teď je cca v polovině těhu…tím jsem chtěla říct ať to nevzdáváš, jsi mladá a určitě to nakonec vyjde! Musíš tomu věřit, i kdyby to nebylo přírodní cestou:-)Já sama mám rok a půl starou holčičku, kterou moc miluju…tak vám oběma držím palce!!!

 
j.citra
Echt Kelišová 8078 příspěvků 17.11.10 07:31

Zatím máš moc smutný osud,ale pevně doufám,že se všechno v dobré obrátí a miminko za Vámi přijde co nejdřív!:-)držím pěsti štěstí!

 
ginac
Kelišová 6207 příspěvků 1 inzerát 17.11.10 13:31

Vypadá to,že tento příběh jsem napsala já sama.Také jsem měla dvě mimoděložní těhotenství.Moc jsem se natrápila.Při­rozenou cestou to potom už nešlo,oba vejcovody mi vzali a tak jsem musela na IVF a naštěstí se hned první pokus povedl.Mám doma skoro pětiletou holčičku.Nyní se chystáme na druhéIVF,tak uvidíme jak to dopadne.Tobě přeji hodně štěstí a pokud to nepůjde přirozenou cestou,tak lékaři ti v nějakém centru určitě pomůžou.Držím ti pěstí :kytka:

 
Oz
Echt Kelišová 9305 příspěvků 17.11.10 15:49

Tak toto si vůbec neumím představit, jaké to je, asi bych se zbláznila :-( Moc moc držím palce, ať se ti podaří otěhotnět bez problémů a pomoc doktorů máš v záloze. :kytka:

 
Boriska
Extra třída :D 12331 příspěvků 17.11.10 16:05

ahoj, mrzí mě, žes měla mimoděložní 2× a je zde riziko třetího.. no s tím odebráním a neodebráním je to těžké, v zahraničí ponechávají s rizikem opakování, u nás se většinou odebírá…až čas ukáže, jestli u tebe udělali dobře nebo ne
určitě se podívej do zprávy z nemocnice po druhém mimoděložním - jestli tam není něco o salpingitidě - zánětu ve vejcovodu - ten by byl opravdu na houby, protože je by opravdu byla hrozba mimoděložního větší, či spíše téměř nulová šance na přirozené otěhotnění a navíc by tento zánět ovlivnil uhnizďování embrya při IVF - tedy negativně s malou šancí, že by se embryo udrželo v děloze - doufám,že ti aspoň napsali podrobnou zprávu, když se rozhodli vejcovod ponechat,abys věděla, na čem jsi

já mám za sebou 1× mimoděložní, pak dlouho nic, pak neúspěšné IVF, pak odstranění zbylého vejcovodu - se zánětem na vlastní přání a druhé úspěšné IVF, držím palce :palec:

 
žirafííí  17.11.10 20:58

taky ti držim palečky .. Určitě se dočkáš štastného konce a napiš další deníček jak to dopadlo ""http://www.ce­lysvet.cz/skin/smi­le/s6370.gif:http://www.celysvet.cz/…le/s6370.gif

 
Krteček + linda
Kecalka 230 příspěvků 18.11.10 00:51

Ach jo, všech snažilek je mi moc líto a přeju jim brzké otěhotnění. Já sama jsem to nezažila, ale švagrová měla s otěhotněním problém a trvalo to několik let než se nakonec zadařilo. Vím, že je to psychicky velmi náročné a proto všem snažilkám posílám mnoho sil. Naděje umírá poslední. :kytka:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14418 příspěvků 18.11.10 10:39

Taky moc držím palce, aby ten konec byl brzo šťastný…

 
samaritanka
Povídálka 22 příspěvků 19.11.10 14:58

Všem moc děkuju za povzbuzení a příspěvky. Určitě zas něco napíšu.

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Příběh zatím bez konce – 1 IVF.


Reklama