Příbramačky a okolňačky č. 3 - Jak se jezdí na vlně ....

Těhotenství

Nejprve bych se krátce představila jmenuji se Eva, je mi 27 let (15.2. mi bude 28 :) a bydlím v Příbrami. Přistěhovala jsem se před dvěma lety z Prahy. S manželem jsme se poznali v létě 2003 na potápěčském zájezdu v Itálii a tak ráda říkám že naše seznámení proběhlo 40 metrů pod hladinou moře. V pátek 13. května 2005 jsme se brali a teď čekáme mimi.

Pro manžela to není nic nového - má dvě děti z prvního manželství, ale o to je mi větší oporou. Tak.

Psaly jste jak se vám báječně „jezdilo" na vlně hormonů, která provází každé těhotenství … Ráda bych napsala něco o své vlně hormonů, protože ta moje je spíš pád střemhlav, občasné potopení pod hladinu a lapání po dechu …
Naše miminko bylo plánované, přesto mě dost zaskočilo - povedlo se na třetí pokus, bez sebemenších problémů. A vlna se vzedmula.
Takovou smršť depresí a nedůvěry v sebe samu jsem v životě nezažila. Od „to nezvládnu", „byt je příliš malý" „máme málo peněz" až po „jsem tlustá a budu ještě víc" a „já to dítě vlastně nechci" …
Nicméně, vzhledem k tomu, že moudré knihy a Betynku jsem studovala už dlouho dopředu, bylo mi jasné že za to můžou právě ty hormony a tak jsem si mezi slzami říkala, že to „jednou" přejde. Trvalo to asi měsíc. Ach, jaká to byla úleva, když jsem se jednou ráno probudila, a uvnitř sebe jsem našla mír a klid. Nejistota zmizela a já náhle věděla že - stihneme přestavět domek, takže bude kde bydlet, peníze se vždycky nějaké najdou a když ne, tak to taky přežijeme, tlustá sice jsem, ale po porodu se na to „vrhnu", a hlavně ŽE TO DÍTĚ CHCI. A že to zvládnu ať se děje co se děje, protože už jsem matka!

A tak jsem klouzala na vlně dál a teď už se to podobalo bravurní jízdě na surfu, byla jsem plná adrenalinu a endorfinů a nepotřebovala jsem k tomu ani tu čokoládu :-)

A ačkoliv problémy jsou - mám vysoký tlak, tak trčím doma a pozoruji svoje nohy, kdy začnou otékat (což by podle mě byla jasná známka preeklampsie … ale myslím že doktorka to tak černě nevidí …), stále převažují klady - zatím jsem přibrala pouze 2,5 kila, testy na vrozené vývojové vady vyšly na výbornou (ten šutrák co mi spadl ze srdce musel být slyšet až v Praze …). Nedávno jsme koupili první dupačky a ponožtičky a já si k manželově úžasu nad tím pidioblečeníčkem báječně zaslzela … prostě legrace.

Pominu-li občasné záchvaty vzteku, chuť se hádat, bezmoc nad horou nádobí a nevypraného prádla, vzteku na politiky a na to že nám občas nejde televize (a já se tak nemohu na ty politiky vztekat, protože je nevidím …) a pominu-li hektolitry slz, protože brečím u reklam, u filmů o zvířátkách, o dětech, o lásce i o válce, ....... ..... tak vám asi musím dát za pravdu. Vézt se „na vlně" je vlastně bezva a moc ráda na to budu vzpomínat. A asi si to i zopakuji.

Eva + vlče 18tt

P.S.: Včera jsem ucítila první pohyby … a je to … opojné …

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Bodlinka
Kecalka 173 příspěvků 08.02.06 17:59

Ahoj,
díky za deníček.Jen počkej, až se ti ty hormony pořádně rozjedou- u mě ten 30tt- to jsem, hodinu bulela, že jsem si riztrhla ponožku a brečela jsem i nad večerníčkem neb mě dojímal.

Jen myslím, že jsi ten deníček měla skutečně psát ty, ale Verunka tě předběhla, holky holky, vy jste maratonky:)

Tak aby se nám to tu tak nekumolovalo, neb si myslím, že je to škoda, aby dva tak pěkné deníčky si konkurovaly na jedné stránce, tak uděláme dohodu.

Co takhle aby deníček vycházel každý týden jeden?Mám strach, že se mi tu holky vypíšete v začátcích a pak už si ani neškrtnu:)

Tak další deníček dáme příští středu a hlásí se kdo??????

 
Evewolf
Ukecaná baba ;) 1983 příspěvků 08.02.06 18:16

Bodlinko jsem pro!
Jinak jsem zapomněla na jednu věc - ty vybraná jména, chtěla jsem je tam pro tebe nějak vpravit a holt se to nepovedlo.
Takže bude tu buď Ema nebo Matěj :-))

 
Jana24
Kecalka 488 příspěvků 08.02.06 19:09

Ahoj,

tak jsem ani nestihla přispět do posledního deníčku a už je tu další!!!!

Evewolf - musím říct, že ti docela závidím, na svoje těhotenství vzpomínám hrozně ráda. Přestože jsem první čtyři měsíce zvracela prakticky při každé myšlence na jídlo, přestože jsem dvakrát ležela v nemocnici a dokonce i přesto, že se mi podařilo přibrat neuvěřitelných dvacet kilo, přes to všechno jsem si těhotenství strašně užívala a už se těším na to další. A mimochodem výběr jmen můžu jenom pochválit…zvlášť toho Matěje :-))))) A gratuluju k pohybům!

Zítra jedu do Prahy, čeká mě ta zkouška (a já vůbec nic neumím).

Mějte se hezky.

Jana+Matěj

 
Evewolf
Ukecaná baba ;) 1983 příspěvků 08.02.06 19:33

Jééé, Jano, ty máš taky Matěje :-) to je bezva!
Já jsem nezvracela vůbec. Kromě výkyv nálad se mi veškeré těhotenské příznaky vyhnuly. (ťuk ťuk) takže je to vlastně v pohodě.
Snažím se také si to užívat, na druhou stranu jsem na toho nového človíčka ohromně zvědavá …

Ze zkoušek si nic nedělej, určo je zvládneš levou zadní. Budu držet palce!

 
Sajsa
Kelišová 6954 příspěvků 08.02.06 21:57

Evewolf,
moc pěkný deníček. Já musím říci, že jsem byla v těhotenství naladěná až neskutečně dobře, žádné slzy, nic takového nebylo, prostě euforie od začátku do konce. O to tvrdší byl pak dopad. Ale o tom jindy, to sem nepatří… Šárka

P.S. Bodlinko, už asi 14 dnů Ti píšu SZ, a jistě víš, s jakým výsledkem. Doufám, že se brzy polepším…

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 08.02.06 22:11

Téééda, holky, teď mně napadlo podívat se na hlavní stránku a koukám, že je nový deníček. No to jsme to opravdu rozjely.

Evewolf - díky, ráda jsem si zavzpomínala. I mnou ty pocity cloumaly. Jak se tady všichni vejdeme, kdyby náhodou byla dvojčata, kde vezmeme peníze na dluhy, kdo nám bude hlídat, jestli to zvládnu, jestli na to nejsme staří a jestli budeme schopni změnit naše zaběhlé stereotypy…no prostě hormony.

A těhu jsem si taky pořádně užila a i přes otékající nohy (naštěstí nebyly v létě taková vedra) jsem pravidelně chodila ven. Muž mi vozil jídlo z práce a občas jsem si něco rychlého uklohnila sama.

A i když teď nejsem těhu, jsem pořád na měkko z reklam nebo pořadů, kde se mihne dítě.

Už mně to nemyslí a tak letím do postele.

A jména máte hezká. My jsme měli pro kluka Jan a pro holku Kateřina (díky AMC jsme věděli, že to je).

G+K

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 09.02.06 07:34

Ahoj holky
já, ač VELMI vzdálená okolnačka (z uh.hradiště co by kamenem dohodil) jsem si také přečetla evin deníček a moc se mi líbil. evewolf, máš talent ;-)

za sebe můžu říct, že ten mír a klid už ti v duši zůstane a ani občasný čertík depresník to nezmění.

elda

 
Bodlinka
Kecalka 173 příspěvků 09.02.06 10:18

Ahoj,
včera jsem psala s Verunkou na klíně, sápající se na monitor, tak ten komentář podle toho vypadá, pardon.Ale chtěla jsem něco napsat, protože mi to nedalo nereagovat hned.

Evewolf a i všichni ostatní, kdyby jste někdy měli chuť se sejít, nemyslím tím nějaký oficiální srazík, jen setkání třeba jen ve dvou či třech,.. napište a domluvíme:)S dětmi se můžeme sejít třeba na cvičení v Sokolíku- to spíše Příbramačky nebo v cukrárně v „Křižáku“ - to je ta cukrárna s dětským koutkem nedaleko Oxygenu.Teď to mám sice plné, ale jsou týdny, kdy se i nudíme a nějaké setkání by se hodilo:)

bbettka - jak se máte?

Valentynka - nechceš vzít další deníček?Téme libovolné.....:)Na příští středum, plus mínus.

Jana24- ať se zkouška vydaří, držím palce.

Sajsa - žádný stres s tou SZ:)Sámo, že to znám:)Pozdravuj Karolínku, má u nás tu čokoládičku bio, divím se , že jsem jí vydržela nesníst.

ZAHL. Co Martička, už je to nachlazení lepší?

Verunka - co Verunka a nočníček?Naše nic…:(Pořád plínky.

Bodlinka

 
Sajsa
Kelišová 6954 příspěvků 09.02.06 12:59

Bodlinko,
máš můj velikánský obdiv. Chodit tak dlouho kolem své oblíbené čokolády a nepodlehnout pokušení, to by asi bylo nad mé síly… Š.

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 09.02.06 21:32

Ahojky,
tak já dneska ještě psala do deníčku č.2 a ona už je tu trojka. To jste se rozjely!! Bojím se, že se vypíšeme hned na začátku a pak nápady dojdou. Přidávám se k názoru, že jeden deníček týdně je akorát :-)

Evewolf - moc hezky jsi to popsala. U mě ta vlna ještě neskončila, bulím nad vším a dojímá mě úplně všechno. Snad jen to neuvěřitelně rychlý střídání nálad je pryč..
Taky jsem se vdávala v pátek 13.5.2005 :-)

Adka

 
bbettka
Kecalka 186 příspěvků 10.02.06 14:21

Ahoj holky,
poslední dobou nestíhám a když jsem nakoukla sem, tak nestíhám dvakrát. Už třetí deníček… Všechny jste šikulky. Moc hezký deníčky.

Evewolf také se přidávám ke gratulaci k pohybům. Je to nádhera, co? Už se těším až to budu znovu prožívat i se všemi ostatnímy pocity. Já bych mohla dělat profesionální plačku, stačí mi málo a bulím, a obzvlášť když jde o dětičky…

Jana24 co zkouška? Určitě dobrý, když ti tolik lidí drží pěstičky :-))

Bodlinko, v Sokolíku jsme nebyly, protože Bětuška se rozhodla spát do půl desátý, snad jindy a možná společně, když nám to vyjde. Jinak se máme dobře.

Zítra jsme zase doma opuštěné. Kdyby jste někdo neměl co dělat dopoledne můžeme vymyslet společný program. Ale asi všechny máte taťky doma, co? My se snad také někdy dočkáme.

O sobě také něco napíšu: V březnu mi bude 27. Narodila jsem se v Praze, bydlela v Hradci Králové, po matuře v Praze a teď tady a další stěhování nás čeká. Nejdřív v Příbrami do většího a potom na jednu vesnici nedaleko Písku. S manželem se znám od mala. Spolu jsme 8 let, manželé 2,5 roku. 20.9.2004 se nám narodil náš poklad - Bětuška. A tajemství, po prázdninách se chceme snažit o další …

Všem krásný víkend.
Petra a spící Bětuška

 
bbettka
Kecalka 186 příspěvků 10.02.06 15:28

A ještě jedna technická poznámka. Bylo by dobrý, aby jsme psaly deníčky do jednoho odkazu. A že je tu víc dětiček, přimlouvala bych se za Dětské… Však nás Evewolf brzo dožene. Všechny určitě potvrdí, že to strašně utíká. Nedávno se narodily a už jim je … ( nám skoro rok a půl - přijde mi to jako včera :-)) To jen, když hledám náš deníček ať nemusím pátrat všude. Díky. Papa

 
makca
Stálice 55 příspěvků 10.02.06 16:42

Ahoj, já jsem taky od Příbrami, bydlím a pocházím z Jinec. To jsem ráda, že jsem narazila na tenhle deníček!! Mám 7měs. Martínka.

Já sem ze začátku tyhle euforie moc neměla, protože jsem pořád objímala záchod. Doufám, že už to nezažiju!! Ale potom v 5. měs to samozřejmě přišlo. Barák rozdělanej, hypotéka na krku… atd..
Ale můžeme jásat, prý mám zvedli ten rodičovský příspěvek na 7000Kč.

Ještě jsem se vás chtěla zeptat zda nepoužíváte plínky POPOLINY nebo Bambino Mio a Vaše zkušenosti???

Po létě chceme pracovat na dalším mimi, protože já si myslím, že jedno dítě, žádný dítě. Samozřejmě, že Martínek je vcelku v pohodě a spí celou noc, takže můžu kecat.
A na ty nevolnosti v těh. už taky asi zapomínam, protože už mi to nepříde tak strašný, ale tenkrát vím, že jsem si říkala jestli mi to za to stojí…
Taky Vám někomu bylo tak hrozně špatně a co ste s tím dělaly???
Nevím, proč tomu říkají ranní nevolnosti, když to trvá celý den

Ahoj Markéta a Martínek

 
Jana24
Kecalka 488 příspěvků 10.02.06 18:20

Ahoj holky,

hlásím úspěšně zvládnutou zkoušku…hurá!!!!!

Dneska jsme měli krizovou noc, Mates se vzbudil v půl dvanáctý nějakým zlým snem a do čtvrt na tři nespal a prudil:-(. Takže jsem taková vyloženě čerstvá. Ještě že jsme teď u našich, takže si ho máma zítra ráno vezme a já se hezky dospím.

Markéto - mě bylo taky první čtyři měsíce hrozně zle, dokonce jsem kvůli tomu ležela v nemocnici, protože jsem se dostala do stadia, kdy jsem jednoho dne zvracela a zvracela a neudržela jsem v sobě ani vodu, takže jsem musela na kapačky. Dali mi pak domů nějaký čípky, ale za prvé moc nepomáhaly a za druhé už se to potom zlepšovalo, takže jsem do sebe zbytečně nechtěla cpát další léky ( v tý nemocnici mi jich nacpali dost a když jsem ležela v nemocnici podruhý - kvůli ledvinám - tak jich bylo ještě víc). Zkrátka jsem ty nevolnosti musela přežít, mně na ně nezabíraly ani ty nejzaručenější rady :-(.

Jdu uložit dítě, tak se loučím.
Přeju všem hezký víkend.

Jana+Mates

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 11.02.06 14:18

Ahojky. holky.

Jsem tu jenom na skok.
Právse doma trápíme s dudlíkem a tak jsem hledala něco v diskuzích. A narazila jsem na odpověd Sajsy…a koukám na metříku má že malé Karolínce je 8let a 1 den!!! Sajso, že jsi se nepochlubila - tak přejeme malé Karolínce všechno nej a nej a do roka malého brášku nebo sestřičku.
Gabika a Káťa

 
Evewolf
Ukecaná baba ;) 1983 příspěvků 12.02.06 16:49

Ahoj holky,
moc všem děkuju za reakce na deníček!
Byla jsem teď na čtyři dny u mamky, takže jsem si užívala nádherné péče a vykrmování (zdravého, ale přece) a tak. Prostě pohádka :-))

Já se snažila ten deníček dát do dětských ale mám dojem ža adminka mi ho šoupla do těhulkovských automaticky, když se v něm psalo o těhotenství … zkusím to příště znova :-)

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 13.02.06 13:49

Ahojky,
tak jsme se vrátili od tchánovců. Bylo to prima, dokonce jsem si i odpočala, hlavně proto, že Vašek byl neustále pod dozorem někoho jiného a Jirka byl jako tradičně zlatíčko. akorát Vašík předvedl babičce a dědečkovi jeden parádní hysterák, trvající asi hodinu a já si pak musela od dědy vyslechnout jednu výchovnou přednášku…Teda páni on dokáže plácat takový hovadiny, že to svět neviděl. Ale jsem trénovaná, takže se ani nehádám.

Evewolf - opravdu krásný deníček, napsalas to moc hezky. Já se při prvním těhotenství ani na tý vlně moc svízt nestihla. Nějak jsem si dost dlouho neuvědomovala, že je to fakt pravda, a že jsem těhotná. Pracovala jsem a dopisovala disertačku - odevzdávala jsem ji den před porodem a to jsem týden přenášela…Vašek byl neuvěřitelně příšerný mimino. Od narození nespal (14 hodin za 24 hodinový den bylo jeho životní maximum a to jen jednou), řval téměř neustále a trpěl hroznou kolikou. Takže jsme šli do druhýho mimča tak brzy i proto, že na to později si to zopakovat bych asi nenašla už odvahu. No a díky tomu jsem si neužila ani to druhé těhotenství. Prostě jsem jednoho dne našla na testu dvě čárky a pak najednou tu byl pupek a už jsem rodila… Strašně rychle to uteklo s tím batoletem. A narodilo se nám zlatíčko, co spinká a pláče jen výjimečně (no dneska bych teda zrovna neřekla) a prdíkuje taky jen výjimečně. No, že bych si třeba jednou užila to třetí těhotenství?.....

Jani24 - ha, ani jsem ti dneska, když jsme se potkali nepogratulovala ke zkoušce, páč jsem to ještě nevěděla, žes ji úspěšně zvládla.

Zatim papa Makýš a Tygříci

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 14.02.06 13:24

Ahojky.

Tak nám to tady nějak skomírá. Chápu, že bude mnohem lepší se poznat osobně, ale než ten sníh co přes víkend nasněžil roztaje a potom to bláto a mazanice uschnou, chvíli to potrvá.

Zaregistrovala jsem tady novou tvář, ale teď mi vypadlo jméno. Bodlinko - chtělo by to aktualizaci seznámku.
Holky, příbramačky, chodíte někam s dětma. Myslím do nějakého kolektivu - mateřská centra a pod. Pokud to je dopoledne, tak bychom se rády s Káťou občas přidaly. My bychom se poznaly, děti vyřádily - tak co?

Koukejte psát ať se o vás a nás něco dovíte/-me.

Gabika

 
bbettka
Kecalka 186 příspěvků 14.02.06 22:53

Ahoj holky,
GabikaD má pravdu, že nějak nefungujeme :-)
Já byla jen jednou v MC Matylda a pořád se chystám do Sokolíka, ale nějak mi to nevychází. Snad někdy příští týden. Kdybys chtěla nebo i někdo další jít s námi, budu ráda. Můžu každý dopol mimo středy. Tak se ozvěte!!!
Janě24gratulace ke zkoušce.
Markétu vítám mezi námi.
Verunka (Šárko) jak se holky máte, nepojedete do Pb?
Mějte se.

 
makca
Stálice 55 příspěvků 15.02.06 10:36

Ahoj Příbramajdy a okolnajdy

Opravdu tu není moc živo. Pište víc co děláte s dětma a tak. Já teda než obejdu babičky a kamarádky, tak mám na týden vystaráno. Akorát se mi teď nechce ho vybalovat z těch všech oblečků a pak zase navlíkat to se řevem na něj.

Makýs - po kolika letech máte druhý mimi?? Já bych chtěla taky, tak sonduju, kdy by to bylo nejvhodnější.

Evy - tak jak si užíváš těhu???

Markéta a Martínek (zatím spící,ale ne už dlouho)

 
bbettka
Kecalka 186 příspěvků 15.02.06 13:41

Ahoj holky,
vrátily jsme se z plavání a Bětuška krásně spinká.

Ale zjistila jsem, že nám zase blbne PC. Naštěstí internet, jde :-) Doufám, že vydrží…

V pondělí do Sokolíka jdu určitě, když se někdo budete chtít přidat…

GabikoD psala jsi, že bojujete s dudlíkem, jak jste dopadly? Máte pro nás recept :-)

 
Evewolf
Ukecaná baba ;) 1983 příspěvků 15.02.06 13:46

hojky :-)
těhu si užívám vcelku báječně. Zítra bych měla jít na plavání pro těhulky a v pondělí na cvičení, tak potom napíšu deníček jak to vypadá a tak. Sama jsem na to moc a moc zvědavá …

Mimochodem - kdo má další deníček? Dnes je deníčkový den …

 
bbettka
Kecalka 186 příspěvků 15.02.06 14:05

Evi, přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí, hlaně moc a moc zdravíčka a pohodové těhu k dněšním narozeninám.

Petra a Bětuška

 
Jana24
Kecalka 488 příspěvků 16.02.06 11:51

Ahojky,

tak se zase po delší době hlásím. Jsme opět v Praze, včera jsem měla dělat poslední zkoušku, ale vůbec jsem na ní nešla, protože mě přepadla nějaká zákeřná dvoudenní choroba. Když jsme jeli v úterý do Prahy (poprvé s Matesem autobusem, jinak jezdíme vždycky autem), tak ještě ráno jsem byla naprosto v pohodě a když už jsme byli v Praze, tak nejednou během minuty na mě padla strašná slabost, myslela jsem, že se ani nedoplazim domu, tam jsem s přemáháním nakrmila Matesa a šla jsem si s ním lehnout (jenže on jako na potvoru zrovna vůbec nebyl ospalej). Naštěstí přišla máma z práce, tak ho obstarala a já si šla zalézt do postele. Bolely mě svaly, klouby, hlava a naměřila jsem si 38. Takže druhý den ráno jsem se na milou zkoušku vykašlala a radši jsem ležela. No a dneska už mi nic není…Tak nevím, co to bylo.

Makýš - to je dobře, že sis u tchánovců odpočinula. V pondělí jsem ani neměla čas pořádně okouknout Jiříka, měla jsem to rozvržený skoro na vteřiny (navíc jsem se dost zdržela u tý logopedky, protože chtěla, abych tam počkala na nějakej zajímavej případ). Ale Vašík byl kouzelnej :-) Mimochodem, máš zkušenost s dobříšským mateřským centrem? Prý se tam dá chodit od jednoho roku, chodíš tam s Vašíkem?

Tak se mějte, já jdu uklízet (Mates zvládá vykrámovat během dopoledne neuvěřitelný množství věcí!!!!)

Jana+Mates

 
Evewolf
Ukecaná baba ;) 1983 příspěvků 16.02.06 11:55

Děkuji vám moc :-) Mám 28 a připadám si na osmnáct :-))))

 
Bodlinka
Kecalka 173 příspěvků 16.02.06 12:48

Ahoj,
omlouvám se za svojí momentální indispozici, mám zrovna šílené období!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!

V každé volné chvíli řeším, na jakou vejšku si dám přihlášku, už zbývá jen pár dní a mě chytla úplná úzkost z toho, abych nevybrala špatně.
Pořád jen řeším, jak to bude s mojí budoucností.Mám strach, že už nikdy nic nedokážu - prostě total depka.Neustále bulím a fňukám, až se za to stydím.Vím, že jsou mnohem důležitežitější než profesní seberealizace, ale na mě to teď prostě padlo.Budoucnost mě honí jak strašák.Radši sem nic psát nebudu, než odešlu tu přihlášku, jinak mě odsud ještě vyhodíte.

Tak prosím prosím, jste holky šikulky, dejte dohromady nějaký deníček.

Seznam nahodím, hned jak budu rozumě provozu schopná.

Pa Bodlinka

 
Bodlinka
Kecalka 173 příspěvků 16.02.06 12:50

Pardon, myslela jsem tím důležitější, ba dokonce mnohem důležitější věci než ta seberealizace.
Bodlinka

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama