Příchod Sabinky na svět

Porod

Zdravím všechny maminky, i budoucí. V těhotenství jsem často četla deníčky o porodech a představovala jsem si ten svůj první. A teď už jsem taky máma. A tak bych ráda přispěla a podělila se o náš úžasný zážitek.


4 komentářů

V srpnu 2011 jsme plánovali, teď už s manželem, svatbu. Říkali jsme si, že by bylo hezké, kdyby se nám po svatbě podařilo založit rodinu. Prášky jsem vynechala už půl roku předem, protože mi „zkušené maminy“ radily, že když je beru už tolik let, tak bude trvat alespoň půl roku, než se tělo očistí a budu plodná. Haha :-) Na předsvatební cestě mi bylo hrozně špatně, všechno mi smrdělo a bolela mě prsa. Takže jsme po příjezdu koupili Mamatest a tam se objevily 2 čárky ♥ Seděli jsme tehdy s manželem na gauči a brečeli štěstím, a pak si celý večer povídali, jaké to bude, až tu s námi bude naše miminko.

Když jsem poprvé uviděla v 7.tt ultrazvuk, malou kuličku s ještě jednou menší uvnitř, která se hýbala – srdíčko, myslela jsem, že už nemůžu nikdy vidět nic krásnějšího. Těhotenství jsme si užívali, chodili jsme na kurz a nakupovali výbavičku a hrozně se těšili. Termín porodu jsem měla 22. 3. 2012. Asi týden před termínem už jsem byla zoufalá, že pořád nic. Bála jsem se, že bych přenášela. Ani Hamiltonův hmat nepomohl. Sabince se nechtělo ven. V pátek 23. 2. 2012 (den po termínu) jsme jeli na poradnu do porodnice. Udělali mi dalšího Hamiltona a mě to začalo bolet. To mi ale dr. řekl, že to bude mírně bolet, a že to nic neznamená. Tak jsme nakoupili v Kauflandu, doma jsem poklidila, upekla buchtu, a to už jsem si říkala, že mě to bolí víc. Ale myslela jsem, že to jsou poslíčci. Přece mi dr. řekl, že to na porod rozhodně nevypadá a že se ještě uvidíme na další poradně. Byly asi 4 odpoledne a já si dala teplou vanu. Když jsem vylezla, bolesti se ustálily po 3 minutách. Manžel byl doma. Ještě jsme s manželem měřili intervaly a přemýšleli, jestli je to teda ONO. Protože zas tak hrozná bolest to nebyla – poslíčky jsem měla mnohdy silnější. V 6 jsme dobalili věci a vyjeli jsme.

Na příjmu v porodnici mi řekli, že už jsem otevřená na 4 cm! A šlo to rychle. Hned na porodní box. Oblékla jsem si košili, manžel „mundůr“ :-) a točil se monitor. V tu chvíli jsem se ještě smála s asistentkou, že je to bývalá spolužačka mojí kamarádky a že se těšíme, až půjdeme ven s kočárkem. Nabírali mi krev, měřili tlak, natáčeli monitor… bylo asi 8 večer a nechala jsem si dát klystýr. Ještě se to pořád dalo vydržet. Chodila jsem dokola od okna ke dveřím a prodýchávala. Manžel ještě natáčel na kameru video a mně to nevadilo. Asi v 20:30 začaly kontrakce po minutě (minuta kontrakce/minuta klid). To už bolelo hrozně. Chtěla jsem epidural. Ale dali mi něco do zadku, že to tak za půl hodiny začne působit. To jsem myslela, že si dělají srandu, že mám v těch bolestech vydržet ještě půl hodiny! Naložila jsem se do teplé vany, bylo příšeří, hrálo rádio. Manžel mi pomáhal prodýchávat. Po půl hodině NIC. Bolest ještě horší. Zvonila jsem na sestru, že chci ten epidural. Prý ještě zkusíme něco do žíly. Tak to přivezla, já si lehla na kozu a zkontrolovala mě zevnitř. To mi řekla, že jsem na 6 cm. Přišel doktor prasknout mi vodu. Mě to hrozně bolelo. To bylo poprvé, co jsem si trochu zařvala.

Doktor odešel. Asistentka zase kontrolovala vnitřně. Přišla kontrakce. Byla šílená. Asistentka mě pomáhala rychleji se roztáhnout, já tlačila proti ní… a šup, byla jsem za tuhle kontrakci otevřená ze 6 cm na 8 cm! Tak že prý už to do žíly nestihneme, že jdeme rodit. Zavolala doktora. To už jsem nemohla skoro dýchat, manžel mi musel držet kyslík u pusy. Zvedla jsem nohy na kozu, chytla jsem se za nohy a začala tlačit. A znovu. A znovu. A ani nevím kolikrát, ale netrvalo to dlouho a asistentka mě nastřihla. To mě nebolelo vůbec, bylo to úplné vysvobození! Pak jsem ještě dvakrát zatlačila a najednou byla venku naše holčička, naše Sabinka ♥♥♥ Byla celá skrčená, od krve, zmuchlaná, a tak strašně krásná! Začala jsem hrozně brečet, manžel přestřihl pupeční šňůru a začal křik – brečela jsem štěstím, ten její hlas byl tak uklidňující! Protože jsem věděla, že jsem to zvládla. Že nebyla komplikace. Že je na světě! Křičela jsem na manžela, ať to fotí :-D Běhal mezi mnou a Sabinkou a fotil a natáčel a byl úplně mimo, vlastně oba jsme byli úplně mimo :-) Měla 50 cm a 3410 g. Manžel mi to pořád říkal dokola, kolik měří a váží. Byli jsme tak pyšní! Všichni mi gratulovali. Sestra mi vysvětlovala, co se bude dál dít, ale to jsem vůbec nevnímala. Až v tu chvíli jsem si všimla, kolik je tam lidí. Vůbec nevím, kdy přišli. A bylo mi to jedno. Ležela jsem tam od krve s roztaženýma nohama a bylo mi to jedno! Protože vedle mě plakalo moje dítě, které jsem porodila a byla jsem tak strašně hrdá! Pak mi ji dali k prsu, hned se přisála šikulka. Dali jí ještě tatínkovi a pak odvezli. A my dva tam zůstali ještě 2 hodiny sami. Drželi jsme se za ruce, manžel mi dokola opakoval, jak jsem statečná a já jemu, jestli viděl, jaká byla :-)

Sabinka se narodila 23. 3. 2012 ve 22:07 hodin. Na prvorodičku to byl strašně rychlý porod. Ale lehké to určitě nebylo. Šití nebolelo, jen pár posledních stehů už jo. Pak mi Sabinku přivezli na kojení a ráno už mi ji nechali na pokoji. Pustili nás domů po 3 dnech, protože nebyl žádný důvod nás nepustit. Je to zlatíčko. Trvalo pár dnů, než jsem poznala, který křik znamenají prdíky a kdy má hlad. Teď už to poznám, i když občas taky nevím. Manžel mi pomáhá, k malé vstává i sám. Přebaluje, převléká, kolíbá i uspává. Moc se snaží. Zvykli jsme si na sebe navzájem pořádně až doma, v porodnici nebylo tak dobré prostředí. A už nám jsou 2 týdny a 4 dny a neumím si představit být bez dcerky ♥ a bez mého milujícího manžela ♥

Hodnotilo 14 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 11.04.12 08:17

Jejku, to je tak hezky napsaný :potlesk: , že jsem si u konce i pobrečela :nevim: :lol: ..... Gratuluji k miminku, je opravdu moooc nádherná Vaše malá Sabinka :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
Tarinka
Echt Kelišová 7942 příspěvků 11.04.12 08:24

Jéé Evi, to je tak hezký, že jsem si i hezky pobrečela :hug: mimichodem na fotce od porodu vypadáš, jak kdyby jsi byla čerstvě nalíčená, moc vám to všem sluší :) :) a Sabinka je hrozně podobná tatínkovi :)

 
maki3012
Ukecaná baba ;) 2338 příspěvků 11.04.12 08:37

Krásný deníček a gratuluju k dcerce, je rozkošná! Taky jsi měla rychlý a pohodový porod jako já, je to super…já jsem přijela otevřená na 7 prstů a nechtělo se mi tomu věřit…no a šlo to najednou hrozně rychle…ale o tom jsem se rozepsala ve svém deníčku! Tak ať dělá Sabinka jen a jen radost!!!

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 11.04.12 08:55

gratuluji,k docela rychlému a bezproblémovému porodu :kytka: :kytka: a Sabince hodně štěstíčka a zdravíčka do života :srdce: :srdce:
hezky napsané,narodila se přesně o rok později jak můj druhorozený syn-ten je 23.3.2011 ;) ,můj porod byl docela dramatický,ale naštěstí nakonec všechno dobře dopadlo :palec: -mám také deníčky o porodech ;)

 
zlatuna
Ukecaná baba ;) 2316 příspěvků 11.04.12 09:13

Evičko to je krásnej deníček :D :D Taky se mi hnaly slzy do očí, jak je to krásně napsaný :) :)

Moc Vám to spolu sluší a přeju Vám hodně krásných chvilek se Sabinkou :* :*

Příspěvek upraven 11.04.12 v 09:14

 
vanuatu
Kecalka 443 příspěvků 11.04.12 09:28

Jééé,to je tak krásný,že tu teď z toho pláču.Malé přeji spoustu zdravíčka a celé tvé rodině jen to nejlepší!!!Máš úžasného manžela!!!

 
atanas
Povídálka 33 příspěvků 11.04.12 11:17

Krásně napsaný…krásná holčička…úplně si vzpomínám na svůj porod naší Ellen 29.1.2012. Partner byl také u porodu…je to velká opora mít tam muže…

 
roomci
Extra třída :D 13678 příspěvků 11.04.12 15:03

**Evičko******, krásně napsané!!! Ať vám Sabinka dělá jenom radost! :hug: :hug:

 
nakukovatelka
Závislačka 4174 příspěvků 11.04.12 16:12

Moc hezke, gratuluju :kytka: :kytka:

 
Anna.Valerious
Stálice 72 příspěvků 11.04.12 18:22
už se těšim

tak to je hezky napsané…taky bych si přála pohodový porod…mám to za pár (9 dnů)…maličký může ven až příští pátek…jsem už otevřená na 1 cm(37tt)…tak ležim doma a ani nedutám…příští pátek už snad taky budu mít takovou krásnou zkušenost jako ty…gratuluju k maličké a je super jak jste obě zdravé a spokojené… :kytka:

 
Alenaxxxx  11.04.12 22:40

Krásně napsaný, akorát mě zarazilo: „A my dva tam zůstali ještě 2 hodiny sami.“ To mi přijde dost smutné. Připravili Vás o nádherné seznamování s miminkem. Já bych za tohle ty porodnice trestala. Pokud je dítko v pořádku, má být s maminkou a hřát se u ní.

 
EvičkaNov
Zasloužilá kecalka 709 příspěvků 12.04.12 10:19

Děkuju všem :hug: je pravda, že Sabinka je celá po taťkovi :)

 
Betyna81
Ukecaná baba ;) 2403 příspěvků 12.04.12 13:39

Gratuluju! Jsem si pobrečela, jééé, krásný :potlesk:

 
Hana89
Echt Kelišová 8698 příspěvků 12.04.12 15:05

:mavam: Krásne napsané :kytka: a princezna je nadherná :pankac: :andel:

 
Michaella27
Ukecaná baba ;) 1346 příspěvků 14.04.12 16:55

Teda Evičko, četla sem to jedním dechem až sem si neuvědomila, že brečím dojetím… :srdce: Je to dobře, že jsi měla nechci psát snadnej, to není žádnej porod, ale nazveme to porod bez komplikací :hug: Sabinka je krásná a manžel musí být ˇužasnej, takovej by měl být každej chlap :palec: :potlesk: To já napsat o svém porodu, tak tu vyděsím všechny maminky… Přejeme Vám hodně sil do života a zdrávíčka :*

 
fiali
Ukecaná baba ;) 1065 příspěvků 14.04.12 18:54

Krásná holčička s krásným jménem :potlesk: Přeju vám ať jste všichni šťastný a spokojený a vaše Sabinka zdravá. Jsem si pěkně pobrečela :P

 
EvičkaNov
Zasloužilá kecalka 709 příspěvků 04.09.12 11:38

Děkujeme všem :hug:
Jinak je pravda, že je smutný, že nám nenechali Sabinku ty dvě hodiny a odvezli si jí. Ani mi jí nedali na břicho, to mi je taky líto. Přitom nebyl důvod to neudělat, vše bez komplikací. Měla jsem to na ně křičet, ale v tu chvíli jsem skoro nevnímala a nedošlo mi to, myslela jsem, že to dělají automaticky. Dneska mě to hrozně mrzí, ale už s tím nic neudělám :( alespoň vím pro příště, co mám křičet od té chvíle, co mě přijmou :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama