Přijdu, porodím a jdu

Porod

Jak mě pozitivní myšlenka dostala k pohodovému porodu. :) 12.8.2013 jsme zjistili, že čekáme miminko. Samozřejmě jsem to oplakala a manžel byl nadšený, že se nám to povedlo relativně rychle a bez problémů.

Celé těhotenství jsem měla naprosto v pohodě, bez nevolností, bez cukrovky nebo podobných věcí. Jediná maličkost byla celkem rychle rostoucí váha a oteklé nohy, ale s tím jsem tak jako tak počítala.

Připravovala jsem se na porod, koukala jsem na všechna videa, která jsem našla. Chtěla jsem prostě vědět, co mě čeká. Šla jsem na předporodní kurz. Optala se všech kamarádek a přes počáteční strach jsem si řekla, že se nebudu stresovat pár hodinami bolestí. Celé těhotenství jsem si říkala „přijdu, porodím a půjdeme domů.“

Ve 30. týdnu se můj doktor rozhodl, že už zůstanu doma kvůli rychle se zkracujícímu čípku. Prý to na mě přijde jistě rychleji a určitě porodím před termínem. Lehla jsem na gauč a nehnula se z něj, chtěla jsem tu naší malou princeznu donosit alespoň do 37. týdne.

Další a další kontrola a každý doktor mi řekne, že už to brzo bude. No vydržela jsem 2v1 až do 39+2. :-)

Poslední týdny jsme se doma s manželem bavili o tom, jak by se ta naše maličká měla narodit. Dohodli jsme se, že se narodí v pátek, aby mohl jít manžel oslavovat. Já jsem si přála, aby si mě po poradně v porodnici už nechali, abych nemusela řešit kontrakce doma a plašit manžela třeba v noci.

11.4. mě manžel vezl do porodnice do poradny. Bylo asi 7 ráno, normálně odjel do práce s tím, že až půjdu domů, tak mu zavolám, jak to vypadá a jestli je všechno v pořádku. Sestřička si mě vzala v 7:30 na monitor. Nejdřív ten úžasný přístroj nechtěl spolupracovat a nějak to vypadávalo, tak jsem tam místo 30 minut ležela hodinu. Hned jak naskočil monitor a už normálně ukazoval, tak jsem koukala na tu křivku a zjistila jsem, že mi skáčou kontrakce po 4 minutách. Napadlo mě, že jestli to lehké pobolívání břicha jsou kontrakce, tak to bude pohodový porod. :-)

Po monitoru, jsem šla k doktorce na prohlídku, ta mě prohlídla a rovnou mi řekla, že si mě tam nechají, protože rodím. :-) Vtipné, když jsem si připadala úplně v pohodě.

Došla jsem si na porodní sál a oznámila, že jdu rodit. Sestra se mě ptala, co tam dělám, že vypadám naprosto v klidu a ještě se usmívám. Jenže mě opravdu bylo dobře a hrozně jsem se těšila na naši Kačenku.

Stihla jsem zavolat manželovi, ať v práci vypne počítač, staví se doma pro věci a přijede, že už rodíme. Bylo slyšet v telefonu, jak znervózněl a začal se bát, ale já měla pořád úsměv na tváři.

Proběhla kontrola, pak mě přesunuli na „hekárnu“ a následovalo kolečko sestřiček, klystýr, sprcha. A bolesti pořád naprosto minimální. Kolem 10 přijel manžel, předal mi věci a já ho ještě poslala s kamarádem na oběd, ať tam zbytečně nečeká, protože nás rodilo v tu chvilku víc a stejně se mnou nemohl být.

Když jsem se vrátila na „hekárnu“, už konečně začala nějaká bolest, kterou jsem musela rozdýchat, ale pořád to nebylo nejhorší. Další monitor, ale ležet na boku už byl dost problém, už jsem se u toho pomalu kroutila. Konečně jsem mohla zase zpátky do sprchy, když pak přišla doktorka a zeptala se, jestli chci rodit. To mě trochu pobavilo, jasně, že chci. :-) Tak mi rovnou řekla, ať zavolám manželovi, že už to bude rychlovka.

Chudákovi ani nestihli dodělat jídlo a už zase musel zpátky, takže od jeho odjezdu kolem 10:15 se zase vracel kolem 11:15. To už mě přesunuli na porodní box, kde proběhla uvolňovací injekce, prý něco nového. Je pravda, že to trochu pomohlo, ale už to snad nebylo ani potřeba. :-)

Přijel manžel, byl se mnou necelou půl hodinku. Už jsem měla kontrakce po minutě a už jsem měla vyskočit na to jejich úžasné lůžko. Už jsem si říkala, že ležení na boku u porodu je masakr, ale malá se musela ještě dotočit.

Najednou to už šlo rychle, říkám sestře, že už potřebuju tlačit. Malé klesaly ke konci ozvy, tak se na nic nečekalo, přišel nástřih a malá byla na tři zatlačení venku. Miláčkovi jsem drtila ruku a on mi to vracel, abych nemyslela na ten tlak dole. :-)

Manžel byl naprosto úžasný a jsem ráda, že nedal na své kamarády a šel se mnou k porodu a že jsem ho opravdu nemusela přemlouvat.

A abych to shrnula. Ráno v cca od 8 kontrakce rovnou po 4 minutách, předtím absolutně žádný náznak. Kolem 9 příjem na porodním, po 10 přijel manžel s taškou. Kolem 11 píchnutá voda a ve 12:50 se naše maličká Kačenka narodila s váhou 3570g a 49 cm.

Věřím, že díky pozitivní myšlence, že „přijdu, porodím a jdu“ jsem měla pěkný rychlý porod a na jeho konci čekalo to nejkrásnější stvoření, které tu vedle mě už pár týdny spinká. :-) Navíc nám naše malá udělala radost, že se narodila v pátek (pro manžela dobrý den na oslavu) a nechali si mě v nemocnici hned po poradně (to bylo moje přání). :-)

Všem prvorodičkám, co mají strach z porodu, bych doporučila pozitivní myšlení. :-)

Hodnotilo 29 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30722 příspěvků 20.05.14 00:25

Pěkný…i když podle nadpisu jsme čekala, že si přečtu o ambulantním porodu :)

 
Lithien
Závislačka 4396 příspěvků 20.05.14 03:45

Moc hezky denicek. K porodu jsem taky sla s pozitivni naladou a ac trval 6hodin tak muzu rict ze to byl uzasny zazitek. Gratuluji k dcerce!!! :kytka:

 
Fíková
Závislačka 4658 příspěvků 20.05.14 06:18

Taky jsem šla k porodu pozitivně naladěná. Ale bylo mi to prd platný, skončila jsem s akutním císařem. ;) Tak nevím, kde byla chyba. Nicméně deníček hezký, gratuluji k miminku.

 
Lolllo
Ukecaná baba ;) 1855 příspěvků 20.05.14 07:45

Pozitivně jsem myslela celé těhotenství, ale troufám si říct, že intenzitu a bolest kontrakcí tím stejně neovlivníš. Já jsem je měla velmi výživné, hned po 3 minutách a mnoho hodin a protože měl malej šnůru kolem krku, tak jsem většinu času musela trávit na monitoru. Pozitivní myšlení je důležitý, ale většinu věcí člověk prostě neovlivní. Budoucím rodičkám bych doporučila ať se naučí správně dýchat a správně tlačit - to je základ.

 
DeTer
Závislačka 4465 příspěvků 20.05.14 07:46

Gratuluju k miminku. Také jsem šla k porodu s ideou přijdu, heknu a odcházím.. Tak jsem přišla na vyvolání, taky mi bylo oznámeno, že začínám rodit a já jsem se v klídku došla umýt - frajerka jsem se ještě navoněla :lol: a pak přišly kontrakce. Manžela poslali domů s tím, že dnes to nebude, tak si chudák natřel schody který si po hodině zase podupal, protože já už byla na sále :mrgreen: Nikdo nevěřil, ale velký dítě, prvorozený a za dvě hodiny od první velký bolesti byl na světě. Za čtyří hodiny od příjmu. Takže moje vleká spokojenost :mrgreen:

 
Elísek22
Kecalka 377 příspěvků 20.05.14 07:54

V silu pozitivniho mysleni verim, mela jsem to hodne podobne pri porodu ;) Pekne napsany denicek, gratuluji ke Kacence :kytka:

 
4family
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 20.05.14 09:30

Taky jsem čekala, že si přečtu o ambulantním porodu a bez zásahů. Já těm doktorům pořád nerozumím. Přijde rodička s krásně jdoucím porodem. Ale oni ji musí píchnout vodu, musí narvat injekci (ještě nějakou novinku, takže kdo ví, jaký vedlejší účinky to má) a potom ještě nástřih. Tak takhle bych rodit fakt nechtěla. To byla moje černá můra tohle. Myslela jsem natolik pozitivně, že všechno zvládnu sama i bez jejich zásahů, že to tak i bylo a obešla jsem se nejen bez injekce a nástřihu, ale i bez kozy a nikdo mi neříkal, kdy mám ležet na boku, tělo mi samo řeklo, kdy ležet na boku a kdy ne. Tento deníček mi jen ukazuje, že doktoři neumí přirozené porody. Vždycky musí zasahovat.

 
Balatonek
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 20.05.14 09:53

@slavuska1 nejsem, tak odvážná na ambulantní porod :) jsem radši, že se o nás pár dní v porodnici starali :-)
@Fíková děkuju :-) mrzí mě, že ti to dopadlo takhle, asi je ale důležitější, že je miminko v pořádku :)
@Lolllo jo to si ani netroufám tvrdit, že tím ovlivním intenzitu bolesti, jen je to o něco málo snesitelnější (pro mě).
@DeTer taky krásný :-D Já tím, že šla rovnou z poradny, tak jsem odrodila taky navoněná a hlavně i namalovaná :lol: @Elísek22 děkuju :hug:
@4family já jsem hlavně ráda, že mám zdravou krásnou dceru. ;)

 
Marlynka
Kecalka 305 příspěvků 20.05.14 09:55

Ahoj, jako kdybys psala o mne - taky mam hladky tehotenstvi bez nevolnosti a jinejch problemu, taky resime, ze by bylo dobry, aby malej prisel na svet pred vikendem (kvuli zapijeni) :mrgreen: a taky si rikam, ze to zvladnu v pohode :)
jsem ted 40+1, sice jsem nastvana na malyho, ze se mu nechce ven, ale vim, ze za chvilinku prijde :dance:

 
sao
Ukecaná baba ;) 1590 příspěvků 20.05.14 09:57

Já jsem rodila třikrát a pokaždé jsem přišla do porodnice s pozitivní náladou a s porodním plánem :lol: Porody sice dlouhé a ne vždy snadné, ale vždycky to dopadlo dobře :)

 
79Kate
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 20.05.14 10:59

@4family naprosty souhlas. obcas by se meli doktori uklidit na lekarak a zasahovat, jen kdyz je potreba! :mrgreen:
Zakladatelce veeeelika gratulace, at vam dela samou radost. :kytka:

 
CarolineJ
Ukecaná baba ;) 1680 příspěvků 20.05.14 11:25

Hezký deníček, gratuluji ke Kačence :kytka:. Taky to mám tak hezky naplánované na pátek a pokud možno bez bolestí :mrgreen:

 
Lemuska
Kelišová 5342 příspěvků 20.05.14 13:11

Gratuluji k holčičce i pohodovému porodu :kytka: Já se na první porod velmi těšila, byla jsem velmi pozitivně naladěná nicméně po dvaceti hodinách šílených bolestí mě pozitivní ladění přešlo. Z druhého porodu jsem měla po předchozí zkušenosti až panický strach. Naštěstí vše probíhalo standardně, ve srovnání s prvním to byla pohodička :lol: Myslím, že se to ovlivnit nedá ;)

 
Clarietka
Stálice 89 příspěvků 20.05.14 13:55

Pěkný deníček až budu jednou rodit tak si vybavím tohle :potlesk:

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2420 příspěvků 35 inzerátů 20.05.14 15:05

Gratuluji k miminku. Také jsem pozitivně myslela na porod, nebála jsem se. Říkala jsem si, že nejsem žádná máčka, že něco vydržím. Ale opak byl pravdou. Porod sice od prasknutí vody trval 13 h, silné bolesti „jen“ 4 hodiny, ale byl to masakr. Nevím, jestli to bylo oxytocinem, ale od doby, co mi ho píchli, jsem byla jak zfetovaná, neschopná téměř slova, vše v mlze, jen ty bolesti. U tlačení jsem též téměř nic nevnímala, jako by mi vypnuly všechny smysly. Teď čekáme druhé, porodu se opět nebojím, ale oxytocinu se budu bránit co to půjde.

 
Jenisa
Kecalka 307 příspěvků 20.05.14 16:17

Gratuluji k holčičce, tak nakonec pozitivní myšlení pomáhá. Začínám myslet pozitivně, jistě se to hodí i po porodu. :D

 
Fitmamka
Kecalka 230 příspěvků 20.05.14 19:45

Opravdu krásné. Jak samotný porod, tak to, jak klaply všechny vaše představy, které jste naplánovali. Gratuluju k maličké

 
Balloo_1
Závislačka 2529 příspěvků 22.05.14 15:17

Krásnej deniček… Taky jsem celé těhotenství věděla, že přijdu, porodím a odejdu… A taky že jo ;)

 
Cristyna
Závislačka 3313 příspěvků 1 inzerát 23.05.14 22:47

Také jsem šla pozitivně…v 9­.00 příjem 11:11 malej venku, bez injekcí, bez epidurálu, prostě přirozený porod…poslední pul hodina byla děs, ale jinak jsem pořád čekala, kdy přijdou ty horší bolesti..jo a jsem taky prvorodička :-)

 
niezabudka
Kecalka 147 příspěvků 24.05.14 22:58

Samozrejme, že zbytočne sa plašiť kvôli pôrodu je kontraproduktívne a nemá zmysel, ale to o vplyve pozitívneho myslenia je hovadina, bez urážky ;). Mám to overené na vlastnej koži, a ako čítam, aj mnohé iné ženy. Psychika je určite dôležitá, ale pôrod nie je predsa hlavne psychologický proces :) Chcem len povedať, že jeho priebeh ovplyvňuje veľa iných faktorov a nielen žena svojím prístupom. A odkedy mi to s mojím hyperpozitívnym prístupom nevyšlo, som na to trošku alergická. Lebo keby sa dalo porodiť silou vôle, tak to urobím, ale telo je telo, a to si niekedy robí čo chce. A preceňovať vlastnú zásluhu na dobrom pôrode… ako sa potom majú cítiť ženy, čo ho dobrý nemali? Majú si vyčítať, že sa dosť nepripravili, nemysleli dosť pozitívne alebo atď. Ale naozaj nič v zlom, keby mi to vyšlo, tiež by som bola teraz strašne sebavedomá, že ako som sa o to svojím pozitívnym prístupom zaslúžila a naozaj by som tomu verila. :?

 
Balatonek
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 25.05.14 09:55

@niezabudka ber to s nadsázkou ;) já samozřejmě vím, že to není jen o pozitivním myšlení ;) Ale byla jsem alespoň ve větším klidu. Určitě to neměl být deníček, který by měl ponižovat ženy, které si porod protrpěly a měly komplikace, to rozhodně ne!
Mám dokonce kamarádku, která u porodu málem umřela a rozhodně mi nevyčetla, že jsem měla porod rychlý a bez problémů.
Deníček jsem psala, protože jsem se jako prvorodička ze začátku hodně bála a pomohlo mi tady přečtení několika příběhů, kde měly holky porod stejně rychlý jako já a tak jsem chtěla povzbudit i další prvorodičky, co se bojí. Každá jsme jiná, 1000 lidí, 1000 chutí, 1000 příběhů.

 
veeerry
Zasloužilá kecalka 514 příspěvků 26.05.14 13:20

No tak pozitivní jsem byla taky, u prvního me to preslo po 20 hodinách intenziních bolestí, a u druhýho jsem tam pres neco nemohla tlacit, tak ta pozitivní nalada taky hnedle presla… nekterým prostě není dáno :nevim:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama