Příjemné odpoledne s nepříjemným koncem

Výlet do Bešeňové...

Příjemné odpoledne s nepříjemným koncem

Dlouhá cesta a návštěva v ZOO Lešná, kterou jsem popisovala v deníčku Zebra versus tygr, vyčerpala naše síly poněkud více, než jsme čekali. Druhý den proběhl proto budíček s určitým zpožděním, oproti původnímu plánu, což se později ukázalo jako kardinální chyba.

Abychom dosáhli svého cíle – Tatralandie – museli bychom z apartmánu vyrazit o hodnou chvíli dříve. Již po několika minutách jízdy se před našima očima začaly vytvářet husté kolony naznačující, že cesta opravdu nebude trvat avizované dvě a půl hodiny, ale mnohem déle. Pod hradem Strečno jsme kvůli bouračce kamionu s osobákem popojížděli neuvěřitelně dlouho a já už se opravdu odmítala kochat krásou okolní krajiny.

Začali jsme přesvědčovat děti, že by bylo záhodno na chvíli si zdřímnout, neboť cesta bude ještě dlouhá. Naše prosby se ale tak nějak míjely účinkem. Výlet trval už přes tři hodiny a my stále nebyli na místě, v tu chvíli jsem využila služeb strýčka Googla a rozhodla se změnit naši cílovou destinaci. Volba padla na bližší Bešeňovou.

Těsně před cílem děti uposlechly našich opakovaných výzev a usnuly v okamžiku nejméně vhodném. Po pěti hodinách jsme konečně mohli zvolat: „Heuréka, jdem se koupat.“ Uvědomění si, že cestu od nás do Zlína, čítající téměř třistapadesát kilometrů, jsme předcházejícího dne zvládli za srovnatelný časový úsek, bylo trpké.

Prvním pozitivním okamžikem dne se staly prázdné pokladny, všichni potencionální návštěvníci zřejmě uvízli rovněž v kolonách.

Menší zádrhel nastal v převlékárnách. Veškeré plavky ukrývalo nitro jednoho společného batohu, nechtělo se mi vše vyndávat, a bylo proto nutné, vejít se do jedné kabinky v plném počtu pěti lidí. Z akvaparku v Čestlicích víme, že se to dá zvládnout, i když míry Twiggy jsou mi více než vzdálené.

Převlékárně v níž jsme se ocitli nyní, však několik centimetrů čtverečních k dokonalosti chybělo, a my se zvládli převléknout snad jen díky zadrženému dechu. Když jsme po lítém boji kabinku konečně opouštěli, na druhé straně stála bodrá slovenská žena a s vykulenýma očima komentovala náš artistický výkon slovy: „Ako sa vás tam mohlo zmestiť toľko?“

Konečně jsme spatřili bazény, venkovní mají tmavou barvu vody, když to dcerka uviděla nadšeně volala: „Hurá, budu se koupat v čokoládě!“ Příjemně teplá voda omývala naše cestou znavená těla a já si užívala každý dotek vlahé tekutiny a prohřívala si opotřebované klouby své téměř čtyřicetileté schránky.

Prozkoumávali jsme další a další bazény a nadšení dětí neznalo mezí, když jsme si pak v jednom z nich koupili džus, který se mohl konzumovat přímo ve vodním baru, nevěřily vlastním očím.

Poznámka: „Dávej bacha, ať se nepoleješ, nebo budeš mokrej,“ působila v tu chvíli více než zvláštně, člověk má naučené takové fráze, že se nestačí divit.

Pak dcerka uviděla ústí menšího tobogánu, které právě do bazénu vyplivlo maminku, jež třímala v náručí zhruba stejně starou holčičkou, jako je ta naše. Nastalo přesvědčování, že ona chce taky. Na tobogánu jsem naposledy seděla ještě před dětmi, tehdy mě neskutečně bavily a žádný pro mě nebyl dost prudký, ale co teď po takové době? Škemrání nešlo odolat. Jízdu jsme zvládly perfektně a několikrát si ji zopakovaly.

Pak ve mně však převládly pedagogické kořeny a rozhodla jsem se, že s nejstarším synem potrénujeme plavání, které stále ještě úplně neovládá. „Polož se na vodu, neboj, ponese tě, podívej mám pod tebou ruce… tak zkus hýbat nohama, prosím tě, jak dělá žabička,“ zněly moje instrukce. Synek se na mě podíval s bezelstností právě narozeného mláďátka a namísto krouživých pohybů dolními končetinami, které jsem chtěla spatřit, pronesl jen: „Kvák, kvák.“ Bylo po výuce.

Vrhli jsme se do bazénu s vlnobitím, do divoké řeky, do relaxačního bazénu… vychutnávali si líný letní den. Čas utíkal jako zběsilý. Při pohledu na nebe bylo nabíledni, že se chystá bouřka. Jelikož se kvapem blížil rovněž večer a nedalo se odhadnout, jak dlouho pojedeme do apartmánu, rozhodli jsme se, ač neradi, návštěvu ukončit. Stejný nápad však samozřejmě dostala i spousta dalších návštěvníků, převlékárny a šatny se v mžiku proměnily v živoucí mraveniště.

Po přesrstění do civilního oblečení jsme se přiblížili k pokladnám, u nichž se vinula nehezká fronta. Vůbec se nehýbala, najednou se ozvala omluva, že bouřka způsobila výpadek odbavovacího systému a není možné, aby návštěvníci opouštěli areál. Hrůza a děs! Na zádech narvaný batoh, v rukou ještě tašku, tři nafukovací kruhy, troje rukávky a hlavně tři děti, které se při dlouhém stání na jednom místě, v davu dalších naštvaných lidí, velmi rychle proměnily ve vzteklé pijavice, to byl závěr dne, který jsme si opravdu nepředstavovali.

Čekání se protáhlo na dobrou třičtvrtě hodinu a mohu bez mučení říci, že to byla jedna z nejdelších třičtvrtě hodin v mém životě, když se konečně dala fronta do pohybu, děkovala jsem všem svatým, že se tato nepříjemná vložka chýlí ke konci.

Celý areál se nám moc líbil, užili jsme si příjemné odpoledne, ale jeho závěr hrubě nevyšel. Do auta jsem nasedala a moje první slova byla: „Tak sem už teda nikdy nepojedu.“

Přesně po týdnu od návštěvy už ale nejsem zdaleka tak striktní.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
15543
5.8.19 06:56

Moje mamka by řekla, „to je ta zas. aná automatizace, když nejdou počítače, nelze ani odcházet, jednou nás to zahubí“

 • Zmínit
 • Nahlásit
1128
5.8.19 07:06

@stinga slova mého otce, když jsme ho s tímto zážitkem seznamovli, byla:" Jednou se z těch počítačů pose…" Něco na tom bude :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
8665
5.8.19 08:36

Jee, v Besenove jsme taky kdysi byli, i v te Tatralandii a taky to byla cesta za trest. To jste dobry, ze se vam chtelo ze Zlina nebo odkud jet jeste pres pomalu cele Slovensko… Jsem si vzpomnela, jak se v popradske Tatralandii muj drahy polovicka zasekl na toboganu bo mu nejely plavky, koupene ve spechu cestou na dovolenou nekde u Vietnamcu :mrgreen: ;) Oboji jsme tedy absolvovali jeste za bezdetna, s tim chrapajicim kamaradem a jeho slečnou:) jak uz jsem se zmínila posledne. Je fakt, ze v polovine zari jsme v obou zarizenich byli skoro sami, ale taky uz půlka atrakcí byla po sezone vypnuta. A jestli muzu neco doporucit, kdyz se zda, ze vam nevadi delsi cesty, tak super jsou termaly i v Madarsku… :mavam: No musel to byt tedy mazec, 3/4hodinova fronta se 3 detmi - to by me asi zabilo a asi bych to sla preckat nekam do restaurace :lol:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1128
5.8.19 09:34

@Jahudka82 hlášení ohledně vypadnutí systému obsahovalo i doporučení opustit frontu a odebrat se do bistra. Nikdo se však, při představě, že ztratí své místo ve frontě, nikam neubíral. Ani jsem si nedokázala představit, jak by se taková masa lidí do bistra vešla, snad leda, že by se vrstvili na sebe :think: :mrgreen: děkuji za typ na další termály, oživila jsi mi vzpomínky na Hevíz :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
8665
5.8.19 10:30

@Jadala A abych nezapomnela, tak bezvadny aquapark se spoustou atrakci je i ve Slovinsku, Ptuj - kousek od Mariboru, tj pri cestě do HR… Byli jsme tam s klukem, kdyz mu bylo 2 a neco a chtěli jsme i letos, ale uz nebyl volny termin, ktery jsme potrebovali, aby nam to navazovalo za sebou. Tak jsme z nouze zkusili Rakousko a nelitovali, aspon jsme to měli pak bliz domu a hotel mel super vyhrivanej bazen, semtam i nejake ty bublinky, v blízkosti byly Krimmelsky vodopady, takže jsme si to tam uzili vsichni a jediny co nas mrzelo, ze jsme tam měli uz jen 4 dny a nestihli toho vic. u hotelu hriste, v něm i herna, v okolí hriste snad u kazde restaurace, manžel pokukoval po okolních kopcich, no asi jsme tam taky nebyli naposledy :lol: :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1128
5.8.19 10:46

@Jahudka82 Taky nikdy nestihneme vše, co bychom chtěli a musíme se vracet. :mrgreen: příští rok bych ale chtěla moře, tak uvidím, jestli to klapne, manžel raději hory. Budu muset najít nějaké moře, s horami u pláže. :mrgreen:

 • Zmínit
 • Nahlásit
8665
5.8.19 14:12

@Jadala Tohle pry splnuje Cerna Hora napr. :) Nebo Chorvatsko a cestou se muzete zastavit i ve Slovinsku :lol: Prip. Italie Lago di Garda - je to sice jezero, ale kopcu je kolem dost a doluk mori uz asi neni takovy problem se přesunout po naplnění manzelovo horolezeckych ambici:)

 • Zmínit
 • Nahlásit
1128
5.8.19 15:46

@Jahudka82 Děkuji za nápady, uvidíme, kam se nakonec vrhneme. :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
8665
5.8.19 21:15

@Jadala Nz, jo a jeste jeden koupací tip ve Slovinsku, Bohinjsko jezero - nadherna cista voda, kopecku kolem vic nez dost, pujcovny kol, raftu, lezecka stena, příjemné hospudky… Spousta cyklo- i turistickych tras, pomerne v pohode zvladnutelnych i s detma a atraktivni i pro ně, napr. u 1 „koči“(chaty) u vodopadu na rece Mostnici meli nejen hriste - s uzasnym výhledem, ale i - po nem se volne prochazejici - kozy :lol: Jde se tam nadhernym udolim, zpet kolem reky Mostnice se souteskama ale uplne pohodovou cestou bez retezu, zebriku apod. nesmyslu :lol: Zisi to sem se zas rozvasnila, ze jsem malem uplne zapomněla na podstatnou informaci - chce to jet tam az tak v srpnu, aby bylo jezero pekne vyhrate! Sice nejlepsi pocasi byva v zari, ale to vam ani radit nebudu, kdyz uz vas taky cekaji skolni povinnosti :mavam: :think:

Příspěvek upraven 05.08.19 v 21:20

 • Zmínit
 • Nahlásit
1128
5.8.19 22:09

@Jahudka82 Děkuji, jsi nevyčerpatelná studnice nápadů :palec: jo školní povinnosti už klepou na dveře, nakupuji věci podle seznamu a říkám si, jestli budou vůbec všechno potřebovat :think: jak se syn těší?

 • Zmínit
 • Nahlásit
8665
6.8.19 08:01

@Jadala No, asi mu jeste uplne nedoslo, co ho ceka… :mrgreen: :think: Zatimco me to desi cim dal tim vic… :roll: Seznam jsme dostali jen na cast veci, spis co se týká vybaveni na vytvarku atd., neco dodala babicka, bo je u zdroje…ale treba sesity, tuzky apod.si pry reknou az v zari co ktera ucitelka je zvykla pouzivat…oni budou mit hodne pracovni sesity a platili jsme teda pisanky, ktere zajistuje skola. Aktovku dostal k narozeninam tez od babicky. Noo, bude to asi mazec. Tak vam preju uspesne zahájení:) :lol: :mavam:

Příspěvek upraven 06.08.19 v 08:02

 • Zmínit
 • Nahlásit
1128
6.8.19 08:14

@Jahudka82 tak my už máme seznam kompletní, jelikož na škole bude jen jedna první třída, měli jsme v červnu schůzku přímo s třídní paní učitelkou. Pracovní sešity, sešity i učebnice dostanou darem od školy, zbytek pořizujeme mi. Aktovka už taky čeká dobře zamčená ve skříni, aby ji nezlikvidoval ještě před dnem D, teď řešíme cvičební úbor a penál, pořád si nemůže vybrat, jaký by si přál. Do školy se občas těší, občas ho postraší bratránek, co už má pár tříd za sebou, tak nadšení trochu opadne. Prostřednímu vypukne v září školka a ten tedy setrvává na svém postoji: „Já tam nepudu.“

 • Zmínit
 • Nahlásit
8665
6.8.19 23:51

@Jadala A kolik je prostrednimu, to už bude predskolak, takže musi at chce, nebo ne, ze? To mate dobry, penal jsme kupovali soucasne s aktovkou v setu mam ten dojem. Tuhle jsem dost propadla panice, bo jsem zacala shanet zasterku na vytvarku a to, co jsem zatim videla, vim bezpecne, ze by si na sebe nenavliknul :D

 • Zmínit
 • Nahlásit
1128
7.8.19 06:58

@Jahudka82 bude mu sice pět, ale tím, že je zářijový, by mohl jít až příští rok, ale já pevně věřím, že mu školka v mnoha směrech pomůže, hlavně jídlo je u něj problém, má pár favoritů a nic jiného do něj nemůžu dostat. Vidíš, tak zástěrkou po dětech nechtějí, nebo na ní v seznamu zapomněli :think:

 • Zmínit
 • Nahlásit
8665
7.8.19 08:09

@Jadala :palec: To je jasny, oni ty kluci dospivaji proste pozdeji, synovec je koncem zari a taky mu prospelo, ze sel o rok dyl. Nas je v cervnu, chodime sice na logopedii, ale ani my ani pani ucitelky ve skolce jsme nevideli duvod proč by skolu neměl zvládnout, sikovnej je, i kdyz s tim jídlem to mame velmi podobné… Ve školce se s nima jeste celkem crcali v tomhle ohledu, ze skolni jidelny mam trochu obavy, to je fakt, ale zmineny synovec byl taky nezera a ve skole to tedy o rok dyl o moc lepsi nebylo… Jemu tech par oblibenych jidel vydrzelo snad do puberty!

Příspěvek upraven 07.08.19 v 08:09

 • Zmínit
 • Nahlásit
1128
8.8.19 06:36

@Jahudka82 to jsou teda vyhlídky, kéž by se to školkou zlomilo, protože nechápu, jak může mít někdo dobrovolně takhle chudý jídelníček :nevim: kluci jsou oba dva pozápisoví, ale dcerka je srpnová, takže uvidím, jestli u ní dojde na odklad. :think:

 • Zmínit
 • Nahlásit
8665
8.8.19 12:26

@Jadala Kamaradka ma malou taky v srpnu a jeste az na konci a ta normálně jde ted v 6. I kdyz u te bych skoro ten odklad zvazovala, hur mluvi a chodi na logop., ale snad to dohnala/dožene no, je jinak sikovna. Samostatná je teda azaz a velka taky docela na vysku. Jit o rok dyl, asi by uz dost vycnivala :lol: U nas to bude s mladsi zajimavy, ta je v pulce zari, zase si myslim ze neni kam se hnát. Uvidime za 3,4 roky:) Budu rada kdyz ji vezmou pristi rok do školky a me do prace…

Příspěvek upraven 08.08.19 v 12:40

 • Zmínit
 • Nahlásit
1128
9.8.19 08:11

@Jahudka82 dcerka už teď mluví čistě, chybí jí jen r a ř, stejně dobře mluvil i nejstarší syn, jen prostřední se jaksi liší, pořád špatně vyslovuje spoustu hlásek, jenže má jako jediný problém se zuby, takže je to částečně způsobeno tím.

U dcerky budu o odkladu uvažovat asi jen z jediného důvodu, je hrozně drobná.

 • Zmínit
 • Nahlásit
8665
9.8.19 09:19

@Jadala A kolik ji tedka je teda, 3? Aby vubec unesla aktovku co… Nasemu malymu uz zubu dost vypadlo, a pak mu ma jit ř, zejo :mavam: :mrgreen:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1128
9.8.19 09:33

@Jahudka82 Za pár týdnů jí budou tři, ale pořád vypadá jako přerostlé mimino, nejstaršímu zatím vypadly jen dva zuby dole a ty mu zase hned narostly, teď se ho chystají opustit čtyři další, no a prostřednímu synkovi vyrostly místo pěkných horních předních zubů, jako mají jeho sourozenci, jen tragické pahýlky, takže výslovnost za moc nestojí :(

 • Zmínit
 • Nahlásit