Priorix s dárkem jménem epilepsie

O životě

Dobrý den, chtěla bych se podělit o náš příběh, ve kterém hraje hlavní roli proklínané i vychvalované očkování.

Donedávna jsem brala naše zdravotnictví jako profesionální podnik, kde ví, co dělají. Nebála jsem se nechat si píchnout injekci, nebála jsem se vyzvednut si v lékárně jakési prášky. Nebála jsem se císařského řezu, ani jsem se nebála nechat očkovat svoje dítě. Vždyť jsou to zdravotníci se zodpovědností…

Ale jsou to jen lidi. A to jsou i vědci a odborní lékaři, kteří nám určují pravidla pro očkování. Nacpat do 3měsíčního miminka několik protilátek najednou? Žádný problém, dnešní uspěchaná doba si to žádá? Rotaviry, pneumokoky, strašáci dnešních maminek, výrobci léčiv a vakcín si mnou ruce. Ale kde já mám jistotu, že dostanu kvalitní výrobek? Musím věřit.

Věřila jsem. Nechala jsem dceru očkovat. Hexavakcína - mírná reakce - budiž, každý den jsem o tom četla, sem tam vyšší horečka, osypání a pak dobrý. Priorix? To samý. Nebojte se maminko, vždyť to jsou jen „živé vakcíny“ a rovnou čtyři najednou. Jen se nebojte.

Ale ouha. Osmý den po očkování dcera velmi těžce polkla. Desátý den po očkování velmi těžce polkla dvakrát. Čtrnáctý den po očkování dostala slabý záchvat dušení, divně koukala, polykala a my jako zodpovědní rodiče jeli k obvodní doktorce s tím, že se nám nelíbí její motorika a neurologické chování.

Ale to je jen viróza, je podzim a všechny děti jsou nemocné. Aha, řekli jsme si, to by nás nenapadlo. Dostali jsme léky na virózu a jeli jsme domů. Další den se přidala horečka a záchvaty dušnosti ráno. Několik dalších dní se to stupňovalo, stavů přibývalo. Vypadalo to, jako když se dcerka dusí a nemůže se nadechnout, polyká, ukazuje na krk. Jeli jsme na obvod. Je to laryngitida!! Diagnóza byla na světě. Malá se dusila převážně v noci, takže jsme v listopadu týden netopili, v noci jsme větrali, brali jí ven, dávali různé prášky na laringitidu, kapky do ucha, inhalace Vectolinu, sirup na horečky, kapičky na hleny, na odkašlávání, i když štěkavý kašel vůbec neměla. A ani stoprocentní první pomoc Rectodelt vůbec nezabíral. Po měsíci zoufalství, kdy jsme se střídali u malé v noci, aby se neudusila a neustálého hlídání ve dne, kdy se názarově dusila i několik minut, jsme byli konečně posláni do nemocnice. Sláva!

Kdo se moc těší, většinou se zklame. První tři dny ji napojili pouze kanylu a jen ji pozorovali. Desítka doktorů na ní nevěřícně zírala, natáčeli si malou na video, nikdo nevěděl, co to je. Oční kontakt měla, při záchvatech reagovala, ty se ustálily pouze na dobu při usínání. I v poledne, i večer. Přes den už odezněly, zato přibraly na intenzitě. Neuroložka jí ve dne poklepala do kolen, podívala se na zorničky a prohlásila, že záchvaty vidět nemusí, že jich 80 % nikdy neviděla. I když jsem jí řekla, že za 5 minut jí budu dávat spát, aby se mnou počkala na pokoji, tak odmítla. Stanovila diagnózu epilepsie.

Následovala lumbálka, magnetická rezonance, rentgeny, EEG, oční vyšetření, sono břicha. Nic se neprokázalo, vše naprosto v pořádku. Lékařka si i přesto trvala na epilepsii, i když jsme si podle záchvatů dušnosti mohli řídit hodinky. Nikdy jí nelítaly oči, nikdy neměla pěnu u pusy, ale stavy jsou prý různé. Nasadili epileptika a poslali nás domů s tím, že mi primář při propuštění řekl, že můj optimusmus by chtěl mít, když jsem mu řekla, že s diagnózou nesouhlasím.

Doma jsem ještě ten večer našla článek na internetu, že podobný případ léčili v Motole, že se jednalo o spánkové apnoa. Takže jsme vysadili Topamax, malá se během jednoho týdne přestala dusit a od té doby se už rok drží. Díky Bohu. Přesto hned za 3 týdny jsme nastoupili na video EEG do Motola, kde s námi jednali s úplně jiným přístupem a zájmem. Nic se neprokázalo, každé dva měsíce tam jezdíme na EEG.

Několik lékařů nezávisle na sobě se ale shodlo na tom, že to byla stoprocentně reakce na Priorix. Potvrdila nám to i lékařka v očkovacím centru, kam jsme po roce byli posláni na vyšetření, jestli je možné pokračovat v normálnm očkovacím schému.

A musím říct, že jak jsem to předtím brala s nahledem a úsměvem, tak dnes to cítím úplně obráceně. Dnes jsem dostala dopis s rozpisem na další očkování a já vůbec nevím, co udělám. Chtěla bych dcerku unést někam hodně daleko, kde na nás nebudou mávat vakcínami, kde nebudou na každém rohu viset reklamy - kupte si očkování, jen 5 tisíc! To je skoro zadarmo. Co je 1600 Kč doplatek oproti zdraví vašeho dítěte? Nejsem si jistá, že byznys s očkováním se nestal byznysem jako při značkování dobytka.

Každopádně co budu dělat, nevím. A jestli to dceři nechám píchnout, tak se budu každý den modlit, aby se to nevrátilo. Protože vedlejší účinky očkování Priorixu mimo jiné mohou být i epilepsie a autismus. To bych se pak musela jít zabít, kdyby mou vinou měla trvalé následky. Jsem pro základní okčování! Ale ne zbytečné látky navíc, to je sakra risk, nikdy nevíte, jak tak malé tělíčko zareaguje.

A jaké jsem si vzala ponaučení? Hned několik!
Jeden doktor z 50 to dělá z přesvědčení, zbytek pro prachy.
Chemie je jen chemií a tou také zůstane.
Lidské tělo je nevyzpytetelné a nepředvítelné - zázrak.
A když v něco hodně věříte, tak se to stane.
U nás zatím zase svítí sluníčko. :-)

Hodnotilo 39 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
rachel55  12.11.13 00:40

Hezky a pravdive napsane, ve zdravotnictvi jde predevsim o penize a je jen nase zodpovednost co vse dovolime zkouset na nasich detech, nasledky si poneseme nakonec jen my sami, preji at se dobre rozhodnes

Příspěvek upraven 12.11.13 v 00:41

 
Roxelli
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 12.11.13 00:43

Já z toho mám panickou hrůzu. Priorix jsem odložila do nástupu do školy ale těch keců co u toho doktorka měla. Seberou mi dítě, umře mi dítě, nahlásí nás na sociálku a hygienu, udělá si u nás vykřičník.. :zed: Bráním se leč marně. Jen ona má pravdu protože má 35let praxi.. Kloudného doktora aby člověk pohledal.

 
atominnka
Generální žvanilka 21414 příspěvků 12.11.13 01:30

Tak to je masakr… Ale máš pravdu, v našem zdravotnictví jde především o peníze, bohužel…
S priorixem ani já nemám dobrou zkušenost - a to jsem ho dokládala do 28měsíců dcerky - dée to nešlo, dr by nám nepotvrdil papír do školky (kam jí stejně nevzali). Reakce byla ošklivá - horečky, dcera přestala mluvit a začala se zase počurávat. Do kupy se dávala měsíc :zed: A jak to (nejen)tady čtu, tak měla reakci ještě „dobrou“ :zed: Takže další dávku jsem odložila, měla ji dostat teď na podzim, ale já mám rodit, máme s malou na střídačku rýmu, tak počkáme do jara - a to ještě nevím, zda vůbec nějakou druhou dávku na jaře dostane. Budeme mít nového pediatra, tak snad se s ním nějak rozumně domluvíme

Vám držím palce, aby dcerka byla v pořádku a nic podobného už jste nemuseli zažít :hug:

 
Sarik12
Extra třída :D 13292 příspěvků 12.11.13 04:42

Prosim te a ten syndrom spankove apnoe vam nekdo potvrdil? A odeznelo to bez lecby?

 
sao
Ukecaná baba ;) 1590 příspěvků 12.11.13 05:45

Tý jo. No my jsme nejmladšího, po nastudování všeho co hrozí, priorixem dodnes naočkovat nenechali, už měl dva roky. Naštěstí máme dobrou doktorku, která má na očkování rozumný názor a konkrétně tohle by prý nejradši úplně zrušila. Ale teď máme menší problémek ohledně očkování hexavakcínou, je tdy někdo kdo by mohl poradit? Děkuji!

 
Kebinka
Extra třída :D 11202 příspěvků 12.11.13 06:10

Moc dobře napsané :potlesk:
Také jsme měli u mladší dcerky špatnou reakci na očkování…od píchnutí injekce už v noci nespala a nespala dalších 14 dní, byla neklidná, uplakaná, a hrozně vzteklá (to ona je i tak ale tohle byl extrém), a 12 den dostala horečky a osypala se ale úplně celá, večer se už ani nepostavila na nohy a když jsme ji chtěli chovat nebo vzít tak už brečela jako jí všechno bolelo.
Takže mi máme další očkování až tak kolem 5-6 roku malé ale vůbec nevím jestli jí to dám :nevim:
Hlavně v té chvíli kdy už nestoupla na nohy jsem se modlila aby byla v pořádku a nadávala si že jsem to dopustila.
I když je pořád taková neklidná a pořád se od té doby budí v noci a pořád má takové flíčky na zádech od vyrážky tak je už dobrá.

Vám přeji aby malá byla v pořádku :hug: a ty se dobře rozhodneš

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 9024 příspěvků 12.11.13 07:30

Mám k očkování jiný postoj, ten Tvůj ale chápu. Co ovšem nechápu, jsou Tvoje závěry.

„Jeden doktor z 50 to dělá z přesvědčení, zbytek pro prachy.“ To jako myslíš vážně? I můj doktor, kterej očkování fakt fandí a neměl problém navrhovat očkování hexy + Prevenaru (kterej mi doporučoval) naráz, byť dcera špatně přibírala (žloutenka, nic zásadního), mi nedoporučil Priorix Tetra, že po něm bývají ošklivé reakce. A to se tím připravil o peníze. A myslím, že podobný příklad bude znát hodně maminek. Myslím, že tímhle jsi hodně doktorů urazila, a v mých očích jsi dost shodila svoji důvěryhodnost.

„Chemie je jen chemií a tou také zůstane.“ Tohle je jako co za myšlenku? Že teda chemii do těla vůbec nedávat? A to se týká jen vakcín, nebo taky konzervantů a barviv, dále léků typu ibalgin, preparátů s hormony štítné žlázy pro ty, komu nefunguje, nebo i třeba chemoterapeutika? Ani tady nejsi fér.

Doufám, že holčička bude v pořádku. Ale prosím, když už chceš o tématu vést nějaké polemiky, neshazuj se vlastními výkřiky.

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 12.11.13 07:39

Popřečtení deníčku jsem koukla na net - mám 8mi měsíční dceru a našla jsem tohle:

Priorix: U nás dostupná alternativa hrazené očkovací látce proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím. V souladu s očkovacím kalendářem podáváme od 15. měsíce, druhou dávku nejdříve za 6 měsíců. Je velmi dobře snášena s minimem reakcí, velmi dobrou imunogenicitou.

Podle mě prostě jen kšeft. Kašlu na ně. Po přečtení komentářů to asi dát nenechám. Jdu nastudovat jestli je proti těmto nemocem jiné očkování… ostatně, s tím by mi tady mohl někdo pomoci, ne? Holky, nevíte? Čím nahradit Priorix? :nevim:

 
rachel55  12.11.13 07:50

@Slečna Ferka tak sice pises autorce, ale nejak nechapu tvoji myslenku, ano za me se to tyka vseho co jsi vypsala, jinak dobry kseft, zpusobovat rakovinu, v cemz nejede jen farmaceuticky prumysl, ale taky potravinarsky a chemicky a pak ji lecit jakoby dalsim svinstvem, ne tudy cesta opravdu nevede, to je totiz hra jen pro dva tymy, pro ty co se smeji a vydelavaji a pro tu vetsinu, co veri a boji se a mysli si, ze „moderni veda“ je zachrani,
ja nepatrim ani do jedne, mam totiz svedomi a na druhe strane mam selsky rozum a nemam strach

Příspěvek upraven 12.11.13 v 07:56

 
pepivaha  12.11.13 07:52

Tak to je děsivá zkušenost. My po hexavakcíně ani periorixu neměli žádné reakce.Ale věřím, že kdyby syn měl, tak bych se sakra rozmýšlela s dalším očkováním.

 
Pce
Extra třída :D 13873 příspěvků 12.11.13 07:57

Mám 16ti měsíční dceru a taky jsem Priorix odsunula na neurčito, ale moje doktorka je v pohodě, mávla nad tím rukou a řekla „že klidne“ :-)
My si s manželem řekli že dáme malé základní očkování co jsme jako děti dostali my. Tudíž malá jediné co dostala navíc jsou Rotaviry a dali jsme Tuberkulozu která se dřívě očkovala běžne a dnes se platí…ale i my jsme ji dostali.
Já mám obecně z očkovacích látek strach, takže konkrétně Priorix budu odsouvat co to půjde a pokud by to šlo nedala bych ho vůbec.

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 12.11.13 08:07

Malá si teda vytrpěla chudina :roll: a já se trápila tím, že mi po priorixu přestala dcera mluvit :( Taky mám chut další dávku neočkovat a nebo odložit :?

 
Sarik12
Extra třída :D 13292 příspěvků 12.11.13 08:12

@Cmochy
Myslim, ze alternativa priorixu neexistuje. Driv byl trivivac, ale ten uz nejak nevi-jestli ho orestavali vyrabet ci co. Ale taky byli reakce, je to proste ziva vakcina.
Me jeste napada, zkusit si u praktita domluvit kdbery na imunoglobuliny-je to zaklad, neni to tak drahe, ale kdyby byl problem s imunitou, mohlo by se to tim odhalit. Pak by ziva vakcina byla kontaindikovana

 
TornadoLou
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 12.11.13 08:12

Ahoj, tak vidim ze „nás“ je viac…
Dcerka je zaočkovaná komplet;a jej afektívne anoxické záchvaty som spájala s jej výbušnou povahou.
Synček po očkovaní v 6.mesiacoch začal mávať rovnaké záchvaty, ale končili riadnymi epileptickými záchvatmi.
Viac ako rok a pol sme trpeli a trpel aj synček.
Podpísala som reverz že odmietam ďalšie očkovanie.
Prišiel list z ministerstva-vraj či si uvedomujem ako poškodzujem svoje dieťa.
Odpisala som že im môžem poslať niekoľko videozaznamov synových záchvatov-ktore sme v najhoršom období prežívali až 5-6 krat denne.
Nikto mi nebude tvrdiť že vie o mojom dieťati viac ako ja. A ja viem že už nebudem riskovať že sa to príšerné obdobie vráti.

Týka sa to len mňa a mojich detí-neberte to ako návod. Ani kritiku iného postupu.
Každá mama cíti čo je pre jej dieťa najlepšie. Veľa sily treba na to-presdvedčiť okolie.

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 9024 příspěvků 12.11.13 08:15

@rachel55 OMG. Na to opravdu nemám co říct. Tím spíš, že text je kvůli chybějícím čárkám a tečkám nesrozumitelný.

Příspěvek upraven 12.11.13 v 08:33

 
rachel55  12.11.13 08:21

@Slečna Ferka nereagovala bych, ale precti si to po sobe :) tomu toku slov???
nicmene o tom debata neni, tak diskutuj k veci

Příspěvek upraven 12.11.13 v 08:33

 
Liz
Ukecaná baba ;) 1953 příspěvků 12.11.13 08:31

Souhlasím s tebou. Mé děti mají jen povinná očkování a to ještě s tím, že dcera dostala priorix až ve třech letech. V Anglii existuje sdružení rodičů, kerým očkování poškodilo děti. Číst jejich příběhy je někdy opravdu smutné, když z naprosto zdravého dítěte se během několika dnů stane dítě autistické. Většinou se jedná o autismus spuštěný Priorixem. Nechápu lidi co slepě ve všem důvěřují doktorům, možná až se to stane jejich dětem, tak přestanou, ale to je většinou pozdě. Mám sestřenici, co nechala napíchat do svých dětí všechno co je na trhu a ještě má pocit, že čím je vakcína dražší, tím je určitě lepší. Je to smutný. Držím vám palce, aby bylo vše ok.

Příspěvek upraven 12.11.13 v 08:59

 
rachel55  12.11.13 08:37

@Slečna Ferka ty jsi ale odvaha :mrgreen: na me chyby reagujes a svoje si honem opravis, sranda musi byt, musis uznat, ze upozornovat na druhe a pritom v tak kratke vete nezvladnout interpunkci, skoda mela jsem to zkopirovat, jak jsi to mela puvodne :mrgreen: alespon uz vim, s kym mam cest, ja nehodnotim lidi podle chyb, ale podle charakteru a ten si prokazala dostatecne.

Autorce se omlouvam, uz se budu drzet tematu

Příspěvek upraven 12.11.13 v 08:38

 
Pce
Extra třída :D 13873 příspěvků 12.11.13 08:37

@rachel55 bože můj :roll:

Upraveno administrátorem 12.11. 14:41 - urážky

 
rachel55  12.11.13 08:42

@Pce bacha na ten vyraz, at te nanahlasi a nemas ban, myslet si muzes co chces, ale psat takhle ne :D

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 12.11.13 08:47

@Sarik12 Díky moc za radu… mám to napsané. Už jsem o tom něco načetla a chci ten Priorix odložit aspoň po druhém roce věku dítěte. Díky moc. Na ten odběr na imunoglobuliny se mrknu taky… :hug:

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 12.11.13 08:56

Prostřední syn mi podání hexy přestal spát, z naprosto pohodového miminka se den po podání hexy satlůo uřvané, nespící miminko, přešlo to za půl roku,. mmr už nikdy nedostal.. nejmladší syn měl jako novorozenec afektové apnoe, ješt není očkován, dostane jen trojvakcínu, mmr až v pubertě…vůbec nechápu něketré komentáře ( komentář) tady, s těma penězma i chemií je to prostě pravda, bohužel..

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 9024 příspěvků 12.11.13 09:04

@rachel55 Klidně jsi to měla zkopírovat. Přišlo mi blbé psát „děkuju za upozornění“ do diskuse, která není Tvoje. Navíc u Tebe nejde o chybu, ale o standard, že píšeš proud myšlenek a ne věty.

Jinak řeknu to tak. Jsem příznivec alternativní medicíny, praktikuju ji a i hojně doporučuju - ale doufám, že děti neočkované z vůle matek nebudou chodit s mým dítětem do školky, aby nezvyšovaly riziko onemocnění, protože kolektivní imunita podle mě funguje. A doufám, že stejný názor jako Ty nemá i Tvoje okolí (nebo že Ty ho přehodnotíš, kdyby šlo o Tvoje děti), pokud jde o chemoterapii, protože neléčit v případě, že by rakovina nastala - a ve vyšším věku jsou ty šance velmi vysoké - může znamenat zkrácení života o roky. I když je to „chemie“.

 
nepř. mišanila  12.11.13 09:10

Pokud nemáte něco odložené, tak další očkování je přeočkování Priorixu a pak v 5 letech další přeočkování proti tetanu, záškrtu a dávivému kašli.

Kdybych měla takovou reakci u dítěte, tak druhý Priorix bych nedala ani omylem (na Slovensku to přeočkovávají asi v 10-ti letech, toho bych se držela) a další bych očkování odkládala podle zdraví a situace.

Dcerka dostala priorix až skoro ve 4 letech, další dostane až v pubertě, i kdyby se všichni doktoři stavěli na hlavu ;)

Tak ať je holčička zdravá!

 
Týna K.
Závislačka 4966 příspěvků 12.11.13 09:14

Ať je holčičce už jen lépe :kytka: Rotaviry jsem odmítla, synovi je půl roku a je naočkován Hexou a Prevenarem 13… mám pocit, že se mu po první hexavakcíně zhoršilo spaní, do té doby spal celou noc, po očkování se mi začal budit a víc zlobit… teď už je to zase lepší… nejsem odpůrcem očkování a myslím si, že jsem udělala dobře, že jsem syna nechala oočkovat… přesto mám pokaždé trochu strach, aby vše proběhlo v pořádku… přečetla jsem spoustu článků o dětech, které očkování poškodilo a také o dětech, které poškodila nemoc… můj osobní názor je ten, že je to všechno jen o osudu… Názory na očkování budou vždycky různorodé, tak to prostě je… přesto musím říct, že mi přijde opravdu hloupé se pod takovýmhle deníčkem dohadovat… :)

 
cassy
Ukecaná baba ;) 1834 příspěvků 1 inzerát 12.11.13 09:15

Je to byznys, pohybuji se ve zdravotnictví a léky, antikoncepce, očkování…to vše je velký byznys farmaceutických firem a ani radši nevědět, co za to doktoři dostávají (mluvím teď především o obvoďácích). Neříkám, že vše je špatné, ale kupříkladu Priorix dostane malý možná tak před pubertou. Je to svinstvo! :zed:

 
Banny
Závislačka 3401 příspěvků 12.11.13 09:59

Souhlasím s autorkou deníčku, já Priorix odkládám, co můžu a nejsem si jistá jestli jej vůbec dám. Na štěstí máme skvělého pediatra, který nás do něj netlačí.
Jen podotknu, malá má všechna očkování, dokonce mě bývalá pediatra přesvědčila ať dáme i Rotarix (a já jako mladá naivní prvomatka poslechla a věřila ji, že očkování je pro dítě to nejlepší), takže nejsme neočkující rodiče, jen z toho Priorixu mám respekt.

Držím palce, ať je holčice už jen a jen lépe :kytka:

 
brumdinka
Generální žvanilka 23450 příspěvků 12.11.13 10:10

:hug: ach jo…no co k tomu napsat, že i doktoři jsou jen lidé a jako takový se mohou mýlit…takže dávno slepě nevěřim doktorům, co se týká očkování dávám jen to nejnutnější a jen když jsou naprosto zdraví, tj.ani rýmička… atd…k doktorovi jdu až když to fakt jinak nejde…a je mi uplně šumák, že na alergologii máme napsáno v papírech, rodiče s diagnozou nasouhlasí a léčí syna čajíčky :lol: rozuměj nesouhlasili jsme s diagnozou u syna astma a nasazením kortikoidů, když dodnes nemá žádné příznaky a souhlasí s námi i naše dětská lékařka a čajíček jen proto, že sem se letmo zmýnila když měl alergickou reakci na jednu trávu a napuchlo mu oko, že jsem mu přiložila bylinkový čaj a opuch zmizel…největší problém měl pan doktor s tím, že sme přišli až za rok a né za půl roku a tím pádem nezaplatili poplatek :cert: no tak holt má pan doktor smůlu - už nás nikdo mezi jeho dveřma ordinace nikdy neuvidí!!! opravdu dobrých doktorů je jako šafránu a ti by se měli vyvažovat zlatem…tím chci říct, že celý systém zdravotnictví je nastaven špatně…doktoři, kteří jsou spíše šarlatány by měli mít prázdné ordinace a nebrat peníze jen za to, že maj na někoho kartu a naopak ti dobří by za to měli dostat zaplaceno a klidně si tam tu frontu vystojim…

tak přeji at´je jen dobře :andel:

 
Evčík
Kecalka 185 příspěvků 12.11.13 10:20

@aničkakytička Můžu se Tě prosím zeptat? Čekám své první mimčo a tak se o očkováni zajímám…a bohužel musím souhlasit, že o prachy jde AŽ na 1.místě :cert: Takhle minimálně naočkované děti máš z důvodu indikovaných nežádoucích účinků nebo je možné očkování odmítnout nebo odsunout na později ( i přes to, že je vČR povinné)?

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 12.11.13 10:28

@Evčík ono asi strašně záleží na pediatrovi. zytvrzele očkující pediatr tě do toho bude talčit a vytvářet tlaky, ale naše pediatra na to más tejný názor, jako já, takže mě v tom ještě podpořila. nejmenší když se narodil, tak při pláči přestával dýchat, absolvovali jsem tunu vyšetření, nikde se nic nenašlo, nevyzrálost cns zněl verdikt. odeznělo to samo ve cca 2 měsících. neměl nikde psanou kontraindikaci k očkování, vzhledem k tomu, že se nic nenašlo. já jsem chtěla očkovat v půl roce, pediatra neměla nejmenší problém. jenže v opůl roce dostal neštovice, takže odsunem na září a díky imunitě narušené neštůvkama, dáme tu trojkombinaci ( tetanus, černý kašel a záškrt). nechala bych to na jaro komplet, jenže žijeme na statku, máme velkou farmua bojím se tetanu… jenže od září je samá nudle jedno ze tří dětí, takže zatím čekáme…

 
Evčík
Kecalka 185 příspěvků 12.11.13 11:03

@aničkakytička Děkuji za odpověd :kytka: „osvícenou“ MUDr můžu jen závidět.. :( náš místní žije hlavně z očkování, doporučuje všechno všem a ani nepozná neštovice od vyrážky :roll: Budu muset hledat a informovat se sama..
Hodně zdraví všem :andel:

 
jana.barova  12.11.13 12:06

Chemie je jen chemie?

Chemií zůstane - polyesterová jemná deka, kterou přikrýváš svou dcerku v postýlce, barevné hračky, lak na postýlce, voňavá aviváž, prášek na praní, dětské mýdlo i pitná voda, která ti doma teče z kohoutku (voda plná mikroorganismů a bakterií - to je biologie).

 
vladenka001
Zasloužilá kecalka 674 příspěvků 12.11.13 12:57

@Sarik12
Nikdo nám ho nepotvrdil, jen se o něm mluvilo jako jedna z dalších možností když jsme nastoupili do Motola, tam ho vyvrátili… ale s tím, že to je mezi nebem a zemí.. :mavam:

 
Evánek
Stálice 90 příspěvků 12.11.13 13:05

Obecně si myslím, že doktoři za to nemohou, ale jen spadli do pařátů farmaceutického průmyslu. Mimochodem doporučuji si přečíst knížku Vedlejší účinek smrt…kde se tyhle praktiky popisují. I otrlý zastánci očkování uznají, že na tom něco bude.

 
Aries6
Neúnavná pisatelka 19481 příspěvků 2 inzeráty 12.11.13 13:13

Asi to napíšu blbě, ale díky za takové deníčky… někdo potřebuje otevřít oči a jinak než takhle ot nejde… když už je zdravotnictví takové, jaké je, tak musíme my pacienti mít dost informací.
Naše první měla minimální reakce na všechna očkování, ale přesto me teď mrzí, že jsme nic neposunuly. Druhé posouváme hexu a Priorox budu taky posouvat až do školky… naštěstí máme velice rozumnou doktorku.
Přeji dcerce hodně zdraví.

Příspěvek upraven 12.11.13 v 13:15

 
Zazu
Kecalka 214 příspěvků 12.11.13 13:18

Po třetí dávce HEXA vakcíny měla dcera několik křečovitých záchvatů. Protáčela oční bulby, zakláněla hlavičku, zatínala pěstičky a zoufale plakala. Do té doby klidné a pohodové miminko se stalo nočním, nespavým tyránkem. Ve stolici se objevily krvavé hleny(u plně kojeného dítěte).
Žádná další vakcína už nebyla podána a nejspíš nebude, alespoň ne v v dohledné době. Priorix má opodstatnění u puberťáků, kteří neprodělali zarděnky, příušnice ani spalničky. Stejně, jako jsme byli očkovaní my.
Mám velmi pohodovou dětskou lékařku, která mě do ničeho netlačí a sama byla reakcí zděšená.
Nikdo, komu se něco podobného nestalo, nemá právo kritizovat matku, že nechce znovu zažít ohrožení vlastního dítěte. Koukat se na křečující miminko a nemoct mu pomoct, je vážně dost hrozný pocit.
Kromě toho se mi to nestalo poprvé. I obě mé starší dcery měly po očkování vážné problémy, ale tenkrát mi to nikdo nevěřil a bránili se spojování s očkováním.
Zajímalo by mě, jak může moje neočkované dítě nakazit vaše očkované? Vždyť to přece nemůže chytit nebo to je jinak? :mrgreen:

 
dendule4
Závislačka 4654 příspěvků 12.11.13 13:18

Chápu, že máš vztek a je mi líto, co se Tvé holčičce přihodilo…co se týče očkování: mám teprve první dítě, má 10 měsíců..již dostala hexavakcínu a Synflorix-reakce žádná..co je Priorix a proti čemu se očkuje, nevím :nevim:
každopádně já dávám vždy na radu našeho pediatra, jemu důvěřuji na stoprocent proto k němu taky chodím, proto jsem neočkovala ani Prevenarem…ale souhlasím s tím, že některá očkování jsou zbytečná(viz. proti chřipce!

 
vladenka001
Zasloužilá kecalka 674 příspěvků 12.11.13 13:49

@Slečna Ferka
To, že jeden z 50 doktorů to dělá, potože ho to baví, to myslím smrtelně vážně.. Doktořina se vždycky brala jako prestižní a komu šla na škole chemie a bižule, tak tam šel. Obvoďáka bych zvládla dělat taky.
Můžu svědomitě říct, že jsem obešla a obvolala dost doktorů a nikdo se zájmem nepřetrhl pomoct nám.. až na doktorku Katalin Štěrbovou v Motole, ta byla první, z koho jsem ten zájem fakt cítila.. A o doktorech pro dospělí v mém okolí vůbec nemluvím..
Ano, vakciny jsou z chemie, je to kokteil různých chemických látek, které upravují původní infekci..
Dokonce v těch vakcinách zůstavají nečistoty, mikroskopické částečky z různých léčiv, které tam při výrobě zůstávají.. ;)
http://www.celostnimedicina.cz/…t-menilo.htm - stačí přečíst závěr..

 
vladenka001
Zasloužilá kecalka 674 příspěvků 12.11.13 13:56

@TornadoLou
Ahoj, tak to mě moc mrzí..
I u nás se teď objedvil další případ po očkování Priorixem, stejné příznaky, záchvaty, dušnost. Doktorka je okamžitě poslala tam, kde jsme byli s malou. Snad se jim to povede stabilizovat..
I přesto, že to nikdo nedokázal, tak vím, že to byla postvakcinační epilepsie spojená s virozou a tou také umocněná.. Měli jsme štěstí, protože to odeznělo.. další očkování budu opravdu velice rozmýšlet.. :kytka:

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 12.11.13 14:06

Jémine…strašně moc Vám přeji, aby malá už byla v pohodě!!!A díky moc za napsanou zkušenost, i když takovou špatnou:(..

 
vladenka001
Zasloužilá kecalka 674 příspěvků 12.11.13 14:15

@dendule4
Já jsem nenapsala, že jsou zbytečná… naopak doteď jsem byla velký fanda a na očkovací den jsme se těšili.. vím, že je očkování a očkování..
Je super, že můžeme poskytnout dětem komfort, aby nebyly nemocné.
Ale taky si myslím, že něco už je úplně zbytečné.. a za tuhle cenu???

 
vladenka001
Zasloužilá kecalka 674 příspěvků 12.11.13 14:28

Děkuji všem za reakce a tolik palečků. :kytka: :srdce:

Po mnoho a mnoha nastudovaných stránek Vám napíšu ještě něco:

Na očkování byste měli jít 100% zdraví a doktor by měl nabrat krev, zda nejsou v těle začínající ještě nerozvinuté virózy. To je totiž největší nepřítel a spouštěč všech postvakcinačních syndromů..
Není pravda, že čím dražší vakcina, tím děláte líp pro děti.. ba někdy naopak, tím víc zbytečností jim do tělíčka narvete. Čím je dítě starší, tím jsou postvakcinační reakce slabší.. u školáka téměř nulové a to mi řekli v očkovacím centru v Praze.
A taky mi řekli, že každá vakcina je jiná, myslím tím každá serie, nikdy se nestrefí do 100% stejného složení.. doktor by měl tedy pokaždé číst příbalový leták a porovnat s pacientem.. stejně jako když dává ATB. Třeba právě u Priorixu je jako nažádoucí účinek na předních místech epilepsie a autismus.

Nechci Vám tímto holky říkat NIKDY NEOČKUJTE! Naopak, chci se podělit o svou zkušenost, chci najít někoho, kdo má stejné příznaky a vyměňovat si informace, abychom konečně zjistili, co to bylo a chci Vám jen říct, ať používáte svůj rozum.
Přečtěte si tohle, je to o zmírnění reakcí, o zkušenostech s očkováním o tom, že očkování není jen černobílé, ale tak barevné, kolik je dětí. :kytka:

http://www.celostnimedicina.cz/…le-skody.htm
Očkování, stejně jako celé zdravotnictví je byznys.

Příspěvek upraven 12.11.13 v 14:47

 
cibi
Neúnavná pisatelka 17650 příspěvků 12.11.13 14:59

Když to čtu, tak mě to utvrzuje v tom, že zatím odkládání priorixu není jen moje vymyšlenost, což mi naše pediatra naznačila. v 15měsících jim píchala třetí hexu, protože jsem oddalovala i tu a začala o priorixu v 18m. tak jsem řekla, že nechci dříve jak ve dvou letech, co jsem si musela vyslechnout, nebylo příjemné, donutila mě podepsat dva papíry pro každého jeden, že je to moje zlovůle, že děti nechci oočkovat teď. tohle byla poslední kapka, změnili jsme lékařku, ta to nehrotí, řekla mi, že na dvouleté se domluvíme, že je to na rozhodnutí rodičů.
ale když to čtu, tak uvažuji o dalším oddálení.

 
Granda
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 12.11.13 15:10

@aničkakytička můžu se zeptat, jak se jmenuje ta trojkombinace tetanus, černý kašel a záškrt? nikde jsem žádnou takovou vakcínu nenašla… moc děkuji.

 
Sarik12
Extra třída :D 13292 příspěvků 12.11.13 15:23

@vladenka001
Dik. Ja mela za to, ze spankova apnoe nezmizi :think:
Stav se tedy zhorsoval, Takze se nasadili leky na epi, pak ste je vysadili a priznaky samy odeznely?

 
Sarik12
Extra třída :D 13292 příspěvků 12.11.13 15:25

@Zazu
Tak mysleno je to tak, ze tve neockovane se muze nakazit a rozsirit to mezi jine neockovane, ktere treba nemohou byt ockovane ze zdravotnich duvodu. Nebo ockovane jsou, ale nedokazi tvorit protilatky ;)

 
Sarik12
Extra třída :D 13292 příspěvků 12.11.13 15:28

@Granda
Jmenuje se infanrix. Pak ma jeste infanrix hib (tam je navic Hib) nebo klasicky infanrix hexa ( navic jeste polio a zloutenka B)

 
ShadowHunter  12.11.13 15:35

Ať je holčičce lépe.
Já odmítla Hexu, Prevenar a další očkování. Priorix budu odkládat do nástupu do školky. Naše dr. mě do ničeho netlačila, dokonce to sama konzultovala s očkovacím centrem a díky naší minulosti nám to bylo schváleno očkování Pediacelem i seshora

 
Marianna2
Kecalka 215 příspěvků 12.11.13 15:38

Priorix je nejrizikovější, viz odkaz:http://www.adventor.org/…ud-potvrzuje, proto bych ho dala až od tří let věku. Myslím, že i v té vyhlášce ministerstva se píše, že nejdříve se jím očkuje v 15 měsících, ale není uvedeno, kdy nejpozději, takže je to na Vás. Nejde o to zavrhovat očkování ale o to si zjistit všechny dostupné informace, protože lékař Vám je neřekne. Většina lékařů v ČR je na úrovni průměrných veterinářů, těch opravdu dobrých, tzn. co Vás správně diagnostikují a léčí je dlé mé zkušenosti cca 30%.

 
vladenka001
Zasloužilá kecalka 674 příspěvků 12.11.13 16:26

@Marianna2
Děkuji za článek.. přeposlala jsem kamarádce, která má syna, u kterého najednou z ničeho nic začal autismus.. možná je další obětí očkování..
Jo a zapomněla jsem dodat, že naše malá, když jí očkovali, tak měla slabou rýmu, která prý nevadila… :zed: Odteď budu trvat na důkladném vyšetření před každým dalším očkování..

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama