Přirozený porod, nebo císařský řez?

První porod: císařský řez. A byl i druhý porod císařský řez? Jaké tři faktory jsou potřebné pro přirozený porod po císaři?

Přirozený porod, nebo císařský řez? Přirozený porod, nebo císařský řez? Zdroj: Canva

Moje druhé těhotenství mělo napínavý začátek i konec. Hned po probuzení jsem se cítila trošku jinak, divný pocit v bříšku, více jsem se potila, trošku závrať. Šla jsem si udělat tedy test. Test vyšel slabě pozitivní. Doktorka také nebyla přesvědčena, že jsem opravdu těhotná a tak se čekalo na výsledky krve. Po týdnu tedy bylo vše potvrzeno a pak se hledal drobek v bříšku. Vše vypadalo v pořádku. Trošku jsem krvácela, tak jsem se bála, aby vše bylo v pořádku. Doktorka říkala, že jak se vajíčko uhnizďuje, tak že může dojít ke slabému krvácení. Průběh těhotenství probíhal dobře, sice s druhým dítětem to bylo vše náročnější, ale zároveň se člověk moc těší na druhého drobka. Jelikož jsem byla po sekci, tak jsem se bála, abych i druhé nemusela mít císařským řezem. Všechny potřebné faktory ale vypadaly dobře. První je, aby byla jizva dostatečně silná, druhá, aby miminko nebylo větší jak 3,5 kg a také, aby bylo miminko otočené hlavičkou dolů. Vše jsem splňovala a těšila se na přirozený porod. Jelikož je člověk po císařském řezu, tak musí být více kontrolován a kdyby se cokoliv nezdálo, ihned se vydat směr porodnice. Asi šest dní po termínu mi odešla hlenová zátka a již jsem se začala cítit divně. Raději jsem se vydala do porodnice. Doktor říkal, že se již začínám otvírat, a že už musím zůstat. Nastaly různá vyšetření, avšak miminku se nechtělo ven. Večer jsem tedy byla poslána na rizikové oddělení a sestřička říkala, že kdyby cokoliv, ať na ní houknu a přitom jsem zacítila hodně divný tlak v bříšku. Říkám, no zrovna teď se něco stalo ona: aha, a jak se cítíte nebo co se s vámi děje? A já: no já nevím, jak jsem vstala, jsem ucítila vodu. A udělala mi test na plodovou vodu a bylo to. Porod začal :D Poté hned začaly kontrakce, monitor, vyšetření a otevření již na 5 cm po 2 hodinách od prasknutí vody, hodinu po té již na 10 cm a jde se na věc. Malý ale měl zaklíněnou hlavičku a nepomáhalo vůbec nic. Šlo se opět na sál. Za chvilku byl venku, já v pořádku, malý v pořádku, NIC jiného nebylo potřebné a já byla nesmírně ráda, že vše dopadlo v pořádku.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
478
1.12.21 08:29

To je dobre, ze jste oba v poradku a ze jsi rada, ze to dopadlo dobre a neresis, ze se vbac nepovedl. Ja mela taky po cisari a zvazovala jestli jit do dalsiho cs nebo zkusit prirozene. Bala jsem se prave akutniho cisare, tak jsem zvolila jistotu. Popsala jsem to tady https://www.emimino.cz/…isare-14619/ :)

  • Zmínit
  • Nahlásit