Přišlo to z ničeho nic

Snažení

Mimčo jsem chtěla vždycky, ale nikdy na to nebyly vhodné podmínky. Velkou roli v tom hrálo bydlení v podnájmu. Ale poté, co jsme se přestěhovali do baráčku...

Konečně od konce července 2013 bydlíme spolu s manželem v menším baráčku. Dřív jsme žili v podnájmu 1+1, se dvěma pejskama, tudíž mimčo nepřicházelo v úvahu.

Jednoho zářijového dne jsem v práci a napadne mě napsat manželovi, jestli by nechtěl zkusit stát se tatínkem. Čekala jsem nějakou výmluvu (manžel je ten, co stojí na zemi a já si někde lítám :-D) typu: „Ne, bydlíme tu jen chvilku, není dost peněz.“

A když přišla sms, nervózně jsem na ní koukla a tam stálo: „Tak domek máme, nouzí s financemi netrpíme a vlastně nikdy nebude naprosto ideální doba, tak proč ne. :-)“ Najednou ten den v práci byl veselejší a já se těšila na snažení. Hned jsem začala zjišťovat, kdy cca probíhá ovulace, plodné dny, ovulační testy. Na někoho, kdo se o to nezajímal, toho bylo celkem dost. :-D

Když jsem všechno nastudovala, zjistila jsem, že ovulace by měla proběhnout zhruba za 5 dní. Tak celá natěšená jsem to oznámila manželovi a ten mi řekl, že tomuhle nerozumí, ať si to šéfuju a on pak udělá svoje. :-D Snažili jsme se asi obden celkem 7 dní a já se těšila, že ta potvora MS už nedorazí! Ještě jsem se před MS stihla sejít s velmi blízkou kamarádkou, abych jí řekla, jaké máme s manžílkem záměry. Ta samozřejmě šťastná, že bude “tetou“, mi řekla, že nám drží palce. Já jako začátečnice jsem neměla zkušenosti s těhotenskými testy a první test si udělala asi týden od ovulace. Samozřejmě byl test sněhobílý – první zklamání. Pak jsem za den udělala další… a další…

Další 2 měsíce se opakovala stejná situace. Pořád jsem na to musela myslet. Byla jsem nešťastná (vím, že tu jsou lidi, kteří se snaží mnohem dýl než já, ale prostě jsem si to brala). Bála jsem se, že je někde nějaký zdravotní problém. Ale tím, jak se blížily Vánoce, nakupovala jsem dárky, zdobil se stromeček, peklo se cukroví, tak jsem měla dost činností. Až přišla doba ovulace…

Jenže manžel začal chodit na brigády, abychom se na Vánoce a po Vánocích měli co nejlépe, jenže přišel ze své práce a hned šel do další, pak chvilka spánku a takhle stále dokola. Bylo 16. prosince – čas na snažení. Manžel spal, tak jsem ho šla probudit s tím, že s rozcvičkou se mu bude vstávat líp a zároveň můžeme “zadělat těsto“ na špunta. :-) Jenže co čert nechtěl, manžel byl už tak unavený, že mu nešlo vyvrcholit, tak jsme to nechali být. Řekla jsem si, že jeden měsíc navíc mě nezabije, aspoň budu mít čistý mozek na Vánoce, přípravy, Silvestr.

Stále nákupy, přípravy, milion návštěv, pak samotné Vánoce. Po Vánocích, něco kolem 27. prosince se u mě stavila ta dobrá kmoška (která samozřejmě všechno předtím prožívala se mnou) a my se rozhodly oslavit Vánoce po svém. Manžel měl noční a my dvě se spolu nehorázně opily, ale fakt hrozně! Takhle se mi hlava ještě nikdy nemotala, ale byla to sranda a nikdy na to nezapomenu. A potom přišel Silvestr, kdy u nás bylo asi 8 lidí, pilo se, hrály se hry, jedlo se. Krásný Silvestr. Prostě posledních 14 dní roku jsem si užila jen díky tomu, že jsem si myslela, že snažení nevyšlo a MS přijde. Vypustila jsem to z hlavy.

Ale asi 2. ledna si říkám: „Sakra, já to měla 30. nebo 31. prosince dostat!“ Byla jsem v práci a těšila se, až mi přijdou vystřídat na pauzu, já poletím do lékárny a udělám si TT. Na druhou stranu jsem se bála, že to je jen autosugesce a test bude sněhobílý, stejně jako dřív. Ještě jsem stačila napsat manželovi a kamarádce, že je něco jinak a jdu si koupit TT. Manžel tomu nevěřil, protože přeci v prosinci to nemohlo vyjít, díky přesčasům a jeho únavě. Kamarádka řekla, ať jí pak hned zavolám.

Hurááá, konečně mě někdo přišel vystřídat. Letěla jsem do lékárny, tam celá udýchaná poprosila o těhotenský test, letěla jsem na wc, provedla test… a teď čekání 3 minuty. Hlavou mi prolítlo, že to prostě nemohlo vyjít a mám jen zpoždění, a tak jsem si začala hrát hru na mobilu. Po 3 minutách mi zapípal mobil, já kouknu na TT a tam na mě čučí jedna silná čárka a druhá slabá!!!

Panebože, ta autosugesce je hrozná, mám halušky už! :-D Stejně seberu test a letím za kolegyní, jestli blbnu nebo to vidí taky. Ona to viděla taky, tak já celá nadšená letím zase ven a už v běhu vytáčím telefon na manžela. On tak nějak otráveně: „Tak co?“ A já, že bude taťka. Chvilka ticha. :-D a pak že je to super. Ještě volám kamarádce, ta mi zvedne telefon a už ječí: „Taaaak coooooo??“ A já jí oznamuji, že se teda asi stane “tetou“. Začne mi pištět do telefonu, ten mám asi metr od ucha, abych neohluchla.

14 dní potom jdu k doktorce, byla jsem v 6. tt. A nyní jsem 13. tt a zatím je vše v pořádku.

Co jsem tím chtěla říct? Snažení je taky hlavně o hlavě, jak by řekla moje babi. Čím míň se na to budeš soustředit, tím spíš to vyjde. A já jsem to v prosinci úplně vypustila - a pak stačila jenom kapka a bude ze mě matka. :-) Asi bych to řešila pořád, kdyby nedošlo k zaváhání, ale ještě že tak. Je těžké na to přestat myslet, ale teď říkám, že velká část snažení je o psychice.

Hodnotilo 33 lidí. Score 2.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
PetraPiranha
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 11.03.14 05:21

Staci jeno kapka a bude ze me matka :-D
U nas se to nikdy neresilo a nehrotilo a do pul roku bylo zadelano ;-).

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 11.03.14 07:43

Tak tenhle deníček mě pobavil. Jako kázání tem, kdo neotěhotněl ani po letech nemyšlení na to, to bude dobre. Naivnejsi text na toto téma jsem dlouho nečetla.

Preju zdárný průběh a nenech si zkalit radost ;-)

 
Bibušenka
Závislačka 2738 příspěvků 11.03.14 08:14

Takže podle tebe ti, co ty zdravotní problémy mají a snaží se několik let na to mají zapomenout a povede se jim? To by pak nemusela existovat centra reprodukované medicíny :) když jsem byla „snažilka“ řeči tohohle typu mě nehorázně vytáčely a protože jsem na to šílené období nezapomněla, myslím, že tu při nejmenším rozpláčeš několik „snažilek“, protože věř tomu, že takové jako jsi ty „stačí kapka a je ze mě matka“ jsou pro „nás“ noční můrou.

 
kolmenka
Závislačka 3145 příspěvků 11.03.14 08:55

Krásně napsané. Ať si to bříško krásně užiješ.! :hug:

 
zagora
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 11.03.14 09:06

Gratuluji a přeji hodně štěstí, ať ti to vyjde a miminko se Vám vydaří :). Nemyslím však že by snažení a následné otěhotnění bylo hlavně v hlavě. Souhlasím, občas to vyjde když se tím člověk přestane zabývat a myslet (nejenom těhotenství), ale existuje spousty dalších příčin proč to nejde. Tyhle řeči typu odreaguj se a ono to přijde poslouchá moje kamarádka u které to otěhotnění zatím nepřišlo už třetí rok a už jí to leze na nervy. Takže upřímně, kdybych patřila do kategorie snažilek tak by se mi tvůj deníček asi moc nelíbil.

 
veve.m
Neúnavná pisatelka 19561 příspěvků 11.03.14 09:18

Přeji hodně štěstí. Taky se mi to zdá ale přehnaně zjednodušené. Jen o psychice to rozhodně není…

 
YaaWoo
Závislačka 3307 příspěvků 11.03.14 09:58

@Bibušenka v druhé vete v prvním odstavci jsem psala ze je to TAKY o hlave… A ne o jenom. Nicméně se omlouvám ostatním co to rozcili, ze jsem se chtěla podělit o svůj zážitek a neberu ohledy na všechny čtenářky… :-(

 
Anonymní  11.03.14 10:06

Já bych zase řekla, že o psychice to je nejvíc, pak jsou k tomu samozřejmě i zdr. problémy atd.atd.Těch faktorů je dneska strašně moc…Ale já mám v okolí hooodně párů, kteří se snažily léta, ale jakmile se na to nesoustředili ve dne, v noci (zařizování bydlení, svatby, koupili si psa-měli se hned o koho starat…),tak se jim prostě nějak zadařilo…NÁHO­DA??ZÁZRAK??.Bůh ví. Možná napsáno zjednodušeně, ale vím, že to tak funguje :nevim:

 
YaaWoo
Závislačka 3307 příspěvků 11.03.14 10:14

Anonymce: tak nějak to bylo myšleno :-)

 
Liz
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 11.03.14 10:27

Gratuluju k miminku a přeju hodně štěstí. Jsem překvapená, že někteří lidé zásadní změny ve svém životě řeší přes smsky. Já si to nedokážu představit, ale každý to asi cítí jinak.

 
Dadys
Echt Kelišová 8666 příspěvků 11.03.14 10:31

@YaaWoo u nás to bylo dost podobné, snažení téměř dva roky a když jsme se na to vykašlali s tím, že to začneme řešit u doktora, tak šup, ani nevím jak :mrgreen: ;) tedy vím 8)

Příspěvek upraven 11.03.14 v 10:32

 
Janule34
Závislačka 4747 příspěvků 11.03.14 10:36

Nechápu proč to některý lidi rozčílilo. to by jste se divili v kolika případech je to hlavně o hlavě. To řeknou i sami doktoři. V kolika případech se šlo do prenatalu a žádnou příčinu neplodnosti nenašli. a málo kdo to umí vypustit z hlavy a moc to oplodňování prožívá a moc přemýšlí. To si dejte ruku na srdce.

 
YaaWoo
Závislačka 3307 příspěvků 11.03.14 10:37

@Janule34 děkuju :andel:

 
Janule34
Závislačka 4747 příspěvků 11.03.14 10:40

@YaaWoo vůbec neni za co. Já tohle zažila taky. 3 roky snažení k ničemu. pak jsem manžela honila k doktorovi. a on, že uděláme ještě fasádu, zajedem k moři a po létě půjde na vyšetření. a hádej. za měsíc jsem byla těhotná.

a na podzim jsme jeli na wellnes. o žádné mimčo jsme se nesnažili. jen jsme si užili krásnou romantiku na horách. no a teď jsem v 25.tt a čekáme holčičku. tak ať mi nikdo neříká, že to neni o psychice člověka.

a z těch ošklivých příspěvků cítím závist. tak si z toho nic nedělej a užívej těhotenství. mě se deníček líbil.

 
YaaWoo
Závislačka 3307 příspěvků 11.03.14 10:42

@Janule34 tak gratuluji k budoucí holčičce!! :-) Popravdě momentálně jsem na měkko snad ze všeho… :D tobě ještě jendou gratuluju a já děkuji :-)

 
fialína
Závislačka 4534 příspěvků 11.03.14 10:49

Pisatelko, gratuluju :-). Ale je prostě pravda, že na závěry o vlivu psychiky na otěhotnění je prostě trošku brzo, vždyť jsi otěhotněla skoro hned…

 
H-E-L-Č-A
Povídálka 20 příspěvků 11.03.14 11:04

Já si myslím, že je to hlavně o hlavě. Také mám přátelé, kteří zkoušeli i 2 roky, nedařilo se, pak si řekli, že budou muset jít na umělé oplodnění, ale předtím, že chtějí vypnout a odreagovat se a vyrazili na motorkách na 3 týdny na dovču. A když se vrátili, čekali miminko :)
Další moji přátelé se pokouší o miminko už rok a bohužel se zatím nedaří. Teď řeší, jestli v tom je kromě psychiky i zdravotní problém. Spousta kamarádek té holčiny v jejím okolí(včetně mě) už otěhotnělo a i když jí samozřejmě trápí, že oni ještě ne, přeje ostatním štěstí. Takže si také myslím, že je to o lidech. Ty, které ti píšou záporné komentáře, nejsou prostě jen přející lidi. Ty se přeci nemusíš omlouvat za to, že vám se zadařilo a cítit se špatně.
Nám se zadařilo hned 3.měsíc a mé kamarádce bych moc přála, aby i jim to už vyšlo. Mrzí mě, že se trápí.
Přeji ti hodně štěstí a zdraví :kytka:

 
Janule34
Závislačka 4747 příspěvků 11.03.14 11:21

Já mám kamarádku která se snažila mnoho a mnoho let. skončili nakonec na vyšetření a zjistili, že spermie jsou špatný a je potřeba podstoupit umělý. Jenže oni na to neměli peníze, tak začali hádky o šetření a penězích. no a za měsíc byla těhotná bez umělýho oplodnění. teď zkoušej druhý a vidím, že je zase v tom začarovaným kruhu.

 
luciekal
Echt Kelišová 8022 příspěvků 11.03.14 11:25

Gratuluju ať je vše tak jak má být.
Uplně jsem se do toho vžila.)

 
veve.m
Neúnavná pisatelka 19561 příspěvků 11.03.14 11:55

Já jsem tady tedy žádný ošklivý komentář nenašla. To si najdi jiné deníčky nebo diskuze a budeš koukat… Tady holky jen psaly názor a ve vší slušnosti. Tohle není závist, jen konstatování, že prostě to pochopit nemůže někdo takový, komu to šlo skoro hned. Píšete kolik znáte případů bla bla bla. My si psa koupili, na dovče jsme byli, řešili jsme baráček a stejně se nedařilo až přes IVF. U druhého to šlo dobře až na první potrat a to jsem se na mimi těšila úplně stejně, taky jsem se soustředila a dělala ovu testy, takže jsem na to myslela taky a vyšlo to. Je to prostě v těle, sám dr. mi řekl, že první jde kolikrát těžko, pak se vlivem hormonů a porodem to tělo nakopne a u druhého není problém…
Vždy si říkám, že už psát nebudu, ale stejně mi to nedá, pže se dokážu vcítit do těch nešťastných a opravdu jim tohle nepřidá. TO ALE NEZNAMENÁ že deníček odsuzuju nebo tak, je pěkný a proč by ses nemohla podělit o to, že to šlo hned, proti tomu žádná, jen bych vynechala ta poučení, ta lidi nadzvedla.

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 11.03.14 12:03

Uzij si tehotenstvi a hodne zdravi :kytka:

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 11.03.14 12:56

Každopádně gratuluju k těhotenství:))) já třeba můžu mít hlavu v pořádku anebo ne a přirozeně neotěhotním ani náhodou takže když mě to někdo neustále 10 let říkal, že je to o hlavě tak už jsem se jenom smála…brečet nemělo cenu:))takže přeji krásné a pohodové těhotenství…

Příspěvek upraven 11.03.14 v 12:57

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 11.03.14 13:06

Není to jenom o psychice a zároveň je to hodně o ní. A porod, ten taky! Když máš z něčeho během porodu strach, může se zastavit, nepostupovat. Naopak hluboké vnitřní uvolnění pomáhá. Zároveň se ale porod může zastavit z jiných důvodů než je psychika ženy, páč příroda ví, co dělá - a miminko pořebuje pomoc odborníka.
Stejně tak je to i u snažení, někomu vypustit a užívat něco jiného pomůže a někdo to má mnohem složitější. Může mít tělěsný nebo i podvědomý blok, často můžou pomoct léčitelé, regresní terapeuti. Život není peříčko, děti pak dají zabrat taky :*

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 11.03.14 13:34

Já komentovat nic nebudu, jen tebe konkrétně. Je moc dobře, že ti to vyšlo a čekáš miminko! Opatruj sebe i malého/malou a užívej si těhotenství. Já za ten stav byla dvakrát nesmírně ráda a to první nebylo vůbec jednoduché otěhotnět. Gratuluji!!! :hug:

 
Hanule81
Kecalka 260 příspěvků 11.03.14 16:03

Užívej těhotenství atˇjste oba zdraví :kytka:

 
Anonymní  11.03.14 17:14

Ono se lehce každýmu řekne, nesmíš na to myslet a nikomu člověk nedokázal vysvětli, že na to už nemyslí, ale když to nejde roky, tak je přeci někde problém a o psychice to není. My taky zařizovali bydlení, rekonstrukce, dovolená a stále nic. Nezadařilo se ani po dvou IVF. Pak se začala plánovat svatba a ejhle povedlo se 8o Jenže stejně o psychice to nebylo i paní doktorka říkala: při Vašem zdravotním stavu Vás nakopl hormonálně dlouhý protokol při IVF, takže to svatbě nepřisuzujte!
Takže za mě, je super, když se to někomu povede na poprvé nebo na podruhé, hlavně, že nemusí procházet IVF cykly, které psychice opravdu nepřidají. A peněžence taky ne.

 
marketa-mouchova
Povídálka 46 příspěvků 11.03.14 21:21

Moc gratuluji ;) A také si myslím, že psychika udělá hodně :)

 
444katka
Ukecaná baba ;) 1501 příspěvků 11.03.14 21:39

U nas to bylo stejne snazili jsme se 4mesice a behem stehovani dvakrat do mesice se zadarilo jo a ted mam uz 15 mesicni slecnu

Příspěvek upraven 11.03.14 v 21:40

 
Kacatko1986
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 15.03.14 10:52

Ok, tak to je rada nad zlato, fakt.. zvlast napr pro takove, jako jsme my s manzelem, kteri se snazi uz rok a pul a nic.. a navic maji problem u muze..:-/

 
Ewiq
Kecalka 448 příspěvků 15.03.14 22:34

Supr deníček aji jsem se zasmála :D Ale já bych taky na to nejradši nemyslela ale ono když furt rodice od manžela a moji rodice furt tak co už :( ikdyž to nevnímám nebo jim něco reknu tak stejne si stoho delají jenom srandu a já si pak ríkám proč to nejde :) A už zase začnu na to myslet :) já bych potřebovala taky vypadnout a vyčistit hlavu :)ale snad se taky dockám mi už se snažíme rok :) mezitím jsem stihla operaci cysty a slepáku :(

 
8-P
Ukecaná baba ;) 1532 příspěvků 19.03.14 07:23

@Janule34 ano určitě je to závist ono to člověka zlomí když lidi kolem těhotní po měsíci po dvou nebo i do půl roku od toho co vysadí a jiní se snaží 2, 3, 5 let a nic i když doktoři problém nenašli, i když žereš všechny možný vitamíny a pak i hormony a přesto že jste oba zdraví tak nic… To je potom jasné že holky závidí zvlášť když je televize plná toho jak matky své děti zabíjejí protože je nechtějí a ty bys ho tááááák moc chtěla :(

Upřímně taky závidím, nejen pisatelce deníčku ale hlavně všem asi 10 kámoškám co vysadily pozděj než já a třeba už jim i doma lítají caparti.

Každopádně @YaaWoo moc ti gratuluji a přeji ti aby celé těhu bylo v pohodě a miminko bylo zdravé :kytka:

 
Clarie
Povídálka 20 příspěvků 19.03.14 18:41

Moc gratuluju! :)

 
ChZuzka
Ukecaná baba ;) 1447 příspěvků 19.04.14 20:44

Tenhle deníček se mi moc líbil :-) je i s dobrým koncem :-) v ten den kdy jsi tu vložila tenhle deníček 11.3. tak to jsem já našla na testu //… a taky asi nikdy nezapomenu jak jsem to oznámila mému příteli :-) taky bych to tu sepsala ale můj češtin je vážně strašný :-( jinak jsem zatím 9+6 :-)a jsem moc štastná :-) ale taky se pořád bojím jestli to dobře dopadne :-( tak držím palečky at se miminku daří a pěkný porod a zdravé miminko :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama