Přítel, manžel, skvělý otec a ochránce v jednom

Prostý deníček jedné manželky a matky, která píše o svém muži. O tom, že se jí splnil sen.

*

Přítel, manžel, skvělý otec a ochránce v jednom
Sedím v útulné čajovně, popíjím moc dobrý čaj, všude kolem mě jsou nádherné solné lampy, na stole pak leží krásné malé Ametysty. Notebook, který mám na svém klíně momentálně zpracovává nejrůznější pracovní úkony, které jsem mu právě zadala. A když se tak rozhlédnu kolem napadá mě co takhle napsat deníček o svém muži. Uchovávat si dobré vzpomínky a napsat je v tomhle případě naklikat do PC je moje častá závislost. Tak směle do toho.

Stejně jako spousta holek v mém okolí i já jsem snívala o svém princi. Když tak zabrouzdám v paměti, myslím, že jsem až tak moc náročná nebyla. Stačilo, aby byl hezký (tehdy to bylo hodně důležité, vždyť jsem si představovala prince) vysoký, hodný, nějakou tu kačku, aby taky měl. Nejvíc jsem si však přála, aby mě měl rád.

S touhle představou jsem žila hodně dlouho. Každá z nás se během života spálí. Jedna více, druhá méně. Některé z nás bohužel potká i fyzické či psychické týrání (tohle je i můj případ, zkušenost mám, ale rozepisovat se o tom nechci). Jiné ženy si najdou toho pravého hodně brzy, některé ho nenajdou třeba nikdy.

Nejsem žádný odborník přes vztahy a partnery, proto bych teď nerada zabrouzdala někam, kam vlastně vůbec nechci. Důvod proč se rozepisuji o svých dětských představách je ten, že nemohu uvěřit skutečnosti a svojí realitě. Anoo mám ho doma.

„Pojď k baru dáme si pití,“ řekl tehdy manžel po pár minutách společného skotačení na parketu. Došli jsme k baru a místo toho, aby mě na pití pozval, vypil mi to moje, při pohledu na něj mi to bylo fuk. Byl tak krásný, černé vlasy, uhrančivé hnědé oči, vysoký chlap s božskou postavou.

„Hm, to nebude nic pro mě, tomuhle klukovi určitě projde postelí každý týden jiná,“ napadlo mě. Pár schůzek, setkání, nemálo návštěv kina stačilo k tomu, abych zjistila, že to je on. Asi to bylo bláhové, ale vyšlo to.

Naše společné procházky. To, jak mě uměl a dodnes umí rozesmát, v tomhle případě se jedná o rozveselení srdce i duše. Jeho nasazení a chutě všechno dotáhnout do konce, jeho chytrost, smyslnost, jeho vášeň díky, které ho miluji už 6 krásných let.

Je to chlap, který mi od porodu první dcerky, pomáhal jak jen mohl. Hlídal, přebaloval, krmil, hrál si, pracoval a v práci se pořád zlepšoval. Všechno to stále trvá - jasně, nemusí, ale to si moc představovat nechci. Muž, který je mi skvělým přítelem, manželem, ochráncem a tím nejlepším tátou našich krásných dcer.

Je fajn pocit vědět, že mám doma chlapa, který mi je ve spoustě věcech a vlastnostech i mým vzorem. Věřím, že ji já jemu. Jsem ráda, že mám někoho, kdo mi přijde pořád víc sexy, někoho, kdo mě nutí překonávat samu sebe. Ano stejně jako všichni chlapi, i ten můj má svoje. Někdy se to tak nakupí, že bych si nejraději sbalila saky paky a šla.

Pak si řeknu, proč bych to dělala. Jeho ponožky, které mi nechává všude po baráku dnes a denně, určitě nějak přežiju. To, že na něj můžu mluvit jak dlouho chci, ale když se umane tak mě nevnímá naprosto vůbec, je snad normální? Nebo co to jeho pivo, které má dost v oblibě.

„Buď ráda, že nechodí denně do hospody,“ si vždycky říkám. Je toho mnohem víc. Podle mě je manželství dost těžká zkouška a chlap je pro mě záhadné stvoření z Marsu, ale o tom život přece je.

O vzájemné úctě, pochopení, respektu, o tom být tady jeden pro druhého. Přesně o to se s manželem snažíme. Co z toho všeho vlastně plyne? Myslím si, že pokud po něčem nebo někom celý život toužíte a tu představu si živě neustále opakujete a hlavně uchováváte hluboko v nitru, jednou se prostě objeví a splní.

Od doby, co jsem napsala svůj poslední deníček, uběhlo asi 14 dní. Právě díky spoustě z vás jsem si uvědomila dost věcí. Vaše názory mě posunuly zase o kus dál a já jsem za ně nesmírně vděčná - děkuji vám. Jak se ty myšlenky a nálady mění…

Nic se však nemění na tom, že pro mě rodina můj manžel, mé děti a naše dvě fenky jsou a vždy budou na prvním místě. Jsme přece jedna rodina.

Teď přemýšlím, jak deníček ukončit. Opravuji ho a říkám si, jestli má nějaký smysl. Budu věřit tomu, že vše, čemu věnujeme pozitivní myšlení a energii, má smyl. Mějme se rádi, prožívejme každou sekundu našeho života naplno, i když je to někdy opravdu těžké.

Deníček patří jak jinak než mému muži.
Dnes mě napadl tento citát: Dej každému dni příležitost, aby se stal tím nejkrásnějším dnem tvého života
Mark Twain

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
7629
15.3.17 07:36

Manzel by si to mel precist. At vam to porad skvele klape :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3152
15.3.17 07:40

Super deníček. Mám doma obdobného manžela, také jsem si na něj musela počkat, ale je to úžasný chlap

 • Nahlásit
 • Zmínit
Lenka 80
15.3.17 07:49

Jen jsem precetla nadpis a napadlo me…jeee denicek o mem muži :srdce:

 • Upravit
15.3.17 08:26

Moc dobrý nápad napsat takový pozitivní deníček a ještě krásnější je celý tento obsah…moc vám to přeju!!! (PS: kdo vás seznámil? kde se najednou vzal? :-D)

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
15.3.17 09:23

Moc hezky deníček. V době kdy každá druha dela ze svého muze na sociální síti malomocneho idiota je tohle pohlazeni na duši a jsem rada, ze nejsem jedina,,naivka naivní " lapena v pasti jistoty a lásky, ktera se nebojí to rict nahlas. Vic takových muzu :srdce:
Matka ma byt srdcem rodiny, otec skálou :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
15.3.17 11:00

Moc krásný deníček! Mám to podobně už skoro 8 let. Vždycky jsem si říkala, jak mám skvělého chlapa a když jsem tady kolikrát četla některé diskuze, tak jsem si říkala, že jsem snad jediná, tak jsem ráda, že je nás víc ;) Přeju vám pohádkový konec: „A žili šťastně až do smrti.“ :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
283
15.3.17 11:01

Taky mám to štěstí, že mám skvělého muže :) Hezký deníček…

 • Nahlásit
 • Zmínit
15.3.17 11:40

@reinkarnace děkujeme moc :kytka: přeji to sáme :-) Seznámení proběhlo na diskotéce je to sedm let zpátky, byla jsem tam tehdy s kámoškou léčit svoje zlomené srdce, protože mě zrovna jeden kluk nechal. A potkala jsem svého muže, asi rok se naše cesty pak ještě rozešly, byla jsem pořád zamilovaná do bývalého. Po tom roce jsem manželovi napsala jestli nechce dát rande, tehdy na icq :dance: souhlasil a pak už to probíhalo jak je psané v deníčku :-) je to prostě hodnej chlap. Krásný den

 • Nahlásit
 • Zmínit
15.3.17 11:46

Všem moc děkujeme za milé příspěvky a všem přejeme to samé. Manžel deníček četl a celkem se u toho červenal :oops: dokonce mi řekl, že to přeháním. Sem, ale ráda. Je to lepší než, aby mu to třeba příliš naopak zvedlo ego. Manžel to bere tak, že takový prostě je. :lol: :pankac: Hezký den všem :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1597
15.3.17 13:29

Moc milý deníček :kytka: Potěšil. Také jsem se svým mužem šťastná a moc si ho vážím. Moc bych přála všem, aby měli partnera, se kterým budou šťastni.

 • Nahlásit
 • Zmínit
5143
15.3.17 15:32

@fantasie2 mám to taky tak, akorát už 20 let. Neměnila bych ho. :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
663
15.3.17 16:25

:potlesk: krásné a tak pravdivé! Ve spoustě věcech vidím nás :D (opravdu v hodně)
Ať to takhle klape i nadále. Zastávám názor, ze jakmile opadne ta první zamilovanost, jde teprve o opravdou lásku a hlavne toleranci. Nikdo není dokonalý, každý má své mouchy, proto bych svého muže nevyměnila kvůli pár drobnostem, který toleruji, pretože ten další by měl zase jiné a pravděpodobně horší :lol:,my jsme spolu také 6 let a můžu říct, ze jsem vážně zamilovaná mnohem víc než na začátku, ale prošli jsme si snad všemi možnými překážkami, které sme spolu zvládli a překonali :-)

 • Nahlásit
 • Zmínit
185
15.3.17 18:24

Pridavam se k nadsenym ctenarkam a preji, at to vydrzi co nejdele! Take mam doma skveleho muze a vzdy jsem rada, kdyz se objevi nekdo dalsi spokojeny.

 • Nahlásit
 • Zmínit
28799
15.3.17 21:14

To je krásné :srdce: je supr, že tu nejsou jen ty negativní :dance:

 • Nahlásit
 • Zmínit
12160
16.3.17 20:07

Je hezké číst, že někdo je šťastný :kytka:.
Příjemný, pozitivní deníček a přeji hodně štěstí do života. Lásku si chraňte a braňte. Je jí moc málo v tomhle světě.

 • Nahlásit
 • Zmínit

Všechny deníčky uživatele