Pro snažilky: 10 věcí, které jsou lepší bez dětí

Ostatní

Filipin deníček o snažení mě inspiroval napsat tohle. Doufám, že mě virtuálně nerozkrájíte. Je to jenom takový článeček pro pobavení a rozptýlení té husté atmošky, která obecně při dlouhotrvajícím snažení převládá: 8 věcí, které je lepší dělat bez dětí:

1. Romantická večeře v nóbl restauraci - kdo kdy lítal za svým hyperaktivním potomkem v restauraci, zatímco partner rychle hltal jídlo, aby pak mohlo dojít k vystřídání stráží, ví o čem mluvím. Matky, které se takhle potácejí za svým dítkem kolem stolů a vidí romantickou dvojici, která decentně upíjí dobré víno, by závistí vraždily…

2. Válet se celé sobotní dopoledne v posteli - ty matky, jejichž děti vstávají jako podle budíka přesně 5:15, krutě závidí…věřte tomu. Když nějaké kámošce, která má malé dítě, řeknete, že jste včera vstala až v 11, bude jenom nechápavě kroutit hlavou…a v noci závistí ani neusne :)

3. Nerušeně hltat nějakou dobrou knihu třeba celé odpoledne, aniž by to byl Ferda Mravenec…no comment

4. Jít kdykoli do kina, třeba cestou z práce - to si můžou dovolit jedině bezdětné, taková matka musí sehnat hlídání, a celý večer v kině se mučit myšlenkama, co asi ten drobeček dělá…

5. Jít na prohlídku muzea, na výstavu, do galerie - pokud už umí dítě používat nohy, je jasné, že místo vnímání krás krumlovského zámku, vás čeká neustálý předinfarktový stav a zběsilá honička mezi vystaveným porcelánem nevyčíslitelné hodnoty. Zažila jsem, doporučuju jenom jako adrenalinovou zábavu pro hodně otrlé…

6. Kdykoli se přitulit k partnerovi - ne jenom až dítě usne…taky no comment

7. Jet s kámoškama na dovolenou - pokud nemáte hyperaktivní hypermilující babičku, která vám dítě ochotně sebere na dva týdny, tak zapomeňte…

8. Vzít si v práci volno třeba na 3 měsíce a jet do Indie - určitě to není pro každého, ale jenom bezdětný člověk si to může dovolit bez výčitek.

Určitě nás všechny napadne ještě další spousta věcí, které - říkejme si co chceme - je lepší dělat bez dětí…:-) Tak si, milé snažilky, užívejte zatím těchto malých radostí a věřte, že je spousta toho, co vám maminy můžou závidět:-)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Radina  22.01.08 09:02

9. bězdětný člověk si může doma na stole vybalit a v klidu sníst celou porci medovníku (ať koupím jednu či čtyři porce, nikdy mi nic nezůstane)

 
janno
Ukecaná baba ;) 1905 příspěvků 22.01.08 09:26

Bezdetny clovek si muze uzivat luxusu navstevy toalety a sprchy bez doprovodu ;0)))))) kdykoliv se mu zachce

 
Melody
Stálice 92 příspěvků 22.01.08 09:49
  • večer usínat bez pocitu „jsem ready na všechny případné noční katastrofy“ (ucpaný nos, noční můry, počůraná postýlka, ztracený mazlík. ..........doplňte)
 
Radina  22.01.08 09:53

Ale je na tom hezká jedna věc. I po bezesné noci u dvou dětí se 40 horečkama si stejně řeknu:
NIKDY BYCH UŽ NEMĚNILA!!!!

 
Bosorka
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 22.01.08 09:56

Překrásný hrneček po babičce může být vystaven i na nízko položených a lehce přístupných místech (eventuelně může být VŮBEC vystaven).

 
Majdina
Kecalka 246 příspěvků 22.01.08 10:49

Můžete jít do města, aniž byste řešily: s kočárkem? s krosničkou? s dítětem v náručí? Autem? MHD?…nemusíte nikdy použít větu "Je tu někdo, kdo mi pomůže s kočárkem? "…atakdále. Ale mně osobně nejvíc chybí to lenošení s knížkou:-)

 
Lucinda
Stálice 92 příspěvků 22.01.08 11:18

Ahoj, jsem matkou 4 leté živější holčičky a po přečtení tohoto článku  jsem se musela pořádně smát nahlas, i když zrovna sedím v práci:-). Samozřejmě by žádná z nás své děti neměnila, ale jsou situace a je jich tu dost, kdy je trocha „závisti“ na místě. Např. hlasitě vztekající se dcera v obchodě, že jí nechci koupit asi 50. plyšáka nebo 5. pytlíček bonbonů nebo třeba dovolená u moře kdy nehrozí klidné slunění při čtení knížky na pláži, protože vaše dítko 5 min. neposedí na místě a v okruhu rodičů déle než 5 min a nebo co mi také dost chybí je možnost v klidu se projít cestou domů a třeba kouknout po obchodech, protože musím stihnout školku. S dítětem není život určitě jednochý, ale určitě nám to ti drobečkové vynahradí jinak:-) Takže všem snažilkám přeji ať si brzy můžou užívat i těch "negativních " stránek rodičovství:-)
Zdraví Lucka

 
sesty
Povídálka 21 příspěvků 22.01.08 13:51

:-) Přesně!!! Já už chci být na záchodě sama!!! Když se zamknu, tak aspoň mlátí do dveří.
A dát si vanu, horkou, do ruky skleničku vína a zapálit si svíčku..... a né jéééé, my chceme k tobě!!! Co to piješ? Můžeme si namočit prstík!!!
Děti jsou krásná věc, ale chvilinka klidu taky :-)
 Evča

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 22.01.08 14:02

Můžete telefonovat, aniž by se dítě hlasitě dožadovalo ať dotyčného (kohokoliv) předáte jemu, aby si mohlo povídat a poslouchat, nebo vyžadovalo okamžitou pozornost.

o záchodových šmírácích nemluvě:) to je snad všude stejné

 
madla75
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 22.01.08 15:06

Díky za skvělej článek. Takovýhle odlehčení je fakt potřeba. Já sama jsem sice momentálně snažilka, ale taky maminka už desetileté slečny a jen zírám, na co všechno jsem už zapomněla a co mě v budoucnu až se zadaří čeká.
Ale i tak se už těším.

 
Kakamila
Stálice 76 příspěvků 22.01.08 18:14

…no a já myslela, že záchodování, telefonování, přesouvání všeho do vyšších pater bytu je jenom naše specialita … :))
Ještě bych možná přidala: stání u otevřené skříně s oblečením a dlouhé přemýšlení nad tím, kterou sukni si vezmu a jestli bude lepší červená nebo modrá halenka. Při dvou dětech je to tak, že si oblíkám to, co je zrovna nejblíž a rozhodně to nemůže být sukně, protože silonky by nepřežily ani dojezd do města. Než vyoblíkám děcka, už jsem splavená a unavená tak, že se mi v podstatě ani nikam nechce........a to jsme ještě nikam nedošli a nic nezařídili.
Kamila a spol.

 
maxik
Kelišová 5743 příspěvků 1 inzerát 22.01.08 18:49

Zase je to skvělé na figuru ;-)

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 22.01.08 20:22

U nás řádí střevní chřipka:

A tak za bezdětna mě někdo poblil jen občas na diskotéce - teď to mám doma :(

L.

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19469 příspěvků 22.01.08 20:41

Tak já taky přispěju svou troškou do mlýna ke všemu už výše uvedenému:

  • dívat se v klidu na TV na libovolný program aniž byste museli honit dítě po bytě, které vám ukradlo ovladač a přepíná, případně komentuje, že chce reklamu / pohádku / jiný pořad :-))))
 
  • všechna CD a DVD máte na svém místě ve správných obalech a hlavně nepoškrábané :-)
 
  • nikdo se vám nesnaží vecpat ke klávesnici, když zrovna sedíte u PC
 
  • máte rozhodně méně práce s úklidem (uklizeno vydrží i déle než jen chvilku), perete méně prádla a při vysávání se nebrodíte hračkami :-D
 
  • když jste nemocné vezmete si nemocenskou a můžete se v klidu vyležet a prospat třeba CELÝ den

  :-)))))))
Sandra

 
Len-til-kah
Extra třída :D 13893 příspěvků 22.01.08 21:32

Tak to bacha, zatím se mi daří mít vystavenou vše včetně servisů a skla i ve výšce půl metru (syn má cca rok a půl). A nestrašte, že to nevydrží!
Zase ovšem se nemůžu nalíčit, aniž by mi někdo nečorkoval řasenku, pudřenku, tvářenku, ideálně zrovna to, co potřebuju. Korektor už hledám nějaký ten týden :). Přetahovačku o zrcadlo zanedbávám…

 
Bosorka
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 23.01.08 17:40

Ano jistě jsou i takové „zázračné děti“ jako Š (jsem stará šmíračka DBŽ), ale Jenda mězi ně nepatřil. Dneska bych mu to třeba i vysvětlila, ale ty nervy mi za to nestojí.
Jééééé teď jsem si vzpomněla (je to už tak dávno :-( ) na úžasný nepřerušovaný sex...... Když začně dítko ze spaní říkat - Maminko spinkej, to vášni opravdu nepřidá.

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 23.01.08 18:40

Výbornééééééé!!!! Máš naprostou pravdu - jestli některá mamina říká, že tohle všechno někdy bezdětným ženským aspoň trošinku nezáviděla, tak kecá :-DDD A víte, co je na tom nejhorší??? Že i když se zadaří, uplatníme všechny své manažerské schopnosti a po dlouhatánském plánování děti nakonec někam „upíchnem“, stejně na ně u všech těch bezdětných aktivit musíme pořád myslet…třeba jen malinko, ale přece…  

Fifik + 2 kluci

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 23.01.08 18:50

A ještě jedna věc mě napadla:
V noci můžete v klidu projít zhasnutým bytem, aniž byste si do bosé nohy zapíchli Lego kostku, šlápli na pískací hračku nebo rozšlápli pohozenou flaštičku na pití… ;-)

 
Len-til-kah
Extra třída :D 13893 příspěvků 23.01.08 20:12

Jaaak šmíračka? A nezajdeš!
Neprerušovaný sex? Zkusím si vzpomenout aspoň na ten přerušovaný :))). (Né, náhodou, taková skleróza nejsem, už si vzpomínám. Těsně před TÍM začal Š. vyvádět, že mu vypadl dudááááneeeeek.)

 
Len-til-kah
Extra třída :D 13893 příspěvků 23.01.08 20:16

Pendrek. V noci můžete klidně projít ROZSVÍCENÝM bytem, a ne v osm pozhasínat všude s výjimkou nejvzdálenější cimry, aby zvíře co nejrychleji usnulo a vy jste se ho zbavili (… a v půl deváté si za strašného rachotu málem rozbít ústa pádem o vaničku, co jste zapomněli nechat stát v předsíni, jako já včera.)

 
Bosorka
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 23.01.08 20:17

Zajdu......... chodím takřka denně :-).

 
Bosorka
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 23.01.08 20:27

Chodit venku aniž bych musela sbírat ty malý kuličky do pistolek.....­...jsem se až sděsila, když jsem šla SAMA  a stejně jsem je sbírala.....

 
Len-til-kah
Extra třída :D 13893 příspěvků 23.01.08 20:40

Tak takhle by to, děvucho, nešlo. To by ti ta ruka snad neupadla…

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 23.01.08 20:50

baby, jakožto bezdětná se tu chechtám jako cvok, a všech (až na to kino a 3 mesicu v Indii) věcí, které jste tu vyjmenovaly si uzivam s velkým potěšením. ještě bych objevila další, ale to byste závistí pukly, tak radši nic.
pěkný večer všem

 
janno
Ukecaná baba ;) 1905 příspěvků 24.01.08 10:07

Jit nakoupit, a opustit obchod s nakupem neobsahujicim: neco do ruky na zakousnuti, neco na cestu do auta(pro dite) plinky, ubrousky, mliko, presnidavky, vyzivky, ovoce na kousky....... jo, a ta ztrata casu v obchode, premyslet, co mel minule, aby to mel pestrejsi…

 
papajda
Povídálka 11 příspěvků 24.01.08 14:41

jo a ještě jsem zapomněla na další věc:
jít z domu s mrňavou kabelčičkou, aniž by přetékala dvěma plenkama, pitím, sušenkama a pribinákem s bryndákem:-))

 
ekita
Stálice 51 příspěvků 24.01.08 18:06

Náš pes by dodal, že by měl šanci se nažrat a napít, kdy chce, panička by to pořád nemusela dávat na linku, aby mu to nesnědl ten „nový malý páníček“. A taky by mu někdo pořád netrhal chlupy (a pak je nejedl) a nebral mu hračky.
 ekita

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 24.01.08 18:12

Uklidit byt a mít ho aspoň chvilku uklizený…

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19469 příspěvků 24.01.08 23:39

:-))))))) parádní seznámek  

a zážitek z dneška …
Nemusíte hledat rozdrobené náhradní sponky do sešívačky a stejně si nakonec zapíchnout jednu zapomenutou do chodidla!  

a ještě něco spíš pro tatínky … nemusíte uklízet biologické zbraně vytvořené ratolestmi!  

Sandra

 
mamča3
Nováček 1 příspěvek 27.01.08 18:46

Řehtala jsem se tady na celý kolo.Můj nejstarší si asi myslel,že se mu matka zbláznila…Se svýma pěti dětma naprosto PŘESNĚ vím,o čem je řeč.
Už jsem nebyla u doktora ani nepamatuju,ve městě už bych se asi ztratila,když jsem měla jít do porodnice,připadala jsem si,jako když chci jet přinejmenším na severní pól.Sehnat hlídání na těch pár hodin byl úkol hodný Herkula!!!
A sex?I když si to necháváme tak na jednu v noci,skoro pokaždé se něco semele..Malá potřebuje nakojit,malej má žízeň,starší se bojí špatnýho snu a chce k nám..Situace typu:Hačám,tou­tám..jsou téměř pravidlem..Manžel jim potajmu říká-ti naši kazišuci… :-D

 
Len-til-kah
Extra třída :D 13893 příspěvků 27.01.08 19:48

Aspoň máš regulérní důvod a nemusíš si vymýšlet hloupé výmluvy :).
Zase dobrá zpráva je, že minimálně pětkrát jste z toho vyšli vítězně, že :)))?
Ale rodinu musíte mít krásnou, na tolik to asi nevytáhnu, tak budu tiše závidět.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama