Problém s nadváhou (18) - Deníček nedeníček

Cvičení a hubnutí

Deníček s číslem 17 napsala Myšula.....bohužel nevyšel :o(( Téma bylo : Hubnutí začíná v hlavě Čerpáno z knížky : Vysoká škola hubnutí. Chcete si ho přečíst....rády vám ho pošleme v SZ...stačí si říct :o)) Stojí za to!!! Poštovné a balné si neúčtujeme :o))

Ahoj holčinky :o)) 

Hrozně dlouho se mi načítá deníček ( cca půl minuty - kdo to má vydržet ) a tak jsem se rozhodla, že napíšu nový. Ale opět to nebude žádné určité téma, jen jakoby můj komentář. Mám sice v hlavě už delší dobu dva náměty na deníčky, ale bohužel nemám čas a klid si k tomu sednout. 

Ten název předchozího deníčku je trefnej - hubnutí začíná v hlavě. Ale co dělat, když v hlavě je strašnej chaos. Dva dny v kuse pořád jen přemýšlím a přemýšlím. Pořád mi v hlavě šrotujou úryvky z knížky, vzpomínky z dob předtěhu, mezitím se mi motají moje děti ( a to nejen v hlavě, ale i pod nohama ), do toho mi zní včerejší rozhovor s mou tchýní…   
Začnu od začátku. Před těhu jsem nikdy neměla problém s váhou. Byla jsem hubená, až vychrtlá ( ale i tak jsem uměla vytlačit pořádnej těhu pupíček ), jedla jsem co jsem chtěla a kdy jsem chtěla. Dělala jsem si co jsem chtěla, kdy jsem chtěla. Nikdy jsem nesportovala. Jediný pohyb a to velmi oblíbený, byl tanec. Dokázala jsem protrsat na diskošce celou noc. Nosívala jsem kraťoulinkaté sukýnky, kraťásky, kožené bokové kalhoty. K tomu pidi trička, nebo průhledné modýlky. Nikdy jsem se nezapoměla pěkně nalíčit, udělat si nějakej super účes. Vlasy jsem mívala od přírody blond, téměř do pasu. Bývala jsem pořád nabytá energií, vychechtaná, divoká.  Milovala jsem pohledy na svém těle. Ráda jsem se předváděla v sexy oblečkách, ráda jsem provokovala opačné pohlaví…  

A pak najednou…potkala jsem lásku s velkým L. Před ním jsem potkala spoustu těch s malým. L samozřejmě :o)) Zklidnila jsem se. Už jsem neměla potřebu se někde předvádět. Nechala jsem si ostříhat vlasy na ježka, obarvit na červeno…a do roka byla svatba. Najednou mi diskotéky přišly nudné…začali jsme mluvit o miminku. Zadařilo se nám brzy. Celé těhotenství jsem si užívala a vydatně jsem jedla - za dva. No, asi spíš za tři. Přibrala jsem 25 kilo. Rozežranost mi zůstala, za to však zmizel veškerý pohyb. S kočárkem jsem venku spíš postávala, než jezdila. Když už jsem někam jela, tak do sámošky pro svačinu. Byla jsem strašně unavená a vyčerpaná a zoufalá. Chvílema jsem si dokonce vyčítala, že jsem si mimčo pořídila zcela dobrovolně. Měla jsem pocit, že nezvládám roli matky. Manžel si od začátku přál mít dvě děti brzy po sobě. Říkala jsem mu, že se zbláznil, že už žádné jiné dítě nechci. Ale moc dobře jsem věděla, že nechci jedináčka. A tak jsem se nechala ukecat, že to teda vezmem z jedné vody na čisto jak říkává má drahá polovička.  

A vzali. Děti mají mezi sebou 15 měsíců. Sotva jsem zjistila, že jsem těhotná, nastal zlom. Najednou mi nevadilo, že se v noci nevyspím, že Terezka je malej uřvánek. Začala jsem jí vnímat jinak a najednou se mi zdálo všechno jednodušší a lepší. Možná to bylo i tím jídlem. Nemusela už jsem si dokola připomínat, že bych měla začít jíst míň a hubnout…ba naopak…zase jsem si mohla bez výčitek dopřávat a užívat těhotenství plnými doušky. Nádhera - zase 25 kilo navrch.   
Teď, rok po druhém porodu mám pořád skoro deset kilo navíc. Vzhledem k mé výšce je to pořád normální váha - podle tabulek. Ale to břicho. To se do žádné tabulky vecpat nedá. Moje celé tělo je ochablé, vyčerpané, vycucané, zdevastované. A kde nabrat energii na to, abych byla celý den a většinou i celou noc k dispozici svým dětem, k tomu zvládala domácnost a nezbláznila se z toho. Jídlo, jídlo, jídlo!!! Miluju ho!!! Neustále se přežírám. Neustále něco jím. Je to můj koníček, moje jediná zábava. Můj jediný způsob využití mého volného času. No volného…kdy já naposledy jedla v klidu a sama??? Ale to už jsme tu jednou probíraly.  

Od půlky února mám sice jednoho koníčka - nové virtuální spolubojovnice a kamarádky - ale bohužel…většinou stojím u PC a něco ujídám!!! 

V hlavě si mi perou dva hlasy. Jeden říká : mám se dobře. Mám báječného manžela, skvělé děti, hezký domeček…na co potřebuju mít hezkou postavu. Manželovi se líbím i takhle ( v knížce je zmínka o tom, že manžel to sice tvrdí, ale není to pravda ). Prostě si užívám života a nenechám se omezovat v jídle jen kvůli pár kilům. Druhý říká : pokud budu takhle pokračovat, kila budou narůstat…přidají se zdravotní problémy z nadváhy. Budu hnusná, tlustá, nepohyblivá…i v pos­teli…manžel si najde milenku a jednoho krásného dne zjistím, že jsem sama :o(( Budu si chtít najít po mateřské práci, nikde mě nebudou chtít. 

Chtěla bych být jako dřív. Chtěla bych se cítit dobře, dobře vypadat, užívat si života. Zdravá. Ale co když…se mi to všechno podaří a přejede mě auto…   
Proč si budu odpírat, to co mám ráda…proč se budu nutit do cvičení, proč se budu snažit se sebou něco udělat, když stejně nevím, co bude dál… 

Tyhle myšlenky už mě trápí strašně dlouho. Někdy mám pocit, že mám rozpolcenou osobnost a že bych si měla zajít za psychiatrem. Možná se jen zbytečně zaobírám, tím co bude. Možná bych si měla začít užívat života, který je teď. Neřešit co bylo a co bude. Najít si nějaké koníčky. Občas si vyrazit sama, bez dětí. Hezky se obléknout, nalíčit, učesat a jít se někam bavit a zase si aspoň trochu připadat sexy a žádoucí. Ale copak to jde???!!! Copak můžu nechat manžela doma napospas dětem. Celý den je v jednom kole. A večer místo odpočinku se věnuje dětem, abych mohla uklidit, uvařit…Dá se říct, že také nemá žádný volný čas. Nikam nechodí. Na jednu stranu jsem strašně ráda, na druhou mám pocit, že by si občas měl vyrazit a pobavit se…alespoň bych pak mohla říct…ty taky chodíš, já taky můžu.   
Ráda bych si vyrazila někam s ním, ale to zase znamená otravovat někoho o hlídání. Davídek je teď takovej mamánek, že se mi ho stejně nechce nechávat samotného. Tak tady to vidíte. To jsem prostě celá já. Zase se to ve mě tluče. Chtěla bych si někam vyrazit, přijít na jiné myšlenky a přitom nejsem schopná se smířit s tím, že bych nebyla na blízku svým dětem. 

Jejej, to je hodin. Nezlobte se, že jsem se vám tu takhle vypovídala…ale i to je jedna z věcí, která mi moc chybí. Komunikace!!! S někým, kdo mi rozumí ( protože je v podobné situaci ), s někým, kdo mě nechá domluvit ( aniž by začal mluvit o svých dětech a svých starostech ), s někým, kdo mě poslouchá se zájmem, protože mu na mě aspoň trochu záleží.  

Doufám, že alespoň jeden takový človíček se mezi váma našel…i to mi dává sílu k tomu, abych všechno brala s rezervou…i tu svojí rezervu ( pneumatiku ) a s úsměvem.

 

Moc děkuju za to, že jste a že k vám patřím!!! 

Datez, která zase bude ještě dlouho přemýšlet nad blbostma, místo toho aby odpočívala, když děti vyjmečně spí  
P. S. ještě jsem vám chtěla popsat můj včerejší rozhovor s tchýní…snad příš­tě

Tabulka od Myšulky z deníčku:

Abaja…178/78.4, 103-84-103; 77.4; 77; 76.8, 102-83-102; 77
Datez…168/69, 94-99-102; 65, 94-93-101; 65, 91-95-101
Iwa…168/65, 105-75-95; 64, 103-73-93
Myšula…165/68, 96-83-107; 69, 97-82-107; 69, 97-83-107
Safira…164/79.5, 103-94-110; 77.5; 78.5
Sari…166/82, 116-94-107; 82.5, 113 - 93 - 107
Silvie…180/74.5; 74; 73.5; 72.5
Vall…178/74.5, 103-80-103; 73.5, 103-79-102; 73.5, 103-78-102
Werinka…158/71, 101-105-108; 71, 101-104-107; 98-103-105

Archienka…164/75 ( 65 )
Natalka…165/65 ( 58 ); 63
Kira…164/94 ( 60 ), 116-108-120; 92,5
Sandra…168/66 ( 55 ), 95-90-105
Katcha…163/63 ( 58 ), 95-73-97  

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
WERINKA
Ukecaná baba ;) 2193 příspěvků 14.09.06 06:39

Ahoj Datez,
myslím, že si to napsala moc hezky… skoro si mi brala myšlenky! Já bohužel bojuju také zatím alespoň s 10 kily a boj se daří. Jen se mi nedaří cvičit a to je můj největší problém.Doma mě to nebaví a nikam cvičit nemůžu, protože manžel chodí pozdě z práce a hlídání bohužel nemám. Vím, že cvičení by bylo pro mě to nej nej nej, abych se cítila dobře a stáhla svůj objem. Snad se jednoho dne naštvu tak, jak jsem se naštvala a daří se mi celkem nežrat, tak se mi snad povede i cvičit byť doma!

Hodně zdaru při nejezení - já už tomu neříkám ani dieta ani chudnutí…

Werinka

 
iwa
Kecalka 268 příspěvků 14.09.06 08:53

Ahojky.
Datéz - přesně tímhle se teď zaobírám. Ctěla bych být hezká, štíhlá, mladá, plná energie..... ale ty moji dva pacholci mi dávají tak zabrat, že na cvičení není kdy (když konečně manžel přijde z práce tak chci být taky chvilku s ním, ne zdrhnout na cvičení) a protože mám pocit, že mi chybí kopice energie, tak vyjídám špajz :-(. Ale aspoň jezdíme s Kubou každý odpoledne na bruslích - po stezce do další vesnice a zpátky - Kuba se po dopoledni ve škole protáhne a projede venku, Joí chrupčí v kočáru a já, protože se o ten kočár opírám, jezdím bez pádů :-)).  

Když jsem měla první dítě, děsně mě deptalo, že jsem doma jen s prckem, v cizím městě, mezi plínkama a hračkama...... naštěstí jsem si tu našla pár stejně postižených mamin, tak mám s kým poklábosit. Pak vždycky zjistím, že moje děti ještě nejsou úplně nejhorší …:-)
A taky jsem zjistila, že mi vyhovuje nebýt jen doma, na dvoře a na hřišti, ale mít nějaké další povinnosti - paradoxně po dni, kdy jedem s Kubou na malování do Budějovic a pak s Joí na plavání jsem míň unavená než když se budu celý den plácat doma.  

A protože když už jsem tlustá, chci být aspoň hezká, neodbývám se - naopak. Jednou za měsíc zajdu na kosmetiku, jednou za dva ke kadeřnici a když mě už všechno štve, načešu se, namaluju, vezmu si na sebe nový tričko (důvodů proč se odměnit je spousta :-))) ) a hned je mi líp.  

Takže maminy - nezapomínejte na sebe!  Sviším na kafe k sousedce, má taky holky zlobivky, tak se jdem předhánět, kdo je na tom hůř :-)                                                                                               Iwa    

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 14.09.06 10:00

Ahoj ženský!
Nějak nic nestíhám,jsem jak přejetá parním válcem.
Deníček od Myšulky ? mi přišel před pár dny jako SZ,tak děkuji moc .Byl moc pěknej.
Zatím jsem na tom s kilama stejně,ale taky nic nedělám pro to ,aby to ubývalo.Ze sladkostí asi hubnout nebudu!  

Malá teď usla,tak musím jít posbírat  prádlo a vyžehlit.Mějte se hezky KIRA

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 14.09.06 10:13

Datez - moc krásně jsi to napsala,cítím to podobně,ještě s tím,že já těch kil na shazování mám 30 a vždycky si řeknu,že to bude trvat strašně dlouho a že to stejně nevydržím,tak co se budu zbytečně honit!
Pak jsou tady penízky(nebo spíš nejsou) nějak to přestáváme zvládat! Úspory už nejsou a na brigádu do své práce půjdu asi až od října nebo spíš listopadu,takže ani není na to někam si zajít!!!
Tak jsem si vám postěžovala a vykecala se. čau KIRA

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 14.09.06 11:54

Datez
nedalo mi to a přečetla jsem si tvůj deníček.Napsala jsi ho moc hezky.Asi víš z diskuse Skoro-dvojčat,že mám doma už třetího mužskýho a to 8týdeního.A tak otázka kil navíc je i u mě aktuální i když přiznávám není to tak drastický.172cm a 67kg.Jenže pro mě je i tohle dost,všechny mé věci jsou ve velikosti  36-38 a to břicho do todo prostě nenarvu ani kdybych se rozkrájela.A tak řeším stejnou otázku jako ty .Děsně moc mi chutná a sladký o to víc.Asi potřebuji dobít energii která mi vrchovatě schází a sladký je lék.No a kila nejdou dolu ani náhodou natož ta super barumka.

Andynka a kluci

 
pompo1
Nováček 1 příspěvek 14.09.06 12:08

Ahojky,napsala jsi to moc hezky,až mě to rozbrečelo.Mluvíš mi z duše.Mám tříměsíčního prcka,je to malý poklad,ale všechno je fakt nové,pocity,ná­lady,obavy je toho moc.
Vím,že to už někdy přeháním,začala jsem i pěkně žárlit i když ani nemám na koho.Moje láska je vážně láska:-) nikam nechodí,je stále s námi,moc mi pomáhá i podporuje,ale v hlouby duše si pořád říkám,co když to není pravda a říká ty hezké věci jen tak proto aby mě uklidnil.Je to teda pěkný guláš v té hlavě.
Tak ať se nám všem to hubnutí daří,a ať nás ty naši chlapi pořád chápou a milujou.

 
mysula
Kecalka 386 příspěvků 14.09.06 12:43

Ahojky,
moc díky Datez za tento deníček. Vážně se ti povedl. Vše co si tam napsala bych mohla odsouhlasit i u sebe. Taky nespokojená, ale na druhou stranu šťastná, taky mi manžel „lže“ že se mu líbím taková jaká jsem a já vím, že to není pravda. Když jsme se poznali, tak jsem měla 50kg. Pořád  se ve mně perou dvě osoby. Ta první říká, jen si dej, žiješ jen jedenkrát, tak k čemu nějaké omezování, ta druhá říká, kdyby si byla štíhlá, cítila bys jak se vznášíš nad zemí, protože ti to sluší a cítíš se skvěle.
No co takhle zapomenout na hubnutí, myslet na něj, psát o něm… třeba by nám to pomohlo.
Včera jsem úplnou náhodou viděla na Primě večer pořad tuším Jsi taková, co jíš, nebo tak nějak podobně. Dost mně to nakoplo…už u televize jsem začala cvičit, protože jsem se za sebe hrozně styděla. Naštěstí když jsem se koukla do naší lednice, tak hrozné to zase nebylo, žádná tatarka, jen ovoce, zeleniny, sýry, jogurty…tak z čeho sakra tloustnu? :-) Už vím…máme skříňku, která by se mohla jmenovat, skříňka poslední záchrany  a obsahuje čokolády, keksíky, tyčinky, chipsy..... Naštěstí se ji snažím otevírat velmi zřídka a když tak si narvu do pusy žvýkačku.
Mějte se krásně. Myšula

 
Abaja
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 14.09.06 20:14

Ahoj, Datez, to je nejlepší deníček,co jsem četla. Vážně úžasný! Je vidět, že k sobě včichni fakt patříme, protože tohle přesně prožívám . Já se navíc ještě omlouvám, že stejně budu těhu a že je to vlastně jedno, což je blbost. Takže já si dala předsevzetí, že když to teď nevyšlo, zhubnu za měsíc 3 kila. Takže teď se já frajerka ukážu, jestli mám ještě kapku vůle. Jo a o energii- tu nemám fakt žádnou:-((  

Datez díky, fakt moc pěkný.
Abaja

 
Datez
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 15.09.06 00:35

Jéééé, holky, děkuju :o))  

Jsem moc ráda, že se vám deníček nedeníček líbí.
Dnešní den byl takový odpočinkový. Měla jsem na návštěvě kamarádku s 8m chlapečkem. Je na tom taky tak jako já a vlastně i vy. Báječně jsem si popovídala, přišla na jiné myšlenky, naše dětičky byly zlatíčka…moc hezky si spolu hrály. A co víc, kámoška je kadeřnice a tak mě ještě trošku vylepšila. No sice fakt jen na chvíli, jelikož jsem si vlasy zase hned sepla do culíku, ale i tak jsem se cítila  o něco líp.

Celý večer ale zase přemýšlím.....jsem hrozná.  

Werinko - jo, jo, cvičení…
Taky tomu neříkám hubnutí ani dieta, ale nejezení také ne. Já chci jíst!!!! Jen bych chtěla jíst míň. Ovládat se, nepřejídat a hlavně jíst zdravěji.   Škoda že nejsme všechny z jednoho města. Mohly bychom cvičit hromadně :o)) Dneska mě napadlo, že bychom si mohly napsat nějaké cviky na břicho, poradit si navzájem jak na to, abychom to zvládly doma a samotné - a přitom vlastně dohromady. A psát si, jak to zvládáme.  

Iwo - asi ti pošlu nějakou fotku z Libušína, abys viděla, jak je tady nemožné jezdit na bruslích :o(( Jsem ráda, že zvládnu chůzi.
Taky při klábosení s ostatníma maminama zjišťuju, že moje děti jsou vlastně straaaašně moc hodné a zlaté.
Na kosmetice jsem byla jednou v životě - už jsem to tady myslím popisovala. Kadeřnice jezdí ke mě domů, ale většinou hned po akci vlasy zase sepnu do culíku a vrátím se do starých kolejí. Skoro se nemaluju…oči mívám unavené a červené…nechci je ještě zatěžovat řasenkou a večer odličovačem. Rtěnku už jsem nepoužila asi tak…no nevím…dlouho. Mejkap jsem měla naposeldy na svatbě…příde mi, že mi huba nedýchá a že to prostě nějak nejsem já. Nový tričko??? Řeknu manžovi, ať si něco nového pořídí, ať mám co nosit. Nějak teď nerada chodím po krámech. Dřív jsem trávila víc času v obchodech s hadrama a botama, než kdekoliv jinde. Teď mě to nebaví. Nerada si něco zkouším, nerada se v kabince cpu do něčeho, co mi stejně nesluší. Nerada vidím na visačkách číslo 42 ( doma to mám ze všeho odstříhané ). Ježiš, já zas hýřím optimismem!!!!  

Kiro - škoda, že jsem momentálně bez auta. Hned bych zajela na Kladno na pokec. Autobusem se mi s dvouma moc nechce. Tenhle týden jsem jela po dloooouhé době sockou a byla to docela hrůza. Měla jsem na klíně Dádu ( jel poprvé v životě ). Pořád jsem měla pocit, že mi spadne z klína, nebo že spadnu já…no prostě jsem se docela bála, jeslti dojedem v pořádku. Nevím jak bych udržela ještě Terezku. A jak naložit kočárek a dvě děti zadními dveřmi a jít zaplatit dopředu řidiči, když pojedu sama, to fakt nechápu. Obdivuju lidi, co jezdí autobusem. Obdivuju ještě víc maminky, co jezdí s dětma a s kočárkem.  

Andynko - ahoooj!!! Ráda tě tu vidím :o)) Skorodvojky poslední dobou moc nestíhám, ale snažím se je aspoň číst. Ale příchod Vojtíška na svět jsem sledovala velmi bedlivě :o)) Máš můj obdiv…4 chlapáky v chalupě…to musí bejt záhul!!!! :o)) Po porodu jsi teprve krátce, tak máš ještě nárok na nějaké to kilečko navíc.
Já na jednu stranu taky až tak moc neřeším svou postavu. Když se vhodně obléknu, tak nevypadám až tak tlustě. Ale jak tu barumku schovat, tam kde to nejde zakrýt oblečením????  

Pompo - děkuju :o)) Tak ať se nám všem to hubnutí daří,a ať nás ty naši chlapi pořád chápou a milujou. - tohle jsi napsala moc hezky. Kéž by…hlavně si přeju tu druhou půlku!!!!!! Láska a porozumění, to je oč tu běží.  

Myšulko - přesně tak, žijeme jen jednou…to je moje výmluva, proč pořád tak žeru. Ale teď to začínám brát jako výmluvu v tom začít jíst zdravě. Snažím se přesvědčit, že s nadváhou a s problémy se žaludkem, žlučníkem, s tlakem, s …no prostě se vším, co mi způsobí špatné stravovací návyky, si ten život vlastně moc neužiju. Příklad - jak si mám užít hezký večer s manžílkem, když se přejím, je mi zle, mám nafouklé břicho…Dneska večer jsem zvládla se nepřejíst a připoměla jsem si, jak jsem hloupá…o co všechno přicházím :o(((
Máš super nápad. Možná by nám opravdu pomohlo přestat na chvíli to hubnutí řešit. Přestat se každý týden vážit. Psát si o našich dětech, starostech i radostech…já to teda dělám víceméně pořád. Psát si, například, co dobrého a přitom zdravého jsme si uvařily. Ano skončíme zase u jídla, ale tentokrát ne u dortů a bůčku…snad!!!!!!!!  

Jo, jo, kousek toho pořadu jsem viděla. Ale nevím, zda je to dobré, co tam radily. Já se přeci jen nechi nadobro zříct dobrých věcí. Pořád si chci dopřávat sladkostí, dortíků…jen se je chci naučit vychutnávat.  V rozumnou dobu, v rozumném množství. Nevěřím tomu, že ta holka se vydrží celej život takhle hlídat. Jednou uletí a kila se jí vrátí i s úroky.  

Abajko - taky mám ten pocit, že k sobě patříme. A jak už jsem psala, jsem vám všem za to vděčná!!!!
Pořád mají děti rýmu, ale pořád doufám, že se uvidíme. Potřebovala bych to!!!! Víc než jídlo!!!!  

Zase už je tolik hodin :o((  

Dobou všem a ještě jednou moc děkuju.  

Datez    

 
iwa
Kecalka 268 příspěvků 15.09.06 08:28

Ahojky.
dneska je pátek, tak jsem se vyjímečně nezapoměla zvážit - váha opět 64, což jsem ráda, míry taky stejný......
Včera mě pěkně naštval manžel. Asi před týdnem jsem vyřídila Kubovi placení obědů z banky a potvrzení jsem si dala k manželovi do kufru s pracovními dokumenty - mě by se v mojí big kabelce cestou zmačkalo. Večer jsem si ho chtěla vzít a dneska donést do jídelny, ale manžel řekl, že uklízel kufr a že ho vyhodil - no nezabily byste ho? Tak si dneska musel vzít půl dne volno, aby to napravil - haha. Ať si taky užije vyplňování papírů a jednání s veeeeelmi „příjemnými“ úřednicemi za přepážkou.
A u psaní úkolu s Kubou jsem se taky pěkně vytočila, ten náš inteligent drží tužku jak prase kost, pořád ho musím hlídat a ty vlnky nám skákaly nad řádkem :-//////. Navíc obden volám mamce jeho spolužačky, co že to vlastně mají za úkol, Kuba nic neví .......jé to budou rodičáky!  

Datez - ježdění busem jsem už úplně odbourala. Zažila jsem tam pár děsných zážitků. Sice Kuba je šikula a dojde sám zaplatit a připomenout řidiči, aby NEZAPOMĚL otevřít zadní dveře, na cestování mám minikárku, kterou jsem schopna vynést sama i do druhého patra, ale i tak . A s dvěma malýma dětma si to vůbec neumím představit, to se dá asi opravdu absolvovat jen jednou.
I když moje jízda serpentinou z garáží v IGYcentru taky :-)))))))), ...... že se tam nedá zaseknout s malým autem .......... dá!  

Joí usnula, mažu něco dělat! Třeba posnídat :-))))))                                                                                                                 Iwa          

 
KataS  15.09.06 09:00

Ahoj holky,

zase se po dlouhé době hlásím..... Noo, ale musím nahlásit jednu super novinku, a to, že konečně jsem něco zhubla. Ani nevím jak, měli jsme doma fin. problémy, no a nějak jsem zjistila, že kalhoty mi jsou velký, tak jsem hupsla do přeporodních a oni mi jsou!!!! No, takže zhubla jsem asi jen kvůli tomu, že moje malá 9ti měs zvěř už 2 měsíce sama chodí, takže za ní lítám jak hadr na holi no a pak ten stresík. Takže ani někdy nevím, co jsem kdy jedla, prostě to šlo takhle samo. Sice mi teda do mé vysněné váhy chybí ještě 5 kg, ale z 26 kg, to už jde.

No ale mám strach, že jakmile naše problémy přejdou, nebudu muset lítat za holkou, tak zlenivím, a budu zas ta sedavá, věčně nenažraná, tlustá mamina.

No a už zas musím letět, tak zatím holky pa

Já zapoměla, ještě mi pomohla moje tchyně, u ní se nedalo nic jíst.....

Káťa

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2233 příspěvků 15.09.06 09:19

Ahoj,
Datez, skvělý deníček, fakt se hodí na většinu z nás! Je to příjemné zjištění, že nejsem teda asi úplně mimo, když mé pocity jsou téměř shodné :-)))
Akorát já teda ani před těhotenstvím nebyla štíhlounká a zadarmo už vůbec ne. Ale měla jsem víc času a hlavně vůle a motivace na cvičení tak to prostě bylo lepší. Jámám teď největší výčitky kvůli své lenosti, ale většinou je to fakt hrozná únava z běžných činností kolem dětí a domácnosti, natož cvičení!
Včera jsme byly s tou kámoškou v cukrárně, no kubánský dort proběhnul… Vítek mi teda docela pomáhal :-) Ale bylo to dopoledne, oběd byl celkem dietní - filé a brambory,odpoledne nějaká Bebečka a večeře jabko. Ale kolem deváté na mě přišel tak šílený hlad! Zaháněla jsem to pitím, ale bylo to těžké. A moc mi pomohlo pomyšlení na dnešní vážení!!!!!! Bohužel usnout jsem fakt nemohla jak se mi ten žaludek kroutil tak jsem si udělala půl hrnku slabého kakaa z odtučněného mlíka. Ráno jsem stoupala na váhu s obavami, co za číslo se objeví. A je to pořád 63 kg! Míň jsem očekávat ani nemohla, jsem šťastná, že nemám víc :-D
Knížku od Edity mám slíbenou, ale počkám si, až se vrátí z dovči.
ještě musím napsat, že mě tahle diskuse opravdu pomáhá, včerejší večer to bylo nad slunce jasnější. Nebýt vás, určitě bych zdlábla nějakou housku. DÍKY!!!!!!
 Katka

 
Abaja
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 15.09.06 09:39

Ahoj,
už se z toho asi po… 78kg:-((
A to dneska máme akci se sousedy, buřtíky a další dobroty co kdo přinese:-(( Tak schválně, jak se udržim.
Datez, dejte se dohromady, my jsme už 14 dní zdraví, tak nevim, jak dlouho nám to vydrží:-))  

Abaja

 
Sari
Kecalka 116 příspěvků 15.09.06 10:16

Ahoj holky, po delší době se hlásím do klubu. Váha 84,5 kg. To je slušný, co? Od té doby, co jsem poprvé  nahlásila svoji váhu jsem přibrala 2 kg. Takže fakt paráda.   Datez, já tě moc dlouho neznám, ale nebuď pořád taková smutná. Všechno se spraví, a všechno nějak dopadne. Vždycky všechno nějak dopadne.  

Já jsem tím hubnutím tak posedlá, že sháním informace všude možně. Chodím také na mimibazar a jedna paní se nabídla, že poradí, jak ona zhubla 30 kg asi za půl roku. Jestli si to chce někdo přečíst, opíšu pár drobností.  

V první řadě si od dr.Popova koupila v lékárně Psyllium. Nepila ho, dávala si ho na chleba pod máslo, rozmíchávala v jogurtu a podobně. První týden držela odvodňovací dietu. Slouží k nastartování  a pročištění organismu. Při této dietě zhubla za ten týden 5 kg. Je to o tom, že denně se smí jíst jen jedna potravina - celý den ovoce, celý den brambory, celý den jogurt, celý den maso - ne salámy!!! - a podobně. A pak začala 5× denně malé porce, třeba 1 rohlík, 1 tatranku, 2 knedlíky a tak. Hlavně se v ničem neomezovat, nevynechávat potraviny, na které jsme zvyklé, ani sladké a cukr. Ale v malém množství a často. A samozřejmě hodně pít, bez pití tělo ukládá tuky.
A taky docela zajímavá věc. Je zvyklá jíst také hlavně až večer, takže dopoledne začne jíst třeba až v poledne a poslední jídlo jí vyjde třeba až na 10 hodinu večer. Ale nesmí nic jíst dopoledne. Píše, že je úplně jedno, jestli jíte přes den nebo v noci, důležité je zajistit tělu pravidelnou stravu, nic nárazového, jako třeba jednou denně a hodně.  

Jestli jste dočetly až sem, budu ráda, jestli se k tomu budete chtít třeba vyjádřit. Zřejmě to asi funguje, pochybuji, že by si někdo vymyslel, že shodil 30 kg tímto způsobem, když by to nebyla pravda.  

Tak co, jdeme do toho zas a znova? Bez myšlenek na to, že musíme, musíme, musíme? Ale tak nějak přirozeně, s chutí a s radostí, že děláme hlavně něco pro sebe a potom také pro radost druhým?  

Zatím se mějte krásně, ještě dneska nakouknu
Ahoj všem Šárka
P.S. Vítám samozřejmě nováčky

 
Sari
Kecalka 116 příspěvků 15.09.06 10:18

Ještě jsem zapomněla, já odvodňovací dietu asi držet nebudu, protože vím, že bych to nevydržela, možná tak 2 dny. Ale zkusím si koupit to psyllium a najedu na malé porce.
Tak ahoj

 
mysula
Kecalka 386 příspěvků 15.09.06 11:18

Krásné ráno,
tak sice jsme si s Datez řekly, že už nebudeme o hubnutí mluvit, ale já se jdu pochlubit, že jsem za ten týden plný optimismu zhubla aspoň 1kg.
Chtěla jsem taky vyzkoušet podle té chytré knihy den půstu tj. chleba a voda, ideální je pro to totiž pátek, jenže my jsme dnes s manžou pozvaní na jednu VIP akci (teda pokud dopnu kalhoty, raději si s sebou vezmu náhradní, kdyby mi někde ruply ve švu) a tam bude raut a těžko se bude podávat suchý chléb a voda. Takže snad příští pátek.
Jinak se musím pochválit,  že ač se mi teda nechtělo (holky sežeňte mi nějakou paní na úklid, prosííííím :-))), tak jsem utřela prach v 1.p. a taky vyluxovala, vyprala a vysušila a poskládala 2 várky prádla a to vše za 2 hoďky dopoledne. Ještě, že Amálce stačí se na mně dívat a dělat taky pořádek - ale po svém - třeba vytahat z poliček všechny videokazety a roztahat je po všech pokojích. Včera když jsem luxovala přízemí a schody, jsem myslela, že umřu smíchy, protože naše Amali, byla zalezlá v ložnici v peřinách a důležitě si četla v knihách o hubnutí. Taky mně včera překvapil můj synáček, protože budou mít nejspíš ve škole kroužek tance a že se chce přihlásit. Já sem se úplně rozzářila, je to totiž můj nesplněný sen z mládí, být v tanečním kroužku a vždycky se mi líbili ti malí tanečníčci co váleli valčík nebo tango takovým způsobem, že z nich člověk nemohl spusti oči.
A teď k vám:

Datez - veliký souhlas. Budeme si psát co nás trápí a z čeho máme radost a na jezení pak nebude čas. Občas si teda můžeme sdělit o kolik tuku máme míň, to jen tak, aby se neřeklo. Dočetla si tu knížku do konce? Strašně se mi tam líbila ta baletní tyč - a už přemýšlím kam si ji doma upevním. Z netu jsem si nahrála nějaké trsací písničky a asi to budu taky tak praktikovat, že se zavřu a nikdo mně nebude smět rušit. A budu si tu blbnout jako za mlada…do ničeho se nutit nebudu, budu dělat co mně napadne a z čeho budu mít radost. Jinak já se autobusem přepravuji s dětmi často, nepřipadá mi to zas tak strašné, to bude asi tím, že bude mít Domík za 2 týdny už 8 a bude už skoro tak velký jako já. Nic jiného mi nezbývá, když jsem prostě neschopná řídit auto. Bojím, bojím.   Iwo - :-))))), připomněla jsi mi náš minulý prvňáčkovský rok. Klííííd, to bude dobrý. Taky jsme dělali čárky a vlnovky - to půjde. Do teď se rozčiluju s Dominikem každý den, protože není dne, kdy něco neztratí nebo něco nezapomene. Pravidelně ze školy vyhrožuju, že dostane pořádně z vařechou, aby si to zapamatoval. No než dojdem domů vychladnu a skončí to u zakázaného PC nebo televize.   Katas - to je ono!!!! Přestala si na hubnutí myslet a ono to jde samo viď?? Hlavně se moc problémy nestresuj, přeju ti klidnější období.   Katcha - 63kg - to je paráda. Těším se až je budu zase mít. Já jsem taky ráda, že tě tu máme!!!   Abaja - lepší 2 buřtíky, než stres, že si ho nemůžeš dopřát!!! Ať se vám to opékání vyvede!!   Sari- no psylium jsem zkoušela. Asi na to reaguju špatně, ale měla jsem po něm vždycky takový hlad, a když je hlad, tak je blbost se nenajíst. Tělo si samo řekne. A na tu dietu, no ten odvodňovací týden je pro tělo myslím dost krutý - je to jako dieta. Bohatě postačí mít postní den (tj. 1 druh jídla a voda) 1× za týden. A pravidelná strava a malé porce o to se tady vlastně snažíme všechny, a až to dokážeme budou z nás modelky!!!! Pak už nebudou rozhovory o tom co jsme snědly, co nás čeká za dom. práci apod, ale o tom co jsme si koupily za model a že nám ta vel.38 byla nějaká velká apod. Už se na to hrozně těším :-)).  

Takže pá, užijte si krásný víkend, asi se tu objevím až v neděli večer.
 Myšula

 
Vall
Kecalka 270 příspěvků 15.09.06 11:40

Ahoj všem,
tak deníček je úžasný. Vypadá to, žes nám všem promluvila z duše (ne do duše:-))) Taky tohle všechno znám moc dobře.
Chdim cvičit cca 2-3×týdně, to já nejsem lenivá, ale o to víc jsem pak schopná se nadlábnout. Jak už se tady několikrát psalo, jáprostě nechci do konce života držet nějakou dietu. Jen bych se chtěla naučit si to jídlo užít, ale v rozumné míře. Mě přijde, že mě to téměř ovládá. Vždycky, když jdu ze cvíča, tak jsem plná optimismu a myšlenek, jak to všechno pěkně vydržim a pak se ty endorfiny někam odplavěj a já s chutí večer sežeru houbov řízky s bramborem apod. To bylo třeba včera. Já vim, že pak bych hubla bez problémů. Ale kdyby to šlo bez problémů, tak bysme asi neměly tenhle deníček a byly bysme modelky.  

Tak holky hezký víkend, my odjíždíme na houby na Šumavu a za klídkem a prostě do přírody, tak mi držte palce ať to tam s těma svýma pěti chlapama zvládnu (vysvětlivka : manža, Kuba, Tomášek (od manži z prvního manželství) a 2psi - taky chlapečci:-))))))
Hezký víkend přeje Vall

 
Datez
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 15.09.06 12:16

Dobré ranko :o)) a Dobré pdpoledne :o)) Nebo Dobrý večer :o)) ( podle toho, kdy to dopíšu a pošlu )  

Vall - jak jsi se vlastně rozhodla s tím účesem??? Udělala jsi nějakou změnu??? A co jinak??? Už jste s Kubíčkem v pořádku. My máme rýmu, ale pokud bys měla čas a chuť, tak bychom mohly vyrazit na prochajdu s kočárkama. V pondělí budu mít auto, tak bych mohla přijet. ALe když to budu vědět dopředu, tak si to auto zařídím i jindy. Manža má to svoje v servisu a asi ještě dlouho mít bude :o((  

Abajo - předpokládám, že příští týden budem v pořádku…ale zase bude určitě hnusné počasí :o(( Prostě pořád bude něco. Můžem se sejít v Praze - třeba na Zličíně. Tam je víc možností, jak  vydržet celý den i s dětmi. Tam se snad rýma ztratí :o)) Je hrozné, jak tě pořád otravuju a uháním, ale nějak cítím, že bych tě prostě potřebovala vidět!!!! Prober to se zdravou rodinou a dej vědět.
Hmmm, akce se sousedy. Škoda, že Radim nemůže odpoledne hlídat, přijela bych ti pomoct odolávat dobrotám ( všechny bych je snědla za tebe ). Kdybys měla večer chvilku, tak mě prozvoň. Mě se jen tak nezbavíš :o)) !!!!!!    

Sari - četla sis deníčky zpětně???? Asi ne…já jsem totiž od přírody straaašně střelená. Nedávno jsem našla fotku od kamarádky, na které je z druhé strany napsáno : pro nejprdlejší holku na světě 
Většinou jsem buď úplně v pohodě a nebo úplně v pr…i. Jsem buď černá nebo bílá. Nic mezi. Když mám splýny na duši, tak buď se totálně uzavřu do sebe ( ale to spíš bývalo dřív ) a nebo to mám potřebu vykřičet do celého světa ( momentálně na celé eMimino ). A když jsem veselá a v naprosté pohodě, tak nemám potřebu o tom mluvit a hlásit to každému na počkání. Mám pocit, že to na mě každý pozná sám :o))
Od té doby, co jsem poznala svého mužíčka vím, že všechno se spraví, všechno se dá vyřešit. Je to óóóóóhromnej optimista, kterého jsem ještě ani jednou neviděla naštvaného, neslyšela jsem, že by někdy zvýšil hlas. Pořád má dost energie, chvíli neposedí. K tomu všemu je chytrej a šikovnej.  Je prostě bááááječnej :o)) Pomalu ale jistě se od něj ten optimismus učím. Chtěla bych, aby děti byly po něm. Bohužel, tím, že tráví celé dny především se mnou…tak z nich vyrostou nerváci, ubrečenci, lenoši…a nevím co ještě :o((  

Podrobnosti o tom, jak zhubli jiní, nás určitě zajímají. Psyllium jsem si koupila, ale nebyla jsem schopná ho strávit v jakékoliv podobě!!!!! Nevím, jestli bych zvládla tu odvodňovací dietu - je to zdravé??? Malé porce - toť můj kámen úrazu!!!! Taky jsem toho názoru, že si člověk nemá nic odpírat…stejně jednou nevydrží :o(( Pití - další můj problém. Už vícekrát jsme to tu popisovala.
Nidky jsem nebyla zvyklá jíst cca po šesté hodině. Ale od té doby co máme děti…manžel chodí později domů…poslední dobou všichni večeříme kolem osmé hodiny. Až se ale ochladí a bude brzy tma, tak zase budeme jíst dřív.
Na každého ale působí něco jiného a hlavně !!! pevná vůle !!! se koupit nedá :o(((( A tu já bohužel postrádám.  

Myšulo - bohužel jsem ještě nedočetla :o(( Potřebuju mít na to klid a denní světlo. Stačí, že si kazím oči u počítače :o(( Baletní tyč…nemám ji kam dát…a navíc jsem od přírody líná. Ale věřím tomu, že mít parťačku, která by do toho šla se mou, tak bych se ukecala a pak by se mi to moc líbilo.
Taky jsem přemýšlela, že by se mi hodila paní na úklid. Ale…příde mi to strašněj nepoměr s finan­cema. Já jsem doma celý den a mám cca 3.600 na měsíc. A paní by se platilo určitě víc :o(( Přijde mi to strašně nespravedlivé. A navíc, co bych pak dělala??? I když teda…doma máme uklizeno jen tak povrchně. Když se podívám blíž…je mi zle. Všechno je opatlané, kuchyňská linka, dveře…Okna - hnus!!! Ale, zrovna děláme fasádu a asi ještě dlouho budem - zase problémy s řemeslníky ( skoro všechno dělá manža s taťkou sám )…a tak přece nezačnu teď gruntovat??? Pořád si ale říkám, že jakmile se to dodělá, tak se na všechno vyhrnu. Každý den jedna místnost.  No uvidíme. Ale jelikož   si teď pohráváme s myšlenkou, že začneme stavě nový dům ( teď předěláváme starý ), tak zase nebude moc času a zase bude manža pořád v trapu a zase bude všechno dokola.....brrrr!!!!! Chtěla bych do bytu…jsem blázen co???  

Amálka musí být úžasná… :o))
Holky, já vás chci všechny vidět i ty vaše poklady!!!!
Amálku, všechny Kubíčky, Matýska, Johanku…prostě všechny!!!!!  

Pokud budete mít čas, tak večer mrkněte na Primu. Miss XXL. Hned uvidíte, že i s kilama navíc mají ženské vysoké sebevědomí, maj se dobře a klidně se předvedou v televizi :o)) A co víc, hned si budeme připadat hubenější!!!!  

Vall - užij si to!!!  

Tak zatím stačí…nechala jsem děti obědvat samotné, tak to jdu po nich uklidit. Dojíst zbytky :o))  

Ještě určitě napíšu. Vážit se nebudu, měřit taky ne. Budu si užívat. Vy si také užívejte a podle možností pište.  

Datez     

 
Abaja
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 15.09.06 12:59

Tý brďo Datez, to je další slohová práce za týden, děti spí nebo jsi rezignovala? Zličín je dobrej, strčíme je do koutku a budem dělat, že nejsou naše:-))
Nemůžu v pondělí, jinak je to OK.
Dneska tě neprozvonim, mám tu další děti na hlídání, takže budu ráda, když se budu moct sama vyčůrat, myslím bez doprovodu. Můžu zítra???
Zatím čau Abaja

 
Datez
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 15.09.06 13:39

Rezignovala jsem. Zjistila jsem, že si docela vyhrajou sami. Občas mezi ně vlítnu, seberu jim hračku o kterou se zrovna rvou. Jak jsem psala, nechala jsem je obědvat úplně samotné. Stála jsem zády k nim, očkem je sledovala a přitom psala. Pak jsem šla uklízet spoušť a co nevidím…obě misky vypucované do posledního drobečku, na zemi pár kousků. Asi to budu dělat častěji. Terezka poslední dobou moc nejí a dneska nezbylo nic.
Teď jsem uspala Dádu a uklidila ten čurbes. Už se nedalo nikam šlápnout. Teď si jdu chvilku číst. Terezka si hraje s hračkama, které jí půjčuju, jen když Dáda spí.  

Před chvílí jsem vyndala chleba z pekárny a ještě jsem neochutnala!!!! Prostě se cítím plná a nemám chuť. Normálně bych i tak alespoň ukrojila křupavou patku a hustě namazala máslem. Budu se pokoušet držet se rady z té knížky. Jíst co chci, ale jen tehdy, pokud na to budu mít opravdu chuť, nebo nedej bože hlad ( ani nevím co to vlastně znamená ). K snídani jsem neměla nic..necítila jsem hlad. Za to, když jsem dodělala oběd, tak jsem uždibovala a uždibovala. Ale pak už jsem si ho nenandala na talíř. Cítím se báječně, jsem krásná, štíhlá, spokojená a hlavně straaašně ukecaná…ale to asi každý vidí :o))))))  

Nebojte, už končím, jdu si číst. Pak už nebude kdy.  

Abajko, klidně i zítra…to budu mít R tlf celý den k dispozici.  Domluvíme se na ten příští týden. Nemůžu v pátek dopoledne. Jinak O.K. Auto si zajistím. To je hroznej pocit, když nemám auto celý den při ruce!!!!!! Ne, že bych pořád někam jezdila, ale vadí mi to.
Užij si dnešní den ve zdraví!!!!! A ať tě nechaj děti v klidu vyčůrat!!!!
P.S. u nás je to už tak daleko, že mi Dáda občas sedí na klíně :o(( Je teď strašnej závislák.....
Už fakt končím  

Datez

 
Datez
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 15.09.06 13:46

A je po čtení…ještě než jsem to odeslala, tak se vzbudil. Nechápu, že mu stačí půl hoďka na to, aby měl zas energii až do večera do půl desáté!!!!

 
Abaja
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 15.09.06 13:46

Sedí ti na klíně??? to je fakt bomba. Mě jenom častuje dotazama, proč nemám babaďu, jestli už budu, proč sedim, když jenom čůrám?:-))
Ten příští týden už musí vyjít, teda asi bez Matěje, nechám ho ve školce, zlá matka!
Tak pěkně počti:-),Abaja

 
Datez
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 15.09.06 22:29

A jéje :o((
Víkend začal…s kým já si budu povídat ???  

Holky, mám na vás jeden intimnější dotaz…co si myslíte o tomto???
 http://www.latkovky.cz/…ducts_id/151

Našla jsem tady na eMimi náhodou diskuzi, ve které se o tom holky bavily. Vůbec jsem nevěděla, že něco takového existuje!!!! Jak je možné, že jsem o tom nikdy nic neslyšela, nikde nic nečetla.
Nevím co si o tom mám myslet. Ale…jelikož vložky nesnesu, tak používám jen tampony. Nikdy jsem neměla žádné problémy. Až po porodu ( mmch po porodu se snad zhoršilo všechno!!! ) se to rozjelo. Každou chvíli mykóza, svědění, pálení…asi to taky některá z vás znáte. Po MS jsem strašně vysušená. Přikládám to těm tamponům. Navíc jsem se nikdy nezajímala o to, z čeho je takový tampon vyrobený :o(( Takže mě napadá…jestli by mi z výše popsaných důvodů tento Mooncup nevyhovoval…a­le…nevím, co si mám o tom myslet…pročetla jsem spousty názorů a asi jako u čehokoliv jiného…někdo je pro a někdo proti.  Nejvíc mě zajímá názor zdravotnic :o)) - Abaji a Vall…je tu ještě nějaká jiná doktorka??????
Tady je jedna z diskuzí…
http://emimino.cz/modules.php?…  

Pokud se nestydíte o tomto tématu mluvit, tak vás prosím o váš názor. Nerada zakládám nové diskuze a nerada se ptám na něco cizých lidí…raději se zeptám tady doma. A hned máme jedno téma…jiné než jídlo a váha :o))  

Děkuji předem za jakékoliv názory :o))  

Datez

 
Sari
Kecalka 116 příspěvků 16.09.06 12:11

Ahoj všem,  

Datez, tušila jsem, že se do mě pustíš. Máš pravdu, nečetla jsem předchozí deníčky, ale z těch které znám, mám takový dojem a proto jsem ho napsala. Určitě jsem tě nechtěla pobouřit, nebo naštvat. Jestli to tak vyznělo - omlouvám se.
Odvodňovací týdenní dietu nedržím, protože na to nemám a zdravé to určitě není.  

O mooncupu jsem se dozvěděla až tady z diskuse, která tu proběhla, dřív jsem neměla o ničem takovém ani ponětí. Ale já nedůvěřuji ani tamponům - když je to nutné a vzít si ho musím, tak stejně ještě použiju slipovou vložku - takže tohle mě nebere už vůbec. Ikdyž holky popisují, co a jak se s tím má dělat, tak tohle určitě není můj šálek kávy.  Ale pokud používáš jenom tampony, tak by to pro tebe mohlo být zajímavé vyzkoušet. Můj osobní názor - pro mne určitě ne.  

Tak zase musím letět, přeji krásný víkend všem. Šárka

 
Datez
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 16.09.06 15:53

Šááááárkóóó :o)))))))))))) Vůůůůůbec sem se do tebe nechtěla pustit. Nejsem pobouřená a už vůůůbec ne  naštvaná, není důvod se omlouvat.
Děkuji za tvůj názor k mooncupu.....jak jsem psala…někdo je pro jiný proti…a já nějak nevím, co si o tom myslet :o(( Nějak nevím k jaké skupině se přiřadit. Počkám na další reakce. Snad nějaké budou?? :o))
I tobě krásný víkend!!!!!  

Datez 

 
KataS  17.09.06 09:51

Hola hola,

no, tak můj názor k mooncupu - zaslechla jsem to tady v diskuzi, ale používám jen tampóny, tak proč ne? když jsem teď doma, tak proč ne? Ale co venku, myslím v práci. Nejsem cíťa na hygienu (myslím jako že hlína se občas může strčit do pusy i s tou jahodou, no prostě všechno hned nemeju), ale co se týká MS, tak si dávám bacha. Když by někdo napsal, jakým způsobem „to“ vyndáš nebo vyčistíš venku, třeba v nákupním centru na WC, bylo by to diskrétní,tak proč potom ne? A střídat to s tampóny mi přijde blbost…

Jinak dneska máme návštěvy, tak grilujeme, napíšu, jak to bylo všechno dobrý…  Sice jsem schodila, ale nechtěla bych to zas nabrat, tak se snad budu trochu hlídat.......

Káťa

 
Abaja
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 17.09.06 16:44

Čauky,
Tak napřed omluva Datez, fakt nestíhám, neměla jsem ani 10 minut. Chtěla jsem ti zavolat včera z Prokopskýho údolí, ale jezdilo tam tolik cyklistů, že jsem kluky pořád komandovala aby jeli u kraje atd.
Dneska divadlo a teď tu mám bráchovi děti, doufám, že mě to nechají dopsat:-))
Zavolám zítra cestou do školky, to je jistota:-))
K pohárku- já teda používám jenom tampony, myslím, že jsou vyrobeny z bavlny, názory na ně se různí, já je v 99%případů používám i na noc. Pohárek mi přijde trochu hnusnej. Neumím si představit, že ho budu vylejvat a čistit, že do něj ta krev odkapává. Přeci jen do tampoše se vsákne, vyhodíš, hotovo. Je hyg.zabalenej , takže stačí jen umýt ruce,zavedeš a je to.Tohle si neumím představit. A co když ti to „přeteče“? U tamponu to poznáš, když je nasáklej, jde ven, když ne, tak drží. Tohle budeš furt vyndavat a kontrolovat? Divný, prostě pro mě určitě ne!
K těm mykózám- myslím, že to není tampónama, řekla bych, že v tom jsou horší vložky-přeci jen je to igelit a ten se zapaří, takže pokud k tampoši používáš intimku-pro jistotu, kup si ty prodyšný bez igelitu. Mimochodem na gyn. obtíže má vliv spoustu jiných věcí-strava,antibiotika a další, tak na tampony bych to nesváděla.
 Abaja

 
Datez
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 17.09.06 20:49

Abajko - taky jsem nestíhala…ale celej den jsem myslela na to, že ti aspoň napíšu. V kolik chodíte do školky??? To asi zase nebudu moct já…jedu ráno na vyndání stehů - i s dětma, nemám hlídání - bude veselo :o)) Pak nějaké běhání po úřadech. Nebo jsi myslela odpoledne…to už by bylo v poho.
Díky za názor k pohárku…taky mi to přijde trochu nechutný ale na druhou stranu..... Přetéct by neměl. Zatím jsem nenašla na netu nikoho ( spíš žádnou ), která by nebyla spokojená. Mívám to dost slabě a ke konci ty tampony kolikrát tahám skoro suché…Navíc si říkám, že dokud jsem doma na MD, tak by byl nejvhodnější čas na prubnutí…Nehrozí, že bych to neměla kde vyndat a vymýt. A navíc, píšou, že vydrží až 8 hodin…tak dlouho snad ani nakupovat neumím :o)))
Příčinu mých problémů s mykózama už jsem snad našla…teda já ne, ale moje gyndr.  Zatím jsem dva měsíce bez nejmenšího problému ( ťuk, ťuk, ťuk, ťuk, ťuk, ťuk, ťuk, ťuk, ťuk, ťuk, ťuk, ťuk…snad to bude stačit ). Spíš mi jde o to vyšušení. No nic, jestli bude čas, tak to proberem osobně..teda jestli se k tomu dostanem. Znáš mě. Jak se rozpovídám :o))  

Který den bys tedy měla čas. Co úterý nebo čtvrtek????? V pátek si jedu popovídat s doktorem ohledně mé alergie na lepek. Docela se těším. Děti jdou se mnou…tak jsem zvědavá, kolik toho uslyším. Na středu by to bylo složitější s autem ale kdybys jindy nemohla, tak si to nějak zařídím.    

KataS - doufám, že sis užila grilování :o))
Děkuju za tvůj názor k mooncupu. Jak jsem psala Abaje…kdy jindy ho prubnout než teď na MD. A v nákupním centru nepředpokládám, že budu měnit. Myslím si, že hodně lidí ( ženského pohlaví především ) vůbec neví , že něco takového existuje. Třeba se to jednou rozjede natolik, že v nákupních centrech na WC bude u umývadel stát jedna vedle druhé a budou si vyplachovat své mooncupy ( omlouvám se všem ,co se jim udělalo při představě špatně )  

Tak se letím vykoupat…dneska už obě děti spinkají ( snad to nezakříknu )  

Datez

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 17.09.06 21:21

Ahoj holky,

po dlouhe dobe nakukuju, jak se vam dari v hubnuti. Snad se vam dari a dosahujete sve vysnene vahy.
Ja jsem na tom uplne obracene. Uz se koulim do 34 tydne a nahore mam 14 kilo.  Dovedete si predstavit, co to se mnou dela. Pred otehotnenim jsem nedokazala zhubnout, co jsem chtela a ted jeste k tomu pribiram. Ach jo, doufam, ze tady za tech 6 tydnu bude jeste hubnout a ja se budu moc pridat k vam do „klubu“ : )))))  Jeee, jak ja se tesim, az se budu moc hybat a sportovat. I kdyz 2 deti to uz je jiny zahul nez jen jedno.
Takze, hubnuti zdar, ale v mym pripade az po sestinedeli : )))))))

Mejte se,

marcela, danula 2 roky a mimi

 
Datez
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 17.09.06 21:48

Ahojky Marcelko :o)))   Čas od času jsem se tu ptala, jak se ti daří.....ale asi jsi nás nečetla. Proč taky :o)) Ještě máš čas pomýšlet na hubnutí, pořádně si užívej bříška!!!!!! 14 kilo moc není…i když je fakt, že já nejvíc nabrala až ke konci. Přeju ti ale, ať tomu tak u tebe není. A pokud ano, tak ať ti po porodu jdou kilečka sama dolů!!!!
A jak je??? Všechno v pořádku??? ( určitě ano!!! )
Nevím co bude zítra, natož za 6 týdnů…ale to, že tady budem ( teda aspoň já ) to ti snad i můžu slíbit.. a já jen tak něco neslibuju. Jsem nepoučitelná, co se přejídání týče. Jsem ale se sebou maximálně spokojená, jsem krásná, sexy a neodolatelná. Vůbec nejsem unavená, nemám kruhy pod očima a cítím se prostě báááječně. Tak…a pozor, teď hubnu. Ne, tak teď ještě asi ne… teď si z toho dělám tak trochu srandu…ale až se to doopravdy naučím, tak to bude SUPER. Je to nová taktika jak něco schodit. Je to podle knížky vysoká škola hubnutí. Myšula nám z ní udělala deníček, bohužel nemohl vyjít. Pokud budeš mít po porodu zájem, tak ti ho pošleme ( klidně i dřív ) v SZ. Měla bys před námi velký náskok, mohla by sis 6 týdnů nanečisto trénovat pozitivní myšlení. Já už ho taky trénuju, ale bohužel se u toho pořád přejídám :o((  

Jsem ráda, že ses ozvala :o)) Užívej si poslední týdny bříška…už to máš za pár!!!! Dej zase o sobě vědět.  

Měj se priiiima ahoj Datez

 
Vall
Kecalka 270 příspěvků 18.09.06 09:29

Ahoj všem,  

na Šumavě bylo úžasně. Rána byla romantická - louka pod chaloupkou (dřevěnou) zahalena do mlhy a rosy a pak se to kolem deváté zvedlo a vyšlo sluníčko. Nádhera. Až na to, že v dřevěné chaloupce, kde vše vrže se nikdo neyspal, protože Kuba to nesl dost nelibě a v noci dost řval.  

Stran účesu - tak to jsem asi zapomněla napsat - nechala jsem se ostříhat hned jak jsem to tady řešila, takže asi tak před 6 nedělemi. Jsem docela spokojená, až na to, že teď kdy to trošku povyrostlo, tak ráno vstávám s neuvěřitelnýma účesama (spíš rozcuchama) na hlavě.  

Dnes jdeme poprvé plavat s Kubíkem Jsem na to zvědavá. Nemám plavky v celku, tak se budu dost stydět.  

Datez, budete s Abajou dělat ten srazík? Že bych se taky přidala?  

Kuba šikula mi právě vypojil připojení k netu.  

Zatim pa třeba mi ještě dá chvíli nco napsat, zatím pa Vall 

 
iwa
Kecalka 268 příspěvků 18.09.06 11:51

Ahojky.
TeĎ užívám minutku volna, manžel jel pro Kubču do školy, pak odjíždí na celý týden na služebku, tak  se tu z těch mých dvou aktiváčků doufám sama nezblázním.  ještě nás dnes odpoledne čeká malování v Budějovicích (Kubu, mě nákup dárečků pro Joí k narozeninám, což mě bude moooooc bavit). Tak mi držte palce, ať zvládnu parkování v těch šílených garážích - minule se mi napřed rozbila kárka a nešla složit a pak jsem se málem zasekla v jedný serpentině při výjezdu z garáží - ale „seznámila“ jsem se se dvěma pánama :-)))))))  

Datez - mooncup mě neláká, mám Mirenu, tzn. tak jednou za dva - tři měsíce to spraví intimka. Ale klidně ho zkus, pak nám dej vědět.
Marcelo - 14 kg je krásný, já mít jenom čtrnáct, tak si užívám (měla jsem 23). Tak užívej poslední týdny s klokánkem.
Vall - Kuba je taky asi pěkný šídlo, ale bude hůř (Joí během psaní mého krátkého komentáře málem schodila v předsíni zrcadlo, skřípla si prs do šuplete, ze kterýho stačila vyházet všechny ponožky a teď taky v pokojíčku demoluje Kubovi autodráhu)  

Tak zatím pa,  Iwa

 
iwa
Kecalka 268 příspěvků 18.09.06 11:53

Samozřejmě prst, ne prs. Naštěstí ještě nemá visáky po mě :-)))))

 
Abaja
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 18.09.06 12:44

Čau,
Datez, mě by se asi hodil čtvrtek, tak do 17.00 bych teda musela být doma, to Vláďa jede na tenis.
Chceš se sejít na Zličíně v Metropoli? Nebo kde jsi to myslela?
Můžu tam bejt tak v 10.00, ale to ty asi nestíháš ne? Tak napiš jak můžeš ty, přizpůsobím se.
A bereme další do party s sebou, to je jasný:-))
Tak zavoláme si k večeru, nebo napiš, to je jistější.
Abaja  

 
Datez
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 18.09.06 13:43

Abajo - beru!!!!!! Zličín Metropole cca 10:00, čtvrtek 21. tohoto měsíce.  Vždycky můžeme přejet někam jinam. Sejdeme se na informacích??? Ať se tam nemusíme hledat. Případně si zavoláme. Jinak do čtvrtka se tady ještě snad uvidíme. A zavolat si taky můžem, když budeme stíhat :o))  

Už se moc těším. Jedeme ať se děje, co se děje ( doufám, že se nic dít nebude ).    

Vall - info viz výše. Pokud pojedeš, dej vědět, vezmu ti tu odsavačku.
Pokud by měl zájem i někdo jiný.....v Me­tropoli je místa dost :o))))) ( Připravte se ale na to, že nikoho nepustím ke slovu. Mluvím i s plnou pusou. )  

Iwo - kup Joí něco hezkého :o))
Mirenu??? Až budu mít chvilku, tak ti písnu SZ. Opět neznám nikoho ve svém okolí, kdo ji má…chtěla jsem si ji dát, dokonce mám na ni doma recept, ale pak jsem nějak vyměkla.  

Tak a jdeme obědvat…pozdě ale přece :o))  

Datez

 
Vall
Kecalka 270 příspěvků 18.09.06 16:04

Tak jsme plavání zdárně přežili. Oba. Ale vypadá to, že si své dítko v klidu utopím. Nácvik nějakého plavání na zádech ho naprosto rozčiloival a chtěl být furt čelem k vodě a ostatním. Takže se asi dvakrát přitopil, ale nesl to líp než já.  

Ještě než jsme stihli odejít, tak se postavil u takové dřevěné stoličky na které mám kytku (dost velkou) a zázrakem pouze zvrhl stoličku, takže květník trůnil na zrmi, vedle jen trochu vysypané hlíny a uražený Kuba, který nechápal, jak to, že když se rozhodl tady si stoupnout, tak jak to,že mu to ujelo. Děsný. Je to rarášek.  

Se čtvrtkem teda počítám, Datez prosím zkus vzít tu odsávačku. Díky.  

Tak zatím pa, než se chlapec vyspí, aby měl zas energii mi tady škodit, tak musim jít aspoň vytřít nebo už manžuz toho bordelu vážně klepne. A mě taky. Ale jak jsem v tom celý den, tak už mi to nějak nepřijde.  

Pa Vall. 

 
Abaja
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 18.09.06 19:08

Tak prima, na informacích v 10.00, tak se na vás holky těším:-))
 Abaja

 
mysula
Kecalka 386 příspěvků 19.09.06 07:53

Ahojky,
tak jsem zase zpátky. O víkendu byl fofr, v neděli jsme byli zase na chatě, dali jsme si tůru i s kočárem, měli jsme namířeno do jedné vyhlášené hospůdky vysoko v kopci, tak jsme s kočárem vyjeli i sjezdovku :-). Naše Amali ten kopec vyšlapala sama a moc se jí to líbilo. V hospodě si s námi ťukala svou flaškou s našimi půllitry :-)). No co se v mládí naučíš......
Taky jsme našli pár hřibů a já se v neděli večer šíleně přecpala vaječinou s hřibama - no bylo to prostě žůžo. Včera jsem vůbec nejedla oběd - nějak nebyl hlad. Večer jsem byla zase na squashi a pak si dala jen celozrnou houstičku se sýrem. Snažím se řídit tím, jez až když máš hlad. Na mlsandu jsem si koupila pytel ovesných vloček - no nejsou tak strašné.
A teď k vám.
O tom pohárku na MS jsem slyšela poprvé. Od začátku nesnáším vložky, tak používám jen tampóny. Nikdy jsem s nimi neměla problém. Na pohárek bych asi nepřešla, zdá se mi to takové divné s tím vyprazdňo­váním a tak. Kdyby mi už nevyhovovaly tampóny, tak bych to asi vyzkoušela.
Iwo - co je to Mirena? Připadám si jako totální neznalec :-).
Marci - často jsem na tebe vzpomínala jak se ti asi daří. To je neuvěřitelné, jak už jsme tu dlouho, výsledky skoro žádné a ty už budeš za chvíli rodit. Tak ti přeji hodně štěstí!!!
Zatím pa Myšula  

 
Datez
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 19.09.06 12:17

Ahojky všem :o))  

Neřeším jídlo ani váhu.....není čas :o((  

Abajo a Vall - tak jsem vám pěkně domluvila rande. Zas to vypadá, že se s váma neuvidím. Jak jsem psala v některým z předešlých deníčků…jakmile domluvíme ten celodeníčkovskej sraz, tak naše rodina skončí přinejmenším v nemocnici. Mám další důkaz. Včera jsem odeslala ten komentář těsně před obědem - naším. Hned po něm začal Davídek plakat a viděla jsem ho, jak zkroucenej na zemi tlačí. A to kakal ráno. Normálně kaká tak obden a v pohodě. Měl to takové řidší. Ale nic, oblíkla jsem je, že půjdem ven. Dáda si vzal polštář a říkal hají. Tak jsem ho hodila do kořáru i s ním. Chvilku před obědem vstával. Vyjeli jsme ven, hned si lehnul a vypadalo to, že bude spát. Najednou se začal kroutit a strašně nařikat. Zase kakal. Tentokrát ještě řidší a hleny. Přebalila jsem ho, bylo teploučko a okamžitě padnul do kočárku a usnul. Prospal celou dobu venku. Doma zase strašnej řev a průjem. Tentokrát už pořádnej. Celou noc kakal, kroutil se, nařikal, měl horečku přes 38. Ale pil a sem tam si kousnul do suché sušenky. Z doktorem bohužel nemám dobré zkušenosti ( vyprávění na dlouho ), a tak jsem jela do lekárny. Davídek venku okamžitě usnul a prospal celé dopoledne. Po příjezdu domů už jsem do něj nic nedostala. Ani pití. Volala jsem teda doktorovi a jen mě utvrdil v tom, co si o něm myslím. Teď Davídek zase spí. Až se vzbudí a vrátí se R z práce, tak s ním zajedu do nemocnice na pohotovost. Problém je v tom, že je tam zase ten náš pan doktor. Takže.....dneska je úterý, to je tedy cca dva dny do našeho setkání. Jsem zvědavá, zda dorazíme. Chtěla bych vás vidět, ale hlavně…MÁM STRACH O DAVÍDKA, nevím, co dělat.
Abajo, Vall - z jakého oboru přesně jste???? Zavolala bych si o radu!!!!!! Když tak mě prozvoňte. Díky  

Datez

 
iwa
Kecalka 268 příspěvků 19.09.06 12:33

Datýzku, klid. Teď řádí dvoudenní blicí-srací chřipky s horečkou. Dávej hodně pít, třeba po lžičkách, nebo z nějakýho jinýho hrnku, aby ho to bavilo a uvidíš zítra. Iwa

 
Abaja
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 19.09.06 12:49

Teda Datez, to je smůla:-(( Terka měla tu salmonelu kdy? Už si nepamatuju. Byl na výtěru i Dáda? Nějaký tekutiny do něj dostat prostě musíš, stačí po lžičkách a ne horký, spíš chladný. Hlavně klid, matko:-)) Já nejsem doktor, takže ti moc neporadím, kór na dálku. Jestli máš obavy, tak s ním na pohotovost běž, já osobně bych počkala do zítra, ale nejsem u vás, tak nevím a mí kluci jsou starší, takže už se tolik nebojím.  

Ten sraz můžeme klidně odložit o týden, vždyť je to jedno a domluvíme se hodinu před odjezdem, to by mohlo vyjít:-))  

Jestli to dobře chápu, je už zase novej deníček? Přestávám se orientovat:-))  

Abaja

 
Datez
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 19.09.06 13:47

Iwo - děkuju za povzbuzení :o))
Co jsi koupila Joí k narozeninám…a kolikátého vlastně slavíte????  

Abajo - v tom bude víc než smůla.  

Jinak - Dáda se před chvílí vzbudil s pláčem. Nemohla jsem ho vůbec utišit. Terezka vzala hračky a přišla mu je dávat do ručiček a hladila ho. A pak vzala plyšovou kozičku a šimrala ho na krčku. Dáda chvíli koukal co se děje, pak přestal plakat a nakonec se rozchechtal. Asi něco dělám blbě :o(( Pak jsem mu nabídla čaj a zase začal poplakávat. Tak mu ho podala Terezka a ukazovala mu mlaskáním jak má pít. A on se napil. Tak jsem nandala na misku jídlo…Dáda kroutil hlavou a říkal ne, Terka vzala lžičku, dala mu ji před pusu a už futroval. Ještě že tu Terezku máme :o)) Teď si spolu hrajou, Davídek už není tak bledej jako ráno. Teplota 37 a to než šel spát měl 38. Tak snad bude líp!!!!!!! ( snad to zase nezakřiknu )
Abajo, zatím nebudeme nic domlouvat…napí­šu, zítra jak na tom budem a podle toho uvidíme. Třeba budem ve čtvrtek fit. Jak píše Iwa - dvoudenní chřipka… 
Už se řežou košťátkama, tak jsme asi z nejhoršího venku :o))  

Jo a novej deníček je. Kdybych ten svůj psala jako nějaké konkrétní téma a věnovala tomu dost času, tak by mi asi bylo líto, že někdo poslal 4 dny po tom mém nový. Navíc v tomhle není vůbec zmínka, že by nějaký nový někdo poslal. Mám tento otevřený a pořád aktualizuju.  

Holky díky za povzbuzení a za to, že na nás myslíte, moc nám to pomáhá !!!!!!!!!! DÍÍÍÍÍÍKYYYYY!!!!!!!
 Datez

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2233 příspěvků 19.09.06 14:14

Ahoj,
mám teď teda trochu chaos v deníčkách, ale tady to asi víc žije…

Datez, úplně se děsím té chřipky, my ji měli celá rodina v únoru, bylo to šíííílené! Ale trvalo to určitě týden tak když je tohle 2 denní, bude to mít Dáda rychle za sebou. Smecta pomůže na průjem téměř ihned, tekutiny, banán, rýže, vařená mrkev. Ještě jsem dělala dětem kaši ze sojového sušeného mléka když nesměli ani Sunar a instantní rýžové kašičky, přisladila glukopurem a trošku rostlinného másla, aby to nebylo tak suché. Jsou oba děsně vybíravý, ale tohle docela jedli.
Jo, a ještě se doporučuje nějaký roztok Kulíšek a od Hippu, ale to přesně nevím jak se jmenuje, nějak ORS? Je to zkrátka na doplnění iontů při ztrátě tekutin. Obojí se prodává v lékárně.

Jinak já právě sbouchla balíček polomáčenek… No, úplně vhodné to není, ale pochutnala jsem si báječně, k obědu bylo lečo, k večeři si ho dám asi taky nebo nejlépe nedám. Máme tu přepravku jablek a hrušek tak zkusím vydržet na ovoci. Ale něco musím udělat rodině, nevím nevím, poraĎte! Včera jsme byli asi do 6 venku, pak rychle děti nakrmit, vykoupat, uspat, pověsit prádlo takže jsem neměla čas přemýšlet jestli mám vůbec hlad :-) Dneska prší tak to asi venku nezůstaneme a to bude horší se ukočírovat. Mějte se!
 Katka

 
iwa
Kecalka 268 příspěvků 19.09.06 14:27

U nás to funguje úplně stejně. Na mámu se řve a na KUbíka směje :-).  A tátovi Joí předvádí, že je nejhodnější a nejsladší, dědovi a strejdovi zase, že je pěkný čertík.....  

Jojince jsem koupila v HM šatovou sukýnku, růžovou s volánkama (a to nesnáším růžovou). Ale tu dostane od babičky, od druhý babi s dědou kopici jídla (to jsem taky včera nakoupila). Ale co dostane ode mne a od manžela, to nevím :-))), nemám nápady a Jojina ani nic nepotřebuje (z hraček stejně nejvíc ocení nehračky, oblečení má spoustu po Kubovi......), už aby si hrála s barbínama, na to se těším, aspoň budu mít co vyrábět :-))
A narozky slavíme posledního září, naštěstí budem u našich. Ale stejně pak během dalšího týdne upeču ještě jeden dort a udělám večeři a pozvu manželovo rodiče, šváru se ženou, prababičku. K našim by se jim o víkendu na oslavu nechtělo, radši budou, jak je znám, relaxovat na chalupě…
A kamarádka s dětma už se taky pozvala na ten dortík, tak to jich budu muset upect asi víc :-))))  

K MIRENĚ: jedná se o nitroděložní tělísko, který vylučuje malé množství hormonu a brání růstu děložní sliznice. Je na pět let. Zavedení bylo docela nepříjemný. První tři měsíce jsem často špinila, teď  tak za dva-tři měsíce pár kapek, takže celkem pohoda, MS trvá pár hodin nebo minut :-))
Vybírat jsem si nemohla, mám vysoký tlak a tak mi nic jinýho dr. nedoporučila.  

Tak už jsem se vykecala. Udělám z dětí lidi (a ze sebe) a razíme na návštěvu ke kolegyni z práce.  

iwa

 
mysula
Kecalka 386 příspěvků 19.09.06 16:25

Ahojky, taky koukám jako blázen, že už je zase nový deníček… stará garda je tady…tak budu psát tady.
Iwo - já už si vzpomínám. Mirenu má moje kámoška. Taky si to pochvaluje, mně akorát odrazuje to zavádění. Tak žeru prášky až si občas vzpomenu, takže moje antikoncepce je mi na prd :-)). Jinak do té doby než se mi narodila Amálka, jsem si říkala, že v žádném případě nebude chodit oblečená v růžové. A jaká barvička myslíš převládá v jejím šatníku? :-)) 95% věcí je růžových. No trošku jsem se zbláznila :-)))). Já si na sebe nic nekoupím, ale Amali má asi desatery šaty a desatery kalhoty…
Datez - zkus Dádovi dát ledovou Colu - hrozně to zabírá a doporučovala nám ji i naše doktorka. Trošku kofeinu snad zvládne. Ať se brouček co nejrychleji uzdraví!!!!! Ťuky ťuky na čelo, my jsme furt zdraví jako řípy…
Mějte se príma. Myšula

 
Abaja
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 19.09.06 17:43

Ahoj,
tak jsme přišli ze cvičení-teda cvičil Matěj, zítra Kuba, já si došla do cukrárny:-((  

Datez, tak to vypadá nadějně, Terka zachránce!
Tak napiš zítra a uvidíme, my máme volno, takže se rozhodni z hodiny na hodinu a my se přizpůsobíme:-))
 Abaja

 
Vall
Kecalka 270 příspěvků 20.09.06 09:03

Jsem zmatena. Já furt koukala do toho novýho deníčku a kde nic tu nic. A dneska kouknu do starýho a mám najednou spoustu čtení.  

Datez - Davídka je mi líto, doufám, že dnes už je to zase trošku lepší - my jsme měli asi něco podobného a opravdu to po dvou dnech přešlo. Na mě. Jinak já jsem neurolog, takže v těchto obecných ěcech se chovám jako obyčejná matka a snažím se používat selský rozum a zbytky vědomostí s medicíny. A hlavně se snažim nepanikařit, což mi teda moc nejde. Uatím se čtvrtkem předběžně počítám, ale kdyby se něco semlelo není problém to přeložit n jindy, jak psala Abaja.  

Tak se zatím mějte a pište. Pa Vall

 
Datez
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 20.09.06 10:41

Ahojky po ránu :o))  

Abajo a Vall - radši nebudu psát o zdraví naší rodiny. Radši ani nebudu myslet na to, že se zítra možná uvidíme. Jinak se toho asi nedožijeme :o((  Dneska přišla řada na mě, ale není to nic hrozného…no jsem fakt ukecaná, takže vám to přeci jen napíšu…ráno jsem se vzbudila a cítila jsem, že mám nějaké zamlžené oko. Mám ho celé rudé a trochu nateklé. Na:,–(ím si černé brýle a budu O.K. :o)) Jo a Dáda vypadá, že bude v pořádku. V noci už docela spokojeně spinkal. Teplotu jsem mu večer srazila Paralenem a od té doby ji nemá. Už pije i jí.
Přemýšlím, co mu zítra vezmu s sebou k obědu…aby to bylo dietní???? V Metropoli asi nic takového nebude…jedině nějaké rizoto???? Nebo přejet třeba do Globusu a tam mu dát br. kaši nebo suchou rýži…Když mu vezmu něco s sebou, tak kde to ohřeju???? A nebo mu dát studený oběd a večeři teplou. Ale to bych si pak nemohla dát ani já a Terka…
Ještě to promyslím…jinak to ale zatím vypadá, že pojedem :o)) ( ťuk, ťuk, ťuk…pro jistotu si budu říkat, že jedeme nakupovat a že tam třeba náhodou někoho potkáme )  

Iwo - Terka když byla malinká, tak jsem jí sama nikdy nic růžového nekoupila. Měla všechno žluté, béžové, různé odstíny hnědé ( měla jsem hnědý kočár ).Vlastně do teď jí r§žovou nekupuju, ale i tak toho má dost. No a Dáda…ten nosí růžové od malinka :o)) Dupačky, bodyčka, tepláčky, punčošky…a sluší mu :o)) Zrovna teď má na sobě růžové protiskluzky a růžovou mikinu s obrázky panenek…Terka má modrozelenožluté tepláčky a žluté body.
Taky většinou nakoupíme za peníze od babiček a tak…a od nás jakoby nic nemají :o(( Ale my jim prostě kupujeme, co je potřeba a kdy je potřeba. Myslím, že stěžovat si nemůžou :o))
Díky o info k Mireně. Pořád nevím, jestli si ji mám nechat dát??????!!!!!!!!!!  

Katcho - díky… Na ten roztok ORS jsem včera koukala…ale nelíbil se mi vzhledově :o(( Vypadal jak zkaženej!!! Koupila jsem mu probiotikum. A už se mi povedlo do něj 2× dostat Smectu.  Ke svému jídelníčku se radši rozepisovat nebudu…škoda mluvit :o((((  

Myšulo - colu máme taky…( včera jsem si večer jednu dala…dřív jsem takové věci vůbec nepila a poslední dobou…taky škoda mluvit :o(( )
Důležité je, že už má Dáda barvičku na líčku, úsměvavnou pusinku i očička, chuť k jídlu i k pití a taky na hraní. Teda ne pořád…teď zrovna se mě drží za tepláky a řve máma, máma…jdu ho chvilku nosit. Je přeci jen oslabenej a chce se víc nosit a častěji spí…škoda, že po kouskách a ne v kuse :o))  

Holky, asi je nesmysl, mít dva deníčky současně. Takže navrhuju…pojďte se přesunout do toho nového. Já jdu hned a čekám tam na vás :o))   Čauky Datez    

 
Abaja
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 20.09.06 10:58

Datez,
v Metropoli je KFC a tam mají bramb. kaši, dokonce mám pocit, že nebyla z pytlíku + tam jsou ještě další restaurace, takže myslim, že něco dietního seženeme:-)) Tím teda vůbec nechci předbíhat událostem, ty poloslepej pirát silnic s vřískajícíma potomkama,no, to bude teda hlína:-)) Kdyžtak dělám, že tě neznám:-)) Tak se držte a ty si to oko aspoň vykapej ophtalmoseptonexem.
 Abaja

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama