Proč asi nepojedeme na dovolenou

Rodičovství

... ale není to o penězích! Nebudu tu naříkat, že nemáme na Kanáry :)

Nevím, jestli to bude stačit na deníček, ale i tak se chci svěřit. Stručně, malému je teď tři a půl roku, a když se ukázalo, že prostě jedné noci nemůžeme spát doma, protože se bude u nás konat měření hluku, měla jsem svým způsobem i radost, že je důvod vypadnout ze stereotypu a „užít si výlet“.

No, dá se na to dívat různě, ale nic jiného stejně nezbývalo, než se vydat na hote a já holt už mám povahu snažit se vidět to lepší, když to tedy je možné. Tak jsem stáhla na pracovní počítač nějaké pohádky pro prcka, na tu chvíli, než usne, pro sebe oblíbeného Cohena, přibalila lahvinku Merlotu a těšila jsem se na to, až sebou kecneme na čistě povlečenou postýlku a po pár Patech a Matech a nějakém tom Cohenovi a Merlotu budeme chrupkat. Našla jsem si Apartmány Slovanská, kdo to v Plzni zná, ať si moc neťuká na hlavu, já jsem to neznala a z webu to vypadalo slibně.

Příjezd v pohodě, parkovací místo přes silnici se našlo, tak s taškou (já) a ještě větší igelitkou obsahující jenom gigantický nočník (prcek) jsme se vydali k ubytování. Zavolali jsme na určené číslo a měla ihned příjít otevřít paní recepční. Ale ozval se pán, jó, to jste vy, já ji tam hned pošlu… a zavěsil. Cože, odkud pošle? po asi 3 minutách volám zpátky, odkud že ta paní přijde, jestli z tohoto domu nebo snad z Lochotína… prý v klidu, o patro výš bydlí. No tak jo. Za další chvíli dorazila slečna, milá, vstřícná, pojďte dál. Jdeme. Vstupujeme do temné a neuvěřitelně úzké chodby, schody mezi patry se zdají neuvěřitelně strmé a dlouhé. Pach zatuchliny, plísně, myšiny a špíny (znám a nikdy nezapomenu, samostatný život jsem začínala na levném ale přiměřeně otřesném privátu a člověk se aspoň necítil sám, když občas potkal na schodech potkana… ).

Nakonec jsem byla ráda, že nebylo moc dobře vidět, kudy jdeme. Po cestě nahoru jsem střídala rozhodnutí otočit se a na blind hledat jiné útočiště a zkusit, zda vevnitř to bude přece jenom trochu podobné fotkám z netu. Mezitím jsme dorazili na místo, malej se znalecky rozhlédl a zkušeně umístil nočník do rohu ložnice, tak jak to má z domova osvědčené. Okamžitě vytáhl tašku s nářadím a jal se „odvzdušňovat“ topení, momentální hitovka, dělalo se u nás nedávno a dosud ho to nepustilo. V pohodě, usměvavý, klidný, tak ze mne spadla hrůza a zjistila jsem, že slečna i na světle je milá, vstřícná, čistá a upravená a ochotná. Privátek velice pěkně uklizený, no, pod postelí jsem to neprohlížela. Víno jsem odložila, abych se mohla případně rozhodnout vzít roha. Zaplaceno, zamčeno, přiměřeně vybaleno, malej přešel od odvzdušňování k dalším „opravám“.

Těším se, že bude klid. Ale ouha. Najednou si všiml, že v nářadí chybí METR!!! Jak jsme mohli zapomenout… a začala moje noc hrůzy. DOMŮ DOMŮ DOMŮ DOMŮ!!! UÁÁÁÁÁÁ DOMŮ DOMŮŮŮŮŮŮ!!! Ve zkratce, vydržel do půl druhé. Ráno bylo vysvobozením pro oba, s jakou radostí jsem házela klíček od apartmánu do schránky v té smradlavé příšerné chodbě, si dovede představit asi jenom ten, kdo podobný zážitek prožil taky.

Takže dva závěry. Apartmány Slovanská jsou fajn, ale než zavřete za sebou dveře, mějte zavřené oči a kolíček na nosu, za dveřmi pohoda. A za druhé, je možná dobré zkusit, jak prcek snese spaní mimo svou postýlku, než se vydáte na dovču, ono poslouchat DOMŮ DOMŮ DOMŮ DOMŮ někde u Brna po perném dni, to asi není přeci jenom to pravé ořechové. Jo, a pokud vínečko s sebou, taky uvážit, jestli přece jenom nebude nakonec třeba přesun.

Tak se mějte moc hezky,
Jana

Hodnotilo 37 lidí. Score 2.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Nejhodnější  08.02.14 09:28

Trochu nuda :nevim: denicek o nicem…

 
MegyS
Stálice 70 příspěvků 08.02.14 09:56

Deníček o ničem :nevim:

 
kalafunka1
Stálice 76 příspěvků 08.02.14 10:17

Nechci bejt zlá, ale tři a půl leté dítě nepotřebuje gigantický nočník a když se něco zapomene doma, tak se to dá vysvětlit raz dva. Jezdím s dětma na dovolené pod stan do chatek a na různá provizoria od jednoho roku. Mít je takhle rozmazlené, nevemou mi je ani do MŠ. Myslím, že spokojení nebudete ani na Kanárech :roll:

 
neumisa
Neúnavná pisatelka 18620 příspěvků 08.02.14 10:26

No… asi jsem krkavčí matka, ale nočník ve 3 letech bych brala jako svou vlastní neschopnost. A vřeštění kvůli zapomenutému metru do dvou do rána? Ani náhodou, to si mé děti fakt dovolit nemohly.

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 08.02.14 10:40

8o nechápu smysl deníčku :lol:

 
Fíková
Závislačka 4658 příspěvků 08.02.14 10:49

Tady jsou zas všichni chytrý… Mě to docela pobavilo. :)

 
CokeLady  08.02.14 11:41

Mně deníček nepřišel špatný, byl to prostě deníček o tom, jak strávili menší dobrodružství mimo noc doma.

Akorát já opět jako matka tyran byl pro pro 3,5 letýho fakt nervala nočník a kdyby neusnul v 8 večer, zavřela bych ho do skříně. :D Fakt bych se od něj nenechala tyranizovat do půl druhý kvůli chybějící blbý hračce. Prostě vlez k mámě do postele, nic se neděje, jsme tu spolu, spíme. Ale já holt nejsem maminka ťuti-nuti.

 
Regina Hero
Generální žvanilka 24022 příspěvků 2 inzeráty 08.02.14 11:57

Chceš říct, že jste ještě nikdy s malým nespali jinde než doma?

 
joaska  08.02.14 12:15

Pokud vyžaduje dítě nočník doma, taky bych mu ho s sebou vzala.
Pokud dítě řve, kvůli hračce, tak řve. Podle mne by se rozmazlovalo v případě, že by mu v noci pro ten metr jeli.
A pokud ještě nespalo ve svém věku mimo domov, tak nespalo. A teéd si to vyzkoušelo poprvé. Nevidím na tom nic tak zvláštního. :nevim:

za mne taky trošku nuda, ale jako matku bych si teda kritizovat nedovolila. Ahoj :mavam:

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22055 příspěvků 2 inzeráty 08.02.14 13:11

Já to nepochopila :nevim:

 
miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 08.02.14 14:05

A??? :roll:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 08.02.14 14:11

Tak než sálodlouze psát co mě šokovalo 8o 8o tak sračí asi jen-jaké si to uděláš, takové to máš at už při výběru jasně béčkového hotelu kam bych teda bešla ani v bídě, tak po výchovu dítěte

to že se malej teda ještě nikam nedostal, to okomentovat musim, proto že to mi přijde teda hrozný. to nikam nejezdíte??právě po téhle zkušenosti bys měla jezdit aby byl trochu otlučenej cestovatel..

 
Evka73
Ukecaná baba ;) 2462 příspěvků 08.02.14 15:18

Možná bych na konec dopsala že existuje spousta serverů které se zabývají recenzemi na různá místa, není špatné je před odjezdem kamkoliv zkusit navštívit a zjistit zkušenosti ostatních, co tam už byli.

K tomu že malý nikdy jinde nespal - nedivím se, pokud nebylo kam jezdit, nebrali si ho třeba prarodiče tak chápu. Moje zkusenosti z cestovanim s dětmi jsou dnes už velké, ale také jsem na některé věci prichazela za pochodu ve stylu pokus-omyl. Psala jsem si seznamy pro další roky… Internet bylo skoro sprosté slovo, doma jsme počítač neměli, ale právě díky němu je pro nás teď výběr místa jednodussi.

A nocnik jsem vozila dětem do 4 let, na dovolené k moři i na české zimní. Jasne že výlet zvladli bez něj, ale na delší pobyt jsem ho brala. Měli jsme malý cestovní. Nebo jsem vozila dlouho kočárek, do 5 let věku nejmladsiho, protože jsem v něm prepravovala věci a kocarek se hodil. A také by se mohlo spousta lidi zarazit nad věkem ditka.

 
teresa20  08.02.14 15:28

Ehm, taky jsem to nepochopila, co tím chtěl básník říci 8o :think:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 08.02.14 18:53

Mne to tedy neprijde tak strasny :nevim:
Mozna vic pozdeji cestovat a to ze maly zlobi v prostredi ktere nezna a jeste k tomu mozna poprve, tomu se nedivim ;) ;)

 
radúna
Extra třída :D 11337 příspěvků 08.02.14 19:13

Proč asi nepojedeme na dovolenou
A za druhé, je možná dobré zkusit, jak prcek snese spaní mimo svou postýlku, než se vydáte na dovču,

Já si myslím, že čím víc budete cestovat i na noc, tím lepší to bude.
Házet flintu do žita po jedné prořvané noci je nesmysl ;).
Ale je fakt, že řvát do půl druhé do rána? 8o No nevím, umím si rázně (pokud nepomůžou mírné domluvy) sjednat pořádek s dětmi a tohle by u nás neprošlo…

 
JanaK88
Závislačka 4281 příspěvků 08.02.14 19:55

Deníček se mi líbil, prostě něco ze života a hlavně dal se číst. Přece tu nemusí být jen deníčky o porodu. Díky za deníček :palec:

 
karolina.mauw
Kecalka 397 příspěvků 08.02.14 20:28

Zábavný příspěvek :kytka:

 
Olivyia
Kecalka 220 příspěvků 08.02.14 21:22

Deníček je fajn. Proč ne. Normálně ze života. Já zase nechápu, komentáře typu „u mě by to neprošlo“ a „to by si nedovolil“ a „takhle rozmazleného by nevzali ani do školky“. Tomu se opravdu jenom směju :mrgreen:. Protože každé dítě je jiné. Někdo je víc fixovaný na svoje prostředí, jiné bude spát třeba pod stanem celou noc. Někdo co se cítí v bezpečí blízko mámy a některým dětem je zas úplně jedno koho se chytí, hlavně že jdou. Na tom, že má nočník je co špatného? Máme ho taky u postele, když se malý v noci vzbudí a chce čůrat. A znám děti co do školky naběhly hned první den suverénně a děti co prořvaly týden, počůrávaly se, dokonce i strachy pokakaly. I ty vzali, protože nebyli rozmazlené, jenom si potřebovali zvyknout.

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 08.02.14 21:29

Normální deníček z normálního života :) jako bych se viděla:) ovšem nevidím důvod proč nejet na dovču, jen je potřeba pobalit všechno nezbytné nářadí :mrgreen:

Příspěvek upraven 08.02.14 v 21:33

 
věrasek80
Echt Kelišová 9380 příspěvků 08.02.14 22:47

Trochu nuda a aby syn kvůli hračce nespal do půl druhé ráno nevím nevím. mám dvě děti 9 a 19 měsíců a obě dvě znají spaní mimo domov od roku a vždy to probíhá v pohodě

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 08.02.14 23:16

@maminazplzne, Tvému dítěti je 3,5 roku, chová se jako vzteklé batolátko a Ty, místo aby ses zamyslela nad svým přístupem, sepisuješ bláboly „proč nepojedeme na dovolenou“. :roll: :roll: :roll:

Že ještě nespal mimo domov, to se i dá pochopit, však proč ne. Ale tady jsi z toho udělala drama jen a jen Ty - nedovedeš si zjistit informace o hotelu, do kterého jedeš (a pak se divíš)… a následně necháš tříapůlleté dítě předvádět podobné šaškárny do půldruhé ráno. Když Tě to baví, užij si to.

 
Anonymní  08.02.14 23:56

My zase minulé léto spali s děckem v parku ve stanu, když u nás dělali deratizaci. Nočník nebyl potřeba.

 
mickapicka
Kecalka 151 příspěvků 09.02.14 09:01

Me se denicek libil :palec:
A ty co tu kritizujou… copak znate podrobnosti? Kazde dite je jine, potrebuje vice ci mene casu se naucit nebo prizpusobit novemu. Nechapu proc jste tak zle, jak vosy na bonbon!

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 09.02.14 12:53

Trochu nuda… téma by šlo, ale chtělo to více rozepsat, něco nadsadit, něco přehnat, někde ubrat. Kdyby se to vyšperkovalo bylo by to úplně super ;)

Ale já bych radši měla mlčet 8o :zed: Za chvíli čekám až vyjde ten můj další deníček a to teda asi taky nebude zrovna šlágr. :mrgreen: Jsem to tentokrát semlela pátý přes devátý :roll: :mrgreen:

 
eneerka
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 09.02.14 13:17

@Olivyia Souhlasím s tebou ;)

 
joaska  09.02.14 13:19

@Cmochy pch, prej si asi bude muset joaska pockat :roll: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 09.02.14 13:29

@joaska Mnooo… :oops: :mrgreen: :mrgreen:

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 09.02.14 23:14

Jsem z Plzně a ty apartmány teda neznam a asi už je ani znát nechci :mrgreen: Ale tak já bych to řešila jinak, radši bych jela na tu jednu noc k rodičům ;) Nevím samozřejmě jakou máš situaci, zda by jsi mohla k rodičům nebo ne. CO se týče nočníku to je mi jedno a co se týče toho, že to byla první noc jinde pro malého jak doma, tak to bych se já upřímně zcvokla, malý je devět měsíců a už spala na tolika místech, zvykla jsem si jí tak a nedovedu si představit, že bych nemohla jet na dovču a nebo prostě k přátelům na víkend apod. Asi by jsi to měla zvážit a začít s malým více cestovat a nebo právě nechat přespávat u rodičů, pokud teda chceš samozřejmě, to je tvá věc. Jaký si to uděláš takový to máš.

 
Nika079
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 10.02.14 18:46

Jej, mě teda taky překvapilo, jestli ve 3,5 letech spí prcek první noc mimo domov, to bych se doma dávno zbláznila. Určitě bych ale s dovolenou nekončila, ale pro příště bych doporučila začít trénovat u kamarádky, která má taky děti nebo si vybrat penzion s dětským koutkem (v létě pak hřištěm).

 
maminazplzne
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 10.02.14 23:36
díky za ohlasy

…kladné i (většinou) záporné… aspoň člověk vidí, že kolem jsou živí lidi.

No, asi to nevyznělo jasně, my jsme byli první noc mimo domov tak nějak „za rozumna“, jezdívali jsme dřív, ale pak začala série nemocí (po nástupu do školky) a období dost hrozný, jedny píchané ouška za druhými, angíny… a samozřejmě objevil to, že domov může i když jenom na chvíli ZMIZET, a co na tom, že ze školky šel zase hezky s maminou domů… prostě DOMA začalo mít setsakra velkou cenu.

Nočník má dodneška u postýlky proto, že přestavujeme dům a i proto, abychom se trochu vybabrali z těch nemocí, nechci, aby mi v noci rozehřátý z pelíšku vystydl „na staveništi“. A tak jsem mu ten kousek domova prostě dopřála… a i když to není dost spartánská výchova, jsem s tím spokojená. :lol:

A to, jak milé je mít PROSTĚ SVOU postýlku, jsem si koneckonců uvědomila i já, proto jsem, ještě vyhřátá z krásně horké vany, na kterou jsem se po návratu domů těšila moc a moc, vypsala z toho znovuobjeveného dojmu, že prostě doma je doma. A jsem i za tuto zkušenost ráda. Vypadá to jako že o ničem, ale pro nás to má cenu.

Já to tady neberu jako literární koutek. Proto nenadsazuji, nepřeháním, nějak to nepotřebuju. Tak mi prosím, odpusťte vy, které jste čtením mého nezáživného zcela pravdivého povídání ztratily cenné minuty, které jste mohly věnovat nějakému blesku, AHA Online, nebo příběhu, kde tečou slzy proudem, a nakonec se všichni najdou a mají rádi až do smrti ;) nic ve zlým… někdo spisuje, někdo popisuje, já halt to druhé… a teď už se těším zase do SVOJÍ VOŇAVÉ POSTÝLKY. DOBROU :mavam:

 
wendyz
Povídálka 22 příspěvků 11.02.14 12:24

@maminazplzne :palec:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama