Proč je pořád všechno jinak?

O životě

Dnešní deníček se nebude výjimečně týkat mého těhu, ale naší plánované svatby.

Ano, za pár dní máme svatbu. Teda aspoň doufám, že do toho už nic nepřijde. :-)

Začnu od začátku. Někdy na začátku roku jsme se domluvili, že bychom se mohli vzít. Domluvili si termín na 19. března, že tou dobou by již mohlo být hezky…jenže pořád sněžila a dost mrzlo, tak nešla udělat plánovaná venkovní svatba.

Tak jsme termín posunuli na první letní den 21.června s tím, že celou svatbu uděláme jako zahradní slavnost u nás na chatičce. Od obřadu po následnou párty. Hosté měli spát ve stanovém táboře na parcele naší neteřinky…Postavit jsme měli zahradní altány. Od konce zimy, vozím na chatu všechny volné židle, podprdelníky a larysy, aby se hosté (hlavně ženy) mohli večer zabalit do tepla. Sestavuju jídelní lístek, plánuji pečení koláčků atd. Prostě celé si to chci udělat a připravit sama.

Jenže, přijedeme po těch deštích na chatu. Odemknu dveře a vidím, že mám chatičku do půlky vyplavenou. Jen na rozdíl od ostatních zaplavených při povodních, naše povodeň přišla střechou, která nevydržela ty přívaly vody… Celá chatička je dřevěná. O to je to horší. Zadní stěna je celá pokroucená, podlaha po kobercem za ty dva týdny deštů stačila chytit plíseň. To samé starý selský nábytek, který jsem tam měla. Bylo mi do pláče.

No co, převlékli jsme se a pustili do práce. Strhli a vyházeli koberce, nejvíc zasažený nábytek, vyhodili na zahradu a spálili. Spoustu věcí také vyházeli. Mužský natáhl na celou střechu obrovskou plachtu, aby měla chata šanci proschnout. A já se vrhla v rukavicích na kolena se špachtlí na seškrábání plísně a savem na dezinfekci, zapnula kamínka, aby to dřív vyschlo. Podlahou lze na několika místech udělat prstem díru. :-(

Také na zahradě je tak mokro, že se dá chodit jedině v holinkáchtak, že není kam posadit svatební hosty ani kam jim nechat postavit stany. Může někdo namítnout, že za těch 9 dní to vyschne. Ale tomu moc nevěřim, jsme dole pod kopcem a jílové podloží. Takže nejmíň měsíc to bude trvat.

Tak jsme se s mým nastávajícím domluvili, že si teda obřad uděláme jen samy dva se svědky a na úřadě. A že párty uděláme za měsíc, až bude sucho a chatu dáme do kupy.

Dnes mluvím s paní na matrice…Zase je vše jinak, na úřadě v létě neoddávaj. Ale nabídla mi svatbu v kapličce. :-) Tak doufám, že se nám do toho za těch 9 dní už nic nepřihodí.

Hodnotilo 6 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
ještěřice
Kecalka 182 příspěvků 62 inzerátů 18.06.13 04:19

Tak už je to do naší svatby jen tři dny. Zítra se jedem podívat na tu kapličku, podle fotek je to tam moc hezké. A jen tak mimochodem, ta naše zahrada je stále šíleně mokrá.
:kytka: :kytka:

 
beruska03
Kelišová 5394 příspěvků 18.06.13 06:57

Preji at uz se do te doby nic nevys..e ;-) a hlavne hodne stesti ;-)

 
Sonreir
Závislačka 4697 příspěvků 18.06.13 07:23

Klobouk dolů před tvou trpělivostí…přeji krásnou svatbu :kytka:

 
korzet
Kecalka 107 příspěvků 18.06.13 07:46

Nejlepší a nejlevnější je vzít dva svědky a jít na radnici ;)

Příspěvek upraven 18.06.13 v 07:46

 
Lemuska
Kelišová 5342 příspěvků 18.06.13 08:01

Hodne stesti :hug: Vsak uz jste si to spatne vybrali a stesticka vam naprsela cela povoden. Uvidis, budete mit kraaaaaasnou svatbu!!!

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 18.06.13 08:20

Hodně štěstí, teď už to bude jen dobrý:) Všechno jste si vybrali:)

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 18.06.13 09:25

Tak ať už to teď je jen a jen lepší :kytka:

 
Mexxy999
Ukecaná baba ;) 1233 příspěvků 18.06.13 14:25

Moc držím palce, jsme v podobné situaci. Nám chatku voda zaplavila, ale zvládli jsme na poslední chvíli objednat restauraci..:D Bude to dražší, ale aspoň bez práce.. :jazyk: Jinak máme stejné datum svatby, tak si držme palce ať nám vyjde pěkné počasí… :hug:

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 18.06.13 22:09

Taky se budu za pár dní vdávat 29.6 ;) Tenhle problém taky moc nemám první plán byl v prosinci ale bylo by to tak na rychle že by už se to nestihlo tak sme to přeplánovali na ted, ale co čert nechtěl mojému tátovi objevily rakovinu a co hůř mám cca dva týdny před svatbou a on leží v nemocnici ještě ze zápalem plic. Chtěli jsme to odpískat, ale tatka si to nepřeje. Tak sna se nějak zbrchá a dá troochu do kupy a aspon na obřad aby mě dovedl k oltáři dojede uvidíme… Vím že to není vyplavená chata je to zase něco jiného, ale uklidním tě nejsi v tom sama a chci říct, že sou i horší věci… Věř nejdůležitější je, aby ste spolu byly štastní a spokojení do života vám přeji abyste vykročily tou zprávnou nohou a aby se vše povedlo, tak jak vy si přejete. Už to nebudeš jen ty a on už to budete oficiálně vy ;)

 
ještěřice
Kecalka 182 příspěvků 62 inzerátů 20.06.13 00:05

Martinko, budu na tebe myslet, snad se tatka zmátoří ze zápalu plic, aby měl sílu vypořádat se s tou ošklivou potvorou, která nám krade rodiny a přátele.

Holky moc vám všem děkuju za podporu. Už druhou noc nespím a chystám vše pro hosty…občerstve­ní…klukům košile…jdu si dodělat nějaké poslední úpravy pro sebe, a snad už budu moct klidně spát. :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

Zítra na mě myslete, čeká nás primotrimestrový screeaning a genetika…dost se bojim, po loňských dvou potratech. A potom hurá na chatu a na svatbu. Přítí deníček bude o tom, jak jsme to všechno zvládli :mavam: :* :*

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama