Proč miminko nechce maminčino mlíčko

Ostatní
  • emimino
  • 05.03.02

Milá Šárko! Mám tříměsíční holčičku a nevím si s ní rady. Od narození kojím každé tři hodiny, bez problémů. Až teď se holčička začala při jídle velmi vztekat. Vůbec nevím, čím to je a jak tomu zamezit. Ani lékařka mi nedokázala poradit. Předem děkuji za radu. Lucie

Ahoj Lucko,
příčin může být několik, ale za nejpravděpodobnější bych viděla, že je zpožděn vypouštěcí reflex - mléko tedy začne téct později a teče zpočátku pomaleji.
Pokud mohu radit, tak zkus před kojením odstříkat trošku mléka, abys spouštění mléka trošku urychlila.
Také se zamysli nad tím, zda nemohlo něco změnit chuť mléka - změna stravy, nástup menstruace, užívání léků, zahájení cvičení atd.
V každém případě se nenech odradit a pokus se potíže překonat a kojit dále. Šárka

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.02 23:39

Milá Šárko,
já jsem měla ten samý problém. Čtyři měsíce jsem kojila dceru po 4 až hodinách, v noci vůbec nebo jednou. A najednou se frekvence snížila na 2 až 3 hodiny i v noci. Byla jsem z toho zoufalá. Dcera se často odpojovala, vztekala se a bručela jako medvěd. A po týdnu jsem dostala svou první menstruaci po porodu a jako mávnutím kouzelného proutku se všechno vrátilo do původních kolejí. Ovšem, jen do příští menstruace.
Vydrž, ono se to zase spraví.
 Míša

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.02 04:49

Ahoj Lucko
Muze to byt jak rika Sarka zpozdenym reflexem a nebo mam vlastni zkusenost maly mi to delal take dost casto a stale dela, nekdy proto ze ma plne brisko a uz nechce papat a nekdy kdyz vim ze ma hlad tak ho prendavam vzdy s prsu ke prsu az se prestane vztekat a zacne papat zjistila jsem ze to dela casteji kdyz je unaveny a pak vetsinou u kojeni po nejake dobe usne.

s pozdravem Zdenka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.02 21:51

Ahoj Moje dcerka se začala u kojení vztekat už v prvním měsíci života.Problém byl v tom že odmítala i koj. láhev.Násilím jsem ji musela strčit bradavku do pusenky a za stálého natřásání a plácání po zadečku kojila.Třeba půl hodiny.Byl to maraton.Vydržela jsem takhle kojit půl roku.Nyní už žádné mléko opravdu nechce.Vařím jí zeleninu ,jí mléčné kaše,ale mléko z koj.láhve ani z hrníčku nechce.

Vložit nový komentář