Proč některé Vámi odeslané články u nás nemůžete najít?

Ostatní

Nejdříve chci napsat, že nebýt vás a článků, které nám posíláte, tak bychom to mohli zabalit a eMIMINO by přestalo existovat. Oba s manželem chodíme do práce a bohužel už na psaní nemáme téměř žádný čas.

Přesto ale některé články, které nám pošlete u nás na stránkách nenajdete.
A věřte, není to recenze z naší strany.

Pokud jste článek nenašli, tak nejspíše proto, že je to :

1. článek, který obsahem a délkou nelze zařadit jako článek na hlavní stránku. Takové články patří do komentářů nebo do diskuzního fóra. Ćlánky vracíme pisateli zpět (ale pouze tehdy, když na něj máme nějaký kontakt - buď jej zadal přímo v textu článku, nebo je to registrovaný uživatel). Pokud na pisatele kontakt nemáme, pak článek neuveřejňujeme. Dříve jsme je sami zkopírovávali do diskuzního fóra, ale bohužel jich bývalo tolik, že jsme to vzdali.

2. nebo se jednalo o článek napsaný účelně jako článek reklamní. Podobné články uveřejňujeme, ale pouze po předchozí dohodě mailem.

Je mi velmi líto, když některé z vás se cíti dotčené, když jim článek neuveřejníme a napadají nás, že jim nechceme pomoci. Opak je pravdou, a většina z vás to ví. Pro všechny ostatní - snažíme se pomoc jak jen to jde. Denně odpovídám na několik mailů a přestože se otázky často opakují, přestože by pisatelky našli odpověď přímo na eMIMINU, stále odpovídám a nikoho jsem nikdy neodbyla.

Všem spoluautorkám moc děkuji za příspěvky a jejich pomoc a jim i vám ostatním přeji hodně zdraví a štěstí a rostoucí bříška a klidné porody a hodné děti a príma partnery a ......... a hlavně krásné počteníčko na eMIMINU

šárka

Váš příspěvek
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 06.11.04 14:53

Milá Šárko,
naprosto chápu Tvůj vysvětlující článek a děkuji ještě jednou a opět Tobě a Zdeňkovi za práci, kterou pro nás všechny odvádíte.
Osobně souhlasím s tím, že kolikrát se objeví „něco“ , co je na hlavní straně mezi články a skutečně to článek není, spíše výkřik o pomoc, i když naléhavou, ale jak píšeš, pro ty je prostor v diskuzích a dost to tam žije, snad ještě nebyl dotaz, který by nenašel odpověď. Myslím, že Vaši práci děláte opravdu dobře a udržujete tím e-mimino přehledné pro ty, kteří si na jeho určité „schema“ zvykli a dobře se v něm takto orientuje, podle mne lépe než na jiných serverech s obdobnou tématikou, nechci samozřejmě jmenovat a hanit.
S poděkováním
stálá a denní čtenářka :-))
Claudie

P.S. Tím vůbec nechci znevažovat Dianin problém (viz „článek-dotaz“ níže) a přeji jí zdravé miminko

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 06.11.04 16:40

Ahoj Šárko!

Já vidím veliký problém v tzv. „osobní zkušenosti“. Probírá se tu řada témat, která patří k posouzení odborníkům. Je to sice osobní zkušenost, když někdo napíše „porod nic není, vůbec to nebolí“, jenže..... :o) Setkala jsem se s tím u článku o Amniocentéze. Určitě tu nikdo nepíše, aby ostaním nějak špatně poradil nebo ublížil, ale takový „pocitový“ článek může postrádat základní údaje a je tudíš zavádějící (i když dobře míněný). Myslím, že podobné příspěvky potřebovaly komentář, případně vysvětlení odborníka.

Opět se nabízí otázka, zda oslovit nějaké ochotné odborníky a z čeho je platit. Já bych navrhovala dobrovolné příspěvky. Všichni si vaší práce vážíme a víme, že není jednoduchá, některé z nás tu visí denně, tak proč nepřispět korunkou? Koruna denně to je 365,– za rok, kdo chodí méně často, může přispět dle vlastního uvážení. Když máme na připojení, tak by nás to snad nezabilo. Stačilo by uvést číslo konta (vážným zájemcům mailem). A bylo by i na výhry do soutěží a jiné potřebné výdaje.

Alice

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 06.11.04 20:14

Alice,
už se tu ten nápad probíral několikrát a já ti nevím. Když potřebuju vědět medicínský názor na nějaký problém, tak si vlezu na některý ze zdravotnických serverů, když půjde o vysloveně těhotenské, prenatální a neonatální specifikum a nenajdu to na zdravotnických webech, jdu např. na ten nejmenovaný a tudíž nehaněný web.
A vlastně si na emimino chodím právě pro ty osobní zkušenosti, které se občas od těch doktorských dost liší. Zažila jsem několik doktorů schopných říci vyšetřovanému nebo ošetřovanému: „Co blázníte, vždyť tohle nebolí!“ A bylo vymalováno. Ovšem žádný porodník nikdy nerodil a i ti jsou schopni tvrdit podobné.
Takže já myslím, že i když bych občas ráda nějaký ten kontakt na odborníka, abych se mohla konkrétně zeptat, tak není nutné to řešit tady. Stránek s lékaři, kteří rádi odpovídají na dotazy, je docela dost. A podobné je to s psychology.
A bojím se, že když se to zavede tady, tak tyto stránky ztratí svůj příjemně žvatlací charakter a tu pocitovost. A navíc si myslím, že pak ubereme času našim milým adminům na dokonalou péči o nás, budou muset víc pečovat o placené přispěvovatele na úkor těch platících.
To ovšem neznamená, že by nebylo možné či vhodné dát vědět nějaké to konto na dobrovolné příspěvky, už jen třeba proto, aby časem některý prostor nepohltila reklama nebo pro různé soutěže.
Měj se
 Romana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 06.11.04 23:02

Plně s Romanou souhlasím.
Jana

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 06.11.04 23:05

Ahoj,
taky si myslím, že to Romana napsala zcela výstižně. Pro odbornou radu si člověk může zajít k odborníkovi, emimino je tady kvůli něčemu jinému - zkušenostem, podpoře a pohlazení na duši. Šárko, Zdeňku, díky za to, za to jak to je.
 Sylva

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 06.11.04 23:17

Alice, napad to neni uplne spatny, ale docela se bojim, k cemu by to vedlo…

  1. Pro Sarku a Zdenka by to byla zhruba 2× ne-li jestli jeste vickrat tolik prace… A mam pocit, ze toho pro nas vsechny delaji uz opravdu hodne.
  1. Emimino by to nasmerovalo jinam… Ted je to skvely pocitovy server, kde se da dost zjistit a najit, prave po te neodborne, prozitkove strance. Navic odbornost se da najit jinde. A koneckoncu i na emiminu, vzdyt mamky si sdeli, co je potreba…
  1. Jak zajistit, ze odbornici, kteri budou prispivat, zajisti opravdovou siri spektra odbornych nazoru? Vzdyt mezi odborniky se da najit jak zaprisahly priznivec tak i odpurce napr. prirozenych porodu, dlouhodobeho kojeni, casneho ockovani deti a ted honem rychle nevymyslim, ceho jeste…
  1. Existuje jedno zlate pravidlo - nevrtat do toho, co funguje. A emimino funguje skvele, ne? Mozna by se zmenilo tak, ze by to uz prste nebylo ono…

Ja bych emimino nemenila.
Lesina

slniecko2
Kecalka 178 příspěvků 09.11.04 10:57

Šarko a Zdenku,

odvazdate skvelu pracu a pripajam sa ku komentaru od Romany.

Slniecko (Gabi)

Ivulda
Povídálka 22 příspěvků 09.11.04 12:33

Už jsem několikrát uváděl, že eMimino čtu rád a hltám zde praktické rady týkající se všerůzné péče o miminko jako budoucí tatínek, který chce být v obraze.
Protože jsem počítačník a navíc zvídavý tvor, prošel jsem více miminkovsky zaměřených serverů, a musím se přiznat, že žáden jiný není právě takový jako eMimino. eMimino nám prostě sedí a už dávno nehledáme informace jinde. Vše podstatné lze nalézt zde.
Zejména, když si uvědomím, že se tomuto portálku věnují Šárka a Zdeněk jen tak, pro radost a potěšení vlastní a nás, kteří si eMimino oblíbili, vyslovuji hluboké uznání a poděkování za jejich skvělou práci.
Spousta internetových portálů vznikla z komerčních důvodů, s myšlenkou možnosti rychlé návratnosti a zisků.
**eMimino šlo cestou jinou, cestou nadšení a zápalu pro práci. Proto je jiné. Je čtivé, živé a poutavé. A zejména úspěšné. Ještě jednou dík.

**Padnout únavou Šárku se Zdeňkem určitě nenecháme a v případě, že by o tuto pomoc projevili autoři webu zájem, rád přiložím ruku k dílu a nabízím pomoc se správou, rozšiřováním či moderováním některých částí tohoto publikačně zaměřeného webu.
Jsem přesvědčen, že by se našli také další aktivní čtenáři, kteří by byli ochotni třeba právě s moderováním některých částí pomoci.

Ivo a Zuzka Byrtusovi

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 09.11.04 14:14

Šárko a Zdeňku i já Vám chci moc poděkovat za to,že jste založili tyto stránky, které mě prostě chytli u srdíčka a už nepustili a postupně se ze mě stal závisláček :-D
Je skvělé mít se kde vypovídat načerpat nějkaé zkušensoti od jiných liddiček a za snažilky snad můžu říct, že nám tyhle stránky moc a moc pomáhají projít naší trnitou cestičkou za miminkem. Děkuji Maru

Vložit nový komentář