projekt - Sobotní škola pečení, aneb kde se peče, tam je dom

Ostatní

Celorepublikový projekt „Hera Sobotní škola pečení startuje prvním kurzem v sobotu 14. dubna 2007 v osmi dětských domovech: v Budišově nad Budišovkou, Nechanicích, Praze, Písku, Pyšelech (okr. Benešov), Šumperku, Ústí nad Labem a Zlíně. Kuchyně dětských domovů se o sobotách stanou místem, kde zájemci z řad veřejnosti postupně proniknou pod vedením předních odborníků cukrářského řemesla do tajů dezertů a moučníků. Registrace účastníků na tuto ojedinělou akci začíná právě dnes.

Sobotní školu pečení organizuje značka Hera, po odborné stránce ji garantuje Asociace kuchařů a cukrářů a patronkou akce je herečka z oblíbeného seriálu Rodinná pouta Petra Špindlerová. „Stát se patronkou akce „Hera Sobotní školy pečení" jsem se rozhodla proto, že chci podpořit skvělý projekt, při kterém se účastníci naučí něco nového a děti si smlsnou na dobrotách. Navíc vznikne zajímavé „pečící" DVD a výtěžek z jeho prodeje bude odveden zúčastněným dětským domovům. vysvětluje Petra Špindlerová a dodává: „Nejvíce se těším na natáčecí dny, kdy dopoledne budeme péct s dětmi z dětského domova a odpoledne pak s účastnicemi kurzu."

Během sedmi sobotních lekcích proniknou účastníci kurzu do tajů přípravy koláčů, dortů, zákusků i cukroví. Svým pečením nejen obohatí domácí stůl, ale také provoní dětské domovy, ve kterých budou akce probíhat. Zároveň se stanou i hlavními hrdiny natáčeného DVD, kde budou zvěčněné všechny recepty, postupy, chyby, triky, návody i výsledky.

Detailní informace o akci, včetně míst konání, časů, registračního formuláře i podmínek pro účastníky najdete na www.hera-peceni.cz/skola nebo www.skolapeceni.cz . Získat další informace či zaregistrovat si lekci pečení mohou zájemci i telefonicky na čísle 844 222 844.

Pavlína Berzsiová
Víceprezidentka Asociace kuchařů a cukrářů ČR
Odborná garantka projektu ** Od roku 1991 je členkou asociace kuchařů a cukrářů. Věnuje se pedagogické činnosti, pracuje především se studenty gastronomických škol a mladými odborníky. Pořádá semináře, v rámci kterých představuje nejnovější trendy v cukrářské výrobě.

Pečení a vaření k životu rodiny neodmyslitelně patří. Není rodina, ve které by se netradovaly vyhlášené pochoutky a speciální recepty. Ale nenechme se mýlit, kuchyně už dnes není jen dominantou žen. Při mezinárodních soutěžích má člověk pocit, že je tomu téměř naopak! **

Pro mne je pečenínejen povolání, ale především koníček. Protože mám rodinu, vařím a peču také doma. Ve svém synovi mám vydatného pomocníka. Jsem přesvědčena, že je to tím, že jsem ho nikdy nevyháněla z kuchyně. Už jako malé dítě chtěl při pečení pomáhat.
Kdykoliv projevil zájem, snažila jsem se ho „zaměstnat" a umožnila mu zapojit se.
Ze společné práce jsem nedělala povinnost, ale zábavu. Brzy se pro nás kuchtění stalo rituálem a dodnes mi, dnes již dvanáctiletý výrostek, stále rád pomáhá.


„HERASobotní škola pečení"

Tento projekt měnadchl myšlenkou přiblížit slané i sladké pečení právě začínajícím kuchařkám. Je určen zejména mladým maminkám, kterým záleží na dobrém stravování jejich rodiny, na domácí kuchyni, ale často jim chybí potřebné zkušenosti a bojí se prvního neúspěchu.

To jsem měla na paměti i při výběru a sestavování receptů pro Sobotní školu pečení. Když se podíváte na fotografie hotových výrobků, které se účastnice naučí, sliny se sbíhají
na jazyku, a přitom jsou všechny velmi jednoduché. Rozhodně při nich malý dětský pomocník nebude překážet. Příprava ve většině případů netrvá déle než půl hodiny
a výsledek je úžasný.

Sobotní škola pečení nepotěší jen pár účastníků. Společně s herečkou Petrou Špindlerovu navštívíme postupně všechny vybrané dětské domovy a přímo v kurzu budeme natáčet DVD kuchařku. Výtěžek z jejího prodeje se vrátí zpět do dětských domovů. Věřím, že ji veřejnost přivítá a DVD se stane dobrým rádcem i pomocníkem v mnoha rodinách. A protoževyjde před Vánoci, tak i hezkým vánočním dárkem.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek