projekt - Sobotní škola pečení, aneb pozvánka č. 1

Ostatní

Pozvánka do dětského domova Radost v Praze 10 Dolních Měcholupech První lekce Sobotní školy pečení,která je určena všem začínajícím hospodyňkám ale i těm zkušenějším, které se chtějí něco přiučit od cukrářského profesionála, proběhne 14. dubna 2007 od 14.00 do 18.00 hod. v dětském domově Radost v Praze 10 Dolních Měcholupech, ul. Čs. Tankistů 277.

Pod odborným vedením Petry Týmové, členky Asociace kuchařů a cukrářů ČR, se účastnice naučí připravit tři druhy těsta a upéct tři variace závinů: jablečný, ořechový a šunkový se sýrem a sezamovými semínky.

„V našem dětském domově vedeme děti k spoluodpovědnosti a účasti na domácím dění. Děti s vychovateli pravidelně pečou a vaří. Uvítali jsme možnost, že se vychovatelé i děti mohou Sobotní školy pečení účastnit a naučit se nové recepty a tipy," uvádí Mgr. Jolana Polzová, ředitelka dětského domova Radost.

* Sobotní škola pečení je celorepublikový projekt, probíhající zároveň v osmi dětských domovech. V sedmi tématicky odlišných lekcích zvládnou účastnice pod vedením předních odborníků cukrářského umění tradiční, sváteční, slané i sladké pečení. Sobotní škola pečení pomůže spolupracujícím dětským domovům jednak věcnými dary v podobě kuchyňského vybavení a dále finančním příspěvkem z prodeje DVD Kuchařky. DVD Kuchařku natočí přímo s účastnicemi kurzu v jednotlivých dětských domovech patronka projektu, herečka z oblíbeného seriálu Rodinná pouta, Petra Špindlerová. Sobotní školu pečení organizuje značka Hera, po odborné stránce ji garantuje víceprezidentka Asociace kuchařů
a cukrářů Pavlína Berzsiová. *

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek