projekt - Sobotní škola pečení, aneb více o projektu

Ostatní

Sobotní škola pečeníje určena zájemcům z řad veřejnosti, zejména mladým ženám a maminkám, které s pečením teprve začínají. Zároveň se jedná o velmi ambiciózní charitativní projekt, jehož konečným přínosem by měl být několikamilionový příspěvek zúčastněným dětským domovům.

Heraje rostlinný tuk určený speciálně na pečení. Za svých 35 let existence na českém trhu si získala maximální oblibu mezi českými hospodyňkami a stala se jejich tradičním pomocníkem. Pečení v našem povědomí neodmyslitelně patří k domovu. Narozeniny, svatbu, Vánoce, Velikonoce ani posvícení si nelze bez tradičního pečiva představit.

Proto Hera přichází s projektem „Sobotní škola pečení", který nabídne příležitost všem zájemcům, kteří chtějí do tajů pečení proniknout, potěšení z pečení si vychutnat a připravit něco dobrého svým blízkým. Sobotní školy pečení přináší pohodu rodinného krbu i do osmi dětských domovů, kde se budou kurzy konat.

Popis projektu

Sobotní škola pečeníje určena zájemcům z řad veřejnosti, zejména mladým ženám a maminkám, které s pečením teprve začínají. Zároveň se jedná o velmi ambiciózní charitativní projekt, jehož konečným přínosem by měl být několikamilionový příspěvek zúčastněným dětským domovům.

Sobotní škola pečení se bude konat v osmi dětských domovech pod vedením zkušených lektorů, členů Asociace kuchařů a cukrářů ČR, nositelů českých i mezinárodních profesních ocenění.
Odbornou garantkouse stala paní Pavlína Bersziová, víceprezidentka Asociace kuchařů a cukrářů ČR.
Patronkou projektuje divadelní a televizní herečka, paní Petra Špindlerová, která postupně jednotlivé dětské domovy navštíví. Dopoledne bude péci s dětmi, odpoledne v rámci kurzu s účastníky natočí DVD kuchařku. Tato kuchařka vyjde v nákladu 50.000 ks, na trh bude uvedena před letošními Vánocemi a její výtěžek bude věnován zúčastněným dětským domovům.

V průběhu kurzu mladé hospodyňky proniknou do tajů sladkého i slaného pečení pro různé příležitosti. Zkušený lektor je naučí poradit si s jednoduchými moučníky, slaným pečivem, ale zvládnou i slavnostní narozeninový dort. Nebudou chybět ani tradiční české recepty na bábovku, koláč, buchty, vánočku nebo vánoční cukroví. Škola nezapomíná ani na moderní a jednoduché rychlovky, jako pizzu či oblíbené muffiny. Účastnice si vše vlastnoručně vyzkouší. Lektor jim vždypředstaví suroviny, popíše technologický postup, společně vše připraví a upečou. O hotové dobroty se podělí s dětmi z dětských domovů a bohatou výslužku si odnesou i domů. Na každé lekci získají receptys přehledným popisem přípravy.

Jednotlivé lekce budou probíhat zároveň ve všech dětských domovech vždy v sobotu od 14.00do cca 18.00 hod v následujících termínech:

**Termíny a témata jednotlivých lekcí: **

14. 4.Záviny
28. 4.Sušenky
19. 5.Koláče
9. 6.Dorty a zákusky
23. 6.Slané pečivo
15. 9.Tradiční pečení
(v dětském domově v Praze 10 tato lekce proběhne 22. 9.)
13.10.Cukroví

****
Registrace účastníků a cena

Protože je kapacita kurzů v dětských domovech různá, pro zájemce je nezbytné si kurzy v dostatečném předstihu rezervovat na webových stránkách www.skolapeceni.cz, www.hera-peceni.cz/skola, nebo na bezplatné telefonní lince 844 222 844.

Zájemci si mohou objednat jednotlivé lekce nebo celý kurz (všech 7 lekcí najednou). Cena jedné lekce je 450 Kč, cena celého kurzu, tj. 7 lekcí, 2.700 Kč (účastník tak získává jednu lekci zdarma). Absolventi celého kurzu navíc dostanou praktickou zástěru a originální kuchařku „Sobotní školy pečení"s foto­grafiemi přípravy všech receptů, které se během lekcí naučí. K tomu ještě mají možnost získat volnou vstupenku pro svou kamarádku/kamaráda na jednu lekci.

Internetová soutěž o volnou vstupenku

Soutěže se mohou účastnit ti zájemci, kteří si objednají celý kurz elektronicky na webových stránkách "Sobotní školy pečení”. Podmínkou zařazení do soutěže je odeslání nejvypečenější příhody, kterou zažili s troubou. Uzávěrka soutěže
je 7. 4. 2007. Formulář pro zaslání příhody se při elektronickém objednání kurzu objeví automaticky.

****
DVD kuchařka

Herečka Petra Špindlerová a víceprezidentka Asociace kuchařů a cukrářů ČR Pavlína Berzsiovánavštíví s natáčecím štábem postupně všechny zúčastněné dětské domovy, kde budou přímo v rámci jednotlivých lekcí s účastnicemi kurzu natáčet DVD kuchařku. Kuchařka vyjde před Vánoci v nákladu 50 000 ks. Výnos z prodeje této kuchařky se rozdělí mezi zúčastněné dětské domovy.

****
Adresy zúčastněných dětských domovů

Dětský domov Budišov nad Budišovkou
747 87 Budišov nad Budiškovou

Dětský domov Nechanice
Hradecká 267
503 15 Nechanice

Dětský domov a školy Písek Šobrova 111 - Budějovické předměstí,
397 01Písek ****
Dětský domov Radost Čs. Tankistů 277
Praha 10 - Dolní Měcholupy**** ****
Dětský domov Pyšely
Senohrabská 112
251 67Pyšely - okres Benešov

Dětské centrum Pavučinka
Dr. E. Beneše 903/13
787 01Šumperk

Dětský domov Ústí nad Labem
Truhlářova 526/16
400 03Ústí nad Labem - Střekov
Dočasná adresa:
5. Května 3/13
403 32Povrly

Dětské centrum Zlín
Burešov 3675
760 01Zlín

Natáčecí dny s Petrou Špindlerovou

14. 4. Dětský domov Pyšely
28. 4. Dětský domov a školy Písek
19. 5Dětský domov Ústí nad Labem
9. 6. Dětský domov Nechanice
23. 6. Dětský domov Budišov nad Budišovkou
15. 9. Dětské centrum Pavučinka
22. 9.Dětský domov Radost
13. 10. Dětské centrum Zlín

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek