Prosba o radu s nepříjemnou kolegyní

Ostatní
  • 20.02.04

Ahoj všem, Jsem už dlouhodobou navštěvovatelkou těchto stránek, ale nikdy jsem se aktivně nezapojila. Teď jsem se ale rozhodla, že Vás požádám o radu, protože už je mi ze všeho pěkně nanic. Je mi 23 let a tak nějak od dubna chci přestat brát tabletky a zkusit otěhotnět. To ale ještě není můj problém. Pracuji v jedné soukromé firmě jako účetní ještě s jednou kolegyní, ta kolegyně je jen o 8 let starší a ve firmě je o 3 měsíce déle než já. Má dvě děti. A v tom je ten problém.Jedno chodí do školy a druhé do školky. A v poslední době pokaždé, když mají být ve škole prázdniny (podzimní, vánoční a u nás příští týden jarní), tak to mladší nějakým zázračným způsobem onemocní, a ona s nim zůstane doma, pochopitelně přes celé prázdniny a já za ni musím dělat její práce, protože nepočká.

Máte s tím některá nějakou zkušenost? Nevím, jestli si s ní mám promluvit, nebo to nechat být a užírat se, bojím se, abych pak neměla problémy s otěhotněním, kdybych byla pořád ve stresu. Abych řekla, tak už mě to moc nebaví, ale ta práce je dobrá a kvůli takovéhle práce jsem studovala a jinou podobnou bych tady u nás určitě nenašla, když jsem takhle mladá.

Už jsme spolu měli v loňském roce problémy, když jsme se dohodly, že dovolenou si vezmu já, když ona byla týden předtím datem 2 týdny doma s nemocným dítětem, ale nakonec přišla, že si dovolenou bere ona a tečka. Tak jsem se s ní přestala bavit, prostě tichá domácnost a ona se šla vybrečet k šéfovi, ten mi to vpálil, že když to nedáme do pořádku, tak že obě poletíme. Tak to pěkně děkuji, za její manýry přijít o práci.

Vím, že můj problém nemá asi s vašimi problémy s otěhotnění, těhotenstvím a mateřstvím asi moc společného, ale vy jste mi tady přišli jako bezvadná parta a já bych také ráda přivedla na svět spokojeného a zdravého človíčka. Doma moc podporu nemám, přítel radí radikální řešení, prostě ať jí to vpálím a nemluvím s ní, protože takovéhle naschvály se nedělají, ale já nevím.

Ještě bych uvedla jeden příklad. V předloni v létě jsme byli na dovolené na Slovensku. Kolegyně měla dovolenou termínem hned po mě a bylo kvůli tomu hrozné zle a přišla mi od ní zpráva na dovolenou? musíš přijít do práce, jinak bude zle. Takže já jsem musela přijet ze zaplacené dovolené o den dříve, a ona, která dovolenou zaplacenou ještě neměla nemohla prostě na dvě hodinky přijít do práce a předat mi papíry, práci a informace. Musela jsem ustoupit já a přijít o několik set korun. V loni jela na dovču v červnu a v termínu těsně před mou dovolenou se náhle rozhodla, že si vezme ještě jeden týden. Ale díky bohu přišla v pátek na hodinu abych jí předala informace. Letos to bylo také moc zajímavé, já jsem jí nahlásila termín celozávodní dovolené mého přítele, že prostě v tom termínu budu mít dovolenou já, protože jinou možnost nemám a ona se rozhodla mi do té mé zasáhnout 4 dny. Což samozřejmě nejde. Naštěstí si to přesunula o týden dřív ale vmetla mi, že to bude stát o 1000,–- korun víc. A to jsem jí musela říct, že se pravděpodobně budeme brát těsně před dovolenou, jinak by se asi nerozhodla termín posunout. Přítel se ale ještě k termínu nevyjádřil, jen že se letos vezmeme a mám teď na talíři, že jestli se nevdám, tak uvidím, že si ivůli mě musela připlatit. A je toho ještě víc, ale nebudu Vás unavovat, jen bych od Vás moc potřebovala poradit, co mám dělat, protože jsem z ní už zoufalá a nebaví mě to. A víc hlav víc ví a Vy mi určitě dokážete nějak rozumně poradit.

Moc díky. Předsnažilka Peťula

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.04 18:45

Peťulo,
nevím jak bych Ti pomohla, ale asi bych to udělala následovně: e-mailem nebo nějakým způsobem bych šéfovi nahlásila dovolenou s kopií na její jméno. Pokud by se to někomu nelíbilo, tak bych argumentovala zaplacenou dovolenou. Nevím jak to je přesně, ale pokud máš nahlášenou dovolenou a zaplacenou a musíš ji zrušit případně přerušit, měl by Ti zaměstanatel uhradit nějaké „škodné“.

Evka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.04 21:21

Ahoj, jako účetní taky dělám, teďka dokonce sedím opět v práci a makám. Byla jsem si domů jen odskočit, a zase dělám…nevím sama do kdy. Kolegyni na účto nemám, takže je to všechno na mě. Takže si dovedu představit kolik toho asi obě máte, ale o nemocenských a OČR v době dovolených, vánoc, svátků vím své a nedělají to dnes už jen ženy ale i muži.
Pokud se mám vyjádřit k tvému příspěvku, tak ti doporučuji zajít také za svým šéfem, říct mu případy a tvé ústupy a podle mne on sám by měl i posoudit, do jaké míry se obětuješ pro firmu a třeba provést řešení. Nevím také do jaké míry máte rozvržené pracovní náplně, kdo co dělá a tak. Rozhodně bych byla pro, aby každá agenda byla rozdělená. Ono moc času účetní v měsíci nemá, pokud to totiž dělá sama a je tam už větší pohyb učetních dokladů,sestav… .
Co se týče dovolených tak podle mne a pokud to chápu dobře, tak vaším nadřízeným je šéf. Takže o rozdělení dovolených by měl s Vámi konzultovat.. Také co se týče zastupování by měli být uvedeny uřčité pravidla. Je fakt, že já jsem na nemocenské už několik roků nebyla, ale co si vzpomínám, tak jsem šla třebas některé věci zaúčtovat v noci , protože přes to prostě vlak nejel a muselo to být hotové..
No nevím, ono sice i tak může být všechno nalajnované a pak zase pracovní prostředí nemusí mít dobré ovzduší …to si dovedu představit…takže bych se asi po tom, (pokud se ledy nehnou) rozhodla pracovní místo změnit… , nebo co nejdříve otěhotnět a za dobu mateřství si něco jiného najít, nebo čekat že se to zlepší.
Každopádně to nebude pro tebe nejlepší pracovní zázemí , pokud budeš těhotná a stresovaná…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.04 01:25

Já si myslím, že tohle by měl řešit šéf. Dojdi za ním a vysvěli mu, že bys byla ráda, kdyby si dal schůzku s tebou i s kolegyní a vyřešily se vaše nastávající dovolené. Vysvětli mu, že to chceš řešit před ním, protože ti záleží na tom, aby práce byla včas hotová a aby byla jasná pravidla kdy si kdo co bere a nebyla ohrožena ani firma, ani vaše dovolená na zotavenou. Taky bych šéfovi vysvětlila, že narozdíl od kolegyně, která je neustále doma s dětmi; ty pracuješ a že si myslíš, že alespoň tu dovolenou si zasloužíš nerušenou.
A klidně jim řekni, že na příští dovolené sebou mobil mít nebudeš, tak ať s tím počítají a řeší věci předem a s předstihem.

Sandrine
Kecalka 166 příspěvků 23.02.04 09:22

Ahoj Peťulo,

předně, dovolenou schvaluje šéf - samozřejmě je fajn, když se s kolegyní domluvíte a teprve potom si necháte každá schválit dovolenou, ale pokud dohody nikam nevedou, požádala bych šéfa o schválení dovolené rovnou a kolegyni pak jen informovala (nebo jak tady zaznělo - požádat mailem a kolegyni uvést do kopie). Stejně jako ti šéf dovolenou schvaluje, pouze on tě z ní může odvolat - s kolegyní jste na stejné úrovni a jí nepřísluší schvalovat ti dovolenou, rušit ti ji nebo tě z ní odvolávat. Jakmile máš dovolenou jednou schválenou a kvůli jejímu přerušení nebo zrušení ti vzniknou jakékoli náklady, je zaměstnavatel povinen ti uhradit vzniklou škodu - tolik zákoník práce. Je jasný, že v praxi je to vždycky těžší a na zákoníky se moc nehraje, ale nenech si vnutit stav, kdy bys byla podřízená svý kolegyně - jste si naprosto rovné a zda budeš brát ohlady na prázdniny jejích dětí je spíš otázka slušnosti (ovšem na obou stranách), nelze to vynucovat.

Přeju hodně štěstí, pevný nervy, brzkou svatbu a malýho broučka v bříšku

Sandrine + Jurášek 20tt (od Fantagiro)

Kulihrasek
Stálice 52 příspěvků 23.02.04 10:45

Ahoj Peťulo,

mám pro Tebe jedinou radu a nejsem první, piš vše mailem, ona se chová jako hulvát a ono co je psáno je dáno a to by musel být šéf uplně blbej, aby si nevšimnul, kdo dělá problémy. Prostě všechny ústní dohody mezi Tebou a Tvou kolegyní přeměň na dohody písemné. Až pak dojde ke konfliktu, budeš mít vše zdokumentované. A zkus se s ní nehádat, nejvíce ji u:,–(íš, když k ní budeš sice milá, ale neústupná.

Monika z Cipískovy party

Hermina
Povídálka 23 příspěvků 23.02.04 15:06

Ahoj všem, píšu dneska poprve a nemohla jsem neodpovedet. Byla jsem ve skoro stejne situaci jako Petula. Kolegyne je sice starsi asi o 30 let, sluzebne v nasem oddeleni mladsi asi tak o 4 roky, ale take si od urcite doby zacla delat naroky na ruzna privilegia. Doslo to tak, ze kdyz uz na me nemohla, tak sla proste donaset sefovi. Ten nastesti z toho moc nedelal. Kolegyne pak na 2 mesice onemocnela a ja jsem musela delat vsechnu jeji praci + moji. Reknu Vam, ze prvnich 14 dni jsem byla rada, ze jsem byla v kanclu sama, ale pak uz jsem toho zacinala mit plny zuby. Ke konci uz jsem byla na dne sil. Trvalo mi mesic, nez jsem se zase vratila k normalu. Kdyz jsem byla nemocna ja, tak z moji prace neudelala ani tuk a vsechno to radeji prehodila na ostatni. Od cervna jsme se take snazili s manzelem o mimi, ale diky stresu a vypeti se nam to podarilo teprve az zacatkem listopadu. S kolegyni jsou problemy stale. Ale ja uz to nejak neresim, mam to zapar a za ty nervy mi to nestoji. Sef je nastesti v pohode a vi sam jaka ta moje „uzasna“ kolegyne, je. Takze Petko, pro otehotneni je vazne potreba byt v klidu a nestresovat se. S tvoji kolegyni bych poradne promluvila, jste si rovne!!! A kdyz nepomuze ani to tak jit za sefem. A jak uz tady radila spousta lidicek, vsechno psat mailem. U nas to taky tak funguje. A na dovolenou mas narok, a kolegyne nema pravo te z ni stahovat. Hlavne nesmis ustupovat, protoze pak si na to zvykne a bude to brat jako samozrejmost. Takze preji pevne nervy, klidek, hezkou svatbu a brzky vstup do rady tehulek :-) Hermina

ren
Povídálka 17 příspěvků 24.02.04 15:32

Ahoj Peťula,

má rada zní jasně:
Vdej se o otěhotni.
Jiné řešení tvé situace nevidím.
Jsem na tom tak trochu podobně, práce nic moc. Plánuju to samé.
Po mateřské ti držím pěsti, ať najdeš práci lepší.
 Ahoj

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.04 22:11

Čau bibi,
hele to snad nemyslíš vážně, že se furt necháš takhle odstrkovat! To si myslíš jako že nemáš žádnou cenu? Když se necháš donekonečna takhle odstrkovat, tak si na to každej zvykne, že vždycky ustoupíš. Musíš si říct: tak odteď konec, jinak to nikdy nedokážeš.
A kde máš bejby napsaný, že tam musíš dělat až do smrti? Nevaž se tak.
Představ si, jak tě to žere už teď, že tam máš pořád dusno a tomu se říká stres. A co teprve až budeš čekat mimčo!
Bibi, já neříkám, že ji musíš seřvat, jen slušně naznačit jí i šéfovi, že jsi taky člověk, a že ocať pocať. Pokud odvádíš dobrou práci a všichni to vědí, určitě se ti nic nestane. Jasně že bude chvíli v práci ticho, ale bibi, jeslti jsi to už vydržela až sem, věř, že se budeš cítit fantasticky, až jim a hlavně SOBĚ ukážeš, že máš nějakou cenu. Čau, Jana

Rachel
Kecalka 332 příspěvků 25.02.04 08:27

Ahoj Peťulo,

Tvůj příběh mi trochu připomíná ten můj. Vím naprosto jistě, že pokud v práci pracuje někdo (nějaká) byť jen o chviličku dýl než Ty, bude ji šéf věřit více… proto nepátrá po tom, co je pravda, jak se cítíš a tak. Má jiné, své starosti a nepochopí tě. Zvlášť, když je to chlap. Já jsem teď naštěstí na mateřské a Tobě přeji to samé. A v budoucnu se těším na novou práci, jiný kolektiv, lepší vyhlídky…
A ještě něco. Věř tomu, že Tvá kolegyně Ti stoprocentně musí něco závidět. Buď, že jsi mladá, krásná, tak to totiž bývá a její chování tomu nasvědčuje.....
Drž se a přeji Ti hodně štěstí akrásné, zdravé miminko!
 Rachel

Ariana
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 26.02.04 08:13

Ahoj Peťulo,
nezlob se, ale mám pocit, že si za to z velké části můžeš sama. Ona je velká potvora a vyzkoušela co si k Tobě může dovolit a teď to praktikuje. Proč ses vracela z té dovolené?! Na to neměla žádné právo Tě odvolat zpátky. Když takhle pořád ustupuješ, tak se nesmíš divit. Když na ní neplatí slušná forma, jednej stejně jako ona. Dovolenou dohaduj se šéfem, obejdi jí, zkus si s ním o tom promluvit. Jestli by pomohlo promluvení s ní, to nevím, spíš by se s Tebou pohádala a šla se zas vyplakat k šéfovi a Ty z toho vyjdeš jako ta mrcha.Neustupuj, dopadneš tak, že jednou už nebudeš mít kam ustoupit. Myslím, že jsi slušná holka a nerada se hádáš. Ale pak si musíš pro:,–(it svou jiným způsobem. Hezky se to píše a ve skutečnosti je to jinak, já vím, ale takhle už to dál nejde. Nikdo nemá právo z Tebe dělat svého poskoka. Ani šéf a už vůbec ne rovnocenný kolega.
Držím palce.
 Ariana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.04 08:39

ahoj petulo,

je nas celkem dost co maji s kolegy v praci nejaky problem. ja osobne by jsem o dovolene mluvila jenom se sefem. proc bych se mela dohadovat s nekym co mne furt podrazi. a navic, nevim jak tam u vas ale v sr (v nejakem zakone jsem to cetla). kdyz te odvolaji s dopredu dohodnute dovolene kvuli praci mas narok na preplaceni. tvoje dovolena je vecou mezi tebou a sefem. doufam ze mas normalniho sefa. a myslim ze otehotnet neni reseni. i ja to tak chtela resit a nevyslo to. tak sem dala vypoved a ted tady delam jenom na zivnost. ale po materske se uz nevratim. kolegove sou cizinci amici co volej busha a mne je z nich spatne. :)
tak ti preju odvahu a jdi za svim cilem! nejaka krava ti prece nebude kazit zivot.
 danka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.04 20:34

Ahoj Péťo, jestliže jsou její děti opravdu tolik nemocné, může s nimi být doma i její manžel. Dnes už mu ošetřování napíší.
Pokud ne a jen se vymlouvá, tak zajít za šéfem a rovněž se pokoušet o miminko. Já mám momentálně 5ti měsíčního chlapečka a až nastoupím znovu do práce a stalo by se, že by Áďa byl 2krát za sebou nemocný, tak by prostě jeden týden musel být doma manžel. Protože vůči kolegům to není dobré, když musí neustále pracovat za někoho jiného. Vím, že děti bývají po nástupu do školky a školy více nemocné (příušnice, pláňata, zarděnky, chřipky), ale myslím, že v dnešní době si člověk nemůže dovolit jen tak přijít o práci. Mimochodem, tvému šéfovi to nepřijde divné, že v době prázdnin je kolegyně s dětmi doma? A to téměř každé prázdniny?
Měj se krásně, přeji, aby se miminko brzy povedlo. Mít děťátko je to nejbáječnější na světě!!!! Renča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.04 18:47

Problém je v tom,že kolegynin manžel pracuje na živnostenský list,takže o nějaké péči o nemocné dítě nemůže být ani řeč.Přišli by o moc peněz. Jeden šéf,ten o něco menší, tak tomu je to úplně jasné, ale už to přechází.Majitel firmy kolikrát ani pořádně neví, že není v práci. Jedná se o soukromou firmu a za šéfem chodíme tak 2×-3× týdně. Krom toho je s její prací jinak spokojený, má všelijaké výhody jako pružnou a zkrácenou pracovní dobu apod.Email šéf nemá a dovolenky vždy podepisuje osobně a nelze to nijak nastrčit. A navíc mzdy zpracovává také ona.
A jedna dobrá zráva, svatba by snad mohla být 2. 7. Zamluvila jsem datum, ale ještě to není nijak 100%, ale pokrok to je, tak když příští měsíc přestanu brát tabletky, tak snad se brzy zadaří a já se už budu také těšit z rostoucího bříška.
Kolegyně přišla do práce hned v pondělí po prázdninách a dělala jakoby nic. Tvrdila, že kluky odvezla k babičče, ale že tam malej tak brečel, že jí „nezbylo“ nic jiného než si proně zase odpoledne dojet a zůstat doma. Přidáno za práci navíc jsem samozřejmě nedostala,ale to je normální. Alespoň jsem se tady u vás vypovídala. V práci vládne chladná atmosféra, necítím se tam dobře, tak si lepším náladu tady mezi vámi. Díky že jste.
Předsnažilka Peťula

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.04 11:58

ahoj Peťulko,

náhodou jsem si přečetla tvůj příběh a nemůžu neodpovědět. Doufám, že termín svatby se nezměnil a snad se něco děje už i v bříšku :-). Já jsem teď doma s hločičkou-7.měsíců.
Takový problém v práci jsem neměla, ale je mi tě líto. Pokud je to ještě aktuální, radím, určitě nechodit žalovat k šéfovi. Když už se k tomu postavil, jak píšeš na začátku, vaše problémy bude těžko řešit. Jste pro něj jen zaměstnanci a ty se dají vždy vyměnit. Kolegyni neustupuj, opravdu zkouší, co si může k tobě dovolit a ty jí stále dáváš větší prostor. Její poznámky o vlastních ztrátách ber s nadhledem. Ona těch tvých taky nelituje. A že by přišli o hodně peněz, když její manžel zůstane doma?! A tobě to vadí? Máš z toho snad nějaký prospěch? Je to přece její problém. Podle mě tě dost zneužívá. Nestresuj se před otěhotněním ani hlavně ani potom. Uškodila bys jedině miminku i sobě kvůli někomu, na kom ti nemusí záležet. Vím, že se mi to lehce píše, ale skutečnost je jiná a řešit ji musíš jedině ty. Nejlepší by bylo zůstat celé těhotenství doma. Já jsem na začátku těhotenství dostala chřipku - ale hrdinka chodila do práce i tak-přece je tam nenechám… Nakonec jsem skončila v nemocnici s krvácením a měla jsem do konce těhotenství strach, jestli jsem miminku neuškodila. Lékařka mi nedoporučila chodit do práce až do konce 12.týdne - týdně injekce a vitamíny, a pak jsem byla tak unavená, že jsem to vzdala sama. Krásně jsem si to čekání užila bez nervů - 3× vždy po jednom týdnu jsem byla v práci zaučit vždy novou zástupkyni, protože tam nikdo nevydržel, ale to jsem se jen smála.
Tak si to taky užij, pusť z hlavy blaho kolegyně a buduj své. Dej vědět, co je nového a měj se moc hezky

Pitrís

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.04 06:40

Ahojky,tady Peťula
svatbička proběhla v pohodě a jsme moc šťastní a o svatebí cestě jsme se začali snažit o miminko, tak moc doufám, že se to brzy podaří. S kolegyní žádná kladná změna, dnes si nastoupila na druhou dovolenou o těchto prázdninách, tak mám klid.Sice víc práce, ale klídek. Tak doufám, že si opravdu vybere dovolenou a nebude zase dělat scény s ošetřováním dítěte, to by mě opravdu naštvalo.
Máme teď v práci nový hit, a to, že až se začne dělat v pokladně agenda na počítači(dřív tu byla důchodkyně a počítač nebyl možný),nástupkyně je mladší, takk že tu bude stačit jedna úetní, protože ubyde práce s papírováním. Takže kolegyně bobky, nechala si zkrátit prac. dobu na 6 h denně (prý kvůli dětem) a tím by jí to skončilo. Takže hurá do snaženíčka a snad se mi brzy zadaří. Také plánuji, že zůstanu co nejdříve doma na neschopence, budu se starat o manžílka a o bříško a bude pohodička. Mějte se krásně. Peťula

Luci1
Kecalka 241 příspěvků 18.08.04 09:34

No to je teda carodejnice. Naprosto ti rozumim, ze nevis jak to s ni primo vyresit. My jsme se o mimi zacali snazit mimo jine take pote co mi prace zacala prinaset vic stresu, nez radosti. Pracuji ve firme jiz nekolik let, proto se mi pred otehotnenim nechce menit misto a navic mne prace donedavna moc bavila. Nedavno se vymenilo vedeni a udaly se ruzne zmeny, ktere dobre atmosfere moc neprispely. Ale to hlavni - v oddeleni jsme same zeny a jen jeden muz se kterym se delim o praci ja. Je o 5 let starsi. Myslim, ze schopni jsme tak nastejno v necem jsem lepsi ja, technicke problemy zase snaz vyresi on. Potiz je v tom, ze v nasem damskem kolektivu mu vsechno prochazi. Do prace chodi za:,–(ne pozde, nekdy neprijde. Take z nej byva citit akohol. O jeho hulvatskem a nadrazenem chovani se ani nebudu rozepisovat. Kdyz je v praci a normalne funguje, casto se stava, ze mou praci umyslne shazuje, nebo zbytecne predelava podle sveho vkusu a snazi se misto kolegialniho pristupu ziskavat dominantni postaveni. Nikomu to nevadi, kolegyne si povzdychnou, ze to jsou ti chlapi. Jich se to, ale netyka, protoze praci ma spolecnou se mnou a ta proste musi byt hotova at jsem na ni sama, nebo jsme v praci oba. Potize, ktere musim resit pri kvapnem dodelavani prace po nem a na posledni chvili jdou mimo nich. Se sefovou jsem o tom mluvila, ale je moc hodna a proste na nej nestaci. Je rada, kdyz neni prusvih a jinak to neresi. Prime vyreseni problemu primo s kolegou jsem i zkousela, ale neni to mozne, nejsem konfliktni typ a radeji to nejak prekousnu, nez se s nim dohadovat.
Vzdycky si rikam, ze v praci urcite uz do roka nebudu a az si s nim budou uzivat sami, tak poznaji co je to za trapeni. Vyhlidka na brzkou materskou mne tady drzi „nad vodou“. Doufam za nas obe, ze se nam to brzy podari a budem si stezovat, ze nevime, ktery kocarek vybrat a ze do tech novych kalhot se uz zase nevejdem a osklive pracovni starosti pujdou uplne mimo nas.
 Luci

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.04 09:54

děkuji za povzbuzení. Jsem ráda, že v tom nejsem sama.
Hodně štěstíčka při snaženíčku a ať máme opravdu jiné starosti a radosti.
 Peťula

taminka1
Nováček 1 příspěvek 18.09.04 15:17

Myslím, že by bolo načase zájsť za šéfom, a ak vie čítať a pozerať na papier, tak by si tých náhod s chorým dieťaťom všimol.A že sa musíš kvôli kolegyni vydať, tak to nemyslíš vážne. Snáď by to chcelo radu psychologa, alebo aj psychiatra, keď si z takej hlúpej ženskej robíš problémy s vlastnou svadbou.

Anonymicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.13 13:06

Ahoj holky,
já mám podobný problém. Moje kolegyně je o 27 let starší než já, děláme na recepci a střídáme si směny, ona je bývalá účetní o provozu v naší práci neví vůbec nic, není z oboru, ale myslí si že když byla účetní spolkla všechnu moudrost světa, od začátku jsem jí nevěřila ale nic jsem nepodnikala, alpinské horolezectví jí jde tak dobře že jede na tykačku se šéfovou, tak jsem to přehlížela, do jisté doby co si začala vymýšlet úplné kraviny na mě, shazuje mě před šéfovou a před ostatními mě pomlouvá, strká nos do mého soukromí a vypráví samé lži (prý dedukce) už neví co by si vymyslela a nakonec to hodí vše na mě jako by to byla vše moje vina. CO mám dělat s takovou záštivou mrchou?

Vložit nový komentář