První 2 měsíce v novém životě

O životě

Jak se městskému člověku žije na vesnici. Nebo by se tento deníček také mohl jmenovat Jak se bezdětné žije s dvěma dětmi, nebo klidně Jak dlouho se uklízí barák, když dvoupokojový byt jsem uklízela půl dne? Je toho hrozně moc, co se v mém životě za posledního půl roku změnilo. Od silných depresí a myšlenek na konec, až po pořádání narozeninové oslavy pro mého 9letého syna. Uvařte si kávu, je to dlouhé.

17. 6. 2011 jsem šla na koncert s mým bývalým kolegou z práce. Nic za tím nebylo, jen pokec. Nebýt asi 2l vína, které jsem do sebe toho večera nalila. Načež jsem zjistila, že je to výborný společník, je s ním sranda apod. Nebudu to rozvádět - 25. 6. 2011 jsem byla zamilovaná jako nikdy. A on taky. 28. 6. 2011 bylo rozhodnuto – seznámí mě s dětmi, které má ve střídavé péči, představí rodičům a co nejdřív se nastěhuji. Ano, čtete dobře – pouhých 11 dní po „koncertě“. Plán byl takovýto: zrekonstruovat kuchyň s obývákem (vylít podlahy, položit dlažbu, plovoučku, vymalovat) a pak se nastěhuji. Nic ovšem nebylo tak jednoduché – a celkem bych se i divila, kdyby u mě bylo.

Rekonstrukce

Objednán Anhydrid na vylití podlahy. Chlapíci v telefonu slibovali, jak si to přijdou omrknout. Vystěhovali jsme tedy skoro vše do jiných částí bytu – chodba, ložnice. V kuchyni zůstala jen myčka, sporák a kousek kredence. Přišli, zaměřili, vypočítali cenu. Příští týden přijedeme s domíchávačem. Až příští týden? Dilema – nastěhovat alespoň část nábytku zpátky. Nakonec jsme to vyřešili tak, že jsme do obýváku dali plastový zahradní stolek a židličky, aby se měla děcka alespoň kde najíst a napsat úkoly.

Dva dny před domíchávačem jsme zvedali topení, další den vystěhovali sporák, myčku a kredenc. Vše do úzké chodby. Nebylo tam k hnutí. Nemluvím o tom, že jsme vařili na bombě, na které se v létě rozehříval asfalt a byla jím poznamenaná. Takže i míchaná vajíčka jsme měli s příchutí téru.

Chlapci přijeli, vylili a dveře zapečetili. Nikdo tam nesmí 3 dny vstoupit, po 4 dnech to bude pochozí a za 5-6 týdnů na to můžete něco dávat. Zježily se nám vlasy na hlavě. Ale já se sem mám za 10 dní stěhovat! Samozřejmě, že jsme začali pokládat dřív a nic se nestalo. Přítel se rozhodl, že si dlažbu položí sám, byť to ještě nikdy v život nedělal. Trvalo mu to 3 dny, ale dlažba leží. A že není rovně? Koho by to zajímalo. Je naše.

U plovoučky jsme se pohádali, poněvadž já už alespoň viděla, jak se to dělá, a asistovala, ale on byl nepolíben. Takže ze začátku nemohlo jeho ego zkousnout mé připomínky, ale nakonec se i to zdárně vyřešilo. Do tohohle všeho jsem pendlovala mezi Brnem a naší vískou, chodila do práce a balila se.

Balení a stěhování

Po domluvě s bývalým přítelem, co všechno si vezmu, jsem se zaradovala, že toho zase až tolik není a tudíž to vyřeší pár kabic. Jak jsem se mýlila. Stěhováky jsem měla objednané na 20. 9. na 8 hodinu ráno. Celou sobotu jsem věnovala balení ložnice. V neděli jsem se vrhla na obývák a na večer si nechala kuchyň. Krámů a krámů, ale člověk si říká, že to všechno přeci bude ještě potřebovat. Ovšem jsem se také rozhodla, že si vezmu kuchyňskou linku, protože tady nebyla a když tam nechávám všechen nábytek, který jsem kupovala já, tak alespoň tu linku si vezmu.

Byla neděle večer a já se jala montovat skříňky ze zdi. Veškeré potřebné náčiní jsem si připravila k ruce. Měla jsem trochu strach, jak to z té zdi dostanu, protože jsme to tam přidělávali opravdu na pevno. První skříňka šla v pohodě. Docela mě to navnadilo a zvedlo náladu. Další skříňka taky. A pak ta jedna prosklená ludra. Šroub byl tak sedřený, že jsem neměla šanci tam šroubovák zarazit, i když jsem ho přemlouvala. Kleště tam zaboha narvat nešly. Začínala jsem být zoufalá. Po dvou hodinách lítosti a vzteku, kdy polička nepovolila ani po tom, co jsem se na ní pověsila, jsem ji prostě nechala viset na zdi za jeden šroub. Našikmo – ať si klidně spadne, je mi to jedno.

Byly dvě hodiny ráno a mě ještě čekala skříňka pod dřezem. Chvilinku jsem přemýšlela, jestli je opravdu nutné vymontovávat dřez, odpojovat odpad a vodu, ale nebylo zbytí – musela jsem. Vypnula jsem hlavní přívod vody, odšroubovala, co šlo, odpojila odpady (bohužel už mi nedocvaklo, že musím pod odpad z pračky a myčky dát kýbl, takže se mi spousta smradlavé vody vylila na zem). Vše odpojené a já chtěla skříňku podsmyknout a vytáhnout. Nešlo to. Rvala jsem to tam a zase zpátky, nadzvedávala pracovní desku – a nic. Nebyla jsem sama schopná s tím hnout. No, nic, odpojené to je, tak to nechám ráno na Přemka, ten mi s tím pomůže. Odpady jsem nechala odpadama, ale zapojila jsem si hadice na vodu, abych si mohla alespoň pustit vodu v kuchyni. V koupelně jsem zapnula hlavní uzávěr vody a chystala se na chvilku zalézt do postele.

Cestou kolem linky jsem zaslechla mně neznámé syčení. Otevřela jsem dvířka a z připojených hadic se na mě valila voda. Rychle jsem běžela vodu znovu uzavřít. Hadice jsem dotáhla na doraz, pustila vodu a opět vodotrysk. Naprosto zoufalá jsem vytočila Přemkovo číslo. Bylo půl páté ráno. Vysvětlovala jsem mu situaci a popsala všechny kroky, které jsem učinila, a jeho odpověď byla stručná: „No nazdar.“ V tom do mě vjel vztek zúročený únavou a já začala řvát do telefonu: „Nechci, abys mě zdravil. Očekávám od tebe jako od chlapa konstruktivní odpověď a návod na řešení situace. Pozdravit se umím sama.“

Byl také unavený, protože ještě v tuto ranní hodinu pokládal dlažbu. Trošku jsme si to „vysvětlili“. Nakonec mi po telefonu pomohl najít uzávěr jen pro kuchyni. Takže jsem otočila kolečkem a na pračku pověsila papír se zněním: Ty ludry hadice v kuchyni tečou, tak je vypnutý přívod. Nemám sílu s tím cokoliv dělat. Tak promiň. (vzkaz pro mého bývalého přítele). O půl šesté jsem si šla lehnout, abych o půl sedmé znovu vstala, nachystala zvířata, překontrolovala balíky a čekala na přítele a stěhováky.

Stěhování proběhlo jakžtakž v pořádku a veškeré mé věci se prozatím nastěhovaly do garáže. Nutno dodat, že některé krabice jsou tam doteď.

Já a děti

Haničce je 11 a Toníkovi 9. Už se docela smířili se situací, že týden jsou u maminky a týden u tatínka. Docela to ulehčuje fakt, že oba bydlí v jedné vesnici, takže to mají jen pár kroků. Nemůžu říct, že bychom si neporozuměly. Po počátečním oťukávání se celkem dost rychle prolomily ledy. Dělala jsem s nimi obrázky, košíky, zapojila je do práce kolem domácnosti, pomáhají mi se zvířaty.
Jasně, zkoušeli a neustále zkouší, co si můžou dovolit. Jenomže jsem o sobě zjistila jednu velice pozitivní věc – mám neskutečnou trpělivost, co se týče děcek.

Ze začátku jsem měla veliký problém s přítelovou pozorností. Jakmile děcka přijela, veškerá pozornost se stočila na ně a já byla jaksi do počtu. Neuměla jsem to ovládat a byla ze začátku dost protivná. Několikrát jsem si i říkala, jestli jsem udělala dobře, že jsem se vzdala svého pohodlného života u pc a tv. Jak jsem byla hloupá.

Domácí úkoly tak nějak volně přešly na mě, takže trpělivě vysvětluji vztah kilometrů a milimetrů, stříhám provázky, aby si to Haňulka mohla lépe představit.
Byla jsem zvyklá vařit ve velkém. Dva dospělí to měli na dva až tři dny. Až tady jsem zjistila, že to nestačí. Jakmile se mi všichni sejdou u stolu, je potřeba největších hrnců – kluci jsou jak bezedná nádoba. Nestěžuji si. Strašně mě to baví.

Před týdnem se stala neskutečná věc – chtěli přečíst pohádku před spaním ode mě. Byla jsem potěšená. Při čtení pana Broučka jsem zjistila, že si musím obnovit spoustu znalostí, protože nestačí jen číst, ale i odpovídat na všetečné otázky. A tyhle děti nejdou opít rohlíkem. Neskutečně mě motivují.

Úklid a vaření

Jak už jsem psala, musím vařit ve velkém a několik chodů, abych je nasytila. Polévka, hlavní jídlo a něco sladkého nebo salát a to skoro každý den. A do toho všeho chci zachovat barák čistý. Mám s tím neustále problémy. Naštěstí mám teď dovolenou, ale i tak je to fuška. 2 děti, 2 dospělí, 3 psi, 2 kočky a 3 fretky nadělají už pořádně. Nějak nestíhám. Začnu na jednom konci a než se dostanu na druhý, už abych začala znovu. Ale nehroutím se z toho, když to není všechno v cajku. Čas s dětmi si vzít nedám.

Za posledního půl roku se mi život obrátil o 180 stupňů a já nelituji ani minuty. Jsem za ten kolotoč šťastná. Konečně jsem máma – i když jen tak napůl.
Překonala jsem i fobii z dalšího pokusu v Repromedě a zašla tam na konzultaci. Přítel dostal papír na odběr krve a spermatu, aby se zjistilo, jak na tom je. A pak se uvidí.

Momentálně opět vařím, uklizeno již je a já jsem si před chvílí udělala další poznámky do kalendáře. Zakroužkovala nadílku na Mikuláše, dopisy Ježíškovi a připsala další ťupku. Už je jich 11. 11 ťupek – 11 dní zpoždění ms. Testy zatím nic neukazují. Ale naději mi to nebere. Počkám ještě týden a jdu na krev. Jestli to něco znamená, nevím. Ale byla bych moc šťastná a nebyla bych sama.

Hodnotilo 12 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
minime
Kecalka 248 příspěvků 03.12.11 01:30

Drzim palce, at zpozdeni znamena to, co si nejvic prejes :*
Jinak si tak matne vzpominam, ze jsem tady pred nejakou dobou cetla zpocatku anonymni a pak odtajneny uplne zoufaly vykrik do tmy… A jsem opravdu moc rada, ze se ti v zivote vsechno tak uzasne otocilo a jsi ted stastna :hug:
Mimo jine mi to trochu dava nadeji, ze se clovek nekdy docka dobrych koncu… ;)

 
klaraja
Kecalka 454 příspěvků 03.12.11 06:28

Holky, dneska se vám ty deníčky sakra povedly :pankac: ..hezké, moc hezké…tak ať tam JSOU :kytka:

 
beruska79  03.12.11 09:44

lemaz sleduju tě od začátku, i když tenkrát ještě jako neregistr. a z celého srdce ti přeju ,aby se ti test potvrdil. ;) jsem ráda, že jsi konečně po tak dlouhé době šťastná :hug:

 
Haninac
Kelišová 5453 příspěvků 03.12.11 09:55

drzim pesti :palec: :srdce:

 
Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 03.12.11 10:58

Ahojky zlato :mavam:
Moc moc moc ti držím palečky, ať se brzy ukážou // :hug: :hug: :hug:

 
marra  03.12.11 11:44

Tvym nadhernym denickem,si mi dala nadeji ,ze nikdy neni pozde,najit si rodinu,chlapa,ci novy smysl zivota,moc ti za nej dekuji,a tobe preji at ti tohle stesti zustane uz navzdy,a t se ty zatracene dve carky objevi.DEKUJI TI :srdce:

 
Bobiše
Ukecaná baba ;) 1681 příspěvků 4 inzeráty 03.12.11 11:44

Lemaz z celého srdce bych ti to přála. @-}--

 
Bobiše
Ukecaná baba ;) 1681 příspěvků 4 inzeráty 03.12.11 11:44

Lemaz z celého srdce bych ti to přála. @-}--

 
Bobiše
Ukecaná baba ;) 1681 příspěvků 4 inzeráty 03.12.11 11:44

Lemaz z celého srdce bych ti to přála. @-}--

 
Bobiše
Ukecaná baba ;) 1681 příspěvků 4 inzeráty 03.12.11 11:44

Lemaz z celého srdce bych ti to přála. @-}--

 
Bobiše
Ukecaná baba ;) 1681 příspěvků 4 inzeráty 03.12.11 11:44

Lemaz z celého srdce bych ti to přála. @-}--

 
Bobiše
Ukecaná baba ;) 1681 příspěvků 4 inzeráty 03.12.11 11:44

Lemaz z celého srdce bych ti to přála. @-}--

 
Bobiše
Ukecaná baba ;) 1681 příspěvků 4 inzeráty 03.12.11 11:50

:-) Nejak mi ti blbne. Aspoň vidíš,že Ti to moc přeji. :-)

 
lemaz
Závislačka 3037 příspěvků 03.12.11 12:03

:mrgreen: Bobiše - vidím a děkuji. :mrgreen: A vám ostatním také. Dnes je to 14 dnů a ms stále nikde. Ovšem i testy jsou negativní, takže to bude zřejmě něco jiného. Během příštího týdne si tu musím najít gynekologa a zajít na vyšetření. Nicméně naděje umírá poslední a to mimi tam klidně ještě může být.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 03.12.11 12:08

dlouho sem čekala na teno deníček :oops: .Pořád sem ho vyhlížela a říkala si tak už vyskoč.
Jsem strašně ráda za to jak si spokojená,za to že máš skvělou rodinu,že jsi skvělá máma,že máš skvělého chlapa a že prostě žiješ tak jak si zasloužíš.
Ty // bych ti moc moc přála,ale cítím že i kdyby to nevyšlo nic to na tvém štěstí ted nezmění a bude to jen ta třešinka na dortu..
Pokud ty // budou tak doufám že zde vyskočí další krásnej deníček od tebe a nebo aspon diskuze at se mužeme těšit s Váma :kytka:
Držim palce a díky za krásný deníček který mi udělal strašně dobře..

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21949 příspěvků 2 inzeráty 03.12.11 14:09

Lemaz ani nevíš jakou radost mi tvůj deníček udělal. Moc bych ti přála, aby TO bylo ono a když náhodou ne, tak ať se brzo zadaří.

 
PeBa
Echt Kelišová 9511 příspěvků 03.12.11 20:49

:potlesk: ahoj lemaz

Jsi jednička :palec:

 
momi33
Nadpozemská drbna 25322 příspěvků 03.12.11 22:01

Gratuluji,obdivuji a držím palce :palec: :palec:

 
Alyss
Extra třída :D 10461 příspěvků 04.12.11 09:49

Krásnej deníček, taky se přidávám a držím palce, ať tam to mimčo je ;)

 
Januliiik
Vesmírná mluvilka 30427 příspěvků 04.12.11 15:57

lemaz četla jsem všechny deníčky, hrozně moc ti to přeju, doufám, že ty // tam budou hodně brzy :-) :hug:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 04.12.11 22:45

Krásný deníček !!! a ty dvě // přeju z celého srdce!!!! :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama