První a zřejmě i poslední porod

Porod

Byla jsem prvorodička s bezproblémovým těhotenstvím, která si k narození dítěte vybrala místní vyhlášenou porodnici a naivně si myslela, že jako většina žen i relativně normálně porodí. Zvládly to přece všechny ženy, tak proč ne já? Bohužel jsem se mýlila... Předem se omlouvám za dlouhý deníček.

Otěhotněla jsem v říjnu roku 2014, po šestiměsíčním snažení, a na miminko jsme se s manželem moc těšili. Těhotenství bylo téměř bezproblémové, do nástupu na mateřskou jsem pracovala a před porodem jsem ještě dálkově dokončila vysokou školu.

V 37. týdnu těhotenství mě moje ošetřující lékařka předala do péče porodnice. Začala jsem tedy docházet na pravidelné kontroly do porodnice. Porodnici jsem si vybrala na základě kladných referencí ohledně přístupů k porodům, jako mnoho budoucích maminek jsem si přála přirozený porod bez zbytečných zásahů a často jsem si říkala, že i lékaři jsou jenom lidé, se kterými nebude problém se rozumně o průběhu porodu domluvit.

Dva dny po stanoveném termínu mi ráno odešla hlenová zátka a okamžitě mi začaly nepravidelné křížové bolesti, které nepolevily ani ve sprše. Večer už byly bolesti hodně nepříjemné a přicházely pravidelně po třech minutách. O půlnoci se už na mě manžel nemohl dívat a zavelel, že jedeme do porodnice, a když to nic nebude, tak mě určitě pustí domů.

V porodnici jsem na příjmu vyfasovala zašedlou noční košili, porodní asistentka mě připojila na monitor a začala se mnou sepisovat papíry, přičemž mi sdělila, že nevypadám na to, že bych rodila. Poté ke mně přišla lékařka, která mě vyšetřila a zjistila, že jsem otevřená na 1,5 prstu, prý se jedná o začínající porod, který však bude trvat ještě dlouho a já si v tu chvíli připadala jako ten největší simulant.

Doktorce jsem tedy navrhla, že pojedu ještě domů a přijedu, až se bolesti zhorší. Doktorka však můj návrh okamžitě zamítla a sdělila mi, že mi píchnou uklidňující injekci na spaní a pokud se do rána nic nezmění, tak mě pošlou domů, zatím mě však uloží na pokoj. Tato varianta se mi moc nelíbila, ale jako vystrašená prvorodička jsem raději souhlasila.

Porodní asistentka mi píchla do zadnice injekci, po které se mi nechtělo vůbec spát, naopak se mi po ní rozjely křížové bolesti ještě více. Ptala jsem se na název injekce a porodní asistentka mi pouze sdělila, že to je injekce na spaní. Každou hodinu až do rána jsem chodila na monitory, v osm ráno mě přesunuli na oddělení gynekologie s tím, že v deset hodin mě vyšetří další lékařka, co bude mít službu. Bolesti byly stále stejné, ale já si říkala, že jsem hloupá, že jsem přijela do porodnice zbytečně moc brzo.

O půl jedenácté jsem v seprané nemocniční košili znovu putovala i s taškou na porodnické oddělení, kde mě opět připojili na monitory a přišla mě vyšetřit nová lékařka, která do mě strčila ruku a usoudila, že jsem na 3 prsty otevřená, její vyšetření už nebylo tak jemné, jako od první doktorky, a když ze mě vytahovala ruku, tak mi praskla plodová voda.

Porodní asistentka mě odvedla na porodní pokoj, kde jsem absolvovala klystýr a další injekci na uvolnění, která mi prý pomůže se lépe otevřít. Z respektu ke zdravotnickému personálu jsem mlčela a nechala si injekci aplikovat. Také mi byl předem doporučen epidurál s tím, že porod bude opravdu dlouhý a že křížové bolesti jsou horší než kontrakce do břicha.

Po odtoku plodové vody, po klystýru a po jejich uvolňovací injekci začaly křížové bolesti nabírat na síle. Nikdo mi neřekl, co mám dělat, tak jsem si sama vlezla do sprchy, která mi trochu pomáhala na tu bolest v zádech. Taky docela pomáhalo si v koupelně kleknout k topení, chytit se ho rukama a zaklonit se dozadu.

Porodní asistentky mi chodily každou hodinu točit monitor, ale vydržet dvacet minut ležet byl opravdu masakr. Ve tři hodiny odpoledne už byly bolesti opravdu nesnesitelné, porodní asistentka mě vyšetřila a řekla, že jsem teprve na 4 prsty a opět mi nabídla epidurál. Byla jsem už fakt unavená, silné bolesti už trvaly opravdu dlouho, a proto jsem nabídku milé porodní asistentky nakonec přijala s tím, že ona tomu přece rozumí lépe než já, čehož zpětně opravdu lituji.

Před porodem jsem si říkala, že to zvládnu bez epidurálu a nakonec jsem podlehla, nechala jsem si aplikovat malé množství, abych stále cítila alespoň kontrakce, které však šly stále jen do zad. Aplikace epidurálu byla příšerná, ale mně už to bylo jedno. Po epidurálu jsem se začala rychleji otevírat a za pár hodin jsem byla na 7 prstů.

Pravda je, že jsem během působení epidurálu alespoň trochu nabrala sílu. Před osmou hodinou večer se porodní asistentky prostřídaly, mně došel epidurál, přišel za mnou manžel a já se těšila na to, až to bude konečně se mnou. Nová porodní asistentka mě vyšetřila s verdiktem, že jsem na 8 prstů a že se jde rodit.

Křížové bolesti byly opět šílené a já pochodovala po pokoji sem a tam a snažila se bolesti prodýchávat. Porodní asistentka mě však po chvíli připojila na monitor a pak jsem musela ležet už jen na boku a prodýchávat kontrakce. Ležet při těch bolestech bylo šílené, chtělo se mi raději chodit.

Asi po deseti minutách přišla lékařka, která mě dopoledne vyšetřovala a zavelela, ať se přetočím na záda. Pak mě napolohovali do takové zvláštní pozice v polosedu s nohama do třmenů a mě v tu chvíli přešlo silné nucení na tlačení. Taky mi dali do kapačky oxytocin s tím, že to je potřeba, když jsem měla ten epidurál.

Při každé kontrakci do břicha jsem se měla zhluboka nadechnout, zadržet dech, zavřít oči, dát si bradu na prsa a s tlačením vydechnout, přičemž rukama jsem se měla držet za stehna. Tahle pozice pro mě byla absolutně nepohodlná, za hlavou jsem měla takové držadlo, tak jsem se ho chytila, aby se mi lépe tlačilo, ale všichni na mě hned začali křičet, ať ty ruce dám hned zpátky, že mi nepoteče kapačka.

Ačkoliv jsem měla bolesti stále jen do zad a nikoliv do břicha, tak jsem tlačila na ty zádové kontrakce a začala jsem cítit, jak leze hlavička. Manžel říkal, že jsem měla při tlačení úplně fialovou hlavu, ale podle doktorky jsem tlačila stále málo a nečekala jsem na kontrakce do břicha!

Pro jistotu mi přidali další oxytocin a já jsem začala mít jednu velkou neustávající kontrakci do zad. Jedna porodní asistentka mi zaryla loket do břicha a začala mi s ním tlačit na dělohu, strašně to bolelo, tak jsem jí rukou odstrčila a opět na mě začali všichni křičet, že to nesmím, že mi pomáhá.

Celkem jsem v druhé době porodní zatlačila asi na čtyři kontrakce do zad a to za vydatně kapající dávky oxytocinu, když porodní asistentka zjistila, že se miminko dusí, protože má pupeční šňůru kolem krku. Hlavička už byla skoro venku, ačkoliv dle porodní asistentky nebylo miminko správně dorotované tak, jak by mělo být.

Doktorka zavelela, ať mi přivážou nohy, že bude muset použít kleště pro akutní hypoxii plodu. Pak řekla, že mi dá injekci, manžel však viděl, jak místo toho vzala skalpel a rozřízla mě až na hýžďový sval, pak manžela vyhodili na chodbu.

Seběhlo se kolem mě hodně lidí, dvě porodní asistentky mi opět zabořily lokty do břicha, já naposledy zatlačila a pak si pamatuji hrozný, bolestivý tlak mezi nohama. Pak jsem jen cítila, jak ze mě miminko doktorka vytáhla.

Dominik se narodil ve 20:30 h, měřil 50 cm a vážil 3400 g, pro akutní hypoxii byl resuscitován. Dívala jsem se na to bezvládné fialové tělíčko a začala jsem plakat, trvalo asi prý dvacet vteřin, než se nadechnul a začal plakat, i přesto měl apkar score pouhých 2-6-9. Když jsem však uslyšela jeho pláč, tak se mi neskutečně ulevilo, opravdu jsem si myslela, že to dopadne špatně. Malého hned odnesli na dětskou JIP.

Cítila jsem, jak mi stéká teplá krev po hýždích, kapačku už jsem měla z každé strany, někdo ze mě rychle tahal placentu a strašně se mi začala točit hlava. Dali mi kyslíkovou masku, do které mě pustili nějaký utlumující plyn, šití mě však i tak neskutečně bolelo, šili mě vevnitř i venku, cítila jsem, jak mi doktorka zašívá i ten sval na zadku. Prý jsem se při šití moc hýbala, ale nevím o tom. Upadala jsem do bezvědomí, bylo mi všechno jedno, začalo se se mnou všechno točit, byla jsem jak zfetovaná.

Po chvilce jsem si uvědomila, že se nemohu nadechnout a proto jsem si masku sundala z obličeje. Porodní asistentka mi ji však zase narvala zpátky! Znovu jsem si ji sundala a snažila jsem se jim říct, že jim zřejmě došel kyslík s tím plynem, což se mi napodruhé úspěšně podařilo a asistentka běžela pro novou kyslíkovou láhev.

Já se mezitím začala probírat a normálně dýchat. Z důvodu velké krevní ztráty jsem ještě dostala transfúzi krve, krevní plazmu a nějaká antibiotika, pak ke mně pustili manžela. Když mě viděl, tak začal plakat a já taky. Na porodním sále nás nechali asi hodinu a pak mě odvezli na JIP.

Druhý den po vizitě mi vyndali cévku a přinesli mi ukázat na pár minut malého, byl nádherný. Sestřička si prohlédla moje prsa, řekla, že mám špatné bradavky a že se asi Dominiček nepřisaje. Narvala mu mojí bradavku do pusy, a malý se hned přisál. Po minutě si ho sestřička zase vzala a jak ho zvedala, tak to málo, co vypil, hned vyzvracel.

Pak mi řekli, že na JIP být se mnou nemuže a odnesli ho pryč. Kvůli malému jsem tedy ještě ten den vstala z JIP a šla na normální pokoj, aby mohl být se mnou. Bolest to byla neskutečná, ale touha být se svým synem byla velká. Po čtyřech dnech nás pustili z nemocnice domů, kde se o nás o oba staral manžel, za což jsem mu neskutečně vděčná.

Malý Dominiček je podle lékařů zatím v pořádku, manžel si v nemocnici vydupal i ultrazvuk hlavičky, který mu nakonec udělali. Já jsem na tom po třech týdnech po porodu trochu lépe, spodek však stále bolí a moje pocity z porodu jsou hodně smíšené. Doktorka mi sdělila, že za hypoxii plodu mohl asi epidurál, který mi prý utlumil kontrakce. Takže jsem vlastně ohrozila malého já sama tím, že jsem souhlasila s epidurálem? Já ho málem zabila a kvůli mě bude mít možná následky?

Kontrakce jsem měla silné a bolestivé, šly mi však celou dobu jen do zad a to od začátku porodu až do jeho konce, v druhé době porodní už jsem epidurál dávno neměla… prostě všechno šlo krásně do té doby, než mě vnutili tu svojí pozici a svoje tlačení. Na jednu stranu jsem zdravotníkům vděčná za záchranu života nás obou, na druhou stranu každý den pláču a vyčítám si, že kvůli mé neschopnosti porodit jsem ohrozila život malého…

Kdyby to šlo všechno vrátit zpátky, tak bych se asi zachovala úplně jinak. Byla jsem poprvé v životě v nemocnici a důvěřovala jsem tamním lékařům a pozitivním recenzím, nic víc… ano, byla jsem zřejmě naivní a hloupá koza, která je zvyklá pouze na příjemný a přívětivý přístup své soukromé ošetřující gynekoložky.

Druhé dítě už raději nechceme, mého manžela tento zážitek taky hodně psychicky poznamenal. Dominiček je zatím hodně šikovný a moc hodný chlapeček a jsme za něj moc rádi.

Hodnotilo 30 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Aries6
Neúnavná pisatelka 19361 příspěvků 2 inzeráty 11.08.15 00:22

To mě moc mrzí. Je to o lidech a ne o porodnici jako takové. Jak to taky tak čtu a co vidím v poslední době, tak jsou ty porodnice jako fabriky na výrobu… Sama mám za sebou teda mnohem lepší porody, ale i tak vím zpětně, kolik chyb tam bylo a na co všechno neznalý člověk pod velkou bolestí kývne…
Přeji, ať to brzy přejde a určitě najdete sílu pořídit malému sourozence :D Jsi statečná, že jsi to zvládla…

 
lucillee
Echt Kelišová 7975 příspěvků 10 inzerátů 11.08.15 00:27

@ivito :,( je to moc smutné čtení, hlavně si nesugeruj, že to co se stalo, byla tvá vina, protože to opravdu nebyla. Všechno je ještě moc čerstvé, čas určitě ty rány zahojí a budeš se cítít lépe fyzicky i psychicky :hug: Nejsem zdravotník, asi proto prostě nikdy nepochopím proč zkrátka lékaři nezkusí nechat porod jen plynout tím tempem, jak to příroda chce…trocha empatie, lidskosti a pochopení by třeba zafungovala líp než epidurál. Proč namísto tlumení a následného vyvolávání kontrakcí nenechají ženu zkrátka v klidu porodit…to mi hlava nebere. :nevim: :zed:

Gratuluji Ti k synovi :kytka:, užívej si to štěstí a krásný pocit „být mámou“, třeba svoje rozhodnutí nemít další dítě ještě v budoucnu změníš, třeba ne, ale teď si užívej ten malý zázrak a zkus se netrápit tím, co jsi prostě nemohla ovlivnit. :hug:

 
Leni35  11.08.15 00:37

To je teda drsne… nechapu uz od zacatku, na co injekci na spani, kdyz stejne musi kazdou hodinu na monitor? Tohohle jsem se bala, po precteni vsech moznych denicku, ze mi nekdo bude nutit a davat nejake nechtene injekce nebo procedury a byla jsem pevne rozhodnuta odmitnout i se treba pohadat, ale nastesti to nebylo nutne. Jinak gratujuli k chlapeckovi.

 
PID
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 11.08.15 01:05

Smutne cteni o bolesti, kterou jsi zazila. :hug: :hug: :hug:
Ja jsem taky mela porod ukonceny klestemi kvuli hrozici hypoxii plodu. Byl to otresny zazitek a jeste pul roku po porodu jsem pri vzpomince na porod jen plakala. Ale osud chtel, abych velmi brzy otehotnela znovu a druhy porod byl rychly a nekomplikovany a ja vubec nemohla uverit, ze jsem zvladla porodit sama. A prave druhy porod mi pomohl castecne zapomenout na ten prvni.
Chce to cas, aby nejen ta fyzicka bolest, ale i ta psychicka prebolela. :hug:

 
Raddkka
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 11.08.15 01:36

Měla jsem podobný porod před měsícem…„naštěstí“ u mě rozumně po xx hodinách udělali sekci. Přeju ať jste oba brzo v pořádku…k ne­mocnici se raději ani nevyjadřuji, byly by to jen nadávky..

 
ivito
Kecalka 176 příspěvků 11.08.15 07:20

Moc děkuji za podporu a gratulace k narození syna, docela mi pomohlo i to, že jsem napsala tenhle deníček a vypsala se tak ze svých negativnich pocitů 8) Domík je sice takové uplakanější miminko, ale jinak se má čile k světu :D

Příspěvek upraven 11.08.15 v 07:28

 
jujuli
Kecalka 165 příspěvků 11.08.15 07:36

Mrzi me, cim sis prosla, to musel byt sileny zazitek. Asi ti tu holky budou psat, ze to byl zmrseny porod ze strany zdravotniku, epidural nekdy dela hypoxii, to je fakt. Otazka je, jestli by to tak nedopadlo i kdyz by sis mohla zvolit polohu…kleste jsou des, o tom zadna, na druhou stranu kdyby miminko nechali dusit se dele a nechali te rodit bez klesti, dopadlo by to asi pro mimi daleko hur…proste chtela jsem rict, ze porody jsou nekdy komplikovane a predvidat se to neda, a ne za vse muze personal..preju tobe i malemu, at je vam dobre a at cas zahladi to trauma, co to v tobe zanechalo, muzu se jeste zeptat, kde jsi rodila?

 
Anonymní  11.08.15 07:36

S tím epiduralm to je nesmysl..to spis ty pozice ve kterých neslo tlačit. Oni se vymlouvaji aby vina nebyla na nich.. Jsem zdravotní sestra a kdyz to čtu tak se stydím. Rodicky jsou u nás nekdy opravdu brány jako kus masa, který musi vytlačit prcka ale na nich nezáleží. Ja mela oba porody taky hrozne, přirozeného na nich nebylo nic a skoncili akutnim císařem.. Hlavne ze jste v poradku.. Zadne výčitky, kdyby chyby.. Smůla na personál.. Podruhé to třeba bude krasne:-)

 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 11.08.15 07:58

:hug: :hug: preju zu jen same radosti se synkem :srdce:

Tve vycitky nejsou na miste, to o epiduralu mozna neni zas az takovy nesmysl, ale to proste nikdo nemuze tusit jak na to miminko a rodicka zareaguji. Celkove jsi prozila tezke chvilky, ale pevne verim, ze ti to maly vrati v kazdem usmevu :hug:

 
Dendaaa
Kecalka 158 příspěvků 116 inzerátů 11.08.15 08:06

Hrozný…né deníček, ale ten porod. Já to měla taky komplikované, ale po osmi hodinách to malá taky nezvládla a tak hned na císaře. Nechtěli riskovat a trápit nás obě. To co se dělo u Vás je děs. Držím palečky, ať na to brzy zapomenete a hodně radostí s miminkem přeji.

 
Airika
Kecalka 442 příspěvků 1 inzerát 11.08.15 08:24

Teda toje des. Mymame taky Dominika narozeneho asi o 2 tydny driv. Porod jsem mela vyvolavany 3 dny, zavedeno 6 vyvolavacich tablet, kontrakce byly hned od zacatku, ale pry „neprave“, takze jsem se neotvirala. No lahudka. Ke konci uz strasili cisarem. Nastesti se to pak po pichnuti vody rychle rozjelo a bolesti sice des, ale po 1,5 hodine byl konec a mimi az na barvu ok. No a taky jsem s personalem moc spokojena nebyla. Kdyz jsem hekala bolesti, tak mi bylo vycteno, ze jsem negativni. Dychat jsem musela podle pa, I kdyz mi to tak vubec nebylo prijemne a na kurzu nas to ucili uplne jinak. Skoro celou dobu na monitoru na zadech, sprchu jsem si musela doslova vyskemrat. Nohy mi chteli privazovat, to jsem uz razantne odmitla. No nic, moc prijemny zazitek to nebyl, ale proti tomu, co popisujes, to byla jeste prochazka rozkvetlou zahradou koukam. Manzelovi stacil ten muj porod a taky uz se na dalsi moc netvari. Tak at ti Domik pekne roste a urcite bude v poradku a sikovnej cahlapecek, mimnka jsou odolnejsi, nez vypadaji ;) :kytka:

 
Valusinka
Ukecaná baba ;) 1235 příspěvků 11.08.15 08:41

Když to čtu běhá mi mráz po zádech. Měla jsem podobný porod, kdy mi epidurál zastavil kontrakce. Malého oživovali 4 minuty a skončil na JIRP na 16 dní v umělém spánku na chlazení. Dnes se jeví jako naprosto zdravé miminko.
Je hrozné co ste prožila, ale určitě si to nedávejte za vinu. Já si to taky vyčítala, ale opravdu stát se může cokoliv.
Přeji ať ste oba zdraví a malý Vám dělá jen samou radost.

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21950 příspěvků 2 inzeráty 11.08.15 08:43

A opět doktoři nejlépe ví, jak se ženě pohodlně tlačí…
Gratuluju ke zdravemu dítěti. Neboj ono to jednou přebolí a to druhý chtít budeš :)

 
blobfish
Závislačka 3694 příspěvků 11.08.15 09:11

Hrozný. Hlavně, že vás zdravotníci zachránili :roll:
Každopádně gratuluju k miminku, porod takhle vůbec vypadat nemusí a ani ten tvůj další určitě nebude ;) Akorát je u nás velká práce si takový civilizovaný porod zařídit.

Možná by nebylo od věci napsat porodnici, kde k takové praxi dochází.

 
PAN66
Zasloužilá kecalka 744 příspěvků 11.08.15 09:19

Já chápu ženy, které se rozhodnou rodit doma, tohle je zase jeden takový porod..je mi z toho už kolikrát na zvracení, když to čtu..samotnou mě to čeká a upřímně, pohrávala jsme si s myšlenkou porodu doma, ale nakonec budu v nemocnici, jen se bojím, že nebudu mít dost sil e bránit a nepodlehnout tlaku personálu..co se týče respektu k nemocnicím či personálu, tím opravdu netrpím, spíš naopak..to co jsme si prožila se sebou a s mamkou, která umírala na rakovinu, to čeho se dostalo od personálu a doktorů, to byla jedna těžká deziluze..jen doufat, že budu mít štstí na personál a že si dokážu prosadit svá práva..nejhorší je, že nevíte do čeho jdete a máte strach o malé a oni vás ještě streují, že to a to je třeba a vy zrovna nevíte..taky nechci ohrozit sebe ani malé tím, že si budu něco hájit a ve výsledku to bude špatně, ale taky nechci takovýto porod a jemu podobné, nějak nevím, kde najít střední cestu..

rozhodně vím, že cokoliv budou chtít dělat, cokoliv mi píchnout, budu trvat na to, že chci vědět co to přesně je a na co to je..a že budou kvůli tomu nepříjemní je mi fuk

 
PAN66
Zasloužilá kecalka 744 příspěvků 11.08.15 09:19

Já chápu ženy, které se rozhodnou rodit doma, tohle je zase jeden takový porod..je mi z toho už kolikrát na zvracení, když to čtu..samotnou mě to čeká a upřímně, pohrávala jsme si s myšlenkou porodu doma, ale nakonec budu v nemocnici, jen se bojím, že nebudu mít dost sil e bránit a nepodlehnout tlaku personálu..co se týče respektu k nemocnicím či personálu, tím opravdu netrpím, spíš naopak..to co jsme si prožila se sebou a s mamkou, která umírala na rakovinu, to čeho se dostalo od personálu a doktorů, to byla jedna těžká deziluze..jen doufat, že budu mít štstí na personál a že si dokážu prosadit svá práva..nejhorší je, že nevíte do čeho jdete a máte strach o malé a oni vás ještě streují, že to a to je třeba a vy zrovna nevíte..taky nechci ohrozit sebe ani malé tím, že si budu něco hájit a ve výsledku to bude špatně, ale taky nechci takovýto porod a jemu podobné, nějak nevím, kde najít střední cestu..

rozhodně vím, že cokoliv budou chtít dělat, cokoliv mi píchnout, budu trvat na to, že chci vědět co to přesně je a na co to je..a že budou kvůli tomu nepříjemní je mi fuk

 
Marianna2
Kecalka 215 příspěvků 11.08.15 09:24

Autorka píše: Doktorka mi sdělila, že za hypoxii plodu mohl asi epidurál, který mi prý utlumil kontrakce.

Tak toto je totální hovadina, já měla epidurál, necítila jsem nic, dokonce ani kontrakce, ale věnovali se mi tak perfektně, že jsem měla bezproblémový porod na který v pohodě vzpomínám, protože mám pocit, že jsem ani nerodila, takže, zvorala to doktorka a tímhle se snaží zakrýt své pochybení, pokud se Vám do toho bude chtít, žalovala bych, Vaše dítě může mít poškození mozku, které se může projevit až v pozdějším vývoji, opět se mi potvrzuje, že úroveň některých lékařů je strašná. Přeji pevné nervy a ať se z toho dostanete, není to Vaše vina.

 
lasicce
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 11.08.15 09:35

Ano, mám podobné zkušenosti z porodnice, proto další porod ano, ale už jen doma :mavam:

 
Marianna2
Kecalka 215 příspěvků 11.08.15 09:44

Taky mám trochu pocit, jestli autorce nevyvolávali porod, jak píše na začátku, že jí dávali nějaké injekce, které jí pak rozjely bolesti, mám pocit, že za to může lékařka, která bezdůvodně urychlovala porod. Dítě pak nemělo čas správně dorotovat.

Příspěvek upraven 11.08.15 v 09:46

 
Bonulinka
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 11.08.15 09:46

Prožila sis skutečně náročný porod. Rodila jsem už dvakrát a podruhé to začalo úplně stejně jako u Tebe. Ale podepsala jsem reverz, že ještě pojedu domů, protože mám porodnici jen 10 min. od bydliště a kdyby kontrakce zesílily, tak hned přijedu zpět. Doma jsem se postarala o dceru, dala jí spát a kolem 23 h jsem dorazila zpět do porodnice ( manžel se vrátil domů, aby byl u dcery ). To už byly křížové bolesti hodně silné. Ale otevřená jsem byla jen na 4 cm, takže prý porodím až dopoledne. Chtěly mi píchnout nějakou injekci, abych si odpočinula. Nesouhlasila jsem a tak mne odvedly do sprchy, že za hodinu PA dorazí, pak mi píchnou vodu a napojí na monitor. Ve sprše jsem se fakt modlila, ať to tak nedopadne, protože jsem něco podobného zažila u prvního porodu a při napojení na monitor se nedaly kontrakce prodýchávat a nemohla jsem si zvolit úlevovou polohu.
Asi v 0:15 h přišla PA a že mne prohlédne. Došourala jsem se na porodní sál a najednou začal šrumec. Branka byla už zašlá a že už můžu tlačit. V 0:25 h byla dcera na světě :).
Za pár týdnů čekáme třetí dítko a už sepisuju porodní plán, snad vše dopadne podle mých představ.
Dominičkovi přeji hodně štěstí do života a Tobě, abys na to špatné brzy zapomněla.

 
Banny
Závislačka 3401 příspěvků 11.08.15 09:49

@ivito mužů se zeptat v které porodnici to bylo? Díky. A gratuluji k chlapečkovi, hodně zdraví vám oběma.

 
cerna.duha
Nováček 2 příspěvky 11.08.15 10:06

Doporučuji vám podívat se na vaši dokumentaci a následně napsat na porodnici stížnost, tlak na břicho rodící ženy loktem je naprosto nepřípustný! V dokumentaci budou jistě údaje špatně a oni ještě napíšou, že vám přece zachránili ditě, ale pokud to tak necháme, tak se nikdy nic nezmění… Onen tlak se nazývá Kristellerova exprese.

 
ivito
Kecalka 176 příspěvků 11.08.15 10:09

@cerna.duha

Ano vím, že tento hmat je zakázaný

Příspěvek upraven 11.08.15 v 11:17

 
annaei
Extra třída :D 12865 příspěvků 11.08.15 10:17

@Valusinka od kdy epidurál zastaví kontrakce. Doktoři by mohli psát báje a povsti o epidurálu.

 
ivito
Kecalka 176 příspěvků 11.08.15 10:17

@Banny

Bylo to v Hořovicích. Všechen personál byl sice velice příjemný, ale prostě se to nějak celé zvrtlo, nechci z toho nikoho konkrétně obviňovat :roll: Tím samozřejmě nechci říct, že je to špatná porodnice, pouze jsem popisovala svou čerstvou zkušenost :? Určitě má spousta rodiček na tuto porodnici příjemnější vzpomínky než já ;)

Příspěvek upraven 11.08.15 v 11:21

 
geileenka
Extra třída :D 10133 příspěvků 11.08.15 10:22

Opravdu sis prožila hodně těžký porod, ale věř, že to tak vždy dopadnout nemusí. Ale rozhodně si to nedávej za vinu, vše byla prostě nešťastná souhra okolností a nikdo již teď nezjistí, kde se stala chyba a zda to vůbec mohlo probíhat jinak.
Já jsem měla první porod v začátcích podobný tomu tvému. Jako vystrašená prvorodička jsem do porodnice jela moc brzy (bolesti byly skoro neznatelné, ale odcházela mi zátka s krví, což mě vyděsilo a jela jsem), nebyla jsem vůbec otevřená, zrovna bylo plno, tak mě umístili na gynekologii a taky přinesli nějakou injekci, která „porod rozjede, poslíčky zastaví“. Doteď nevím, co to bylo, ale nechala jsem si to taky píchnout, důvěřovala jsem. Bolesti to zhoršilo, ale měla jsem taky jenom křížové (od zad přes boky až ke stehnům), nikdo mi je pořádně nevěřil, protože monitor samozřejmě neukazoval nic a i když nikdo nic přímo neřekl, tak jsem byla zaškatulkovaná jako hysterka. Nakonec mě přemluvili i k píchnutí vody, po čemž začal opravdu masakr, ale alespoň jsem se začala pomalu otevírat. Nicméně od té doby malé začala hrozit hypoxie (což mi i později PA potvrdila, že je možné, že to způsobilo to předčasné píchnutí vody), takže jsem už musela jen nonstop ležet na monitoru a do sprchy mě pustili jen na 20 minut. Byla jsem unavená, mezi kontrakcemi usínala, vleže se to opravdu nedalo. U nás to nakonec skončilo akutní sekcí, bylo to svým způsobem vysvobození, i když pro mě obrovské selhání.
Hrozně dlouho jsem si tenhle porod rekapitulovala, přemýšlela, kde se stala chyba, zda to šlo nějak jinak… dávala jsem si to vše za vinu, že jsem nebyla schopna svoji holčičku porodit…
Podruhé jsem rodila před rokem a od začátku jsem si říkala, že si nenechám píchnout žádnou injekci, nechci žádné zásahy do porodu, nenechám si píchnout vodu a rozhodně nepojedu do porodnice brzy, ale budu co nejdéle doma. To poslední mi trošku překazilo to, že mi druhý porod začal prasknutím vody, přičemž jsem byla stále bez bolestí. Ale i tak jsem nespěchala, dorazila jsem asi 4 hodiny po prasknutí vody (cesta byla 1,5 hodiny a než jsem se dobalila, osprchovala, nasnídala, tak to tak nějak vyšlo). Byla jsem strašně v klidu, věděla jsem, co chci a nechci. Stále bez bolestí jsem sepsala papíry, zalezla do sprchy, kde začaly nějaké malé kontrakce, tak jsem měla radost, že se to rozjíždí samo a za 1,5 hodiny jsem vylezla ze sprchy se stále pohodovými bolestmi a zašlou brankou. Tlačení pak už byla pohoda, protože jsem věděla, že to zvládnu a že jsem u vytouženého cíle. Ani jsem se nestačila rozkoukat, že rodím a už byla druhá dcerka u mě na hrudi.
Tím chci jen říci, že každý porod je jiný a rozhodně se kvůli špatnému prvnímu nemusíš bát toho, abys měla druhé dítě. Pokud po něm toužíte, klidně do něj časem jdi a věř, že to tentokrát bude jinak. To ti ale předem nikdo neřekne. Každopádně u mě až ten druhý porod částečně zahojil tu „bolest“ (myslím psychickou) po prvním porodu.

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 11.08.15 10:42

Pokud chcete mít klid na porod, berte s sebou dulu nebo soukr. porodní asistentku. Za ty peníze to rozhodně stojí - já díky jedné úžasné paní měla druhý porod bez jediné výtky, prostě krásný zážitek, na který dodnes vzpomínám. První byl taky marast kvůli chování personálu - spěchali na mě a byli nepříjemní.

 
Rowena
Kecalka 122 příspěvků 1 inzerát 11.08.15 10:44

Tohle je na podání stížnosti, medializovala bych to. A doktorce bych zavařila. Tohle si nikdo nemůže dovolit. Nenapíšeš jméno doktorky?

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 11.08.15 10:49

Je mi lito, cim jste se synkem prošli. Drzim palce pro zhojení duse i těla. Toto je právě porodnické násilí.

 
lucillee
Echt Kelišová 7975 příspěvků 10 inzerátů 11.08.15 11:07

@ivito Také jsem rodila v Hořovicích, oba syny…poprvé dlouhý náročný porod bez epidurálu, ale vše na jedničku, měla jsem u porodu pana primáře. Druhý porod rychlý, nepsala jsem porodní plán, byla jsem přesvědčená, že se v pohodě domluvíme. Vše probíhalo jak z učebnice, na příjmu na 4cm, po klystýru a sprše na 9cm a šlo se rodit-asi 40 min po příjmu…pak mi to ale PA a doktorka dokonale pokazily. Teď už na to dovedu vzpomenout aniž by mi to hrnulo slzy do očí…PA, která původně odkývala na příjmu mé přání zvolit si porodní polohu a odmítnutí oxytocinu-ta mě odmítla upravit lůžko aspoň do sedu, donutila mě na dvě kontrakce vytlačit 4kilové dítě v lehu… čímž jsem se brutálně potrhala a to mě ještě napomenula ať nekřičím, na což jsem jí tedy už odsekla ať si trhne nohou…vyčítám si, že jsem si tu svou polohu nevyhádala, ale dohadujte se s hlavičkou dítěte už na hrázi, musela jsem tlačit :roll: Dr. mě ještě mimo kontrakci rozpárala, měla jsem velkou krevní ztrátu a klepala jsem se, prosila jsem o minutku oddechu, nikdo mě neposlouchal, nerespektoval a i ten oxytocin mi ta čubka vrazila, přičemž placenta odešla ještě ani nestihla vystříknout celou injekci. A následné šití zaživa bylo utrpení, nezažila jsem horší bolest a to mě ještě paní doktorka zašila blbě. Když jsem po porodu měla naprosto zdravé dítě s apgar 10-10-10 na hrudníku, přála jsem si moct podepsat reverz a odejít domů, bylo mi dobře i přes krevní ztrátu a jediné co mě trápilo bylo to, že musím zůstat v porodnici…Při­padala jsem si jako znásilněná. Budu li mít ještě třetí dítko, narodí se v zahraničí a nebo doma…

 
ivito
Kecalka 176 příspěvků 11.08.15 11:16

@lucillee
Primáře jsem tam bohužel neměla, ale ten nástřih a šití mám asi hodně podobný a kvůli krevní ztrátě jsem musela právě na JIP :roll:

 
mlejnice01
Stálice 87 příspěvků 11.08.15 11:18

No ty brďo číst to před porodem asi klečím a prosím ať mne říznou. Kříží se mi nohy.

 
japebesi
Nováček 1 příspěvek 11.08.15 11:19

Gratuluji k chlapečkovi :kytka: Když jsem si přečetla tvůj příběh, hodně mi připoměl můj porod letos v únoru… V úterý mi měli porod vyvolat kvůli malému množství plodové vody, v noci z pondělí na úterý mi začaly nepravidelné křížové bolesti. Ráno jsme jeli na vyvolávačku. Po vyvolávačce bolesti stále pokračovaly. Večer už byly bolesti šílené a doktorka mi řekla že se mám snažit usnout abych nabrala síly…ha ha ha… Dostala jsem injekci do zadku jako ty a porod se tím rozjel. Pomalu jsem se otvírala a po klystýru byly bolesti už otřesné. Úlevová poloha pro mě nebyla snad žádná, až na všech čtyřech to bylo trošku lepší ale v tom mě přikurtovali k posteli a to už se nedalo..Začali mi na střídačku skákat po břichu 4 sestry a doktor zkoušel malého dostat ven „zvonem“…to však stále nešlo tak nakonec kleště… Prcek má skoro půl roku, na bolest už sem raději zapomněla, ale tu úlevu když byl venku nezapomenu :srdce: Byl to pro mě hrozný zážitek ale s odstupem času už bych chtěla druhé mimčo :palec:

 
Michelle_M
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 11.08.15 11:26

Jsi moc statečná :hug: Chápu tvoje pocity viny, já jsem po porodu taky skončila na JIP a vyčítala si, jak jsem nemožná, že jsem určitě dělala všechno špatně a ohrozila sebe i svoje dítě… Naštěstí jsem měla velkou kliku na veškerý personál, když jsem se svěřila doktorovi, tak se mnou vše znovu prošel, co jak kdy a proč se stalo, ujistil mě, že jsem si vedla dobře a že se takové věci prostě občas stanou. I díky tomu jsem si z porodu žádné trauma neodnesla. Máš krásného chlapečka, snad ti pomůže co nejdříve zapomenout, nebo aspoň obrousit hrany :kytka:

 
ivito
Kecalka 176 příspěvků 11.08.15 11:31

Taky mě zarazilo to, že bylo vidět na přítomných PA, že s tou polohou taky moc nesouhlasí, pak se o tom bavily i na chodbě, ale prostě doktorka to tak nařídila, tak mě tak napolohovaly, aniž by se mě na cokoliv zeptaly. Byly to takové mladé holčiny. Prostě jsem si myslela, že na porod hlavně dohlíží PA a doktor jen v případě komplikací, ale můj porod byl veden čistě lékařsky. V těch bolestech jsem ani nebyla schopná se ozvat.

Příspěvek upraven 11.08.15 v 11:34

 
lucillee
Echt Kelišová 7975 příspěvků 10 inzerátů 11.08.15 11:35

@ivito Já mám synka, kterému je už 4,5m, takže už nějaká doba uplynula. Chtěla jsem si původně stěžovat, ale nakonec jsem to radši vytěsnila, ale mám pořád velké bolesti kostrče nepomáhá fyzio, jóga, nic…můj gynekolog mi nabídl přešití, ale odložila jsem to s tím, že chceme ještě jedno dítě…no je to ve mě pořád, ale snažím se v tom nerýpat a prostě jdu dál. I když pořád si říkám, že být sama, porodila bych v klidu a věřím že i bez následků, v mém případě opravdu zdravotníci nepomohli, jen ublížili…nejsem žádná citlivka, ale sejmulo mě to tenkrát dost. O to víc, když mi spolubydlící na pokoji popisovala, jak měla skvělou a empatickou lékařku i PA pár hodin přede mnou. Je to o lidech a někteří by fakt neměli v porodnictví pracovat. Je to o lidech a ani ve vyhlášené porodnici (pokud si člověk nezaplatí svou PA a lékaře) nemusí být postupy stejné…

 
lucillee
Echt Kelišová 7975 příspěvků 10 inzerátů 11.08.15 11:36

@ivito Kterou lékařku jsi měla u porodu?

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 37 inzerátů 11.08.15 11:43

Hrozný zážitek :,(, i přisto je deníček krásně napsaný, je z něho cítit ta bolest a beznaděj. Neuvažovala jste o kineziologii? Nemám osobní zkušenost, ale v okolí je maminka, jejíž dítě bylo uřvané, po kineziologii je z něho usměvavé miminko. Přeji už jen to dobré, hodně zdraví, štěstí a plno radosti.

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 11.08.15 12:09

Moc gratuluji k narození zdravého syna… syn budev pořádku nebojte jsou i horší porody a ted říkáte že další už nikdy ale dělá to že jste 3tydny poporodu… držím palečky věřím že se ted citíte mizerně ale to se dá zas do pořádku :hug:

 
Apaji
Závislačka 4555 příspěvků 11.08.15 12:11

Já bych poslala link na tento deníček včetně diskuze vedení nemocnice i primáři gynpor. Aby viděli, jak rodičky vnímají porodní násilí a jak vznikají ženy, které raději rodí doma. Že v zahraničí se v ženě nikdo tak často nehrabe jako tady (hlavně při kontrakcích), že se s monitorem dá i chodit a ne jen ležet na zádech. Mé kamarádce při prohlídce porodnice říkali, že monitor není problém ani ve vaně nebo ve sprše. Když přišlo na věc, tak to bylo nevypovídající a je třeba si lehnout na záda a basta :zed: Tady to vedení porodu bylo strašné, po přečtení takových zážitků (a pozor, jedná se o Evropu 21. století) jsem šťastná, a ještě jednou megašťastná, že můj porod byl plánovaný císař. Kdybych mohla mít druhé dítě, tak do normálního porodu nejdu, neriskovala bych, že natrefím na takové čúzy (a to se ještě krotím). Já mám pocit, že v českých porodnicích je malý zázrak, pokud ženu nechají být - tj. nepíchají vodu, nervou kapačky s oxytoc., nenapichují aspoň tu kanylu pro případ kdyby něco, tabletky na změkčení, rozjetí, roztažení, otevření, injekce na spaní, zastavení kontrakcí, aby se to ráno zase rozjelo - co to jako je???!!! A nemoct si vybrat polohu při porodu je neakceptovatelné, ne v dnešní době. Mluvím o nekomplikovaných porodech. A tohle by mělo být automaticky, ne že se žena v bolestech musí s někým dohadovat, vysvětlovat (sakra rodí, není tu proto, aby hájila své zájmy, obhajovala, proč je jí příjemnější být v kleče/v dřepu/ve stoje…) platit si dulu nebo soukromou PA, aby neskončila v rukou arogantního řezníka/řeznice.

Pisatelce deníčku přeju hodně zdraví, máš krásného chlapečka, gratuluju. Ať vám roste jako z vody a dělá vám jen radost :kytka:. Ty jsi nic nezanedbala, nic jsi nezavinila, tohle je další zpackaný porod, u kterého se porodníci tváří, že vás zachránili a vše, co jsi si musela „vyžrat“ bylo nezbytné a jen pro tvoje a synovo dobro. Promiň, vztekla jsem se za tebe :oops: Asi by jsi to chtěla v sobě zpracovat, otupit vzpomínky a jít dál - tím jsem ti to asi neusnadnila :oops: :oops: Časem to přejde, já mám za sebou taky dost bolestných zážitků, některé mi trvaly dlouho, než jsem to strávila, ale časem se otupilo všechno a já žiju normálně dál. Ať už tě v životě čeká jen to dobré a ať se celé tvé rodince daří dobře :hug:

 
Tabina
Nováček 1 příspěvek 11.08.15 12:12

Ahoj, ja sama jsem mela pavdu tezky porod, ale když jsem cetla prubeh tveho, tak jsem se uplne rozbrečela.

Nejdulezitejsi je, aby jste byli oba v poradku. Dominicek ti urite veskerou bolest vynahradi stejne jako muj Matej.

A pokud zatouzis ještě po miminku, udelej to jako ja. Zaplat si cisare, protože ja uz rodit proste nebudu:)

Hodne stesti

 
Fima
Nadpozemská drbna 28626 příspěvků 11.08.15 12:21

Je mi líto, že tvůj porod probíhal a dopadl právě takto. Nepřísluší mi hodnotit, kde se stala chyba, nejsem lékař a ani jsem u toho nebyla. Jenom Ti chci říct, aby sis to nedávala za vinu. :kytka: Někdy porody bývají hodně těžké, nepředvídatelné a zkomplikovat se může cokoliv během vteřiny. A moc bych Ti to další těhotenství a porod časem přála. Protože ten další takový vůbec být nemusí a porody mohou být (a jsou, já jsem toho třeba příkladem) i krásné. Synkovi přeji do života spoustu zdraví. Čas ty zážitky promaže a bude lépe. ;)

 
ivito
Kecalka 176 příspěvků 11.08.15 12:23

Moc děkuji za podporu, jsem ráda, že nejsem sama, kdo si něčím takovým prošel :oops:

 
Lanear
Kecalka 281 příspěvků 11.08.15 12:27

Malý je moc nádherný..:) Přeji celé rodince moc štěstí do budoucna a zacelení se rán. Já jsem rodila před 6 týdny a předem jsem jim řekla, že žádné zásahy, nástřihy, chemie, nic…skoro to dodržely, jen oxitocin po porodu kvůli placentě. Ale měla jsem to vcelku rychlé 11,5h z toho první 4,5h jsem zaspala doma, pak koupel doma, chvíle čekání a až když byly kontrakce cca po 3-4 min vyrazili jsme.. Ovšem nedivím se, že po takové době člověk na ten epidural kývne. Ale rozhodně to nebyla tvoje vina a ani vina působení té látky, ale přístup personálu. Měla jsem také štěstí, že PA vždycky jen přišla s tím čidlem od monitoru a poslechla si srdíčko a víc toho nenutila.. Ovšem doktorka, přesně ta, kterou jsem schytat nechtěla, bylo hrozné se v její přítomnosti uvolnit, když vypadá jako sériová vražedkyně. Dodnes se vyrovnávám s tím, že mi malou nedaly na tělo a pak hned odnesly na dětský a měla jsem ji až po 3,5h. Soucítím s tebou a nevím jak bych se vyrovnávala s takovýmhle zážitkem.. Jsi určitě silná žena a máš můj obdiv! :hug:

 
Lonette
Závislačka 2697 příspěvků 11.08.15 12:43

Já hned poznala Hořovice, podle peřinek. Já tam rodila taky, absolutně rozdílný porod, sice si mě tam taky chtěli večer nechat, ale to já rezolutně odmítla a přijeli jsme až znovu k ránu, drželi se mého porodního plánu, na vše se ptali. Hrozně mě mrzí, co se ti stalo. Drž se, hlavně si nic nevyčítej. Můžu se zeptat, kdo tě rodil?

 
Bohulinka
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 53 inzerátů 11.08.15 13:17

Ahoj, taky mi úplně tekly slzy. Muj první porod byl ošklivej, ale naštěstí mi po x hodinách bolestí udělali císaře. Měla jsem z toho podobné pocity zkrátka přirozené to není, je škoda, že se s tím tady u nás nijak po porodu nepracuje. Myslím, že tenkrát jsem opravdu potřebovala psychologickou pomoc. Ale nelámej nad druhým miminkem hůl, tak za rok se to pomalu vstřebá a za dva roky jsem o dalším dítěti přemýšlela. Měla jsem pak plánovaný CS, zkus si zjistit zda by u tebe vzhledem k těm poraněním taky nebyl možný…

 
macina25
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 11.08.15 13:21

@ivito moc mě to mrzí…běhal mi mráz po zádech při čtení…ufff šílené.
Já to měla podobně-musela jsem ležet jen na boku, ikdyž jsem si přála chodit a kapačku s oxytocinem v ruce, ikdyž jsem se chtěla držet za hlavou postele :cert:
otevřela jsem se na 8cm…měla nutkání tlačit, ale nešlo to! Zaplat pánůh za to, že se nesnažili mi ji rvát spodem. Rozhodli se pro sekci a tam zjistili, že je dvakrát omotáná na šnuře, vysí v porodních cestách a sama by ven nikdy nešla…
taky jsem říkala, že druhé nikdy a ted už nad ním uvažuji, ale opět jedině sekcí. Nechci už zažít tu bolest…proti tomu byl císař pohoda.

 
Pink Lady
Ukecaná baba ;) 2127 příspěvků 11.08.15 13:39

@annaei Já když jsem si u prvního porodu řekla o Epidural, tak mi taky porodní asistentka řekla, že by to zastavilo kontrakce a odešla 8o

K zakladatelce: Muselo to být hrozný, ty si hlavně nic nevyčítej. :hug: To se zase jednou doktoři předvedli a ještě to svedou na tebe? :pocitac: :poblion:
Ale jsem fakt moc ráda, že malého zachránili, ne vždy bývá šťastný konec, tak aspoň něco (a vlastně to nejdůležitější) se jim povedlo. Teď už bude určitě jen dobře, přeju vám oběma hlavně hodně zdravíčka, malý bude určitě v pořádku :hug:

 
aquawoman
Kecalka 353 příspěvků 11.08.15 13:47

To mi hrozně připomnělo můj první porod. Byl vyvolávaný, ale jen kvůli potermínové graviditě. Až na drobné detaily to bylo v podstatě hodně podobné. Už je to více jak čtyři roky, ale do dnes mě štve, že jsem se nechala ovlivnit a také si nechala napíchat různé injekce. Ty monitory byly hrozné, ležet v těch bolestech a ani se nehýbat. Hrozně mě štve, že se tohle pořád děje a další a další ženy musí prožít něco tak hrozného. Po neúspěšném VAXu syna vytáhli kleštěmi. Šití bylo snad ještě horší, než porod samotný. Nicméně druhý porod byl úžasný, rychlý, bezproblémový a s dulou (přirozený). Nenechala jsem si od nich nic vnutit. V podstatě jsem na ně byla naštvaná a sobě jsem chtěla dokázat, že dokážu porodit. Takže jsem na ně byla někdy i dost drzá. Prostě u prvního porodu mě rodili a u druhého jsem já porodila svého druhého syna. Možná by mě to neštvalo tolik, kdyby byl starší syn zdravý, ale má vývojovou dysfázii a ADHD. Je to něco, co si stále nesu v sobě a pořád mě to neskutečně štve a když pak čtu další podobné příběhy, tak mě to bolí.

Příspěvek upraven 11.08.15 v 13:49

 
katkak9
Kelišová 6337 příspěvků 11.08.15 14:21

Uf… až mi slzy ukáply :,( :,( Přeju moc ať je Dominiček zdravý a dělá vám jen samou radost :srdce: a i ty ať jsi zase brzy fit :hug:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama