První krásný hladký porod

Porod
  • Katulink1
  • 11.03.12

Dobrý den, těhulky. Rozhodla jsem se, asi jako každá čerstvá maminka podělit o krásný zážitek z porodu, především proto, že můj porod byl krásný a krátký a můžu 14 dní po něm říci, že bych rodila zase, proto chci tímto deníčkem trošku uklidnit prvorodičky, které porod teprve čeká a uklidnit je, že to jde i jinak, jako po másle.


1 komentář


1 komentář

Dne 23. 2. 2012 v 10:30 se mi narodila krásná dceruška Nelinka. Váha 2940 gramů a délka 47 centimetrů, drobeček, ale zdravoučký a krásný. Jak to všechno začalo? Nebudu deníček nijak rozepisovat a protahovat, chci napsat jen to podstatné. Ono toho ani moc napsat nejde, protože můj porod byl tak rychlý, že jsem se z toho dodnes nevzpamatovala.

Dne 22. 2. 2012 mi ráno v 9:00 začala odtékat plodová voda, nebyla jsem si jistá tím, zda to plodovka je či není, ale všichni (rodina) mě ujistili, že je, co jiného by to bylo, a ať jedu do porodnice. Tak jsem zavolala příteli, ať se vrátí z práce, že mi asi praskla voda, odpověděl, že je za půl hodinky doma. Za deset minut volá, jestli mi opravdu praskla voda. „Mám tedy přijet?“ :-D Ujistila jsem ho tedy, chudáčka zmateného, že opravdu přijet má.

Dorazili jsme do porodnice, kde mi plodovou vodu potvrdili a sdělili mi, že si mě tam už nechají, ale že se porod může rozběhnout až za 24 hodin. Jelikož jsme si s přítelem vybrali bezvadnou porodnici v Hořovicích, kde máte porodní sál s televizí a gaučem pro tatínka i skvělými doktory a sestřičkami, mohl tam přítel zůstat se mnou, dokud neporodím. Bohužel se maličké ven ještě nějak nechtělo, celý den se nic nedělo. V devět večer mi začali podávat anitibiotika kvůli infekci a stále se čekalo. Celou noc nic, nervozita byla obrovská, jak moje tak přítele. Nutili nás spát, ale copak se to dá? Plodová voda fuč, víte, že má přijít porod a ono nic.

V 7:00 dne 23. 2. mě přišla paní doktorka zkontrolovat, jak to vypadá, nic se nedělo, zavedla mi tedy tabletku, aby se rozjely bolesti. Udělala to, ani jsem se nenadála a začaly kontrakce, jenže něco bylo asi špatně. Vždyť kontrakce začínají po 10 minutách a já měla bolesti hned od začátku po dvou minutách. Říkala jsem si, co to má být, jestli mám tohle snést třeba 16 hodin, tak to nedám. Pomáhalo mi jedině ležet na boku a tak nějak si to prodýchávat, partner mě držel za ruku a já jsem přežívala. Po hodině a půl jsem byla otevřená na 5 centimetrů, paní doktorka se mě ptala, jestli chci epidural, nechtěla jsem ho a řekla, ať mi dají cokoliv, jen když to pomůže. Za hodinku mi tedy epidural zavedli.

Asi za dvacet minut jsem začala mít pocit, jako že se mi chce na velkou, ale jen trošku, tak jsem to neřešila a dál prodýchávala. Uběhlo deset minut, a ten obrovský tlak, který nastal, mě donutil opravdu hooodně si zakřičet, ale né bolestí. Přítel na mě koukal, co se děje, a přiletěly asi tři sestřičky :-D Byla jsem v šoku, co se děje a jedna úžasná sestra povídá: „maminko, nic se neděje, nebojte, vy nám prostě už rodíte“ :-) Koukala jsem jak vyjevená, to jako už? Po 3 a půl hodinách rodím? To není možné. Sestřička řekla: „až se Vám bude chtít tlačit, tak tlačte“.

Rychle složit postel na porodní lehátko, zavolat doktorku (ta to k porodu málem nestihla), pětkrát jsem zatlačila a malinká byla venku, bez nástřihu. Potom šla rychle placenta. Taková úleva, nádhera. Malinké trhlinky tam byly, ale jen na dva stehy, takže krása. Malinkou mi hned ukázaly a položily ji vedle mě. Celé dvě hodiny byla se mnou i taťkou na porodním sále a užívali jsme si tu nádheru, která se nám právě stala. Paní doktorka i sestry nám pogratulovaly k holčičce a byli jsme jen mi tři. Tatinek mě celou dobu držel za ruku, říkal, že mě miluje a při samotném porodu mi říkal, jak mám dýchat. Když malá vylezla ven, řekl mi, mi děkuje za krásnou dceru a že mě moc miluje, byl to nejkrásnější zážitek mého života.

Ano, bolesti byly veliké a hned po dvou minutách, ale opravdu to stálo za to a je pravdou to, co tvrdí každá čerstvá maminka, po porodu hned na všechno zapomenete. Já jsem tedy měla takové štěstí, že jako prvorodička jsem rodila kolem třech hodin, prý na druhý porod asi nestihnu do porodnice ani dojet. Dnes bych rodila klidně znovu. Už doma běhám jako před otěhotněním a nepřipadám si, že bych kdy byla těhotná. Stále si říkám, jestli je ta malá kráska opravdu moje. A opravdu jsem rodila?

Všem děkuji za pozornost a maminky, nebojte se porodu, jde to i takhle krásně.

Hodnotilo 10 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
werunqa
Kelišová 7096 příspěvků 11.03.12 00:22
:-)

:mavam: :mavam: gratuluji k rychlemu porodu a krasne dcerusce :andel: .Me muj prvni porod ceka za 8 tydnu (mozna i driv..).Taky by se mi libil takovy rychly :palec: :lol:

Jinak moji sestre take davaly tabletku a mela ihned kontrakce po 3 minutach..bohuzel pro ni to byl tak hrozny zazitek, ze druhe dite proste nechce a na samotny porod nerada vzpomina.. :nevim:

 
maki3012
Ukecaná baba ;) 2338 příspěvků 11.03.12 08:11

Ahoj, jedním dechem jsem přečetla tvůj deníček a říkám si, jak nazvat te můj porod…když přišel den D ani jsem o tom nevěděla, jen malý pravidelný tlak v podbřišku, který jsem nepovažovala za důležitý, jen přítel mě po celém dni večer odvezl do porodnice, že se alespoň zeptáme a tam se pani doktorka dost divila, že jsem otevřená na sedm centimetrů a hned musím na sál…opravdu jsem to nečekala, myslela jsem, že mě pošlou domů s poslíčkama :) No a za 2,5 hodiny byl Filípek na světě, takže taky pohoda prví porod. A za dva dny už bylo po bolesti a rodila bych klidně znova :)

 
Motýlková
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 11.03.12 08:57

nádherný porod:) já si ho protrpěla dost dlouho, ale i tak jsem hned říkala, že jdu do toho zas. stojí to za to, za ty skvělá miminka :srdce: i jizvy se zahojí a jede se dál:) už teď se těším na druhý :lol:

jinak gratuluji k Nelince :kytka: ať jste zdravý!

 
laja64
Kecalka 116 příspěvků 11.03.12 12:32

Tak to je skvělé teda, že jsi to takhle rychle zvládla. Taky čekáme Nellinku a kdyby to šlo tak jako Tobě, vůbec bych se nezlobila :mrgreen: Počítám že můj přítel mi také řekne, že mě miluje a děkuje za dceru, pokud se nezhroutí u porodu jak říká :mrgreen: Gratuluju k náádherné dcerce :srdce:

 
amille
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 11.03.12 12:57

Obrovská gratulace k malinké!! :) :srdce:

 
Jullii
Závislačka 2603 příspěvků 11.03.12 13:06

gratuluji ke krásné holčičce :kytka: :kytka: :kytka:

 
giraffe11
Závislačka 4441 příspěvků 11.03.12 16:38

Gratuluji ke krásnému porodu. :kytka: Jsem na tu naší Nellinku taky zvědavá. :)

 
bedruna7
Závislačka 2859 příspěvků 11.03.12 17:08

Kati gratuluji ještě jednou :) Za svůj krásný porod buď jenom ráda, každý takové štěstí neměl…ať dělá nelinka jen samou radost :*

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 11.03.12 22:47

moc hezky napsané :kytka: gratuluji :kytka: já měla na prvorodičku taky celkem rychlý porod 6 hodin a od začátku kontrakce po pěti minutách :mrgreen:

 
Katulink1  12.03.12 12:47
Poděkování

Všem moc moc děkuji za příspěvky :-)

 
jellyy
Stálice 89 příspěvků 12.03.12 21:23

tak to byl fofr :D gratuluju ke krásné holčičce :kytka:

 
EvičkaNov
Zasloužilá kecalka 709 příspěvků 14.03.12 07:04

Gratuluji maminko, mě čeká porod každým dnem (jediný termín mám příští týden), nervozita stoupá…kéž bych to měla taky tak :hug:

 
Bramborek  03.04.12 00:01

Závidím. A gratuluji všem maminkám.. :potlesk: :potlesk: taky bych chtěla mít tak rychlý porod…termín mám až v srpnu, ale už teď mám strach

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama