První krůčky k hudbě

Ostatní

Tak konečně mi zdravotní stav dovolil navštívit hudební školičku pro batolata, Máme za sebou pouze jednu hodinu, ale už teď vím, že se to bude Vítkovi stejně jako plaváček ohromně líbit.

Začalo to všechno tak že jsem na diskuzním fóru narazila na diskuzi o muzikálnosti batolat a protože Vítek se projevuje jako muzikální dítě (po mamince:D) nakoukla jsem a objevila zde odkaz na kurzy pro maminky s dětmi už od čtyřech měsíců pořádané Yamahou, neváhala jsem a nahlédla, zda něco takového nepořádá i u nás a k mému překvapení jsem tam objevila jak Třebíč tak Jaroměřice nad Rokytnou, no a pak už stačilo jen pár meilů a mohli jsme začít navštěvovat kurz, kdyby… No, ale nakonec vše dobře dopadlo a minulý čtvrtek jsme konečně absolvovali první lekci.

Přestože je tam Vítek nejmladší ze všech dětí (všechny mají víc jak dvě léta za sebou, Vítkovi je rok a půl) vůbec se tam necítil ztracený a ani já jsem nepozorovala, že by nechápal, či nevěděl co se po něm chce. Ze začátku nás paní učitelka přivítala s maňáskem slona na ruce a pak už rozdala dětem mrňavé rumbakoule a mohli začít štěrchat do písničky Prší, prší. Dřívka pak nahrazovala skákání koníka i hopsání pejska a pak si děti chvilku vymalovávali omalovánky, to má Vítek moc rád, nevymaluje sice nic, ale počmáranej je celej papír:DD No a pak ještě běhali s pomyslným drakem (měli takové střapečky z igelitek, takže vypadali jako malý mažoretky:D), to se moc líbilo všem dětem a nakonec se Vítek dočkal obrovského překvapení - velikánského balónu (velký skákací míč) na kterém jsme odletěli do Afriky. No a pak už přišel konec hodiny a my šli domů. Vítek si to myslím opravdu užil, protože celou cestu domů, jenom z rozzářeným obličejem opakoval: " veliký balón mami", takže příště určitě půjdeme zas. A vy co váháte kam svoje dítko přihlásit, pro nadcházející zimní měsíce a plavání se Vám zrovna nelíbí nebo je u Vás nikdo nepořádá. Namrkněte do fóra a určitě si tam najděte odkaz na Yamahu a můžete chodit začít zpívat a hrát si.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 09.10.07 08:01

Taky chodíme do školičky, Mišelovi bylo v září taky rok a půl, takže je jeden z těch nejmladších. Líbí se mu to moc. On písničky miluje a především se mu líbí ten rytmus,celá hodina má spád, takže není chvíle na to se nudit. Dítě tam udrží pozornost. Je to myslím skvělá věc. Nejvíc ho baví, když dá lektorka nástroje a oni si můžou vybírat který chtějí, to pak střídá nástroje a vyřádí se.

Berun a Mišel 1.3.2006 + chlapeček 23tt

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 09.10.07 13:45

Ahojte,
určitě bych to taky doporučila. My sice nikam nechodíme, ale muzika u nás hraje od rána do večera, zpívame a hrajeme na nástroje. Já jsem učitelka na hudební škole a nejmladší jsem učila šestileté, ti jsou asi nejvíce nadšení :-)
My budeme provozovat toto vše sami doma, náš Jája hudbu miluje, má být po kom, když jsem celá rodina muzikantů :-)

Kati a Jája (téměř 5 měsíců)

 
paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 09.10.07 14:43

Ahoj,
my sice nechodíme do žádných kroužků, ale hudba je součástí naší rodiny. Za vše mluví i to, že tatínek, dědeček a strýc se věnují hudbě aktivně, já a babička už teď muzicírujeme doma - já flétna a zpěv a babička klavír a zpěv). Malá má 2 roky a zpíváme jí od narození (já i babička). Už v 6ti týdnech začala velmi příznivě reagovat na zpěv a ve 3 měsících měla své oblíbené písničky. V 10ti měsích začala tancovat, jakmile slyšela něco, co se jí líbilo. Máme i natočeno, jak v roce a čtvrt tancuje na sambu, kterou tedy miluje, taťka jí často bubnuje některé rytmy a malá tancuje nebo bubnuje s ním - táta to má nejjednodušší - je totiž bubeník. Dědovou láskou je trubka, takže malou oblažuje jejím krásným silným zvukem a také džezem. Já v tom také vlastně tak vyrostla.
Odměnou nám všem teď je, že malá miluje hudbu (i klasiku, latinu a třeba i swing), je její součástí a už teď krásně a čistě zpívá. Je moc príma ji pozorovat, jak si během hraní jen tak prozpěvuje své oblíbené písničky a nebo nám nese CD, aby se hned pustilo. Takže určitě doporučuji každému, aby se dítěti hudebně věnoval - ať už doma nebo v nějakém kroužku.

 
papka
Kecalka 146 příspěvků 09.10.07 16:06

Ahoj,
já jsem byla od Yamahy na dvou hodinách se svým prvním synem, když mu byly necelé dva roky, ale nechtěk tam být utíkal… a pak když jsme šli kolem budovy, kde kroužek probíhal, tak volal, ne tam ne, nejdu, nechci… Tak tím to zkončilo.
Ale můj druhý syn, nyní 9 měsíců, má za sebou první hodinu a ten si to opravdu užívá! Snad ho to bude bavit nadále a bude mu to třebas do budousna k něčemu. :-)
Starší syn je holt na jiné věci, baví ho výtvarka a ve školce mají taneční kroužek, je starší, tak už chce ledacos vyzkoušet.
Přeju pěkné chvilky na Yamaze i mimo ni. :-) Lenka, Filípek 3,5let a Toníček 9měsíců

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 09.10.07 23:59

Jsem ráda, že se tady sešlo tolik nadšených hudebníků opravdu co Čech to muzikant.:D Já sama jsem vlastně začala chodit do hudebky  v sedmi letech, takže hraju na klavír a zpívám (dokonce jsem jednu dobu byla solistkou dětského sboru v Náměšti nad Oslavou), takže Vítkovi písničky nechybí ani doma, i on má pár svých oblíbených, nejoblíbenější jsou u nás teď písničky z Chaloupkových večerníčků, Kolíbaná (Vojta, Kuba, Matěj) a Vlčí bratři, ale zná i Já mám koně apod.:D Pro všechny písničky už má svoje slova a sám si řekne kterou budeme zpívat a někdy je to fakt legrace. Do kroužku jsem se přihlásila proto, abych se dostala mezi lidi a ještě něčemu se přiučila.

 
Diblik
Kecalka 468 příspěvků 10.10.07 14:44

Majcus, taky chodime do Yamahy a jsme spokojeni,Matysek ma rok a pul a potrebuje se nekde otrkat, hudbu miluje.

Diblik

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 10.10.07 22:31

Ahojky Diblíku jakpak se máte? Jojo, taky to tak vidím, bezva příprava na školku

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 11.10.07 11:09

Majčus,

ty písničky s ním zpívíš jen tak z hlavy nebo je náš v notách? Já bych docela přivítala noty, jestli máš ty nebo někdo tip na nějaký pěkný zpěvník?

Díky Kati

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 11.10.07 22:09

Katiteď nevím, které písničky máš na mysli, jestli lidovky, nebo ty z hudebky, Yamaha si vydává svoje písničky na CD a ty obyčejný písničky mu zpívám z hlavy, ale teď jsem nám pořidila zpěvník, který je ve formě leporela, jmenuje se to Dětské písničky pro předškoláky a malé školáky je tam 12 písniček, má to k sobě klavírek na baterky a má to notový záznam, tedy puntíky v notách, které jsou barevně označené jako klávesy na klavírku, takže na to může hrát i někdo kdo noty neovládá, a potom i dítko samo, vydalo nakladatelství Svojtka (svojtka@svoj­tka.cz, nebo www. svojtka.cz). Jsou tam písničky Tluče bubeníček, Travička zelená, Pec nám spadla, Pásla ovečky, Čerešničky, Jede, jede poštovský panáček, Na tý louce zelený, Já do lesa nepojedu, Kočka leze dírou, Okolo Frýdku, Já mám koně, vraný koně a Utíkej, Káčo, utíkej. Hezký písničky i s notovým záznamem měly i zpěvníky Já pisnička je jich několik dílů. A jestli myslíš ty s Chaloupkových večerníčků, tak to je zpěvník který se jmenuje Samsonův hudební zvěřinec, vydalo nakladatelství Fraus (www. fraus. cz, nebo info@fraus.cz) ke knížce je i CD, kde je nejdřív písnička zazpívaná a potom běží jenom melodie a zpívat můžete sami, jsou tam jak noty tak akordy (ty i s prstokladem). písniček je patnáct (Méďové - kolíbaná, Zdálo se ti zdálo, Laně, Kde je vlku vlkem vlk, S vlkem vlk, Co chodí v listí, Madla a Ťap, Kluci ze zámku, O rysím kožíšku - ta se nepovedla:/, Tragédie pralesní, Rysí, Medvíďata, Kohout, Vydrýsek, Ježci), takže mnoho zábavy a doufám, že jsem podala vyčerpávající odpověď, protože mě to teda vyčerpalo:DD

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 12.10.07 21:13

Majčus,
moc díky. Podívam se na ten „zvěřinec“. Ty jednoduché písničky jako Kočka leze… a lidovky apod. zahraju i s doprovodem bez not, to pro mě není problém, Já písničky mám a znám.  Jsem na ten zvěřinec zvědavá, možná bych to mohla někdy použít i ve škole.

Ještě jednou díky! Kati

 
Amelie
Závislačka 3542 příspěvků 14.10.07 11:14

holky koukala jsem na webove stranky yamahy, nasla jsem skolicku a le nemuzu najit ceny ..... netusite aspon orientacne prosim? diky moc …

 
MaRi
Kecalka 267 příspěvků 14.10.07 14:13

platila jsem 1300,– na půl roku, navíc ještě 250,– za knížku, 150,– zápisné a 100,– za cd.

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 15.10.07 12:14

no teda my platíme 530,– na půl roku ale ceny knížky a CD máme stejné

 
Amelie
Závislačka 3542 příspěvků 16.10.07 16:54

diky moc, obavam se ze ta cena bude asi ta vyssi kdyz jsme v Praze … no zatim se mi tam nepodarilo dovolat … tak dekuju moc

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 17.10.07 00:13

nemáš zač a peněz nelituj, myslím, že to stojí za to, já vím mě se to říká, u nás to stojí málo, ale zase já jsem svobodná matka (tedy jako úplně sama) a rozhodně si nemyslím, že by to byly vyhozené peníze, navíc se  člověk dostane mezi lidi a potomeček mezi ostatní děti

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama