První porod? Jako po másle

Porod

Milé ženy, uvařte si šálek dobrého čaje nebo kávy, na talířek naservírujte něco na zub a můžeme začít...

Na úvod krátce zmíním, co porodu předcházelo. Mimčo bylo plánované, zadařilo se hned po dvou měsících.

První trimestr jsem měla celodenní nevolnosti, které se ráno daly dobře zvládnout změnou mé polotekuté snídaně v tekutou. Po zbytek dne jsem prostě musela akceptovat, že se mi zvedá žaludek při jídle i mimo něj. Nezvracela jsem. Takže v práci nikdo nic nepoznal.

Pak nastoupila invalidizující únava, která pominula někdy kolem sedmnáctého týdnu. Ve 21. týdnu hospitalizace pro krvácení a hrozící potrat. Pak ultra velká únava po megadávkách magnezia.

Poslední týdny před porodem se mi k mému překvapení ulevilo, cítila jsem se svěží a aktivní, asi jako gymnastický míč na hodině aerobicu. ;-)

Připravovala jsem se psychicky na to, že můj porod bolet prostě nebude (zkuste knihu Hypnoporod, přednášky Veroniky Vojáčkové nebo knihy Lucie Groverové).

Dva týdny před termínem, v pátek, jsem začala mít v podvečer nepravidelné poslíčky po 5-10 minutách. Trvaly 6 hodin a bolesti jsem musela až prodýchávat. S půlnocí se bříško uklidnilo a šla jsem spát. V sobotu a v neděli navlas stejný scénář. Jestli jsem do té doby měla ještě nějaké obavy z porodu, definitivně mě přešly. Jediný pocit, který zůstal, bylo (slušně řečeno) naštvání. Ať už teda konečně vyleze a neprudí s falešnýma poplachama!

O týden později od prvních poslíčků jsem se dočkala.

Ve čtvrtek mě nad ránem vzbudil nekomfort v podbřišku. Asi jako když přichází menstruace, nebolí to, ale najednou si tu část těla uvědomujete v každém okamžiku.

Nijak mě nenapadlo, že by to mohl být začátek porodu. Ráno jsem vstala s manželem a vyrazila s ním na cestu do práce. Moji rodiče bydlí několik minut chůze od ní.
Povídaly jsme si s mamkou, byl to pohodový den. Navečer jsem se ale na ten pocit v podbřišku zaměřila. Přicházel po 6-7 minutách. Zkusila jsem koupel, nezmizelo to. Tohle přeci porod není, vždyť jsem slyšela tolik historek o ženských křičících bolestí.

Dorazil manžel z práce, byla jsem unavená, tak jsme se rozhodli u rodičů přespat. Periodicita toho pocitu v podbřišku zůstala asi 5 minut, bolest žádná, tak jsem si šla kolem půl dvanácté lehnout. Ne na dlouho. Mokro mezi nohama, úprk na záchod a spousta vody.

Manžel a rodiče okamžitě na nohou, všichni v jednom letu, honem do auta. Byla jsem tam jediná s chladnou hlavou. „Měla bych být v porodnici do dvou hodin, tak klid,“ poučovala jsem je. Ke dveřím sálu šli všichni se mnou, i když jsem s sebou chtěla jen manžela. Vrátný nestačil valit oči. „Kam to všichni jdete?!“, halasil. Cítila jsem se trapně, vedou mě jak tříletou za ruku do školky. Celá ta situace mě vytočila.

V půl jedné v porodnici na příjmu se mnou dorazily čtyři další rodičky. Všechny bledé, opocené, hekající. Šla jsem na monitor a vyšetření poslední, nic mi přeci nebylo. Jak mě překvapilo, když verdikt zněl „Na 5 centimetrů, čekatelský pokoj nejblíž boxu, jste tady zatím nejdál.“

Porodní asistentky se na mě chodily koukat jako na přírodní úkaz. „Vy necítíte tuhle kontrakci?“ Ne, necítila jsem.

Pospávala jsem, občas ke mně doléhalo sténání ostatních a jednou křik čerstvé maminky, která právě porodila. Co mě proboha čeká za hrůzu?

Pak přišla nabídka protrhnout zbytek vody. To příště neudělám. Pak to začalo bolet. Ve sprše na čtyřech se to dalo v klidu zvládnout, ale nemusela jsem až do tlačení cítit nic. To bylo ve tři ráno.

Později jsem se přesunula na porodní box. Na něm krátký monitor a šup na tlačení. Najednou jsem necítila nic nepříjemného. Jak jsem se zaměřila na konkrétní činnost, kontrakce jako by zmizely. Žádný velký tlak nebo bolest. Cítila jsem jen, jak jsem se otevřela, když procházela hlavička. Ani to ale nebyla bolest, bylo to asi jako prostrčit ruku rukávem. Tak samozřejmé.

Na další zatlačení syn vyklouzl ven celý. Fialový s pupečníkem omotaným kolem krku. Ale v pořádku. Hned jsem ho měla na břiše a hladila sametovou kůži. Naše první společné chvilky.

Bylo 5:42.

Vážil 3,7 kg, přesto jsem neměla žádné poranění. K tomu možná přispěla každodenní masáž hráze 6 týdnů před porodem. Po týdnu bych nepoznala, že jsem někdy rodila.
Porod je pro mě nejkrásnější zážitek v životě a těším se na další. Porod opravdu nemusí bolet.

Hodnotilo 30 lidí. Score 3.3.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30589 příspěvků 08.11.14 00:45

Hezký, taky bych to někdy chtěla zažít…prostrkovat ruku rukávem, a ne rvát meloun dírou velikosti pomeranče :mrgreen:

Příspěvek upraven 08.11.14 v 00:45

 
lesniboruvka
Kecalka 393 příspěvků 08.11.14 00:54

Pěkný deníček :) To je super, že to šlo takto.. A teďka vybalte ten recept na „nebolení“ :-)

Já tedy měla vyvolávaný porod, takže hnedka nastoupily silné kontrakce a bolelo to tedy slušně, ale statečně jsem prodýchávala, sprchu jsem ani nestihla, ani míč, ani nic.. protože jednu hodinu mě upoutali na monitor, potom příprava, příjezd přítele (kterého jsem si vyžádala i přes to, že vyvolávané porody víc bolí a budu rodit dlouho).. ještěže jsem ho zavolala, cca hodinu potom co přijel byl syn na světě (4,4kg a 52cm) (celý porod necelé tři hodiny), přijde mi, že větší děti se rodí snáz :)

 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 08.11.14 07:19

:palec: libilo. super popis a hlavne vam hodne zdravi :kytka:

 
hantom
Zasloužilá kecalka 731 příspěvků 08.11.14 07:50

@slavuska1 :mrgreen: :mrgreen:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 08.11.14 08:01

Krasnej porod a gratuluj k chlapeckovi :kytka:

 
verulicek  08.11.14 09:10

Ahoj, gratuluju, měla jsem to podobné. bolely teda jen ty dvě hodiny otevírání (ale ležela jsem při nich vklidu na lůžku a pospávala)…pak když jsem byla na 8 jsem si přešla na jiný box, 2× zatlačila (bezbolestně, bez křiku) a malá na světě - bez poranění. Ale nějak mě nenapadlo se za to nějak poplácávat, podle mě je to o štěstí. Jsem zvědavá, jaký bude pak druhý porod :-) po prvním bych mohla za hodinu rodit znova :mrgreen:

 
verulicek  08.11.14 09:11

@lesniboruvka taky jsem to někde slyšela, ale já jsem to měla ok, malá 2800g (ale slyšela jsem, že menší miminka „letí“ rychlejc a často maminky poraní…jak jsem říkala, je to o štěstí

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 08.11.14 10:09

@verulicek Poranění či neporanění u porodu je de mých zkušeností na šikovnosti PA a schopnosti maminky plnit veškeré její pokyny. Pak může i štíhlá maminka porodit skoro pětikilového macka bez jediného šrámu :D ale jinak hezky napsaný deníček, ale je to určitě i o tom štestí, o genech,..moc aspektů najednou, které spolu musí v ten daný moment výborně spolupracovat. Když jsem se ptala svojí PA, proč to musí tak hrozně bolet, tak mi říkala, že bychom si pak těch miminek tolik nevážily a nezažily ten nádherný pocit euforie PO…a jako vždy..měla pravdu :)

 
Dracunculus
Ukecaná baba ;) 1745 příspěvků 4 inzeráty 08.11.14 10:54

Ahoj,
určitě pomohlo nacvičené relaxační dýchání, klid a že jsem naplno spolupracovala s PA. Genetika v tom není, u nás v rodině jen těžké mnohahodinové bolestivé porody, přitom mimča byla menší, než to moje…

Rýpalky, popisuji tu porod z mého pohledu a kladné pocity, které z něho mám. Ano, poplácám se po rameni, že jsem to tak zvládla. Zásluhu na tom mám jen já sama. Já jsem rodila, nikoli genetika, PA nebo manžel stojící vedle mě. A jsem na sebe patřičně hrdá, že jsem na svět přivedla dítě. Každá matka by měla být. Tak asi tak :pankac:

Příspěvek upraven 08.11.14 v 11:04

 
lentilka248
Kelišová 5896 příspěvků 2 inzeráty 08.11.14 10:56

Moc hezký, gratuluji!

 
Lynette
Echt Kelišová 7668 příspěvků 08.11.14 11:28

Kdyby všechny porody probíhaly takhle, tak by se o nich vůbec nemluvilo :lol:

 
Iveta1981
Závislačka 4176 příspěvků 08.11.14 11:37

@Dracunculus K Veronice Vojáčkové jsem chodila na předporodní „kurz“,nevěřila jsem co všechno se člověk nedočte na netu. Moc mi to dalo, i když můj porod nebyl tak pohodový jako váš, tak si myslím, že po přípravě na jiném kurzu bych skončila na císaři. Gratuluju k úžasnému zážitku a přeju hromadu zdraví a lásky :)

 
šuji
Kecalka 380 příspěvků 08.11.14 11:44

Gratuluji :kytka:, moc pěkný porod, na přednášky od Veroniky Vojáčkové taky koukám na youtube, a taky mám v plánu, že budu mít krásný bezbolestný porod, tak snad se mi to taktéž povede :palec:

 
Dracunculus
Ukecaná baba ;) 1745 příspěvků 4 inzeráty 08.11.14 13:10

@šuji Přeju hodně štěstí, ať se porod povede. Chce to úplně vypnout mozek, jako při meditaci, to mi hrozně pomohlo. A když přišla bolest, tak jsem si v hlavě jen opakovala, že je to stah, pojem bolest jsem vytěsnila a šlo to. Chce to trošku meditovat. Tohle asi znáš:

http://www.porodbezbolesti.cz/relaxace.html

 
kacule555
Povídálka 14 příspěvků 08.11.14 13:43

Hezky napsane :) ja se taky poplacala po rameni kdyz jsem porodila sveho sny pred necelymi 5lety za 8hodin jsem porodila od odtoku vody..a ted pred 5mesici jsem mela vyvolany porod kdy mi zavedly tabletu 10:20 a za hodinku 11:23 jsem mela karolinku na sobe..bokeko to jak cert a zvladla jsem to a vzdy budu na sebe pysna ze jsem porodila svoje milovane deticky

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 08.11.14 14:10

@Dracunculus Hmm, porod opravdu nemusí bolet… To je teda žvást, sorry. Někdo má porod těžký a někdo v pohodě, to neovlivníš. Já měla rychlejší a lepší porod než ty, relaxační dýchání jsem nenacvičovala, hráz jsem nemasírovala a ani jsem nemeditovala. A nevím o nikom v rodině, kdo by měl rychlejší a lehčí porod než já. Nikdo mi neříkal, kdy mám tlačit, protože jsem to nepotřebovala. A po ramenou se nepoplácávám a ani nehlásám, jak jsem dobrá, že jsem to zvládla. A netvrdím, že ty, co mají těžký porod, zřejmě udělaly někde chybu. Prostě jsem měla jenom štěstí, stejně jako ty.

 
Dracunculus
Ukecaná baba ;) 1745 příspěvků 4 inzeráty 08.11.14 14:16

@Martina D. Rejpalky jsou tu přemnožený druh :lol:

Tak jsi to nezvládla, no, byla to u tebe souhra okolností. To ti nikdo vyvracet nebude :mavam:

A o tom, že některá někde dělá chybu, tu nikdo kromě tebe nepsal :poblion:

Příspěvek upraven 08.11.14 v 14:45

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 08.11.14 14:28

@Dracunculus Píšeš: určitě pomohlo nacvičené relaxační dýchání, klid a že jsem naplno spolupracovala s PA. Genetika v tom není.

Když v tom není genetika, tak musely jiné soudružky udělat chybu jinde. :mrgreen:

 
PerlaZP
Stálice 73 příspěvků 318 inzerátů 08.11.14 14:41

Doufám, že mě také potká něco podobného. :D Gratuluji k chlapečkovi. :kytka:

 
Dracunculus
Ukecaná baba ;) 1745 příspěvků 4 inzeráty 08.11.14 14:47

@Martina D. Porod ovlivní spousta faktorů, od medicínských (poloha dítěte, vyvolávání apod.) po psychické rozpoložení rodičky. Ne všechny si dokážeme ovlivnit.

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 08.11.14 14:59

@Dracunculus No ale faktory, o kterých píšeš, můžou být třeba stejné pro dvě rodičky, přičemž každá může mít úplně jiný porod. Myslím, že těžký nebo lehký porod je tak nějak dán a dá se to ovlivnit jen málo.

 
Jája1986
Kecalka 219 příspěvků 1 inzerát 08.11.14 15:19

TY JO JA MĚLA TAKY BLESKOVEJ POROD..V PUL 2 V PORODCE, O PŮL 4 KLUK NA SVĚTĚ..ALE POSLEDNÍCH 30MIN BOLELO JAKO KRÁÁÁVA..MYSLELA JSEM, ŽE CHCÍPNU..JA SNAD ANI NEVĚŘIM, ŽE NĚKOHO POROD NEBOLEL VŮBEC..

 
Nika079
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 08.11.14 15:20

Tak tomu říkám krásný porod! Je dobré, že tu jsou i takové deníčky, které prvorodičky povzbudí a ukážou, že to jde jinak než s komplikacemi!

 
formelka
Ukecaná baba ;) 1122 příspěvků 08.11.14 15:52

Moc pěkný deníček, gratuluji k chlapečkovi :)

 
sovička
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 08.11.14 16:58

Já ti nevím Hérákle, styl tohodle deníčku mi moc blízký není. Sama jsem před prvním porodem přečetla vše, co bylo k dispozici, chodila snad od poloviny těhotenství na těhukurzy, cvičila jsem. A přesto bych si netroufla tvrdit, že mě porod vůbec nebolel a že jeho rychlost byla mojí zásluhou. Znám spousty maminek, co se snažily stejně, i více než já a stejně měly porod komplikovanější. Rodila jsem dvakráte. Oba porody celkem za odměnu a přesto každý jiný. Prvorozený si vypustil plodovou vodu, následně se pěkně celou noc a celý den prospal a když se probudil, začal se drát na svět. Druhorozená naopak vysílala signály už od rána (o kterých bych ani nevěděla, kdybych nebyla zrovna na monitoru), také na mě sestřička koukala jestli cítím kontrakce a já jí tvrdila, že ne… Do porodnice jsme se vypravili v noci, otevřená na sedm, píchla se voda, a malá šla hned ven. První porod trval asi tři hodiny, druhý asi půl hodinky. Teď jsem těhotná potřetí a bojím se abych neporodila dříve než sejdu ze schodů do auta. V rodině to taky nemáme… Nicméně já to fakt nepovažuju za svou zásluhu, osobně se domnívám, že v mém případě skoro všechno, co jsem před porodem absolvovala nemělo velký smysl, neb mé děti si porod prostě řídily samy. Já jen stála opřená o futra a funěla, následně se přesunula na porodní sesli a tlačila, ale i to tlačení si děti obstaraly celkem samy. Osobně k matkám, které měly dlouhé porody vzhlížím spíše s obdivem, že to zvládly, protože já si to představit neumím. Nemám nějak potřebu se na ně povyšovat, což promiň z tvého deníčku tak trochu cítím. :nevim:

 
pawo
Stálice 53 příspěvků 08.11.14 16:59

Krásně napsané, kéž by to tak měly všechny ženy :)

 
Dracunculus
Ukecaná baba ;) 1745 příspěvků 4 inzeráty 08.11.14 17:07

@sovička Obhajovat se nebudu, ciť si z deníčku co chceš :nevim:

Jinak, jak jsem psala výše, porod závisí na spoustě faktorů. U mě se to sešlo optimálně a díky své přípravě jsem toho využila pro to, aby to byl krásný zážitek.
Deníček je vyjádřením mé radosti a chce dodat povzbuzení a inspiraci ostatním, třeba se jim to bude hodit. Strašidelných příběhů je všude až moc.

 
Ageleine
Kecalka 376 příspěvků 08.11.14 17:50

Krásně napsaný deníček :-) Zrovna minule jsem četla něco málo o hypnoporodu, musí to být nádhera, pokud se rodička dokáže uvolnit a odprostit od bolesti. Přítomný okamžik dokáže zázraky, ráda bych si také takhle pomohla u porodu - no uvidíme, jak to bude probíhat :-)

Nechápu, proč se tady nacházejí takové rýpalky, celkově mě poslední dobou přijde, že člověk nesmí říct ani A ani B, jinak se na něho hned sesype plno narážek :zed: Každá to prostě máme jinak, proto nechápu, že někdo má potřebu přesvědčovat o pravdivosti svého názoru. „Zakladatelka“ prostě napsala o svém zážitku, neudělala nic špatného, tak proč se tady hádat? :nevim:

 
Dracunculus
Ukecaná baba ;) 1745 příspěvků 4 inzeráty 08.11.14 19:02

@Martina D. Koukám, že tu má někdo mentalitu základky :zed:
Prostě jsem to takto napsala a nehodlám brobírat hypotetické porody dvou stejných rodiček ve stejných podmínkách. Stejně to není možné. Howk :pankac:

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 08.11.14 19:43

@Dracunculus Nechtěj, abych hodnotila tvoji mentalitu, Hérakle.
Někdo dělá pro hladký porod maximum a má těžký porod a někdo nedělá nic a má lehký porod, toť vše, co jsem chtěla říct. Tak klííííd.

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 08.11.14 19:55

Takový porod upřímně závidím, moc jsem chtěla mít tak krásný porod, ale to, že mi ho vyvolávali 4 dny a pak jsem 12 hodin rodila naprosto zoufale bez otevírání a nakonec se jelo na akutní CS mi sice přišlo šíleně líto, ale po té vyčerpanosti a hrůzném zážitku jsem už jásala, že mi to dítě vyříznou z břicha a já už neucítím konečně nic…to co přišlo pak, to je vedlejší. Byla jsem pyšná na svoje dítě, že ho mám na světě a že jsem vlastně nejšťastnější člověk, že mám na světě zdravé moje dítě. Ani ve snu mě nenapadlo se plácat po rameni, že jsem to zvládla a nenapadlo by mě ani kdybych měla hladký průběh. Chybí mi v tom pokora, ale jinak super, opravdu můžu jen závidět ;)

 
Dracunculus
Ukecaná baba ;) 1745 příspěvků 4 inzeráty 08.11.14 20:17

@Martina D. Jen nechápu to absurdní rýpání. V klidu jsem, ale tohle mi nepřijde jen jako chování dospělého, nenechat vyjádřit jiný názor. Toť vše. Tak klid :lol:

 
terinka4444
Hvězda diskuse 57589 příspěvků 08.11.14 20:17

@slavuska1 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :palec: :palec:

 
Dracunculus
Ukecaná baba ;) 1745 příspěvků 4 inzeráty 08.11.14 20:23

@Luminex Jasně, to jsou faktory, které neovlivníš. Zvlášť při vyvolávání, to jde prostě úplně mimo nás.
Jen nechápu, proč pokora? Proč nevykřičet svůj skvělý pocit do světa a neoslavit svoje sebevědomé, životodárné ženství? A paradoxně mi to budou vyčítat ženy?? :roll:

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 08.11.14 20:29

@Dracunculus ale já to nemyslím nějak zle, pro mě v tom ta pokora chybí, taková ta úcta k ženám co to měli těžký nebo k těm co si svůj porod plánovali jak chtěli a připravovali se na něj a pak se něco pos… Cítím to tak z toho deníčku, bohužel. Já jsem neměla ani tak krásnou cestu k těhotenství, celé to trvalo dva roky… a nemluvím za sebe to vůbec ne. Jen prostě všechno u tebe přišlo krásně, hladce, jak po másle, tak ani nemůžeš vědět co cítí ženy co to mají naopak a je to pochopitelné, tak se hned nečerti, ju? Za mě dobrý, já tohle přeju všem, tohle by měla zažít každá ženská, zvlášť když jde o něco tak přirozeného a krásného.

 
lucyb
Ukecaná baba ;) 2414 příspěvků 08.11.14 21:52

Tak malý měl taky 3,7 kg a bez poranění. A to jsem necvičila vůůbec nic. :-)

 
Dracunculus
Ukecaná baba ;) 1745 příspěvků 4 inzeráty 08.11.14 21:54

@Luminex Se nečertím. Chápu, že to spousta ženských lehké nemá, ale o tom jsem nepsala. Budu se opakovat, je to deníček jako uklidnění a inspirace.
Neplánovala jsem se v něm omlouvat za to, že jsem rodila pohodově. Ani necítím větší úctu či pokoru k těm, které to měly horší než jiné (i když bych jim přála porodit podle jejich představ). Každý to má v něčem v životě horší.
Chtěla jsem předat naději a víru v to, že porod je krásná zkušenost, nikoli horor. A že je dobré být v tomto směru aktivní činitel, i kdyby to mělo být nakonec řízením osudu úplně jinak, než si představujeme. Nenechat si porod ukrást okolím, ale žít s pocitem, že za daných - i ztížených- okolností, jsem to dokázala „já Žena“. I kdyby to měl být porod dlouhý, bolestivý, vyvolávaný, císař…

 
Dracunculus
Ukecaná baba ;) 1745 příspěvků 4 inzeráty 08.11.14 21:54

@lucyb Šikulky :potlesk:

 
Alušáček
Ukecaná baba ;) 2459 příspěvků 08.11.14 21:58

Já jsem na sebe zase pyšná proto, že jsem přežila dva náročné porody při kterých jsem šílela bolestí ;) pisatelce deníčku závidím a gratuluji :kytka:

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 08.11.14 21:59

@Dracunculus Co to plácáš? Já tě nenechám vyjádřit názor?? Prostě jen píšu, co si myslím já. Pokud cizí názory špatně snášíš, nemáš uveřejňovat deníčky na emiminu.

Sebevědomé a životadárné ženství, to jsou teda s prominutím děsný výrazy, má kdekdo a není to ničí zásluha. Je to prostě dar, a proto mi u tebe chybí pokora.

 
Lada84
Ukecaná baba ;) 1747 příspěvků 08.11.14 22:07

Gratuju. Moje porody byly taky fajn, i kdyz kazdy jiny. Me se vas denicek libil, nicim me nepohorsil, nebo nezamrzel. To me kdysi mrzely prispevky typu: jak neni bonding na sale, tak je to v haji; jak se nekoji hned na sale, tak taky apod…to se mi, coby mamince nedonosenatek, ktery mi hned po porodu odnesly, cetlo tezko. Ale ted vidim, ze s detmi mam krasny vztah a ze je vse v poradku ;)

 
lentilka248
Kelišová 5896 příspěvků 2 inzeráty 08.11.14 23:56

Deníček mě nepobouřil, nerozčílil, ani žádnou podobnou emoci ve mně nevyvolal..moje těhotneství i porod nepatřily zrovna k nejpříjemnějším zážitkům, spíš to bylo traumatizující období plné strachu a nejsitoty(ať jsem se dnažila meditovat a uklidňovat do aleluja), proto ráda čtu, že to může všechno probíhat i jinak..

 
Ya-ya  09.11.14 07:53

Mně se deníček líbí. možna proto, že jsem takhle porodila dve deti, oba přes 3,80 a oba do dvou hodin od prvni kontrakce venku.Sice nevím nic o hypnoporodech ani masaži hraze, ale pila jsem malinik a odvar z lněného semínka, tak možná to bylo tím. A souhlasím, že rodička musí spolupracovat

 
Dracunculus
Ukecaná baba ;) 1745 příspěvků 4 inzeráty 09.11.14 11:30

@Martina D. No comment :poblion:

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 09.11.14 13:40

@Dracunculus Ti došly rozumný argumenty, co? :poblion: :poblion: :poblion:

 
Dracunculus
Ukecaná baba ;) 1745 příspěvků 4 inzeráty 09.11.14 13:57

@Martina D. Nehodlám tuto diskuzi o ničem s agresívním, nedospělým jedincem zkrátka rozvíjet, je to absurdní. Radši si dej něco na nervy, děvče :mavam:

Příspěvek upraven 09.11.14 v 14:00

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 09.11.14 14:09

@Dracunculus Ta laktační psychóza je ale svině, co? 8o
Poplácej si svoje životadárné ženství a medituj, já mizím. :mavam:

 
Dracunculus
Ukecaná baba ;) 1745 příspěvků 4 inzeráty 09.11.14 15:35

@Martina D. S laktační psychózou tě lituju. A poplácám se ráda, třeba víckrát :pankac:

 
Balloo_1
Závislačka 2529 příspěvků 10.11.14 13:15

Porod super! Ovlivnit se to dá, ale do určité míry… Já trenovala s Epinem a porodila asi za 2hodinky… byla to bolest jak kráva, ale všude říkám, že to bylo v pohodě…ale bolelo to prostě hrozneeeee moc…
Takze jestli te to nebolelo, je super, ale ovlivnit se to podle me nedá…
ale jinak supeeer…

 
geileenka
Extra třída :D 10133 příspěvků 10.11.14 14:33

Já tedy souhlasím s tím, že porod je hodně o psychice - mám srovnání, rodila jsem 2×. První porod byl hodně nepovedený, dlouhý, vůbec jsem se neotvírala a nakonec zakončen akutní sekcí. A nestydím se přiznat si, že si za to mohu do jisté míry i sama. Do porodnice jsem jela zbytečně brzy (vyplašená prvorodička), nechala jsem si píchnout vodu, bolesti mě zaskočily, nezvládala jsem je, byla jsem unavená a hodně ležela, čímž jsem si to jen zhoršovala, ve finále jsem už byla naprosto vyčerpaná a v podstatě odevzdaná císaři. Při druhém porodu jsem na to chtěla jít jinak a přála si porodit přirozeně. Doma mi odteklo trochu vody, byla jsem celou dobu v klidu a pozitivně naladěná, hodně jsem chodila, prodýchávala, při kontrakci se soustředila na miminko, jak už za chvilku budeme spolu a snažila se co nejvíce uvolnit a představovat si, jak se otvírám. Hodně času jsem strávila ve sprše na balónu a poslouchala své tělo. Manžel mi dokonce řekl, že se i usmívám, že už mě to asi nebolí (zrovna jsem myslela na malou a těšila, že jí už brzy uvidím). Za 4,5 hodiny jsem se otevřela ze 3 cm (při příjezdu do porodnice bez bolestí) na 10 cm, bolesti trvaly jen asi 2,5 hodiny a nic hrozného, šly krásně zvládnout. Při tlačení už to taky nebyla žádná bolest, jen úleva.
Takže dle mého je porod taky hodně o hlavě a o psychickém rozpoložení, ale je možné, že jsem podruhé měla prostě jen štěstí.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama