Aktovka je moc těžká a paní učitelka se mu nelíbí aneb Snad se to zlepší!

O prvním dnu syna ve škole, který jsem čekala trochu jiný.

Aktovka je moc těžká a paní učitelka se mu nelíbí aneb Snad se to zlepší!

Asi každá maminka prožívá den, kdy poprvé vede své dítko do školních lavic. U nás to nebylo jinak. Syn se poslední rok hrozně těšil a každou chvíli se ptal, kdy konečně půjde do školy. Na začátku prázdnin jsme koupili aktovku a vybavení do školy, sám si vše s velkým nadšením vybral a dny do začátku školního roku netrpělivě odpočítával. Až přišel dlouho očekávaný den D. Už ráno nevstal pravou nohou, otrávený, že musí vypnout ranní pohádky v televizi, na které si navykl přes prázdniny, do oblékání se mu taky dvakrát nechtělo.

No nakonec jsme vyrazili na cestu s prázdnou aktovkou na zádech a cestou do školy se mu nálada mírně zvedla a zvědavě očekával, co se bude teda dít. U školy na něj čekal i děda, který ho chtěl vyprovodit a popřát štěstí. Po slavnostním projevu se děti rozdělily do tříd a šly napřed na svá místa. My rodiče jsme šli až chvíli po nich, já teda ještě doprovázena dvouletým batoletem, které ovšem nechtělo respektovat svůj věk a toužilo se přidat mezi čerstvé školáky.

Po zdolání pro mě nekonečné cesty, kdy jsem táhla batole do druhého patra, kde mají prvňáčci třídu, jsme dorazili do třídy. Tam už bylo doslova narváno k prasknutí, školáci seděli v lavicích a rodiče se tísnili na každém volném centimetru, který byl ve třídě k dispozici. Postavila jsem se dost nešťastně do přední strany třídy, vedle velkého stojanu s balónky, které učitelka plánovala dětem rozdávat. Do třídy přišel ještě školní maskot- dinosaurus, takže další rušivý element pro naše batole. Syn v lavici už vypadal poměrně otráveně, paní učitelka ho posadila vedle neznámé holčičky (celou třídu prozatím rozsadila po dvojicích opačného pohlaví) a kamarádi ze školky seděli na úplně druhém konci třídy. Pak měla učitelka projev a řešila organizační záležitosti, které ovšem neustále vyrušovalo naše batole dožadující se balónku, snažící se vytrhnout a běžet také do lavic mezi děti, nebo případně vydáváním dinosauřích zvuků, načež učitelka raději maskota poslala pryč ze třídy :D

No nakonec jsme celkem zdárně přežili představování jednotlivých studentů, kde se syn představil a na otázku, jak mu říkáme doma, odpověděl tvarem, kterým mu nikdo neříká, snad jen ve stavu nejvyššího rozčilení :D Spolkla jsem pokušení vystoupit a syna opravit :D Dostali učebnice, formuláře k vyplnění, učitelka rozdala balónky, kde se slitovala i nad naším mladším, který se je celou dobu snažil strhnout ze stojanu a jeden mu přidělila taky a zahájení školního roku rozpustila.

Před školou jsem se ještě syna snažila vyfotit, ale už se odmítal usmívat a spolupracovat. Takže jsme raději vyrazili zase k domovu. Cesta domů proběhla teda neslavně, neobešlo se to bez slz, stížností, že aktovka s vyfasovanými sešity je moc těžká, že se mu paní učitelka nelíbí, a že ve školce byly lepší. No shrnu to. Měla jsem velká očekávání plná úsměvů, nadšení a těšení se na další dny a místo toho jsem měla pohled na otrávený obličej a brek :D

No nezbývá mi, než doufat, že se synovo postoj ke škole zlepší, až si na tu velkou změnu trochu zvykne :)

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
3.9.21 07:43

:lol: Pobavila jste mě. Zejména pasáž s představováním se. Připomnělo mi to historku, kdy naše dítě jednoho dne ve škole oznámilo, že jsme alkoholici, protože se doma objevila zničehožnic láhev piva :lol:

 • Zmínit
 • Nahlásit
4187
3.9.21 07:53

Ani to nečtu. Kvůli výhře za pár korun někde veřejně naflakat fotky dětí… nechapu :roll:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1068
3.9.21 08:28

Taky jsme při prvním školním dni, měli ve třídě rodiče s malýma děckama co celou dobu rušili. Naštěstí tatínci je popadli a šli s nima aspoň na chodbu :roll: Jinak už bych jim asi něco řekla.
Fotku dětí taky moc nechápu, ale vaše volba… :nevim:

 • Zmínit
 • Nahlásit
320
3.9.21 09:25

Tak nevím no deníček o tom jak tvoje mladší dítě kazilo první den školy ostatním mi teda vtipný nepřijde. A doopravdy nevím co je vtipného na tom, že kvůli mladšímu sourozenci musela učitelka poslat maskota pryč. To tě ani nenapadlo odejít s dítětem na chodbu místo kažení zážitku ostatním? :think:

 • Zmínit
 • Nahlásit
320
3.9.21 09:26

Teď mi došlo…proč s mladším nezůstal venku dědeček?

 • Zmínit
 • Nahlásit
25334
3.9.21 09:32

@MKSP Já tam byla s mladším sama, dědeček jen pozdravil staršího a běžel do prace a potřebovala jsem slyšet instrukce co dávala učitelka na druhý den, syn by si sám nic nepamatoval. Nebyl tam jediné dítě co vydávalo zvuky, třída byla skoro plná mladších sourozenců, kterým bylo dlouho, jen náš se zaměřil na dinosaura no.

 • Zmínit
 • Nahlásit
292
3.9.21 10:19

Batole ve 2 letech? :think: jsem asi divná, ale v takový den bych tam mladší dítě vůbec netahala. Taky máme problém s hlídáním, ale radši bych to nějak zařídila než rušit ostatní. Držím palce, ať se to zlepší, určitě bude nakonec spokojený. Ono je kolikrát lepší, když nesedí s kamarády společně.

 • Zmínit
 • Nahlásit
21324
3.9.21 11:32

@MKSP Další nesoudná matka, jejíž dítě zkazilo jiným den. Ze třídy mělo odejít dítě a ne maskot pro děti. Příště, ať nechá dítě doma a nekazí ostatním zábavu. A sežene si hlídání.

Příspěvek upraven 03.09.21 v 11:33

 • Zmínit
 • Nahlásit
320
3.9.21 13:14

@Kriss Tina Věř že učitelka by ti to raději zopakovala znovu, než aby jí to dítě kazilo. Nehledě na to že pokud ses věnovala mladšímu, tak si stejně nebyla úplně soustředěná na to co učitelka říká. Jinak z toho co si psala v deníčku to vyznělo úplně jinak než jak to podáváš v komentáři. Holt víš pro příště že je lepší nechat mladší děti někým hlídat :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
2822
3.9.21 15:25

@MKSP Nechápu vaše útoky, taky nemám ráda cizí hlučné děti, ale dokážu pochopit, že paní třeba neměla hlídání, tak proč to hrotit, je to stejně první den ve škole na chvilku :)

 • Zmínit
 • Nahlásit
929
3.9.21 15:35

Ježíš někdo prostě nemá hlídání a co, toho zase nadelate :roll: a fotka dětí no bože :roll: tady je to čím dál tím horší a ten level pořád stoupá…

 • Zmínit
 • Nahlásit
35689
3.9.21 19:39

U nás hučeli všichni, malí i velcí. Ale my byli jen venku na zahradě, protože kovid. Syn si mohl vybrat, kam si sedne. A sedí s tím, koho si přál. Takže je spokojený. Učitelka hezká. Tak snad mu to vydrží. V pátek bylo vstávací nadšení menší než ve středu, ale do družiny se těší.

 • Zmínit
 • Nahlásit
15249
4.9.21 19:39

Kdyz to tak ctu, tak jsem vdecna za nasi skolu, kde probiha zahajeni na trave v parku, pak se deti vypusti na hriste a az potom se resi organizacni veci jen s rodici :).

 • Zmínit
 • Nahlásit
603
4.9.21 23:43

@kruel takže aby vás nerušilo batole, tak jiné rodiče připravíte o první den jejich dítěte ve škole, zatím co vy sis ten svůj se svým dítětem vychutnáte v maximálním klidu? Co dodat. Mně byste teda mohla klidně něco říct, ale rozhodně bych neodešla, asi tak. V naší první třídě měla další dítě s sebou víc než polovina maminek včetně paní učitelky a nikdo si nestěžoval.

 • Zmínit
 • Nahlásit
603
4.9.21 23:47

@Kriss Tina vůbec se nemusíš obhajovat, taky mám minimum hlídání a děti beru všude s sebou. Už jsem zažila pár agresivních šílenců ale i spoustu milých lidí, kteří naopak chválili. Batole tam jistě nelámalo skály, takže bych se tím vůbec netrápila.

 • Zmínit
 • Nahlásit
52
5.9.21 07:31

@Kriss Tina
Díky za sdílení. Klasický stres milující matky, jejíž očekávání ubije realita dne :)

Co mne ale skutečně šokovalo, jsou některé komentáře pod článkem. Tolik jedu úplně zbytečně? Co to je za komentář - vůbec jsem to nečetla, ale rovnou odsuzuji? Vaše komentáře mnoho vypovídají o vás samoných, nikoliv o pisatelce deníčku @Kaileee (!) @kruel @MKSP @Ivule86 @topazio. Good vibes only, ladies :lol: Třeba proto, aby se vám to, co do světa vyšlete, nevrátilo zpátky :D Pokud se tu chceme mít pěkně, navrhuju přestat se soudit. A projevovat si podporu. Jsme ženský, ne? Už tak máme život poměrně komplikovanej :lol:

 • Zmínit
 • Nahlásit
22980
5.9.21 09:25

@JAGizna hele, ale tohle je trapný…každý tu má právo vyjádřit svůj názor. Ty se tu chováš jak šprt z druhé třídy, co vypisuje jména na tabuli, aby „pančelka“ věděla… Takovou trapárnu jsem tu už dlouho nečetla, promiň. Jako jedna věc je vyjádřit názor, ale dávat tu někomu kázání…nejsme v první třídě, zlato… A jsi na českým webu, tak tu používej češtinu. Když už tu chceš být světová, tak svým postojem a jeho vyjádřením, ne předváděním, že jsi něco pochytila z angličtiny…

 • Zmínit
 • Nahlásit
320
5.9.21 09:44

@Sofie2013 Slušně vyjádřit názor přece není útok ;) U nás to chvilka nebyla a šla jsem tam, abych si užila první den dítěte a něco se dozvěděla (u nás dovnitř nikdo mladšího sourozence nebral právě z tohohle důvodu, aby nerušilo), né poslouchat mladší sourozence. A jo nemám ráda když někdo ruší někde kde se to nehodí a ještě z toho má srandu, protože tak deníček vyzněl, ale jestli sis nevšimla mého druhého komentáře, tak ti ho doporučuji přečíst než budeš psát že na někoho útočím.

 • Zmínit
 • Nahlásit
320
5.9.21 09:48

@JAGizna Od kdy jsou názory jedy? Neřekla bych, že jsme tu zakladatelce někdo napsal něco zlého. A podporovat? :think: takže když půjdeš do kina a sedne si před tebe člověk přes kterého neuvidíš a celou dobu vedle tebe bude někdo mluvit tak je to v pořádku? To je totiž na stejném principu kdy si jdeš něco užít, ale někdo ti to narušuje.

 • Zmínit
 • Nahlásit
22169
5.9.21 11:49

@Kaileee když už to máme zdokumentované, tak k tomu musím podotknout, že u nás bývá zvykem děti na první školní den hezky vystrojit. Poslat prvňáčka v takových hadrech, to bych se hanbou propadla.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1068
5.9.21 12:11

@terien Jo zrovna tady běžela diskuze na toto téma. A zarazilo mě to samé :lol: na školní výlet dobré, ale na první školní den dle mého nevhodné.
@JAGizna ale ty jo jako podporovat někoho, kdo vyloženě narušuje ostatním pro ně třeba důležitý den, tak to je úlet. Neměli jí rodiče zatleskat, když maskot musel bohužel na chodbu? Byl tam hlavně kvůli prvňačkum, které to třeba mohlo mrzet. Nevychované děcka a nesoudne matky podporovat fakt nikdy nebudu. Ani v diskuzi a ani normálně.

 • Zmínit
 • Nahlásit
22980
5.9.21 12:26

@Nora4 ach jo, co na to říct…Je to neuvěřitelná neůcta k těm prvňáčkům. Je to jejich den a ty děti si zaslouží, aby byl jen jejich, ne aby jim pozornost kradlo batole s nesoudnou matkou. Nezaslouží si, aby maskot musel ze třídy pryč, aby se tam všichni museli překřikovat. I kdybych si měla zaplatit hlídání, tak tam půjdu jen já a tatínek. Vždyť to těm dětem muselo být líto. Asi by si to chtělo srovnat v hlavě, že to není o rodičích, ale o těch prccích v lavicích. Jo, nikdo vám na to možná nic neřekl, ale mysleli si něco o slabomyslnosti…

 • Zmínit
 • Nahlásit
75
6.9.21 12:06

@Kaileee tak to necti a trapne nekomentuj. Kazdyho vec jestli da verejne dite.

 • Zmínit
 • Nahlásit
20856
6.9.21 13:00

Ach, na tohle jsem se těšila. Soutěž o pudr na zadek a hned tu máme „supr“ deníčky a ještě lepší příspěvky pod nimi :mrgreen: Autorko, původně jsem se tě chtěla taktně zeptat, jestli jsi na děti sama, aby se dalo pochopit to divadlo od mladšího dítěte. Pak mi došlo, že klidně mohl tu půl hodinku pohlídat dědeček, stejně jako jsi mohla na chvíli odejít ven a dítě uklidnit, balonek mu třeba slíbit, pokud bude potichu atd atd. Mě osobně nevadí vyrušování menších dětí na takových „rodinných“ akcích, ale pokud musel dokonce odejít maskot, je mi líto především těch prvňáčků. A nejspíš ses, bohužel, moc dobře nezapsala ani mezi rodiči ostatních dětí :? No, synovi přeji, ať se mu ve škole líbí.

 • Zmínit
 • Nahlásit
269
6.9.21 18:55

Neboj, ono se to poddá. Pokud má aspoň trochu dobrou paní učitelku a vy se ke škole stavíte v dobrém, bude to taky dobré. Co mne ale zaráží je to rušení dvouleťákem. Právě si připravuji třídní schůzku a přemýšlím, jak to proboha udělám s těmi nezodpovědnými rodiči, jejichž děti mi celou dobu budou rušit, že půlka ostatních neuslyší ani slovo. U nás ve velmi alternativní škole s bezva učitelkami je přítomnost dětí mimo miminek zapovězená a to máme třídní schůzky co měsíc. Všichni to nějak zvládají, hlídají si navzájem, hlídají tatínci, společné chůvy… U nás ve školce jsem bohužel nenašla odvahu to takto vyhrotit, ale pokaždé nad tím přemýšlím. Malé děti bohužel ruší a často pak ani jejich rodiče neví (nebo hlavně ti), o co pořádně na schůzce šlo. A já pak trávím týdny vysvětlováním, upřesňováním atd.

 • Zmínit
 • Nahlásit
164
7.9.21 10:56

@kruel Taky jsem měla dokonce dvě malé děti na prvním školním dni syna. Snažila jsem se ze všech sil, aby rušily co nejméně, nakonec jsem musela i na chvíli odejít na chodbu je uklidnit. K tomu mi bylo blbě, jsem těhotná. Všimla jsem si, že někteří rodiče se vyčítavě dívají a mrzelo mě to. Odpočítávala jsem každou sekundu a pořád jsem se někomu omlouvala. :( Bohužel ne každý má hlídání ;-)
Jinak syn se na školu moc netěšil. Neměl rád ani školku, není typ vyhledávající koletiv. Školu od prvního dne nesnáší, i když paní učitelku má rád, prý je moc hodná a má doma psa, čímž u něj stoupla v ceně. Ale děti se s ním prý nebaví, holka, se kterou sedí, se mu směje a nestíhá si kvůli frontě dojít na WC. Tak snad se to nějak utřepe… :lol: 🙏

Příspěvek upraven 07.09.21 v 10:56

 • Zmínit
 • Nahlásit
1068
7.9.21 11:24

@pandoslava Určitě se to zlepší…začátky jsou těžké ve školce, škole a pak i v práci :) Ale věřím že si zvykne a kamarády najde. Moje dcera je podobný typ a skamarádila se až někdy kolem ledna/února. Dřív seděla každou přestávku sama, nikoho neznala. A sedlo si to ;) Držím palce :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
13483
7.9.21 12:02

@pandoslava tohle zas nepochopím já. Budeš mít 4 děti jestli jsem to pochopila. A nemáte záložní plán co s dětmi na pár hodin? (babičky, kamarádka, placené hlídání, dětský koutek) Jako mě to taky vytáčí. Viz rodičovské schůzky. Neslyšíš ani prd a pak se jak tatar doptáváš. Obírá to o čas mě i učitelky. Mě apriori nevadí děti, některé pár minut v klidu vydrží a chápu že je rodiče na takovou událost vezmou, ale tak si vymyslím záložák, když vím, že mam neposedné děti.

 • Zmínit
 • Nahlásit
164
7.9.21 20:24

@Šarlota4 U nás teda nešlo o žádný řev, že by nešlo rozumět. Spíše o žvatlání, smích, popobíhání. Ale chápu, že to někoho vytáčí i tak. Lidi jsou různí. Prarodiče máme ve školství, takže zrovna prvního září máme smůlu. Chůvu mít nemůžeme, máme finanční problémy. Třetí a čtvrté dítě jsou tak trošku zázraky přírody, doktoři mě prohlásili za sterilní :lol:

 • Zmínit
 • Nahlásit
169
10.9.21 23:35

Taky bych prvni skolni den zacala uz tim, ze bych prvnacka oblikla alespon do obleceni jeho velikosti :-D

 • Zmínit
 • Nahlásit
8612
19.9.21 18:33

@pandoslava takže ty budeš mít čtyři malé děti a nemáš žádný záložní plán, kdyby něco, žádné hlídání, otec děti nejde na jejich první školní den do školy? A diviš se těm ostatním, co si to zařídili, že se po tobě blbě dívají, když rušíš důležitý den všech okolo. I tím odcházenim a přicházenim vyrušuješ, stejně jako zakladatelka, která ani nemá snahu zpacifikovat své dítě, aby neobtěžovalo okolí.

 • Zmínit
 • Nahlásit