Prý nejhezčí období života. To určitě!

Jeden z mých běžných těhotenských dnů...

Prý nejhezčí období života. To určitě!

Každá maminka mi tvrdila, jak je těhotenství krásné a jak si ho užila.
To vám tak budu věřit. Ranní nevolnosti? Já myslela, že mají být ráno! Snídaně? Nepřipadá v úvahu, je mi zle. Tak se zkusím aspoň naobědvat, taky nic, tři sousta a oběd se vrací vzhůru. Dobře, zkusím si lehnout. Aha, starší syn mě nenechá. Tak jo, Martínek chodí po obědě spinkat, je skoro 12 hodin, to je ideální čas, počkám až usne a taky si lehnu.

Martínku, prosím tě spinkej… po půl hodině znovu. Martine, zalez zpět do postýlky a spinkej, je moc hodin. Dobře, už je půl druhé. Má cenu ho dát spát? JASNĚ, ŽE JO!! 14 hodin a Martin konečně usíná. Honem skočím do postele, pustím film a zkouším usnout. TELEFON! Máma… to musím zvednout, co kdyby to bylo důležité. „Co děláš? Jedu kolem, tak se stavím na kafe…“ Mamku přeci neodmítnu :-D Je to jen kafe, během hodiny je pryč a já si stihnu dát 20, než se malej vzbudí :) No jasně, jako bych neznala mamku. Tak mi doma nechala bráchu a odjela si za chlapem :-) Brácha probouzí Martina o hodinu dřív, než by měl vstávat. Mám chuť si prostřelit hlavu. Bráška nedokáže vydržet 10 minut než se Martin pořádně probere, Martin je protivnej a já běhám zvracet. Vždyť jsou 4 odpoledne!! Já myslela, že to mají být ranní nevolnosti!! Je skoro 6, máma nikde. Brácha už pláče, kde je maminka, Martin stále protivnej, protože se pořádně nevyspal. Mně se konečně udělalo líp a tak se jdu najíst. Chyba!! Dala jsem si jogurt s rohlíkem a je mi zase zle.

Konečně přijela vysmátá mamka, dáme si to slíbené kafe a můžeme si pokecat. Mamka mi vypráví o svém super rande, kluci se spolu vykoupou a nají, já už zničená a unavená počítám minuty, kdy mamka pojede domů a já budu mít konečně klid a lehnu si. Kéž by to bylo tak lehké. Vždyť dětský pokoj vypadá, jako by tam padla atomovka. Brácha po sobě zase nic neuklidnil, o Martinovi ani nemluvím. Ok, dnes na vše kašlu, nebudu přeci třídit kostičky, autíčka, plyšáky a ostatní ptákoviny do krabic když vím, že Martin to ráno zase vysype na jednu hromadu. Naházela jsem to tedy do beden a jdu dát malého do postýlky. Ještě pomazlit a pusinku na dobrou noc.

Konečně i já si můžu vlézt do vany. Kouknu na hodiny, aha, je půl 10, to zas nebudu mít teplou vodu ani na to, abych se osprchovala. Pečlivě zkoumám bojler, no jasně, Ukrajinci v bytě nade mnou zase vyplácali teplou vodu. Buď si ohřeju několik konvic a napustím vanu, nebo to nechám na ráno. Ale vždyť už včera večer jsem se na to vybodla s tím, že počkám do rána. Kdyby mi nebylo zle, tu sprchu bych si dala… No nic, dnes na to kašlu, čekám do rána. Budík nařizuji na 5. ranní, to by sousedi mohli ještě spát a já budu mít teplou vodu. Konečně jdu spát.

Ve 4:40 šílená rána. Co to sakra bylo? No jo, sousedi. Vypotácím se z postele a jdu zkontrolovat bojler. To si dělají… Ty… Zase není voda, vždyť je ráno! Doma padlo hodně nadávek, ještě, že Martin spinká a nic neslyší. Slyším téct vodu, někdo ze sousedů se sprchuje, dobře jak vy ke mně tak já k vám. Nedělám to moc často ale začala jsem vypínat a zapínat teplou vodu.. tohle vás naučí.. od té doby mám teplou vodu alespoň večer. Nějak jim došlo, že i já se potřebuji občas umýt.

Holky, co se týče nevolností, jsem ve 31. týdnu a nic se nezměnilo, stále je mi zle, stále jsem unavená. Jediné, co je jinak je, že když dám Martina po obědě spát, už nezvedám telefon. Aspoň na hodinku si lehnu a pak ať si klidně přijde na kafe sám satan :D
Bohužel problémy s vodou zase nastaly, to víte, Ukrajinci se v bytě střídají, teď tam máme zase čtyři nové. Jeden bojler pro dva byty je málo (pro 6 lidí), už to takhle trpím zase týden, ještě pár dní a zase si budu hrát s kohoutkem :D

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
586
3.5.21 14:43

Krásné napsaný deníček 😄 ani nevíte jak Vám rozumím, je v 9tt a doma mám skoro triletaka co potřebuje ke všemu asistenta 🙈 s ním jsem nevolnosti neznala, za to teď hrůza, naštěstí nezvracim, ale od rána do večera nafouklá že mam pocit že prasknu a pocit plnosti/těžká a pocit na zvraveni. Nechutenství, do jídla se nutím. Doufám že to brzy přejde me i Vám 🍀 🍀 🍀

 • Zmínit
 • Nahlásit
318
3.5.21 19:46

@netopyrek26 jsem moc ráda že v tom nejsem sama :mrgreen: obávám se, že tohle skončí až s porodem :mrgreen: dnes stačilo se předklonit pro balón a můj oběd se rozhodl mě opustit :mrgreen:

Přeji ať vás to brzy přejde :srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit
9465
3.5.21 23:02

Tedy to musí být psycho, a ty jsi s tím malým sama? To tedy nezávidím, když ti ho ani tatka ani tvoje mamka nepohlidaji a ta ti tam ještě dá na hlídání další děcko, když ví, že ti neni hej a malej zrovna spí…to je maminka asi ještě docela mladice ne? :think: Tak by ti taky občas mohla s malým pomoct a ne ještě pridelavat další práci… dobře jsi udělala s tím telefonem, potřebuješ taky odpočívat a nabírat síly…já u obou 2 zas mívala ranní nevolnosti večer :roll:

 • Zmínit
 • Nahlásit
318
4.5.21 13:59

@Jahudka82 bráška je v pěstounské péči ☺️ mamka pracuje pouze na ranní a má čerstvě po rozvodu. Nechci se jí nějak zastávat, ale vím že je toho na ní hodně a tak ráda pomůžu. Vím, že jak mile se miminko narodí Martin u ní bude po dobu co budu v porodnici ☺️
Bohužel sama, ale nevěřila byste mi kolik ušetříme za jídlo když jsme sami dva :mrgreen: za chvilku tři :mrgreen: ty nevolnosti jsou peklo, už se těším až budu mít porod za sebou a vše to skončí :mrgreen:

 • Zmínit
 • Nahlásit
2492
4.5.21 22:16

Souhlasím, já si to taky neuzivala, pak už to bylo jen lepsi a lepší

 • Zmínit
 • Nahlásit
9465
5.5.21 06:37

@Dany.dee Ale věřila hele:) Když jsem byla na mateřský s prvním, chlap byl půl týdne mimo město a jakoby s námi celkově moc nebyl. A když byl doma, jel si svoje koníčky. Tak jsem ho taky neřešila a vařila si pro sebe a malýho.

 • Zmínit
 • Nahlásit
9465
5.5.21 22:21

@Dany.dee Tak fajn - pokud to hlídání funguje oboustranně, ok. Jen to z toho deníčku trochu vyznělo jako že tě až malinko využívá, když jsi přece doma a sama si jde randit, že chceš mít klid nezajem, udělá ti prepadovku - ja to sama neměla ráda, když jsem se po „noční směně“ v 10 plouzila polomrtva po bytě v noční košili a na dopolední spaní čekala jak na smilování, a ve chvíli, kdy dítě zabíralo v postýlce, se ozval zvonek a v dom.tel. tchan že byl ve městě a že potřebuje na záchod tak jestli může nahoru na kafe…Ale aspoň jsem přitom nebyla těhotná:)

 • Zmínit
 • Nahlásit
318
6.5.21 11:45

@Jahudka82 maminka do teď nehlídala, nepotřebovala jsem to, doktory si dokážu zařídit i s malým. Hlavně mamka dělá jen ranní směnu takže ani nemá smysl se na hlídání ptát. V době kdy byla doma s dětmi tak já hlídání nepotřebovala. Ale vím, že co budu v porodnici malého mi pohlídá :) teď se spíš nabídla sestra, že by si malého chtěla občas vzít, ale té bych nesvěřila snad ani panenku.. ne že by se nepostarala ale máme nějaké osobní neshody :mrgreen:

 • Zmínit
 • Nahlásit
9.6.21 08:49

Já jsem teda naštěstí netrpěla na nevolnosti, ale jinak souhlasím s tím, že pro mě teda těhotenství nebylo nejkrásnější období života :lol:
Neskutečná bolest zad, když jsem si večer lehla už jsem skoro nevstala z postele, v noci bolest kyčlí, že jsem kolikrát zvládla spát tak dvě hodiny, čůrání co hodinu. Nateklý kotníky a chodidla tak, že jsme si musela koupit o číslo větší boty. Pálení žáhy, věčný hlad. A co mě štvalo nejvíc tak byla to že jsem si nebyla schopná přes břicho oblíct ponožky, silonky nebo oholit nohy, nic z oblečení mi nebylo….že člověk udělá 3 kroky a nemůže dýchat….joooo těhotenství je opravdu nejlepší období ženy :D

 • Zmínit
 • Nahlásit