Prý se to pozná

Porod

Chci se s vámi podělit o svůj porodní příběh, kdy jsem se jako prvorodička bála, zda to poznám.

Byl čtvrtek 11. 6. 2015 večer a já s kontrakcemi po pěti minutách jela sanitkou do porodnice. V porodnici mi sestra udělala nálev s tím, že se to rozjede a že jsem otevřená na 2 cm. No, nerozjelo a já den po termínu strávila den a noc na pozorování v nemocnici a druhý den mě pustili domů.

Celou dobu jsem si říkala, že to nepoznám, že pojedu buďto brzo nebo pozdě a pokaždé mě někdo uklidnil slovy: „To zaručeně poznáš.“

Malému se nechtělo ven, na monitorech jsme ho museli budit a já byla na prášky. Rozhodně mi nepomohlo, když mi sestra sdělila, že jestli neporodím do 20. 6., porod se vyvolá. To jsem samozřejmě nechtěla, a tak jsem se rozhodla trochu přitvrdit. Nejen, že jsem už nějakou dobu pila čaj z Maliníku, dělala velký úklid a chodila na procházky, ve čtvrtek 18. 6. jsem se rozhodla vytřít podlahu - na kolenou. Celý den mě tak nějak pobolívalo v podbřišku jako před svými dny, ale to mě pobolívalo už asi tři týdny, tak jsem to nebrala v potaz.

V 18.30 mě jakoby dloublo a za hodinu zas, šla jsem si lehnout k filmu a řekla jsem příteli, že mě to pobolívá o něco víc, ale ne o moc a je to nepravidelný. Ten, že ať jdu spát, že to určitě zmizí. Zkoušela jsem usnout, ale bolelo to pořád, tak jsem šla do sprchy, kde se ta bolest mírně zintenzivnila a hlavou mi problesklo - nerodím?

Jenže bolesti byly nepravidelné, a tak jsem nabyla pocitu, že jde o poslíčky, tedy o silné poslíčky. Někdy v jednu hodinu ráno jsem bolest musela prodýchávat a pomalu jsem se kroutila, snažila jsem se to rozchodit, ale najednou to bylo pravidelnější cca po 4-5 minutách. Vždy, když to zasáhlo, tak jsem se musela zastavit.

Kolem druhé ráno jsem tedy budila přítele s tím, že chci raději do nemocnice, že mě to začíná dost bolet, řekl, že tedy ještě chvilku počkáme a ať jdu do sprchy. Po sprše už jsem skoro lezla a ze strachu mi tekly slzy.

Kolem třetí ráno přijela sanitka, jelikož nemáme auto. Změřili mi tlak a ať jim řeknu pokaždé, kdy budu mít kontrakci a kdy skončí. Saniťáka překvapilo, že mám kontrakce po třech minutách, někdy po dvou, a sdělil nám, že kdybych měla tlak na konečník, mám to okamžitě hlásit.

Dorazili jsme do nemocnice, kde mě na lehátku vyvezli do 6. patra do Ivančické porodnice a ve výtahu jsem nahlásila tlak.

Sestra mě převzala, převlíkla jsem se a vyšetřila mě: „Jo, dnes už to bude, jste otevřená na 6 cm. A zřejmě vám vytekla přední voda.“

Na monitoru byly kontrakce docela silné, musela jsem měnit polohu a rozdýchávat silněji. Po půl hodině jsem šla na porodní sál, kde jsem si lehla do postele a bolesti přežívala. Za chvilku další monitor a já bolestí lezla málem po stropě, epidural jsem nechtěla a stejně by na něj bylo pozdě a tentokrát ani nálev ani holení nikdo nestihl.

Pořád jsem chtěla sestru u sebe, tlaky byly stále větší. Když sestra přišla, řekla, že si můžu při potřebě klidně zatlačit, že sám nevylítne. A tak jsem si zatlačila, když jsem si ale zatlačila po třetí, začala ze mě stříkat voda, přítel okamžitě zavolal sestru, ta přišla, přimontovala k posteli madla na nohy a půlku postele zasunula dospod. Napíchla mi kanylu a do ní zavedla oxytocin, prý aby se to rozjelo. Vím, že přišel doktor, pediatr a sestra z novorozeneckého a mě něco nutilo tlačit čím dál víc.

„Dejte jí plnou,“ řekl doktor a začal mi vysvětlovat, jak co nejlíp tlačit, abych se nevyčerpala.

Zjistila jsem, že tu plnou mi dali plnou dávku oxytocinu. Najednou jsem vnímala akorát přítele, jak mi drží hlavu a sestru, která mě vedla, jak tlačit.

Během 10 minut byl malý na světě (ve 4:50). Museli udělat nástřih, ale upřímně, ta bolest za to stála. Kdo ale tvrdí, že to zaručeně poznáte, nemusí to být tak, my to málem nestihli. Ale každý porod je jiný…

Přeji úspěšné porody.

Hodnotilo 19 lidí. Score 3.5.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Mango_Lassi
Echt Kelišová 7987 příspěvků 02.07.15 03:47

Taky nemáme auto, ale nenapadlo mě volat kvůli tomu sanitku. Jeli jsme do porodnice taxíkem.

 
Lutonka  02.07.15 03:52
gratulace k miminku

Ale poznala jsi to, ne? :D Takze nazev trochu bezpredmetny. A opet nechapu, proc do Tebe cpali ten oxytocin, kdyz to zjevne bylo samo tak krasne rozjete.. :think:

Příspěvek upraven 02.07.15 v 03:54

 
Tee34
Ukecaná baba ;) 1880 příspěvků 02.07.15 05:10

@Mango_Lassi co je špatného na tom zavolat si sanitku?? :think:

 
Mamasaurus
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 02.07.15 05:24

@Mango_Lassi No a? :D

 
Mango_Lassi
Echt Kelišová 7987 příspěvků 02.07.15 05:36

Špatného nic. jen někdo zřejmě považuje sanitku za běžný způsob dopravy. pro mě je to zneužívání zdravotnictvi.
nic akutního se nedelo, proto to nechápu a podivuju se.
nebo chapu, sanitka je zadarmo, ze.

Příspěvek upraven 02.07.15 v 05:44

 
elot
Ukecaná baba ;) 1709 příspěvků 02.07.15 05:57

@Mango_Lassi ono lepší je porodit v taxíku než třeba v sanitce :mrgreen:. Opravdu tě nechápu :think: Já si taky při prvním zavolala sanitku, když jsme ještě neměli auto.
Jinak gratuluji k rychlému porodu :kytka: Ale ten oxitocin my taky přijde, že se dost často dává zbytecně :roll:

 
rodolumafa
Povídálka 22 příspěvků 02.07.15 06:02

Paní měla obavy, jestli se něco nemůže přihodit cestou, třeba prasklá plodová voda v taxíku…prvo­rodička, myslím, že je to k pochopení, zneužívání zdravotnictví je podle mě něco jiného, třeba nechat si proplácet vitamíny v těhotenství, odvoz taxíkem k lékaři ze sociálních dávek, ano, i to dělají naši spoluobčané, uhádnete jací? a jde to z našich daní…

 
Mango_Lassi
Echt Kelišová 7987 příspěvků 02.07.15 06:08

@elot ale autorka tento důvod neuvadi, Pise jen, že nemají vlastní auto, tak si zavolají sanitku. Když se boji, že jí praskne plodová voda v taxiku, tak si může vzít nějaký ručník a igelit. Takhle jsem to mela ja, nic mi neprasklo.
K tomu, že je lepší porodit v sanitce, než v taxiku, :potlesk: ;) jako argument nechapu. To klidne taky mohla porodit ve vlastním aute, kdyby ho mela. @rodolumafa

Příspěvek upraven 02.07.15 v 06:14

 
Mango_Lassi
Echt Kelišová 7987 příspěvků 02.07.15 06:12

@rodolumafa ano, dělají to taky bílí spoluobčané, White trash

 
Králičice
Extra třída :D 12735 příspěvků 02.07.15 06:13

„Porod poznáte..“ řekla mi vedoucí předporodního kurzu, kam jsem chodila od 20.tt s dvojčátky. Když mi ve 26.tt začaly kontrakce, myslela jsem, že se dítka jen v břiše více melou..Měla jsem štěstí, že jsem ten den šla na běžnou kontrolu, protože ty pravé kontrakce začaly až o pár hodin později, kdy už jsem byla v nemocnici. Pak šlo o minuty..
Ale to je jiný příběh..Jen to bylo to první, co mě napadlo..
Gratuluji k miminku :hug:

 
Taara69
Ukecaná baba ;) 1390 příspěvků 1 inzerát 02.07.15 06:47

Mě dokonce doporučil volání sanitky gynekolog a dal mi na to i nějaká lejstra. Nakonec jsem tedy nevyužila, nechali si mě v porodnice při kontrole, ale třeba u nás by bylo sehnání taxíku docela problematické.

 
elot
Ukecaná baba ;) 1709 příspěvků 02.07.15 06:48

@Mango_Lassi Já jela prvně tou sanitkou a pak už z manželem autem. Prostě lepší hekat v sanitce a nebo ve svém autě než před taxikářem. A pokud si platí zdravotní pojistku a jinak nezneužívá zdravotnictví, tak si opravdu myslím, že je to v pořádku. Mě to sami řekly v porodnici, když jsem tam volala abych nejela zbytečně, že pokud nemáme auto, tak si mám zavolat sanitku. :D

 
elimili
Kecalka 157 příspěvků 02.07.15 07:26

Kurnik porod je přece akce zdravotnická.. Taxik at se na me nikdo nezlobi je predrazeny a myslím ze porod je dost velký důvod využit sanitku.. I ta jistota odborníků poblíž ke fajn. Kazdy se v penězích přeci nekoupe.

 
bacousek
Povídálka 45 příspěvků 02.07.15 07:44

Tak za prvé gratuluji autorce k miminku… A jinak je super, jak se dokáže diskuze otočit na jiné téma… Nicméně musím říct, že taky záleží, jaký taxík Ti přijede. Nám v porodnici řekli, že taxíky k porodům vozit něchtějí. Nedokážu si představit, že bych si volala taxík, třeba půl hodiny na něj čekala a až by přijel, tak by mi oznámil, že když rodím, tak mě nikam nepoveze (a věřím, že bych mu mohla mávat před nosem igelitem a ručníkem a stejně by se mi asi vysmál)… A druhá věc je, že v průkazce by mělo být telefonní číslo na sanitu pro převoz - tzn. sanitky určené právě k tomu, aby dovezly těhotnou k porodu, babičku na vyšetření a pod. Nemá holt každý auto a známé, kteří by ho vezli a taxík taky může jet dost daleko… Možná jako další témata k diskuzi bych zavedla, proč si některé rodičky při kontrakcích jednoduše nepočkají na autobus, proč si do nemocnice nebereme vlastní jídlo a toaletní papír (to by asi našemu zdravotnictví dost pomohlo, ne?)… :think:

 
tetaagáta
Kecalka 345 příspěvků 02.07.15 07:54

Na sanitku má rodička nárok! A nejen na převozovou, ale na RZ! A k tomu oxytocinu - paní měla tlaky při otevření na 6 cm, to bych ten porod raději urychlila taky, aby se miminku nic nestalo.

 
JaneDoe
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 02.07.15 08:08

Některé se s tou sanitkou dost pletete…
ale jinak gratuluju k miminku

 
meryclare
Stálice 95 příspěvků 02.07.15 08:10

@bacousek no, my už musíme mít v nemocnici i vlastní toaleták :mrgreen:, ale já to beru, spotřeba je veliká :D, tím se hodně ušetří. K porodu bych si taxi v životě nevolala, i před známým, který nás vezl, mi to bylo blbé, tak jsem se snažila působit dojmem jako že nic, že pohoda :lol: Nevím, co se ted v poslední době rozmnožilo za názor, že je sanitka k porodu zneužívání zdravotnictví a někdo se toho chytne…Tak to je jeho problém, ne-li blbost, že si platí pojištění a ještě k tomu taxíka :?: Za chvilku, aby se člověk bál jít k doktorovi, abych je náhodou neobtěžovala svými problémy :roll:

 
LeniczkaK
Kecalka 451 příspěvků 02.07.15 08:12

Gratuluji mamince k miminku a přeju hodně zdravíčka! a na to, že deníčky nekomentuji, tak mě opravdu překvapuje co tu někteří řeší za kravinu. Po přečtení deníčku by mě rozhodně nenapadlo jako první věc řešit dopravu do porodnice.. Já čekám první a sama sestřička mi sdělila, že v průkazce mám zapsané číslo na sanitku kdyby mě to pak chytlo a nikdo nebyl doma.. A rozhodně jak tu píší ostatní bych se cítila mnohem líp v sanitě než si připravit doma igelit a vystlat taxík a hekat mu v autě.. Myslím že volat si sanitku k porodu, když není jiná možnost, je naprosto běžná věc. Omlouvám se autorce že jí taktéž ničím komentáře komentářem mimo hlavní téma deníčku. Jinak já si taky říkám, jestli to vlastně poznám, protože nerada plaším, tak to asi u mě dopadne podobně :mrgreen:

 
pavlats  02.07.15 08:31

@Mango_Lassi No tak promiň, ale zavolat si sanitku k odvozu do porodnice s kontrakcemi po třech minutách mi přijde naprosto v pořádku. Tady o žádné zneužití rozhodně nejde! To je můj názor a to jsem zdravotník a za zneužívání sanitek bych vraždila, ale tady teda fakt ne.

 
pavlats  02.07.15 08:38

@bacousek Přesně tak, pro porody většinou nejede rychlá ale převozová sanitka (záleží, jak situaci vyhodnotí sestra na dispečinku).

Jinak autorce gratuluji k miminku!

 
bludinka
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 02.07.15 08:39

@Mango_Lassi ja bych bez sanitky asi porodila doma :D praskla mi voda a nic se nedelo, tak jsem volala muzi, at maze domu z prace, ze se sice nic nedeje, ale voda odtekla :) nez muz prifrcel, tak jsem si zasla do sprchy, ze se jako na ten porod „vylepsim“ :D no a ze sprchy uz jsem nevylezla :) nastoupily kontrakce po dvou minutach - z niceho nic :) a kdyz jsme volali memu gynekologovi, jestli dojedeme za nim, tak nas vyvedl z omylu a sam rekl, at volame sanitku :) muz jel za nami autem a nez se vymotal provozem, tak prijel do porodnice hodinu po sanitce a pul hodky na to se mala narodila :D
Takze po tehle zkusenosti bych radsi volala sanitku, nez riskovala porod v aute :)

 
pavlats  02.07.15 08:41

@LeniczkaK Také mám v průkazce napsané číslo na které volat pro sanitní vůz - a mám tam napsáno 155.

 
hantom
Zasloužilá kecalka 731 příspěvků 02.07.15 08:41

No souhlasim s tebou :mrgreen: po dvou porodech muzu říct ze porod poznám ale nikdy jsem neodhadla jak rychle se to rozjede a kdy vyrazit do porodnice :mrgreen:

 
koldy26  02.07.15 08:46

S tou sanitkou… máme známeho, co jezdí sanitkou a věřte, že tohle je důvod si sanitku zavolat. Každý na to má právo! Kolikrát si volají bezdomovci a další tací podobní a fakt je to zbytečný. Chtějí jen popovíst z jednoho konce na druhý. Sama bych si sanitku taky volala. Sice auto máme, ale už jedno dítě doma bylo a kdyby porod nastal tak, že by nestihli dojet rodiče na hlídání. Prostě sanitka by byla nutností. Ani mě nenapadlo volat taxíka. Než jet sama v taxíku, tak raději „v klidu“ v sanitce, kde vím, že mi kdyžtak někdo pomůže. Člověk nikdy neví, co se může stát. Nakonec to naši v pohodě stihli a my jeli autem. Autorce deníčku gratuluji a přeji zdravíčko! Pěkný deníček :)

 
elot
Ukecaná baba ;) 1709 příspěvků 02.07.15 08:47

@bacousek :potlesk: :potlesk:

 
silvik.sk
Echt Kelišová 9811 příspěvků 02.07.15 09:01

Autorce moc gratuluji k miminku :kytka:
A k prvnímu příspěvku pod deníčkem - pane bože! Pro koho jiného by měla být RZ určena, když ne pro rodící ženu (předpokládám navíc pracující a pravidelně odvádějící zdravotní)??? Za zneužívání zdravotnictví považuji opravdu jiné praktiky, než tohle. Mně sama sestra v nemocnici řekla, že až to na mně přijde, mám si RZ volat! :roll:
A taky mám informaci, že taxi rodící brát nechce.

 
Narovnako
Kelišová 5189 příspěvků 02.07.15 09:08

@Mango_Lassi Snad aby příště raději přítel sedl na kolo a hodil jí na záda, ne? Taxík nemusí být hned po ruce a když se něco přihodí cestou, tak sanitka může nahodit houkačky a je v nemocnici několikrát rychleji než taxík, který nemusí být ostatními pochopen a může nabourat..Platíme si zdravotní pojištění, tak by snad měli mít možnost zavolat si v případě porodu sanitku, pokud nemáme po ruce auto, partnera, či známé..

Gratuluji k miminku… :kytka:

Příspěvek upraven 02.07.15 v 09:09

 
svycarka
Kelišová 6885 příspěvků 02.07.15 09:12

Gratulace, Pekny fofr :kytka:

@Mango_Lassi no hlavne pak platit vycisteni taxiku pokud ti praskne plodovka, nebo rovnou vzadu rodis, vid? zcela scestny komentar ;)

 
jajjina
Kecalka 131 příspěvků 02.07.15 09:19

Gratuluji k miminku :)

„ono se to pozná“, tuhle frázi už úplně nesnáším :D
Když jsem vloni očekávala svého třetího potomka, tak jsem si taky udělala předčasný výlet do porodnice protože jsem po celonočních pravidelných kontrakcích předpokládala že by už?? A po připojení na pásy na monitoru najednou ani ťuk :)
Jsem si tam přišla jako blbec a když to přišlo po pár dnech už doopravdy, tak jsem si tak dlouho nebyla jistá, že jsme to „málem“ nestihli. Synáček se narodil cca dvě hodinky po příjezdu do nemocnice…

 
sao
Ukecaná baba ;) 1590 příspěvků 02.07.15 09:31

Tak teda nechápu, ale já jsem si připadala naopak nezodpovědná, když jsem při porodu převoz sanitkou odmítla a raději jela s manželem autem. Ono se to totiž cestou dost rozjelo a kdybych jela sanitkou, tak ta nasadí houkačky a jede a navíc vím že jsem v rukou zdravotníků, zatímco rychlou jízdou autem si člověk akorát tak koleduje o pokutu, v horším případě o nějakou nehodu. A být třeba taxikářem, aby vedle mě seděla hekající rodička a já se u toho měla soustředit na řízení… Nooo, tak to nevím… Myslela jsem, že volat si k porodu sanitku je naprosto normální a rozjetý porod je celkem akutní záležitost…
Jinak, já jsem druhý porod taky nepoznala. Do poslední chvíle jsem prodýchávala kontrakce doma, do poslední chvíle byly nepravidelné a já si pořád myslela že jsou to poslíčci. Teprve když mi praskla voda, mi došlo která bije a do porodnice jsme dojeli jen tak tak :D Každopádně důležité je, aby se miminko narodilo v pořádku a všechno dobře dopadlo :) Gratuluji :kytka:

 
veronika67
Závislačka 3098 příspěvků 02.07.15 09:52

Proč hned takový narážky, na sanitě nevidím nic špatného, porod je porod a je k němu potřeba lékař, ani nevíte kde paní bydlí né všude taxi jezdí. Zneužívání zdravotnictví mě přijde, když sanita vozí ožralý bezdáky na záchytku atp. Ale že si rodící žena volá sanitu, to je zcela běžné. Já kdybych rodila a třeba by byl přítel v práci, taky si volám lékaře a sanitu. Co taky jiného. :nevim:
Nežijeme v americkým filmu, kde těhotný běžně jezdí rodit tágem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Gratuluji k miminku a rychlému porodu :hug:

Příspěvek upraven 02.07.15 v 09:53

 
Mamasaurus
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 02.07.15 10:38

@Mango_Lassi Kdybych si já měla volat taxi, tak k nám dojede tak za 45 minut, zatím co, sanitka ani ne za minutu, protože bydlíme u stanice…

Každopádně tvá narážka mi připomněla film Kdopak to mluví, jen nevím, jestli ten taxikář by byl taky tak příjemnej :P

Příspěvek upraven 02.07.15 v 10:39

 
Hanka1
Extra třída :D 11481 příspěvků 02.07.15 10:42

Nálev je co? Klystýr?

 
verulicek  02.07.15 10:45

Tak za mě ten oxytocin nebyl vůbec potřeba a vypadalo to, že už tě tam měli dost, když jsi tam byla po druhé, tak si řekli, že se tam s tebou už nebudou zdržovat. Takže vedení porodu za mě dost hrozné, možná bys porodila sama mnohem snáz a příjemněji. Ale o tom můžeme polemizovat. K sanitce výtku nemám, jsme plátci pojištění (narozdíl od ožralých bezdomovců. kteří jsou tam na denním pořádku) a ženská nerodí každý den, takže myslím, že některé poznámky zde byly dost mimo :P

Příspěvek upraven 02.07.15 v 10:46

 
verulicek  02.07.15 10:50

@bacousek já si brala vlastní toaleťák (mám rorzmazlenou řiť :lol: ) a vlastní jídlo taky :lol: :lol: :lol:

 
astrulinka
Kecalka 121 příspěvků 02.07.15 11:23

@Mango_Lassi myslím, že sanitka je zcela na místě, taxi tě ani nemusí vzít, neznám žádného taxikáře, který má potřebu po tobě uklízet krev či PV, nemají povinnost kohokoli odvest…toto bereš jako zneužívání zdravotnictví???se prober, rychlíci vozí opilce, narkomany ale těhotnou, rodící ženskou ne???

 
Lucie66
Ukecaná baba ;) 1614 příspěvků 65 inzerátů 02.07.15 12:15

@Mango_Lassi :nevim: :poblion:

 
Rony.23
Stálice 99 příspěvků 02.07.15 14:28

Hezký příběh a gratuluji k miminku :) :kytka: No to je zase něco. Vyčítat někomu že si zavolal sanitku když rodí a nemá se jak dostat do porodnice. Kolikrát za den sanitka musí vyjíždět k ožralovi co se válí na ulici že? To je potom něco. No co se to s některýma lidma děje to hlava nebere :zed: Jo když už je sanitka takový problém tak kamarádka když začala rodit a neměla auto tak si před domem stopla policii to je potom zneužívání co??? :)

Příspěvek upraven 02.07.15 v 14:36

 
Elen8
Extra třída :D 12791 příspěvků 02.07.15 15:06

:-D :-D Taxi mě pobavilo :-D :-D Já teda jela do porodnice autem, ale kdyby nebyl přítel doma rozhodně volám sanitku a ne taxi :-D :-D :-D

By mě zajímalo jak mi taxikář pomůže ve chvilce kdy mám pocit na tlačení :-D

Bože… opravdu jsem se pobavila. K porodu volat taxi místo sanitky.
Myslím, že i taxikář musí být štěstím bez sebe, když mu tam nasedne rodící ženská s igelitem a dekou pro případ, že praskne plodová voda, poteče krev atd.

 
viky23
Neúnavná pisatelka 15219 příspěvků 02.07.15 19:20

Kdyby chlap nemohl dojet z príce nebo něco, tak si taky zaolám sanitku, budu rodit, nějakej průšvih, tak mi taxikář asi těžko pomůže, navícby asi nebyl nadšenej za prasklouplodovku autě ne?? Jaký zneužívání zdravotnictví? od toho tu jsou.
Oxytocin tady u toho porodu taky vůbec nechápu.

 
pooopelka
Stálice 66 příspěvků 02.07.15 20:49

Nevidím vůbec nic špatného na přivolání sanitky.. Kdybychom neměli auto, nebo bych zrovna byla sama doma (před porodem asi nebudu moci řídit auto :lol: ) zavolám si ji taky.. U nás žádný taxík nejezdí.. :? Nejbližší by pro mě jel ze stejného města jako sanitka.. A když vás něco bolí napadne vás volat taxíka, nebo sanitku? :D

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 02.07.15 20:55

@Mango_Lassi Ach jo :mrgreen: :mrgreen:
Gratuluji k miminku :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :hug:

 
Lutonka  02.07.15 20:59

Me se libi, jak tu jeden (opravdu jen jediny) clovek zmini odvoz taxikem (a nevite, jestli ne polozertem) a pusti se do nej desitky dalsich, navic s naprosto shodnymi argumenty pro sanitku :lol: holky, nenechte se tak snadno vytocit, vzdyt vam praskne cevka a budete tahat nohu :D

 
Pajka89
Ukecaná baba ;) 1307 příspěvků 02.07.15 21:10

U nás z vesnice je to do nejbližší porodnice 30 km a taxík do toho města stojí dva a půl tisíce :nevim: Nemít auto, tak si taky rozhodně volám sanitku. To není žádný zneužívání. Lidi si volají záchranku na daleko větší kraviny :roll:

 
neddo
Závislačka 3398 příspěvků 02.07.15 21:21

@Mango_Lassi
Nezlob se, ale tím, cos napsala, jsi to fakt zabila. Taxikem do porodnice - geniální nápad hodny nějakého ocenění, opravdu. 8)

Gratuluji k miminku a sanitku chapu naprosto :)

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 02.07.15 21:46

Taky nevidim na sanitce nic zvlastniho.

 
Star007
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 02.07.15 22:36

Gratuluji k miminku! Mě teda spíše zaráží ten oxytocin. Jak to popisujete, porod běžel krásně a rychle. Podle mě, kdyby vás nechali rodit v klidu, nikam nespěchali a necpali do vás oxytocin, nemusel by třeba být ani nástřih. Ale to jsou jen mé úvahy :)

 
annaei
Extra třída :D 12887 příspěvků 02.07.15 22:54

@veronika67 proč je k porodu potřeba lekař

 
eva valoi
Extra třída :D 10234 příspěvků 1 inzerát 02.07.15 23:19

@Lutonka Já myslela, že když jim praskne cévka, tak budou volat sanitku, akorát Mango Lassi potáhne nohu za taxíkem.

 
DDDaO
Povídálka 19 příspěvků 02.07.15 23:42

Nejlepší joke!

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Začátek mého hubnutí po porodu


Reklama