P.S.T.M. - 51: Jak se Matýskovi nechtělo...

Rodičovství

Matýsek je na světě neuvěřitelných 38+4 týdnů, což znamená, že zdvojnásobil svůj porodní věk. Při té příležitosti mě napadlo, že bych konečně mohla dát do kupy postřehy z našich porodních pokojů, které jsem si, ač zahlcena hormony, poznamenala pár hodin po akci. Nejspíš jsem tušila, že paměť kojící matky je zrádná bestie krátkodobá...

Konec těhotenství jsem trávila v podolské porodnici. Ležela jsem na rizikovém P3 už od 29.12., trpěla jsem jak pes a sledovala jak na sál odvážejí mé gestačně mladší kolegyně. Na Silvestra mě pustili domů, ale v pátek 2.1. jsem zas měla nastoupit s tím, že v pondělí bude vyvolávačka a hurá - Matýsek bude na světě. To jsem si ještě myslela, že vzhledem k několikaměsíčnímu udržování těhotenství nebude problém porodit dřív a bez tabletek. Nicméně navzdory snahám se tak nestalo a já se v neděli večer nachystala, ve sprše strávila asi hodinu (Matýskem to nehnulo) a nemohla usnout. V noci mě opustila již několikátá spolubydlící, jak já se nemohla dočkat rána…

Ráno během vizity ale nepadlo ani slovo o nějakém rození dětí, na můj dotaz mi bylo řečeno, že se zázrak odkládá a to nejspíš na konec týdne!!! Jaké překvapení… Během dne mi chodily poněkud monotematické SMS…

Kolem mě se neustále nevesele a nechtěně rodilo, já podnikala tůry po schodištích, trávila hodiny ve sprše a ono pořád nic! (Proč já jen brala ty kila magnezia, nevíte?)

Ve středu 7.1. bílé pláště rozhodly, že nastal ten správný čas (jaký omyl) a že se jde na věc. Porodnice byla čerstvě vyprázdněná po silvestrovské a novoroční populační explozi, ideální čas (jaký omyl). Nikoho nenapadlo, že tuto noc je úplněk…

~

Ráno v 9:30 zavedena první tableta. Během půl hodiny nastupují kontrakce po 3 až 5 minutách. Na monitoru ukázkové velehory a jinak nic.

Chodím chodím chodím po chodbě, ignoruji SMS, zkouším sprchu…

Kolem poledne druhá tableta. Kontrakce zesilují.

Chodím klečím chodím po chodbě, ignoruji SMS, sprchu už nezkouším- moc pracné.

Stále se neotvírám.

Kolem 16 h mě přesouvají na předporodní pokoj, otevřená jsem na 2 prsty (konečně!), poslouchám hrůzostrašné historky spolurodících o zastavených kontrakcích. Přichází sestra s injekcí a utěšuje mě, že buď se to rozjede nebo zastaví, já se vyspím a zítra budem pokračovat. (Bože to má být útěcha?!?)

Stahy po 2 až 3 minutách, dost bolí, chápu proč je hekárna HEKÁRNA… Dostala jsem večeři, buřtguláš, ohřál se půl hodiny a zas šel…

K večeru přišel Martin, z jeho návštěvy si moc nepamatuju, jen to, že ho ve čtvrt na devět přišla vyhodit sestra…

Následuje další prohekané okno (ubohé pozastavené spolutrpící…)

Ve 23:53 SMS: Spíš? Už je líp? Budeš rodit ještě dnes v noci nebo už můžu jít spát? (To byl taťka Matýsku…)

V 0:05 mě odvádí na přípravnu, dostávám povolení povolat tatínka (Ale nemusí pospíchat, času je dost maminko…). Následuje telefon: Přijeď, rodíme, nepospíchej, ale dělej!!! (Občas nevím, co chci…)

Holení (Musí to být? Musí, při prvním se většinou stříhá!)

Yal (Přesvědčím sestru, aby se slitovala a dala mi jejich, svůj nemám).

Opravdu dlouhá sprcha, vyhání mě. (myšlenka: skutečně nemůžu rodit tady???)

V 1:00 na sál, tam už čeká Martin. Pokoj je příjemný, oranžový, plně vybavený, mě ale zajímá jen postel. Matýsek strká hlavu, kam nemá, usilovně tedy polohuji na boku, pak na druhém… Dr. se něco nezdá a já dostávám vnitřní monitor a kyslík na přidýchání. Stahy sílí, dýchání nepomáhá, vysiluje mě, je mi zle…Nucení na tlačení, stahy prořvávám (bez řvaní se správný porod neobejde, ne?). Mezi stahy komatozní stav. Martinovi drtím prsty a dávám mu jen povely jako: záda (masírovat), nesahat!!! (kontrakce), vodu a Martin do toho nesměle: Ruka!!!

K ránu jsem otevřená na 4 prsty a začínám šílet po epidurálu. V 6:30 má přijít dr., oči mám přilepené k hodinám… Přichází v 7:00. Pak volá anestezioložku­.(Bože proč jsou všichni tak zoufale pomalí???)

Přesouvají nás na jiný sál, mají hodně příjmů a já jejich výbavu stejně neocením. Za chvíli vyhlásí STOP STAV (zvláštní, že?:o)).Pokoj není vybavený, barva zelená, vidím jen ty hodiny… V 8:00 konečně přichází anestezioložka, Martina vyhazují na chodbu (a zapomínají na něj, zpátky se musel téměř probít). Zavádí mi epidurál…tak příjemná je tahle bolest…a hlavně JINÁ.

Po 10ti minutách: BOŽE JÁ VIDÍM (celý pokoj)…TA ÚLEVA.
Dokonce s Martinem zavtipkujem, pak usínáme. Během spánku jsem se otevřela na 6 cm. Kolem 9:30 dojela první dávka epi, v 10:00 dostávám druhou (Bude to do oběda maminko!) Následuje spánek.

Přichází dr. a budí nás (mám to štěstí, že se už 9 měsíců známe). 8 cm, trochu otok, dr. se snaží přetáhnout zbytek branky (DÍKY BOHU ZA EPIDURÁL). Ozvy se zhoršují, zavádí sondu na měření okysličení, uhranutě jí s Martinem sledujeme. Zase dostávám kyslík.

Dr. odvolávají k akutnímu císaři. Vedle v boxu se finišuje a já se zapřísahám, že JÁ TEDA ŘVÁT NEBUDU, BUDU TLAČIT A JAK!!! Slyším první pláč novorozené holčičky a málem brečím. Vrací se dr. a najednou je vše připravené a jde se na TO.

První tlačení zvládám sama, kontrakce kvůli epiduralu nejsou zrovna zřetelné. S druhou kontrakci se na mě k mému zděšení vrhá masivní asistentka (Já SAMA!!! Ne musí rychle ven!!!) (myšlenka: ta ženská mě zabije! Praskne mi nos a žebra a vůbec…)

3.,4. a Matýsek se vrhá do světa. Jde pěstí napřed, což poněkud zmátlo přihlížejícího tatínka:o))

Je 11:10 a já slyším první bublání a kuckání NAŠEHO SYNA. Ptají se na jméno a já ze sebe sotva dostanu: Matyáš.

Berou si ho na odsátí, Martin jde s ním, slyším, jak malý protestuje a upadám do stavu naprosté euforie, brečím, směju se…

Dr. šije, je mladý a na sobě má řeznickou zástěru. Říkám mu, že tohle si tedy zanedlouho zopakujem a myslím to vážně. Dr. se zarazil, že tohle na porodním sále ještě neslyšel:o)) Díky epidurálu necítím nic, mám energie, jak nikdy předtím.

Martin přináší Matýska, nechce mi ho ani ukázat, trochu se přetahujem. (Najel mu totiž speciální otcovský hormon fotrolin…aneb nikomu tě nedám:o) S Matýskem v náručí asistuje dr. u šití.

Asi za 50 min. přichází dětská sestra, zkoušíme přiložení, ale bez úspěchu. Ještě chvíli si užíváme ten úžasný pocit: JSME RODINA, pak odnáší Matýska do inkubátoru o dvě patra výš, Martin jde s ním. Venku svítí sluníčko, je plno sněhu, nádherný lednový den.

Dostáváme občerstvení a tu úžasnou zprávu posíláme do světa: TAK MÁME MATÝSKA. DNES V 11:10 DOPOLEDNE. 3.60 KG, 48 CM.

~

Matýsek na to měl poněkud jiný názor a ještě druhý den se tvářil takto… (viz foto)

Lenka&Matýsek 38 týdnů a 4 dny

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
kacii
Kecalka 210 příspěvků 04.10.04 22:30

Tak chybka se vloudila, cestou se nam ztratila fotecka. Tu obludnost nahore zatim ignorujte:o))
 Lenka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.04 00:13

Ahojky Kacii, moc hezkej a úsměvnej popis, takhle s odstupem se ti to píše co? :D :D Čauky Vega

kacii
Kecalka 210 příspěvků 05.10.04 00:24

No ja popravde ztratila humor az pote, kdy mi doslo, proc me chteli ze salu odvezt vleze… vsede to skutecne nebylo ono:o))

Tanina
Kecalka 155 příspěvků 05.10.04 07:09

Ahoj Kacii,

fotečku dodávat ani nemusíš, živě si vás v té porodnici pamatuju :-) Sedíš u okna a Matýsek si lebedí ve spánku v košíku :-) Pak jsem ho viděla opět v poordnici, ale vedle Julinky - a to byl rozdíl!!! :-D A dneska? - je už táááák šikovnej :-)

Tanina

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.04 07:47

Teda Kacii…

Klobouk dolů, deníček se ti moc povedl. Fakt mě dostal. Asi nebudu na muže tak přísná s tou antikoncepcí, protože já už zase chciiiiiiiiii­iiiiiiiiiii… :-)

Teď nestíhám, snad písnu víc večer, ale pochválit jsem ti ho musela.

Pusu Matýskovi
Peta a Skřítek (hrazdičkoman)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.04 09:29

Ahoj Kacii,

moc krásnej deníček…už se začínám těšit na porod a to jsem teprv na začátku :-))) I když bych radši o něco kratší než ten co popisujes :-) No jsem na to pak zvědavá.
Jinak jak si psala v minulém deníčku, Matýsek je fakt šikula a hlodavec se dvouma zubama :-))) Musim ho někdy zkouknout v reálu. Jo a to vaše focení se fakt vydařilo…no aspoň byla sranda :-)

Tak ja jdu zase něco dělat, i když se mi teda ukrutně nechce.

Tak zatím papa a mějte se fajn.

Tessie + mamutík 7+3tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.04 09:33

ahoj Kacii

tedy ty si to tak krasne napsala,dokonce mi tady ukapla slzicka.

takze pusu plazivci a pa

magrat a deflinek

Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 05.10.04 09:41

Teda fakt pěkný deníček..čekám už čtvrtý den a docela jsem ráda,že na to nejsem sama..děkuji moc

Kokhina a Venoušek 40+4tt

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 05.10.04 09:56

Leni,

úžasný popis porodu, užila sis teda taky svý, ale krásně jsi to napsala:) No a Máťovi bude za pár dní neuvěřitelných 9 měsíců, strašně to letí…ještě si pamatuju, jak jsi šla tuším kolem 20tt na operaci se slepákem, vůbec jsem nechápala, že to jde:) No musela jsem se smát u popisu, jak se na tebe řítila masivní asistentka a úplně jsem viděla, jak Máťa radši vyletěl s ručkou u hlavičky jak Superman, než tohle:))))

Pusu Matýskovi a papa, Diny:)

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 05.10.04 11:22

Ahoj holky,
tak jsme konečně doma. Od včera…
Předem bych vám chtěla poděkovat za gratulace…naposledy jsem brečela včera a to bolestí a tohle bylo dojetím. Díky…
A jak to s náma bylo? V úterý jsem měla krapet depku. Vím, Bára měla čas ještě 14 dní, ale taková ta trochu lítost, že jak to do té doby vypadalo na porod, najednou nic…nemohla jsem spát, ještě v noci jsem byla na chatu…manža taky nemohl spát. Tak jsem si řekla, jedna z poslední příležitostí a tak jsem ho šla uspávat:)
Klasicky po tulení začaly bolesti - hlavně záda, tak jsem to zkoušela zaspat. Manža mi mazal záda chladivým gelem, ale nic nepomáhalo…Opět jsem na chvíli usnula a zas se vzbudila ve 2,15 s tím, že jsem se asi počurala (no po zkušenosti z předchozího týdne:))) a okamžitě to začalo…bolesti po 5 min jak hodinky po dobu 2hodin, já se tu plazila bolestí, záda byla to nejhorší, co jsem v tu chvíli „měla na sobě“…takže jsem vzbudila manžu, že si teda uděláme výlet i za cenu, že nás pošlou zpátky…cestou jsme dotankovali a juchů do prahy…cesta byla úmorná, proklínala jsem silničáře snad každou vteřinu…
v motole jsem si šla ještě vyzvednout kartu, tam jsem skoro lezla po čtyřech, sestra se ani nemusela ptát:) Hned mě vzali, potvrdili, že jsem se fakt nepočůrala (tou dobou už to začalo být to prasklé potrubí), udělali monitor a vyšetření. Otevřená jsem byla na 4 prsty, takže šup na přípravnu. Klistýr byl skvělý zážitek, fakt že jo…záchod jsem měla radši než sprchu…přišel manža, zkoušeli jsme hopsat na balonu, ale záda nedovolila…
Po hodině mě vzali na sál, šup na monitor a už se čekalo…vše šlo dobře, jen ta záda…tak jsem chtěla zkusit sprchu, ale nešlo to, bolesti zad byly fakt tak nesnesitelné, až mě manža přesvědčil, že mám překonat strach a zkusit ten epidurál…po vyšetření mi dr řekl, že mi ho též doporučuje a tak při otevření na 6 prstů kolem 9ráno jsem jej „dostala“…nic jsem necítila, krom ohromné úlevy…a ty kontrakce, které jsem s ním měla, jsem snad ani nepostřehla…bylo to super, já se smála:) Ale měla jsem i strach, že jak necítím nic, tak se to zastavilo…nezas­tavilo, ale je fakt, že se to zpomalilo. A to tak, že nějak po poledni už epi přestal pomalu fungovat a zas se začala ozývat záda…v tu chvíli bylo po hladu a chuti spát…manža tam se mnou byl celou dobu a ani nemohl pomoct, protože na boku jsme jaksi ztráceli mimčo z monitoru a Bára hrála na schovku:)
Konečně jsme se dobelhali k těm úžasným 10prstům a čekali, až dojde branka…začali nám trochu blbnout ozvy, takže začali trochu honit, dostala jsem oxytocin, jedna mladá dr masírovala a lehce tomu pomáhala, ale Báře se moc nechtělo…přivolala si jiného doktora, který zkonstatoval, že ozvy jsou určo v poho, že monitor snímá ozvy mé i mimča střídavě, nicméně se to jaksi začalo šprajcat a že zkusíme tlačit, a když to nepůjde, budou muset vzít kleště…tlačit jsem se snažila, ale bohužel to, co po mě chtěli - tlak na zadek - jsem jediný necítila.
Jako na zavolanou se tam objevila moje doktorka, která se o nás náhodou dozvěděla, vyšoupla dr - žákyńku a pustila se do mě:) K tomu jí asistoval jiný dr, který mi hupsal po břiše, já tlačila, až mi oči z důlků lezly a manža mi podpíral záda a tak jsme nakonec, sice po nástřihu (fuj, to byl zvuk:)), ucítila, jak ze mě vytáhli ten malý uřvaný uzlíček…a uřvaná byla doslova a do písmene jak paviánek:)))
Malou odnesli na ošetření, manža šel fotit, mě zatím vzali placentu, krev kvůli pupečníku a za chvilku mi manžel můj uzlíček přinesl pochovat…
Malou jsem dostala na přicucnutí za hodinu, do té doby byla vedle mě v inkubátoru, pak si ji odvezli…my jsme tam ještě zůstali ty 2 hodinky, pak jsme se rozloučili a mě odvezli na pokoj…
Musím přiznat, že i když to bylo dlouhý a bolavý, čekala jsem, že to bude horší…navíc přitomnost mé dr mi taky dodala sílu a nakonec jsem se dozvěděla, že mě zachránila před těma kleštěma…už je prý měli vyndané a připravené…No, fakt to zas tak hrozný nebylo (to mi přijde zatím horší to kojení nebo to, že už mám jaksi potřebu na velkou, ale strach to brzdí:))), ale rozhodně to zas nebyl tak super zážitek, abych už plánovala dalšího potomka, za to Missorku obdivuju:)))
Vše ostatní probíhalo v poho, jen v sobotu mi malou odvezli pod světlo a vozili jen na kojo…
Uf, jsem se rozepsala (malá ještě spinká po kojení, tak využívám chvilky klidu pro sebe:))) Omlouvám se za tak dlouhýý popis (nechci Kacii lézt do zelí - super deníček), ale potřebovala jsem se z toho vykecat…
Zkusím, než se malá probere, ještě přihodit fotečku naší Upírky, ale teď jen do galerky podzimat, protože rodina přes den moc nejede, tam to hodim později…
Jinak hrozně moc myslím na Katchu, včera jsem po propuštění šla přes poradnu, ale už jsem ji tam neviděla…tak snad jsou v poho…
Tak se mějte a díky za trpělivost:))
Gabča a Barča (7dní)

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 05.10.04 11:42

ahoj holky,

hezky dennicek, lenka.

ja som dnes akurat bola na kontrole po 1. ms. mam nepatrne zvacsenu maternicu-citujem dr. a ked som mu spomenula ze ms nebola ani ms tak hned ci som tehu. povedala som mu ze pochybujem, s mojimi anovulacnymi cyklami. neviem preco som mu nepovedala ze ma boli brucho jak pri ms uz skoro 2 tyzdne a picha ma vlavo dolu. tak som podlahla a kupila si tehu test. predsa bt je nizka. chcem tam nieco vidiet, ale asi tam fakt ta / nie je. :o( aj ked som vedela ze to bude na nic. psychyka je hnusoba.
zatim
 danka

binky
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 05.10.04 12:38

Úžasně napsané,dneska jsem byla poprvé v poradně v Motole,když mě doktor vyšetřoval dal do mě 2 prsty a já myslela že mi vylezou oči z důlků,vůbec si nedovedu představit až tam tudy poleze hlavička naší holčičky.Začínám se pomalu bát,snad na nás budou v tom Motole hodný.
Binky+Eliška 35tt od Matýsků

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 05.10.04 12:50

Binky,
ta vyšetření jsou nepříjemná, to jo…i na příjmu do porodnice ta jedna dr byla no, nepříjemná a vyšetřila i při kontrakci. Ale jinak tam byli všichni hodní, čekali, až bude po KO a to někdy trvalo i dlouho…navíc jsem při porodu měla epi a to jsem ani necítila, že mě vyšetřujou, bylo to jak nic…mylsím, že se nemusíš bát…a mě věř, protože gyndy se bojim snad nejvíc ze všeho na světě (asi krom pavouků:D)
Já tam byla spokojená, jen pár dětských sester bylo protivných, ale jinak super
 GaB

kacii
Kecalka 210 příspěvků 05.10.04 13:36

Ahoj holky, dik za pochvalu, docela jsem se bala jak to dopadne, byl to prvni pokus:o))

Gabi vitam doma:o) Do zeli mi nelezes, taky sis teda uzila…ale stoji to za to, co?:o) Diky tobe jsem si vzpomnela na par detailu, ktere se pres napor hormonu neprenesly:o)) Treba to, jak mi v pul 7 davali injekci oxytocinu a ja rvala, ze to uz nemuzu prezit:o)) Nebo to, jak mi dr. ukazoval placentu a zrovna Martin prinasel Matyska a ja nevedela, co driv:o)) Posilam pusu malymu upirkovi:o)

Foto bude az vecer, docela me to mrzelo, protoze Matyskuv vyraz presne vystihuje, co si musel myslet:o)) Proste krabicoid:o))

Zatim se mejte, ja jdu zas hledat dite, dokud nerve…
L&M otloukanek

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 05.10.04 16:19

ahoj,

gabi! tak uz ste doma? tak ako si uzivas maminkovstvo? a zubarov sa nebojis? ja este viac ako gyndu, caka ma to vo stvrtok, to by som potrebovala epi na hlavu :o)

ten test mi furt neda. uz mi hrabe. ale jak ten test vyschol, tak tam vidim stin tej 2. ciarky. mozno je to este zvyskove hcg. neviete ako dlho to ostava v krvi po tehotenstve? otestujem este v piatok rano. len si to nahovaram… zazraky sa stavaju ale nie mne.

pa

danka

Analeh
Povídálka 45 příspěvků 05.10.04 18:39

Kacii opravdu se Ti ten první pokus deníčku moc povedl.taky jsem nostalgicky zavzpomínala,Luky měl v neděli 9 měsíců takže tu dobu co byl u mě v bříšku už je na světě:o)

Gábinko,už to holka máš za sebou a na vše co bolelo se časem zapomene a zůstane v paměti jen to krásné,Barunce velkou pusinku:o)

Helča+Denča+ Lukajda

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.04 09:51

Ahoj holky,

tak se zase hlásíme, abychom tady trochu zvedli deníčkovou morálku. Právě jsme se vrátili ze Skřítkova prvního očkování a jak jinak, zase brali krev z hlavičky. :-( Skřítek byl ovšem nejúžasnější na světě, až do injekcí absolutně vysmátej a chytal doktora za hadičku od stetoskopu. Pak ho dr. dal na bříško a Skřítek střihnul ukázkovou otočku a byl hned na zádech. :-) To teda zírali. Prej od tak malýho míma by to nečekali. Špatná zpráva je, že musíme přikrmovat Nutrilonem, protože Vojta je na svůj věk už fakt moc Skřítek. :-( No nic, už jsem to ořvala muži do telefonu a nějak se s tím srovnám, ale dere mě to. Celej život s sebou vláčím ty obr prsa a ty pak nepodávaj suprovej výkon! :-( No, ale asi to bude spíš Skřítkem, on má k jídlu poněkud vlažnej vztah (nechápu po kom, my se Zdenkem jídlo milujeme!), takže při kontrolním kojení v ordinaci nic moc. Ale jinak už byl zase vysmátej, a to je stejně nakonec nejdůležitější, tak co. S Nutrilonem se máma nějak srovná… :-)

Jinak všechno v pohodě. Úderem třetího měsíce nás opustila tříměsíční kolika a fakt se nám po ní nestejská. jenom se Zdenkem zíráme jaký máme najednou doma pohodový a vysmátý mimino, co je strašně zvědavý! Prostě den ode dne lepší a lepší! Včera to byl rok od početí a nestačím zírat co se nám z těch dvou buněk vylíhlo… :-)

TESSIE - hezky se s Mamutíkem opatrujte, mmch je to moc hezkej „pracovní“ název.

GABINA - užívejte první chvilky doma, Báta je fakt krásný mimino!

DANKA - těšímse, že dorazíš. :-) A něco spácháme! Jo a hcg podle mě po těhu v těle nezůstává…

Peta a Skřítek (očkovánek)

binky
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 06.10.04 10:44

Gábinko:Já trošku spoléhám že tam budu mít mini protekci,jsem sestřčka a spoustu anestezilogů u nás pracuje na vedlejšák,tak mám slíbeno že kdyby to nešlo tak mě nenechájí trápit.Chtěla jsem taky dát pupečníkovou krev,ale bohužel nejsem vhodnej dárce.
Holky maminky chtěla bych se zepta,jsem trumpetka a asi jsem koupila malinký pleny.Myslím že jsem kouplia na nedonošence.Jsou totiž jen do 3 kg a jsou to Hagiss.Myslíte že bych měla koupit větší,podle doktroa malá bude ty 3 kg mít až se narodí.Pokud budou ty co jsem koupila malé,vezmu je do nem.na nedonošence,budu ráda když jim trošku pomůžu,když už tu mojí pupečníkovou krev nechtějí.
Binky+Eliška 35tt

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 06.10.04 10:58

ahoj,

Binky, neboj. Aj keby to bolelo, tak na druhy den na bolest zabudnes. Aj ja som zabudla a chcela som to podstupit hned znova :o)

Peta, co je to kolika? Zacpa nebo co?…to jako skritek mal koliku?. Jedlo berie ako nutnost. Bud rada, bude z neho fitness skritek :o) docitala som sa ze 8tyzdnov po porode este test nemusi ukazovat pravdu, ale myslim ze sa istia. Kupila som 2. zajtra rano otestujem. Zda sa mi to skoro, ale ked mam zvacsenu delohu, a je mi fakt blivne. Stresujem lebo mame ist na tyzden na motorky, a keby nahodu tak na motorku ne:,–(nem, obcas z nej totiz paradne zletim :o). Jo a mam foto hodim na rodinu.

danka

barban
Kecalka 102 příspěvků 06.10.04 11:02

Peti,

kolik ti skříteček přibral?, naše Kristýnka taky nepřibírá dle příruček,ale je v poho a stačí jí co má, takže uvidíš zkus mu nabízet prso častěji, Kdyžtak tak mi napiš osobní zprávu, ráda bych si s tebou o tom popovídala, zatím ahojky Bára a Kristýnka z brusinčat 10 měsíců - 7400gr

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.04 11:35

Tak přepisuju další úžasnou smsku:

Dnes 6:10 se narodil Vitek Vosol 3,44kg 49 cm. Je krasny nezmackany, ja jsem relativne v pohode. Katka

MOC GRATULUJEME!!!

PETA

kacii
Kecalka 210 příspěvků 06.10.04 11:38

Peto, tak jsme o tom jeste meli doma hovor s Martinem…no proste se na Nutrilon vykasli:o)) Dr. maji radi prumery, jak vybocis, hned to chteji resit…aby jeste nezakazal Vojtovi tu excelentni otocku:o)) Uz me s tim dost stvou, cekarny maji polepeny plakatama Nutrilonu a podobne, jsou fakt desne neangazovany:o)) Na druhou stranu se ani nedivim, v dnesni dobe se tak propaguje kojeni, ze vyrobcum UM nic jinyho nezbyva…
Vojta je krasny, zdravy a sikovny mimino, nic mu ocividne nechybi, tak se spolehej na prirodu:o) Jak rikal kdysi muj pediatr, kdyz jsem byla jeste mimino: Maminko a chcete miminko nebo prasatko? /> Lenka & Matys (tez podprumerak:o))

kacii
Kecalka 210 příspěvků 06.10.04 11:42

Taky moc gratulujeme a prejeme zdravi, stesti…:o)
 L&M

kacii
Kecalka 210 příspěvků 06.10.04 11:51

Jo a jeste: dite vetsinou zdvojnasobi svoji porodni vahu kolem 6 mesice, do jednoho roku ji ztrojnasobi… no ten dvojnasobek nam utekl o fous, s trojnasobkem moc nepocitam…musel by mit asi 10,8kg. A ted ma tak 8 a pul? To se dozvime pristi tyden…
 L&M

barban
Kecalka 102 příspěvků 06.10.04 12:14

Peti,

ještě k té OZ, jak píše Kacii v 1/2roce dvojnásobek porodní váhy a v roce trojnásobek. Plně souhlasím s názorem o zaujatosti a nabídky UM, protože jsou angažovaní - pro nás a holky, které tomu moc nerozumí bohužel.

Mějte se krásně sluníčkově

Bára a divoce řádící kikouš

Maka
Závislačka 2857 příspěvků 06.10.04 12:48

Ahojky jenom osobní zkušenost :o))) 2,75 lettý dítě mé kamarádky má 14 kg a 2,75 lettý dítě mé švagrové má 24 kg. Nebudu zastírat, že bych moc chtěla aby moje dítě mělo těch 14.o))) Obě jsou to holky.

Takže moc dobře nechápu jak to že roční prcek by měl mít přes 10 kg??? není to moc? Protože ta holčička 2,75 lettá která má 14 kg vypdá naprosto normálně - tj. nevypadá vyhuble.

Tak jsem ted zmatená.

Markéta + Zuzka 19 tt (od Jarňulek)

kacii
Kecalka 210 příspěvků 06.10.04 12:54

Marketo napsala jsem ztrojnasobit porodni vahu:o)) Matys mel 3,60kg…krat tri…=vaha v jednom roce. Tolik prirucky. Moje dr. nastesti na zadny tabulky ani prirucky neda a vzdycky se zepta, jak je Matys spokojeny…a to je velice velmi:o)) Osobne mi prijde to, ze v pul roce by mela byt vaha priblizne dvojnasobna vuci porodni, celkem blizsi realite, nez ty priblbly tabulky:o))
 L&M

kacii
Kecalka 210 příspěvků 06.10.04 12:56

A jeste: 14 kg mi prijde taky v pohode, ono po prvnim roce uz se tak rychle nepribira. Nejrychleji to jde v prvnim pulroce, od 6ti mesicu se to dost zpomaluje.

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.04 13:38

Tak já teda nevím co chci - když nespí, prudím, že nespí, a když zase spí jako teď, tak prudím, jestli to náhodou není nějaký divný. :-)

No aspoň mám po dlouhý době přečtený emimino a pořád sem nakukuju, protože se chystá jedno překvapení a to já zas musím bejt u toho, znáte mě… :-)

Jdu si udělat džus.
Peta a Skřítek spinkáček

Maka
Závislačka 2857 příspěvků 06.10.04 13:52

Aha tak to jo - protože kdyby pořád přibývaly ty dětičky aritmetickou řadou bylo by to asi dost děsný.o))))))

Kaculinkaa
Kecalka 265 příspěvků 06.10.04 14:09

Ahoj holky a miminka :-)

ještě jsem chtěla napsat bříška, ale vlastně my už tu žádné nemáme !!!!!! Poslední byla Katcha !! :-) Jo ale momééééént. ted čtu o TESSIE : TAK TO OBROVSKÁ GRATULACE !!!! STRAŠNĚ MOC TI TO PŘEJU A TĚŠÍM SE NA TVOJE ZÁŽITKY :-)

No a ted kě mě. Vím jsem ostuda, že jsem se tak dlouho neozvala, ale tolik se toho u mě seběhlo, že za 1. nebyl čas , 2. nebyla chut a nálada. No a ted Vám to všechno povyprávím od začátku, abych se zase zapojila do deníčkového řádu :-))

Jak si některé pamatujete, tak ze mě měla být „S“ . Jenže se to všechno odehrálo tak, že po všech možných trápeních s Michalem jsme se rozešli ( nechci zabíhat do takových detailů ) . Jenže osud je osud a já na konci cyklu ( kdy jsme byli ještě spolu) zapomněla 2 prášky z HA, protože jsme odjeli na kouzelný víkend do Jížních Čech a platíčko jsem jaksi já hlava dubová nechala doma :-(((( Asi se mi nějak zbláznil organismus a já na konci toho cyklu otěhotněla aniž bych o tom věděla. jsem si totiž hloupě myslela, že na konci se nedá otěhotnět. ha ha ha. :-( To, že jsem to nedostala mě ani nepřekvapilo a přisouvala jsem to tomu, že jsem si udělala bordel v cyklu díky těm práškům. Ale pro klid jsem si udělala těhu test Clear blue, který byl negativní ( bylo totiž strašně brzoučko ). Takže jsem si s klidem baštila prášky dál :-(( Za další měsíc, kdy jsem očekávala, že už normální MS dorazí jsem se opět spletla, protože jsem absolvovala pouze 1 denní slabé špinění a konec. Tak jsem volala svému dr jestli je to normální. A on mi řekl at si dojdu koupit ještě další těhotenský test a že prý ho mám zlusit a tak jak tak dorazit k němu. Tímhle mě totálně vyšokoval a já hned za podpory PETI po ICQ letěla do lékárny :-) Šla na WC a jaké bylo moje obrovské překvapení , že ty dvě // tam byly hned :-) S knedlíkem v krku jsem si šla opět sednout k PC a sdělila to Petě :-) Ta nebyla schopná mi na to nic říct :-) patrně jsem nebyla v šoku sama :-)))) Hned jsem volala dr a on , že má ted volno, tak at příjdu , aby to zkontroloval. Vzal mě na UTZ a ukázal mi tu strašně maličkatou tečičku na obrazovce. Od té chvíle jsem byla nejštastnejší človíček na světě !!!!!!! Jen jsem nevěděla jak to vezme Michal. Večer jsem se připravila na to, že mu to sdělím. A nenapadlo mě nic jiného než , že jsem mu dala do ruky ten test se dvě // a jelikož to opravdu není chlap, který by texty a články o těhotenství hltal, tak vůbec nevěděl co to je :-) Podíval jsem na mě s vytřeštěnýma očima a prý " Co to je " . A já jsem mu hloupě odpověděla, že naše miminko :-) V první moment jsem myslela, že se proměnil v člověka z cvokhausu ! :-) No a když mu to konečně docvaklo, tak se zvednul obejmul mě a byl stejně štastný jako já. Byla jsem i připravená na to, že budu miminko vychovávat sama, protože bych se malého nevzdala ani za NIC !!!!!! A on, že ne, že chce být táta a že jsem mu strašně chyběla a bla bla bla :-) No prostě a jasně jsme brečeli oba. Hned se ptal kdy jdu na další KO, tak jsem řekla, že 1.10 a on, že chce jít se mnou. Strašně jsme se těšili. V den kdy jsem mu to říkala jsem byla 5tt. Přes nevolnosti, unavu a všechny pocity jsem se cítíla strašně štastně. Hned jsem začala koukat po mimi věcičkách jako každá těhulka. Jenže jak se říká, tak neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a já v 7+1tt ( byla to sobota ) přišla o mimi. V sobotu odpoledne jsem začala lehce krvácet, ale říkala jsem si , že to nebudu dramatizovat, že to se někdy stává. Jenže v noci jsem začala krvácet už fakt hodně a měla šílený bolesti. Tak jsme se hned vydali směr Motol. :-(((( tam mi dr řekl, že bohužel miminko nežije. Nebylo v pořádku a tak to příroda zařídila :-( Bylo mi hrozně. Brečela jsem jak malá a Michal taky. Držel mě za ruku a já se celá klepla. Dr. mi řekl, že musím na revizi, aby si byl jistý, že vě mě opravdu nic nezustane :-((((( Čekala jsem , že se na mě Michal vykašle, protože až do ted jsem si myslela, že to není člověk, který by zvládal stresové situace, ale to jsem se hodně spletla. Tak jako mě podržel on mě ještě nikdy nikdo nepomohl. Do toho všecho na mě hned druhý den skočila příšerná chřipka,takže mi bylo fakt zle. Ale ted je to všechno za námi. Sice jsem si slibovala , že už nebudu brečet, ale i ted mi několik slziček ukáplo do klávesnice :-( Jo hormony jsou hormony.
Je to už 10 dní.
Jen jsem si uvědomila, že nikdo nikdy nemůže říct, že i když přijdeš o dítě v časném těhu, že to neublíží. Ublíží a jak. :-(( Ale já ted věřím, že bude další miminko a musím se na něj těšit. Jsem na tu myšlenku asi až moc upjatá. tak uvidíme.

Dnes jsem byla na kontrole u svého doktora a udělal mi radost, protože je všechno v pořádku. Děloha normální velikosti a nález normální, čípek zavřený. na otázku kdy se můžeme začít snažit mi odpověděl, že to záleží na nás dvou. On mi může nařídit co chce, ale můj rozum mi může říct něco jiného. Prý až budu v pohodě a budu mít na to chut, tak to máme zkoušet :-)

takže tot můj celý příběh a doufám, že ted se sem budu připojovat už jen s bezva zprávičkama :-) Ted je ze mě " S " a uvidíme co dál . :-)

Omlouvám se jestli jsem nějak rozhodila hormony Vám všem , ale potřebovala jsem se vykecat :-) A POMOHLO TO ! :-)

PETO : Tobě chci strašně moc poděkovat, protože jako vždy jsi mi moooc pomohla. Někdy stačí jedno nebo dvě slůvka a hned líp. DIKY !!!!!!!! Skřítkovi posílám pusinku !

TESSIE : Tobě ještě jednou gratuluju !!

DANCUL : teda holka to by byl gol, kdyby jsi byla už těhu. Ani nevíš jak bych Ti to strašně moc přála !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!! Na ty motorky se už radši vykašli !

GABI : gratuluju k Báře. Je krásná. tak at prospívá.

Víc jednotlivě budu reagovat až si pořádně utřu oči :-)

Všem posílám krásný pozdrav a užijte si poslední krásný den babího léta. Zítra už má zase pršet :-(

Mějte se krásně

Kačka

Lea
Kecalka 207 příspěvků 06.10.04 14:28

Ahoj Kacko,

to je mi lito, cim sis prosla a moc ti preju, kdyz je z tebe S, aby se brzy zadarilo a ty sis krasne uzila tehotenstvi a po porodu maminkovstvi.
I pres vsechno co se stalo, musis byt moc rada, ze si ve svem partnerovi nasla takovou oporu.

Mejte se oba hezky a radi a brzy //

Ahoj Lea

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 06.10.04 14:53

prave som sa zobudila po 20min a co nevidim :o(

kacko, brecim jak zelva. nemam na to slov ale viem ze to boli…najradsej by som s tebou hned zasla na mojito ;o)

katcha, grautulujem k rozdvojeniu.

danka

Kaculinkaa
Kecalka 265 příspěvků 06.10.04 14:56

Ahoj Dancul,

tak ted brečím taky!! ty jsi teda fakt hrozná :-))))) Připadám si jak blázen. Brečím a směju se zároven. :-))))

Tak až se „nekdy“ vypravíš konečně do tý Prahy, tak zajdeme !!!! :-)))) a zapijeme to spolu !

Kačka

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 06.10.04 15:05

22-24.10 som tam ak mi do toho nic nepride.

myslim ze si z podobneho suda ako ja. to znamena ze NIE SI BLAZEN :o) a urcite sa budes viac smiat ako plakat. :o))

danka

Kaculinkaa
Kecalka 265 příspěvků 06.10.04 15:10

22-24.10 ?? to je víkend, co ? To jsme s největší pravděpodobností pryč :-(((( Ale ještě uvidím. To by mě strašně mrzelo kdyby mi to nevyšlo, ale nějak to udělám.

No bulela jsem hodně. Ale ted jsem si řekla, že už nebudu. jenže jak jsi napsala, že bulíš jako želva, tak jsem se rozeřvala znova. Pak jsem se dočetla k mojitu a začala jsem se smát :-D :-D No blázen :-)))

Tak se opatruj a jsem strašně zvědavá jak dopadne ten Tvuj test. Tak jako tak NA SEBE BUD OPATRNÁ !!!!

Kačka

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 06.10.04 15:21

Markéto, s tou váhou je to strašně individuální. Dcera měla v roce 8,6 kg a nebyla hubená, v roce a půl má necelých 13kg a je v normě, jak výškou tak váhou. Syn mě v roce skoro 11 kg, te´d mu bude čtrnáct měsíců a za tyhle dva měsíce nepřibral vlastně nic, ale dost vyrostl.Doktorka tvrdí, že v těch dvou a půl bude mít o něco víc než dcera, ale že to nebude o moc. Po tom roce většina dětí začne nabírat pomaličku, už hodně běhají, hrají si, a tak už hodně kalorií spálí. Aůe ten rozptyl 8,5 - 12 kg je v roce normální, taky podle toho, jestli je to holčička nebo chlapeček atp. Zdravím,

Jindra od Štěstíček

Tessie
Kecalka 287 příspěvků 06.10.04 15:57

Ahoj Kačulko,

předem moc děkuju za gratulaci, ale hlavně je mi moc líto jak to u tebe dopadlo. Chtěla jsem se držet ale i mě ta slzička kápla, zlášť když si uvědomím, že jsem v 7tt, což je stejně jako se to tobě přihodilo. Taky bych to těžko nesla i když i doktorka mě tak nenápadně varovala, že ne vždycky to hned ze začátku vyjde, abych nebyla moc zklamaná. Ale kdo by nebyl viď. Každopádně ti držím obrovské palce na další snaženíčko a budu se těšiť že mě tu dlouho nenecháš samotnou :-)
Přeju ti úsměv na tváři a aby tvůj partner byl vždycky takovou oporou jako byl v této situaci.

Katcha - moooooooc gratuluju k vylodění a už se těšíme na fotečky :-) Opatrujte se.

Jinak všem přeju krásnej den.

Tessie + mamutík 7+4tt

kacii
Kecalka 210 příspěvků 06.10.04 16:41

Ahoj Kacko:o)
Je mi moc lito, co se ti stalo:o( Drzim palce, aby VSECHNO bylo OK a brzo byly ty dve //. Dneska uz mi prijde neskutecny, ze se to stalo i nam. I kdyz to bylo taky na zacatku, bylo to hodne tezky… no vidis a ted je s nama Matysek (ted tu vedle stoji oprenej o pohovku a tlemi se:o)). Preju ti, aby to dlouho netrvalo a taky jsi vedle sebe mela takovyho tlemene:o)
L&M (stojici, nespici)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.04 16:49

Kačko,
nestíhám, občas sem mrknu a po Missorčině infu že se bude něco dít jsem byla napnutá jak kšandy. Začla jsem číst tvůj příspěvek, říkala jsem si že to je jak z červený knihovny, rozchod, //, usmíření, těšení se… culila jsem se na monitor jak blbeček a měla slzičky v očích. A pak jsem dočetla konec:( a samozřejmě taky bulim.. Je mi to moc líto. Posílám ti pohlazení, nevím co jiného by mohlo v tuto chvíli pomoci… snad jen to že když to začlo jako červená knihovna, tak to tak skončí a ty za chvilku budeš hlásit // a za trošičku delší chvilku narození krásného mimíska!!! Věřím tomu tak tomu věř taky a už nebul, ničemu se tím nepomůže… (vím že se mi to lehce říká..) a musíš být teď usměvavá „S“:)))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.04 16:50

jo, to všechno zplodila ubulená Ganginka;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.04 19:42

Ahoj holky,

tak uz jsem se dokopala k tomu abych dala na rodinu ty fotečky ze svatby. Takže můžete juknout.
Jo a ještě tam dám Mamutíka :-)))

Tak papa a dobrou noc.

Tessie + mamutík

bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 06.10.04 19:58

Ahojky všechny P.S.T.a my M.

Tak jsem konečně přelouskala deníčky za dobu mého pobytu v nemocnici a porodnici a teď tady sedím u počítače na míči, máme nakojeno a malá Markétka mi tu usíná v náručí. Kdyby mě tak viděli babičky !!!!!! Dítě na klíně v zavinovačce a já ťukám do počítače. HA!!!!!!!!!!! Že by zabrala? Zkusím přesun do postýlky. Už je tam, uvidíme, kdy se ozve.

Takže:
1. GABI - Moc děkuju Sabině a Gábince, že vás všechny informovaly, jak jsem na tom a že už jsem se vylíhly. Gábi, moc Ti gratuluju k narození Barušky, je krásná, a když jsem četla, jak jsi to tom komplikovaným těhotenství měla relativně nekomplikovaný porod, tak jsi můj pravý opak. Ať Ti Baruška krásně roste a moc nezlobí.
2. TESSIE ? moc gratuluju k dvěma čárkám a dostala si mě tím zjištěním den před svatbou, to je těžká romantika. Přeju pohodové těhotenství a užívej si to, uteče to jako vody, věř mi, mě se po mém bříšku docela stýská.
3. MISSORKA ? je to vůbec možný, že Vojtíškovi jsou už 3 měsíce, vždyť je to pár dnů, co Ti praskal voda jeli jste do porodnice a my tady všechny hltaly on-line porod. Neuvěřitelně to letí, až mi to vhání slzy do očí?????? (KOJOHORMONY). Tak hlavně ať Skřítek pěkně roste a ať je zdravej, a hodnej v rámci možností.
4. FANTAFIRO ? nemám slov, jsem v těžkým šoku, nejdřív rozchod, potom //, potom potrat???? Moc mě mrzí, že to nakonec nedopadlo, bylo to pro Tebe určitě těžký, ale brzy to bude za Tebou a někde na Tebe už čeká mimísek, a nemůže se dočkat, až se uhnízdí u Tebe v bříšku. Drž se, přebolí to!!!!!
5. KATCHA ? gratuluju k narození Vítka, ať roste a dělá Ti jenom radost, už se těším na fotečku.

Jinak moje Markétka byla až do dneška miminko jako z učebnice. Jenže dneska v noci už jedno spaní mezi kojením vynechala, museli jsme si jí vzít do postele a trochu jí udyndat ke spaní. Po kojení v půl devátý mi při přebalování počůrala 3 čistý plínky a nakonec posrala přebalovák, komodu, lino kolem komody a ušpinila mi při přebalování celkem troje oblečení. Když už jsem měla všechno poklizeno a šla jí znovu v půl dvanáctý kojit, tak těsně před koncem kojení pustila bradavku a ( kojili jsme na rohové sedačce) zblila mě komplet celou, kojící polštář, sedačku a samozřejmě sebe. Převlíkla jsem jí a než jsem to všechno znovu poklidila, tak ona v klídku v postýlce usnula. Dala jsem jí do kočáru a venku mi spala až do půl čtvrtý, někdy jsem z ní vedle. Hodně vedle.
Mám rozkousnutou bradavku, a dneska jsem se odhodlala koupit klobouček a HURÁ, konalo se první bezbolestné kojení z levého prsa. Ať žijou klouboučky!!!!

Malinko jsme se oprudily, takže teď ještě mažu prdýlku genciánou a doufám, že ta fialová barva bude pouze na prdelce a kdekoliv jinde.

Chtěla jsem vám ještě popsat, jak jsme rodily, ale nechám si to zase na příště, teď je tu těch porodů až dost.

Ještě moc všem děkuju za gratulace k narození naší malé, je tomoc milé vědět, že na vás někde někdo myslí.

Mějte se moc fajn a brzy se zase ozveme. (Nakonec opravdu usnula???? a spí mi tu v postýlce za zády ? andílek - a brouká si u toho. Taky si vaše děti v postýlce broukají?)

Ahojky Markéta a Markétka 13 dní na světě

PS: přese všechny strasti je Markétka můj andílek, kterýho bych už nikomu nedala a rvala bych se za ní jako lev. V porodnici jsem měla někdy i pocit, že si pro ní někdo přijde a odnese si jí, neměla jsem pocit, že k sobě patříme. Jen co jsme se dostaly domů, tak jsem pochopila, co jsem v ní získala a že jí moc miluju. Je to přesně to téma některého z předešlých deníčků. Nebyla to mezi námi dvěma láska na první pohled, musela jsem si na miminko zvyknout a ta pravá láska propukla v okamžiku, kdy malou začalo něco trápit a já jí neuměla hned pomoci.

PS2: MOC CHVÁLÍM MISSORKU, za originální deníčky, vždycky mě ten deníček donutí se zamyslet a zároveň se u něj skvěle pobavím.
MISSORKO seš fakt jednička.

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.04 20:06

Tess,

já chci vidět Mamutíka!!! Kde je? Místo něj je tam nějakej divnej bílej obrázek, to není on, ne? :-)

P.

Šárka
Kecalka 418 příspěvků 06.10.04 20:39

zatím se mi nedaří tam Matíska vložit (opět se mu někam nechce) omylem jsem tam nahrála fotku sice krásného, ale úplně jiného dítka a nedaří se mi to opravit - nějak mě ta mašinka neposlouchá. Pro ty co jsou netrpělivé Matýsek je na adrese https://www.emimino.cz/modules.php?… šárka

kacii
Kecalka 210 příspěvků 06.10.04 20:51

Dekuju:o)
L&M

Kaculinkaa
Kecalka 265 příspěvků 07.10.04 07:59

Ahojky holky,

VŠEM VÁM STRAŠNĚ MOC DĚKUJU ZA MILÁ SLOVÍČKA. !!!!!!!! MOC TO POMÁHÁ. :-)

Včera jsem byla zase poprvé cvičit ! Jo DANCUL jsem asi stejný blázen jako ty ! :-))) Ale ono to fakt pomáhá ! cvičila jsem jak o život :-) Lilo ze mě jak po Maratonu :-) A fakt super :-) No a večer jsme se přitulili a bylo to ještě příjemnější :-)

Dneska je už zase pěkně hnusně :-( Copak nemohlo vydržet to babí léto trošku déle ?? ach jooooo.

TESSIE : holka neboj. Uvidíš , že Tobě se to všechno povede. U mě možná hrálo roli i to, že bylo přes HA a pak jsem jí baštila dál, protože jsem netušila, že jsem těhu :-( Jdu se juknout do albíčka na fotečky :-)

BOLERO : teda koukám, že Tě má Márketka pěkně na háku a pračka se u Vás asi nezastaví :-) Už se mooooc těším na fotečky malé !!

KATCHA : Obrovská gratulace k Vítečkovi. Hodně štestíčka a zdravíčka !

PETO : tak jak dopadl Skřítek po očkování ? Doufám, že už je v pohodě. Spinkáček malej :-)

Všem posílám pozdrav do dnešního uplakanýho počasí !!! :-)

Papa Kačka

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.04 08:15

Ahojík,

všem moc díky za názory o příkrmech. Nějak se tím probírám a zatím si každých deset minut myslím něco jinýho, tak uvidíme co z toho nakonec vyleze… :-)

Skřítek je šikulka šikovná a očkování zvládnul úplně v pohodě, akorát měl 38,8 teplotu, ale po panadolu krásně klesla. Vůbec neplakal jen celou dobu spinkal. :-) Je to zlato. A ještě jedno překvapení bylo - v noci jsme vstávali jenom jednou! Teda na to bych si v pohodě zvykla!!! :-)

Ráno jsem nechala Skřítka u nás na posteli a kocour ho přeskakoval plavmo… :-) Prostě máme veselo.

Jo a kdo chodí ke mně do alba - Vojtu jsem udělala jen pro přátele, (ještě by mi ho očumovali cizí lidi :-). Kdo chcete koukat dál (já jsem matka chlubivá, co?), tak jen zažádejte o přítele a já vám to sofort potvrdím a bude… :-)

DANCUL - víkend mám napsanej v kalendáři, takže z toho se jen tak nevyvlíkneš! :-)

MARKÉT - BOLERO: Pochvala za super dlouhej komentář a z Markétky jsem totál odvařená, doufám, že někdy budeme mít holčičkuuuuuu­uuuuuuuu! A ještě ke všemu takovou krásnou!

KACII - na fotku se vykašli, ju? :-)

KAČKA - hele to je paráda, že jsi tu zpátky, hned je jasný co tomu chybělo… :-)

Krásný den všem
Peta

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 07.10.04 08:38

Ahoj holky,
tak malá konečně zas usnula, tak se jdu podívat, co je nového.
Kačko, je mi líto, co se stalo a moc ti přeju, abys brzy měla krásné //, které povedou až k tomu božímu uzlíčku…
Market, vítej…holka jak ti závidím t osezení na míči:) Zatím to praktikuje manža, i když občas to na malou teda fakt nezabírá…já zatím statečně sedím na kruhu, ale stehy vypadávaj a už se to lepší…už abych zas seděla jako člověk:)
Tessie, ještě jednou moc gratuluji, hned budu muset omrknout fotečky, už se těším:)
A vůbec zdravím vás všechny…už se nám to tady zas hezky začíná rozjíždět:)
U nás to jde…malá je můj andílek, moje sluníčko a upírek. Nám to kojení nejde. Pořád mě hryzala, už jsem měla v prsou opravdu díry a pořád mi pak tekla krev a tím pádem malá blinkala = měla hlad. Tohle začlo už v porodnici a já u toho brečela čím dál víc bolestí. Malá se ne a ne správně chytit a hlodala…tak mi manža nakonec koupil odsávačku a odsávám. Cítím se naprosto neschopná, že nezvládám, ale kloboučky nám tedy nepomohly. Včera dostávala malá z flašky, prsa se začínaj hojit a protože večer už mi nešlo moc odsávat a hlavně nebylo kdy (malá se najedla, řvala, než jí člověk uklidní, ani se nevyspí a může znovu, že:)), v noci jsem jí dala to víc zhojené prso…popravdě musím říct, že to tak už nebolelo a hlavně bych řekla, že se tak malá naučila chytnout lépe…takže prozatím budem střídat, než se zhojim úplně a hodlám pokračovat v kojení. Jenže malá pořád brečí i po tom kojení a vyvstala otázka, zda vůbec něco vysaje…já to nepoznám. Kojím 20min z jednoho prsa při kojení (snažim se po 3-4hod - malá hodně přes den narozdíl od noci spí), jenže ona pak pořád řve jak tur…a to už je pokakaná, kapem Sab Simplex, kterej jí teda pomohl…a podle věčnýho žužlání a hledání bych řekla, že snad má pořád hlad a tak nevim, jestli se vlastně nají…Takže se ptám, byť se za to stydím: Jak poznám, že dítě pije???
Jinak jsme včera vyfasovaly i něco na očíčka, neb nám pořád slzí až do hnisava, tak doufám, že to bude brzy v poho…
Musím přiznat, že mi hrozně pomáhá manža, i když v noci už toho má taky dost, ale snaží se. Myslím, že nemít ho, asi bych zcvokla. Včera už malé nabízel i svoje prsa:) a kdyby mohl, tak by to i udělal. Spolu koupem, pomáhá při odsávání, uklidňování, cpe mě jídlem…
I když to vypadá, že si opět stěžuju, není to tak. Opravdu je Bára moje láska, jen holt ty začátky a hlavně to, že neumí ještě říct, co jí trápí:(
No nic, zatím budu končit, jdu odsát ztvrdlé a nalité prso, které je toho času hezky prokousané…
Hezký den
Gabča a Barča 9dní

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.04 10:31

Ahoj Kačko, nepatřím sice do vašeho deníčku, ale tvůj příspěvek mi nedá. Stalo se mi to samé ve 12tt v červnu 2002, takže vím jak to dušičku bolí. Stejně tak si pamatuju, jak mi zahlodal červíček, co když je se mnou něco špatně a bude se to opakovat. Tak bych ti chtěla říct, že před revizí v Motole (hrozně jsem brečela) mi jedna těhulka s velikým bříškem, řekla, že se jí stalo to samé a teď čeká zdravé miminko. Vždycky když mě chytala depka tak jsem si vzpomněla na to její veliké bříško a věřila jsem tomu, že se ke mně mimi zase vrátí. Moc mi to pomáhalo uvěřit, že všechno dobře dopadne a v červnu 2003 se mi narodila zdravá holčička Kamilka. Moje sousedka měla mít mimi skoro ve stejný termín jako já, ale nakonec se jí ze stejného důvodu narodil zdravý chlapec v prosinci 2003. Takže až na tebe zase poleze potvora skřítek depkoidník, tak ho vyžeň a nestresuj se ono mimi přijde až bude jeho čas.
Eliška 27 l. Kamilka 16 měs.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »