Psychika (ne)statečné rodilky

Porod

Úplně normální porod optikou velmi nestatečné panikařící prvorodičky. Je půl desáté večer, dokoukali jsme Expozituru a Honza se odvalil spát. Já jsem zase naprdlá, jako tento měsíc už popadesáté. Co je to tentokrát? Aha, dneska jsem byla na poslední poradně, udělali mi Hamiltona a zase nic. Před týdnem mi aspoň odešla hlenová zátka a byly dva posly a dneska NIC NIC NIC NIC, takhle porodím po Vánocích!


3 komentářů

Je mi pořád hůř a hůř. Hlavně psychicky. Lampu před oknem nenávidím, protože svítí, ptáci přes den hnusně řvou, v televizi nic není, jsem na mateřské a Honza mě brzo opustí – kdo by žil s takovou tlustou hysterkou? Jak to zvládnu bez něj? Rodičák 7.000, chůva nepočítaně, podnájem děsný, dítě taky něco spotřebuje a já musím jíst. Dobře, už budu hodná… Ježiši, co když umřu? Ještě že jsem dnes vyžehlila, to má Honza ponožky a trenky na 10 dní a dítě má všechny oblečky a pleny čisté, postýlku připravenou. To aspoň do pohřbu nebudou muset prát.

Rup! Co to bylo? Bolí to jak na menses. Ha… stah! Kolik je? 23:O7, zapíšu si to, je to nějaké divné. Za 5 minut další… to je POROD, určitě! Takovýhle posly jsem ještě neměla… uff, to je krása, jak to bolí.

23:42 bolesti po 5 minutách, jupíííí, jdu se koupat a doufám, že to nerozeženu. 00:20 nerozehnala, bolesti po 2 minutách, ale slabší. Zkusím to zaspat, škoda že jsem se nevyspala včera nebo přes den, to jsem dumala nad blbostma, teď by se mi hodilo, abych byla odpočatá.

1:05 to je fakt asi porod, je to jak menzes, když mi bylo 14, huráá, fuj, to byla hnusná bolest, ale na porod to celkem jde, nechápu, co všichni vyváděj. Jdu vzbudit Honzu, ještě napsat mámě k narozeninám, to by byla sranda, kdybych dneska porodila, to by koukala :o) No, ještě počkám půl hodiny, abych nebyla v porodce za blba.

2:30 na sále JSEM ZA BLBA. Nikdo mi nevěří, že rodím. Na příjmu se usmívali jak na senilní babičku, no ty Hamiltoni prý v noci zlobí, nález těhotenský, i když od rána postoupil, 2 prsty, příjem tak pro jistotu, prý si mám lehnout a spát, JESTLI PRÝ TO JE VŮBEC POROD, tak to může být i zítra odpoledne. No pravda, ta holka, co přišla po mně, vypadala jinak než já, dýchala o stošest, nemohla sedět, nechápu tu sestru, co tam tak klidně vyplňovala ty dotazníky… mě teda bolesti studem skoro přešly. Asi jsem statečná! Honzo, nechceš jít domů a já ti pak zavolám? Co tady budeme dělat? Jdeme spát? No ale ono to docela bolí?

3:20 bolí to víc a víc. Asistentka mi dala teplý polštářek pod hřbet a popřála dobrou noc. Sprchuju se, co když porodím a nikdo si toho nevšimne? Proboha, co to je za jekot na té chodbě? Aha, rodí nějaká hysterka, to já takhle křičet fakt nebudu, JÁ to vydržím, ono to tak strašné není.

3:35 asistentka mi zapíná na břiše monitor, to je legrační, jak jsou vidět stahy, prý ty kontrakce jsou kolem 80 (psali na eMiminu), ale asi si to blbě pamatuji, mám maximum 14 a bolí to jak sviň.

4:15 kontrakce na 40, bolí to jak velká sviň. To není možné, to už musím rodit. Proč si mně nikdo nevšímá? Honzo, budu blinkat…

4:57 aha, Honza vidí na monitoru nastupující a ustupující kontrakci dřív než já, tak mi to může hlásit, to je super, ale asi se zblázním, cože… 60? Je to hnus fialovej… a na minimu 14, krása. Je zvláštní, jak všechno závisí na kontextu :o) Prdli mi vodu, je teploučká, ale divný pocit.

6:15 prý 5 prstů a jsem v půlce… KECAJ. To nemůže být pravda, to nevydržím. Zase blinkám, už není co. Ten blbej monitor mě hrozně škrtí, sundejte mi ho, sakra! Honzo, pomoz mi. Prý ještě chvilku a uděláme přípravu na porod, klystýr atd., a já myslela, že už to nestihneme, no to snad ne.

6:30 pořád noví lidi, co tu všichni dělají? Aha, to je doktorka? Prý, když neroztáhnu nohy, tak neporodím. No to vím taky, ale proč to TAK bolí? Kontrakce 80. Zastřelte mě a dítěti řekněte, že jeho maminka je srágora, ale miluje ho. První velký tlak na konečník. Ježkovy voči, no tak rození beru zpět, jdu domů a porodím až příští týden, až rozdýchám tohleto… fuj.

6:50 DEJTE MI NĚJAKÉ DROGY A HNED anebo rovnou smrtící injekci! „Mohla bych poprosit o epidural?“

8:00 Kde je sakra ta injekce, už mi několik hodin slibují, že se mi uleví. To je furt za 10 minut, ještě potřebujeme výsledky krve, až přijde anesteziolog, to není anesteziolog, to je studentka, dýchejte jako pejsek nebo omdlíte. Podle mě už jsem několikrát omdlela, jinak to není možné.

8:40 nácvik polohy při zavádění epiduralu, Honzu poslali na kávu. Jaký nácvik, nééé, já to dám na ostro, hlavně ať už to nebolí, no tak dobře, no. To by byl trapas, kdyby pak Honzovi řekli, že všechny maminky porodily, jenom vaše žena umřela, haha, břečím a zvracím.

9:00 konečně injekcepovo… povoluje to, bože to je úleva, kdo mi to nakdákal o nejkrásnějším přirozeném porodu? Zabít! TOHLETO je krása, hrany kontrakce se otupují, už to tak nebolí… Honza je zpátky, všichni odešli, prý si mám odpočinout. Chce se mi spát, jak je mi dobře. No tak jdeme rodit, ne? Jsem silná jak vitamin.

9:30 najednou je sál plný lidí, miminku se to prý nelíbí. Co to znamená? Že brečí nebo kope? To přece ještě nevidí, je pořád u mě v břiše… hrozící hypoxie. Co to je? Že jsem nedávala při biologii pozor… to je něco s kyslíkem? Jdeme na císaře. No to snad ne, takový bolesti a nakonec císař? Máme se rozloučit, Honzo, miluji tě a… neovladatelně se roztřesu, co když fakt nakonec umřu? To nevadí, hlavně ať je miminko v pořádku.

9:40 se narodil Mareček, 52 cm, 3 480 g a i maminka je stále mezi živými, se slzou dojetí v oku vzpomínající na jedinečný zážitek :o) Moc děkuji všem v Podolí za krásný porod krásného chlapečka a za moc pěknou jizvičku na břiše! No a příště už to dojedeme do konce :o)

Hodnotilo 45 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Šalvějka
Závislačka 3278 příspěvků 11.11.11 06:17

Mooc hezky napsáno :palec: :-D

 
Katrinka
Závislačka 3011 příspěvků 11.11.11 06:33

Kačus, už dlouho jsem se tak u deníčku nepobavila, parádně napsáno :palec: :lol:
Gratuluji k narození Marečka :hug: :mavam:

 
eviska22
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 11.11.11 06:49

Supr deníček, gratuluji k Marečkovi:-)

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 11.11.11 07:21

Nááádhera… fakt jsem se tak dlouho u psaného textu nezasmála! :mrgreen:
Děkuju, když jsem se odrodivších kamarádek ptala jak probíhal porod tak člověk slyšel je:„No bolelo to noo, pak mě vzali na sál, pořád to bolelo a pak bylo dítě venku.“ Hmmm - děkuju pěkně. Tak nějak jsem si to představovala, ale jak to bylo ve skutečnosti jsem se od nich nikdy nedozvěděla…!!!
Díky tobě to vím PŘESNĚ TAK jak jsem to chtěla vědět od nich!!! Dokonale napsáno!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Hned se bojím míň… :palec:

Ale ted akouká, že ti ve 2:30 na příjmu jaksi nevěřili a chtěli tě poslat domů a přitom za nějakých 7 hodinek byl malej venku. A to tě ještě od nějakých 6:30 připravovali na ten porod? To tě jako chtěli poslat domů vyspat se 3,5 hodinky než bys tam zase jela (na přípravu) ??? 8-o …obrazně řečeno…

 
xCharlie
Závislačka 3738 příspěvků 11.11.11 07:32

Nádherné, gratuluju k Marečkovi, ať vám dělá jenom samou radost :andel:

 
Ropuška_M
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 11.11.11 07:35

Mooooooc Ti děkuji… dokonale jsi mě hned po ránu pobavila… a musím Ti napsat, že taky trošku uklidnila… čeká nás to stejné za nějakých cca 14 dní - to doufám, že fakt bude nejpozději a přede všema se stále tvářím, že je vše O. K. … jenomže tomu tak není… dokonale se bojím… asi tak jako Ty… :oops: Takže fakt moc díky za tento deníček, dodalas mi odvahu… Díky…

Hlavně Marečkovi spoustu štěstíčka, zdravíčka a co nejvíce lásky od rodičů a málo zlobení… :kytka: :kytka: :kytka:

Příspěvek upraven 11.11.11 v 07:35

 
Motýlková
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 11.11.11 07:50

Moc krásný! Měla jsem to podobně.. celou dobu jsem si říkala, že to je vlastně docela v pohodě a od píchnutí vody jsem už moc nevnímala, jak se to rozjelo.. :pankac: Blahopřeju k Marečkovi! :huban:

 
petule75
Stálice 99 příspěvků 11.11.11 07:54

Nejdřív veliká gratulace :kytka: , a potom hluboká poklona za super deníček, takhle jsem se dlouho nezasmála :potlesk:

 
jitule_b
Extra třída :D 11724 příspěvků 11.11.11 07:55

Konečně po dlouhé době velmi vtipný popis porodu. Fakt jsem se po ránu pobavila :palec:

Blahopřeji k narození chlapečka, ať vám dělá jen samou radost :kytka:

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 11.11.11 08:18

Taky sem se moc pobavila, myslím, že nejsi hysterická, já se obávám, že nebudu jiná. Teď se prsím, že ani nehlesnu…muž se mi už teď směje, prej to si povíme. Děkuji za deníček a gratuluju k Markovi

 
lucienne
Neúnavná pisatelka 16065 příspěvků 11.11.11 08:25

konečně deníček od kačus! :potlesk: :potlesk: :potlesk: a dej se sakra na tu kariéru spisovatelky. ty tvoje texty mají prostě úžasný šmrc! :hug:

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 11.11.11 08:30

Krásně a pravdivě napsaný deníček :palec:, takhle by to prvorodičky měly slýchat.
Gratuluju k Marečkovi (taky mám jednoho Marečka doma).

 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 11.11.11 08:38

Fakt super napsané pobavila jsem se :lol: Hlavně že jste v pořádku a zdraví.Přeju hodně zdravíčka :kytka:

 
alifie
Extra třída :D 11194 příspěvků 11.11.11 08:51
:palec: :palec: :palec: :palec: :lol: :lol: :lol: :kytka:
 
giraffe11
Závislačka 4441 příspěvků 11.11.11 08:55

Krásně napsané, vážně jsem se pobavila. :palec:
Gratuluji k Marečkovi! :kytka:

 
Kačus82
Kelišová 6363 příspěvků 11.11.11 09:01

Ahoj všichni, moc děkujeme ke gratulacím :hug: Mareček je už dvouměsíční rebel a já pomalu zapomínám, tak jsem si to chtěla sepsat než to úplně uplyne …

Cmochy, porodní asistentky se tvářily nedůvěřivě, ale doktorka řekla, že nález postoupil a přijala mně, tak bych se nebála, že tě pošlou domů … jinak hodně štěstí s mimčem i u porodu, teď už víš jak :mrgreen:

Navíc v KNIZE psali, pokud bolesti po 5 minutách hodinu, tak se má jet, tak jsme jeli :-P

 
kozimura
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 11.11.11 09:12

Luxusní :lol: :palec: Takto už jsem se nenasmála dlouho :-) Fakt krásně popsáno!!!! :kytka:

 
martek01
Ukecaná baba ;) 2486 příspěvků 11.11.11 09:17

to jsem fakt jedina, kterou to rozbrecelo? :lol: (je pravda, ze me rozbreci tedka vsechno)
ceka me to kazdym dnem a dekuju za nadherny popis. takhle nejak si predstavuju, ze to bude a budu to zvladat uplne stejne jak ty :oops: :wink: :mrgreen:

 
salme
Kecalka 389 příspěvků 11.11.11 09:41

Vyyyborne a velmi vtipne napsano … :lol: … a gratuluji k chlapeckovi … :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
vanuatu
Kecalka 443 příspěvků 11.11.11 09:56

Pěkně napsané :palec: ,pobavila jsem se!
Hodně zdraví vám oběma!!!!!

 
Bibi11
Závislačka 2868 příspěvků 11.11.11 09:59

:mrgreen: hezky napsané :palec:

 
lucie.t
Závislačka 4992 příspěvků 11.11.11 10:06

vim, ze ty ses v porodce moc nebavila, ale cte se to krasne, :pankac:
gratuluji

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 11.11.11 10:17

Krásný :-) Zavzpomínala jsem si na svůj první porod, vyvolávaný 14 po TP, taky to bolelo jako prase a na monitoru nic a když mi dali epidurál, s připitomělým úsměvem jsem prohlásila, že chápu feťáky a že je to super. TAky jsme nakonec skončili na císaři, naštěstí v epidurálu. A narodil se nám kluk jako buk. Už mu byly 3 roky a v srpnu jsme mu (opět do Podolí) zaskočili pro sestřičku (taky císař, byla prdelkou dolů).
Přeju moc štěstí a zdraví a gratuluju k přežitému porodu :-)

 
renč  11.11.11 10:20

super, kéž bych se někdy takhle zasmála i u svýho porodu :lol: :lol: gratuluji k chlapečkovi

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 11.11.11 10:27

Mno… tak to jsi mě trochu uklidnila. Já jsem zdrav. sestra a na namyšlené sestřičky (kolegyně) mám fakt pifku - dělají našemu řemeslu ostudu. Sestřička je tu hlavně pro pacienta a měla by chápat, že pacient je laik a všechno mu hezky a v klidu vysvětlit bez nějakých pošklebků nebo keců… bohužel to tak mnohdy nebývá :-?

Jinak děkuji za přáníčko k porodu, ale u nás se zatím nic nechystá… :cry: Teprve se snažíme a provázejí to jisté komplikace… :cry: :cry: :cry:

Jinak tady holky mají pravdu, máš vyloženě češtinářský a slohový talent… využij ho :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
Veverunkav
Kelišová 5614 příspěvků 11.11.11 10:36

Kačenko opravdu nádhernej deníček :) si nejlepší spisovatelka jakou znám

 
strouhalka e
Ukecaná baba ;) 1758 příspěvků 11.11.11 10:50

Tak takle vtipnej clanek o porodu jsem necetla.Priznam se, ze jsem ho cetla i tomu svymu a rvala jsem smichy tak, ze jsem nemohla poradne cist ani jsem pres slzy nevidela na monitor.Ten muj se rehtal taky jako zlazen .Dekuji za vtipne podani nelehkeho porodu.Gratuluji k Mareckovi a preji mu takhle vtipnou maminku nejen na papire. :potlesk:

 
nvenysek
Povídálka 34 příspěvků 11.11.11 11:03
gratulace

Pěkně napsaný to se musí nechat jinak gratulace a mnoho štěstíčka a zdravička, :srdce:

jen trochu divne teda ten přijem já jsem přijela do třebíčske porodnice o 9 dnu driv nez jsem mela pacv mi zaclo byt divne a hned me prijali a kdyz jsem se zeptala jestli je vse v poradku jestli mohu dom tak mipovedeli ze ne ze do 15 hod porodim a to jsem prijela kolem jedny.. ve 14:45 praskli mi vodu a a malo pred treti vse zaclo a v 15:07 byla na svete.. jinak to je moje druhe dite prvni bylo vyvolavane …

 
Zuzylka
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 11.11.11 11:22

Hezky podrobně popsaný deníček. Tak jsem čekala kdovíjakou hysterii a ono to šlo celkem statečně :-) .
Dojalo mě, že bys pro miminko i umřela :wink: .

Jen se chci zeptat kolikrát tě za těch 7 hodin připoutali na monitor, tady to zní, jako bys tam proseděla celý porod 8-o . A ta injekce na odpočinutí ve finále - nezabrzdilo to spíš hladký průběh?

 
Kačus82
Kelišová 6363 příspěvků 11.11.11 11:30

Ještě jednou díky :oops: :hug:

Zuzylko, ty pásy jsem měla na sobě skoro celou dobu a bylo to nepříjemné, ale díky tomu zjistili, že se s miminkem něco děje …

Ta hypoxie je prý nepředvídatelná a nesouvisí s Epi, doktor mi pak vysvětlil, že pupeční šňůra bývá občas tak různě omotána a někdy miminko třeba trochu sestoupí a může si ji skřípnout… no ale to bych nerada děsila ostatní. V porodce všichni evidentně věděli, co dělají a dobře to dopadlo :palec:

 
Káka74
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 11.11.11 11:32

Móóóć vtipné. :potlesk: Fakt jsem se zasmála. Zejména svůj druhý porod mám v podobné náladě, ale nevím, jestli bych to napsala tak živě. gratulace k Marečkovi :kytka:

 
radusa
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 11.11.11 12:08

Krásně napsané :palec: Vzpomněla jsem si na porod naší prdelky :lol: …ráno Hamilton, navečer kontrakce po 5ti min,ale já byla v klidu,jako že ..nikam nejedu,nebudu tam plašit! Jenže taťka to nevydržel,zavelel a jelo se.Po cestě mě to přešlo..no,nejsem typ, co s každým „prdem“ otravuje doktory :mrgreen: Na monitoru kontrakce, tak si nás tam nechali..šlo to až do klystýru a píchnutí vody :roll: Od příjezdu do přiroz. porodu -4 hodiny.Bolesti šílený,ale minutku po narození holčičky už jsem o tom nevěděla :hug: Moc,moc gratuluju :kytka: Mimísek je krásnej :huban:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 11.11.11 12:09

Veliká gratulace k chlapečkovi…de­níček je dobře napsaný,krásně se to četlo…:) :pankac: :pankac: :palec: :palec: :hug: :hug:

 
greib
Kecalka 238 příspěvků 11.11.11 12:11

:lol: :lol: :palec: Fakt jsem se pobavila, mě to čeká až na přelomu roku, ale už teď začínám mít strach, že budu taky panikařit…ale hlavně se bojim špatného přístupu personálu, aby mě v tý panice ještě neutvrdil :roll: Po přečtení tvého deníčku jsem se trochu hodila do klidu, kéž by takových bylo víc! Super, jak dokážeš zpětně vnést optimismus i do takový husťárny, jako je porod :wink:

Příspěvek upraven 11.11.11 v 12:12

 
michaelala
Neúnavná pisatelka 16778 příspěvků 11.11.11 12:12

Tak tedy musím Marečkovi pogratulovat, protože má neuvěřitelně vtipnou maminku :-) Sice je to o bolesti , ale popsala jste to úžasně. :palec:
A samozdřejmě přeji Marečkovi jen to dobré. :-)

 
Veverysek
Závislačka 2895 příspěvků 11.11.11 12:13

Moc pěkně napsané a vtipné! :kytka: :potlesk:

 
darla
Kelišová 5035 příspěvků 11.11.11 12:19

vtipne napsane :palec: :potlesk:

 
Filomena2  11.11.11 12:20
Epidural

No, když si příště odpustíte ten epidurál, tak se to nejspíš obejde i bez císaře…
DOst dobře masírují doktoři nastávající matky, že u porodu křičí jenom hysterky. :((( Kčik u porodu je naprosto normální reakcí, uvolňuje porodní cesty a porodu pomáhá. Každý, kdo rodil přirozeně, ví, že zadržovat křik porodní proces tak akorát brzdí.
Gratuluju, že jste to přežili.
Příště to bude určitě lepší pro mámu i miminko.

 
Uju
Kelišová 6177 příspěvků 11.11.11 12:38

Vím v tu chvilku Ti do smíchu nebylo,ale já se tady válím smíchy :mrgreen: Supr napsané :palec: :potlesk: :mrgreen: Přeju Tobě i miminku hodně zdravíčka :kytka:

 
jájinka83
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 11.11.11 13:02

opravdu hezky nápsáno, gratuluju k Marečkovi :kytka:

 
adajar
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 11.11.11 13:56

Gratuluji moc k chlapečkovi. Jinak deníček je super. :D

 
Munenka
Kecalka 145 příspěvků 11.11.11 13:59

sem se fakt zasmala, obcas jsem se v denicku i nasla, prejeme hodne zdravicka a hodne miminko..

 
Marben
Ukecaná baba ;) 1632 příspěvků 11.11.11 14:06

Moc šikovně napsáno, většinou dlouhé deníčky nečtu, nejsou moc „záživné“ ale tohle je psáno na jedničku :palec: Gratuluji k synovi :srdce:

 
Honzuovka
Extra třída :D 10657 příspěvků 11.11.11 14:06

Jen tak dál, pro nás ještě těhu prvorodičky je to krásně napsané. Já se od svých kamarádek taky nikdy nedozvěděla, jak to vlastně s tím porodem je. Každá mi jen odpoví, že to zvládnu. To není moc povzbuzující věta, zní to tak jako že mi nechtějí říct pravdu. Díky moc za tento deníček a přeji jen samé zdraví a radosti.

 
helbell
Kecalka 492 příspěvků 11.11.11 14:08

Naprosto přesné a dokonalé. Měla jsem stejné zážiky od pocitu simulace při příjmu až po akutní císař (po 14 hodinách). Akorát u mě si odpustili ty brikule s epiduralem, jinak bylo vše stejné. Já mám na porod krásné zážitky i při všech zkušenostech a ty jsi mi to ještě humorně připoměla :palec: . Děkuji a moc gratuluji

 
jabarka
Neúnavná pisatelka 15529 příspěvků 11.11.11 14:15

Deníček je na jedničku, krása :palec: Moc gratuluju a přeju hodně zdraví vám oběma :kytka:

 
Tedys
Závislačka 4890 příspěvků 11.11.11 14:29

Katy, jako obvykle jsi nezklamala.Parádní deníček, po delší době jsem se fakt zasmála a děkuji ti za to :palec: :potlesk: Marečkovi posílám pusinku :huban:

 
vodaziva
Echt Kelišová 9918 příspěvků 11.11.11 14:35

Nejlepsi denicek, co jsem na emiminu cetla :palec: :mrgreen: :potlesk: :potlesk: :potlesk: Diky :kytka:

Preji vam obema hodne zdravi a uzijte si ty jedinecne spolecne chvilky, hrozne to utika :hug: :hug: :kytka:

 
JaLa
Závislačka 4340 příspěvků 11.11.11 14:45

Moc gratuluju!! Nádherně a ftipně napsaný, smála jsem se tak, až jsem málem vzbudila synátora :-)

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 11.11.11 14:49

Filomena 2, omlouvám se, že si nedokážu sedět na rukách, ale Vaše reakce je mírně řečeno velmi nepřimeřená.

Máte pravdu v tom, že vokalizace podle potřeb rodičky porodu prospívá, protože může pomáhat celkovému uvolnění a tím i uvolnění porodních cest. Máte pravdu i v tom, že od lékařů je tvrzení, že u porodu křičí jen hysterky poměrně sprostá manipulace. Máte pravdu i v tom, že u nezanedbatelné části porodů dle studií epidurál způsobí komplikace a zpomalení porodu, u další části porodů ovšem epidurál způsobí konečně uvolnění rodičky, která je zaťatá z předchozích bolestí a porod se konečně pořádně rozjede (je pravda, že to často bývá u porodů s přidaným oxytocinem v kapačce nebo u porodů, kde je rodička velmi rušena ze soustředění a má omezenou možnost pohybu a že u porodů, kdy má svobodu pohybu a poloh a není rušena většinou zvládá sebeuvolňování u porodu naprosto spontánně bez léků). Máte pravdu v tom, že hypoxie plodu může u porodu mimo jiné často souviset s nevhodnou polohou rodičky nebo s urychlováním porodu. Může taktéž ale souviset s nepoměrem pánev rodičky velikost plodu, špatnou polohou dítěte případně se zamotáním pupečníku (i když větší část porodů proběhne dobře i s různými „zamotanicemi“ pupečníku včetně pravého uzlu), tak část z nich prostě jiné řešení než CS nemá ani kdyby se vyzkoušela jakákoli jiná možná poloha rodičky.

Vaše věta :„No, když si příště odpustíte ten epidurál, tak se to nejspíš obejde i bez císaře…“ mě totálně vytočila a to jsem jen pouhý nezainteresovaný pozorovatel.
Zas někdo cizí kdo ví líp než člověk sám, co je pro druhého dobré a jak by to dopadlo, kdyby se to dělalo jinak. Nikdo z nás u tohoto porodu na sále nestál, víme prd jak to bylo. Jediné co rozhodně víme, tak že autorka v tu dobu udělala všechno co mohla podle svých nejlepších znalostí a dostupných možností. Tohle Vaše tvrzení mi přijde úplně stejně logické, oprávněné a slušné jako výkřik motolských porodníků na adresu rodičky překotně porodivší doma dítě „uškrcené na pupečníku“, že u nich by se nic takového nemohlo stát ač jim tam in utero zemřelo sledované dítě rodičky, která si stěžovala na významné snížení pohybů.

Chápu, že tím možná stojí Vaše osobní zkušenost se špatným vedením porodu (mám též za sebou dvě takové a až po druhé mi to došlo a pak dvě s opravdu přirozeným porodem v porodnici, kdy mi to ještě víc došlo), ale ventilovat si vztek na vlastní minulost svoji nebo někoho blízkého pod článkem jiné matky o jejím porodu není dobré. Neprospějete tím té matce, povědomí o přirozeném porodu ani sobě. A pokud máte pocit, že máte důležité informace, které by mohli dotyčné pomoct v budoucnosti, jistě je lze sdělit daleko slušnější a empatičtější formou a nechat každému bez odsudků na jeho zvážení, co jeho jest a je pro něj opravdu dobré a co nepřijatelné.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama