Psychika snažilky: 11. část - Čekání....

Snažení

Tak opět přispívám svým deníčkem, tentokráte se nebudu přehnaně rozepisovat, chtěla bych jen poreferovat jak jsem na tom teď momentálně, možná to někoho bude zajímat... Nevím pořád nic. Minulý pátek nad ránem jsem si udělala test a radovala se ze dvou pozitivních čáreček. Testík jsem si samozřejmě udělala i v sobotu ráno a opět se dívala na tu nádheru, kdy se na testíku rýsovaly dva kouzelné proužky. Pořád jsem tomu nemohla uvěřit, manžel byl snad šťastnější než já. Začali jsme vést debaty na téma kočárků, těhotenského oblečení, koberce do pokojíčku, prostě takové hloupůstky, na které je vždy minimálně půl roku času, ale strašně krásně se o nich povídá.

V sobotu odpoledne jsme s manželem jeli pro jeho dceru. Byla jsem nervózní už od rána, vím, že to nikdy není jednoduché. Před pěti a půl lety jeho bývalá manželka požádala o rozvod a byli víceméně na všem domluvení. Manžel jí nechal byt a celé jeho vybavení, sám začínal zase od nuly. Byl sám, ona měla ženatého přítele a téměř rok se snažila toto manželství rozbít. Jak to skončilo můžeme jen tušit, dnes žije sama s osmiletou dcerou, kterou manžel ode dne, kdy na svou bývalou manželku přepsal byt, neviděl.
Stejně jako každou sobotu, i teď jsem byla nervózní. Sama jsem neměla z čeho, po celou dobu, kdy se snaží komunikovat se svojí bývalou manželkou (a stejně zbytečně), totiž sedím v autě a čekám jak to celé dopadne. Atmosféru nervozity na mě možná přenáší manžel, možná jen ten pocit, že vím, že bude zase scéna, že bude opět smutný že dceru neviděl, nebo prostě jen nějaký vnitřní pocit, který mi neustále připomíná jak moc se těším až už to budu mít za sebou a nebudu se muset ničím stresovat.
Každopádně jsem v sobotu, krátce po poledni, dostala prapodivné křeče v podbříšku. Dlouho jsem tomu nevěnovala pozornost, ale když mi začalo být zle i v autě, kde jsem měla nevolnosti naposled jako desetiletá a křeče se stupňovaly, začalo mi to být divné. Manžel se mě snažil rozptýlit, proto když jsme se vrátili z místa, kde jeho dcera bydlí, pozval mě do kina. Docela jsme se u Medvídka zasmáli, jen mi vadilo, že stále musím hledat polohy jak sedět na křesle aby mě břicho tolik nebolelo, nakonec jsem zůstala v polosedě v pololeže - něco podobného jako je typický posed puberťáků okolo 13 let v kině :-))
Křeče nepřešly ani večer, v noci jsem sice spala, ale ráno tu bylo bolení znovu. Chvílemi odeznívalo, chvílemi se zase vracelo. Nejprve jsem doufala že je to třeba tím, že jsem něco špatného snědla, pak mě napadlo, že mám menstruaci o několik dní dřív, ale bolest byla hodně netypická a zvláštní. Těhotenský test mi tentokrát ukázal druhou čárku téměř neviditelnou, takže výsledek byl negativní. Možná tohle, možná fakt, že bolesti neustupovaly, mě přiměl k tomu, že jsem hned v pondělí ráno naklusala ke svému gynekologovi pro vysvětlení.
Moc mě nepotěšil. Prohlásil, že testy mohou ukazovat i falešně pozitivní výsledek, menstruace navíc měla přijít až za tři dny a i rozbor krve se prý dělá až den po vynechání. Na ultrazvuku nic zvláštního neviděl, ale nakonec mi rozbor krve udělal. O dvě hodiny později jsem si volala na výsledek, který byl opět neurčitý. Test není ani vy.oženě pozitivní, ani vyloženě negativní. Hodnoty jsou mírně zvýšené, o těhotenství by jít mohlo, ale pan doktor si není úplně jistý, proto mám přijet za 10 dní a to už by mělo být vše jasné.
Včera mě břicho bolet přestalo. Dnes mám první den vynechání a moc se modlím aby menstruace do středy nepřišla a krev, a možná už i ultrazvuk, mi prokázaly krásné těhotenství. Nejhorší teď bude to čekání. Minuta mi připadá jako hodina, hodina jako tři. Jeden den se vleče jako líná želva. Vím, že pokud menstruace příjde, asi to hodně obrečím. Tak mi držte palečky, hned jak budu něco vědět, ať dobrého či špatného, dám vědět.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
jajanina
Stálice 55 příspěvků 11.10.07 17:04

Filipino neházej flintu do žita, mě na začátku těhu bolelo břicho příšerně! Dokonce jsem vyzvídala na kamarádce, kt. je zdravotní sestra, jak vypadá slepák, jestli to nejsou na něj příznaky. A ono ne, slepák to nebyl, jen se tak zuřivě miminko zabydlovalo v děloze!!! Bolelo a píchalo to fakt fest a slepák „vylezl“ až za 9 měsíců :-DDDDDDDDD
Tak držím palečky na 9ti měsíčního „slepáka“ :-)
Janina  

 
miru
Nováček 9 příspěvků 11.10.07 17:11

Moc držím palečky!!!!!
Mě na začátku těhu taky bolelo moc břicho a já prozměnu zase myslela,že mám zánět vaječníků.Na svůj svátek jsem se dozvěděla,že zánět je živý a za 9 měsíců se narodila EMMA.
Takže nevěšet hlavu.

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 11.10.07 18:23

Ahojka, asi budu za hnusnou nechápající šťouru, ale počítám-li dobře, tak sis dělala test týden před očekávanou ms, +- … Já vím a ví to každá, že je člověk celý nedočkavý, jak to dopadne, ale kdybys raděj zatla zuby a pár dnů vydržela, mohla sis ty nervy ušetřit. Je to zbytečné strašit u doktora už pár dnů před ms a dolovat z něj přesvědčivý verdikt a na klidu ti to evidentně nepřidalo.
Samozřejmě ti moc přeju ten správný pozitivní výsledek, ale i větší trpělivost. Nic neuspěcháš a přírodu tímhle neobelstíš, vešchno má svůj čas a navíc - až budeš mít mimčo, budeš té trpělivosti potřebovat tisíckrát víc:-)
Nemyslím to nijak ve zlém a přeju hodně štěstí:-)

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 11.10.07 18:23

Holky, oběma vám děkuju za podporu, přesně tohle jsem potřebovala číst, taky si říkám že je to třeba tím, jenže já to mám teď celý nějaký divný. Pozitivní test, negativní tečst, krev neurčitá, chvilku mě to bolí, dneska zase celej den nic… Ach jo, snad máte pravdu a opravdu je to těhotenství… Nic víc bych si teď nepřála. Díky moc za podporu…

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 11.10.07 18:27

Jasně, máš pravdu, určitě je lepší vydržet a čekat, jenže ono to prostě nejde. Člověk 100× chodí kolem lékárny a říká si…mám nebo nemám? A stejně vím že dřív či později tam stejně zajdu. Vlastně ani nevím proč. Taky tomu nijak moc nevěřím, ale člověk si říká: Co kdyby? Když už se člověk tak dlouho snaží tak do toho testíku ty dvě čárky ryje i očima :-)) Po doktorovi jsem nechtěla verdikt: těhotenství, i když i to by bylo hezké. Byla jsem u něj protože jsme měla strach z těch bolestí. Nikdy jsem takové divné neměla tak jsem chtěla vědět že je všechno v pořádku. Je mi, samozřejmě, jasné, že před měsíčkama na ultrazvuku neobjeví nic. No, uvidíme, třeba bude mít moje příští návštěva u něj radostnější průběh, nebo spíš výsledek :-))

 
miru
Nováček 9 příspěvků 11.10.07 20:22

Přesně vím o čem mluvíš s těma testama.Já takhle chodila a každý měsíc kupovala aspoň dva testy dva roky.
A když už jsem vůbec nečekala,že by se mímo povedlo tak jsem byla těhotná.Taky jsem si dělala testy před ms,to je úděl těch co touží po miminku,ale věř,že se miminka dočkáš.
Tak se moc netrap a až si vás nějaké miminko vyhlídne tak k Vám přijde.Hlavně dávej na sebe pozor.

 
Haňule1
Ukecaná baba ;) 1039 příspěvků 11.10.07 21:13

Držím všechny palce a neboj určitě to dobře dopadne :-)) Mě břicho na začátku těhu bolelo příšerně a protože jsem si udělala test, který byl pozitivní týden před očekávanou MS byla jsem z toho taky hodně nervózní. Uvidíš, že bolesti odezní. Je to opravdu jen tím jak se mimísek uvelebuje :-)) Hlavně buď v klidu … Vyjde to:-)) Hanka  

 
Majdina
Kecalka 246 příspěvků 12.10.07 10:40

Samozřejmě taky držím pěsti, ale přidávám se k Jazzi, fakt sis přidělala zbytečné nervy…Vydrž, vykašli se na nějaké další testování, teď už to stejně nezměníš, nějak to je, tak zkus na těch 10 dnů vypnout a soustředit se na něco úplně jiného. Je to těžké, já vím…A nechci tě tím nijak zranit, nebo srazit, ale ono ani ještě těch 10 dnů nemusí znamenat, že za 9 měsíců tu bude mimi :-( Každopádně bych ti nepřála žádné komplikace (to nikomu) a pevně věřím, že se fakt vajíčko uhnízďuje a že tyhle bolesti jsou první a jedinou komplikací v těhotenství!!! Drž se!

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 14.10.07 10:09

Ahoj
Měla jsem z Tvého přechozího článku radost, ikdyž také strašnou závist. Teď je mi Tě líto, protože musíš být hrozně na nervy. Proto je asi lepší nedělat si před MS testy a případnou MS brát jakože to zase nevyšlo. Ale chápu že to děláš a sama jsem to teď  nedělala jen protože, že MS přišla pokaždé o nějaký ten den dřív. Tak držím palce. Kdyby ne teď, tak jindy. Každopádně je tady naděje a pokrok.
Kdyby někdo vynalez nějaký odplašovač myšlenek na těhotenství!
 Pudla.

 
jajanina
Stálice 55 příspěvků 18.10.07 16:58

TAK CO ???? Jak to s tebou vypadá???
Janina

 
miru
Nováček 9 příspěvků 18.10.07 18:26

Taky jsem se chtěla zeptat.Takže jak to vypadá?????Dou­fám,že dobře.
Držím palce.

Vložit nový komentář