Psychika snažilky: 13. část: Moje první inseminace

Snažení

Ahoj kolegyně snažilky, posílám nový článeček, tentokráte popíšu svou inseminaci. Jelikož byla moje první v životě, zřejmě bude plná emocí, které už vám zkušeným příjdou trošku směšné. Do pátku už jsem nemohla dospat. Zdálo se mi o spoustě hadiček a injekčních stříkaček, stokrát jsem měla sen, že už to mám za sebou a když jsem se probudila, byla jsem zklamaná že ještě ne.

Dopoledne se neskutečně táhlo, nervózní jsem byla já i manžel. Stále jsem nevěděla jestli na inseminaci půjdu nebo ne, den předtím jsem totiž měla ovulační test negativní, jen se slabým náznakem druhé čárky, což mi přišlo docela podivné. Kromě inseminace jsem před sebou měla i odběr vzorku nějakého hlenu, aby páni doktoři zjistili, jestli manželovy „hajzlíky“ vlastně nezabíjím.
Vyjeli jsme asi hodinu před termínem objednání, co kdyby byla nějaká objížďka nebo zácpa… Výsledek byl ten, že jsem měli čas ještě dlouhou půl hodinu, kdy jsme jen tak bloncali po Olomouci a neustále se dívali na hodinky. Hlavou se mi míhaly příspěvky ženských, které popisovaly jak moc pro ne byla inseminace bolestivá. Uklidňovala jsem se názory jiných žen, které mě ujišťovaly, že inseminace v žádném případě nebolí.

Když jsem přišla na řadu, šlo najednou všechno rychle. Do kabinky, z kabinky na ultrazvuk, folikulometrie, pár otázek pana doktora. Když si všiml, že se nějak podivně chvěju a zimou to asi nebude, začal mě uklidňovat, že to není bolestivé, že se není čeho bát. A já se nebála, jen jsem to už chtěla mít za sebou.
Ovulace s největší pravděpodobností měla nastat až na druhý den, přesto se pan doktor rozhodl, že na inseminaci půjdu. Odběh hlenu bolestivý nebyl, jen jsem pak maličko špinila. Manžela odeslali odběr „hajzlíků“, oba jsme pak museli podepsat souhlas, že s inseminací souhlasíme.

Laborantka mi vysvětlila postup. Nejprve manželovy „hajzlíky“ něčím zakápne, ty nejkvalitnější pak vyplavou na povrch. Právě je pak lékař nasaje a vstříkne je do mě. Ty méně kvalitní však také dostanou šanci, vlijí je do malého „kloboučku“ a ten do mě pak také zavedou.
Půl hodiny jsme čekali než vše bylo připraveno. Seděli jsme v autě, povídali si a snažili se být v pohodě. Záviděla jsem manželovi že on už má všechno za sebou, kdežto mě to nejdůležitější teprve čeká.

Ležela jsem na „koze“ a cítila jsem, jak se mi třepou nohy. Přede mnou stála mladá lékařka a laborantka, která mi prvně vysvětlovala postup. Připadala jsem si jakoé malé dítě, tolikrát mě všichni ujistili, že to nebolí a já se přesto cítila jako před porážkou v očekávání ukrutných a samozřejmě naprosto nesnesitelných bolestí :-))
Samotný zákrok jsem ani necítila. Zřejmě to byla takový rychlovka, že jsem ji ani nestihla zaznamenat. Mladá lékařka se na mě usmála a poučila mě, že bych tři minutky měla zůstat ležet a pak se sama zvednout a odejít.

Byla jsem příjemně překvapená že nejen že to vůbec nebolelo, dokonce to nebylo ani nepříjemné, prostě jako klasické vyšetření.
Zapotila jsem se až k večeru doma, kdy jsem po několika hodinách sama měla vyndat „klobouček“, který do mě zavedli. Trošku to připomínalo tahání řepy, sice mi od něj trčel provázek, ale ať jsem tahala jak jsem tahala, klobouček ven prostě nechtěl. Vytáhnout se mi ho podařilo až v době, kdy jsem byla přesvědčená, že budeme muset na pohotovost :-))

Zítra jedu na kontrolu a výsledek zjistím nejdříve za 14 dní. Moc tomu nevěřím, ale přesto by bylo hezké, kdyby se zadařilo hned na první pokus.
Omlouvám se za stručný a neumělecky napsaný deníček :-)) Ale ono vlastně není ani o čem psát.

Hodnotilo 1 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 28.10.07 09:28

Ahoj, budu držet pěstičky, ať vše dobře dopadne!!! Dáša z růzňat  

 
KatkaM
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 28.10.07 09:32

Ahoj Filipi,
super clanok, pre nas, ktore to mozno caka, je fajn vediet bližšie, do čoho ideme. Chcela som ti napísať o tých vyšetreniach, aj keď možno /držím päste aby to tak bolo/ ich už vlastne po piatku ani nebudeš potrebovať :))). Takže odbery z krvi som si dala urobiť na endokrinológii, nie na gynde. Na endokrinológii ti totiž vyšetria komplet všetky hormóny, napr. aj hormóny štítnej žľazy /lebo jej zvýšená činnosť tiež môže brániť otehotneniu/, prolaktín, mužské hormóny /ja som mala v minulosti vyšší testosterón/. No a čo sa týka ženských hormónov, tak v jednotlivých fázach cyklu sú ich hodnoty rôzne a preto podľa ich hladiny vie lekár rozoznať, či prebehla ovulácia a prípadne či určité hormóny po ovu neklesajú, čo by znamenalo ťažžie otehotnenie, alebo udžanie mimi. No a ja zajtra idem práve na ten odber po ovulácii. Myslím, že je to celkom dobrý štart. Ja sa teraz bojím toho, čo príde, ak budú výssledky dobré. o ma asi čaká laparka a tej sa desne bojím. No čo už.  Inak tento mesiac necítim žiadne tehu zmeny, aj keď sme sa snažili ostošesť :))) . Tak sa holky majte všetky pekne, ja idem variť nedeľný obed mňam!

 
NiKina
Závislačka 3940 příspěvků 28.10.07 11:56

Filipi, báječný článek, pro laika jak stvořený. Úplně jsem tam byla s vámi :-)
Držím palečky, ať to vyjde! A těch 14 dní bude nekonečných…jo jo, to už víme, že?
 NiKi

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 28.10.07 18:54

Hola.
Takže nakonec byla jen jedna inseminace? Držim palce. Teď přijdou zaručeně těhotenské pocity.
Závidím Ti, že jsi v téhle fázi a že vlastně teď už víš, že je vše OK a že čekáš jen na to štěstíčko.
U mě nic nového.
Včera mi teda bylo děsně, nezvracela jsem, ale skoro nic jsem nejedla a furt mě to natahovalo.  Musela jsem něco sníst, podezřívám obložený talíř, co mi v kantýně za 30 kč prodali. Z nevolnosti jsem se vyspala a už zase žeru. Pro jistotu jsem si včera udělala test, přestože jsem krátce po MS. Byl to GS mamatest a pěkně pitomej, je nějak vodotěsnej nebo co, musela jsem ho počůrávat asi natřikrát, aby se to vsáklo. Správně se ma namáčet, ale proč si čůrat do kelímku, když můžu čůrnout rovnou na test. Jo, samozřejmě negat, nevím, co jsem si myslela.
Ty si měříš teploty, nebo seš raději, když se koncem cyklu nemusíš dívat, jak to klesá? Mě do toho asi teď vnese zmatek změna času. Ovu za týden, bojím se, jak se nám to umanželových rodičů podaří zrealizovat.  

Zdar všem cvokyním.
Cvok Pudloslava.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 28.10.07 18:56

To aby sis skoro přála, aby to dobré nebylo, že? K laparo bych se taky nerada propracovala.

 
NiKina
Závislačka 3940 příspěvků 29.10.07 06:10

ahoj, hlásí se cvok NiKi,
Pudli, já tě chápu, dělat si test těsně po MS, toho bych taky byla schopná :-)
Dneska mám náladu na bodu mrazu, ráno B T 36,9, kvůli tomu jsem ani dospat nemohla, takže jsem měřila podle starýho času, tedy ve čtyři ráno (děsně to zní, žejo…nojo cvok), takže mírný pokles, a Mammatest úplně negativní. Už nechci ty testy s citlivostí 20, protože bez výjimky všechny stínují a dělají tak falešné naděje. Včera už jsem si myslela, že zítra budu mít krásnou //  a uděláme si s manželem hezkou večeři, už jsem si to malovala, ale asi si zítra vytáhnu vložky a tampony :-(((( Uvidíme podle BT…divný je, že břicho mě pořád děsně píchá jako při těhu, prsa bolí jako celek, ani běžet nemůžu, po všem co sním, je mi těžko…a dneska mám navíc hnačku po včerejším kempigu salátu, co pálil jak čert…ale to znáte,žejo. zítra to nejspíš všechno jako mávnutím kouzelného proutku zmizí…
Tak pá a vám více štěstíčka, hlavně Filipi, ať tam teď už ty mršky vrtají do vajíčka…hlavně úspěšně!
 NiKi

 
miru
Nováček 9 příspěvků 29.10.07 07:39

Moc,moc držím palce,a hlavně na sebe dávej pozor.Skvělý článek,zase jsem o něco chytřejší.AŤ TO VYJDE!!!!!!

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 29.10.07 09:17

Ahoj Filipi, Pudloslavo, Nikito a další cvokandy :o)
holky kašlete na měření BT a ovulační testy a podobné kraviny. Více než rok jsem si to všechno dělala a nabyla dojmu, že mám anovulační cykly a přitom to není pravda. Chodím do CAR, podle ultrazvuku ovuluji a to dokonce bez clomhexalu a clostilbegytu. Když jsem se ptala dr., jak je možné, že ovuluji, ale BT není „tabulková“ a ovulační testy jsou negativní, tak mi řekl, že některé ženy to tak mívají, prostě příroda si to zařídí jak chce a každá žena se od té další liší, a proto Vám to tady pro povzbuzení píšu. Taky jsem na tom byla tak jako vy, test si dělala pár dní před očekávanou MS (někdy dokonce i po ni), ale pak jsem se na to vybodla, přestala jsem se trýznit několik dní před MS, teď už se trýzním jen jeden den a to v den, kdy tu odpornou mrchu dostanu. Momentálně jsem po své druhé IUI, ovulace byla krásná, folíky byly 3, ale vím, že i přesto to nemusí vyjít, jsem teprve na začátku. Tak Vám všem cvokandám i necvokandám přeji, aby ta začáteční cesta byla co nejdřív úspěšná a my konečně viděly ty dvě krásné čárečky, které budou začátek pro naše mimi :o)

 
KatkaM
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 29.10.07 11:35

Ahoj, ja už som sa k nej prepracovala. Ovulácia podľa Dr. nadštandardná. A robila som si 2 mesiace ovulačne testy 12 dní po sebe a všetky vyšli negatívne! Tie testy sú naozaj vyhodené peniaze, už ich kupovať nebudem, neoplatí sa to. Tehotenské tiež nie. Naozaj počkám, kým nepríde MS- to sa mi teda ale ešte nestalo. No a nám chýba ešte spermiogram. Neviete mi poradiť, ako mám na to chlapa presvedčiť? Som z toho zúfala.
Pudloslava, ty si ako dopadla na gynde?

 
KatkaM
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 29.10.07 11:45

Ahoj, cvok Katka ťa chce potešiť, že tieto hodnoty BT sú totálne nepresné a mierny pokles nič nemusí znamenať :)).  Fakt, ako som už písala, vezmi si, že ja som si robila ovulačné testy, ktoré sú vraj presné na 99%, čo by malo byť spoľahlivejšie ako meranie BT a vyšli negatívne všetky do jedného a to som ich robila 12 každý mesiac. Je to oničom. Takže zajtra čakáš MS? Tak držím päste, nech to vyjde!

 
KatkaM
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 29.10.07 11:46

Teda nech nepride, tak som to chcela napisať :)))

 
NiKina
Závislačka 3940 příspěvků 29.10.07 12:08

já viem, díky :-) Zítra dám vědět.
Prostě už jsem po těch x  pokusech trochu unavená a smutná…
 NiKi

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 29.10.07 14:53

Ahoj cvokandy, tak se k tomu konečně po dvou dnech dostávám. Já byla na inseminaci ještě i v neděli ráno. Divila jsem se že pracují i v neděli, kór ve státní svátek, chudáci malí…
Zjistilo se, že mi v pátek inseminaci dělali úplně zbytečně, protože ten krásnej folikul, co se na ultrazvuku tak krásně chystal prasknout, prostě nepraskl. Tak jsem doktora poprosila, jestli by mi nepíchnul pregnyl, že mi po něm praskal, tak mi Pregnyl píchnul a na inseminaci jsem šla znovu, tentokrát už úplně v pohodě. Mám ale pořád strach, že je všechno zbytečný. Na kontrolu jdu až v pátek a pokud folikul nepraskne nejpozději během zítřka, tak byla zbytečná i ta druhá inseminace.  Štve mě že to nezjistím dřív, kdyby si mě na ten ultrazvuk pozval třeba ve středu a řekl mi jestli praskl nebo ne, bylo by to lepší, takhle budu muset čekat do pátku a pak stejně nebude vědět jestli praskl v pondělí nebo třeba až ve čtvrtek. Ach jo :-((
Těhotenský příznaky na sobě zatím ještě nepozoruji, i když ta ranní nevolnost už pomalu… :-)) Dneska jsem mluvila se známou, první dítě jim trvalo dva roky a po osmi letech antikoncepce se chystala na druhý. Naposledy jsme spolu mluvily v květnu. Dnes je v 6 měsíci a snažili se sotva dva měsíce. A já magor vrhala úsměvy, falešný gratulace a lži jak moc jsem ráda za ni… Prostě cvok.  

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 29.10.07 14:53

Děkuju, uvidíme, kdyby se zadařilo na první pokus, bylo by to bezva.

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 29.10.07 15:03

Jo jo, mezitím už jsem si o tom něco přečetla. Já myslím že všechny tyhle testy jsem už podstoupila, ještě mě čekají jedny, teď nevím jestli je to genetika nebo imunologie nebo něco úplně jinýho :-)) Já v tom mám zmatek. Vím jen že všeobecná je jediná pojišťovna která to nehradí a tohle vyšetření stojí na osobu 5.000 Kč. A my jsme oba, bohužel, u všeobecné. Podle toho co nám řekl doktor je to na neplodnost nejhorší pojišťovna takže budeme měnit, nejdřív to ale jde až od ledna. Takže zatím čekáme. Jinak na ty hormony, co píšeš, mně myslím testy dělali taky. Manžel má za sebou ještě ultrazvuk varlat. Chudáček, nebolelo to, ale jen to, že se ho dotýkal chlap… Měl po náladě celý den :-))
Laparky se rozhodně neboj. Na netu si přečteš fůru hrůzných příspěvků jak je to strašný, mně to rozhodně strašný nepřišlo. Nejhorší jsou na tom nervy, když si přečteš názory jak to strašně bolelo. Nebolí to skoro vůbec, nebo aspoň taková je moje zkušenost. První den večer příjdeš, dostaneš čípek a jeden klystýr na vyprázdnění, od půlnoci nesmíš jíst a pít. Na noc a po probuzení dostaneš prášek na spaní a na ulidnění, já po něm nespala, ale byla jsem otupělá a na nic nemyslela. Druhý den dopoledne si oblíkneš punčochy, dojdeš dolů až před sál, tam si lehneš, oni si tě upraví (vlasy, anděl…), dostaneš kapačku. Potom tě převezou na sál kde si vylezeš na „kozu“, stejně jako při gyn. vyšetření. Na:,–(í ti plynovou masku, mně stačilo se jednou nadechnout a najednou jsem se probudila na dospávacím pokoji a měla všechno za sebou. Když jsem se probouzela, pamatuju se, že jsem volala manžela, asi třikrát jsem zavolala jeho jméno než jsem otevřela oči a uvědomila si kde jsem. Tak jsem se pak trošku styděla, ale nikdo mi nic neřekl, nikdo se mi nesmál. Když mě vezli z dospávacího pokoje na můj pokoj, sama jsem si přelézala z jednoho lůžka na druhé, bez problémů jsem se postavila, i když jsem správně měla jen přelézt. Cítila jsem tlačení v podbříšku, ale bolest to rozhodně nebyla. Po narkóze mi nebylo moc dobře od žaludku, ale to trvalo jen chvilku. Celý odpoledne jsem prospala, nic mě nebolelo a večer jsem šla na záchod a do sprchy sama. Prostě to pro mě nebyl žádný problém. Ráno mě pak pustili domů a ještě ten den jsem pekla kuře, protože jsme na něj měla chuť. Kdokoli se mě zeptá jestli to bylo tak hrozný, tak mu odpovím, že zubař je horší a na tom si trvám :-)) Tak se ničeho neboj. Pak budeš ráda že jsi na to šla. Já si laparoskopii vydupala sama. Můžeš se snažit spousty let, alep okud nemáš průchodný vejcovody nebo třeba endimetriózu, můžeš se snažit sto let a stejně se to nepodaří. Tak se ničeho neboj a jdi tam co nejdřív.

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 29.10.07 15:09

Tvůj chlap nechce na spermiogram? Tak to já jsem měla štěstí, můj taky bručel ale když bylo potřeba, šel. Teď na to chodí i 2× do měsíce a už si asi zvykl. Ono když na té klinice vidí ty chlapy jak na to jdou všichni, nebude mít pocit že je exot a příjde mu to přirozený.
Z čeho má strach, že budou výsledky špatný bebo je mu to blbý? Já jsem napřed tak trošku vydírala. „To pro mě nemůžeš udělat ani takovou maličkost? Já do sebe valím tuny hormonů, mastí se mi pleť, vlasy, jsem náladová, je mi z toho zle od žaludku, jsem unavená, nechám do sebe píchat injekce, nechala jsem do sebe řezat na laparoskopii…oproti tomu je přece spermiogram legrace…Jednou to vydržíš a pak už to máš za sebou…“  :-))
Na spermiogramu můžeš být i s partnerem, jen na vzorku nesmí být sliny ani poševní hlen. Takže mu klidně můžeš pomoct i ty…

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 29.10.07 15:19

Ahojda, bazální teplotu jsem si měřila strašně dlouho, měla jsem to ale rozhašený, asi to neumím :-)) Teď jsem si ji začala měřit, asi po roce a pořád to mám pod 37, ale každý den je to jinak. Jednou 36,9 příště 36,7 pak zase 3,8, dnes zase jen 37,6. Já těm bazálním teplotám moc nevěřím, jsem spíš pro ty ovulační testy, protože právě ony mi odhalily to, že neovuluju. Jenže to mi zase nikdo neřekl že hormony zkreslují i bazální teplotu, i ovulační i těhotenské testy. takže je to asi kravina dělat si nějaké testy či teploty.
Když jsem šla do toho Fertimedu (i ke svému obvoďákovi). tak mi bylo sděleno, že leoší než tisíce ovulačních testů či bazálních teplot je chodit pravidelně na folikulometrii, kde ti řeknou kdy přesně budeš mít ovulaci a kdy je nejlepší začít se snažením. Pokud má folikul aspoň velikost 1,5 mm, tak už by mohl být zralý na prasknutí a na uvolnění vajíček. Kontrolují i sliznici, ta je, tuším, 8mm nebo cm, teď si nejsem jistá :-)) Tak nějak podobně mi to říkali ve Fertimedu, i ke svému obvoďákovi chodím na ultrazvuky. Jen mám teď strach z toho uvolňování, kéž by se uvolnil do zítřka… Kolikátý den máš po MS?
Ještě k tomu testu, já teda čůrám do skleničky, mám na to jednu speciálně vyhrazenou, ale ten mamatest si taky nekupuju. Nejlepší je RapiClear. Je sice dražší, ale vysoce citlivý a dobrý.

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 29.10.07 15:19

Ahojda, bazální teplotu jsem si měřila strašně dlouho, měla jsem to ale rozhašený, asi to neumím :-)) Teď jsem si ji začala měřit, asi po roce a pořád to mám pod 37, ale každý den je to jinak. Jednou 36,9 příště 36,7 pak zase 3,8, dnes zase jen 37,6. Já těm bazálním teplotám moc nevěřím, jsem spíš pro ty ovulační testy, protože právě ony mi odhalily to, že neovuluju. Jenže to mi zase nikdo neřekl že hormony zkreslují i bazální teplotu, i ovulační i těhotenské testy. takže je to asi kravina dělat si nějaké testy či teploty.
Když jsem šla do toho Fertimedu (i ke svému obvoďákovi). tak mi bylo sděleno, že leoší než tisíce ovulačních testů či bazálních teplot je chodit pravidelně na folikulometrii, kde ti řeknou kdy přesně budeš mít ovulaci a kdy je nejlepší začít se snažením. Pokud má folikul aspoň velikost 1,5 mm, tak už by mohl být zralý na prasknutí a na uvolnění vajíček. Kontrolují i sliznici, ta je, tuším, 8mm nebo cm, teď si nejsem jistá :-)) Tak nějak podobně mi to říkali ve Fertimedu, i ke svému obvoďákovi chodím na ultrazvuky. Jen mám teď strach z toho uvolňování, kéž by se uvolnil do zítřka… Kolikátý den máš po MS?
Ještě k tomu testu, já teda čůrám do skleničky, mám na to jednu speciálně vyhrazenou, ale ten mamatest si taky nekupuju. Nejlepší je RapiClear. Je sice dražší, ale vysoce citlivý a dobrý.

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 29.10.07 15:25

Hele, ale to by jsi mohla být těhotná. Nevolnosti, průjmy… Jestli bolí i prsa tak by to mohlo být nadějný… Nebo taky naše obvyklé falešné příznaky. Ono je asi lepší se netěšit a pak být kdyžtak mile překvapená. Držím palečky, ať to výjde, ta bazální teplota nemusí pořád nic znamenat, někdy ženský mívají i menstruaci. Moje známá krvácela ještě dva měsíce a druhá kámoška měla těhu test negativní celé dva měsíce. Tak uvidíš, hlavně dej včas vědět. ty máš MS pravidelnou? Já třeba nikdy nevím jestli to dostanu 28 den, 30 den, nebo třeba 31 či 32 den… Jen je podivné že jsem to zatím nedostala 29 den. Nikdy. :-))

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 29.10.07 15:25

Děkuji za podporu a za palečky. Uvidíme, kéž by… :-))

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 29.10.07 15:32

Tak to jsme na tom stejně, taky jsem po druhé IUI. Kdy jsi na tom byla a jestli to není tajné, kam chodíš na kliniku? Mně OV testy právě odhalily že ovulace nebyla, ale teď jsem zjistila, že ty krásné dvě čárky na ovulačních testech, které jsem měla minulý měsíc a ze kterých jsem byla tak nadšená, vlastně vyvolal pregnyl. Takže s tebou vlastně souhlasím, je zbytečný dělat si jakékoli testy, jenže z vlastní zkušenosti vím, že člověk často chodí kolem lékárny a říká si NE tak dlouho, až to jednou nevydrží a ten test koupí. A když už ho má doma, tak ta vůle nechat ho jen tak ležet v šuplíku, prostě není.

 
NiKina
Závislačka 3940 příspěvků 29.10.07 16:15

Tak doufám, že u toho následujících 9 měsíců zůstane :-)))  

No,  zítra dám vědět, břicho mě tlačí, bolí dost nadějně teď zas odpoledne, tak mi to paradoxně vylepšuje náladu… Dík a tobě držím palce…
Ostatně, nic moc nálada je jasná, v příbuzenstvu se nám narodili poslední týden dvě mimina, mám radost, ale tak trochu už chápu i tu „závist“ věčných snažilek, či spíš smutek a pocit viny za vlastní neschopnost, no nemusím to povídat, že? :-(
 NiKi

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 29.10.07 18:13

U mně je to hlavně ta závist. Ale strašná. Kamarádce, která otěhotněla po 12 letech snažení to vyloženě přeju. Ale když jsem s ní mluvila a viděla jsem, jak žije úplně prvními příznaky, užívá si to jako nikdo, kdo nezažil tohle snažení, je mi to tak trošku líto. Protože v ní vidím sebe samotnou, já bych se totiž chovala úplně stejně. Doufám, že se dočkáme, ideálně všechny naráz, abysme si navzájem nemusely závidět :-))

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 29.10.07 19:36

Už v tom začínám mít trochu bordel,jak se to řetězí a rozvětvuje, píšu raději všem, Filipi, Niki, Katka - ztrácím přehled, kdo co říkal.
Na gyndu jdu až 12.11, bere odpoledne jenom pondělky a měla to plný.
Ukázalo se, jak to bylo s tou nevolností, těhotná jsem být nemohla. V práci to totiž chytli ještě 2 lidi, to samé, nevolnost, zvracení, bolesti břicha. Někteří k tomu měli i teplotu - to jsem ráda, že já ne, představte si, že by mi ještě stoupla BT. To bych už asi šílela. ještě jsem se nekoukla, ani kolik mám dnes. Aha, 36.1 °C.  :-)))  

Niki já 36,9 mám málokdy, možná máš celou tělesnou teplotu posazenou prostě níž a nebudeš ani mít nad 37. Záleží spíš jak to bylo v minulých cyklech. A jsou také možné nesměrodatné denní výkyvy, já vím, jak je to u nás, když se větrá, nebo nevětrá.  Mě obvykle bolí břicho před ms, klidně 3 dny dopředu. A vlastně mě čas od času píchá v břiše i během celého cyklu. Pokud, to není před MS, tak to přikládám větrům. průjem mám většinou až při MS. řekla bych dráždění z lokálních příčin.  

Filipi, držím palce foliklu, aby prasknul, aby to inseminace nebyly k ničemu. Je to pechoň, podstupovat takovou proceduru zbytečně.  Já si nedovedu představit, že bych jezdila denně na folikulometrii, strašně nerada se něčemu podrobuji.
Jinak máš přesně prabvdu s těmi pocity, když někdo počne. Je to zároveň radost a zároveň závist, přeji jí to a zároveň mě to štve. A je mi jasné, jak to bude tady s námi, stejně tak.  

Všem vám to holky horně přeju, ale běda, jak počnete dřív než já :-))))  

Jo, dochází mi testy, budu muset do lékárny.  Niky, říkáš že ty  20ti jednotkové bývají falešně pozitivní? Já si jeden ochraňuju jako oko v hlavě, protže mi takový v žádné lékarně nenabídnou. Moje sestra měla ale 25ti jednotkový pozitivní až asi 5tý den po vynechání.
Jo, je to vlastně k ničemu monitorovat si BT a dělat si před MS testy, ale alespoň se člověk něčím zabaví a může špekulovat nad něčím jiným, než nad svýma prdama, jak mu hodí v konečníku a simulují graviditu.          

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 29.10.07 19:45

Já s tebou naprosto souhlasím, taky v toém mám zmatky kdo komu co napsal a kdo na co reaguje, pak něco přeskočím a vracím se k tomu zase až to není aktuální.
Zařekla jsem se, že NEBUDU počítat kdy mám mít MS. Že se prostě přinutím myslet na něco jiného a kdykoli začnu myslet na něco s těhotenství spojeného, přinutím se myslet na něco jiného. První týden to šlo samo. Pak se začalo mluvit o inseminaci, tak to už bylo horší a od pátku jsem myslela jen na jediné - že na to nesmím myslet :-)) Dnes jsem nevydržela a vypočítala si to. A teď mě to štve. Ale vím, že bych to stejně nevydržela.
tak mě ještě napadlo k té tvé nevolnosti, mě teď o víkendu taky něco pěkně prohnalo. Myslela jsem si, že je to tím kontryhelovým čajem, nějaká snažilka mi to doporučila tak jsem v sobotu zkusila první a pak toho asi 5× za den litovala :-)) Tak mě napadlo jestli se okolím taky neprohnala nějaká střevní viróza…

 
martice
Ukecaná baba ;) 1605 příspěvků 29.10.07 23:15

Ahojky Flipino,
díky za info. Mám úplně stejný pocity jako ty. Docela mě tvoje vyprávění uklidnilo. Je to neuvěřitelný, jak máme všechny snažilky podobné smýšlení a úplně stejné příběhy. Někdy se vážně docela bavím.  Mě čeká první I.U.I. nejspíš v neděli, v pátek jdu na ultrazvuk a pak se uvidí jestli to bude v poho, tak hned za dva dny jdeme na to. :-) Držím pěsti, určitě to vyjde!!!

 
NiKina
Závislačka 3940 příspěvků 30.10.07 07:27

martice - vítám tě tu a společnými silami ti posíláme hodně štěstíčka, ať to vyjde, a klidně zavítej častěji, jsme tu všechny čekatelky na těhotenství a navíc cvoci!!!!
Filipi - s tou závistí to máme stejně, je to prostě něco rozporuplnýho, vím, že se to nemá a je to hnusný, ale prostě si z toho svého zoufalství nemůže člověk pomoct. ALe já věřím, že všechny co tu jsme to tentokrát dotáhneme do zdárného konce…
PUdi - haha, ty prdy mě hodně rozesmály a sakra máš pravdu. Říkám si, jejda, to mě krásně píchá roztahující se děloha a za chvíli prásk ho - jejda, ono prd! No tohle lze napsat snad jen tady, v deníčku alá snažilkovský cvokhauz!!! :-DDD A s tou nevolností, no nazdar, to je taky gól, prdlajz těhu, ale epidemie…
A co já? HOlky, já se třesu, normálně třesu… Dnešní ráno šoking - už jsem si připravovala tampóny, ale BT byla 37,2 (ovšem to mě šoklo, ale říkala jsem si, že  třeba je to tím, že jsem předtím spala jen hodinu, předtím jsem asi hodinu uspávala pohádkama našeho mrňouska, ale nijak jsem se nehýbala, jen jsem se k němu překulila) a tak jsem změřila znovu a zas 37,2. Tak jsem udělala zas Mammatest, nic na něm. Ale za nevím jestli půl či hodina, až to prostě zaschlo, viditelný náznak druhé čárky!!! Mammatesty mi nikdy nestínovaly a všechny absolutně negativní testy vypadají úúplně jinak… Úplně mě polilo horko, když už jsem vzdávala naději, klesla opět na dno a fakt už po roce neměla chuť zkoušet 10 či kolikátý pokus, že by…??? Páni, jsem úplně rozhozená… Jsem zvědavá na zítřek, luteální fázi mám 12,13 dní, a dnes jsem 12DPO, takže ještě se úplně neraduju…ale víte jak, kecám - raduju!!!! Alespoň tajně…
O to víc vám teď holčinky držím palečky!!
NiKI úplně roztřesená  

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 30.10.07 10:43

Mrcho, jestli jsi těhotná, tak tě zabiju :-)))
Ne vážně, to je fakt nadějné, super, drž se. Tak žádný kafe. Piš pocity. Čím se to lišilo od obvyklého cyklu? Co prsa, kdy tě obvykle přestávají bolest, až po MS, nebo před.
Kruciš, mě z toho začlo taky bolet břicho :-)  

Pudla ze cvokhauzí podpůrné skupinky.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 30.10.07 10:49

Já si to nemusímk počítat, já si to prostě pamatuju a furt o tomk mám přehled, kdy to bylo naposled a každý den prostě vím, kolikádý den cyklu mám a nemůžu s tím vůbec nic dělat.
O kontryhelu jsem též slyšela, takže proti zácpě dobrý? Já spíš trpím na ty průjmy. Teď jedu v pyridoxinu a začala jsem Mojžíšovou podle návodu z internetu, pěkná otrava, jsem zvědavá, kdy to začnu flákat a kdy se na to vykašlu. . No neni to sranda, jsme na to stejně jako ty z klubu hubnoucích, co pijou jablečný ocet a jedí drahý tablety a je jim to taky naprd. Akorát že zhubnout je otázka vůle, počít spíš naopak, jakl bych tak řekla.

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 30.10.07 10:58

Filipi já chodím do Fertimedu jako ty.

 
KatkaM
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 30.10.07 11:18

NiKi, tak to je jasné! Tá teplota je fakt vysoká a náznak čiarky, no… radšej nič nehovorím, ale potichu sa s tebou teším :))) Cvokovanie evidentne pomáha :)
Pudli, ako sa volá tá stránka s metódou Mojžišovej? Ja som už dávnejšie niečo o tejto metóde hľadala, ale nič som nenašla. 
Filipi, dík, takto tá laparo neznie až tak hrozivo, ale aj tak, brrr, dúfam, že sa to podarí aj bez nej.

 
NiKina
Závislačka 3940 příspěvků 30.10.07 11:35

Katko, uvidíš, že se podaří, strašák laparky velmi často zaviní těhotenství, jakože se tělo lekne a radši seká dobrotu :-)
Filipi, jak je při dnešku? TO čekání máš teda šííílený…  

Pudli- břïcho mě bolelo jinak, víc píchavě a v tříslech, při vstávání, námaze a zvedání mláděte při prudkým otočení. Před MS to bolí víc do hloubky vždycky si říkám, že úplně cítím tu odlepující se sliznici před MS… A ty prsa? Přidalo se k citlivým bradavkám bolest jako celek, jako namožená tkáň…
Uf, jsem napnutá jak struna…
 NiKi

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 30.10.07 13:55

Mě takhle vždycky bolí celá prsa, ale jen asi 3-4 dny, cca 7-10 den po ovu, pak to přestane. Jak já ti závidím. Vydržet! Zkus se trochu dehydratovat, abys měla na test žlutou koncentrovanou moč. Nebo si ho udělej ráno.

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 30.10.07 14:09

A jsi s Fertimedem spokojená? Já zatím hodně.

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 30.10.07 14:19

Martici vítám mezi náma a přeju ať k inseminaci dojde a ať se to povede. Já jdu na ultrazvuk taky v pátek, kam do centra chodíš?
Holky, já mám dneska taky nějaký divný pocity. Včera k večeru mě několikrát po sobě tak divně pichlo v podbříšku jako by u vaječníku, ale pak celou noc nic. A ráno mě nějak divně bolelo břicho… No jo, tak moc si přeju aby folikul praskl, až si to možná vsugerovávám… Ale třeba fakt praskl…kéž by :-))
Mně vyšly těhotenské testy taky slaboučce pozitivní, i slabá je pozitivní, u mně to ale bylo falešné. Pokud ale nebereš hormony (pregnyl a spol) tak by to zkreslovat nemělo. Takže to vypadá nadějně.
Holky, zlanařily jste mě. Bazální teplotu si teda taky začnu měřit. Moc zkušeností s tím ale nemám, to se musí měřit vždycky v tu samou dobu? A když je teplota před MS větší, znamená to že jsem těhotná?

 
NiKina
Závislačka 3940 příspěvků 30.10.07 14:40

Fili, v tu samou dobu +- půl hodiny. Ovu je propastný pokles, pak vzestup a po uhnízdění se může projevit ještě další vzestup, ale nemusí, momentálně ho tam moc nevidím…prostě pokud ty vyšší teploty trvají 16-18 dní, pak by tomělo být těhu…
 NiKi

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 30.10.07 19:59

Díky za radu, s tou bazální teplotou jsem tomu nikdy moc nerozuměla a dlouho jsem jí ani moc nevěřila. Ale, čoveče, asi to zkusím…

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 30.10.07 21:04

Katce:  

Mojžíšovou jsem našla na stránkách www.cakry.cz, vlevo v liste je odkaz na cviceni podle mojzisove (sorry, nejde mi sem dat nic vlozit, dala bych kompletni link, ale musis se proklikat). Ty stranky jsou nějaké obskurní, ale snad to nevadí. Jiné jsem nenašla.    

Filipi:  

Na propastný pokles před ovu bych nečekala, někdo nemá žádný, stejně jako při nidaci. První polovinu cyklu teploty nízké, 24 po ovu vzestup o cca 0,5 stupně, po nidaci může ještě stoupnout, neměla by klesat.
Měřt ráno hned po probuzení nejlíp ještě v posteli, nejlíp v puse (či ve vagině či konečníku, ale proč takové chuťovky), každopádně předtím než se napiješ, promluvíš. Mezi dny může teplota kolísat třeba o 0,3 stupně, výkyvy  může způsobit změna rytmu spánku, alkohol, zima v místnosti kde spíš, nemoc… křivku je třeba hodnotit komplexně a na jednotlivé výkyvy nedbat. Během dne teplota stoupá cca 0,1°stupně za hodinu, maxima dosahuje kolem 18:00.
Mě se osvědčil digi teploměr s pamětí, změřím se a ještě si 5 minut přispím, na výsledek se koukám až později, tím odbourám stres z toho, že teplota je jiná, než bych si představovala a neměřím se znovu a znovu.
Našla jsem  hezkou stránku o měření bazálních teplot, je tam popisovaný případ, že teplota koncem cyklu klesala, pak zase začala stoupat a bylo to těhu - tím se vždy utěšuju před MS :-) www.merenibt.xf.cz      

 
martice
Ukecaná baba ;) 1605 příspěvků 30.10.07 22:33

Díky moc holky za přivítání.
Filipi: Já chodím do Pronatalu v Praze. Taky jsem si říkala, že bychom se někde mohly potkat, ale do Olomouce je to přece jen z ruky :-). Tak jak se dnes cítíš -  těhotně??? :-)  

 
NiKina
Závislačka 3940 příspěvků 31.10.07 06:21

jo jo, tyhle posledně uvedené stránky jsou geniální :-) doporučuju…  

A o Mojžíšový jsem četla, že je lépe zajít si na rehabku, kde tě to naučí. Podle knížky nevychytáš drobnosti a pak je cvičení neúčinné, je prostě lépe, když tě to někdo osobně naučí.
Tak dnes BT 37,1 a čárečka zas o maličkatý kousíček víc vidět, ale čekala jsem něco víc :-(…tak zas zítra… Ovšem bolavý a napjatý břicho je čím dál víc a to samé i prsa, skoro na nich nemůžu v noci ležet…
 NiKi

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 31.10.07 09:45

Ahoj Filipi, já zatím jsem spokojená, už ty návštěvy začínám kombinovat i s pobočkou v Ostravě, tam to mám blíž a tam jsem spokojená ještě víc…no ale úplně nejvíc spokojená budu až se to povede :o)))))

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 31.10.07 09:48

Já bych to brala za skoro jistý, buď v pohodě. Kdybys nebyla, už by ti BT poklesala. Nebo jsi někdy dostala MS z při vysoké teplotě? Já mám na začátku MS vždy cca 36,5.

 
NiKina
Závislačka 3940 příspěvků 31.10.07 12:17

snad to tak bude, díky za podporu, copak dnes dělá Filipi?
 N.

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 31.10.07 19:25

Jo jo, to asi my všechny tady :-)) Nevěděla jsem že má pobočku v Ostravě, i když mi bylo divný že mají vyvěšený seznam doktorů, o kterých jsem vůbec neslyšela. Dej pak vědět jak ti to dopadlo .

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 31.10.07 19:44

PUDLI: Děkuju za užitečné rady, dneska jsem na stránku neměla čas mrknout, tak se na to juknu zítra. Mám to celý nějaký divný. Tu bazální teplotu jsem si měřila ve čtvrtek, v pátek, v sobotu, neděli a dneska. Vlastně ve dnech, kdy mi pořád slibovali ovulaci. Ve čtvrtek jsem měla 36,9, v pátek 36,2, v sobotu 36,8, v neděli 36,9 a dneska 36,9. Tak z toho nejsem moc moudrá. Doktor původně říkal že ovu bude v pátek. Nebyla. Říkal teda že bude v sobotu, proto jsem v neděli šla na druhý IUI. V sobotu ale ovu nebyla a nebyla ani v neděli. Tak teda fakt nevím. Tu teplotu si měřím dole a většinout tak o tříčtvrtě na sedm, než vstávám z postele, předtím než jdu na záchod nebo jím a piju. Digi teploměr jsme si taky koupila, ale je to na prd, asi je to nějaký špatný kus, měřila jsem si s ním teplotku 2×. Poprve mi ukázal 35,9. To mi bylo divný, že bych měla tak málo… Tak jsem si po 5 min zkoušela znovu a najednou 36,6. Tak jsem ho zase schovala do šuplíčku a začala používat svůj starý klasický. Většinou měřím na vteřinu přesně 5 min :-))
Tak mě napadlo, ty by jsi už taky měla mít ovulaci, že jo?  

NIKI: Hele, tak to vypadá že jsi asi určitě těhulka! Kolikátý den máš zpoždění? To už bude aspoň tři, že jo????!!!! Tak teď nevím jestli ti to přeju nebo se užírám závistí … :-)) Ještě si to rozmyslím :-)) Tak mě napadlo že by bylo super kdybysme tenhle cyklus otěhotněly všechny. To by byla fakt bomba :-)) Ale myslím že ty jsi jasná. I slabá čárka je pozitivní. Tak to aspoň stojí v návodu.
Souhlasím s tebou s tou mojžíšovou. Kámoška na to chodila hrozně dlouho, když cvičíš jen tak tak je ti to na prd, ta „instruktorka či cvičitelka“ tě prý nějak nahřívá, protahuje a napíná spodek a bez toho to nemá žádný efekt. Taky jsem kdysi zvažovala že bych tam začala chodit, ale pak jsem to nějak zavrhla, nemohla jsem najít nikoho od nás kdo by tam chtěl chodit se mnou. A jelikož jsem na pohyb totální dřevo, určitě bych toho půlku nepochopila a potřebovala bych doučit :-))  

Jinak, děvčata, dneska mi psala ta moje kamarádka, o které jsem tu už kdysi psala, že mimčo je na světě. Je to holčička, porod byl prý hrůza a kámoška se strašně nudila a škemrala ať se za ní zastavím. Celý dopoledne jsem tu informaci skousávala, užírala se závistí. Věděla jsem že jednou porodí, ale stejně jako když rodila sestřenka mi to prostě dělalo zle. ONA už to má za sebou celý. JÁ zatím nejsem ani těhotná. Brrr, jsem asi hnusná, samozřejmě jsem jí přála zdravý a hezký dítě, ale přesto jí tak nějak závidím. Odpoledne jsme se tam byla podívat a klepala se pak ještě dvě hodiny u našich. A zase jsem začala šílet že musím otěhotnět rychle a honem a jak mi utíká čas, proč to jiným jde a mně ne… Prostě klasika, depka jak hrom.
Ještě mám jeden malý dotázek… Dneska jsem zjistila, že od předvčerejška večer jsem přibrala tři kila. Tohle se mi fakt nikdy nestalo, věsšinou mi to kolísalo okolo toho kila, ale tolik… Nemůže to mít nějaký význam? Nemůžu říct že bych víc jedla, právě naopak, od soboty mám nějaký střevní problémy a víc dostávám ze sebe než do sebe :-))

 
KatkaM
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 01.11.07 08:57

Ahojte dievčatá,
Pudli ďakujem za stránku, našla som to, asi to skúsim. Ak to nepomôže, aspoň to neublíži. A trochu pohybu nie je naškodu, aj keď ako sa poznám, tak raz si zacvičím a už sa mi nebude chcieť :)))
Niki tak ako?Taká som zvedavá!
Filipi no neviem, nechcem zavádzať, ale tri kilá za tak krátku dobu určite nie sú tuk, logicky sa mi zdá, že by to malo byť, že tvoj organizmus zadržiava tekutiny. Neviem, či sa po IUI užívajú nejaké hormóny, mohlo by to byť z nich, alebo druhá možnosť… :)))) Ale netreba predbiehať.
Chcela by som sa vás niečo spýtať, keďže už tu máme toľko informácií, mám pocit, že sa tu dozviem viac ako u doktora :). Neviete, čo znamená vysoký progesterón v luteálnej fáze? Pozerala som si totiž tie moje výsledky z endokrinológie, doktor čosi vravel, že mám vysoký progesterón, ale nič viac a ja som sa nespýtala. Keď som bola pred asi rokom a pol na kontrole, tak som tam bola 17DC a preogesterón bol 15. Normálne hodnoty v lut. fáze sú 4-50. Vtedy mi napísal do papierov, že mám normálnu luteálnu fázu. Vtedy ale som ešte neriešila to, že netehotniem, takže nejaké hodnoty hormónov ma nezaujímali. No a teraz to bolo 62 v 22DC! Neviete, čo to môže byť? Normálne začínam stresovať, či nemám nejakú cystu alebo čo. Ešte to by mi tak chýbalo. Ja inak v nedeľu čakám červenú mrchu, začínam mať obvyklé príznaky, tak zase bude pár dní blbých.
Majte sa pekne!  

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 01.11.07 09:37

Filipi ty teploty vypadají jako postovulační, je divné, že jsi ovu neměla, možná ti praskl jiný folikul, který na UZ nebyl vidět, třeba už se ti někde rýhuje blastocysta, buď v naději. A ty tam ten folikul pořád máš? A dělaj ti dál inseminace? Nebo co s tebou zamýšlejí?
Tvůj digi teplměr je fakt nějakej šiši, nedochází mi baterie? Prý se má koupit v lékárně s dvěmi desetinnými místy. Já mám s jedním, ale ukazuje cekem smysluplnné údaje.     Nikinu zabijeme společně, poté co jí upřímě pogratulujeme :-)     Já bych měla mít ovu teď o víkendu, jak jsem psala, jedem k manžílovejm rodičům pracovat, takže manža bude večer znavený jak kůň + nedostatek soukromí, nevím nevím.
K té závisti, moje sestra porodí příští týden.
Ty 3 kila je určitě voda.    

Katka: To snad není tak moc zvýšené, nějak nadstandardně ti pracuje žluté tělísko.  S tímhle progesteronem bys neměla MS dostat, ani kdybys těhotná nebyla. Při těhotenství přece vzniká corpus luteum gravidarum, které je větší než normální a pracuje víc než norm. Vzniká, když na něj působí HCG, vylučuje progesteron, který udržuje děložní sliznici. Tedy doporučení - udělej si test (a pak tě hodíme s Nikinou do masového hrobu) :-))    

Děvčata, ozvu se zase až v pondělí, pilně pište všechny pocity a nové dojmy.
Pudlice      

 
NiKina
Závislačka 3940 příspěvků 01.11.07 11:42

zdarec holky,
vypadá to, že jsem adeptka do masového hrobu :-), protože čára je zaso trochu silnější. A zkusila jsem  i Clear Blue, hříšně drahej test, prý supr drupr, povídal lékarník, od 5. dne od  ovulace, blá blá… Jenže tam je čárka slaboulinkatá a na Gravitestu, miniaturním proužečku je čárka načervenalá, prostě skoro dokonalá. Fakt tomu nerozumím, jo a zpoždění mám cca 1-2 dny, u sebe už mám po 3 pokusech vypozorováno, že14DPO tam prostě buď čárka je, nebo je už rozběhlá  MS…
Filipi, ty teploty opravdu vypadají jako poovulační, ale bereš určo nějaký léky, že? MOhou teplotu zkreslovat…zkus pročíst ty stránky, myslím, že tam o tom něco bylo. Uf uf, už jsi v polovině čekání, teda skoro, viď? Tak se koukej snažit, ať v tom hrobě ležíme obě nebo ještě lépe i s Pudlinou.  

ad Mojžíšová, myslím, že na efekt kvůli bolavým zádům pomůže  i amatérské cvičení, ale kvůli plodnosti je asi lepší instruktorka, tam asi i drobná chyba je zá:,–(ní.  

Holky, děkuju za podporu, Katko, tobě taky držím palečky a jdu využít ten vzácný čas, kdy mládě spí pracovně. Týden jsem to zanedbávala, protože jsem řešila čárky :-DDD kéž by tomu tak bylo i u vás… Ale nebojte, budu vás pilně sledovat, jste moje lahůdka a slabůstka…
NiKi  

 
KatkaM
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 01.11.07 12:49

Zase píšem ja. Pudli ja by som tak chcela bť v tom masovom hrobe, aj by som ho pomáhala kopať, aby sme sa tam všetky zmestili. Ale bohužiaľ mne spolu s inými hormónmi doktor vyšetril aj HCG a bolo 0,001, čo je tak negatívne, ako len môže byť :(. Ja pred MS tak 3 dni špiním, takže furt chodím na WC a sledujem to, dnes-zajtra by to malo prísť.
Píšete dosť o BT, no ja neviem, podľa mňa je to veľmi nepresné, lebo teplotu ovplyvňuje dajme tomu aj to, či mal človek zlý deň, vyčerpanie, alebo aj keď sa mu sníva dajaký divný sen. Aspoň tak som to počula. Takže neviem. Ja čo som si merala BT, tak to boli tak divné hodnoty, že som to radšej nechala tak.
Filipina, ako?
NiKiNa, ty už si jasná ako hviezda na nebi :).Viem, že niekomu vyjdú pozitívne napr. až 2 týždne od vynechania MS a tá slabšia čiaročka opakovane nie je určite náhoda. Tak dávaj na seba pozor :)
Mne Pudloslava dala chrobáka do hlavy, ale keďže ma nebolia prsia, len brucho ako vždy 4 dni pred MS a HCG z krvi bolo negatívne, moc šancí tomu nedávam. Ozaj a ja magorím s tým, že si sledujem cervikálny hlien, no a ten je úplne vodový ako pred MS. Tak ahoj

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 01.11.07 17:05

Ahoj holky, jak už jsem psala, vykašlete se na ty BT…hlavně u tebe Filipi to bude teďka zkreslený, určitě bereš utrogestan a ten má tendenci zvyšovat BT, tak si jí neměř, protože jí teďka budeš mít nad 37st. každé ráno. Beru ho také a není to prvně, mám to už odzkoušené a i když jsem dle UTZ opravdu ovulovala (dokonce se 3 krásnými folíky), tak jsem žádnou „tabulkovo-ovulační“ BT neměla, prostě to šidí!!
Niki tobě přeji moc a moc štěstíčka k // na testu, pokud jsi neměla píchnutý žádný pregnyl (což asi ne podle toho, co jsi psala), tak bych jásala a jásala a jásala :o))) Tak hooooodně štěstíčka :o)))
pa holky

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »