Psychika snažilky: 14. část - Jak jsem nakonec dopadla

Snažení

Ahoj holky, tak přispívám novým deníčkem. Dlouho jsem nevěděla o čem psát, pořád jsem jen čekala, čekala, čekala a pozorovala se. Počítala jsem kolik dní mám po IUI, dokonce jsem se přinutila měřit si i bazální teploty, přestože jsem se kdysi zařekla že už nikdy ne. Tento měsíc byl úplně jiný oproti těm předchozím. Prsa mě nebolela vůbec, ani žádná citlivost, přestože až dosud jsem je měla už od 20 dne až do MS hodně citlivé. Snažila jsem se tentokrát nebláznit a pokoušela se při domácí konverzaci vymýšlet i jiná témata než: Kdybych byla těhotná, tak...

Uvědomila jsem si, že už manželovi musím lézt na nervy. Všechno se točilo jen kolem mého domnělého těhotenství, odmítala jsem s ním navštěvovat saunu, kam jsme dřív pravidelně chodívali, sobecky jsem mu zakazovala pít kofolu, protože tu á stejně nemůžu, trápila jsem ho spoustou knížek z knihovny (samozřejmě o početí a těhotenství), které uz nás pravidelně rozečtené ležely na stole, táhla jsem ho do postele se slovy: Miláčku, pojď, musíme, mám teď asi ovulaci…

Tento měsíc jsem si tohle zatrhla. Kvůli němu, ale taky kvůli sobě samotné. Dlouhou dobu jsem si odmítala spočítat kolikátý den cyklu mám, to abych zbytečně nemagořila. Přinutila jsem se uvolnit a o svém cyklu jsem se před manželem vůbec nezmiňovala. Když mi dktor sdělil, že folikul konečně prasknul, mlčela jsem a manžela dostala do postýlky aniž by věděl, že to dělá účelově. Do sauny jsme vyrazili hned 2× a i když jsem nebyla přesvědčená o tom, že dělám dobře, rozhodla jsem se prostě vypustit a náš volný čas neobětovat jen myšlenkám na otěhotnění a těhotenství, ale taky si trošku užít.

Je pravda, že jsem měla docela frmol a nestíhala se pořádně ani najíst. Samozřejmě se stávalo, že jsem milionkrát za den přemýšlela o miminku, ale možná jsem svou posedlost nedávala tak moc najevo ven. Manžel byl teď víc v klidu (tak si říkám, to určitě pomůže i „hajzlíkům“ :-)) )

Přestože jsem se snažila upínat k výsledku o něco méně, neubránila jsem se sebepozorování. Prsa - nic. Nevolnosti - snad ano, ale ty já mám pořád. Pachy - na ty jsem úúúúplnězapomněla :-)) Jen mě zarazilo, že mě zničehonic začal bolet zadek na bocích - to bylo něco, co jsem ještě v životě nezažila. Z cvičení to být nemohlo, protože necvičím. Na kole jsem nejezdila, neutíkala jsem ani nebyla v posilovně. Tak mě samozřejmě napadlo, že by to mohlo být hlásící se těhotenství :-)) Prostě blázen.

Přišel 27 den cyklu. Břicho ani prsa mě nebolely, žádné menstruační příznaky, jaké obvykle tak čtyři dny před MS mívám. Byla jsem docela v naději. Jenže čera, 28 den cyklu, jsem to dostala. Naštěstí v době, kdy jsem byla doma sama, takže jsem se mohla smutně sesunout do křesla, vytáhnout čokoládovou kolekci, kterou manžel dostal v práci od odborů a kterou jsem schovala na stromeček, a v klidu ji sežrat. Bylo mi to hrozně líto. Vůbec jsem MS nečekala, přišla jako blesk z čistého nebe. Osud ke mně byl ale tentokrát milý, nenechal mě trápit dlouho. Minulý měsíc si se mnou zahrál. Dvě čárky na testíku, několik dnů vynechání. Teď mi podal svou omluvu, dostala jsem to hned první den, co jsem měla a kupodivu jsem neměla ani žádné bolesti. Odmalička jsem si při bolestivých měsíčkách brávala ibuprofen, bez toho to prostě nešlo. V květnu jsem si zakázala i ten (zbytečné léky) a trápila se v křečích. Ty naštěstí trvaly jen jeden jediný den.

A teď nic. Mám už vlastně 2 den cyklu (:-)) ) a bolesti žádné. Tak si říkám, snadu mně došlo k nějaké hormonální změně a třeba teď už i otěhotním :-))

Každopádně, do masového hrobu s váma zatím ještě nejdu, takže, holky (hlavně ty, Pudli :-)) ) klidně si se mnou ještě můžete psát :-))

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 2 inzeráty 10.11.07 13:33

Ahoj Filipi, nebudeme zoufat, jsem na tom obdobně, taky mi teďka nevyšlo 2.IUI, ale co…někdy se to podaří, tak hlavu vzhůru :o))) bohužel, je nás víc!!! papa villa

 
martice
Ukecaná baba ;) 1605 příspěvků 11.11.07 10:10

Jéje nesmutni. Bude líp. Já jsem v pátek vezla svoji nejlepší kamarádku po transferu (provedeno ICSI) domů (její manžel ji z vážných důvodů nemohl odvézt) a musím říct, že jmse se obě tak dlouho nepobavily. Dělaly jsme si z toho neuvěřitelnou legraci a celou cestu autem jsme se pozorovaly a vymýšleli všechny možné příznaky těhotenství. A pak jsem si řekly, že konec debat a začaly jsem drbat naše chlapy a vůbec se bavit o takových holčičích věcech, protože nám to došlo. … vůbec to není v našich silách cokoliv ovlivnit a natož si to nějak přivolat …
Takže snažilky vzhůru do toho a nenáviděnou větu „NEMYSLI NA TO“ si alespoň jednou denně zopakovat. :-)  

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 11.11.07 19:20

Tak co, děvčata, co je nového u vás?  

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 11.11.07 19:49

Ahoj Filipinko, tak nakukuju a koukám, že máš pšatné zprávy. Ale líbí se mi tvůj přístup a myslím,ž e další IUI bud to pravé :-) Držím palečky
Maru (zebřičkový deníček)  

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32311 příspěvků 12.11.07 11:44

Předem chci politovat Filipi, ikdyž jsem samozřejmě ráda, že v deníčku neosiřím. Mě zas taky prsa vůbec nebolí a teplota klesla (zatím 36,8 - ještě to může být jen výkyv), tuším nejhorší. Ikdyž já samozřejmě jsem ten případ, kdy teplota zase stoupne a těhu to bude - teda, dokážu si sice dělat srandu ale veselá nejsem.  

Dneska jsem docílila náznaku druhé čárky metodou, která se nápadně blíží tomu, když by se tam čárka domalovala fixkou.
Popořádku, test jsem si dělala, prtoože jdu dneska na tu gyndu, tak co kdyby náhodou. Jsem 22 DC.
Nepoužívám skleničku, jak jsem psala dřív, čůrám rovnou na test. Dneska jsem ho počůrala celý - omylem tedy - i tu část, která se namášet nemá, Uděklala se tam kapička, kterou jsem musela oklepnou. Ten test je ve výsledkové zoně zvrchu takový poigelitovaný, takže tam se to nevsákne, ale po stranách už igelit není, tam se děly divy. Tak se asi stalo, že čát antigenu z kontrolního vzorku asi stekla k testovacímu, takže se na krajíčkách testu uděly náznaky druhé čárky. V tomtéž místě zase na kontrolním proužku barva chyběla. Později se to rozptýlilo do takovéhé neviditelného náznaku druhé čárky.    Nemyslím si ani náhodou, že by to byla pozitivita. Je to falešný náznak pozitivity, ale alepoň jsem viděla, jak vypadá naznačeně pozitivní těhotenský test. Myslím si, že podobně vznikají takové ty náznaky druhé čárky po několika hodinách - prostě to tam zateče antigen z kontrolní čárky.  

Teda ale proč si dělám testy, když nevěžím ani pozitivnímu ani negativnímu?
No doufám, že si jednou udělám test, budou tam // a bude to pravda.
Odpolko jdu na tu gyndu, ozvu se.  

Mimochodem v den předpokládané implantace jsem měla divnou bodavou bolest v podbřišku - později se ukázalo, že mě vlastě bolí záda.  

Filipi další metoda, jak si dělat psycho, je porovnávat, čím se od sebe liší jednotlivé cykly, že?  

Pudlice.  

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 12.11.07 13:55

villa: To mě mrzí, ale aspoň v tom nejsem sama. Příští pokus bude určitě lepší, teď jsme si to pořádně okoukaly a tak vzhůru do třetího pokusu. Trojka je lichá, třeba přinese štěstí :-)) I když mně štěstí spíš přináší číslo sudé.  

Martice: To je na tom právě to nejhorší, že to ovlivnit nemůžeme. I když zčásti určitě ano, můžeme si vypozorovat třeba ovulaci. Ale nakonec to bude stejně na osudu, jak si s náma pohraje, kolik let nás nechá čekat a potrápit. Věřím tomu, že pak si miminka budeme vážit určitě víc než ty, které ho mají okamžitě. Neříkám že ho budeme mít víc rády, ale že si jej budeme víc vážit. A určitě si užijeme líp i to těhotenství. Kamarádce přeju ať se IVF vydaří, moje známá otěhotněla až na 5 pokus.  

Maru: Děkuju moc za povzbuzení, hold uvidíme jak to půjde dál. I tobě přeju aby další IVF bylo úspěšnější, občas k tobě do deníčku zabrousím a přečtu si rady nebo zkušenosti.  

Pudlik: Hele, nejseš ty moje dvojče? To s tím testem moc dobře znám, já kdysi dokonce nehtem tlačila nebo jsem s testíkem mydlila nahoru dolů a doufala že tam ta čárka přece jen naskočí. Ale myslím, že je blbost dělat si test 22 den, protože to je ještě fakt brzo. I když zrovna já jsem ta pravá, která může v něčem radit, byly doby kdy jsem spotřebovala měsíčně i deset testů. Od dvacátého dne každý den jeden. Jak píšeš o těch bolestech, to vůbec nemusely být záda, ale to mohl praskat folikul. Já to taky mívám, takové „divné“ bolesti, jakoby střílely z břicha do zadku a do zad a pak mě nějakou dobu bolí prodbříšek. Tak je možné že jsi měla hezkou ovulaci a teď jsi těhula. Ale, varuju tě, jestli jsi těhotná, tak… :-)) 

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32311 příspěvků 13.11.07 08:22

Tak jsem byla včera na gynekologii, domluvily jsme se, že mi udělá nějaký odběr. Nejdřív dělá odběr kolem ovu a další dodělává, až když je tam nějaký diskrepance hladin. Taky řekla, že by měl manža jít na vyšetření spermoušů. Doma jsem to nastínila  a… no mohlo to dopadnout i hůř. Jevil značné nenadšení, říkal, že je ještě hrozně brzo, on že nervozní není, že jenom já… ale dotlačitelný asi nakonec bude. Musím se teda porozhlédnout kde to dělají. gynekoložka doporučila obrátit se na kachlíkárnu  - polikliniku na Karlově nám.  

Jinak teplota začíná klesat, deprese začínají stoupat. Nepociťuji vůbec nic, ani ty blbá prsa.  

Filipi já měla předchozí cyklus přesně jak ty, bez bolesti prsou a 28.DC se večer potichu a nenápadně dostavily mencky (obvykle dostanu mencky dopoledne). Tento cyklus mě taky kozy nebolí a mám dojem, že to není dobré znamení.
Příští cyklus přestanu brát ten pyridoxin a udělám si ovulační test.  

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32311 příspěvků 14.11.07 09:12

Padá na mě zase deprese, protoze rudá mrcha se neodvratně blíží a známky těhotenství nikde. Prsa mě nebolela vůbec, ale do včerejška byla alespoň taková napjatá, dneska už jsou zase měkká. Jediné, co se zatím drží je teplota 36,9°C, ale analýzou starších křivek jsem zjistila, že 25 DC jsem takovou teplotu 3× už měla.
3-4 dny před MS se mi někdy objeví tupá bolest podbřišku, tak čekám, jestli to dneska přijde jako znak neodvratného konce nadějí. Vzrůstá pocit mrzutosti. Podle toho taky někdy poznám MS.  

Co myslíte, jde jednou použitý test (negativní) znovu použít? Na mě se totiž smál z koše ten nepovedený pondělní test, už suchý, tak jsem ho počůrala znova. Teoreticky, když bych byla v tom, tak by se tam mohla ta druhá čárka dokreslit, ne?

 
KatkaM
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 15.11.07 14:52

Ahojte dievčatá, po dlhšej prestávke som tu. Skúste teraz to čo ja, síce je to ďalšie psycho, ale čo už. Teda ide o to, čo som písala v minulom denníčku a síce, že žena má také isté príznaky ako jej matka, keď bola tehotná. Potvrdili mi to kamarátky. Moja mama mala len ranné nevoľnosti., vravela, že ani prsia ju neboleli, ani pachy, ani nič. Takže ja sa vďaka tomu vôbec nepozorujem, len ráno. Je to celkom fajn. Inak keď  tu píšete o bolesti prsníkov, mňa nikdy pred MS neboleli, fakt, nikdy, začali presne vtedy, keď som sa začala snažiť a zistila som, že zo začiatku bolia prsia. A odkedy viem, že maoju mamu neboleli, ani mňa už nebolia :))) sila, nie? no a ja mám tehotnú kolegyňu, tú neboleli prsia, an i brucho, ani nezvracala. Tehotenstvo zistila až tak, že nedostala MS a vraj keby jej nerástlo bruško- teraz je asi 31tt, tak ani nevie, že je tehotná.
Ozaj, čo sa trýka tých testov, ja som jeden rozložila, lebo sa mi zdalo, že druhá čiarka presvitá, bol to taký kazetový, takže kazetu som rozmontovala a ešte aj pásik som nejako rozložila :) Čo sa týka rátania, tak ja som vyrátala, aké by mohlo byť poradie tehotnenia: 1. miesto- Nikina, ale to už asi ani nie je tehotnenie, keď zrejme tehotná je
2.miesto- Pudloslava- tesne pred MS
3.miesto- asi ja,  som pred ovu
4.miesto- Filipi, Martice, Villa
Ak niektoré miesto nesedí, opravíme :))) no čo, keď už je všetko ohľadom cyklu porátané,

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32311 příspěvků 15.11.07 15:53

No jo, já se co nevidět zase posunu na poslední pozici :-) pořadí se asi nijak zá:,–(ně nezmění, pokud budeme mít cykly pravidlené, jen se budeme točit jako na kolotiči. Ta na prvním místě si bude vždy přát, aby to nedostala, ty poslední zase aby to dostala :-))))) takový je život.  

Katko s tou psychikou máš pravdu. Já si netroufám ptát se mámy, jaké měla pocity, protože myslím, že si to už nebude pamatovat a akorát do mě začne rejt. všechny těhotné, co znám, tak své pocity z doby „před vynecháním“ tak nějak vypouští a to co sdělují, jsou pocity z prvního trimestru. Já si myslím, že před vynechanou MS ti ani blbě nemůže bejt.
Ale s těmy nebolavými prsy jsi mě potěšila a dala mi naději.
To sledování pocitů spíš je pozorování známek blížící se MS a snahy přesvědčit sebe sama, že to MS není.  

Holky, já jsem měla službu, vůbec jsem se na dnešek nevyspala, ráno jsem se neměřila, tak jsem se natáhla doma a ve dvě odpolko, když jsem se probudila, jsem si změřila teplotu. 37,1°C -což je v podstatě špatná zpráva, protože když odečtu 0,1 °na každou hodinu, tak mi na 6:00 vychází  36,3°C. Tak málo bych asi neměla, ale těhotenské to teda fakt asi nebude. Uvidím zítra.
Jediná pozitivní věc na tom raním vyšilováním, když si ráno změřím teplotu, tak jsem z toho tak nervozní, že už se mi vůbec nechce spát a paradoxně se mi lépe vstává (což ovšem funguje jen v posledním týdnu cyklu).
Na teploměr se nekoukám dřív, než se obléknu a nasnídám (abych si zamezila opakované měření).  

Katko přeji ti veselou ovulaci - hele možná že by se pro nás snažilky měly vyrábět speciální blahopřejné pohlednice „Šťastnou ovulaci“.  

Mimochodem malá anketa - zastáváte názor  že nejlepší je tulení „každý den“ nebo „obden“. A děláte takové ty nesmysly jako prstíčková metoda, nohy nahoru a tak? Chodí te se po tulení sprchovat?  

Já se chodím sprchovat, v plodném období po delší pauze - ale vždy, protože ten sliz na sobě nemám ráda. Vždycky toho hrozně vyteče a nechci si zašpinit postel. Mě by vůbec zajímalo, jak se v praxi tulí jiní (ne tedy z nějakých perverzních choutek) ale čistě prakticky. My, kdybychom si pod sebe něco nedali, tak můžu měnit prostěradlo po každém sexíku.  

Holky, můžeme být rády, že máme manžely či partnery.  

 
martice
Ukecaná baba ;) 1605 příspěvků 15.11.07 21:14

Jéje to je pěkný, jak jsi to hezky naplánovala, takže holky snažte se ať se posuneme s Filipi a Villou na první místo a prosíííím žádné předbíhání. :-)
Já jsem dneska chodila kolem lékárny jak mlsný kocour a přesvědčovala jsem se, že si ten test nekoupím a nekoupím. No a?? NO nekoupila a vydržela, ale stálo mě to 1500,– za nové džíny jako malé bolestné. Možná jsem srab a bojím se negativního výsledku, a tak se ještě pár dní kochám představou, že bych mohla být těhu. :-( Musím vydržet do úterý a pak se testnu, teda pokud nepřijde ta rudá mrcha. Ještě že jedeme s manžou na romatický víkend do Slavonic. Moooc se těším.    

 
KatkaM
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 15.11.07 21:23

Pudloslava, to s tými blahoželaniami k ovulácii nie je zlý nápad, môžme si priať šťastnú a veselú ovuláciu a veľa úspechov pri lákaní partnera do postele :)))
Inak vidím, že podobne ako ja aj ty mávaš nočné, aj ty si ich plánuješ tak, aby sa nekryli s ovu? :))) Čo sa týka tej BT po nočnej- poobede myslím, že si písala? tam podľa mna žiadne odpočítanie vôbec nemá zmysel, to je tým, že to máš celé narušené nespaním v noci, nepresné. Čo sa týka tulenia, nemalo by sa po tom chodiť sprchovať, ale chvíľu ležať s nohami hore a dôležitá je údajne aj poloha. Pri normálnej polohe maternice je to misionár, pri „otočenej maternici“, myslím že tá normálna poloha je anteverzia a tá otočená retroverzia, tak pri tej druhej je to poloha odzadu, ktorá by mala pomôcť. Ale každopádne ja si myslím, že keď sa to má podariť, tak sa to podarí a keď nie, tak nepomôže ani stojka na hlave.
Ja keď nechcem, aby tí malí  smradíci zo mňa vytiekli, tak to iekedy robím tak, že keď idem do sprchy, tak stiahnem svaly, ako keď ti treba čúrať a musíš to zadržať, v takomto kŕči si rýchlo hodím sprchu a rýchlo bežím do postele. Len nemám ešte dotiahnutý ten detail, že  zo mňa všetko vytečie, akonáhle si ľahnem. to musím nejako vylepšiť :)))  

 
KatkaM
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 15.11.07 21:26

Jéžiši,  ty si vlastne teraz v čele :)))) prepáááááč!!! ale to je možno dobré znamenie. dobre že si si test nekúpila, džíny sú lepšie, držím paste!

 
martice
Ukecaná baba ;) 1605 příspěvků 15.11.07 22:00

Jen jsem si vzpomněla na jednu veselou historku se zvednutýma nohama. Po jednom našem snažení o mimi jsem v rámci zvýšení šancí (asi jako každá) opřela nohy o zeď a podložila pánev dvěma polštáři a odpočívala než se půjdu osprchovat. No asi mě to tuleníčko nějak zmohlo :-), že jsem s opřenýma nohama a podloženým zadkem usnula. Probudila jsem se za dvě hodiny s totálně odkrvenýma, a tím pádem dřevěnýma nohama. Když jsem chtěla vstát, tak mě nohy neudržely a já hodila tygra přes celou ložnici. No rána, jak když spadne pytel cementu. Při otázce na mého muže „Proč mě probůh nevzbudil“ odpověděl: „Já si myslel, že se ti tak lépe spí.“ No nepraštily byste ho??? :-)
Takže milé dámy pozor na úrazy. Snažení může být i riziková záležitost :-)

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32311 příspěvků 16.11.07 08:59

Děvčata 36,7 °C, deprese a chystání vložek a tampónů (naštěstí jsem koupila včera. Už asi začnu rovnou chodit s vložkou.
Holky, napište data předpokládané MS, ať si to pořadí upřesníme, Zvláště Filipi, Martice, Villa . Je to docela dobrý nápad, ten pořadníček, víme, koho máme kibicovat. U mě to bude v neděli 18.11.
Teď od vás očekávám sdělení, že to je vlastně docela vysoká teplota, he he.      

 
Ginna
Nováček 8 příspěvků 16.11.07 11:26

Ahoj holky, vubec se tedy nezname, ale musim rict, ze je s vama sranda. Jsem taky snazilka, zacali jsme s pritelem v srpnu a hned jsem otehotnela, bohuzel hned zase v sedmem tydnu potratila. Ted uz jsme se trochu vzpamatovali, tak zkousime znovu. Myslite, ze bych se k vam mohla pridat? Po tuleni praktikuju alespon hodinove lezeni, to by podle me tem „mrskam“ melo stacit :-).  Drzim vam vsem palecky. Ginna  

 
KatkaM
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 16.11.07 12:19

Ja ne-očakávam 5.12.
Martice, to je fakt dobré, keď som si predstavila, čo si musel pomyslieť tvoj mažel, keď ťa tak videl spokojne si odfukovať s nohami nad hlavou :))) . Tí chlapi z nás musia mať celkom dobrú srandu, si vezmi, že by to bolo opačne, že by dajme tomu chlap robil lastovičku pri pozeraní telky a argumentoval by tým, že to zlepšuje kvalitu spermií :)
Filipi, ty sa máš ako?  

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32311 příspěvků 16.11.07 16:07

1. Pudloslava 18.11
2. Martice 20.11
3. KatkaM 5.12
4.Filipi, Villa  - zatím nevíme
5. Pudloslava  16.12
atd..  

Ginna - vítej mezi námi, ale upozorňuji tě, že tady se schází ty šílené, co se pozorují jak blázni a dělají si 15 testů ještě před MS. Pod vedením Filipiny. Jsem svépomocná skupinka šílenkyň, co se rozzuří, když jim někdo poradí, ať na to tolik nemyslíme. My na to myslíme furt a nijak tomu nedokážeme zabránit.
Jestli chceš mezi normální, tak jdi do zebřičkového deníčku.
Napiš nám, kdy čekáš MS a klidně se rozepiš, jaké pocity máš během normálního cyklu, jestli cítíš ovulaci, jestli tě bolí prsa před MS, taky nám můžeš napsat, jestli to bylo nějak jiné, když jsi otěhotněla.
Je mi líto, že se ti těhu nevydařilo, ale alespoň se ti to podařilo napoprvé a tak víš, že to u tebe jde a zase to půjde.  Měříš teploty?    

Filipi tak si představ, že mě nakonec ta prsa trošku bolí. alespoň je to těsně před MS, jak to mají normální lidi, a ne týden předtím.        

 
KatkaM
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 16.11.07 17:37

Ginna, ahoj, je to určite hrozné prísť o mimi, ale neboj, bude dobre, určite sa to podarí
Pudloslava- aj Nikine klesla teplota nejako pred MS a vidíš, dve čiarky tam boli, takže by to nemuselo nič znamenať. A čo príznaky? okrem toho, že ťa začali bolieť prsia, je ešte niečo zvláštne?
Martice, ty ako?
Ja v nedeľu očakávam ovu, takže dnes hádam absťák a zajtra tulenie. Môj priateľ neznáša čokoľvek plánované, takže ho nesmiem zajtra uťahať nejakými výletmi alebo tak, aby nedajbože večer nezaspal od únavy.
Inak Pudli, to ti závidím, že  tvojho na spermiogram presvedčíš, môj priateľ mi povedal, že zbytočne hysterčím, že ešte je čas. Tak teraz neviem, či ísť do laparky, alebo naozaj ešte počkať.
Ahojte a dajte vedieť, čo nové

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 2 inzeráty 16.11.07 18:05

Ahoj holky, tak pokud si pamatuju dobře, tak my to máme s Filipi na stejno :o)))) 6.12. na Mikuláše.....prostě skvělá nadílka!!! :o)))) No lepší by bylo, kdybysme k tomu Mikuláši dostali něco jiného :o)))
Tak holky zdravím Vás a hlavu vzhůru, bohužel může být ještě hůř!

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32311 příspěvků 16.11.07 18:22

1. Pudloslava 18.11
2. Martice 20.11
3. KatkaM 5.12
4.Filipi, Villa  - 6.12
5. Pudloslava 16.12

 

Katka : není trochu šílené jít na laparku, když partner nemá udělaný spermiogram? To já tím právě argumentuji, že přece nepůjdu zbytečně na nějakou operaci, když je třeba chyba u něj.
Ale ještě na lámání chleba nedošlo, já mu zatím předestřela jen předběžně. Asi se tentokrát po MS rozbrečím a v pláči ho přesvědčím - on je to hodnej chlap. Jinak taky se chabě bránil, že je ještě čas a tak podobně. Já nevím, kde chlapi ten čas berou.        

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32311 příspěvků 17.11.07 08:10

Teplota ještě klesla, to jekonec veškerých nadějí, nepíšu se na konec seznamu jen proto, že nevím, jestli to dostanu dnes nebo zítra. Ale vložku si raději beru už teď.  

Shrnu své netěhotenské pocity.
1. bolest prsou, velmi mírná, spíš citlivost přišla 24. den cyklu
2. slabé pobolívání břicha cca od 23. DC, ale mě občas něco píchá pořád, jsou to různě větry a tak… bolest se mi nejdřív zdála píchavá a do třísel, co mi klesla teplota, tak spíš tupá a hluboká - no psychika. teď už bolí skoro menstruačně.
3. od 26. DC beďary
4. průjem 26. DC (mám obvykle kolem MS)
5. deprese nepochybně souvisí s poklesem teploty.  

V příštím cyklu mi gynekoložka kolem ovu udělá odběr krve a já si udělám ovu test (ale mám jen 3 papírky, musím to trefit). Uzavírám sázky, dostanu manžela na test spermoušů?

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32311 příspěvků 18.11.07 10:39

MS přišla včera, takže nové pořadí je:
1. Martice 20.11
2. KatkaM 5.12
3-4. Filipi, Villa  - 6.12
5. Pudloslava  15.12
Děvčata já vždy první den MS nesu statečně, jako bych tomu nemohla ještě uvěřit, druhý den to na mě dolehne. Mám deprese, pocit, že nikdy neotěhotním, že v tý blbý práci skejsnu nadosmrti.

 
KatkaM
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 18.11.07 16:27

Pudloslava, to ma mrzí, ver mi, že presne viem /a nielen ja/, ako ti je. Pri každej MS je mi nanič, dokonca mám depku z toho,. že mi začína ďalší cyklus a znova ma čaká to, čo už dobre poznám. Normálne ma to vyčerpáva. Ale ako skončí MS, pomaly ma to prejde. A tak každý mesiac. Mne teraz naposledy meškala 2 dni, no a to bolo asi ešte horšie. ˇˇCo už, všetky to nesieme zle, nech už sa navonok tvárime akokoľvek. Ale dobre je, že sa veci u teba hýbu- hormon. vyšetrenia, spermiogram… Budeš vedieť, na čom si., tak nech depka rýchlo prejde a ide sa ďalej! Čo sa mňa týka, ja predpokladám, že práve ovulujem, viem to len podľa toho, že mám bolesti na pravej strane. Ovuláciu niekedy cítim,niekedy nie. Minulý mesiac som necítila nič, myslela som, že mám anovulačný cyklus a podľa labákov som mala ukážkovú ovuláciu. A keď to mám takto napísané čierne na bielom, som trochu kľudnejšia.  Aspoň dačo.
Môjho priateľa na spermio nedostanem,  lebo jeho bývala priateľka s ním bola tehotná /šla na UPT/, no a ja mu proste nevysvetlím, že za 5 rokov, čo je odvtedy, sa mu mohol spermiogram zhoršiť /ak bola tehotná vôbec s ním/. Tým nemyslím, že chyba je na jeho strane, najskôr je chyba v mojej hlave, ale predsa, istota je istota. Takže mne priateľ povedal, že ak si chcem byť ja istá, že som v poriadku, mám ísť na laparku. No je to trochu divný názor, ale čo mám s ním robiť.  

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 2 inzeráty 18.11.07 18:53

Ahoj Káti,
tak to teda je divný názor od tvého přítele, tebe raději nechá jít pod kudlu, než aby odevzdal vzorek do zkumavky (a to si přitom ještě udělá dobře!?).....­..chlapi jsou někdy fakt strašně sobečtí!!!
Mám štěstí, můj manžel je opravdu úžasný člověk a všechno to podstupuje se mnou, a dokonce si z toho někdy děláme srandu, prostě se to snažíme brát s nadhledem, ale nejde to pořád…převážně jsem smutná a on pak nedělá nic jiného, než že mě utěšuje a povzbuzuje.
Káči s chlapem si ještě promluv, pokud chce miminko  a už se snažíte více než 1 rok, tak ho zkus donutit.....nedělá to pro sebe, ale dělá to pro vás oba, pro vaši společnou budoucnost.
Holky, zítra jdu na kontrolu (folikulometrii) před další IUI, držte palce!
A Pudli, moc mě to mrzí, tvé pocity znám až moc dobře…vlastně my všechny!!!
 pa

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32311 příspěvků 18.11.07 19:34

Katka: souhlasim s Villou - proč by ses měla nechat řezat.  Spermiogram se mu mohl změnit, mohl třeba prodělat nějakou nemoc, ani o tom nemusel vědět. vyšetření je na místě. Napadlo mě, když se toho teda tak bojí, možnost řešení. Teď jsem totiž studovala ty stránky. Může si vzorek namasturbovat i doma, musí se to tam jen do hodiny donést. A pokud nemasturbuje (resp. ne na povel), pak je zde možnost použít kondom - musí se ale vít nějaký speciální bez spermicidů. Tak to dělaj někteří věřící, kteří věří, že masturbace není košer.  

Manžovi jsem našla nějaké soukromé sexuologické centrum, kam se může diskrétně objednat, přitom prý vše na pojišťovnu, zní to dobře. Prý tam zavolá. On ví, jak to na mě doléhá a je moc hodný. Přitom sám říká, že by ještě počkal, že je sám v pohodě. Holky, jak já jsem si zasloužila takového manžela - vždyť já už na to dítě snad ani nemám nárok, když mám už jeho.  

Katko jak to dopadlo s těmi hormony, interpretovali to jako patologii? Myslím ten zvýšený progesteron. Jestli už jsi po ovu, tak šťastné zahnízdění. Našla jsem další stránku s radami pro početí : http://www.materska-nadeje.cz/…a_nadace.htm  Je tam i to, že se nemá skákat a podobně…já jsem si to myslela!    Jinak pokud cítíš ovulaci, tak by se strany měly střídat, ne vždy pouze napravo - tedy jestli máš 2 vaječníky.  

Villíku hele za tu inseminaci se něco platí? Studovala jsem nějaké ceníky a nejsem z toho moudrá. Každopádně držím palce, ale ne že otěhotníte všechny, nechci tu zůstat sama. Filipi na tom asi bude teď podobně, divím se, že nepíše. Asi napíše zase až po (něčem).     Zajímalo by mě, jak tu folikulometrii realizuješ při zaměstnání. Uvolňují tě, nebo chodíš až po práci? Nedovedu si představit, že bych obden někam takhle chodila. A jak to udělat, aby se to neprofláklo. Tohle si chci řešit jen tady na webu a s manželem.      

 
martice
Ukecaná baba ;) 1605 příspěvků 18.11.07 21:22

Ahoj holky.
Ta svině červnená zaútočila zákeřně už v sobotu ráno (skoro 4 dny napřed). Myslela jsem, že se zblázním. Bylo to strašně nenápadné, bez varovných přízanků. Pomoooc. Přece jen jsem ve skrytu duše doufala. Ještě že jsme s manželem jeli na víkend. Moc jsme si to užili a trochu to pomohlo zapomenout na tu červenou hrůzu. No zapomenout asi ne, ale rozhodně jsem to nesla statečněji než jsem si myslela. Takže klidně přepiště pořadí. Jdu až na konec. Zítra musím zavolat do CAR abych se domluvila co se mnou dál. Tak uvidíme.

 
KatkaM
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 19.11.07 08:35

Martice, moc ma to mrzí…
Pudli, Villa- striedajú sa mi oba vaječníky, minulý mesiac, keď ovuloval ľavý, som to necítila, ale inokedy to cítim. doktor tie výsledky interpretoval ako vynikajúce, vraj je to výborné, mohla by to spôsobiť aj cysta, ale to by som MS nedostala vôbec.
No a to s tým mojim chlapom… Ja už som rozmýšľala, či to s ním má vôbec zmysel, keď k tomu takto pristupuje, naozaj, veľmi nad tým rozmýšľam, dúfam, že sa nejako rozumne dohodneme

 
Ginna
Nováček 8 příspěvků 19.11.07 11:27

Ahojte, diky za varovani, ze jste silene, ale ja bych stejne radeji k vam nez k zebrickam.
Ja jsem tak nejak celkove hormonalne rozhozena, to ze se mi podarilo otehotnet, povazuju za zazrak. Jsem po 2 operacich s endometriozou, mam cystu na vajecniku, pritel chronicky zanet prostaty… Mereni BT jsem zkousela, stejne jako hlidani cipku a hlenu, ale vzdy me to jen vydesilo, k zadnym normalnim vysledkum jsem nedosla, tak jsem se na to vykaslala. Od te doby, co jsem otehotnela (a potratila) je mi jasne, ze zadne normalni vysledky cekat nemuzu, otehotnela jsem 6. den cyklu. I kdez jsem nikdy neverila, ze na sobe zenska muze citit tehu pred vynechanim MS, tak musim rict, ze ja to fakt vedela. Pichani a tlak v podbrisku (tesne nad stydkou kosti) uz od 12. dne, strasne se mi motala hlava, zacla jsem jist jak o zivot, prsa me zacaly bolet asi tyden pred MS a uz to neprestalo. Nejvyraznejsi byl ten tlak v brise, to jsem si rikala, ze jsem bud tehu, nebo jsem paranoidni.
Zijeme v Anglii, tak pro me neni snadne naklusat k doktorovi, kdyz potrebuju, tady se na to moc nehraje. Za tehotnou vas zacnou povazovat po 12. tydnu, pred tim dostanete jen par brozurek.
Moralizovat vas urcite nebudu, sama si tehotenstvi nedokazu z hlavy vytlouct ani na minutu. MS cekam 27.11. Zatim pa Ginna

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32311 příspěvků 19.11.07 11:42

Martice to mě moc mrzí, takže jsi to vlastně dostala stejně jako já, taky v sobotu dopoledne. Já to tedy tušila, klesla teplota až na 36,5°C ale zasáhlo mě to stejně - vždycky do poslední chvíle doufám.     Když to přijde dřív, tak si říkám, že alespoň mám kratioší cyklus a tedy víc pokusů do roka. Představ si, že bys měla cyklus 35ti denní.     Píšu tě teda stejně jako sebe na 15.12 - jestli máš kratší cykly, dej vědět. Já mám tedy taky spíš většinou 27 dní, ale dostala jsem to i několikrát 28 den a nechci si teda v sobě 27. den pěstovat pocit, že mám zpoždění.  

Katka: to bys to teda dopracovala po roce snažení. Pro chlapy to vyšetření musí být děsně ponižující a určitě mají i strach, aby se neukázalo, že je chyba u nich.  Chtělo by to nějakou psychologickou fintu.  Přej si to třeba jako dárek k vánocům.    
Manža se objednal na ty spermouše - to je zlatíčko, peču mu kuřecí roládu. Objednal se na 28, to je 2 dny před předpokládanou ovu, tak doufám, že ovu nepřijde neočekávaně dřív, aby se to netrefilo do té abstinence. Chtěla jsem, aby se objednal teď, když má MS, ale neměli místa. Možná to ještě proberem, aby se objednaln na příští MS.  

Taky máte takový pocit, že by jste prostě měly počít do nového roku? A že po novém roce už zase nebude takový spěch, bude na to celý rok? Ta psychologická hranice na mě děsně působí.  

Takže nové pořadí:
1. Katka M  - 5.12
2-3. Filipi, Villa  - 6.12
4-5. Pudloslava, Martice - 15.12  

Holky koukáte, jak to máme synchronizované? Je to jak u holek na intru.  

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32311 příspěvků 19.11.07 12:55

Ginna vložila příspěvěk skoro v ten moment, co já  

1. Ginna - 27.11
2. KatkaM - 5.12
3-4. Filipi, Villa - 6.12
5-6. Pudloslava, Martice - 15.12  

Ginny jsi na řadě, tak se drž a hlaš pocity.

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 2 inzeráty 19.11.07 18:54

Holky je to v prdeli!!!!! Byla jsem na kontrole (11.DC), už minule spermiogram nic moc a dneska opět katastrofa a to jsme dodržovali půst a manža bere vitamíny…dr. rovnou říkal, že to na IUI nemá cenu, že by mi doporučoval IVF!!! Jsem z toho v šoku, pořád nějak nechápu, jak se z dobrého spermiogramu může během pár měsíců stát špatný spermiogram…nechápu to, dr. mi v tomhle neporadil. Každopádně jsem dneska měla 2 folíky těsně před ovu, takže mi píchli pregnyl a provedla se má v pořadí už 3.IUI, ale dr. sám říkal, že nic moc…takže s tím vůbec nepočítám.
A co mě čeká teďka? Ve středu další kontrola a domluvili jsme se s manželem, že ještě počkáme do prosince, jak bude vypadat spermiogram a pokud to bude zase špatné, tak v lednu IVF (naše první!!!!!!). Tuhle možnost jsem brala jako poslední a ona je u nás teďka aktuální, jsem strašně naštvaná a nevím na co.....sakra proč zrovna my????!!!!!!!!!
No zkrátka holky, plno štěstí, plno štěstí a plno štěstí Vám všem......dneska mám depkuc - ach jo!!!
Pudli, s tou odpornou mrchou je mi to líto :o( a za IUI se neplatí, máš 6 pokudů IUI ročně zdarma, je to dobrý (teda pokud je dobrý SPG), zdravím nejnovější Ginni a ostatní taky moc zdravím.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32311 příspěvků 19.11.07 21:24

Chudáku Villíku, dovedu si představit, co asi cítíš. Člověk se začíná snažit s tím že je zdráv a že se všechno brzy opěkně podaří a pak se dozvídá jednu špatnou zprávu za druhou. Pořád čteme jak se zhoršuje plodnost populace - donedávna jsem měla pocit, že mě se to netýká.
My budem mít první spg až před vánoci, manža si to posune, abychom se mohli kolem ovu pěkně snažit a půst mu vyšel až budu mít MS. Taky pevně věřím, že to bude OK, ale co když ne! Vždyť příčina na straně muže je až v 30%. Oba jsme polyvalentní alergici, on má atop a já autoimunitní thyreoiditiu, krásně si můžem oba vyrábět protilátek habaděj.
Tuhle jsem přemýšlela, co bychom asi dělali, kdyby měl úplnou azoospermii - teď si myslím, že bych asi do dárce nešla a že bych si raději adptovala. Ale Bůh suď.
Zatím jsem koupili trenýrky a vit E.  

Tak zase pokud je příčina jen na jeho straně, tak budete mít při IVF docela vysokou šanci.
V diskusi na tomhle webu jsem někde četla jak otěhotněla (skoro v přímém přenosu jako Niki) holka, jejíž manža měl 1% živých spermoušů - přirozeně. Zrovna myslím řešila jak to bude s ISCI. Ono to 1% je pořád strašně moc kousků. A ještě když ti udělali IUI, takže víš, že nebudou zbytečně bloudit vaginou :-))) Buď pozitivní.  Už se ti možná rýhuje zygota. Jo, neskákej a nejezdi v lese na kole přes kořeny :-))
Díky za info o IUI.  

Hele nechápu, že se nevyrábí nějaký vaginální gel na podpoření životaschopnosti spermoušů - takový antispermicid. Vždyť docela časté jsou lokální problémy, špatné pH v pochvě etc.

 
martice
Ukecaná baba ;) 1605 příspěvků 19.11.07 22:20

Ahoj Villo, nesmutni, ten první šok je příšerný. Když jsme se dozvěděli úplně stejnou zprávu měla jsem neuvěřitelný vztek na celý svět. Proč zrovna já. My jsme dokonce absolvovali 5 SPG během tří měsíců a všech pět mělo různý výsledek. Jednou malé množství, podruhé se pro změnu málo hejbali a po třetí byla špatná morfologie. Při čtvrtém a pátém kombinace předchozích. Přišlo mi, že si ze mně už někdo dělá legraci. Čeká nás nejspíš podobná „legrace“ taky v lednu. Drž se.

 
VeKo
Generální žvanilka 20612 příspěvků 20.11.07 13:43

Ahoj holky, jsem další cvok do řady :-)
Venda, očekávaná menstr.4.12., snažení od ledna 2007, anovulační cyklus, clostilbegyt 5-9 DC, duphaston 16-25 DC. Spermiogram 2× v rozmezí 2 měsíců v pořádku.
Berete mě mezi sebe?

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32311 příspěvků 20.11.07 14:08

Vítej mezi cvoky VeKo ! Je nás víc, nebojíme se MS nic!
Nové pořadí:  

1. Ginna - 27.11
2. VeKa - 4.12
3. KatkaM - 5.12
4-5. Filipi, Villa - 6.12
6-7. Pudloslava, Martice - 15.12

 
 
VeKo
Generální žvanilka 20612 příspěvků 20.11.07 15:28

Já tedy naštěstí neměla s tímto problémy. Manžel to vzal naprosto v pohodě, a sám usoudil, že je to naprosté nic v porovnáním s tím, kolik vyšetření a možná i zákroků čeká mě. On si při tom ještě užije a my se při všem jen stresujeme a máme bolest. Jsem moc ráda, že to pochopil. Je pro mě tedy naprosto nemyslitelné, aby jeho reakce byla jiná nebo dokonce negativní. Dítě chceme oba, bude naše a tak se musíme oba snažit. Přeji ti Katko, aby to ten tvůj také pochopil a překonal ten ostych a hlavně asi ponížení, které chlapi při tom mají.

 
KatkaM
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 20.11.07 17:12

Ahoijte dievčatá,
VeKo čau, čítala som tvoj príspevok, zapadneš na 100% :)))
Villa, neboj, ako sama vidíš, spermiogram nie je niečo stabilné, raz je dobrý, raz horší. Ja o tom viem len to, že na zlepšenie spermiogramu pomáha vitamín E. Čo sa mňa týka, v nedeľu bola ovulácIA, v sobotu a nedeľu tulenie, poctivo sa pozorujem a výsledok? NIČ!!! Fakt, nič mi nie je, necítim sa ani na nidáciu ani na implantáciu ani na nič. Včera mi trhalo pravým viečkom, ale neviem, či to môže byť prejav tehotenstva :))) alebo skôr snažilkovskej neurózy.
Chcem sa spýtať, bol vám niektorej robený posúložový test? Musím sa priznať, že môj gynekológ o ňom nevravel nič, na jeho potrebu ma upozornil endokrinológ, keď som bola na tých testoch. Tak to idem na gyndoša vybaliť.
A ešte niečo, ako tak poctivo cvokatiem, úplnou náhodou som sa dostala k pijavici lekárskej. Niečo som o nej počula, tak som :,-(la za internet a našla som tam, že pomáha pri oveľa viac veciach ako je vysoký tlak a kŕčové žily. A hádajte, na čo asi má údajne táto malá potvorka vplyv? Údajne na neplodnosť, poruchy imunity, aj keď na druhej strane som zase počula, že imunosupresívni ľudia by si ju prikladať nemali. Čo si o tom myslíte? Viete o tom niekto niečo?
Tak príjemné cvokatenie a píšte pocity a príznaky!!!

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 20.11.07 17:18

Holky, v první řadě se musím omluvit že jsem se tak dlouho nedostavila. Byla jsem nemocná, zničehonic jsem začala krvácet zevnitř z nosu a měla šílený bolesti hlavy. Takže tenhle měsíc jsem žádný hormony nebrala a vůbec nevím jak to bude dál. Mám 12 DC, v pátek jsem měla jít na kontrolu do Fertimedu a taky jsem tam nešla. Tak to vypadá že tenhle měsíc se asi budeme muset obejít bez doktorů.  

Vítám nově příchozí ginny a veko, vítejte mezi námi, doufejme, že tu ve společnosti magorů, cvoků a šílenců nezmagoříte ještě víc :-))
MS opravdu vychází na 6.12., kurňa, holky, vy o tom máte lepší přehled než já sama :-)) Ale jak jsem psala, pochybuju že teď z toho něco bude. Netroufala jsem si brát prášky nebo se snažit když jsem nevěděla jestli mi třeba nepraskla cévka v hlavě, opakovalo se to asi 4 dny po sobě. Od neděle už mám klid.  

Katuš, na spermiogram ho nějak přesvěč. Je pravda, že je to opravdu hodně zajímavý až sobecký přístup, vím že se to asi lehko řekne, zkus si s ním sednout třeba u skleničky vína nebo u večeře a promluvit si s ním. Vysvětlit mu co to pro tebe znamená, jak je pro tebe důležité abyste v tomhle šli vedle sebe jako partneři, připravit ho na to, že to bude tvrdý boj a ústupky z obou stran, ale výsledek za to stát bude. Můj chlap se taky na spermiogram nijak netvářil, nezavrhoval ho, ale ani se do něj nijak nehrnul. Pořád tvrdil že je času dost, že není kam spěchat, že se pořád snažíme málo. Z prvního manželství má osmiletou dceru. Nakonec šel, první výsledek byl skvělej, ale když nám dělali podrobnější rozbor v CARu tak už to byla docela bída.
Bohužel, ono se to mění hrozně rychle a stačí málo a všechno je jinak. Stačí přejít blbou chřipku, jezdit na kole častěji než dřív, změnit spodní prádlo nebo nosit rifle. Já myslím, že i jemu se uleví když to bude mít za sebou, ať je výsledek jakýkoli. Stejně by se  tomu nevyhnul. Podle mě je fakt blbost nechat se řezat dřív než bude spermiogram. Krom toho, první otázka na předoperačním vyšetření je: Jaký spermiogram má váš manžel. Myslím, ale jistá si tím nejsem, že bez předchozího spermiogramu to snad ani nejde.  

Villa: První spermiogram mýho muže byl úžasnej. Vše v normě, množství nad normou. Pak nám dělali spermiogram v Unice, ten byl o něco horší, mírně pod průměrem. Za dva měsíce šel manžel znovu, spermiogram byl otřesný, katastrofální. Když jsme přestoupili do Fertimedu, netušili jsme že po něm budou chtít spermiogram hned při pohovoru. Měla jsem v té době ovulaci a snažili jsme se den předtím. Výsledek byl mírně zhoršený. Kolísá to, nic si z toho nedělej. Záleží na počasí, jestli je horko nebo zima, jestli nosí trenky nebo slipy, jestli má nějaký stres (doma, v práci), ten je velký zabiják. Taky záleží na únavě, na momentální pohodě, na jídle (ostrý by neměl), na lepší spermiogram je dobrý vitamín B ale hlavně zinek a selen.  Prý. Můj chlap to třeba odmítá (nevěří tomu).  

A hlavně, holky, tak týden před ovu až do měsíčků se nekoupat v teplotě nad 30 stupňů dýl jak 10 minut! Já to třeba nevěděla, ale prý je to pravda.

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 2 inzeráty 20.11.07 19:50

Holky ahoj,
tak včera to byl šok, ale dneska už je mi líp. Prostě to nevidím moc dobře, ale na druhou stranu, proč pořád podstupovat IUI, která má úspěšnost jen 10-15%, když IVF má úspěšnost nad 30%…je to logické a v podstatě se zbavíš nervíků každý měsíc a nervuješ se jen po IVF…teda jediné NEpozitivum jsou ty prachy!!!! Ale v tomhle případě je naše pokladnička vydá raz dva :o)))
Takže můj chlapík bere už měsíc vit.C,E,selzink, Q10 a kyselinu listovou (tu beru i já), už několik let nosí trenky a nejezdí na kole…jen nosí rifle…ale to snad každý chlap. No a plán do budoucna máme takový, že IUI ještě v prosinci a pak se podle SPG uvidí, jestli bude dobrý, tak v IUI pokračujem dál a pokud ne, tak leden-únor 2008 IVF…naše první…je to zvláštní pocit. Každopádně zítra jedu do CAR na kontrolu po 3.IUI a tam si poslechnu názor dalšího doktora. Ale holky řeknu Vám, že to byl teda pro mě včera fakt velký šok!!!! Dnes už je mi líp.
Filipi, rychle se uzdrav, s tím krvácením z nosu mívám problémy , ale jen když mám rýmu a pak huráááá do CAR na další pokus. Pudli držím pěsti na ten spermiogram, bude to OK a chválím tvého mužíka za odvahu…
Zdravím novou cvokandu VeKu (už jdu na tvůj příspěvek - musím si ho přečíst) a ostatním holkám moc děkuji, jste prostě skvělé…když cvokatit, tak vždy v kolektivu :o)))
pa všem

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 20.11.07 20:36

villa: Já být tebou tak neváhám ani chvilku. U nás bohužel IVF zatím není možný, ale na tvém místě bych do toho šla hned. Čas utíká, nervy se stupňují a přece jen při IVF je větší pravděpodobnost otěhotnění. Kamarádka, která snad měla všechny problémy co může ženská s neplodností mít, její přítel neměl téměř žádné spermie, otěhotněla po 12 letech při 5IVF. Takže držím palečky při správném rozhodnutí, ale já být na tvým místě tak do toho jdu.

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 2 inzeráty 21.11.07 09:31

Ahoj Filipi,
my do toho půjdem :o) Teda podle toho prosince a podle toho, co mi dneska řeknou ve Ferťasu, taky si poslechnu názor jiného dr., tak jsem zvědavá. Ale každopádně po novém roce na to vlítnem. Před Vánocema to už nestihnem a asi bych to ani sama nechtěla, chci si užít krásné vánoce a ne se stresovat a přehnaně se pozorovat…znáte to :o)))
Tak holky, já letím, jdu se připravovat, za chvíli vyrážíme :o)
pa villa

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 2 inzeráty 21.11.07 09:32

Jo a Filipi, proč nemůžete jít na IVF?

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32311 příspěvků 21.11.07 09:37

Filipi když Tě bolí hlava a krvácíš z nosu, tak si změř krevní tlak. Kdyby Ti začla hlava bolest náhle (v jeden moment) a velmi prudce, jinak než znáš ze zkušenosti, tak by to opravdu mohlo být krvácení, ale to není žádná sranda, to je na zavolání záchranky. Jinak z hormonů bys spíš mohla mít nějakou žilní trombózu, což ovšem taky není sranda.      S tím koupáním v teplé vodě - před posl ovu se manžel u rodičů 20 mi vydatně vířivkoval v masážní vaně - že by je pozabíjel? Teď mu nakážu sprchování vlažnou vodou, určitě to udělá, protože by byl moc rád, abych počala a on na vyšetření nemusel. Možná poprvé touží po početí stejně jako já.  

KatkaM: nidace obvykle nastává 6,5 dne, tedy je ještě brzo. Taky kolem předpokládané nidace zoufale pozoruješ kalhotky, jestli nemáš nidační špinění?     Posouložový test bych též ráda absolvovala, protože myslím, že klidně můžu vyrábět protilátky proti spermoušům, mám k tomu dispozice.     To cukání víčka, to je naprosto spolehlivá známky gravidity :-))) Mě se cuká už asi týden, takže jsem asi taky v tom.  

Já bych se teda do IVF nehnala, hlavně kvůli penězům. My jsme totiž tolik úsporní (hlavně manža), že si myslím, že u nás nějaké osmý pokus nepřichází v úvahu. Jestli vůbec ty tři „hrazené“, pokud se ještě 30 tisíc doplácí za léky.     Že bychom si v případě neplodnosti každopádně adoptovali to už vyřešené máme, ale jak by se k tomu manžel stavěl, kdyby měl ivestovat do opakovaných pokusů nějaké statisíce, to nevím. Zase vlastní je vlastní.     A pak taky ty nervy před MS, musí to být 1000× horší než v normálním cyklu - tolik to stálo a tolik námahy… a zase prd.    Proto bych chtěla nejdříve vyčerpat všechny ty levnější možnosti.     Přijdem mi že 10-15% u IUI není zas tak málo, to je jako v normálním cyklu. Kdybych měla 10% šanci vyhrát milion, tak si určitě los koupím.      

 
Ginna
Nováček 8 příspěvků 21.11.07 11:07

Ahoj holky, hlasim se se svymi predMS pocity. PIchani v brise zadne, prsa neboli, hlava se mi netoci, jen trochu citim tlak v podbrisku, podobne, jako kdyz jsem otehotnela, ale o dost min… bohuzel. Povazuju to za projev sugesce. I kdyz vcera jsem nevydrzela a udelala test (s moji brzkou ovulaci by snad uz pozitivni mohl byt?), no ale nic.
Filipi - pises fakt moc hezky clanky, jsou takovy opravdu ze zivota. Myslim, ze kazda holka, co se ji nedari tehu, proziva podobne pocity, ale malokdo se z toho umi alespon trochu vypsat a napsat vse tak, jak to je. Rada nemysli na to, je hrozny nesmysl, nedovedu si predstavit, ze clovek pusti z hlavy neco, co je pro nej dulezity. Mozna se tak muze tvarit, ale to je vsechno. Muj problem je tedy trochu jiny nez tvuj (a vlastne vas vsech), ale spolecnou mame tu psychiku. Ja jsem po dvoucarkovym testu zacla tak silet, ze mam nekdy pocit, ze jsem si ten potrat snad privolala. No nic, jdeme dal.
Zdravim vsechny, zatim pa  

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32311 příspěvků 21.11.07 11:26

Na test máš taky zatím ještě brzo, buď v klidu. Tedy dle možností samozřejmě. Měříš teploty?
Souhlasím s Tebou že maximálně se dá tvářit se, že na to nemyslíme. Naštěstí pro nás máme naší svépomocnou skupinku šílenkyň, kde se můžem dosyta vyšílet a v okolí se tvářit, že jsme nad věcí. Zjistila jsem, že když se tvářim, že jsem nad věcí, tak mi naopak v okolí začínají radit abych měřila teploty a podobně :-)))  

Holky co myslíte o metodě počůrávat znovu  použitý test? Já vím, je to trochu nechutné, ale dost by se tím ušetřilo a mohlo by se čůrat denně na jeden test až do MS. Chtělo by to vyzkoušet s nějakou těhotnou. Když jsem to tuhle zkoušela, tak se druhá čárka nedodělala protože jsem v tom prostě nebyla.

 
Ginna
Nováček 8 příspěvků 21.11.07 12:39

No ale zas tak brzo to neni ne, kdyz ovuluju 6. den po zacatku MS :-) ?
Teploty nemerim, ja jsem fakt docela hormonalne rozhozena, mam s tim ruzne problemy (sila menstruace, delka cyklu, bedary, dosti bolestive se obcas zvetsujici jedno! prso a mohla bych pokracovat). Teplotu jsem nekolik cyklu merila, uz je to davno, pokazde mi to vychazelo uplne jinak a byla jsem z toho jelen. akorat me to nervovalo, protoze jsem si myslela, ze jsem neplodna. No, mozna bych to pod vasim vedenim mohla zas zkusit.  

A s tim pouzitym testem nevim. Ta barva se podle me vyplaca na ten kontrolni prouzek a uschne tam. No, napad je to kazdopadne netradicni :-).

 
KatkaM
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 21.11.07 16:40

Pudli- „tehotenské“ trhanie viečkom prestalo :) a nič iné nezačalo,bohužia sa cítim úplne netehotne a tento mesiac mám obzvlášť veľký stres z toho, že to opäť 5.12. dostanem a znova budem smutná, mám z toho husiu kožu brrrr. Druhý krát robiť jeden test- podľa mňa asi nie. Keď už pre nič iné, myslím si, že keby nebol na jedno použitie, tak by to napísali do príbalového letáčika- nie? že na opakované použitie. Myslím si, že akonáhle ho očúraš, tak ho pre ďalšie použitie znehodnootíš, môj názor.
Filipina- dúfam, že ho nakoniec na ten spermio presvedčím, ale som si istá, že to vôbec nebude ľahké. On po mimi netúži až tak, ako ja, bohužiaľ. Dúfam, že časom názor zmení.
Ginna, moja kamarátka gynekologička mi vravela, že u prvotehuliek je spontánny potrat pomerne častý, hlavne po 25-ke /neviem teda, koľko máš rokov/. Pravda je, že v mojom okolí je teda naozaj dosť žien, ktoré na prvý raz potratili, no až sú maminy!
Villa, ´tak čo ti povedali v CAR?

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 2 inzeráty 21.11.07 19:51

Ahoj holčiny,
tak dneska jsme se zase pohli kupředu, druhý dr. nám dokonce doporučil IVF už v prosinci, takže jsem se rozhodli a jdem do toho…přece jen od ledna to (myslím) bude dražší, tak se na to vrhnem. Mám strach, ale zároveň se začínám těšit…je to normální? No snad jo, jinak jsem už opravdu cvok!!! Dneska mi udělali opakovanou IUI a spermiogram už byl lepší, a já si myslím, že je to díky tomu, že jsem manžela doprovázela do „odběrové“ kabinky :o)))) Asi to pomohlo, takže Vám všem to taky radím. Byla jsem z toho IVF dost rozhozená, ale holky už je mi líp, chápu to, že je to nevyhnutelné, tak to tak beru, je to sice dost narychlo a ještě před Vánocema, budeme se muset uskromnit, ale co bychom pro mimi neudělali, tak holky držte palce. Příští pátek jedu na kontrolu a tam už si pravděpodobně vyzvednu léky na stimulaci.
Holky a já se teďka nebudu vůbec pozorovat, jsem po tom dnešku tak nějak vyrovnaná a je mi jako by mi spadl ze srdce kámen a to po tak dlouhé době, že se cítím jako socha svobody :o)))) Ale Vašemu pozorování hip hip hurá, ráda si přečtu, že nejsem tak blbá jen já :o))) A stejně si myslím, že před očekávanou MS budu na tom zase stejně blbě :o)))
Pudli, ty jsi zdravotní setra??? A co ostatní, jak se máte? A Pudli s tím chtěním a nechtěním mimča z manželovy strany to u nás bylo asi tak, že prvních pár měsíců ho to moc nebralo…a teď, po tom 1roku a 7 měsících utrpení je na tom stejně jako já, prostě už chceme mít oba moc rodinu, už i pro něho není snadné, když pozoruje své kamarády a kolegy z práce, jak se stávají tatínkama…ch jo!!!
Tak holky, pa a já se zase ozvu a vy pište taky :o))) villa

 
KatkaM
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 22.11.07 21:42

Pudli, čo sa týka nidačného špinenia, ja to mám trochu inak. Odkedy som začala túžiť po bábätku, môj cyklus sa zbláznil spolu so mnou. Na mojich ukážkových a pravidelných 30 dní som mohla zabudnúť, cyklus sa mi v priebehu pol roka skrátil tak na 24-25, ako kedy a začala som pred MS špiniť. Najskôr 2-3 dni pred MS, potom už aj týždeň. Lekár mi napísal Proveru, potom Lutenyl, nič mi to npomohlo. No a niekedy je ten cyklus taký extrém, že šppiním tak jeden deň aj napr. 18-ty DC. No a vtedy dúfam, že je to nidačné špinenie. Zaujímavé je, že väčšinou sa to špinenie spustí po pohlavnom styku a vždy len v druhej polovici cyklu. Hormónami to nie je, USG v poriadku, cytológiu z krčka mám dvojku, tak čím to je? Psychikou určite. Teraz, keď už to beriem posledné mesiace aspoň s akým takým nadhľadom, tak je to špinenie znova tak 3 dni. A pred snažením som nikdy takýto problém nemala.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »