Psychika snažilky - 15. část - Laparoskopie

Snažení

Ahoj kolegyně snažilky, posílám další deníček, ale protože se od toho minulého na mé straně nic tak závratného nestalo, zkusím se vrátit trošku do minulosti a napsat něco o laparoskopii, na které jsem byla letos v červnu.

Nebýt mé hyperaktivity a neustálého brouzdání po internetu a hledání různých příspěvků od snažilek, zřejmě bych neustále brala jen jedny hormony a poslouchala od své lékařky: „Co mám s váma dělat…?“ A tak jsem se na jedné z kontrol osmělila a navrhla paní doktorce, jestli by mě neposlala na laparoskopii. Hodila jsem na ni smutná očka jako by na tom závisel celý můj život a v duchu přemýšlela, jestli tu hrůzu vlastně chci podstoupit nebo ne. Možná jsem byla trošku alibistka - protože kdyby řekla že je ještě brzy, pravděpodobně by se mi ulevilo a měla bych dobrý pocit, že já zájem měla. Jenže paní doktorka se zamyslela a nakonec kývla se slovy: „No, když vám ty hormony nezabírají tak proč ne…“
1. června 2007
Celá vyklepaná jsem naklusala do nemocnice s doporučením od lékařky, abych se domluvila na nějakém konkrétním termínu. Spolu se mnou tam byla ještě jedna, podobně vyklepaná, paní. Vrhaly jsme na sebe úsměvy, až se osmělila a zeptala se, jestli i mě poslali na laparoskopii. Daly jsme se do řeči, během které jsem zjistila, že je na tom podobně jako já - snaží se zhruba stejně dlouho jako já, manželův spermiogram je v pořádku a z vyšetření má minimálně stejné obavy jako já. To už ji ale zavolali do ordinace a já se asi 20 minut v čekárně klepala sama. Nakonec vylezla, celá pobledlá. „Napsali mě na pondělí…“ Prozradila mi. Nejprve jsem nechápala. „Na jaký pondělí?“ Byl pátek a nějak se mi nechtělo věřit že by ji objednali už na TOTO pondělí. Bohužel tomu tak bylo. Nakonec jsem byla ráda, protože jsem nebyla tolik překvapená, když pan primář na ten samý den objednal i mě.

3. června 2007
V 16.00 už jsme s manželem stepovali v čekárně. Do nemocnice jsem s sebou táhla tašku, kterou vozíme na dovolenou. Nebyla sice úplně plná, ale moc jí do toho nechybělo. Křížovky, nějaké časopisy, knížky, džus, voda, mandarinky v plechovce (kompot jsme měli přikázáno vzít s sebou), župan, pyžamo, papuče, něco na zub. V čekárně na přípravu nás sedělo asi pět, každá jsme držela za ruku svého manžela a kupodivu jsme všechny byly i stejně bledé. Pak jsme chodily na řadu postupně. Pan primář nás nejprve vysšetřil, pak nám popsal co nás čeká a nakonec sdělil kdy příjdeme na řadu. Na oplátku jsme musely podepsat nějaké papíry. A pak nás zavedli na oddělení.
Na pokoji jsem byla právě s tou paní, se kterou jsme si popovídaly v pátek v poradně, takže si už stačilo jen potykat a počkat na okamžik, až nás partneři opustí a my se večer začneme nudit. Moc mi pomohlo, že jsme u sebe manžela mohla mít až do 18.00 večer.

Hned po příchodu do nemocnice jsem dostala čípek na vyprázdnění. Zatímco s mojí spolupacientkou:-)) čípek nic neudělal, já na záchod letěla snad po svou minutách. Po večeři jsem dostala klystýr, což byl pro mě snad nejhorší zážitek z celé laparoskopie, i záchod, který byl naproti, mi připadal nesnesitelně daleko, brrr!
Až do večera jsme na pokoji vykládaly, probírali jsme spolu co náš čeká, vyměňovaly jsme si informace. Záviděla jsem jí, já měla přijít na řadu až po poledni, zatímco ona už o půl deváté. Nakonec jsem si od sestřičky vyprosila prášek na spaní a naštěstí se mi podařilo usnout.
4.6.2007
Od půlnoci jsem nesměla jíst ani pít, samozřejmě, jako na potvoru jsem měla strašný hlad a nesnesitelnou žízeň. Jsem typ člověka, který stres a strach zahání pořádným kusem masa nebo kouskem čokolády a v tu chvíli jsem stresovala šíleně. Sadistické sestry nás vzbudily něco kolem páté, změřily nám teplotu, chvíli po nich přišly jiné a udělaly to samé. Přišel se na nás podívat nějaký lékař a sestra, která nám vyčistila pupky (fuj!). A pak už jsme jen čekaly. Usnout se samozřejmě nepodařilo ani jedné, jen něco kolem sedmé nám jiná sestra přinesla bílé otřesné podkolenky na a nějaký oblbovák, po kterém já jsem ai na hodinu a půl usnula.
Vzbudily mě sestry, které odvážely mou „kolegyni“. Stihla jsem jí popřát hodně štěstí a pak už jsem jen čekala. Čas se šíleně vlekl, ani před zkouškou či před návštěvou zubaře jsem nebyla tak nervózní. Začala mě bolet hlava a dělalo se mi zle od žaludku - z hladu. Na řadu jsem nakonec přišla asi o hodinu později než jsem měla, z pokoje jsem odcházela právě v tu chvíli, co přiváželi moji spolubydlící. V rychlosti jsem se jí stihla zeptat: Tak co? Odpověděla mi: „Strašný!“, zřejmě ještě v polonarkóze.
Hlavou se mi honily hrůzné představy plbé otřesné bolesti, celoživotních následků, ne-li přímo smrti. Dalšíé okamžiky mi docela splývají, vím jen že u nějakých dveří jsme musela lehnout na lehátko, na kterém mě odvezli za nějaké jiné dveře, tam jsme přelehla na jiné lehátko, na:,–(ila jsem si čepičku (kterou se mi mimochodem potom podařilo propašovat domů :-)) ) a oblékla si andělu. Odvezli mě do malého pokojíčku, napíchli do mě kapačku a pak už jsem jen čekala a poslouchala, jak sestry budí nějakou paní z narkózy: „Haló, paní, slyšíte mě, polkněte, slintáte, slyšíte, polkněte ty sliny…“
Naštěstí to netrvalo tak dlouho, nebo mi to alespoň dlouhé nepřišlo, protože než jsem se stihla vzapmatovat, odváželi mě na sál, kde jsem vyskočila na „kozu“ jako u gynekologa. Dokonce jsem se zasmála, když jsem si všimla, že mě na tu kozu přivazují, jenže to už mi dávali před pusu masku. Stačilo se 2× nadechnout a kostičkovaný vzor na stropě se rázem rozplynul.

Pak mám okno, pamatuju si jen, že mě probudil můj vlastní hlas, kdy jsem sípavě nahlas volala jméno svého muže. Nechápala jsem proč nemůžu otevřít oči a ne,ůžu volat hlasitěji. Taky jsem byla docela naštvaná, že manžel vidí jaké mám problémy a přesto se neozývá. Začínala jsem být naštvaná, když jsem oči konečně otevřela a uvědomila si, že nejsem doma a neblouzním z nějakého náhlého infarktu či mrtvice, ale že tu tropím pořádnou ostudu. V té jsem ještě pokračovala, když jsem se dovolala sestry a v přesvědčení, že mi to ta zákeřná mrcha nechce říct, jsem z ní dolovala,. jak zákrok dopadl. Samozřejmě nevěděla. O chvíli později jsem výsledek dolovala z jiné sestry, o které jsem byla přesvědčená, že je to lékařka a zákeřně mi své povolání tají. Když jsem neuspěla ani u ní, zkusila jsem to ještě na jednoho „zaručeně lékaře“, ze kterého se nakonec vyklubal zdravotní bratr :-))
Z dospávacího pokoje mě převezli opět k nějakým dveřím a nařídili, abych si SAMA PŘELEZLA na to druhé lůžko. Do té doby jsem si vůbec neuvědomila, že by mě něco bolelo, proto jsem suverénně vstala a stáhla si dolů andělu, která se mi mírně vyhrnula. Za to jsem byla napomenuta, protože jsem prý vůbec neměla vstávat, jen se překulit z jedné postele na druhou. Přesto mě tahle příhoda silně uklidnila, protože jsem si skutečně uvědomila, že až na mírnou nevolnost od žaludku a trošku slabé nohy, mě vůbec nic není a nebolí.
Na pokoji při přelézání z postele na postel se mi udělalo nevolno. Sestra žaludeční slabost pochopila jako výzvu dát mi ještě jednu kapačku, která měla za následek jen to, že mi pak celé odpoledne bylo nesnesitelně horko. Moje „kolegyně“ pospávala, zřejmě jí nebylo dobře, přestože podstoupila stejný zákrok jako já, zřejmě to snášela o něco hůř. Mně vadilo jen to horko a kapačka.
Celé odpoledne jsem prospala, vyrušení přišlo jen 2×, poprve v podobě mé babičky, podruhé dorazila mama, kupodivu i s tatou. Manžel do nemocnice volal snad 3×, než mu řekli výsledek, byl chudák v práci bez nároku na dovolenou.
K večeru jsem si KONEČNĚ mohla sundat ty otřesné punčochy, které mi tak vadily a odpojili mě i od kapačky. Pak přišlo na řadu povinné WC a sprcha. Sestřičce jsem raději ani neprozrazovala že já na toaletě byla už před chvílí a nechtělo se mi na ni zvonit. Je pravda, že se mi hlava sice trošku motala a dělalo se mi i zle od žaludku, ale chtěla jsem si udělat tak trošku radost a dokázat to sama.
Znovu jsem se tedy ochotně sestřičkou nechala dopravit na WC, kde jsem chvilku postála, pak spláchla a předstírala úlevu, jak že jsem se krásně vyčurala. Pak přišla na řadu sprcha. Sestra trvala na tom, že se mnou půjde i dovnitř, nejsem žádný stydlím, ale v tomhle jsem si pro:,–(ila svou a do sprchy šla sama.
Prohlédla jsem si břicho červené od spreje a tři stehy - nic hrozného, ale taky nic hezkého. Dávala jsem si obrovský pozor, abych si stehy nenamočila, když se mi zamotala hlava, prostě jsem čapla a počkala až to přejde. Každých deset vteřin jsem také volala na sestru že jsem neomdlela.
Na noc jsme dostali injekci do zadečku, po které jsme spaly jako zabité. Ráno nás opět vzbudily :,-(istické sestry na měření teploty, asi kolem sedmé nás přišel vyšetřit pan doktor. Poklepal mi na steh a otázal se: „Bolí to?“ „Ne“ zalhala jsem co nejpřesvědčivěji. Pan doktor se na mě usmál a ujistil mě, že do dvou hodin už budu ležet ve své postýlce doma. V záchvatu radosti jsem se ho dokonce zapomněla zeptat jak to dopadlo. Hold, když je po ruce sestra, to se zajímám, ale když konečně nakluše doktor, tak na to prostě zapomenu :-))

Asi za hodinu už jsem měla vystavené i papíry. Nic mě nebolelo, jen pokud příště půjdu na něco podobného znovu, uplé rifle si rozhodně brát nebudu :-)) Manžel pro mě přijel a asi za dvě hodiny už jsem stála doma u sporáku a pekla kuře :-))
Závěrem musím uznat, že zubař je horší :-))

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
marteska
Povídálka 13 příspěvků 28.11.07 14:44
 
VeKo
Generální žvanilka 20577 příspěvků 28.11.07 15:33

Děkujeme za další článek a za informace - pro nás rozhodně ty nejcennější!!! A taky za další možnost pokecání v novém deníčku :-)
Můj dnešní stav: 22 DC, v sobotu doberu Duphaston, pobolívá mě v oblasti vaječníků a mám takový bílí výtok, ale jen malinkato, nic zvláštního. Jinak mi nic není, takže nevím nevím :-(
Co vy?

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32221 příspěvků 28.11.07 17:07

Filipi skvělý popis, jestli hromony i spg dopadnou dobře, tak se k tomu asi taky odhodlám. Nakonec už jsem nebyla na neschopence pořádně dlouho. Jak dlouhou jsi měla neschopnost? Napiš ještě jak vypadají ty jizvy na břiše - já totiž mám břicho trošku špekaté, tak abych ho neměla ještě zjizvené.
Představa svěřit se do péče zdravotníků se mi nelíbí ani za mák.  

protože přecházíme do nové diskuse, opakuji zde nové pořadí:

1. VeKo - 4.12
2. KatkaM - 5.12
3-4. Filipi, Villa - 6.12
5-6. Pudloslava, Martice - 15.12
7. Kadlina ?????

VeKo - není to sperma od včerejška???? Pak je to jistě naproto specifický těhotenský výtok.

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 28.11.07 19:08

Ahoj holky :o)
Filipi, přesný popis, laparku mám za sebou už půl roku :o) Vím o čem píšeš :o)
Jinak Vás znovu informuju o mém stavu. Takže jsem si dneska volala do CAR a všechny výsledky OK, ale!!!!!!!!!…­pravděpodobně mi začala dělat problém má pojišťovna, teda ne zrovna ona, ale revizní lékař. Mám od 1.10. novou pojišťovnu a tím pádem jim prýýýýý schválení léků na IVF trvá podstatně dýl (nevím, proč se tak blbě mstí)! Takže mi dr. v CAR řekla, ať si tam pro jistotu ještě zavolám nebo zajdu se s nima domluvit co a jak. Tak jsem tam hnedka po práci pelášila a paní tam byly moc hodné, popřály mi plno štěstí, ale nic jsem nevyřídila, akorát jsem dostala tel.číslo přímo na ty revizní lékaře a mám si jim zítra zavolat…no uvidíme, ale každopádně je mé 1.IVF v prosinci značně ohroženo a pravděpodobně vše podstoupím až v lednu. Já vím, já vím, o nic nejde, ale už jsem se těšila, byla psychicky připravená a teď budu zase měsíc čekat!!!! No ale uvidíme, to hlavní se dozvím zítra až po tom telefonátu s revizní lékařkou. No a taky pokud by mi pojišťovna ty léky schválila, tak mi IVF v CAR udělají v případě, že MS dostanu do 5.12. Mám sice termín MS 6.12., ale od té doby, co chodím na IUI a beru hormony mám pravidelný 27denní cyklus. Tak kééééééž se tak stane a ještě k tomu mi schválí léky…holky, proč nemůže být nic jednoduché?????!!­!!!!!!!!!!
No a jinak těhu příznaky…žádné!! Teda i když…včera po nočním tulení mě píchalo na pravé straně…asi vaječník, ale nechápu to…docela dost to bolelo, ale pak jsem usla a dobrý a dnes už žádné bolesti. No a jinak se musím přiznat, že jsem se tento měsíc moc nepozorovala, jen jsem pořád přemýšlela a uvažovala nad tím IVF.
Tak holky, držte se a těhotněte :o)

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32221 příspěvků 28.11.07 20:36

No to bude asi poprvé co si jedna z nás bude přát aby přišla M včas - respektive včas nebo vůbec.
Jakou máš teď pojišťovnu? já na jaře přešla z 111 na 211 (ZPMV) hádejte proč - protože dává těhotným nejvíc na vitamíny. hehe! zlatý voči. jestli hradí nejvíc u IVF by mě fakt nenapadlo řešit, já jsem přece měla otěhotnět hned nebo nejpozději do tří měsíců.
Villi v nejhorším to bude v lednu, ušetříš si vánoční nervy a dáš ještě jednu šanci přirozenější metodě.

 
VeKo
Generální žvanilka 20577 příspěvků 29.11.07 08:43

Villi, to je tedy něco, já vůbec netušila, že s tím mohou být ještě takové problémy a že každá pojišťovna schvaluje IVF zvlášť. Představa, že mě to třeba taky jednou čeká, je pro mě naprosto děsivá. Že o tom, jestli budu mít prcka co nejdříve, rozhodne někdo naprosto cizí, komu je to v podstatě jedno. Kde to jsme?
Jinak dnes nic extra na sobě nepozoruji. Včera večer mě jen bolely trošku vaječníky, a to mě právě bolí vždy pár dní před MS, takže už jen čekám, kdy se to dostaví. Předpokládám o víkendu :-( Jsem naprostý pesimista. Ale pozitivní věc v tom je, že když to dostanu, tak můžu po třech měsích k doktorovi, ať navrhne něco dalšího.

 
VeKo
Generální žvanilka 20577 příspěvků 29.11.07 08:45

Pudli, sperma to určitě není :-) a že by těhotenský výtok, já ani nevím, že něco takového existuje. Takže fakt nevím.

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 29.11.07 09:03

Pudli: Neschopenku jsem měla asi 14 dní, ale vůbec jsem ji nepotřebovala, protože mi vůbec nic nebylo. Stehy mi vytáhla po 4 dnech moje tehdejší gynekoložka. Jizvy mám tři. Jedna kopíruje zespodu pupek a  není na pohled skoro vůbec vidět, dvě mám na bocích jakoby u vaječníků, jedna je tak půl centimetru, druhá centimetr. Není to nic ohavnýho, nebo aspoň mně to tak nepříjde. Spoustě ženských laparka prý pomohla v tom, že jim to tam pořádně protáhli :-)) a do 3 měsíců byla v tom. No, já ten případ sice nejsem, ale…  

Vili: Nic si z těch doktorů nedělej, oni sami neví co a jak :-)) Pojišťovnu budeme taky měnit. Ono už je to jedno jestli v prosinci nebo v lednu, aspoň nebudeš muset na Vánoce jančit jestli to vyšlo nebo ne a povinně pořád ležet. Já teda na ivf ještě nebyla, ale podle toho co říkaly holky a zvlášť jedna kámoška která to podstoupila 5× (a teď je ve 3 měsíci), bojí se pomalu vstát i na záchod. Tak to ber tak že si ještě užijete  Vánoce a po Vánocích si hold protáhneš volno dlóóóóóuhou neschopenkou.  

Jinak, já měla tento měsíc po téměř dvou letech naprosto ukázkovou ovulaci. Škubání u vaječníku, dlouhý suchý táhlý hlen, takový ten typický. Manžel měl zrovna šestnáctku odpolední-noční tak jsem ho znásilnila o obědové pauze :-)) a pak i v sobotu a v pondělí. Příznaky naprosto žádné, prsa nebolí, nevolnosti teda trošku mám, ale jen trošku. Včera jsem neodolala a udělala si těhotenský test. No jo, mohla jsem radši ušetřit peníze, samozřejmě jsem věděla že to dvě čárky ukázat NEMŮŽE, ale co kdyby… No, samozřejmě je to neukázalo, tak test okamžitě letěl na dno koše, falešnej hajzl, určitě ukázal špatnej výsledek! No, však ten co si udělám příští týden mu ještě ukáže :-))    

 
VeKo
Generální žvanilka 20577 příspěvků 29.11.07 09:35

Holky změna - myslíte že příznakem těhotenství můžou být trnoucí zuby. Najednou z ničeho nic mě začly tak šíleně trnout zuby, že nemůžu vůbec dát patra k sobě, jak trošku zkousnu, tak je to bolest jak blázen. Se zubama nemám jinak vůbec žádné problémy, pravidelně chodím na prohlídky. No schýza, už si myslím, že těhotenství se pozná podle bolesti zubů-všech najednou :-)))))))))))))­))))))))

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32221 příspěvků 29.11.07 09:57

Tak si ty zaručené příznaky těhotenství začneme evidovat

  1. škubání víčkem
  2. bílý hlen
  3. trnutí zubů

........

 
VeKo
Generální žvanilka 20577 příspěvků 29.11.07 10:01

Tak to mám dva z příznaků :-))))))
Ježiši to je cvokárna, ale nebýt jí, tak fakt zešílím, sama bych to nezvládla.

 
KatkaM
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 29.11.07 19:53

Ahojte dievčatá, zahlasujem pocity,
mám poriadnu chrípku, horúčka, bolesti svalov, nádcha.. proste paráda. Ale na druhej strane je to asi najlepšia doba na meranie BT, teraz budú hodnoty nádherne vysoké, budem sa cítiť, akoby som čakala trojčatá :)))
Inak nič špeciálne, len to, že ma začal bolieť ľavý prsník. Tak neviem, možno po tŕpnutí zubov ďalší 100%ný prejav tehotenstva :)
Ale teraz vážne, cítim sa mizerne a ešte k tomu absolútne netehotne. Už som to tento mesiac vzdala a začala som dokonca brať Coldrex. No proste hlava je teraz v poriadku, ale aj tak viem, že keď príde MS, tak budem zas nešťastná, ako vždy… . No čo. Keďže mám minim. 3 dňové špinenie pred MS, v sobotu alebo v nexeľu by malo začať, tak dám vedieť. Majte sa

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32221 příspěvků 30.11.07 08:23

Slabě pozitivní // - ale na ovulačním testu :-)  

Děvčata nejspíš jsem dostala ovu o den dříve (resp o dva a ne jen o jeden jako obvykle), dneska mám už tročku vyšší TT a včera mě píchalo vlevo, což jsem přikládala blokádě křížokyčelního skloubení z těch všech nepřirozených poloh. Také jsem si dělala ovu test a byl pozitivní slabě - což jsem včera pokládala za příliš brzský, ale ono je možná spíš pozdě. Což je spíš blbé, protože poslední tulení bylo v úterý (a včera večer, spíše po ovu).
Když si to tak uvědomím, tak tuhle „blokádu SIK“ jsem posledně měla vpravo, že by to opravdu byla ovu? Celkem by mě to potěšilo, kdybych to dokázala poznat, zkusím to pozorovat.
Tentokráte dodržuji klid na lůžku a podložený zadek - každý měsíc zkouším něco jiného :-) Mám ale dojem, že jak zvednu nohy, tak se mi tak zmáčně břicho, že to musí být spíš horší.  

Děvčata nebojte se, teď už žádná MS nebude !
Filipi vidíš že to jde i bez prášků, za měsíc budeš psát článek typu „tolik jsem se snažila, na inseminace chodila a vyšlo to zrovna když jsem vůbec nedoufala“. 
(Akorát že já bych kecala, že jsem nedoufala, já bych doufala i kdybych ten cyklus nesexovala vůbec).
Mimochodem je v pořádku, že sis počůrala test týden po ovu. Já ti to schvaluji, je to správné a zodpovědné! Kdyby byl pozitivní, mohla by ses třeba víc šetřit, nebo něco :-)))) Musíme si to nějak odůvodnit, já to udělám taky.  

KatkaM - připisuji bolest levého prsu. Léků se neboj, do 17dne po oplození není embryo na teratogeny citlivé. Budeš psát „otěhotněla jsem, zrovna když jsem měla chřipku, uvidíš“
(Já zaručeně otěhotním v tom cyklu, co budu brát antibiotika a chlastat, abych se pak mohla celé těhotenství stresovat, co jsem dítěti způsobila. Tohle je mi úplně jasné).  

VeKo jsi na řadě, připravuj si článek " Óda na dvě čárky na mém gravitestu"

 
VeKo
Generální žvanilka 20577 příspěvků 30.11.07 11:42

Holky 24 DC - vůbec nic se neděje, prsa nebolí, v očích mi netiká :-), zuby mě dnes netrnou. Ale je pravda, že před každou MS jsem měla už slabé špinění, ale dneska zatím nic, takže to by mohl být první příznak :-) Katko jsme na tom stejně.
BT si měřím, ale jak jsem už psala - nejde z toho vyčíst naprosto vůbec nic. při MS mám 36,1 - 36,2 a pak všechny možné hodnoty a před MS 36,5 - 36,6,klesto to vždy až v první den MS. Dneska bylo 36,6. Četla jsem, že pro těhotenství je teplota až nad 37. Ale taky beru ty prášky, tak to může být totálně rozhozené. No jestli to příští týden dostanu, tak ženu k doktorovi a uvidíme uvidíme uvidíme co se mnou udělá. Já doufám, že po skoro roce snažení mě už pošle do CAR. Asi budu muset kdyžtak přitvrdit a požádat ho o to rovnou.

 
KatkaM
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 30.11.07 13:21

Veko- to by mohlo byť dobré znamenie! Tak už je to trochu optimistickejšie, však?
Pudloslava- ty zas napíšeš článok " ako mi dopomohla blokáda SIK k tehotenstvu" :)))
Inak ja som si robila ovulačné testy aj ten mesiac, keď som bola na endokrinológii, čo mi doktor povedalL, že som mala ukážkovú ovuláciu a tiež som nemala ani na jednom teste rovnako silné čiarky.
Dievčatá, niečo ma napadlo. Neviem, v ktorej diskusii som to čítala o užívaní Sarapisu. Ja som toho už toľko skúšala, že už na to aj zabúdam. Ale tým z vás, ktoré máte rozhádzané hormóny, by fakt mohol pomôcť. Mne síce k otehotneniu nepomohol, ale k úprave cyklu asi áno. Aj na iných internetových diskusiách si ho hoilky s hormonálnymi dysbalanciami pochvaľjuú. Skúste, možno pomôže a ak nie, neuškodí
Moje pocity dnes: som doma na PNke, ĺavý prsník bolí stále, ale nie moc a zdá sa, že už trochu aj pravý, ale ja si ho furt mačkám, či bolí, či nie, tak neviem, či už si tú bolesť vsugerovávam, alebo nie. Inak vôbec nič. No a s hrôzou čakám na špinenie. Zatiaľ ahoj

 
martice
Ukecaná baba ;) 1605 příspěvků 30.11.07 13:46

Ahoj holky, strašně dlouho jsem tu nebyla. Trochu jsm si to i zakazovala, protože když čtu vaše příspěvky tak mi to moc pomáhá, ale zároveň na to myslím čím dál víc. Tak jsme si myslela, že to pomůže na to tolik nemyslet.  No a výsledek… Myslím na to ještě víc a nevím co se děje s vámi. :-)) Takže konec zakazování a jsem tu. Četla jsem perfektní článek od Filipi a strašně se bavila nad „zaručenýma těhotenskýma příznakama“
Jinak u nás zatím žádné novinky, ovulaci nepozoruji. Teda pokud nějaká proběhla, nevím o tom. V pondělí jdu do Pronatalu domluvit se na dalším postupu a nejspíš na termínu IVF. Taky jsem doufala, že by to mohlo být už v prosinci, ale to se zřejmě nestihne, vzhledem k objednávání a schvalování léků, takže nejdříve až  v lednu. Rozhodně se ozvu v pondělí večer a dám vědět, jak jsem dopadla. Zatím pa.  

 
KatkaM
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 30.11.07 15:15

Až teraz pozerám, že som zabudla napísať, že sa mi veľmi páči Filipinin článok. A to, že zubár je horší, ma celkom ukľudnilo, fakt. Vďaka za super článok!

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 30.11.07 19:33

Zdravím holky,
takže aby na tom Filipi nebyla sama, tak jsem taky čůrala…ale do skleničky a pak testovala a prd…samozřejmě nic…nějak jsem na těhotenství tento měsíc nemyslela, pořád se zaměřovala na IVF, tak mě najednou jen tak z ničeho nic napadlo, zítra si udělám test a co když…no a nic!!! :o) Ale co…ono to prostě jednou přijde. Těhotenské příznaky žádné, opravdu opravdu žádné…spíš ty opačné, obrovský beďar na ksichtíku :o)
Jinak co je u mě nového…ve středu si budu volat do pojišťovny a budu už vědět jestli mi schválili IVF, pak budu čekat na mrchu a ta snad dorazí do 5.12.
Ale co je fakt nového, tak to je to, že jsem se odhodlala a jdu ke kartářce…jedna holčina od nás z práce u ní byla a v dost jí to vyšlo, až jsme se nad tím teď po půl roce zarážely…takže jsem objednaná na 7.12.........­.holky, držte palce, samozřejmě se zeptám i na Vás :o)
Tak pa a hezký víkend, villa

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16516 příspěvků 30.11.07 22:20

Filipino při tvém článku jsem nostalgicky vzpomínala na svou laparoskopii, já si to moc nedokázala představit, jediný čeho jsem se bála dost, byl právě klystýr a teď si představ, že já jela do nemocnice v neděli navečer a co dávali v televizi odpoledne he? Kdopak uhádne? Švejka a přesně toho s klystýrem, jak jinak, to byla normálně provokace. Ale pro mě to tak hrozný nebylo, poměrně často se mi zauzlují střeva a to občas bývá i horší. A pokud se na to někdo chystá, tak jeden tip, který jsem pak dostala k porodu-doporučuju koupit si v lékárně Yal, je to šetrnější a je to i menší obsah. Pravda klystýr mi upravil i mojí chronickou zácpu, takže pro mě to strašák už není, narkózy se teď nějak bojím víc.
Pudloslavo, bohužel s otazníky ve statistice MS zůstanu dlouho, páč jsem si včera /zřejmě pro velký úspěch:-(/ zopakovala vyčištění pod narkozou /odtud ta moje zmiňovaná averze k narkoze 2× za týden je fakt moc!/ a tudíž znovu začínám šestinedělí a to jsem si říkala, že mám aspoň 4 dny za sebou. Moje MS se začíná podobat fata morgáně a já se na ní opravdu těším, protože pak je šance, že od ní za 3 měsíce si i já budu plnit plán.Teda pokud si to čištění zase nezopáknu. A na manžela začíná doléhat 14denní půst, tak ze mě taky začíná lámat termíny kdy asi…a to prosím nepatří mezi sexuální maniaky ani není sobec, ale hormony jsou hormony:-) I mě při té hrůze začíná docházet, že 6 něděl je fakt dost dlouho, ale porušovat se mi to nechce, ještě si přivodit jiné komplikace, to teď fakt nemůžu potřebovat.
Jinak holky musím říct, že jsem měla z toho všeho pěkný splín, ono nestačí, že jsem potratila, ale musí mi naběhnout teplota=zánět a další čištění, ovšem přečetla jsem si diskuze, co jsem díky nemocničnímu intermezzu promeškala a opravdu jsem se pořádně zachechtala - třeba ty těhotenský příznaky, to bych navzdory svému stavu musela být taky těhu, protože mi netikaj jen oči, ale snad i uši.Díky moc, protože se mi fakt zvedla nálada.
Holkám, co se chystají na IVF bych taky doporučila to nechat po vánocích, chápu, že včera bylo pozdě, ale proležené vánoce a ještě s nedejbože a opradu vám to nepřeju špatným výsledkem, pro psychiku nebudou to pravé. Je to opravdu o 14denním ležení, kamarádka to prodělala víckrát. My jsme se známými fakt dobrá partička - já 2 roky snažení a teď zas potrat, druhá prodělala několikeré IVF z důvodu manžela a třetí jedno mimoděložní těhu a poté každý měsíc // a každý měsíc poté naběhla MS, toto prodělávala zhruba půl roku, ale pro uklidnění všechny máme zatím jedno dítě, takže i takto dost beznadějné případy mají šanci. No v květnu budu zvědavá na sebe. Zřejmě do tý doby nepřežiju.

 
KatkaM
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 01.12.07 09:25

Villa, tak ak chce ta potvora doraziť, tak ti prajem,nech naozaj dorazí načas. No a som zvedavá, čo ti tá veštica vyveští a hlavne, či sa to vyplní
Kadlina- hlavne, nech už si v poriadku, držím päste
Veko-ako?
Ja mám zlé správy, špinenie začalo presne na deň, takže sa k // tento mesiac bohužiaľ nepridám :(  A to sa ešte bojím, aby som nedostala od okresného výboru za neplnenie plánu nejakú pokutu :)))
Nie fakt, chytá ma poriadna depka, ako každý mesiac o takomto čase, mám pocit, že nikto nemôže byť taký nešťastný ako ja. Aj keď je to blbosť, samozrejem.  Ja už fakt neviem, ako mám otehotnieť. Dúfam, že ostatné holky budú mať lepšie správy.

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 01.12.07 09:58

Katko to je mi líto!!!!!!!! Odproná hnusná mrcha!!! Je to taková naše ježibaba!!! Děti se bojí duchů a my menses!!! No není to směšné! Celý život se pořád něčeho bojíš! Doufám, že depka odejde, mě včera opravdu hodně (fakt hodně) naštval manžel (chtěla jsem napsat nasral, protože to by vystihlo, ale nechci Vás přivádět do rozpaků :o))))), tak jsem tak vyvztekaná, že jsem se dala do toho vánočního úklidu, už mám umyté okna, peru záclony, tak teďka jdu pokračovat dál!!! Chce to nějakou činnost, aby člověk zapomněl na to, co ho štve nebo trápí. Je to sice směšná útěcha, ale trochu to zabírá. Nebo si vyjeďte na nákupy nebo na výlet. Já dneska odpoledne jedu ke švagrové na narozky, kde se budu koukat na její dvě malé děti a spokojený život!!!! Taky paráda!!!
Tak Filipi, Pudli,VeKo, Ginni a další hlaste se.....papa villa

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16516 příspěvků 02.12.07 19:42

Aspoň budeš mít naklizeno, to je taky pozitivní a počítá se!Já jsem nedávno, také díky manželovi, v afektu vydrbala kartáčkem na zuby spáry v koupelně a ty jsou teď tááák hezky bílý. Zrejmě to bude to jediný, co budu mít letos vydrbaný, protože teď jsem v těžkým útlumu, jo vlastně jsme nedávno předělávali kuchyň, tak tam to taky ujde. Zbytek holt přežiju. Neboj taky budeš mít dětičky a spokojený život jen neztrácej naději, i když jsem taky byla v situaci, kdy jsem se cítila jako Katka-ten nejnešťastnější člověk na světě, pravda teď k tomu taky nemám daleko, ale zase jsou tady diskuze, kde si holčiny s podobnými problémy dodávají sílu, fakt to pomáhá. Jen manžel to těžce nese, když večer procourám na netu. Jak taky může pochopit, jak mi je, snaží se mi pomáhat co to jde, ale vždycky to bude brát jako chlap ať se jedná o můj potratový stav, nebo o neplodnost, tzn.že „žádné obavy vše bude OK a na všechno máme času“ Prostě nepochopí, že já ten čas nemám. No nic, to byla oda na chlapy :-)

 
VeKo
Generální žvanilka 20577 příspěvků 03.12.07 10:20

Katko, jsem na tom naprosto stejně jako ty! Dneska ráno začalo špinění, takže zítra se to pěkně rozjede :-( pobolívá mě podbřišek, takže si myslím, že už je to jasná věc, že tento měsíc ZASE nic.  Jediná pozitivní věc je, že to dostanu již po třetí přesně 28mý den, což je úspěch od ledna, kdy jsem vy:,–(ila náplasti a mívala jsem to v rozmezí 20-60 dní. Ve čtvrtek si dojdu k doktorovi a uvidíme co se mnou udělá. Jestli mi napíše na další 3 měíce clostilbegyt a duphaston, nejradši bych ale byla aby mě poslal už do CAR. Ach jo…
Tak holky kdo je další na řadě? - Já s Katkou už jsme zase na další měsíci vypadly :-(  

 
smilla1
Povídálka 34 příspěvků 03.12.07 14:03

ahoj, tady je smilla. Pisu datum sveho budouciho menzes - 27.12. , abych mohla zacit plnit zavazek o:)))))
Mejte se krasne a ahoj
Marketa

 
smilla1
Povídálka 34 příspěvků 03.12.07 14:03

ahoj, tady je smilla. Pisu datum sveho budouciho menzes - 27.12. , abych mohla zacit plnit zavazek o:)))))
Mejte se krasne a ahoj
Marketa

 
VeKo
Generální žvanilka 20577 příspěvků 03.12.07 14:08

Tak menší rekapitulace
1. VeKo - 4.12
2. KatkaM - 5.12
3-4. Filipi, Villa - 6.12
5-6. Pudloslava, Martice - 15.12
7. Smilla - 27.12.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32221 příspěvků 03.12.07 14:47

Tak aby Vám to nebylo líto, tak já mám prozměnu asi anovulační cyklus. Místo obvyklého krásného vzestupu po ovu se BT držela 3 dny na 36,5 °C a dneska jsem použila špinavý trik na zvýšení teploty alespoň o 2 desetiny - během měření jsem přendala teploměr z jedná strany jazyka na druhou, takže měřit už trošku ohřátý.  

Nejlepší je, že to je můj nejpodivnější cyklus celý rok a zrovna v něm jdu zítra na hormonální profil. Takže asi dopadně blbě a začnou mě léčit na něco, co mi možná není.
A ještě jsme se tak snažili! Já se nemyla, celé dny smrděla, nohy dávala nahoru až mi skoro odpadly…  

No já stejně doufat budu, já doufám do poslední chvíle, tak VeKo a Katko taky doufejte, třeba se to ještě zarazí.  

Ale možná máme opravdu příděl pouze jedno těhotenství v naší skupince měsíčně. Ach JO!   

Smillíku vítej.          

 
KatkaM
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 03.12.07 16:28

Veko- to je blbe, sakra
Môžeš mi napísať nový termín menzes: 1.1.2008- Novy rok takto pekne začnem. škoda reči, prekonávam svoju každomesačnú depku, už je to lepšie. Ten začiatok špinenia je najhorší
Smilla- ahoj!!!
Pudloslava, daj vedieť, aké budú výsledky

 
KatkaM
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 03.12.07 16:28

Veko- to je blbe, sakra
Môžeš mi napísať nový termín menzes: 1.1.2008- Novy rok takto pekne začnem. škoda reči, prekonávam svoju každomesačnú depku, už je to lepšie. Ten začiatok špinenia je najhorší
Smilla- ahoj!!!
Pudloslava, daj vedieť, aké budú výsledky

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 03.12.07 19:05

Holky, dneska je dne „hlášení nástupu mrch“ nebo co!!!??? Já to dostala taky dneska!!! Hrůza a děs, hnus a hnus, katastrofa…a víte proč??? Protože je u mě změna, do IVF se dáme až v lednu, kašlu na prosincové stresy, chci si užít Vánoce a ne jen ležet a nervovat se, že to nevyjde. Takže v lednu na to jdeme!!!
Katko, jak je možné, že další termín MS máš 1.1.2008, když já to dostala dnes a za 28 dní je 30.12.????? Já to nechápu??????????­????
No takže holky, mě napiště další termín MS 30.12.
Tak papa villa

 
martice
Ukecaná baba ;) 1605 příspěvků 03.12.07 20:51

Ahoj holky,
tak píšu jak jsem dneska dopadla v CAR. Takže když to všechno dobře půjde v lednu jdeme na to, takže Villi nejspíš na tom budeme stejně. Čeká nás IVF+ICSI, paní doktorka vše nastínila v živých barvách včetně vlastnoruční aplikace injekcí do břicha při stimulaci, brrrr,  no bude veselo :-) Dostali jsme úžasný ceník všech služeb a myslím, že našemu budoucímu potomkovi budeme říkat „drahý synu/drahá dcero“ :-)
Ale mám velkou radost, alespoň nějaká předzvěst něčeho co by nás mohlo posunout dopředu, ale zároveň mám z toho hrozný strach. Jsem ráda, že to bude po vánocích, alespoň se nebudu stresovat a můžu vyšperkovat náš budoucí domeček. Doufám, že se stihneme do vánoc přestěhovat a oslavovat vstup do nového roku v novém a našem.
Všem držím pěsti a těším se na novinky.

 
VeKo
Generální žvanilka 20577 příspěvků 04.12.07 08:50

Martice a Villi ani nevíte jak vám závidím, že už máte nějakou vidinu, nějaký daný cíl. Já jsem 28 DC, dnes ráno stejně jako včera, hned jak jsem vstala, tak jsem krvácela a pak vůbec nic, celý den a dneska to vypadá stejně, ještě ke všemu se teplota šplhá stále vysoko - 36,6,–36,7, tak já fakt už nevím co to má znamenat a co se se mnou děje. No do čtvrtka to musím vydržet, pak uvidím co mi řekne doktor.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32221 příspěvků 04.12.07 10:39

Náhodou VeKo to není tak špatné, to je celkem nadějné. Zaléží jakou teplotu máš v luteální fázi obvykle a jestli Ti klesne až po začátku MS, nebo před, ale myslím, že bys mohla být v tom. Já jsem říkala nevzdávat to do poslední chvíle.
Mě klesne obvykle teplota pžřed MS, tak 2-3 dny začne klesat, ale jen ke střední hodnotě 36,5, dál klesne až po začátku MS.  

Pořadí zatím nepřepisuji.
Od katky žádné novinky. Filipi též mlčí.  

Martice kolik budete doplácet, vždyť přece máte hrazený cyklus, ne? Třeba to toho 16.12 nedostanem, uvidíš.  

Já jsem dnes po odběru krve, výsledky budou v pátek.  

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 04.12.07 14:04

Ahoj děvčata, tak já zatím jen v rychlosti, protože nám doma nejde počítač. Zatím žádné těhotenské ani menstruační příznaky nemám, ach jo, tenhle cyklus je celej nějakej divnej, začínám z toho mít trošku depku. Ale jsem ráda že jsem te'd na IUI nebyla, protože jsem znovu dostala antibiotika a dobrala je teprve včera. To by se asi miminku moc nelíbilo, navíc tak do 14 dnů očekávám tradiční kvasinky (pravidelný návštěvník po antibioticích).
Krom toho jsme se v sobotu pohádali s manželem, skoro až do krve a stejkně rychle jsme se usmířili. Jenže mezitím sjem stihla umýt okna, vyprat záclony, vydrhnout vnější parapety, vytřít celý byt a uklidit velkou skříň s nářadím, jejíž úklid jsem hodně dlouho odkládala. Takže se asi budeme hádat častěji :-))
Ozvu se blíže hned jak nám půjde PC, nově příchozí snažilku vítám a doufám, že tu mezi náma nezcvokne ještě víc :-))

 
VeKo
Generální žvanilka 20577 příspěvků 04.12.07 15:07

Děkuji za podporu, já to mám s BT takový fakt zběsilý, nikdy jsem nenaměřila víc než 36,7. Klesá mi v první den MS, teď mi zatím neklesla a krvácím jen ráno, když vstanu, mě to připadá, jako když po noci, se to ve mě nahromadí a s prvním raním čůráním to jde ven a pak celý den nic. Takže počítám, že dnes 28 DC jsem to ještě nedostala. Od neděle mě pěkně bolí-píchá v místech levého vaječníku. Hlavně když třeba se zvednu od stolu, nebo se rychle pro něco ohnu. Uvidíme co zítra ráno. Budu vás holky informovat.
Marti, taky by mě zajímalo, jak je to tedy s placením IVF. Podej prosím nějaké info. Díky
Katko - co ty?  

 
VeKo
Generální žvanilka 20577 příspěvků 04.12.07 15:12

Rekapitulace, snad jsem na žádnou nezapomněla :-)
1. VeKo - 4.12 - zatím nic, ale nevypadá to nadějně :-(
2.-3. Filipi, Villa - 6.12
4.-5. Pudloslava,Mar­tice - 15.12
6. Smilla - 27.12.
7.Villa - 30.12.07
8.KatkaM - 1.1.08    

 
VeKo
Generální žvanilka 20577 příspěvků 04.12.07 15:15

Tak znova, jsem zmatkař :-) omlouvám se
Rekapitulace, snad jsem na žádnou nezapomněla :-)
1. VeKo - 4.12 - zatím nic, ale nevypadá to nadějně :-(
2. Filipi - 6.12
3.-4. Pudloslava,Mar­tice - 15.12
5. Smilla - 27.12.
6.Villa - 30.12.07
7.KatkaM - 1.1.08

 
VeKo
Generální žvanilka 20577 příspěvků 04.12.07 16:52

Holky, dneska je prostě špatný den - tedy pro mě. Další kamarádka je těhotná. Vám nemusím vysvětlovat, jak se ve mě střídají pocity: přeju jí to, závidím jí to, mám výčitky z toho, že jí závidím. Proč ona a ne já?…katastrofa

 
KatkaM
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 04.12.07 17:19

Villa, ja som menzes dostala až dnes, ale už včera som vedela, že to dostanem. Už sa vďaka tomu pozorovaniu poznám… No a neviem, ako to rátaš ty, ale keď si dám 31-4 to je 27, no a+ 1, aby bolo 28 mi to vychádza na nový rok
Veko- ja už som"rozbehnutá" v plnej paráde

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 04.12.07 19:33

No tak to máme Káti asi každá jiné počty, jestliže já jsem to dostala 3.12. a to je 1.DC, tak 28.DC je 30.12. Každá máme jinou metodu, ale takhle mi to vysvětlil dr. a je to i na internetu.
Pudli, Martice i já budeme (obě ICSI) za IVF doplácet přibližně 20tis. a to i když je to hrazené pojišťovnou (první 3 pokusy), to se hradí nadstandardy. Jestli jste holky viděly reportáž na Nově a jejich přiblblé kecy o tom, že to máme vše zadarmo, tak je to naprostý výmysl, takže tomu nevěřte!!!!
Jinak všechny moc zdravím a držím palečky a VeKo já mám taky takové divné tušení, že jedna moje (o 2 roky mladší) kolegyně je v tom a jestli to tak opravdu je, tak to ponesu těžce…i když jí to zároveň přeju…ach jo!!!!!

 
martice
Ukecaná baba ;) 1605 příspěvků 04.12.07 19:45

Ahoj holky,
VeKo: já si taky myslím, že to vypadá nadějně. Spousta holek ještě menstruovala i když byly těhotné. Dokonce i moje mamina mi říkala, že ještě špinila několik měsíců a byla už v tom se mnou. Takže neztrácej naději, třeba to vyjde. :-) anebo ztrácej a budeš příjemně překvapená. Většinou se to prý povede, když už člověk vůbec nedoufá.
Pudli a VeKo: k tomu hrazení IVF. Máte pravdu IVF je hrazené pojišťovnou, ale metoda ICSI (kterou mi bohužel potřebujeme, vzhledem nedostatku „mršek“) hrazená není. Dále doplatky na léky při stimulaci, prodloužená kultivace embryí a zamrazení přebytečných embryí - no suma sumárum cca 20 000,– možná se to liší centrum od centra, ale u nás je to takhle. 
Trochu mě to šoklo, ale co naplat u nás spontání těhotenství asi nehrozí, takže cesta nevyhnutelná :-) … jak jsem říkala, „drahý synu/ drahá dcero“ :-)

 
martice
Ukecaná baba ;) 1605 příspěvků 04.12.07 19:48

Koukám Villi, že naše CAR mají obdobné ceníky. :-) Kam vlastně chodíš? Já do Pronatalu Praha.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32221 příspěvků 04.12.07 20:37

VeKo píchání v břiše při pohybu opravdu JE těhotenský příznak, tentokrát ne vymyšlený jako cukání okem a podobně. Buď dobré mysli !
Ostatním menstruujícím vyjadřuji upřímnou soustrast.  Nás z druhé poloviny startovního pole to čeká za týden a něco. Teď bych mohla pozorovat příznaky nidace.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32221 příspěvků 04.12.07 20:43

VeKo, Villa - víte jak jsem byla ráda, když mi kamarádka, co měla zpoždění, dnes oznámila že „v tom“ není? Ta závist se nám přece nedá vyčítat.  

Filipi když jsi brala ATB tak otěhotníš - víš proč? Abys mohla celé těhotenství přemýšlet o tom, že kvůli tomu bude dítě postižené. Přinejmenším u mě je to úplně jasné, že to bude nějak tak. V pohodě to určitě nebude.
To je asi poprvé, co nemáš ¨žádné příznaky, ne?

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 04.12.07 22:00

Jo jo, to je zákon schválnosti :-)) Ale doktor říkal že to prý do doby, než bych měla dostat menstruaci neuškodí, tak v to doufám… Uvidíme. Tak jsem si všimla že jsem už druhá na řadě. Jejda, to budou fakt nervy.    

Jinak, když se tu bavíme o tom krvácení, nevím jestli je to pravda nebo jen výmysl, ale nedávno jsem se bavila se známou která tvrdila, že její kamarádka zjistila že je těhotná až v osmém měsíci. Prý normálně menstruovala, břicho jí nijak extra nerostlo, je to vůbec možný? Mně se tomu ani nechce věřit, přece ta ženská musela cítit nějaký pohyby a nevěřím tomu že za celých osm měsíců nebyla ani jednou na gyndě…  

Od odpoledne mě začíná bolet vaječník. Hele, tak mě napadlo, není to taky nějaký zaručeně těhotenský příznak? A ještě jeden - pod uchem se mi udělala bulka. To by taky mohlo být tím, že jo?  

Ach jo, teď budu prožívat nejdelší dva dny… Ale teď je jasný která z nás splní prosincový zývazek. Že jo, VeKo? :-))

 
VeKo
Generální žvanilka 20577 příspěvků 05.12.07 08:48

Holky, dneska zase stejná situace. Včera odpoledne vůbec nic, ráno krvácení a teď zase nic - jen mi klesla teplota na 36,5, takže si myslím, že dnes nebo zítra se to rozjede. Už bych ráda, protože jdu zítra k doktorovi, tak abych měla jasno, jestli jsem to dostala nebo ne. Tohle co mám, je takové neurčité, ani menstruace ani špinění, skrátka každou chvíli něco jiného.

 
KatkaM
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 05.12.07 08:57

Villa, lenže potom ti vyjde ten deň, ktorý to dostaneš že je aj posledný predchádzajúceho cyklu aj prvý nasledujúceho. Nie je to tak, že za prvý rátaš prvý deň MS a za posledný deň pred  začiatkom ďalšej?  no nič, veď je to jedno, hlavne aby sme to nedostali v žiadnom termíne, že :)))
Veko, bodaj by sa MS nerozbehla, ja mám bohužiaľ tieto ranné špinenia každý mesiac, ale tiež som počula o ženách, ktoré tiež v termíne MS len špinili a MS sa nerozbehla! Takže držím päste!
Filipi- rsom pozerala v telke nejakú diskusiu  o téme tehotenstvo a tak, no a tiež tam padla takáto otázka, či je to možné. No a tam sa lekári zhodsli na tom, že nie je možné, aby žena nevedela v 7.-8. mesiaci, že je tehotná. Ja si tiež myslím, že pohyby plodu v tak vysokom štádiu tehotenstva sa s prdmi pomýliť nedajú :))) no ale uvidíme, keď budeme my v 8. mesiaci tehotenstva, tak si dáme vedieť :)
Pudloslava- ako tvoja nidácia? 

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32221 příspěvků 05.12.07 09:23

No BT mi klesla na 36,6°C, ale myslím, spíše než na nidační dip bych to znovu přehodnotila na anovulační cyklus, včera těch 37°C byl tím, že jsem nespala od tří. Jinak mám všechny teploty děsně nízké, sice nad pomyslnou hranicí, ale těsně - no o to markantnější bude ten druhý vzestup, ne? Srandičky, v pátek mi gyn řekne, že jsem ovu neměla a dostanu nějaký tablety :-( nebo :-) ? Já totiž fakt myslím, že tenhle cyklus je divný.

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 05.12.07 09:25

VeKo, souhlasím s Katkou, pořád to nemusí znamenat MS. Já bych na tvým místě asi nevydržela a udělala si minimálně těhotenský test. A já asi 3× denně :-)) Ale bu´d v klidu, moje známá říkala že dva dny po sobě taky lehce špinila a dnes je v 6 měsíci. Ale sama uvidíš co ti řekně doktor. Buďto bude nelida a řekne tí ať dojdeš za týden, nebo to udělá jako ten můj - pošle tě na krev a do hodiny budeš znát výsledek.
Mě dnes pomalu začíná pobolívat břicho, tak je jasný že se to zítra asi taky rozběhne. Tak jsem počítala, že pokud bych to dostala až v sobotu, měla bych další ovulaci na Štědrý den… To by mohlo být nadějný… Tak uvidíme,

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32221 příspěvků 05.12.07 09:53

Nejjednodušší výpočet příští MS (při cyklu 28 dní) je kouknout si do kalendáře a odpočítat si přesně 4 týdny ode dne, kdy jsem to naposledy dostala.
Například když jsem to dostala naposledy v sobotu, tak počítám další soboty (tu první nepočítám) - ta čtvrtá je ta ona osudová.
Každopádně by to mělo vycházet na stejný den v týdnu jako před měsícem.
1. den je den MS, 28. den je vlastně den před MS, ale den MS už není 29, ale první den cyklu následujícího.  Ledaže když bych to dostávala o den dříve, nebo později, tak se o jeden ned posunu dopředu nebo dozadu. Mě se to obvykle posunuje dopředu o 1-2 dny, ale počítám si pokaždé 28, protože čas od času to 28 mám, tak abych nebudila dojem, že se jedná o nějaké zpoždění.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »