Psychika snažilky - 17. část - Předsevzetí

Snažení

Ahoj holky, sice už tu máme nový rok téměř týden, přesto bych chtěla dodatečně sepsat takový svůj malý seznam novoročních předsevzetí, kterým bych se chtěla řídit po celý rok (i když jsem přesvědčená, že ani jedno předsevzetí nepřežije leden:

1. Přestanu snažilkovat jen v době, kdy mám mít ovulaci a manžílka si budu užívat klidně i mimo plodné dny
2. Přestanu svýho chlapa terozizovat povely typu: „Ty slipy okamžitě sundej a vem si ternýrky!!!!“
3. Přestanu měsíčně vyhazovat stovky za ovulační a těhotenské testy, ušetřené penízky přidám raději na dovolenou, kde se o červíčka budeme snažit.
4. Nebudu si měřit BT - je to zbytečné, falešné a stejně se v tom nevyznám :-))
5. Přestanu s pány doktory jednat jako bych byla chytřejší než oni (např. je přesvědčovat, že moje diagnóza je úplně jiná než mi tvrdí oni, protože mám úplně stejné příznaky jako měla jedna paní na internetu, které doktor sdělil úplně jinou diagnózu)
6. Přestanu hlídat svoje zaručeně těhotenské příznaky - buď budou, nebo nebudou
7. Přestanu nenávidět svou sestřenici, kamarádku, bývalou spolužačku či jiné známé a příbuzné, kteří měli tu odvahu a otěhotněli či porodili dříve než já.
8. Začnu se sebou něco dělat - cvičit, plavat a konečně prubnu metodu Mojžíšové
9. Do kabelky vrazím vložku a PŘESTANU počítat termín své MS (no, tomu sama nevěřím :-)) )
10. Začnu těhotenství všem přát!!!! (tomu věřím ještě méně)
11. Až do okamžiku, kdy mi UTZ potvrdí těhotenství se ani nepodívám na žádný těhotenský obleček v obchodě a už vůbec jej nebudu kupovat.
12. Naučím se na dotazy typu: „A co vy, vy ještě miminko neplánujete?“ reagovat úsměvem a ujištěním, že zatím ještě na něco podobného nepomýšlíme (horší to bude u těch, kteří o našem snažení vědí)
13. Budu zdravě jíst, pít, papat vitamínky, hodně ovoce a zeleniny, protože co kdybych byla těhotná!
14. Do konce roku OTĚHOTNÍM!!!!!!!!

Závěrem bych chtěla říct, že jsem četla deníček Maru, ve kterém prozradila, že po pěti letech marného snažení se a několika neúspěšných IVF konečně otěhotněla a aby toho nebylo málo, úplně nečekaně a přirozenou cestou. Všechny tu můžeme vidět, že to jde- někomu sice hůř a obtížněji, ale jde. Věřím, že všechny se svého snu dočkáme, možná to nebude hned, ale BUDE! Tak, děvčata, do nového roku s optimismem a ať tu příští rok touhle dobou řešíme buď křik našich ratolestí, nebo alespoň jak těžko se chodí s tak velkým báchorem do schodů :-))

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
VeKo
Generální žvanilka 20613 příspěvků 07.01.08 14:01

Zavazuji se i já plnit a tvá předsevzetí si vezmu za svoje!

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 07.01.08 19:02

Ahoj holky, tak MS mi dnes dorazila a já jsem asi před hodinou začala stimulovat na své 1.IVF…jsem z toho tak trošku mimo, v šoku…je to poprvé a já si připadám tak nějak jinak…Dr. mi naordinovala dlouhý protokol, takže k ET by mělo dojít asi za 23 dní…přibližně. No holky, snad je tahle MS letos poslední, to víte, ještě plánuju kojit :o)))))
Filipi, jinak Fertimed je fajn, jde tam sice dost vidět, že jim jde o prachy, ale komu vlastně v tom dnešním světě nejde. Já jsem měla Dr. Vodičku jen 2× a musím říct, že je hrrrr hrrr až jsem se toho lekla, raději mám Koutnou, tu mám nejčastěji a doc. Sobek je takový zvláštní prazvláštní člověk, ale říká se, že čím větší kapacita, tak tím větší podivín. Každopádně hodně holek už dost urazil a je prostě takový zvlááááštní, ještě teď si živě vzpomínám, jak jsem lezla při 1. konzultaci v CAR na kozu za přítomnosti mého manžela a Sobek mě vyšetřoval...­..připadalo mi to strašně divnéééé!!! No ale kéž bych toho podivína měla u ET, byla by to výhra!!
Jinak holky, předsevzetí plním, od hooodně bodů jsem už upustila, však taky moc dobře znáte můj názor na měření BT a sebepozorování, to já nedělám, ale přece jen přející bych chtěla být víc. O víkendu jsem se dozvěděla o těhotenství dalších 2 mých kamarádek, to víte, že jim to přeju, to bych snad ani nebyla člověk, ale proč ony jo a já ne!!! Kde je chyba!!! Obě otěhotněly ihned - bez problémů, jsou stejně staré jako já!!! No nic, pryč s depkou…ale musím vám říct, že se mi depka od včerejška tak nějak vynořila a nemůžu se jí zbavit, začínám mít strach a to dost velký!
Holky, držím Vám palce, držte mi je taky.
pa villa

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16544 příspěvků 07.01.08 19:37

Pudli,VeKo- s tím magořením vám rozumím, upřímně jsem záviděla Ville, která srdnatě polykala Noretisteron, když nevěděla, jestli není těhu, to já bych nedokázala a nebo bych polykala, ale pochybnosti by mě rvaly zevnitř na kousky. I když ze dvou zkušeností vím, že když se na všechno vybodnu, tak otěhotním. JENŽE… za prvé to vybodnutí nelze naordinovat, to je jasné a za druhé jsem si vždy říkala, že si to /prášky,alkohol…/ nechci vyčítat, kdyby se to nepovedlo a teď, když se to nepovedlo, budu ještě šílenější /jak jsem tu už psala/ při druhém-nepovedeném těhu mi teplota lítala jak na houpačce,ovu testy nevycházely, tudíž jsem absolutně nic neočekávala a tak jsem se já, která celý rok téměř abstinuje, pěkně namazala na vinobraní. Burčák já ráda, tak jsem si dopřála, protože jsem byla přesvědčená, že tenhle cyklus byl anovulační. Když jsem objevila //, tak jsem prožila 3 perné týdny, jestli je mimi OK /celou dobu jsem si domlouvala, že alkoholičky a feťačky maj zdravý děti,ale moc mi to nepomáhalo/. Samozřejmě na to došlo i poté, co jsem potratila-při hledání „proč se to stalo“ si to vyčítám, i když je to asi zbytečné, dost pravděpodobně by na výsledku nic nezměnilo i kdybych nepila, ale prostě jsem pro TO neudělala dost! Stejně tak mému /zbytečnému/ sebezpytování neušel bylinkový čaj, který piju, umělé sladidlo, kterým si sladím a je v bonbonech, které jsem byla schopná cucat po krabičkách, cola-lihgt, kterou jsem si občas dala. Tuhle mi náhodou spočinul zrak na krabičce Sarapisu a zjistila jsem, že obsahuje Betakaroten, který se v těhu nesmí, takže až se budu snažit, tak ho budu baštit pro jistotu jen 3/4 cyklu, co kdyby náhodou…  

Ene-tvůj příběh jsem četla už v prosinci, kdy jsem byla čestvě po potratu a i teď po delší době, kdy to čtu, mě to dostává. Obdivuju tvojí sílu zas to zkusit, já si říkám, že zažít znova to co teď, tak už pak do toho znovu nepůjdu. Ale ona je ta touha po dítěti asi silnější co. Proč to nemůže být jednodušší! Proč ženský, který opravdu chtějí dítě, nejsou přírodou zvýhoděné oproti těm, které nechtějí, jenže ono je to přesně naopak! V tomto bodě se evoluce nějak sekla.

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16544 příspěvků 07.01.08 20:55

Villo ta depka bude zřejmě počasím, já ač jsem v nesnažilkovské fázi mám depku taky a pokud se to brzo nezmění, tak se prožeru k tuně:-(  

Sebepozorování to je kapitola! Třeba já bych teď mohla být z fleku těhu - prospala bych zimu, pořád mě pálí žáha a je mi divně. Jenže je to o tom, že jako osoba labilnějšího ražení se po předchozích problémech sleduju nadměrně a tudíž to, co bych jindy přešla, tak teď vypichuju jako něco extra a to bude i případ většiny těch, co se snaží o mimi a zvlášť dlouhodobě. Toho, čeho jste si dosud ani nevšimly, má najednou význam.

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 07.01.08 22:04

Kadlina: Teď jsi mě trošku překvapila, vůbec jsme nevěděla že se v těhotenství nesmí betakaroten… Já ho do sebe vesele ládovala od května do září a teď už asi 14 dní taky, snyšela jsem, že si z něj tělo může vzít nějaký vitamín, jestli ho potřebuje… Teda, jestli já to dělám celou dobu blbě…  

Villa: Já s tím Ferťasem zas tolik zkušeností nemám, chodila jsme tam jen dva měsíce a pak onemocněla, tak snad už teď, měla bych tam jít v pátek, ale vypadá to, že tentokrát lehne manžel, tak už fakt nevím, jestli mi to osud nějak nepřeje… Promarodila jsem víc jak měsíc a jestli teď lehne můj chlap, který nebyl nemocný patnáct let, tak už to snad fakt bude nějaký znameni. Jinak, na tvým místě bych se radovala, konečně se to někam pohne, něco se s tebou bude dít, brala bych to jako nový začátek, vzpomeň si na tenhle svůj pocit za měsíc touto dobou…  

VeKo: Obě se známe :-)) Stejně to porušíme :-))  

Jinak, u mně nic novýho, zítra mám 10 DC, takže už by se uvnitř mně konečně mohlo něco začít dít, tak doufám, doufám…

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 08.01.08 09:07

Ahoj, holčiny,
zdravím Vás v tomhle novým deníčku. Mimochodem, Filipino, fakt se Ti moc povedl, se spoustou bodů opravdu souhlasím. Jen bych přidala ještě jeden (dva): budu se snažit co nejméně na naše snažení myslet, pokusím se zkusit něco nového (nebo návrat ke starému-jako u mě třeba cvičení jógy, Mojžišové a orientálních tanců), budu se snažit dodělat rozdělaný věci a klidně se pustit i do nových. Protože to sice nezaplní tu prázdnotu, ale pomůže ji třeba lépe zvládnout. 2. Přestanu se sebeobviňovat, že je to určitě moje vina, že se zatím nedaří, a prostě se budu snažit brát to tak, tak je to, a že by to mohlo být i horší.
Jinak se Vám musím vyzpovídat ze své nové návštěvy v CARu, tentokráte v Gestu a přidat tak názor do naší staré diskuse. Ráno jsem ještě byla na UTZ v Motole-fakt křeč, dvě hodiny čekání a naprostý nezájem doktorky-prostě léky si berte, jak chcete, hlavně neotravujte, dohady se sestřičkou atd. Velký rozdíl byla následná (odpolední) návštěva v Gestu, ve kterém nás přivítaly usměvavé a vstřícné sestřičky na recepci, doktor mluvil naprosto k věci a hlavně-konečně po roce a půl jsem slyšela-čas je, ale není ho hromada (všichni předcházející měli času spoustu). (Nejsem nejstarší, ale ani nejmladší, v tomhle roce mě dohoní třicítka). Taky jsem se dozvěděla, že mě bude čekat ověření průchodnosti vaječníků a IUI-p. doktor v Motole mě rovnou chtěl na IUI hnát bez tohohle vyšetření (asi zase zapomněl, jako už několikrát). Takže moje pocity jsou prozatím výborné, v Motole okamžitě končím, protože to takhle dál nechci.
A přitom mě napadla jedna úvaha-to naše (ať už si je jak chce dlouhé) snažení je hodně namáhavé, pro nás i naše polovičky, nenechme si tu cestu dále kazit a nenechme si brát tolik potřebnou sílu, kterou potřebujeme. Nestojí nám to za to, ať je to blbý doktor, nechápavá kamarádka nebo netrpěliví rodiče (kteří by už nejradějí byli prarodiči). Jestli je to  zkouška, tak a't ji projdeme dobře (a hlavně a samozřejmě-všechny úspěšně), s čistým štítem a občas i s úsměvem. :o))) resa

 
VeKo
Generální žvanilka 20613 příspěvků 08.01.08 09:47

Tak holky test je negativní, takže zítra v CAR asi první co dostanu bude provokačka…a hned tam jdu s problémem na víc…to bude něco.

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 08.01.08 11:17

VeKo, a kupovala sis nějaký dobrý test? Opakovaně jsme v diskusích (na  jiných chatech) rozebíraly, že ty levnější nejsou moc spolehlivý. Raději si kup ještě jeden a třeba bude všechno úplně jinak…Nebyla bys ani první ani poslední, u který jeden test ukázal něco jiného, než pak byla skutečnost. resa

 
VeKo
Generální žvanilka 20613 příspěvků 08.01.08 12:13

Koupila jsem si test asi za 75,–. Druhý si kupovat nebudu, nemá to smysl. Nemám žádné příznaky a BT se celý měsíc ani nehnula, takže těhotná být asi ani nemůžu. Jeden den už to vydržím - světe div se - zítra se snad dozvím víc.

 
kaculkadraculka
Ukecaná baba ;) 2388 příspěvků 08.01.08 13:04

ahoj holky, omlouvám se že vám lezu do deníčku. Jen jsem chtěla napsat Rese, že jsem se taky léčila v Gestu a byla jsem úplně „vykulená“ z přístupu, který byl super!!!!!! Po 3/4 roce, co jsem vy:,–(ila prášky jsem docházela k mé gyndařce u nás ve městě, tam jsem vždy strávila celé dopoledne, pač na celou nemocnici je jen jeden ultrazvuk a přednost měli po operacích, porodech, těhotné a pak až ty které měli nějaký problém jako já. Byla jsem z toho fakt unavená, takže jsem řekla dost a našla si na netu Gest a ihned jsem se k nim objednala.
Tam mi nejdřív udělali vyšetření z krve, které mi moje gyndařka vůbec neudělala, pak následovala průchodnost vejcovodů a pak naše 1.IUI., které se povedlo. Musím ještě dopsat, že jsem zobala nějaký pilulky na ovulaci a pak injekce Pregnylu.  Ale abych se vrátila ke Car Gest, ani jednou jsem nezažila, že by sestra byla nepříjemná. Vždy byli milé a vycházeli vstříc. To samé doktor, vždy krásně vše vysvětlil, takže i moje obava, kterou jsem vždy měla, že doktor gynekolog = :,-(ista, necita:) nebyla na místě.
Byla jsem opravdu moc spokojená, opravdu suprové jednání, profesionalita!!!!! Takové jednání se opravdu jen tak nevidí.
Doufám, že se nebudete zlobit za můj komentář. Resi, určo si udělala dobře, že jsi odešla z Motola a šla do Gestu. Přeji hodně štěstí nejen tobě ale vám všem. Katka  

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 08.01.08 13:26

Ahj kaculkodraculko, díky Ti moc za Tvůj komentář ke Gestu. Já si to pořád zvažuju, zda jsem udělala správně (přeci jen v minulém roce jsem dvakrát měnila gynekologa), ale přesvědčila jsi mě, že má volba byla správná. Mě se právě na začátek líbí ten přístup-v Motole jsem si pak začala připadat jako méněcenný blbec, který je ještě ke všemu nemocný. V Gestu hned při první návštěvě jsem se dozvěděla sumu věcí, které jsem věděla z Motola až po několika návštěvách a pilného studování literatury. (I té medicínské, páč mám doma několik zdravotníků). Já si teď budu držet palce, abych měla stejné štěstí jako Ty. Přeci jen to příjemné včerejší chování mi dodalo novou chuť do žil a hlavně novou naději, kterou jsem v Motole pomalu ale jistě ztrácela. resa

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16544 příspěvků 08.01.08 15:35

Já jdu do Gestu 17.1. a moc se tam těším. Jak jsem psala v 16. taky jsem tam neměla žádný problém a příjemně mě překvapilo, že podle hlasu tam je stále sestřička, která tam byla před 2 lety. A co mě dostalo totálně, že mě 2.1. chtěli objednat na 8.1.,což jsem nemohla, považte za 6 dní včetně víkendu! Taky jsem si říkala, jestli o mě budou stát, když jsem od nich odešla a sestřička na sobě nedala znát vůbec nic. Neboj Gest je dobrá volba a pokud se Ti tam nebude líbit, tak naštěstí máme kapitalismus a můžeš doktora zase změnit /bohužel některým to dodnes nedošlo/.

 
VeKo
Generální žvanilka 20613 příspěvků 08.01.08 15:53

Holky mohly byste mi prosím napsat co nás asi tak čeká při první návštěvě, začínám z toho být lehce nervozní. Hlavně po informaci, že manžel byl u některé z vás přítomen gyn.vyšetření. Ne že by mi to psychicky vadilo, ale manžel moc zrovna doktory a vyšetření nemusí, tak bych ho toho ráda ušetřila, aby se na mě nemusel dívat.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32341 příspěvků 08.01.08 18:05

Reso mě by zajímalo jak ti budou prověřovat průchodnost vejcovodů, pujdeš na laparku, nebo to budou dělat takovým tím profukováním? (nevím, jak se ta metoda jmenuje).
Já mám BT dole, takže MS přijde každou chvíli, moc bych si přála, aby to nebylo ještě dnes, protože pak by mi vyšla pomyslná ovu do víkendové služby, takže heslo vydržel alespoň do zítřka, nejlépe až do čtvrtka.  

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 08.01.08 19:02

VeKo: Můj manžel byl taky přítomný mému vyšetření. Poprve, v Unice, mě vyšetřoval před manželem úplně normálně, neptal se ho jestli u toho chce být, ve Fertimedu se manžela zeptal jestli chce počkat v kabince nebo chce být u vyšetření, tak na to řekl že u toho chce být, ale kdyby nechtěl, nikdo by ho nenutil. Mně to rozhodně nevadí, právě naopak, jsem ráda když ho u toho můžu mít, chtěla bych ho mít i u další IUI, hodně mě mrzelo že nebyl u těch předchozích dvou, ale to jsem z toho byla tak vyklepaná že mě to ani nenapadlo. Přesto si myslím, že když to chlapovi vadí, tak u toho být nemusí, to samý když to není příjemný ženské. Když mýmu muži dělali vyšetření varlat (prohmat + venkovní ultrazvuk), bylo mu nepříjemný že mu to dělá jinej chlap a mě u toho nechtěl, stejně tak není moc rád když  s ním chci být v kabince při spermiogramu. Je to individuální.
Ten první pohovor je v klidu, příjdeš, povykládáš jak to u vás probíhá, jak dlouho se snažíte, předáš výsledky vyšetření, pokud žádná nemáš, tak ti sám navrhne jaká by se měla udělat a na konci se mě zeptal jestli chci už dnes vyšetřit nebo to necháme na příště, tak jsem řekla že klidně hned. Bylo to v pohodě, vypili jsme si kafíčko, manžel se Sobkem zažertoval, protože mají stejný druh humoru (a to už je u mýho chlapa co říct), nakonec to skončilo tak že jsem zjistila že se ti dva vesele baví na můj účet, tak jsem se jim to snažila vrátit stejnou měrou a nakonec jsem si připadala jako bysme se nebavili ani s doktorem ale spíš s nějakým známým.  Dobrý je na CARu to, že ti nikdy neudělají co sama nechceš. Já svýho rozhodnutí jít tam bez doporučení doktora rozhodně nelituju.

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16544 příspěvků 08.01.08 21:17

Filipíno na betakaroten jsem přišla náhodou na porodnici.cz, když se těhotná kamarádka ve Velké knize pro matku a dítě dočetla, že se v těhu nesmí játra a protože chvíli předtím snědla velkou porci játrové omáčky a játrovou paštiku, tak jí to trochu stresovalo, tak jsem zapátrala a je to prý blbost, ale betakaroten ve větším množství škodí, teď jsem na to koukala znova a pan doktor tam píše, že vadí 6000j., těžko říct, kolik je to mg.,ale psal tam, že v běžných multivitamínech to nevadí, problém je sóloprášek prý např. od Slovakofarmy je obzvlášť vysokodávkový, ale ten už asi nevyrábí, ta odpověď byla dost stará. Jen mě zarazilo, že pan doktor na ten dotaz odpověděl, že nebezpečnost vitamínu A-betakarotenu je v laické povědomosti známá, no nevím. Dokonce tam v ještě starší odpovědi jedna paní doktorka psala, že vadí i velké množství zkonzumované mrkve /ale to pak tam bylo v novějších odpovědích dementováno, že je problém s karotenem chemickým/ a tomu bych ani sama nevěřila, když si to přeberu selským rozumem. Určitě v těhotenství z jídelníčku nevyloučím ani játra ani mrkev, nicméně jak se znám, přehršel toho a zvlášť dohromady konzumovat stejně nebudu. A pak, že bych mohla mezi vámi zmagořit! To mě vůbec nehrozí! Jáuž totiž magor jsem:-)

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16544 příspěvků 08.01.08 21:30

VeKo: Filipína to popsala přesně i já mám stejnou zkušenost, teda kromě manžela při vyšetření, toho pan doktor z Gestu vykázal do čekárny, což jsem byla ráda, bylo by mi fakt divně, kdyby koukal, jak do mě šťourá cizí chlap, brr. A dokonce si pan doktor, který je v ordinaci sám, sestřička je zároveň recepční, tak sedí v čekárně, si sestru při mém vyšetření vždy přizval, i když tam kolikrát jen stála a koukala. Zřejmě se tak jistil, aby ho nějaká pacientka neobžalovala z obtěžování, nebo že bych já vypadala tak nedůvěryhodně?!:-)))

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 08.01.08 21:42

Kadli, to je fakt, třeba v takové mrkvi je přece fůra nenahraditelných vitamínů… No, je fakt že játra sice nemusím a myslím, že do sebe v životě nebudu schopná nasoukat ani sousto, tak aspoň něco :-))
Mně by bylo asi spíš nepříjemný kdyby u mýho vyšetření asistovala sestra, já vím že se tím asi doktor chrání, ale já jsem v tomhle asi trošku divná, nedělá mi problém vysvléct se donaha před chlapem, ale před ženskou mi to moc příjemný není… To mě hned napadá: Určitě si musí myslet jak velkej mám zadek, jak malý mám prsa, atd… Navíc, jak už jsem tu psala, jsem od přírody nevědomky trošku koketka a líp se mi domlouvá a komunikuje s chla­pem samotným než když u toho asistuje nějaká ženská. Zase na druhou stranu, doktorka je doktorka… Tak nevím v čem je vlastně rozdíl :-))  

villa: Hele, tak mě napadá, odkud ty vlastně jsi, jestli to teda není tajný. Chodíme do stejnýho CARu, třeba jsme i sousedky :-))

 
VeKo
Generální žvanilka 20613 příspěvků 09.01.08 08:12

Holky moc děkuji za rady a Vaše zkušenosti. Včera jsme se domluvili s manželem, že si budu sama sobě svým pánem: pokud budu potřebovat a chtít, půjde se mnou kamkoliv, ale bude zároveň rád, když mi bude oporou jen v tom, že je silný a bude mě podporovat „z čekárny“ popř. „z domova“. Je pro mě důležitější ho nestresovat mými vyšetřeními, aby pak měl sílu mě snášet doma až se budu vyplakávat ze svých trápení.
Další věc je, že já do teď měla pouze doktory a dnes jdu poprvé k doktorce, to bude pro mě také nezvyklé.
Máte některá zkušenosti s Gennetem?

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 09.01.08 08:28

Filipino, nedalo mi nezareagovat. Já jsem v normálním stavu taky taková malá koketka (fiflenka, říká občas můj manžel)-přeci jen jsem výškově dost malá a ve svých třiceti vypadám na dvacet (šťastná náhoda) a když nejsem v depresi nebo naštvaná, tak se i usmívám. Takže mi nedělá problém komunikovat s chlapy doktory, gynekology jsem zatím měla jen chlapi, ženská gynekolog mi nějak není blízká…A teď jsem zažila dobrý šok v Motole na UTZ-plná čekárna, klasický čekání hodinu a půl, vlezu do ordinace a tam dvě studentky, doktorka mě jen pozdravila a od té doby mluvila jen k nim. Já jsem souhlasila s tím, že studenti můžou nahlížet do mé dokumentace a být při vyšetřeních, ale doufala jsem, že první budu já a pak studenti. No, v Motole to funguje naprosto naopak, z doktorky jsem páčila, co jako mám aktuálně dělat za cenu scén a naprosté neochoty (můj pan doktor v Motole to nechává jen na kolegách a „aktuálním“ stavu na UTZ a nic mi nikdy neřekne). Takže jsem si připadala jako ta mrtvola, co moje ségra na patologii na medině pitvala. Kus živýho masa a nic jinýho…resa

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 09.01.08 08:46

Holky, ještě jsem chtěla připsat svůj názor - rok a půl jsem chodila jen ke své gynekoložce, až mi ruply nervy a rozhodla jsme se to řešit radikálně - změna neschopné doktorky a okamžitá návštěva CAR. Nečekala jsem na doporučení, prostě jsem tam zavolala. A nelituju toho. Myslím si, že než pořád lítat po doktorech, po UTZ, když stejně obyčejný gynekolog může předepsat jen základní hormony a to je všechno, v CAR mají mnohem více možností. Nelituju ničeho a všem ženským, které třeba ještě nepřesáhly rok snažení, bych návštěvu CAR doporučila, zvláště pokud mají pocit, že s nima doktorka nic moc nedělá. Ono to možná bude zbytečný, ale kdyby bylo po mé původní doktorce, snažila bych se ještě do července letošního roku a až pak by mě kdyžtak možná a ještě k tomu podle situace podle nálezu odeslala do CAR, původně mě ještě chtěla poslat v květnu do lázní, což by mi při syndromu PCO a manželově mírně zhoršeném spermiogramu asi těžko pomohlo… Na CAR vidím i tu výhodu, že když prostě ještě nechci IVF (i když v mým případě je to spíš o něčem jiném), nikdo mě k tomu nenutí, ale alespoň se KONEČNĚ něco děje. A nač čekat třeba dva roky, když je to zbytečně. Proč se trápit, stresovat, magořit, když je problém třeba někde úplně jinde a jde vyřešit úplně snadno?
Pro ty, které první návštěva ještě teprve čeká, určitě bych nedala na státní nemocnici nebo polikliniku (jak píšou např. holky o Motole). Ono je to sice levnější, ale taky kus od kusu, dlouhý čekání, otřesnej přístup, jak tu psala Resa, jednání jako s kusem masa - hlavně že budu mít brzo padla a že se přiučí studentky, pacientka je jen nepříjemná přítěž.
V soukromém CARu sice všechno poctivě zaplatíš, ale tomu odpovídá i přístup - kdo platí, toho nemůžou přece jen tak odbýt nebo hodinu nechat čekat na ultrazvuk, nejsme totiž pacienti, ale klienti. I z toho důvodu jsem nechtěla do fakultky v Olomouci, ale hledala jsem spíše soukromý CAR. A to zrovna nepatříme mezi rodiny s extra vysokými příjmy.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32341 příspěvků 09.01.08 10:12

Hlásím příchod mrchy a uveřejňuji nové pořadí

1. VeKo                   Z­POŽDĚNÍ - ale nízká BT, - 3.1.2008 (9.1­.2008 první schůzka v CAR)
2. Martice             15.1.2008****IV­F+ICSI   !!!!!
3. Filipina            ­22.1.2008(1/08 IUI) 
4. Smilla               2­3.1.2008
**5.-6. AjaSean       28­.1.2008 
5.-6. Resa           2­8.1.2008
(plán. IUI)
**7.-8. Kadlina        29­.1.2008 
7.-8. Katka M       29.1.2008
9. Fly                   2­5.1. - 9.2.2008 ** 
**10.-11. Ene          ­4.2.2008 ???????? **
**10.-11. Vila          ­4.2.2008 ?????? IVF + ICSI  !!!!! **
**12. Pudloslava      6­.2.2008
(25.1 so­no, 26.2 imunologie Podolí)

Opravte si co je o vás špatně a doplňte event. co vás teď čeká a kam chodíte.

Děvčata co chodíte do Gestu - dá se tam objednat na nějakou dobu rozumnou pro pracujícího? Třeba na 8 ráno nebo 15:30? Aby člověk nechyběl celý den v práci.  A jak dlouho se tam čeká než vás vezmou na řadu? jsem zvědavá na zprávy z Gennetu.  

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32341 příspěvků 09.01.08 10:39

Tak, už jsou tam chyby, oprava:   1. VeKo                   Z­POŽDĚNÍ - ale nízká BT, test negat - 3.1.2008 (9.1­.2008 první schůzka v Gennet)
2. Martice            ­20.1.2008****IV­F+ICSIPronatal (Iscare drahé)
3. Filipina            ­22.1.2008(1/08 IUI) (Unica - špatný přístup, Fertimed) 
4. Smilla               2­3.1.2008
5.-6. AjaSean       28­.1.2008 
5.-6. Resa           2­8.1.2008
(plán. IUI) (Gona drahé, Motol KO, GEST OK)
7.-8. Kadlina        29­.1.2008 ** pau­za ve snažení, GEST
7.-8. Katka M       29.1.2008
 (la­bor. OK, samosnažení)

9. Fly                   2­5.1. - 9.2.2008 ** pauza ve snažení** 
10. Ene                4­.2.2008???????­? 
**11. Villa                 ­4.2.2008 ?????? stimulace IVF + ICSI !!!!!
Fertimed
 **
**12.Pudloslava       6.2.2008
(25­.1 první sono, 26.2 imunologie Podolí) zatim bez lecby  

Holky napisite si k sobe co u vas chybi nebo co je blbe. Martice Ty se jeste nestimulujes, ze?

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 09.01.08 10:56

Ahojky, Pudlislavo, nás do Gestu bez problémů objednali na půl šestou. Na dveřích jsem četla, že mají až do sedmi. Myslím si, že tam žádný problém nebude, navíc sestřičky jsou moc ochotné, takže Ti určitě vyjdou vstříc. Jinak já bych poprosila o posunutí mého termínu z 28. 1.na 25. 1. Původně totiž se mi kvůli dovolené p. doktora měl uměle prodlužovat cyklus a o více než týden natahovat cyklus, ale s novým centrem to padlo a všechno poběží tak, jak má. resa

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32341 příspěvků 09.01.08 13:04

1. VeKo                   Z­POŽDĚNÍ - ale nízká BT, test negat - 3.1.2008 (9.1­.2008 první schůzka v Gennet)
2. Martice              20.1.2008****IV­F+ICSIPronatal (Iscare drahé)
3. Filipina            ­22.1.2008(1/08 IUI) (Unica - špatný přístup, Fertimed) 
4. Smilla               2­3.1.2008
5. Resa                 25.1.2008 (plán. IUI) (Gona drahé, Motol KO, GEST OK)
6. AjaSean           2­8.1.2008 
7.-8. Kadlina        29­.1.2008 ** pau­za ve snažení, GEST
7.-8. Katka M       29.1.2008
 (la­bor. OK, samosnažení)

9. Fly                   2­5.1. - 9.2.2008 ** pauza ve snažení
 
10. Ene                ­4.2.2008???????­? **
**11. Villa                ­4.2.2008 ?????? stimulace IVF + ICSI !!!!!
Fertimed
 **
**12.Pudlosla­va      6.2.2008
(25­.1 první sono, 26.2 imunologie Podolí) zatim bez lecby

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 09.01.08 18:47

Holky, moc Vás zdravím :o)
takže stimulace jde zatím dobře, ale řekla bych, že mi ten synarel (stříkací nosní sprej) dělá docela dost velkou ranní únavu nebo tu únavu na to aspoň svádím :o) 15.1. jdu na kontrolu, to budu 9.DC tak už asi začnu píchat puregon, nemocenskou jsem si chtěla nechat vypsat až od OPU (odběr vajíček), ale nakonec asi půjdu dřív, ale to uvidím podle toho, jak mi budou dělat ty puregonové pera. Nemocenskou si samozřejmě nechám vypsat od svého obvoďáka, aby v práci nic nevěděli.
No a jinak: Filipi bydlím kousek od Karviné, odkud ty???
VeKo, třeba to něco bude :o) budu držet palečky :o)
Pudli, tak ať ovu vyjde na neslužební den :o) a můžu se zeptat na jakém oddělení v nemocnici pracuješ? Ptám se jen ze zvědavosti, my máme docela zdravotní rodinu, tak jsem zvědavá :o)
Fly, jak je??? Jak se cítíš? - blbá otázka, já vím :o(
Martice, Kadli, Smilo, Ene, Katko atd…taky holky zdraívím :o)

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 09.01.08 18:51

Jo a mám další zlepšovák, četla jsem, že před IVF a vůbec před IUI a domácím snažením je dobré (podle nějakých zahraničních věděckých výzkumů) jíst omáčky chilli, takový ten chilli source (jéžiš ani nevím jestli to píšu dobře), prý 2-3 polévkové lžíce denně a pomáhá to prý narůst děložní sliznici a předchází se tzv. biochemickému těhotenství, což se právě dost často objevuje po IVF, IUI atd…no holky, tak do toho, nevím jak vy, ale já si tu chilli omáčku snad zajdu koupit - my jí máme doma běžně, ale používá jí manžel, já na to až moc ostré nejsem, jo a  jinak se prý můžou konzumovat i čilipapričky.
pa villa

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 09.01.08 19:33

villa: Tak to jsi zdaleka. Já jsem z Přerova. Tak chili, jo? No, nevím nevím, my baštíme tyto omáčky docela s chutí a pravidelně a nic :-((
VeKo: No, už to vypadá slibně, dej vědět co ti řekli doktoři, ale já mám takovou obavu, že už je to jasný :-)) Ta BT nemusí nic znamenat, pro každýho je zvýšená jinak, někdo má 37,5 jiný zase 36,5 ale moc tomu nerozumím tak nevím. Mimochodem, někdy v říjnu jsem si leden zamluvila já, tak bacha na mě. Jestli chceš tak můžeš být těhotná spolu se mnou, ale běda jestli otěhotníš ty a já ne!!!! :-))
V pátek jsem objednaná k doktorovi na UTZ a další plány, tak jsem fakt zvědavá co mi řekne. Jen aby to manžel ustál, už dva dny vypadá že snad po patnácti lketech onemocní :-((  

Dneska jsem se pěkně rozčílila, vypadá to že máme v domě nepřítele. Nějaký „šprýmař“ nám propichl pneumatiku, zřejmě hřebíkem a dva dny nato našel manžel propíchnuté i kolo v kolárce a skrz gumu až po ráfek vešroubovaný šrub. Tak jsem naštvaná jak hrom, teď už jen čekám kdy nám někdo vymlátí okno.

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16544 příspěvků 09.01.08 19:52

Ahoj Villo,
i kdybych mi po chilli ať omáčce nebo papričkách narostla sliznice až ven z dělohy, tak to jíst nebudu. Já bych nesnědla ani jednu lžíci, natož tři denně! Já nevím jak vás, ale mě jakékoliv pálivé jídlo pálí dvakrát - když jde dovnitř a pak když jde ven a to se třeba jedná jenom o tři KFC křidýlka, nedokážu si představit, co by se dělo po 3 lžicích chilli omáčky! Ne ne už jsem zkoušela kdejakou blbost, ale do tohohle nejdu :-)  

Jinak mě moc potěšilo, že jsem v hitparádě MS stoupla už na 7-8 místo, brzy budu na medailových pozicích! Pravda tenhle měsíc mě to ještě potěší, příští už budu oplakávat s vámi!

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 09.01.08 19:56

Holky, ale to se nejedná o tu ostrou čili omáčku, ale je to čili omáčka sladká, taková ta nasládlá, tam je asi hodně důležité mít v sobě prostě to čili, nemusí být moc pálivé. No ale známe to, že jo.....kdyby to byla pravda, tak problémy s neplodností nemáme žádná :o)

 
Lionett
Kecalka 178 příspěvků 09.01.08 22:34

Filipino, četla jsem tvůj komentář u toho nového článku  a myslím, že jsem se k Vám kvalifikovala :)))
Přece není možný, aby kolem mě otěhotněl úplně „každý“ koho znám! Je to až výsměch osudu, tak nebojte, mě těžko v tomhle někdo trumfne :-))
Takže za poslední 4 roky:
1. Nejlepšímu kamarádovi mého partnera se narodilo dítě, když jsme se akorát seznámili všichni dohromady  a měli konečně s kým jezdit na výlety atd.
2. Nejlepší kamarádka neplánovaně otěhotněla a pořád nadávala, neužívala si to. Super to poslouchat, když vy po tom tak toužíte. Druhé dítě se rozhodli mít z „praktických“ důvodů, aby nebyl veliký rozdíl, když stejně asi jednou dvě chtějí - jistě uhodnete-otěhotněla na druhý pokus :-)) (oznámila to měsíc po tom, co moje ségra- a v době kdy jsem sestřinu těhu bohužel psychicky nemohla rozdýchat..vím, že je to hnusné, nedokážu o tom ani psát, cítím se zlá, i když vím, že nejsem..co vše způsobilo, že jsem to tak těžce nesla…)
3. Spoluzacka, s kterou jsem po letech navazala vztah a ktera mi v kavarne vypravela o rozchodu, mi po roce, kdy jsem se ptala, proc se neozyva, napsala, ze ma dite :-) takze otehotnela s novym partnerem par mesicu po tom rozchodu, rychlík :-) A navic s nasim dalsim spoluzakem, ani nevim, ze si kdy byli blízcí :-))))))
4.A ted - kdyz jsem se konecne u:,–(ila v praci a naplanovala si, ze od noveho roku se budu mene stresovat a ze snad stihnu praci, kterou už dobře umím, kdyz se budu uvolnovat na zakroky, kolegyne (o dost mladsi) oznamila, ze je ve 4 mesici !  Ted uz je pryc a ja zaucuju novou holku, prace nad hlavu, uplne vyrizena. Kolegyne se proste rozhodla, ze to ted zkusi, vyslo na prvni pokus a jeste zcela mimo plodne dny. Pritom nemam problem ji to mimco prat, chvalila jsem ji uprimne brisko, porad jsem o ni mela starost, i kdyz na me byla neprijemna…holt jsem takova… :-)
5. Já, ségra a dvě holky-taky sourozenci, jsme tvořily dobrou partu, když jsme byly malé…v dospělosti se moc nestýkáme, ale prožily jsme spolu mnohé na plno rodinných dovolených. Rok po ségře teď obě porodily-moc moc jim to přeju, měly obě problémy, ale je cítím se strašně divně a „opuštěně“, že jsem já sama zůstala bezdětná…z holčiček jsou tři maminy a já nic :-(
Myslím, že vy pochopíte, jak to bolí, když pořád kupuju ty krásný věcičky, dudlíky, ponožtičky, lahve, ale pořád pro někoho jiného!! Když se dostanu do období, když si zakážu chodit do obchodů s mimi věcma, tak šup, hned zas někdo porodí a já tam „musím“ pro dárek. Samozřejmě že mě to i těší…ale..však víte :-)  

Je mi 31 let, nemám MS, ovulaci…začínám řešit u Dr., na MS beru prášky, jinak ji nemám :-(    

 
Lionett
Kecalka 178 příspěvků 09.01.08 22:41

Kadlino, KFC pálivé jídlo (křidýlka, Zinger) je pro mě taky utrpením :-)
O chilli už jsem také četla, ale radši teď piju na sliznici kontryhel :-)

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 10.01.08 08:30

Ahojky, Lionett,
vítej k nám. I já si někdy říkám, že to vážně musí být výsměch osudu nebo že jsem určitě někomu (či něčemu) musela dost ublížit, když se teď takhle trápím. Já za sebe ale musím říct, že jsem si uvědomila to, jak mě děsně těhotné a maminky štvou a jak jim děsně závidím. Takže oblečky, hračky nekupuju nebo jen při obzvlášť dobré náladě (a ta nebývá dost často, protože k hormonům jako nepříznivou reakci mám časté  záchvaty depresí), jinak vysílám kamarádky, maminku, atd…Od těhotných se držím dále (já vím, že je to trochu cvokařina), ale fakt se mi nechce věčně se přetvařovat a pak manželovi probrečet několik dní. Takže jsem sice o pár kamarádek přišla, ale zase spoustu dalších jsem našla. A s těmi, o které jsem přišla, se jednou potkám, až budu taky těhotná nebo až budu mít miminko…Ale hlavně co mě napadlo-samozřejmě nevím, jak dlouho se pokoušíte a co všechno máš za sebou, ale nepíšeš nic o specializované léčbě. Já bych si jen dovolila Ti poradit-jestli je Ti 31, nemáš MS (a ani ovulaci), vykašli se na obvodní gynekology a jdi do Centra. U obvoďáka se nejspíše stejně jen budeš tři až šest měsíců trápit a pak Tě do Centra pošle. A tam zase chvíli trvají vyšetření a hlavně na specializovaná vyšetření se čeká měsíc dva…A říkám to z vlastní zkušenosti-mí dva předcházející gynekologové měli hromadu času a ejhle-jen co jsem přešla do nového CARu, p. doktor řekl, že nechce nic natahovat a že čas je, ale ne extrémně moc (a to je mi 29)…Takže nenech se obamalutit doktory, leckteré pomůže i jen to, že do Centra jde, a hlavně má člověk větší jistotu a lepší pocit, že se s ním něco děje, popřípadě že se mu někdo snaží pomoci. resa

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 10.01.08 08:33

K chilli a chilli papričkám-já se taky držím stranou, přijde mi to docela dost drastické. A navíc se fakt bojím, aby se mi neozval žlučník nebo žaludek, jeden nikdy neví. Po hormonech se mi zvedl tlak, nijak závratně, zato závratně klesla sliznice, tak nevím nevím, jak by to vypadalo. Ale díky za ten tip s kontryhelem-úplně jsem na něj zapomněla. Akorát-pokud si matně pamatuju, někde jsem četla, že se má pít nějakou fázi cyklu-nevíte holčiny některá, jak to je? resa

 
VeKo
Generální žvanilka 20613 příspěvků 10.01.08 09:05

Holky tak to máme za sebou…jen teď nevím o čem psát dřív, zda o CAR nebo o tom jak jsme dopadli :-)
1. CAR - jak to tam super vypadá se můžete podívat ve fotogalerii na jejich webovkách, super prostředí. Sestřička si nás vzala a zapsala nás, vyptala se na anamnézu, pak jsme čekali na doktorku. Byla to jediná negativní věc - čekali jsme cca 40minut, ale paní doktorka se nám hned omluvila, že bohužel dopoledne jí přišel někdo na rychlo s problémem a tím se dostala do skluzu - přežili jsme to. Už jak jsem psala, jsem měla obavu, hlavně z toho , že jsem do těch měla jen doktory, ale byla jsem MILE překvapená. Bylo to moc příjemné, paní doktorka se vyptávala a pak vysvětlovala. Sama opakovala, že sejí můžeme kdykoliv ptát. Stále opakovala, že rozhodnutí je na nás a že když přistoupíme k insemenaci několikrát za sebou a už to bude neúnostné a budeme chtít IVF přímo, tak že je to jen o domluvě  a musíme si říct co chceme…byla jsem z toho úplně vedle. Hned se koukla do karty jak se jmenujeme a pořád nás oslovovala příjmeními, to bylo moc příjemené. Takže CAR super!!!
2. udělala mi UTZ a vyšetření - sama se zeptala, zda chce být manžel přítomen - nechtěl :-). Zjistila, že i když mám takové zpoždění, že to vypadá, že mám folikul před prasknutím a píchla mi pregnyl s tím, že ani tento cyklus není marný a je možnost otěhotnět. Když ne a dostanu MS, tak jdu 2-4 dne na krev a pak na vyšetření průchodnosti vejcovodů - ale ne LPS ale nějakým katétrem, to se ještě musím podívat co to obnáší a najít k tomu něco na webu. Pokud bude průchodnost v pohodě je možné přistoupit k insemenacím - podle stavu folikulů buď se stimulací nebo bez.....
Holky jsem tak ráda, že se něco konečně děje a že to má tak rychlý spád. Vlastně do měsíce budu vědět na čem jsem a jak se bude postupovat.
A toto vše nás stálo pouhých 30,– poplatek pojišťovně :-)

 
kaculkadraculka
Ukecaná baba ;) 2388 příspěvků 10.01.08 09:40

Ahoj Veko,
mě tu průchodnost vejcovodů dělali v Car a jak jsem se hrozně bála, tak to vůbec nic nebylo:) Doktor vzal nějakou hadičku a snad nějaký balonek a trošku nafoukly vejcovody a pak tam tou hadičkou nalili kontrastní látku a vše kontrolovali na ultrazvuku, jestli se ta kontrastní látka dostala všude tzn. jestli je vejcovod celý průchodný. Trvalo to chvilku. Uvidíš taky to zvládneš!!!!!!!!

 
VeKo
Generální žvanilka 20613 příspěvků 10.01.08 09:43

Díky moc za info, já už něco našla i na webu a tam píšou, že se to provádí ambulantně a je to bezbolestné…přežily to jiné, přežiju to také. Můžeš mi prosím ještě poradit, zda pak budu moc jít normálně do práce? Nebo je lepší to směrovat na odpoledne a být v klidu po zákroku? Vím že mi to pak všechno řeknou až se budu objednávat, ale jsem nedočkavá a chvivá informací…:-)

 
AjaSean
Povídálka 47 příspěvků 10.01.08 11:17

Ahoj holky,
dlouho jsem se neozvala, nemela jsem co psat…ale pravidelne Vas ctu :-)

Hltam vase radky o postupech a lecbach a preju si uz aby se neco delo take u mne.
Mela jsem mit schuzku vcera, ale doktorka onemocnela…odklada se na pristi tyden. Rikala jsem si, ze je to mozna znameni, protoze mam zrovna ovulaci a treba je to posledni sance otehotnet pred tim nez se budu shanet po lekarske pomoci. Jak moc ja si preju, abych tady v NL nemusela za doktory, to si neumite predstavit!

No, jenze manzel toho ma v praci moc, desne unavenej vytuhnul vcera hned po veceri a tak nebyla sance. Ovulace neovulace, nemela jsem silu po nem cokoli chtit, nebyla nalada. Dnes rano jej probudil pracovni mobil uz pred sestou a tak me plany vzaly za sve i rano a prepadla me depka.

Holky moc dekuji, ze se vam muzu vyzpovidat, ono to vazne pomaha. V cizi zemi, bez rodiny, bez svych dobrych pratel… nekdy me prepadne splin.
Depky nastesti moc casto nemam, jsem povaha vesela, takove stastne dite…ale kdyz to na mne sedne, stoji to za to.

Abych nekoncila tak depresivne… zacla jsem cvicit cviky podle Mojzisove a i kdyz je to zatim jen tyden, citim se skvele!
Ono teda uprimne, u mne asi kdybych zacla cvicit cokoliv tak se budu citit skvele take, protoze jsem normalne desne lina a nikdy se nedonutim posilovat nebo cvicit. Holt ta touha po diteti s nami dela divy a jsme schopne cehokoliv.

Mate zkusennosti s timto cvicenim? V jinych diskusich jsem o tom hodne cetla, jen by me zajimalo jestli Vam toto cviceni doporucuji nebo je primo soucasti vasi lecby ve Vasich specializovanych centrech.

Mejte se krasne, pry mate dnes pekne slunecno ( aspon kolem Prahy ), tak si to uzijte jak jen to jde.

Aja

 
kaculkadraculka
Ukecaná baba ;) 2388 příspěvků 10.01.08 13:18

Veko,
co si pamatuji (jsou to už 3roky) tak jsem na tom byla až odpoledne, takže jsem pak normálně jela domů. Asi je lepší jít odpledne a už nechodit do práce. Ale jinak fakt pohoda, nic mě nebolelo.

 
holandanka
Stálice 89 příspěvků 10.01.08 14:00

Ahoj Ajo,
neznam moc tvoji historii tehu,ale tu cas o stesku po pratelich znam moc dobre, taky bydlim v Nl. Jestli chces pisni SZ.Nevim, jestli tady Mojzisovu metodu pouzivaji , v CR jsem o tom taky slysela pozitivni veci. Tak hlavu vzhuru!!maruska

 
Eja1
Kecalka 205 příspěvků 10.01.08 19:21

    Milé holčiny, já se k vám vracím!!!
Ani nevíte, jak ráda. Začátkem ledna jsem se s vámi rozloučila kvůli příteli, který mne zklamal, a z toho bylo jasné, že žádný přítel = žádné snažení = žádné mimi. Strašně jsem z toho byla smutná, ale touha po mimi nakonec zvítězila!  

S přítelem jsme si to pěkně vyříkali, bez emocí (u mne někdy velký problém) a hlavně jsme si vyjasnili konkrétní věci v našem (ne)vztahu. Jestliže mám jasno a vím, na čem s ním jsem, nemusím se teď  tak trápit.
Uvědomila jsem si, že mimi je víc, než cokoli jiného, a já už vážně nemám čas vzhledem k mému věku řešit nějaké nekonečné osobní záležitosti s přítelem. Důležité je, že oba chceme dítě a chceme to zkoušet, dokud je ještě čas. Dohodli jsme se.  A kdyby to vyšlo, může se ledacos příznivě změnit, ale hlavně, budeme oba strašně šťastní, ať spolu budeme nebo ne.

Takže, milé bojovnice, soudružky a budovatelky, opět s vámi vyrážím do boje, nebudu se nimrat ve svém polomrtvém vztahu s přítelem a hned, jak přijde rudá mrcha, zařadím se pěkně na konec!
Jinak čekám tu mrchu dnes, 10.1., zatím nic, ale už mě pěkně bolí břicho. Příznaky mám samozřejmě zaručeně těhotenské, jako každý měsíc, dokonce bych řekla výjimečné, ale je to asi dorážením dobrot a rozmražených zbytků z Vánoc, tak zažívání protestuje.  

Držím všem palce ke splnění závazku a doufám, že mě vezmete zpátky, jsem s vámi fakt ráda (co ale potom, až jedna podruhé budete plnit závazek, kdo tu pak zůstane, hm???)  

Eja

 
pepina01
Ukecaná baba ;) 1035 příspěvků 10.01.08 19:34

Ahoj holky,
tak jsem se teda taky pridala. Diky za ty povzbuzujici komentare, dneska mam prekvapive dobrou naladu, protoze mrcha se pomalu, ale jiste blizi (zitra - uz je videt  a boli a k tomu ty pos… kvasinky), takze jsem se i usmivala nad Vasimi texty. Zacinam nejakou bezlepkovou dietu. Budu volat do Sanusu, abych se objednala na folikulometrii a dalsi IUI cislo 4.
Tak vsem dobrou naladu!!!!!

 
pepina01
Ukecaná baba ;) 1035 příspěvků 10.01.08 20:21

Ahoj,
ja jsem to pravidelne cvicila pul roku, chodila jsem i na tu mobilizaci patere. Sice jsem jeste snazilka, ale predtim me bolelo desne v krizi, nevydrzela jsem stat na jednom miste a ted je to daleko lepsi a mrcha tolik neboli, nekdy jo, ale jen trochu. Ted ji cvicim obcas, protoze kyzeny vysledek se nedostavil. Kdyz nic (zatim), tak to aspon pekne protahne dolni cast patere. Hodne zenskych potom rychle otehotnelo. Mne ta pani, co to se mnou cvicila a co me rovnala, rikala, ze je to dobre i pro pripravu delohy pred IUI nebo IVF. Hodne zdaru!

 
pepina01
Ukecaná baba ;) 1035 příspěvků 10.01.08 20:39

Tak uz je tady, mrcha (ale uz se asi pocita od zitra - ja se v tom moc nevyznam od kdy do kdy - nekde jsem to vycetla).
PS: Uz se tolik neusmivam.

 
VeKo
Generální žvanilka 20613 příspěvků 11.01.08 08:52

Eja - vítej zpět, jsem ráda, že máš partnerský vztah vyřešený a můžeš blbnout s námaJ.  

Pepina - také vítej, uvidíš, že se ti bude s námi dobře těhotnět, některým už se to vážně povedlo.  

Holky dneska se stal zázrak, po středeční injekci Pregnylu se mi dnes zvýšila teplota na 36,6!!!. Jsem tedy moc zvědavá co se bude dít dál, jestli je to ovulace, tak jestli ji dokážeme pěkně zúročit a nepropásnout.  

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32341 příspěvků 11.01.08 09:18

Ahoj holky, tak mám posun, jsem objednaná do Gennetu na 18.2 (měli místo už dřív, ale já chtěla hned folikulometrii)  

Laboratoř mi vyšla prý luteální fáze, ale posunutá, možná zpožděná ovulace. Dostala jsem zatím utrogestan.  

Gratuluji navrátilce Eja ke správnému rozhodnutí a vítám pepinu, holky napište nové termíny MS (Eja omlouvám se, že jsem tak skeptická)        

 
Eja1
Kecalka 205 příspěvků 11.01.08 09:29

Holky, dík za zpětné přivítání a zapojuji se opět do blbnutí.
Hlásím příchod rudé mrchy škaredé a zařazuji se na konec.
Ostatní  se doplňte nebo opravte! ****
 Eja

1. VeKo                   Z­POŽDĚNÍ - ale nízká BT, test negat - 3.1.2008 (9.1­.2008 první schůzka v Gennet)
2. Martice              20.1.2008****IV­F+ICSIPronatal (Iscare drahé)
3. Filipina            ­22.1.2008(1/08 IUI) (Unica - špatný přístup, Fertimed) 
4. Smilla               2­3.1.2008
5. Resa                 25.1.2008 (plán. IUI) (Gona drahé, Motol KO, GEST OK)
6. AjaSean           2­8.1.2008 
7.-8. Kadlina        29­.1.2008 ** pau­za ve snažení, GEST
7.-8. Katka M       29.1.2008
 (la­bor. OK, samosnažení)

9. Fly                   2­5.1. - 9.2.2008 ** pauza ve snažení
 
10. Ene                ­4.2.2008???????­? 
11. Villa                ­4.2.2008 ?????? stimulace IVF + ICSI !!!!!Fertimed
 **
**12.Pudlosla­va      6.2.2008
(25­.1 první sono, 26.2 imunologie Podolí) zatim bez lecby
**13. Eja                    7.2.2008

**14. Pepina ???

 
VeKo
Generální žvanilka 20613 příspěvků 11.01.08 10:59

1. VeKo                  ­16.1.2008 -(8.1.08 negat­.TT,9.1.2008 Gen­net, inj.Pregnylu,dle UTZ se teprve očekává OVU)
2. Martice              20.1.2008****IV­F+ICSIPronatal (Iscare drahé)
3. Filipina            ­22.1.2008(1/08 IUI) (Unica - špatný přístup, Fertimed) 
4. Smilla               2­3.1.2008
5. Resa                ­25.1.2008 (plán. IUI) (Gona drahé, Motol KO, GEST OK)
6. AjaSean           2­8.1.2008 
7.-8. Kadlina        29­.1.2008 ** pau­za ve snažení, GEST
7.-8. Katka M       29.1.2008
 (la­bor. OK, samosnažení)

9. Fly                   2­5.1. - 9.2.2008 ** pauza ve snažení** 
10. Ene                  ­4.2.2008???????­? 
11. Villa                 4­.2.2008 ?????? stimulace IVF + ICSI !!!!!Fertimed
 
**12.Pudlosla­va       6.2.2008
(18­.2.2008 Gennet + folikulometrie)
**13. Eja                   7.2.2008

**14. Pepina              ??? **
**15. Lionett             ?­??    **** ** **U sebe jsem napsala co nejvíce info. Taky jsem si šoupla termín, doktorka řekla, že mohu mít delší cyklus, tak jsem to dala na týden po Pregnylu, ale pořád jsem první. Nevím jestli je to pocta nebo hanba…Holky to je síla, nedávno jsme začínaly se seznamem o 5 jménech a teď je nás tolik…Upřímnost nade vše: jsem ráda, že tady nejsem sama…i když vám všem přeji co nejrychleji otěhotnět, ale myslím, že vy víte jak to myslím.****J
 

 
 
LindaKa
Závislačka 3990 příspěvků 11.01.08 14:21

Ahoj snažilky,

 

čtu vás od začátku a moc vám všem fandím a držím palce.  

Vzaly byste mezi sebe ještě jednu bláznivku? Už vás je tolik, že si připadám skoro normální.J  

Všechny moje kamarádky mají dítě a začínají druhé kolo, zatímco já pořád čekám na to první a s každým příchodem mrchy si připadám méněcenně a propadám depce a s každou ovulací a snažením mě popadá optimismus, že tentokrát to přece muselo vyjít a následuje 14 dní sebepozorování a „zaručených" těhupříznaků a tak to jde pořád dokola. Jsou chvíle, kdy se na kočárky a bříška nemůžu na ulici ani podívat a párkrát se mi stalo, že jsem se třeba v tramvaji při takovém pohledu rozbrečela.  Pořád někdo rodí, tak chodím pořád kupovat dětské hračky a oblečky pro cizí a leze mi to na nervy. A víte, co mě vytočilo? Když mi na vánoce chodily mailem od všech známých pfka s fotkama jejich dětí. Fakt trapný.  

Děkuju všem za hodnocení jednotlivých center asistované reprodukce - jsou to moc užitečné rady a postřehy. Jedno z mých lednových předsevzetí je konzultace s mým gynekologem a pak asi následná návštěva centra.  

MS má dorazit dnes nebo zítra a vzhledem k tomu, že tento měsíc snažení ve správném období nebylo, nečekám ani, že by to mohlo být jinak.  Jinak BT měřím od srpna pravidelně, graf je ukázový , ovulace 13.-14. den a  cyklus 26-28 dní.

 

Filipino: tvůj seznam předsevzetí si pověsím na nástěnku a každý den ráno si ho povinně přečtu

 

Ejo: o vztahu bychom si mohly povídat…jsem na tom asi hodně podobně jako ty, nežijeme spolu, ale rozhodující pro mě je, že se máme rádi a oba miminko chceme…no a pak se uvidí. Vydrž, vzdát se to dá vždycky.

 

Fly: nad tvým příběhem mě ukápla slza, ale aspoň víš, že otěhotnět můžeš a přirozeně a to je veliké plus

 

Pudloslavo: máš skvělý smysl pro humor!

 

Všechny ostatní (omlouvám se, že už vás nezvládám vyjmenovat): držím všem palce. Ale nesmíte mě tady pak nechat samotnou, až se vám to podaří…

 

A ještě na závěr: moje kamarádka mě utěšovala větou, která na mě fakt zabrala. Řekla: hele, znám spoustu lidí, kteří na dítě dlouho čekali, ale neznám žádnýho, kdo by se nakonec nedočkal.

Linda  

 
 
pepina01
Ukecaná baba ;) 1035 příspěvků 11.01.08 15:31

Cau holky a dik za clenstvi v klubu. Radim se hned za Eju, vcera mrcha dorazila. Vzdycky si rikam tesne pred ni, i kdyz je jasna podle spineni, ze by se mohla zarazit, to se stalo me kamaradce, ktera byla uspesna. Zase se nazarazila. ****
1. VeKo                  ­16.1.2008 -(8.1.08 negat­.TT,9.1.2008 Gen­net, inj.Pregnylu,dle UTZ se teprve očekává OVU)
2. Martice              20.1.2008****IV­F+ICSIPronatal (Iscare drahé)
3. Filipina            ­22.1.2008(1/08 IUI) (Unica - špatný přístup, Fertimed) 
4. Smilla               2­3.1.2008
5. Resa                ­25.1.2008 (plán. IUI) (Gona drahé, Motol KO, GEST OK)
6. AjaSean           2­8.1.2008 
7.-8. Kadlina        29­.1.2008 ** pau­za ve snažení, GEST
7.-8. Katka M       29.1.2008
 (la­bor. OK, samosnažení)

9. Fly                   2­5.1. - 9.2.2008 ** pauza ve snažení** 
10. Ene                  ­4.2.2008???????­? 
11. Villa                 4­.2.2008 ?????? stimulace IVF + ICSI !!!!!Fertimed
 **
**12.Pudlosla­va       6.2.2008
(18­.2.2008 Gennet + folikulometrie)
**13. Eja                   7.2.2008

**14. Pepina              ­8.2.2008 **(fo­likulometrie a plán IUI) 
**15. Lionett             ?­?? **

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »