Psychika snažilky: 22. část - Komunita zoufalých žen

Snažení

Teta se poprvé přihlásila, když mi bylo 11 a od té doby chodí s železnou pravidelností měsíc co měsíc. Už 19 let ! To je celkem nějakých 250 tet! Balíky vložek a tamponů, hromady spolykaných Ibuprofenů a Algifenů. Moje červené biologické hodiny mi pravidelným tikotem oznamují : vejce pryč ..další...další ...

Dřív jsem měla radost z té pravidelnosti, znamenalo to totiž, že je všechno v pořádku. Nikdy jsem nebrala hormonální antikoncepci, nevedla prakticky žádný sexuální život, nebyla vážněji nemocná, nebrala léky, nehubla, nefetovala, nekouřila, pila velmi střídmě… byla jsem nezvratně přesvědčena,že není nejmenší důvod, proč bych měla mít s početím problém. Když jsem si zkusila změřit teplotu,vzorová ovulační křivka mě chlácholila „vidíš, všechno funguje".

A já jsem na to byla hrdá. Po vzoru biblických žen, plodnost byla pro mě jeden z pilířů sebeúcty.
Když jsem slyšela po ženách, kterým se nedaří, litovala jsem je, ale byly pro mne vzdálené jako hladovějící sirotci nebo pacienti s AIDS. Tohle se mě stát nemůže.
Těhotenství vzniklé za pomoci lékařů pro mě bylo něco nepřirozeného, jakoby nepravého, falešného. Dítě ze zkumavky pak něco jako malý android stvořený pro potěchu rodičů. Jako protéza. Jako silikon v prsou. Dítě s velkým „ALE".

Muži se na mě zrovna nelepily, většinu mládí jsem strávila nešťastně zamilované, menšinu pak ve vztahu s někým, koho jsem nemilovala.
Když mi minula dvacítka, začaly mě ty rudé pendlovky štvát. Říkaly: „ koukej kolik ti je, nikoho nemáš, nikoho si nenajdeš. Vajíčka Ti ubývají ! „. Dovedla jsem si docela dobře představit, jak je mi 35 a večer ležím sama na gauči a představuji si, jaké by to bylo, kdyby měměl někdo rád.

Touha po dítěti přišla kolem 24 let, ten pravý až v 26. Když jsem se v 28. vdávala, nemohla jsem tomu ani uvěřit. Po tolika letech samoty najednou všechno klape jak má. Plán stavby domu a dítě až po té, co nám přiklepnou hypotéku, samozřejmě :-) Co bychom nepočkali, u mě přece nemůže být žádný problém…
Dítě nejpozději do 30ti let !

Dokud jsme se ještě nesnažili, radovala jsem se z každého těhotenství." Sice jsi mě předběhla, ale já na tom budu brzy stejně, pak to spolu všechno pěkně probereme." Plánovala jsem otěhotnět na jaře, abych si užila léto pěkně doma na riziku. Všem jsem to řekla !

Pravděpodobnost početí u zdravého páru kolem 30tky je 16% - do půl roku by to mělo být !
Kolem půl roku jsem to brala jako statistickou smůlu. Zbytek už znáte.

Díky, díky, díky …za vás všechny, které mi rozumíte. Díky za společenství žen, které ví, co to je smutek z prázdného bříška. Závist, kterou nedokážeme potlačit, když někdo kolem nás otěhotní. Jak se vyhýbám časopisům, které mají na titulku „Basiková těhotná v 44ti" (mimochodem proč všechny celebrity otěhotněly vloni?). Jak každé těhotné břicho je pro nás jako píchnutí do srdce.
My ani nejsme dostatečně nemocné, aby nás někdo litoval (fyzicky přece netrpíme), ani nejsme těhotné, aby se na nás upírala ochranitelská pozornost společnosti. Někdo nás považuje za sobecké budovatelky kariéry, jiný tuší, že za neplodnost si můžeme svými prodělanými potraty nebo pohlavními chorobami. Všichni si myslí, že se tím moc zabýváme.

Tak jako sytý hladovému nevěří, plodná neplodnou nepochopí. Proto je pro mě tohle společenství tak vzácné . A holky ,Vy jste snad jediné, komu to těhotenství přeji.

Některé otěhotní po lékařském zásahu, některé jen tak mimochodem mezi nezdařenými IVF, některé možná vůbec. Někdy stačí malá pomoc, jindy si dotyčná musí projít peklem neúspěchů. Všechny si tady ale užijeme svoje a spolu bojujeme proti malomyslnosti…a plníme socialistický závazek. Už za tu chvilku tady jsme byli svědky zázraků.

Naděje umírá poslední.

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 01.03.08 14:20

24.02.2008 - Resa 06/06, Gest, IUI 6.2.08  - negat test, ceka MS****
29.02.2008 - Kadlina pauza ve snažení, GEST 03.03.2008 - Bel 05/04 04.03.2008 - Pepina 09/06, asi změna CAR, nevím co dál 05.03.2008 - Pudloslava 30 let, 04/07, Gennet, horší SPG, nejsou folikly, zacatek vysetrovani 05.03.2008 - LindaKa34 let, 10/06, 3.-7.DC Clostilbegyt, 18.2. výsl.hor­m.profilu, SPG čeká :-)  05.03.2008 - Eja******
14.03.2008 - VeKo 29 let, 01/07, 27.2.08 IUI 
16.03.2008 - Jitkula 29 let, 03/06
20.03.2008 - Smilla
20.03.2008 - AjaSean09/06, 12.3.vysledky horm. a spg testu
22.03.2008 - Suvik 30 let, samosnažení, 04/08 gynekologie
27.03.2008 - **KatkaM
01/06, labor.OK, samosnažení 

********* - Lionett

// 28.01.2008 - Filipina 21 let 04/06 ---- 9 týden, UTZ 3.3.08
// 05.02.2008 - Ene 01/05
// 22.02.2008 - Kacicka 29 let, samosnažení od 5/07 
// ?????????? - Villa - IVF
// ??????????  - Fly

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 01.03.08 15:57

Pudli, super deníček…moc se ti povedl!

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 01.03.08 16:47

Ahoj holky, předem bych chtěla pochválit Pudlin článek, moc hozký a trefný, uvědomila jsem si po něm, že jsme vlastně ráda, že jsem svého muže potkala v 18 letech a ne třeba o deset let později. Jenže ono se asi lásce nedá poroučet a stejně jako to těhotenství příjde zrovna v době, kdy ji čekáme nejméně a v době, kdy po ní zoufale toužíme, tak čeká někde schovaná za rohem.  

Dulcinea: Vítej mezi náma, myslím, že tu zapadneš mezi svý :-)) Možná už jsi si všimla že máme nějaký rozmnožovací období, tak je možný, že se mezi nás úspěšnější brzy přidáš. Jak už tu některá z nás psala, první důležitý krok k úspěšnému početí je registrace na emiminu a první příspěvek sem k nám. Držím palečky ať se ti štěstíčko brzy splní.  

Villa: Já už se radši ani neodvažuju hádat na kolik % jsme plán splnily, každopádně moc moc moc moc gratuluju ke // a držím palečky ať i první UZT vyšetření už něco ukáže. Já měla v ruce milion testíků a krev, ale na UTZ pořád nic, stresovala jsem úplně stejně, ale po 14 dnech už to ukázalo dutinku a později i miminko. No vidíš že byla IVF úspěšná, moc ti gratuluju, hodně jsme na tebe myslela, protože jsi chodila do stejného CARu jako já. Tak teď se to tu bude rozrůstat o těhulky, tenhle rok bude asi nějaký mimořádně plodný… To je moc dobře. Přeju, ať se miminkům u tebe moc líbí a ať se na svět rozhodnou vykouknout až za 9 měsíců.  

Suvik: Ptala jsi se mě na mé zkušenosti s Fertimedem, já nejprve jela rovnou do Unicy, kterou mi vychvalovala kamarádka až do nebes jak je skvělá a úžasná. Jaké s nám mám zkušenosti už jsi si asi přečetla, rozhodně názor kamarádky nesdílím a po 4 měsících jsem si vybrala Fertimed, spíš z toho důvodu, že ho mám blíž. Já jsem totiž z Přerova a nikdy by mě nenapadlo hledat kliniku v Brně, kdybych na ni neslyšela tak skvělé ohlasy. Mně tak skvělá nepřišla a tak jsem zkusila Ferimed, o kterém jsem četla na internetu taky samou chválu. Dodnes toho nelituju, nastoupili jsme tam 1. října a hned se začalo něco dít. Nejprve pohovor s profesorem Sobkem, děvčata mě nejprve připravovala na jeho černý, tvrdý a zvláštní humor, který hned tak někomu nemusí být po chuti, ale byl naprosto skvělej, dostali jsme kafe s mlíkem a cukry, (byla jsem tak rozrušená že jsem dovnitř nasypala i manželovu porci :-)) ). Manželovi Sobek naprosto sednul, spolu si ze mně dělali legraci a já měla u toho pocit, jako že prostě kecáme se známým a přitom mu říkáme jaký že máme problémy. Prostě typický individuální přístup, zjistil, co na koho platí a jak na něj a podle toho se pak řídil. O den jsem prošvihla ovu, ale kdybych tam byla o den dřív, tak by mi ještě ten den udělal inseminaci, nic nenatahoval, hned mi vzali krev, vyšetřili manžela a v tomhle duchu se to odvíjelo i dál. 3× do měsíce UTZ, nejprve 10 DC, pak 14DC, to třeba i inseminace, pak týden po IUI na kontrolu a když to nevyšlo, jelo se dál, mezitím nám udělali oběma fůru krevních testů a vyšetření, poradili nám co si nechat dělat a co ne, která pojišťovna je pro nás nejvýhodnější atd… Cítila jsem se tam hrozně příjemně, když srovnám prostředí Unicy a Fertimedu, nedá se to srovnat. V unice bylo všechno bílý, veliký, hranatý, neútulný. Čekárna ve Fertimedu byla maličká, ale útulná, je to takový malý domeček, příjemně zařízený a i vnitřek je moc hezký. Přístup si musím pochválit a s Ferťasem nemám jedinou špatnou zkušenost. A k tomu otěhotnění, vůbec nevím jak se to stalo, protože se zadařilo v měsíci, kdy jsem nebrala žádný hormony, ani Clomhexal ani nic jinýho, protože jsme ještě na začátku měsíce marodila už měsíc a myslela jsem, že OVU prošvihnu. Dostala jsem pak jen Utrogestan, úplně poprve a myslím, že mi pomohl právě on.
Takže můj názor na CAR tady v okolí, s Fertimedem mám úžasný zkušenosti, vím, že ani čekací doby nejsou dlouhý a že když zavolám v pondělí že třeba ve středu mám 10 DC a potřebuju na UTZ, vždycky mě tam nějak propašují. Nevím jaký jsou CARy blíž Brna, ale já jsem byla s Ferťasem nadmíru spokojená a doporučovat ho budu asi každýmu.
Tak snad jsme na nic nezapomněla :-))

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 01.03.08 17:16

Holky nechci to tady zamořit neoriginálními texty, ale jestli se chcete pobavit, koukněte se tady:  

http://www.humor.cz/Texty.php?…  

Chlapi jsou tak roztomilí :-))))
Ale ten můj by asi mohl podobnou ságu napsat o mě. Jako když jsem si nepřečetla na plechovce, že barva je ředitelná vodou a nalila do ní ředidlo …  

 
smilla1
Povídálka 34 příspěvků 01.03.08 17:54

Ahoj Pudli,

mela bys psat do novin, nebo sloupky do nejakych zenskych casopisu. Mluvis mi ze srdce. Diky moc, ze jsi to tak hezky napsala.

Smilla

 
Dulcinea
Ukecaná baba ;) 1591 příspěvků 01.03.08 18:09

Holky,
díky za přivítání! Vaše plodné období právě sleduju a právě proto jsem sem vypočítavě vstoupila :-D. Doufám, že už se mi to taky díky registraci u vás opravdu brzo podaří. Což by ospravedlňovalo i to navrhované vybírání poplatků do klubu :-).
Jinak gratuluju všem čerstvým těhulím a přeju jim sílu a štěstí, věřím, že obavy, aby bylo všechno v pořádku musí být asi velké, ale i tak je mi líto, že jsem to ještě nezažila.
Pudli: deníček je báječný a myslím, že fakt výstižný. Mám někdy silný dojem, že mi okolí dává vědět, že jsem žena druhé kategorie (nebo je to spíš můj problém, že to pořád někde slyším - to jsou asi ty projevy té lability) a vždycky když si myslím, že už jsem nad tím, tak se stane vždycky nějaký zásek a jsem zase dole. Např. když jsme si pořídili před pár měsíci štěňátko (měla jsem těsně po ET, takže jsem roztřeseně čekala, jak to dopadne) mi moje matka řekla: „A neměli byste si pořídit radši dítě???“ Uááááá, myslela jsem, že vyletím z kůže!!!!!! Já ji žádnými detaily našeho snažení nezahrnuju, nezajímá ji to a já ani nemám zájem to říkat jí, moje zkušenosti s ní jsou takové, že, když mám nějaký problém tak se mi v něm hrozně šťourá a to já nechci, už tak je mi něky mizerně, natož aby mě ještě dostávala ona. A bezohledná kariéristka, ha há, o tom taky něco vím. Jak ráda bych s tím v práci sekla a šla hned na rizikové, ať mi celá kariéra vleze na záda. Ale má cenu tohle někomu říkat?
Holky, jsem moc ráda, že jsem mezi váma, čtu si vás docela často a uklidňuje mě, že i někdo je na tom podobně blbě jako já (i když by to mohlo být taky někdy horší)… Nikoho s kým o tom můžu mluvit takhle otevřeně nemám. Mám kolem sebe jenom samé těhotné a šťastné kolegyně, příbuzné a kamarádky. Nikdo kolem mě takový problém nemá a taky asi proto nikdo nemá pochopení pro to, jak mi asi je. Takže nějaké hloupé řeči, které se mě můžou lehce dotknout slyším příliš často…Fuj, já se ale lituju a stejně je mi to na nic…Moje MS se blíží, to bude tím.
Takže dík za přijetí.
Dulcinea  

 
Jitkula
Kecalka 312 příspěvků 01.03.08 21:37

Gratuliji moc našim novým těhulkám, doufám že bude celé Vaše těhotenství bez problémů a pak se Vám narodí zdravá miminka. Stejně tak přeji našim pokročilým těhulkám.

Vítám Dulcineu mezi námi. ****
Pudlo:hezkých článků jsem si přečetla spoustu ( všechny holky píše líp jak já, toto nadání jsem do vínku nedostala ), ale ten tvůj je prostě nejlepší, máš na to psaní dar. Gratuluji a děkuji. ****
RESO: doufám, že jsi v pořádku, začínám mít o tebe strach. ****
Pudli:doktor na ultrazvuku ten folikul viděl, je z pravého vaječníku.
Zjistila jsem pro mě úžasnou věc, a to že gynekolog mi nedal žádné doporučení na spermiogram, stejně tak se nedává na žádné speciální vyšetření. Jdeš prostě k mikribiologovi, tomu řekneš jaké vyšetření chceč a on ti ho udělá.  Takže, když mi řekl gynekolog, že hormony budu mít v pořádku a vyšetření nepotřebuji, tak i tak si to vyšetření můžu dojít nechat udělat sama.

Což je pro mě pozitivní, aspoň něco tu je dobrého. ****
Tímto bych Vám všem, co píšete do deníčků, chtěla moc poděkovat, protože bez Vašich informací bych vůbec něvěděla o jaké vyšetření si mám požádat. DĚKUJI MOC.

Takže díky mě si  pan mikrobiolog vydělá spoustu peněz, ale já mu je velice ráda dám. Hlavně, že se zjistí, kde je problém, pak vyléčí no a pak se snad dočkám taky vytouženého miminka.

Já mám takvou radost, že jsme konečně šli na vyšetření. Cítím jako bych měla // na těhot. testu, takovou mám radost ( no někdy k radosti stačí relativně málo - hodně, no pro nás snažilky je jakýkoliv pokrok  hodný oslavě ).

Dávejte na sebe pozor a snažte si užívat každý den.
Jitkula  


 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 01.03.08 21:40

Holky dekuji za pochvalu, sama povazuji clanek za trochu pateticky a malo vtipny - souvisi to s predmenstruacni fnukaci naladou. Jen doufam, ze Resa nebude mit vzteka, ze jsem ji predbehla  - ale nakonec vzdyt prece muzem psat psychiku nastridacku vsechny.

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16519 příspěvků 02.03.08 10:49

Pudli moc hezké!
Neboj, že je to moc patetické, na mě je to dneska ještě málo patetické. Já jsem se před chvíli rozbrečela, protože je všechno na pytel, mrcha nikde a to jsem 32DC, jen slaboulince špiním. Pudli jestli ty máš pocit, že je u tebe něco špatně, tak já teda tuplem. Moc se bojím, že zas skouznu do doby, kdy půl roční pauza nebyl problém a po dalším půl roce mi nepomáhala ani Provera:-( Tak moc jsem se těšila, že už se něco bude dít, že jsem teď obrovsky zklamaná.  

Villo přidávám se ke gratulantům a věřím, že se tvoji bobečkové budou držet zuby nehty. Pudla správně podotkla, že jich tam bude asi víc, podle mě asi taky, jak jinak vysvětlit už 9DC // že?:-)  

No ze mě už nevypadne vůbec nic, jsem nějak ochromená asi nejvíc nenávistí ke svému tělu, že něco takového vůbec dopustí.

 
KatkaM
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 02.03.08 11:03

Pudli- dík za super denníček, tú tetu, ktorú si chcela, aby asom ti poslala, ti určite nepošlem, lebo ja neverím, že máš anovulačné cykly a každý mesiac tebe a nám všetkým ostatným prajem, aby neprišla, veď nás všetky otravuje už dobrých pár rokov, nech si dá pauzu :)))   Villa- blahoželám, super správa!!! Takže to berieme ako 100% za marec, však? Kto sa pridá? JA chceeeem!!!! :)))
Dulcinea- vitaj medzi nami cvokmi! :)))
Kadlina- moc často ma prepadajú takéto myšlienky.  Myslím si, že všetky snažilky máme úplne rovnaké myšlienky a pocity a to ma v tých ťažších chvíľach drží nad vodou. A keďže plníme socialistické záväzky, jednoducho verím, že sa všetky dočkáme.

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 02.03.08 12:51

Holky všem Vám moc a moc děkuju :o)))) Zítra jdu na kontrolu, tak ať už je to za mnou a slyším jen dobré zprávy!!!
Jinak já se k plnění zařazují do února......25­.2. jsem poprvé objevila //      A podle mě to bude 1 mimi, já jsem hnedka utíkala ten 9.den od ET (bobci měli 11 dní) na krev na HCG a to bylo tak akorát průměrné tomu jednomu bobkovi. Tak snad se aspoň jeden chytl, i když mě by ani dvojčátka nevadila :o)))
Pudli, co se týče toho anovulačního cyklu. Těsně před ET mi dr. řekl, že to u mě vypadá na anovulaci…byla jsem paf, protože během půlročního ježdění do CAR mi to nikdo neřekl. Dr. řekl, že to je zřejmé podle těch mých výsledků hormonů. Sama nevím, nechtěla jsem to řešit, jen v případě nezdaru a ten doufám už nezažiju (prosím prosím!!!), ale pokud mám opravdu anovulační cykly, tak je mi to záhadou, protože MS jsem vždy dostávala pravidelně, když ne 28 dní, tak 26-27…nikdy ne později. Ono se to uvidí podle těch výsledků hormonálního profilu, ale neboj, i kdyby to tak bylo, tak ti v CAR pomůžou…a taky nikde není psáno, že anovulační cykly jsou každý měsíc! Tak hodně štěstí a pokud si MS přeješ, tak ať už přijde, ať máš odběry za sebou.  

 
suvik
Nadpozemská drbna 25231 příspěvků 02.03.08 13:00

Holky jsem tu jen na chvilku, ale:
Pudli? :-) Asi si to vytisknu, ten tvuj clanek a az me nekdo bude otravovat blbejma dotazama a radama ohledne mych problemu, jen mu ho strcim do ruky, aby pochopil. Vys­tizneji bych nasi situaci nepopsala!!!! Opravdu me mluvis z duse…az jsem z toho byla trochu smutna…no ale neboj, uz je to zas dobry :-).
Dulcineo vitej mezi nami :-)
Kadli vubec si nedel starosti s tim, ze stenisko cura do pelisku. Me o tom taky ujistovali vsechny knihy, ze to neni normalni…delali to vsechna nase stenata :-). Je to normalni! A ze se ohani? No, jsou to potvurky, snazi se najit si to svy mistecko v rodine…nejlepe dominanti…takze klidne mu dej najevo, ze pan ses tady ty. Nejlepsi vzit ho za kuzi na krku a otocit ho na zada, kouknout mu do oci a rict hlasite „Ne“. Nechci te poucovat, jen pisu, co fungovalo u nas. A taky chvalit chvali a chvalit…kdyz udela neco dobre…ja u toho vypadala jak cvok :-))))…„no ty si sikovna holka! no tak je to dobre, tak je hodna!“ atd. To bude dobry uvidis :-)
Tak ja letim, jsem na navsetev u nasich a tatka pracuje na PC, tak tu nechci moc dlouho otravovat.  

Mejte se krasne! Pa suvik  

 
suvik
Nadpozemská drbna 25231 příspěvků 02.03.08 13:01

A malem bych zapomnela! Filipi moc diky za povidani a zkusenosti z Fertimedu!!!! Je to pro me dulezite a neni nic lepsiho nez to mit z prvni ruky :-))) Ses hodna, dik!

 
Lionett
Kecalka 178 příspěvků 02.03.08 15:05

Pudoslavo, moc hezký a citlivý článek, díky za něj…byla jsem na tom hodně podobně…ty nešťastné lásky..a ten pravý až ve 24, akorát že ke svatbě jsme to v mých 31 letech ještě nedopracovali :) Nemáme společné bydlení…
Holky, hlásím se po delší době, moc děkuju, že jste mě ještě nevymazaly z tabulky, když tam navíc nemám ani info, to jste klidně udělat mohly.
Já nemám žádný přesný plán ani očekávaný termín MS, všechno je u mě v pytli.
Já bohužel nestíhám přispívat , makám v práci od rána do večera a nedaří se mi v tom moc vyznat (jsem odkojená Rodinou, kde se snáze orientuje podle ikonek :-), ale občas si  něco přečtu. Prosím, jestli tady s Vámi můžu zůstat i když nejsem tolik aktivní, poraďte co si mám napsat do tabulky? Termíny  MS-u mě fakt bezpředmětný, čeká me porada s gynekologem na konci března, co se mnou.
Obdivuji, jaké dlouhé a pěkné články i příspěvky dokážete napsat
Jsem po horm.profilu v lednu, měla jsem počkat další dvě menstruace (pokusit se bez vyvolávacích prášů - u mě Utrogestan), a objednat se na prohlídku a zjistit výsledky.
Přišlo slabé cosi 27 DC a teď 24 DC (spíše špinění), ale podle i hodně slabá MS se počítá. No nevím, dost mě mate, že tohle považuje za menstruaci… Ale je to pořád lepší než  uplynulé roky, kdy bez prášků nebo injekce nebylo prostě vůbec nic.  Teď i když nekrvácím moc, mám aspoň regulérní příznaky, včetně, k mé „ohromné radosti“ zhoršené pleti atd. :-)
Já bohužel nestíhám přispívat , makám v práci od rána do večera a nedaří se mi v tom moc vyznat (jsem odkojená Rodinou, kde se snáze orientuje podle ikonek :-), ale občas si  něco přečtu.Obdivuji, jaké dlouhé a pěkné články i příspěvky dokážete napsat.    

 
Lionett
Kecalka 178 příspěvků 02.03.08 15:12

Jo ještě doplním, že ta Basiková těhotná není, Blesk se i omluvil, stačil její rozhovor, že dítěti se s novým patnerem nebrání a to, že přibrala a měla volnější šaty a článek byl na světě. Pěkně jí to štvě, již 2 týdny vysvětluje různým manažerům, že nebude odříkávat koncerty atd.
Jo, docela na mě padla depka, holka, kterou z nám z jednoho fora asi pět let a začínaly jsme tam se stejnou touhou mít už dítě (zatím bez aktivního snažení, zatím to ještě nešlo…) má již děti 3 a 2 roky, když podruhé nemohla otěhotnět 4!! měsíce, dělala strašný scény, hroutila se (strašně mě štvala, v diskuzi byly i o hodně starší holky, co čekaly na první mimi a měli za sebou i neštěstí…však víte co myslím..nepodařené těhotenství a ona jenom o sobě a tyhle nebohý holčiny jí ještě utěšovaly), pak tedy asi ten 4. měsíc otěhotněla a beze slova zmizela z diskuze, už se tam neukázala. No a teď asi čeká třetí :-)
Fakt nechápu, že to ten někdo nahoře tak blbě rozděluje…Tak doufám, že tuhle „závist“ pochopíte…  

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16519 příspěvků 02.03.08 20:07

Ahoj holky, už je mi trochu líp, ale stejně nad tím musím pořád přemýšlet. Bojím se, že takhle plácat se budu ještě zítra a pozítří dorazí potopa,jako minulý měsíc, jenže minulý měsíc, mě to ještě netrápilo:-(  Vůbec netuším, který den mám brát jako 1DC, to kvůli ovu testům, které hodlám aplikovat.  

Suviku jen mě poučuj, hodně mě to uklidnilo. Vzhledem k tomu, že po mě chňapal když jsem mu čistila očička a to předtím nedělal, tak jsem ještě volala kamarádce, co má jorkšíra a ta mi řekla něco podobného jako ty. Přiznám se, že jsem byla dost bezradná o tomhle chytrá literatura mlčí a přitom je to dost důležité, zvlášť když už jedno dítě máme a na druhé se chystáme. Představa, že budeme mít agresivního psa, mě svírala žaludek. Manžel radil, abych mu naplácala, jenže já jsem se bála, že by mohl být ještě agresivnější, teda aspoň to ty bezva knížky tvrdí, ale zřejmě je té kamarádce vrátím, protože koukám, že nejsou moc v obraze :-). Kamarádka mi poradila klidně slabé plácnutí /přece jenom má pidizadeček a kilo živé váhy/ přes zadeček, prý to aplikovala a hlavně jako ty mi říkala, že by bez placnutí byl dominantní moc. Ovšem pravda je, že to cvakání zubů není příjemné, sic mrňavý, už se naučil slušně stisknout a fakt to bolí, takže jsem se toho začala i bát a vrčení mě spíš děsilo, aby neměl zlou povahu.Moje psychické rozpoložení situaci určitě taky nepomohlo.
Beru jakoukoliv radu od kohokoliv /teda aspoň by měl mít zkušenosti s chovem psů:-(/ a beru i chlácholení, že se Beník srovná, protože to teď opravdu potřebuju:-)  

Tak a je po víkendu, já se na to…

 
Eja1
Kecalka 205 příspěvků 02.03.08 22:11
 

Ahoj milé soudružky! To se ten masový hrob pěkně zaplňuje, zdá se, že tento rok je a bude výrazně plodný. Abych tady nakonec nezbyla sama, ach jo!   Pudli: Deníček jsi napsala citlivě, vtipně jako vždy, a ta poslední věta je heslo, které mi dodává sílu.  

Tak si představte, že se najednou objevilo pár nadějných otců. Musím je dokonce odhánět. Nejsou to náhodné známosti, ale letití ctitelé, zdá se, že stále zamilovaní a především vytrvalí. A to jsem jim vůbec neříkala o mé snaze a touze po mimi. Můj bývalý přítel, který mne prudce zklamal, je jaksi zastíněn a daří se mi na něj pomaloučku nemyslet. Ale jako napotvoru se mi do cesty připletla zajímavá práce, o které jsem si ani netroufla přemýšlet. Mám velkou výhodu, že jedno dítko mám už vylétlé z hnízda, a tudíž spoustu času a plného soustředění se do práce opřít. Prostě žádné jiné starosti. Chci tím říc, že si můžu klidně začít budovat slibnou kariéru až do důchodu, aniž bych cokoli jiného plánovala. Teď už chápu, proč tolik mladých žen odkládá mateřství. Nechce se jim (nebo se bojí) přerušit slibnou kariéru, a pak najednou zjistí, že je už na mimi pozdě a nejde to. To není kritika, takhle to nechápejte, jen, bohužel, nemilosrdná doba, ve které žijeme. Mám z toho pěkný dilema. Na jednu stranu chci zkoušet mimi, na druhou si říkám, už jedno dítě mám, tak teď  se konečně pracovně zrealizuju.
Nejsem sice věřící, ale jakoby mi něco stále dávalo najevo, že tudy cesta nevede (mimi). Bojím se, že jestli se to povede, bude mi v duši hloubat červíček, že musím zanechat zajímavou práci.  

Za to dilema se stydím, tady, před vámi. Ale myslím to upřímně, snad jsem nikoho nenaštvala. Určitě si někdo říká: Ta má ale starosti, ať se jde vykacávat někam jinam. V tom případě pardon, omlouvám se.  

Eja

 
VeKo
Generální žvanilka 20579 příspěvků 03.03.08 07:46

Pudli - ty si určitě myslíš, že i na tebe by mohlo platit pravidlo, že kdo napíše deníček otěhotní??? :-) Ne to byl vtip - dala jsem za to taky smajlíka! Jsi šikula, moc se ti to povedlo, děkujeme.
Vítám nově příchozí a všem přeji hodně zdaru ve snažení.
Já musím trošku pozměnit svou pozici v tabulce. Datum jsem změnila na datum možného testování 3 týdny po IUI. Pan doktor říkal 2-3 týdny, já si zatím myslím, že to ty tři týdny vydržím, ale to jsem teď za hrdinku, příští týden, už se budu prát s každou hodinou :-)
24.02.2008 - Resa 06/06, Gest, IUI 6.2.08  - negat test, ceka MS****
29.02.2008 - Kadlina pauza ve snažení, GEST 03.03.2008 - Bel 05/04 04.03.2008 - Pepina 09/06, asi změna CAR, nevím co dál 05.03.2008 - Pudloslava 30 let, 04/07, Gennet, horší SPG, nejsou folikly, zacatek vysetrovani 05.03.2008 - LindaKa34 let, 10/06, 3.-7.DC Clostilbegyt, 18.2. výsl.hor­m.profilu, SPG čeká :-)  05.03.2008 - Eja******
16.03.2008 - Jitkula 29 let, 03/06
19.03.2008 - VeKo 29 let, 01/07, 27.2.08 IUI 
20.03.2008 - Smilla
20.03.2008 - AjaSean09/06, 12.3.vysledky horm. a spg testu
22.03.2008 - Suvik 30 let, samosnažení, 04/08 gynekologie
27.03.2008 - **KatkaM
01/06, labor.OK, samosnažení 

********* - Lionett

// 28.01.2008 - Filipina 21 let 04/06 ---- 9 týden, UTZ 3.3.08
// 05.02.2008 - Ene 01/05
// 22.02.2008 - Kacicka 29 let, samosnažení od 5/07 
// ??????????    - Villa - IVF
// ??????????  - Fly

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 03.03.08 07:50

Ahojky, holčiny, hlásím se po víkendu s předělanou tabulkou:

29.02.2008 - Kadlina pauza ve snažení, GEST 03.03.2008 - Bel 05/04 04.03.2008 - Pepina 09/06, asi změna CAR, nevím co dál 05.03.2008 - Pudloslava 30 let, 04/07, Gennet, horší SPG, nejsou folikly, zacatek vysetrovani 05.03.2008 - LindaKa34 let, 10/06, 3.-7.DC Clostilbegyt, 18.2. výsl.hor­m.profilu, SPG čeká :-)  05.03.2008 - Eja******
14.03.2008 - VeKo 29 let, 01/07, 27.2.08 IUI 
16.03.2008 - Jitkula 29 let, 03/06
20.03.2008 - Smilla
20.03.2008 - AjaSean09/06, 12.3.vysledky horm. a spg testu
22.03.2008 - Suvik 30 let, samosnažení, 04/08 gynekologie
27.03.2008 - KatkaM 01/06, labor.OK, samosnažení 
24.02.2008 - **Resa
(30), od 06/06, Gest, 2.IUI/04

********* - Lionett

// 28.01.2008 - Filipina 21 let 04/06 ---- 9 týden, UTZ 3.3.08
// 05.02.2008 - Ene 01/05
// 22.02.2008 - Kacicka 29 let, samosnažení od 5/07 
// ?????????? - Villa - IVF
// ??????????  - Fly
Pudli: Moc pěkný deníček, opravdu se Ti povedl. Jsem moc ráda, žes mě předběhla. Měla jsem deníček připravený, ale vzhledem k mé situaci byl dost drsný, takže takhle je to mnohem lepší.
Dulcineo: Vítej mezi námi. Trošku to teď vypadá, že jsou tu jen samé těhotné, ale realita je trochu jiná. Pořád je nás tu víc těch, co čekáme a magoříme, ale v rámci toho to děsivé čekání nějak neseme s sebou.
Villa: Viděla jsem Tě na jiné diskusi a říkala jsem si, že dvě villy asi nebudete. :o))) Takže moc moc gratuluji, strašně moc Ti to přeji. A je báječné, že se pánům doktorům, přírodě i Vám takhle dobře zadařilo. Tak hlavně klidných a šťastných devět měsíců.
Kadlinko: To je pitomost s tím pelíškem. Naše hafinka se taky ze začátku počůrávála, bylo jí jedno kam. Jednou se nám vyčůrala i do postele, kde se s námi mazlila. My jsme to zvládli tak, že jsme s ní pořád chodili ven. Když jsme byli pryč, měla vyhraženu jednu místnost, která se dala dobře uklidit. Ale co je důležité, neztratit u těhle malých potvůrek nervy a nenechat se jimi ovládnout. Jak jsou malý, jsou děsně manipulativní. Takže na štěňata malých plemen to chce trochu přísnosti-to u nás obstaral manžel-a pak aspoň nejsou tak děsivě rozmazlený. Naše hafinka se ohnala jen jednou a manžel ji vzal dost zkrátka. Sice se ho bojí, když se  zlobí, ale aspoň poslouchá:o)))
Jinak ke mě nic moc veselého. Bylo mi divný co se děje a evidentně moje instinkty nelhaly. Takže, v pátek jsme dojeli do Gestu, s p. dr. Koreckým jsem se pěkně chytla. Nevšiml si při IUI, že se mi udělala cysta, divil se, že beru tak dlouho Utrogestan. No a z jedné cysty mám teď tři a pěkně velký. V pátek jsem vy:,–(ila Utrogestan a MS přišla jak hodinky v sobotu. Chytly jsme se z jednoho prostého důvodu-říkal mi, že se to někdy po Clomhexalu stává a že je čas na změně. Tak jsem ho ujistila, že předtím u Clostilu jsem měla vždycky cysty a taky vždycky nízkou sliznici, ale že už nevím, jak jim to mám jinak říct. Tak se „děsně“ divil…Já jsem utekla v slzách, pak se pohádala na recepci, protože mi zapomněl říct, kdy a jak mám přijít…Prostě děsný…Víkend jsem strávila v totálních depresích a začala se připravovat na to, že kolem mě všechny budou těhotný a jenom já budu mít smůlu. Ještě zkusíme IVF a pak hned dáváme papíry na adopci. Protože já mám asi vážně na doktory děsnou smůlu a už si vůbec nejsem jistá, že mají alespoň tu vůli mi pomoct…A teď jsem děsně šťastná, že tenhle měsíc nebudu brát žádný svinstva, co jenom zhoršují už tak špatnou situaci. Takže tenhle měsíc naprosto odpočívám, vypadávám ze všech léků a budu bojovat o něco mnohem vhodnějšího na PCO, než co mi dávali dosud. resa

 
VeKo
Generální žvanilka 20579 příspěvků 03.03.08 08:05

Reso prosím jak dlouho a jak jsi po IUI brala utrogestan? Ty máš taky PCO? Mě na to doktorka dala ihned stimulaci i před IUI, a pokud to nevyjde, tak rovnou další cyklus příprava papíru a pak další cyklus IVF, říkala, že nemá smysl to zkoušet bez stimulace.  Díky za info.

 
suvik
Nadpozemská drbna 25231 příspěvků 03.03.08 08:24

Ahoj Reso…to je me lito :-(((… Zajimave je, ze clovek fakt ty instinkty asi opravdu ma… - u me to znamena, ze jsem asi pred tremi roky tak strasne chtela mit dite, ze jsem to vnitrne uplne moc moc citila…klasicky matersky pudy…ale muz (tenkrat pritel) jeste nechtel, nemela jsem praxi v praci, zadny penize, zrovna jsem se nasethovali do bytu, proste samy „prekazky“ a ted se tlucu do hlavy, ze jsem se tenkrat neposlechla (no ono by to asi vypadalo stejne jako ted, ale aspon by clovek mel vic casu). Dokonce se me ted i stava, ze jak uz se tak dlouho snazime, nekdy me uz prijde, ze me kolikrat pripada, ze to, jak intenzivne jsem si to dite prala tenkrat, tak ze ted uz to takovy neni…vim sice samozrejme, ze ho strasne chci, ale uz jsem tak unavena, ze vsech tech nepovedenych nasich kroku, ze uz ani kolikrat nemam silu a nekdy i pochybuju, jestli to opradu chci, jestli me nekdo nebo neco nerika, ze zrovna ja bych radsi mela dat ruce pryc (nebudu mit treba na vychovu nervy, co kdyby se mi narodilo nemocne dite apod.) a zustat bezdetna. …no strasny blbosti me napadaji, jak vidis, ale proste obcas me to napadne. Kde se to bere? Jsou to taky instinkty nebo uz jsem tak zblbla?!!! No me racionalni uvazovani me samozrejme rika, ze delam z komara velblouda a vymyslim si nesmysly a pak prijdou me dny neracionalniho krivomysleni, kdy me napadaji neskutecne cerny myslenky, ze bych si ve chvilich „ciste hlavy“ dala facku. Muzu se zeptat, jak jsi teda na ten Clomhexal reagovala? Myslim, jestli jsi mela hezkou BT krivku? Ty cysty…je fakt, ze se to po Clomu stava. Co ted budete delat? Cekat, jestli se vstrebaji? Ja jsem po Clomhexalu sice mela folikuly, ale krivka - u me rovna cara :-) - se moc krivit potvora nechtela…jen lehce. A ted mam sice MS, ale dlouho predtim spinim apod…prave jsem si rikala, at uz se mnou gynekolozka neco dela, ale kdyz to tak slysim, tak si rikam, ze asi jeste chvili pockam, nez do sebe ty hormony zas zacnu cpat…obzvlast kdyz moc nepomahaly. RESO!!!! PREJU TI HODNE SILY A AT TE NEOPOUSTI KLADNE MYSLENI!!!! PORAD TA NADEJE TU JESTE JE :-) (taky doufam, ze se tvuj doktor chyti za nos a zacne se chovat slusne a hlavne tak jak doktor ma…tj. ohleduplne a vse sve pacientce vysvetli…to oni dost casto zapominaji, me pripada). DRZ SE.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 03.03.08 08:37

No Resiku, ja teda rozhodne tehotna nebudu, neboj.  

Dneska klesla BT na 36,3°C, takze pocitam a doufam, ze to dostanu dnes- snad jeste v pracovni dobe, abych se objednala zitra na krev (protoze mam jit 2-4 DC, a streda a ctvrtek nemuzu -autoskola). Musim se priznat, ze jsem do posledni chvile trochu doufala, prestoze se jednalo o bezfolikulový cyklus.  

Reso klidne napis dalsi psychiku, kdyz se budeme treba stridat, tak muze psychika vychazet i casteji nez 1/t. ja uz mam taky napady na dalsi (a mela bych jinapsat do 10 DC, protoze pak budu mit zase dalsi folikulometrii bez folikulu a psychika by byla „nevtipna“).  

Holky kam jeste chodite na diskuse? Ja to znam prakticky jen tady.  

Prectu si podrobneji prispevky a odpovim behem dne. Ted jdu pracovat.  

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 03.03.08 08:48

Suvíku, jak tu popisuješ svoje pocity, tak úplně stejný průběh to má umě. Před několika lety jsem si taky dítě moc přála, ale-bydleli jsme na plesnivým podnájmu, já dodělávala školu (zbývala mi jen diplomka a má vedoucí diplomky měla zrovna akutní fázi leukémie), chodila jsem do práce, manželovi bylo na dítě ještě dost málo…tenkrát jsem dostala naši hafinku, naše černý zlatíčko…a teď už jsem tak vyčerpaná, že si už ani nedokážu představit, že bych v reálu mohla otěhotnět. Posunulo se to pro mě do pozice stejně zbožných přání, jako: vyhrát deset miliónů, učit na mojí almě mater, podívat se do Peru, zhubnout na svých kdysi 48 kilo…atd…Já už se dokonce i začínám smiřovat s tím, že bych mohla zůstat bezdětná…Teď jsme se domluvili, že určitě ještě IVF, a když se nepovede, takže si dáme papíry na adopci…Kdo ví, třeba to má být naše cesta…Já jsem reagovala na Clomhexal dost blbě-viz ty tři cysty. Předtím jsem brala Clostilbegyt-3×, hodně mi snížil sliznici-měla jsem ji vždycky dobrou a najednou jsem se nedostala nad 6 mm. Jednou jsem měla i 4 mm. Ty cysty mě vždycky dost zlobily, jen dvakrát byly malý, takže mi normálně píchli pregnyl…S těma doktorama je to vážně průšvih, je taky na nic, že jsem z doktorský rodiny a řadu věcí prostě vím z domova. A taky hodně čtu, takže spoustu věcí vyčtu v té haldě věcí, který se našim doma válejí…a pak s tím plaší u doktorů. A pacientka, která jim do toho kecá, nikdy není oblíbená. No a s mým metrem padesát šest a ksichtíkem dvacítky v nich ještě nejspíš tradičně vzbuzuje pocit, že jsem a) moc mladá, b) naivní a můžou mě oblbnout, atd. Ach jo, už doufám, že tyhle deprese přejdou, tluču se v tom od pátku…resa

 
KatkaM
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 03.03.08 09:02

Resa- tak inštinkt naozaj nesklamal, bohužiaľ.  Fakt to vyzerá, že máš na doktorov smolu, myslím, že naozaj najrozumnejšie je dať si teraz pauzu a schladnejšou hlavou ísť ďalej.
Pudloslava- ja chodím občas kuknúť na baby-cafe, ale neprispievam, tu mi to je „srdcu bližšie“
Eja- to si ani neviem predstaviť, že by som mala viacerých záujemcov o otcovstvo :))).  Verím, že sa rozhodneš správne tak, aby si ty bola spokojná a šťastná

 
PetraV
Kecalka 212 příspěvků 03.03.08 09:47

Milá kočko, moc děkuju za tenhle článek. Skoro teď brečím nad klávesnicí. Začínala jsem si totoiž myslet, že nejsem normální. skutečně vnímám bolest každého ohlášeného těhotenství a v pocitech, které se ve mně sváří, je i ta závist, kvůli které si v duchu nadávám. Nejsem tak špatná.
Ať to půjde jakoukoliv metodou. Moc ti přeju, aby to brzo vyšlo a vše bylo OK.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 03.03.08 10:04

Kadli, já vím, že se teď nesnažíš, ale přesto - nemůžeš být v tom? Špinění může být. Jinak 1 DC je den, kdy se dostaví MS (ale myslím, že špinění se nepočítá - já tedy špinění na začátku nemám, až na konci)  

Lionett - mě taky tyhle snadnotěhotné štvou - respektive děsně mě štve, když se s tím přijdou pochlubit mezi zoufalky.  

Jo, pes se prý má plácat novinama - aby si trest nespojij s pánovou rukou, která ho krmí. Já bych psa klidně pleskala, pes je  zvíře a uvažuje jako zvíře - přirozeně bojuje o svou pozici ve smečcě a je nutno mu ukázat svou dominanci a vychovat ho. Slovně psa nevychováte. S dítětem je to jiné.
Tedy já melu, sama jsem psa neměla, a pes, kterého měli naši byl děsnej hajz, normálně nás kousal :-))) takže dejte na mé rady :-)))
Eja - hele myslím si, že možná otěhotníš díky nové práci - takové všci se stávají. Taky si nedovedu představit jak mě obletuje několik mužů a já si mezi nimi volím - nějak mi to nesedí. Taky  je otázka, jak ti muži hledí na své potenciální otcovství. Ale já na to hledím z jiného úhlu pohledu, na tvém místě je všechno už trochu jinak - takže nakonec proč ne. Důležité je, abys sama byla srovnaná se sebou a aby to nikomu neublížilo. Může se snadno stát, že nakonec bys třeba měla dítě sama, ale ani na tom nevidím nic až tak špatného. Držím palce, abys byla hlavně šťastná.  

Veko já už jeden psala před půl rokem :-) spíš mě baví psát - což je poznat podle počtu mých příspěvků. Myslím, že by ses měla tesnout, jakmile ti dojde Utrouš (abys v něm případně pokračovala dál). Kdy to bude?  

Resa - hele já bych řekla že cysta se udělá z folikulu, když nepraskne a že při IUI je to ještě byl normální folikul. Folikul je taky defakto cysta. Nicméně proto mi přijde nejlepší CAR ten Filipinčin - udělají jí UZ ještě po IUI aby zkontrolovali, jestli to prasklo, nebo ne. Trochu mě štve, že Veko v gennetu na kontr. UZ nepozvali - asi se tam zkusim vnutit (až na to dojde). Jinak já mám taky v životě smůlu. Při každém výkonu se mi stávají ty nejméně pravděpodobné komplikace etc.  V medicině není všechno přesně dané a nalajnované, a v asistované reprodukci teprve se nedá odhadnou, jak bude kdo na léčbu reagovat. Rozhodně to nevzdávej, nech si ještě párkrát udělat IUI, když to ta pojišťovna hradí, IVF taky není marný (u nás v psychice to je zatím 50% - respektive 100 %, ale u Martice bohužel GEU). A adopce taky není špatná. my s manžou jsme se dohodli, že adoptovat v pčřípadě neúspěchu budem - hele, dokonce i na adoptované dítě ti z novomanželské půjčky odpustí 30 000 :-))) Já taky mám celý beznadějný měsíc před sebou (a ještě ani nezačal)  

Tak zase hura do prace                  

 
LindaKa
Závislačka 3990 příspěvků 03.03.08 11:16

Ahoj holky,
nějak nemám čas přispívat, ale čtu vás poctivě. V práci se mi toho navalilo hrozně moc, navíc zaučuju novou kolegyni. MS čekám každým dnem, už se na ni těším, protože příští cyklus mám naplánováno snažení za pomoci ovu testů a chci to fakt podchytit v ten spráný okamžik.  

Fly, Villa - gratuluji k těhu - obě toho máte dost z sebou, tak to máte zasloužené
Martice - když jsem četla tvůj příběh, tak se to ve mně úplně sevřelo, je to hrozně smutné. Dej se teď hlavně zdravotně do pořádku a jakmile to půjde, tak se vrhněte znova do snažení. Vezmi si příklad z Fly, určitě to vyjde.
Dulcinea - vítej! Neboj, že bys nezapadla, kriteria splňuješ, uvažujeme všechny podobně.
Jitkula - docela zírám, jak mají vyšetření u tebe spád. Znám ten pocit, kdy se člověk raduje, že se s ním něco konečně začíná dít. Dal se přítel přesvěčit na ten spg v pohodě? Myslím, že jsi tu psala, že do toho nechce.
Resa - je mi to hrozně líto, já jsme ti to tak přála a fakt jsem tomu věřila. Co ti budou dělat s těmi cystami? Mám docela strach, abych po Clostilbegytu nedopadla podobně. Mám ho ještě na 2 měsíce a pak se mám přijít zase ukázat. Do té dobu už bude snad i ten spermiogram hotový, tak to vidím někdy v létě na IUI nebo IVF, i když pořád nějak doufám, že by to mohlo vyjít i přirozeně, když mi zatím žádné problémy nezjistili. Váš plán na adopci je obdivuhodný, já sama jsem o tom už taky uvažovala, ale vzhledem k tomu, že nejsem vdaná, tudy cesta pro mě bohužel nevede.
Eja - jsem ráda, že jsi na tom psychicky líp, že máš nové (staronové) ctitele a že nic nevzdáváš. Máš moji plnou podporu! S tou prací je to těžká volba - z mojeho úhlu pohledu je to jasné, já bych pro dítě obětovala každou i sebelepší práci, ale rozhodně bych tě neodsuzovala, kdyby ses rozhodla jinak, zvlášť když už dceru máš.
Filipi - ani moc nepíšeš, co u tebe nového - třeba kdy bude další kontrola, jestli je ti špatně a jestli třeba už bříško nezačíná být vidět. Já ti, holka, tak závidím, ale v dobrým - víš jak je to myšleno…
Kadlino - napadlo mě totéž, co Pudlu - špinění může znamenat taky těhu, zvlášť, když jsi to jind před nástupem mrchy neměla. A s pejskem se netrap, je tu od toho, aby ti dával radost a ne starosti. Ber to tak, že máš trénink na mimi - to taky bude všechno počůraný a pokakaný a ještě se u toho člověk bude rozplývat, jaký je to roztomilý… :-))
Pudli - máš velikou pochvalu za deníček. Není to patetické, je to takové, jak to cítíme všechny. Já jsem poprvý touhu po dítěti pocítila až ve třiceti a  nebyl v té době žádný partner, což je dost hrozná situce. V té době jsem taky poprvý zabloudila na e-mimino a pročítala si v té době hlavně příspěvky o těhotenství a porodech, protože jsem se pokládala za naprosto  zdravou, s pravidelnou menstruací, nikdy jsem stejně jako ty neužívala HA, křivka BT naprosto vzorná, takže jsem si myslela, že jakmile na to jednou vlítnu, tak budu v tom. O problémy holek, které nemohou otěhotnět, jsem se moc nezajímala. Je to pro mě taky velké rozčarování, protože ženská plodnost je pro mě taky měřítko hodnoty člověka a při mých podzimních depresích jsem na tom byla hodně špatně, považovala se za méněcenou, příteli jsem říkala věty typu - jak mě můžeš mít rád, když jsem asi neplodná? a podobné hovadiny, za které se teď stydím. Jsem ráda. že jsem se k vám zaregistrovala, moc se mi ulevilo a hlavně jsem se rozhodla bojovat, co to dá. Holky, nejsme méněcené, jen si  musíme to trápení teď odžít, abychom si našich budoucích dětiček vážily a vychovaly z nich úžasné lidi.
Holky, dnes tu byl v kanceláři jeden mamlas tady od nás z baráku a nabádal moji novou kolegyni (se kterou si tyká, znají se z dřívějška), aby neváhala, když už jí bude za rok těch třicet a praštila do toho (to jest, aby měla dítě), že po třicítce už to nejde. Já měla chuť mu chodit na hlavu nějaký těžký šanon. Když odešel, tak mi normálně do očí vrhkly slzy - já si prostě na tyhle řeši nezvyknu, vždycky mě tím někdo dostane.
Zdravím všechny, které jsem nestihla vyjmenovat - docela se rozrůstáme. Mějte hezký začátek týdne.  

 
bel
Závislačka 3376 příspěvků 03.03.08 11:17

sqely novy denicek, parada…
a aktualizovana tabulka:

29.02.2008 - Kadlina pauza ve snažení, GEST  04.03.2008 - Pepina 09/06, asi změna CAR, nevím co dál 05.03.2008 - Pudloslava 30 let, 04/07, Gennet, horší SPG, nejsou folikly, zacatek vysetrovani 05.03.2008 - LindaKa34 let, 10/06, 3.-7.DC Clostilbegyt, 18.2. výsl.hor­m.profilu, SPG čeká :-)  05.03.2008 - Eja******
14.03.2008 - VeKo 29 let, 01/07, 27.2.08 IUI 
16.03.2008 - Jitkula 29 let, 03/06
20.03.2008 - Smilla
20.03.2008 - AjaSean09/06, 12.3.vysledky horm. a spg testu
22.03.2008 - Suvik 30 let, samosnažení, 04/08 gynekologie
27.03.2008 - KatkaM 01/06, labor.OK, samosnažení 
24.02.2008 - Resa (30), od 06/06, Gest, 2.IUI/04
30.03.2008 - **bel
(33), od 05/04, samosnazeni + TCM

********* - Lionett

// 28.01.2008 - Filipina 21 let 04/06 ---- 9 týden, UTZ 3.3.08
// 05.02.2008 - Ene 01/05
// 22.02.2008 - Kacicka 29 let, samosnažení od 5/07 
// ?????????? - Villa - IVF
// ??????????  - Fly

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 03.03.08 11:23

29.02.2008 - Kadlina pauza ve snažení, GEST  04.03.2008 - Pepina 09/06, asi změna CAR, nevím co dál 05.03.2008 - Pudloslava 30 let, 04/07, Gennet, horší SPG, nejsou folikly, zacatek vysetrovani 05.03.2008 - LindaKa34 let, 10/06, 3.-7.DC Clostilbegyt, 18.2. výsl.hor­m.profilu, SPG čeká :-)  05.03.2008 - Eja******
14.03.2008 - VeKo 29 let, 01/07, 27.2.08 IUI 
16.03.2008 - Jitkula 29 let, 03/06
20.03.2008 - Smilla
20.03.2008 - AjaSean09/06, 12.3.vysledky horm. a spg testu
22.03.2008 - Suvik 30 let, samosnažení, 04/08 gynekologie
24.03.2008 - Resa (30), od 06/06, Gest, 2.IUI/04 (?)
27.03.2008 - KatkaM 01/06, labor.OK, samosnažení 
30.03.2008 - **bel
(33), od 05/04, samosnazeni + TCM

********* - Lionett

// 28.01.2008 - Filipina 21 let 04/06 ---- 9 týden, UTZ 3.3.08
// 05.02.2008 - Ene 01/05
// 22.02.2008 - Kacicka 29 let, samosnažení od 5/07 
// ?????????? - Villa - IVF
// ??????????  - Fly
Trochu jsem to zvrtala, tak snad takhle už to bude v pořádku. resa

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16519 příspěvků 03.03.08 12:05

Pudli děkuju za snahuJale u mě těhu fakt nehrozí, bylo by to druhé neposkvrněné početí v historii lidstvaJ, neb jsem měla něštovice. Pravda i při téhle situaci jsem chvíli váhala a mít u sebe test, tak padl za vlast, aspoň vidíte, že jsem nejmagorovatější z vás všechJMrcha se pomalu rozjíždí, tak vyklidím pozice.

04.03.2008 - Pepina 09/06, asi změna CAR, nevím co dál 05.03.2008 - Pudloslava 30 let, 04/07, Gennet, horší SPG, nejsou folikly, zacatek vysetrovani 05.03.2008 - LindaKa34 let, 10/06, 3.-7.DC Clostilbegyt, 18.2. výsl.hor­m.profilu, SPG čeká :-)  05.03.2008 - Eja******
14.03.2008 - VeKo 29 let, 01/07, 27.2.08 IUI 
16.03.2008 - Jitkula 29 let, 03/06
20.03.2008 - Smilla
20.03.2008 - AjaSean09/06, 12.3.vysledky horm. a spg testu
22.03.2008 - Suvik 30 let, samosnažení, 04/08 gynekologie
24.03.2008 - Resa (30), od 06/06, Gest, 2.IUI/04 (?)
27.03.2008 - KatkaM 01/06, labor.OK, samosnažení 
30.03.2008 - **bel
(33), od 05/04, samosnazeni + TCM

03.04.2008 - Kadlina samosnažení, GEST 

********* - Lionett

// 28.01.2008 - Filipina 21 let 04/06 ---- 9 týden, UTZ 3.3.08
// 05.02.2008 - Ene 01/05
// 22.02.2008 - Kacicka 29 let, samosnažení od 5/07 
// ?????????? - Villa - IVF
// ??????????  - Fly

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16519 příspěvků 03.03.08 12:07

No hezky se mi to rozjelo, takže jsem zůstala na samotce :-), doufám, že se mi to podaří srovnat, kdyby ne, tak poprosím někoho šikovnějšího, než jsem já. 04.03.2008 - Pepina 09/06, asi změna CAR, nevím co dál 05.03.2008 - Pudloslava 30 let, 04/07, Gennet, horší SPG, nejsou folikly, zacatek vysetrovani 05.03.2008 - LindaKa34 let, 10/06, 3.-7.DC Clostilbegyt, 18.2. výsl.hor­m.profilu, SPG čeká :-)  05.03.2008 - Eja******
14.03.2008 - VeKo 29 let, 01/07, 27.2.08 IUI 
16.03.2008 - Jitkula 29 let, 03/06
20.03.2008 - Smilla
20.03.2008 - AjaSean09/06, 12.3.vysledky horm. a spg testu
22.03.2008 - Suvik 30 let, samosnažení, 04/08 gynekologie
24.03.2008 - Resa (30), od 06/06, Gest, 2.IUI/04 (?)
27.03.2008 - KatkaM 01/06, labor.OK, samosnažení 
30.03.2008 - bel (33), od 05/04, samosnazeni + TCM 03.04.2008 - **Kadlina
samosnažení, GEST 

********* - Lionett

// 28.01.2008 - Filipina 21 let 04/06 ---- 9 týden, UTZ 3.3.08
// 05.02.2008 - Ene 01/05
// 22.02.2008 - Kacicka 29 let, samosnažení od 5/07 
// ?????????? - Villa - IVF
// ??????????  - **Fly******

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 03.03.08 13:15

Reso vážně 24.3? To je za 3 týdny - máš tak krátké cykly?  

Pořád čekám, kdy to vypukne u mě.

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 03.03.08 13:26

04.03.2008 - Pepina 09/06, asi změna CAR, nevím co dál 05.03.2008 - Pudloslava 30 let, 04/07, Gennet, horší SPG, nejsou folikly, zacatek vysetrovani 05.03.2008 - LindaKa34 let, 10/06, 3.-7.DC Clostilbegyt, 18.2. výsl.hor­m.profilu, SPG čeká :-)  05.03.2008 - Eja******
14.03.2008 - VeKo 29 let, 01/07, 27.2.08 IUI 
16.03.2008 - Jitkula 29 let, 03/06
20.03.2008 - Smilla
20.03.2008 - AjaSean09/06, 12.3.vysledky horm. a spg testu
22.03.2008 - Suvik 30 let, samosnažení, 04/08 gynekologie 
27.03.2008 - KatkaM 01/06, labor.OK, samosnažení 
30.03.2008 - bel (33), od 05/04, samosnazeni + TCM
30.03.2008 - Resa (30), od 06/06, Gest, 2.IUI/04 (?) 03.04.2008 - **Kadlina
samosnažení, GEST 

********* - Lionett

// 28.01.2008 - Filipina 21 let 04/06 ---- 9 týden, UTZ 3.3.08
// 05.02.2008 - Ene 01/05
// 22.02.2008 - Kacicka 29 let, samosnažení od 5/07 
// ?????????? - Villa - IVF
// ??????????  - Fly****** ****
**Pudli,
díky za upozornění, nějak jsem to špatně napočetla, už v tom mám hokej. resa

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 03.03.08 13:28

Jsem ti vlastne zkazila radost, mohla ses hezky tyden radovat ze zpozdeni :-))))

 
VeKo
Generální žvanilka 20579 příspěvků 03.03.08 13:51

04.03.2008 - Pepina 09/06, asi změna CAR, nevím co dál 05.03.2008 - Pudloslava 30 let, 04/07, Gennet, horší SPG, nejsou folikly, zacatek vysetrovani 05.03.2008 - LindaKa34 let, 10/06, 3.-7.DC Clostilbegyt, 18.2. výsl.hor­m.profilu, SPG čeká :-)  05.03.2008 - Eja******
16.03.2008 - Jitkula 29 let, 03/06
19.03.2008 - VeKo 29 let, 01/07, 27.2.08 IUI
20.03.2008 - Smilla
20.03.2008 - AjaSean09/06, 12.3.vysledky horm. a spg testu
22.03.2008 - Suvik 30 let, samosnažení, 04/08 gynekologie 
27.03.2008 - KatkaM 01/06, labor.OK, samosnažení
30.03.2008 - bel33 let, 05/04, samosnažení + TCM
30.03.2008 - Resa (30), od 06/06, Gest, 2.IUI/04 (?) 03.04.2008 - **Kadlina
samosnažení, GEST 

********* - Lionett

// 28.01.2008 - Filipina 21 let 04/06 ---- 9 týden, UTZ 3.3.08
// 05.02.2008 - Ene 01/05
// 22.02.2008 - Kacicka 29 let, samosnažení od 5/07 
// ??????????  - Villa- IVF 
// ??????????  - **Fly******

Oprava i s mým novým datumem :-)

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 03.03.08 16:05

Ahoj děvčata, tady se to zase rozmnožilo, takže už ani nestíhám číst a to mám pořád pocit že se nudím. Určitě zapomenu reagovat na polovinu z toho, na co jsem reagovat chtěla :-))
Pudli, my to máme asi stejně s tím psaním, to byl taky důvod proč jsem sem začala psát, protože mě to hrozně bavilo. Zpočátku jsem měla fůru inspirací a témat, psala bych sem klidně každý den, kdyby to bylo možné a hrozně jsem si to tu užívala. Časem jsem měla pocit, že píšu pořád o tom samým, dokonce mi to tu už i někdo psal (ne z našeho klubu) že střídám pořád dokola: naději, pád, naději, pád… A časem inspirace začala docházet úplně a témata, o kterých bych se tu rozepisovala, pomaličku ubývala. A ani ve snu by mě nenapadlo že bych třeba předala štafetu nebo se s někým střídala, i když si myslím, že by to náš deníček úžasně obohatilo a zvýraznilo a vykecat bychom se tak mohly úplně všechny. Já si pořád myslela, že pod stejným názvem to může psát jen jedna jediná osoba a ono to jde i tak, což je úplně super!  

LindaKa: Tak na tu kontrolu jdu zítra na 9.00, jsem z toho docela nervózní a mám strach, aby to nebylo špatný… Pořád mám nevolnosti, který už bych prý ani mít neměla, tak buď to bude nějaká mrcha mstivá (když jste si mě teda tak vydupali, tak teď si to pěkně vyžerete… :-)) ) nebo jsem já takový exot :-) Bříško se začíná rýsovat, ale zatím jen tak maličko, všichni na mě zírají jak je možný, že jsem najednou tak tlustá :-)) Jako těhotenství to pořád ještě nevypadá, spíš jako bych teď večeřela 3×.
Resa: Moc mě mrzí že to nakonec byla cysta. Jak já tomu věřila že už budeš taky těhule, fakt tomu všechno nasvědčovalo, ach jo, tohle znám moc dobře když jsem se v říjnu radovala ze zpoždění, ze // a mrcha nakonec stejně přišla. Ale nedala si tak načas jako u tebe, normálně s tebou fakt cítím. Ale to ti asi moc nepomůže, tak se drž. Doktoři jsou někdy šílení amatéři, často ještě svoji chybu svedou na tu pacientku, protože ona tomu přece tolik nerozumí a je to jednodušší než přiznat že něco zanedbali nebo podělali. No jo, nejhorší je že nás ti doktoři berou jako kus zboží. Odejde jeden kus, příjde další, když odejde ten, dovalí se třetí kus a tak to jde celý den. A ve všem jsou jen prachy, prachy, proč by se nějak namáhal nebo angažoval, když svoje korunky za to dostane stejně? Mně se jednou stalo, že jsme měnila obvoďáka, protože jsem byla opravdu silně nespokojená a když jsem si na místě vyžádala kartu, nejprve se ošíval, ale pak mi ji dal. A to jsem se nestačila divit kolikrát za rok jsem u něj údajně byla, jaká všechna vyšetření mi údajně dělal, prostě opravdu zajímavé. Když jsem se ho na to ptala, tak se ještě ohradil, že si to nepamatuju já a nebral ani argument, že v době, kdy jsem byla na dvoutýdenní dovolené v Řecku, mi těžko mohl měřit tlak a předepisovat nějaké léky. Doktory si nevybereš, bohužel. Mě když doktor neobjednal, tak jsem k němu přišla třeba za ten týden s nějakým dotazem nebo domnělým problémem, třeba že mám strach z cysty, že mě to tam nějak bolí nebo tak něco a ten ultrazvuk mi udělat musel a aspoň jsem věděla co a jak. Ale to asi taky není dobrý nápad, jenže třeba u své bývalé gyndy bych se jinak ultrazvuku ani nedočkala.
Eja: Rozhodování ti nezávidím, ale já myslí, že na to příjdeš časem sama co je teď pro tebe prioritou. Všechno ukáže čas, nemá smysl nic lámat přes koleno.
Kadlina: Já teda pejska nemám, ale příjde mi celkem logický dát mu už od štěňátka najevo kde má své místo a ukázat mu hranice. Já mám pejsky hrozně ráda a nejradši bych si taky nějakýho pořídila, přesto si myslím, že i to zvíře by mělo vidět že není vůdcem smečky, jen fakt nevím jak ho to naučit :-))

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 03.03.08 17:52

Děvčata - přijela ke mě Zlá teta z Vložkovic.
Takže další termín mám 31.3, 13.3 folikulometrii (mělo to být 10 DC, ale bude to 11 DC, doufám, že to snad nevadí, že mi zase neřekne ať přijdu za měsíc 10 DC), na odběr krve půjdu zítra, ten je prý bez objednání kdykoliv.  

Zítra to hodím do tabulky, jsem doma, a zase mi tady nefunguje vkládání textu, nevím proč.
Depresi dostanu až zítra, zatím mě ani nebolí břicho.

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 03.03.08 18:14

Pudli, jako první Ti „kondoluji“. Pozitivní je, že v budeme mít obdobně „termín“ v březnu, tak můžeme nadávat a tak podobně spolu a nebudeme na to samy. resa

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16519 příspěvků 03.03.08 21:53

Reso a co ti Korecký řekl dál? Nějakou jinou variantu jste neřešili? Přece musí existovat i jiná cesta než ty dva Clo-sajrajty po kterých máš cysty. Nicméně bych chtěla vidět Koreckého, jak se s někým chytne on je takový koblížek. Mě teda všechno vysvětlil do detailů a co oceňuju, že při mých blbých otázkách minimálně nedal najevo, že mluví s debilem ani pohledem, to mi vadilo u Šulce, je jak už jsem psala je moc komisní a právě občas při mé otázce tak vytáhl obočí, že mi bylo dokonale jasné, co si o mě myslíJ   

Reso vím, že teď dloubnu do živého, ale věř mi, že to není myšleno zle, jen jsem dřív do Gestu chodila dlouhou dobu a řešila různé problémy a dvě mé kamarádky taky a nevyskytl se jediný problém, tak přemýšlím, jestli tvůj problém s doktory není trošičku o tom, že bys jim dávala vinu, za to, že to zase nevyšlo. Samozřejmě nemůžu vědět, čím vším sis prošla a taky je mi jasné, že i podle mě úžasný dr.Korecký může udělat chybu. Jen z tebe cítím tu nedůvěru k dr. už předem než k nim jdeš a i to, že se je trošku snažíš vychytat „a udělali chybu!“. Je mi jasné, že z té obrazovky to bude znít jako útočení, ale opravdu to tak není.

 
Dulcinea
Ukecaná baba ;) 1591 příspěvků 04.03.08 00:30

Ahoj holky,
vždycky si takhle večer pročítám, co se tu přes den nového událo a musím říct, že jste pro mě moc důležité, nějak mě uklidňujete. Takže pokusím se regovat na pár z vás.
Martice: Snad umím aspoň trošku pochopit , co se ti stalo, mám podobnou zkušenost, ale u mě to nedošlo až k tomu mimoděložnímu. Taky mě stimulovali, měla jsem asi 17 folíků a nakonec z toho byly jen 3 vajíčka, z toho se podařilo oplodnit jen 2 a embryotransferu se dožilo jen jedno embryo a to se neuchytilo… No jo, asi tak muselo být, ale strašně jsem to obulela. V CARu mi řekli, že jsem z té cca desetiny (teď už přesně nevím, jaký podíl je nás „vyjímečných“ ) žen, kterým folíky praskají dříve než všem ostatním a že se to dopředu nedá zjistit - je nutná prý až ta zkušenost :-(. Pro příští IVF už se z toho poučíme.  Volala jsem dnes do CARu a za měsíc zase začneme, tak doufám, že druhý pokus bude úspěšnější. Což samozřejmě přeju i tobě :-).
Kadlina: Jestli chceš poradit se štěňátkem, to snad trošku můžu. Máme 4 měsíční psí holčičku, která taky (a teď ta špatná zpráva) ještě doteď občas čůrá a kadí doma…:-( Taky byly doby, kdy i načůrala do pelíšku, což už ale nedělá. Myslím, že můj muž je docela důsledný vychovatel už několika pejsků a má na to nervy ji okřikovat (což podle naší zkušenosti stačí - bití není nutné, jen v opravdu krajních případech a spíše symbolické), ale ona má prostě někdy svou hlavu a výchova pejska je holt neustálý boj (aspoň pro mě) s tím být hodný, ale pak mít nevychovaného psa a nebo být přísný a důsledný a mít psa, který ví jak se má chovat - což ale neznamená, že se tak vždycky chovat bude :-). Tak snad je to aspoň trošku srozumitelné. Pes se stále utvrzuje v tom, na jakém stupni v hierarchii smečky je a ty mu musíš neustále dokazovat, že je až za tebou. Toť má zkušenost, snad ti trošku pomůže.
Reso: Tvou naději jsem sdílela s tebou, nezoufej, myslím, že to brzo vyjde.
Suvik: A já jsem si myslela, že ty moje depresivní nápady o tom, že i kdyby to vyšlo, tak vlastně ani možná nebudu schopná se o dítě starat a že to vlastně už dělám jen proto, že jsem si honbu za dítětem kdysi usmyslela nehledě na to, jestli dítě chci nebo nechci jde vlastně jen už o princip a o splnění nějakého závazku. Tak tohle jsou věci, které jsem si nikdy nechtěla ani přiznat, že bych si je mohla myslet a teď zjišťuju, že v tom nejsem sama. Jupí. Dík za to. Nejsem vadná, nebo nejsem vadná sama :-))).
MS se blíží a já mám odporně melancholickou náladu, jdu radši spát to udělám nejlíp.
Těhule opatrujte se, houby, opatrujte se všechny - nerozlišujeme přeci mezi stavy, to by byla diskriminace těch, co ještě ve stavu nejsou!
Dulcinea  

 
villa
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 04.03.08 08:53

Ahoj holky,
kontrola dopadla dobře (ani nevíte, jak ráda tohle píšu)! Na ultrazvuku byl už vidět 1 gestační váček, je velký 5mm a za 14 dní mám jít na kontrolu…nevím, jak to vydržím! Jsem šťastná jak blecha, ale zároveň se bojím, ale to mě Filipi, Fly, Ene a Kacicka určitě pochopí a vy ostatní co nevidět.....moc Vám to přeju!
Dulcieno vítám tě, jestli se můžu zeptat, kolik toho už máš za sebou?
Ostatní moc zdravím a přeju hodně sil, fakt je potřebujem, my se neumíme obalit hroší kůží jako chlapi!

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 04.03.08 09:51

04.03.2008 - Pepina 09/06, asi změna CAR, nevím co dál 05.03.2008 - LindaKa34 let, 10/06, 3.-7.DC Clostilbegyt, 18.2. výsl.hor­m.profilu, SPG čeká :-)  05.03.2008 - Eja******
16.03.2008 - Jitkula 29 let, 03/06
19.03.2008 - VeKo 29 let, 01/07, 27.2.08 IUI
20.03.2008 - Smilla
20.03.2008 - AjaSean09/06, 12.3.vysledky horm. a spg testu
22.03.2008 - Suvik 30 let, samosnažení, 04/08 gynekologie 
27.03.2008 - KatkaM 01/06, labor.OK, samosnažení
30.03.2008 - bel33 let, 05/04, samosnažení + TCM
30.03.2008 - Resa (30), od 06/06, Gest, 2.IUI/04 (?)
31.03.2008 - Pudloslava 30 let, 04/07, Gennet, horší SPG, nejsou folikly, 4.3 labor, 10.3 folikulo 03.04.2008 - **Kadlina
samosnažení, GEST 

********* - Lionett

// 28.01.2008 - Filipina 21 let 04/06 ---- 9 týden, UTZ 3.3.08
// 05.02.2008 - Ene 01/05
// 22.02.2008 - Kacicka 29 let, samosnažení od 5/07 
// ??????????  - Villa- IVF 

Pekelně bolí břicho, deprese zatim ani moc nemám. Od minulého cyklu zůstala trošku tužší prsa, asi jsem přibrala nebo je to tou alergiíí, jsem celkově oteklá.

Reso a nemrzi te, ze tento mesic nebudes mit zadnou lecbu? Ja se celkem tesim az konecne neco dostanu - ale ja zatim nic nebrala.

Dulcinea drzim palce na dalsi IVF. Dopis se do tabulky a podavej podrobne info. obe IVFacky z nasi skupiny se na nas vybodly a hlasily az vysledek, takze nevime jak to probiha a tak.

 
Jitkula
Kecalka 312 příspěvků 04.03.08 10:14

LindaKa: no nakonec se přítel nechal ukecat. Viděl. že poslední dobou se mnou není řeč. Měli jsme tichou domácnost ( né že by jsme se pohádali, ale já jsem měla depku, že jsem nedokázala ani mluvit ). Měla jsem pocit, že pro mě život skončil, že jsem neschopná nám dát dítě a už jsem jen chtěla aby můj život uběhl rychle a doufala, že v příštím životě budu mít víc štěstí.
Nakonec jsme to všechno s přítelem ve čtvrtek na procházce na pláži probrali. Konečně si to připustil taky, že asi budem potřebovat lékařskou pomoc. No on to teda věděl už dřív, ale strašně ho to mrzelo a pořád doufal že to zvládnem sami. A hlevně to dusil v sobě a nedokázal o tom mluvit.
Nicméně ve čtvrtek jsme to probrali a v pátek jsme jeli do města na gynekologii. No a zbytek jsi už četla.
Reso: doufám, že už ti je trochu lépe. Třeba si užiješ, ten měsíc bez léků a budeš se cítit tak jak před několika lety. Když jsi o problémech s otěhotněním jen slyšela, ale netýkalo se tě to.
Zdravím taky ostatní snažilky a těhulky.
Jitkula 

 
kacicka
Kecalka 114 příspěvků 04.03.08 10:21

Ahoj holky,
vsechny vas moc zdravim. Pokousim se pomalicku lecit ze zavislosti na teto diskusi, neb si rikam, ze je toto forum precijenom urceno pro snazilky a tehule tu tak akorat muzou kazit moralku, ale jde mi to tezko ;-) Mam vas vsechny rada a v zadne jine diskusi (ani na chatu) jsem nikdy nebyla a ani jinam chodit nebudu. Holt to snazeni fakt hodne sblizuje a clovek potrebuje oporu. Napadlo me, ze co kdyz ciste teoreticky tady nakonec bude prevaha tehuli a zustanou treba dve tri snazilky, nedejboze jedna jedina… (urcite vas to uz taky napadlo, tak doufam, ze jsem se tim nikoho nedotkla). Proto mam nutkani dat se pomalu na ustup, abych nekoho svyma hláškama nebo jenom pritomnosti nechtic nezranovala (jak uz se ostatne stalo). Mozna to byl duvod, proc, pokud si dobre pamatuju Ginna se jmenovala, kdyz otehotnela, najednou se po ni slehla zem.

Pudli, moc pekny clanecek. Uplne se v tobe vidim. Az me to dojima. Sdilim tvuj osud od tveho prvniho denicku, tehdy jsem ho predcitala manzelovi a rikala, vidis, ti jsou uplne jako my… Tak doufam, ze se karty brzo obrati a budes moct pro zmenu svemu muzi rict, vidis, uz jsme jako oni. Verim, ze jsi v tomto neumetelskem textu pochopila moje skryte prani… PS: To slovni spojeni teta z Vložkovic, se ti zase povedlo. Kde ty, holka, ten humor bereš.

Villo, krásná zpráva, moc držim palce k neplašení. Kazdej bobanek, kterej se spravne zavrta, je moc sikovnej a zaslouzil by diplom a medaili.

Dulcineo, kdyby aspon jedne snazilce moje „priblble“ rady dopomohly k vytouzenemu mimi, melo smysl je napsat. Tesi me, ze aspon hned tu prvni v poradi sis vzala k srdci ;-D

Lionett, pripomnela jsi mi moji spoluzacku - rikala, ze po prvnim neuspesnem mesici snazeni brecela jak zelva, mimi se jim samozrejme povedlo napodruhe. Grrr. Na ni jsem si vzdycky s prichazejici mrchou vzpomnela a mela jsem vztek. Jeste po trech mesicich jsem to (mrchu) snasela velmi statecne, ale pak uz to slo dolu.

Ejo, vidis, tolik nadejnych otcu :-) To je povzbudive. Asi se vydej rukam osudu a bud prijde mimi, nebo super prace a nebo dokonce oboje :-) Vypada to, ze za vsechno, co prijde, budes nakonec moct byt rada.

 
Jitkula
Kecalka 312 příspěvků 04.03.08 10:25

Tak a ještě tabulka:

04.03.2008 - Pepina 09/06, asi změna CAR, nevím co dál 05.03.2008 - LindaKa34 let, 10/06, 3.-7.DC Clostilbegyt, 18.2. výsl.hor­m.profilu, SPG čeká :-)  05.03.2008 - Eja******
16.03.2008 - Jitkula 29 let, 03/06 , 10.3. spermiogram, cca 25.3. průch.va­ječníků
19.03.2008 - VeKo 29 let, 01/07, 27.2.08 IUI
20.03.2008 - Smilla
20.03.2008 - AjaSean09/06, 12.3.vysledky horm. a spg testu
22.03.2008 - Suvik 30 let, samosnažení, 04/08 gynekologie 
27.03.2008 - KatkaM 01/06, labor.OK, samosnažení
30.03.2008 - bel33 let, 05/04, samosnažení + TCM
30.03.2008 - Resa (30), od 06/06, Gest, 2.IUI/04 (?)
31.03.2008 - Pudloslava 30 let, 04/07, Gennet, horší SPG, nejsou folikly, 4.3 labor, 10.3 folikulo 03.04.2008 - **Kadlina
samosnažení, GEST 

********* - Lionett

// 28.01.2008 - Filipina 21 let 04/06 ---- 9 týden, UTZ 3.3.08
// 05.02.2008 - Ene 01/05
// 22.02.2008 - Kacicka 29 let, samosnažení od 5/07 
// ??????????  - Villa- IVF 

Ta průchodnost vajěčníků má být 10- tý den od začátku menstruace, tak píšu zhruba datum. Pokud ale poletím na velikonoce do ČR, tak půjdu na to vyšetření až další cyklus v dubnu.

Filipinko, tak co jak bylo na UTZ ?

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 04.03.08 10:26

Pudli, a víš, že mě to opravdu nemrzí? To je už asi vážně ztřeštěný, ale fakt ne. Chci si odpočinout, dost to potřebuji. A ten minulý cyklus byl fakt pekelný-nejdřív mi bylo špatně po clomhexalu, pak zase dva dny po pregnylu, IUI taky nebyla nejlepší, Utrogestan mě odrovnal žaludek, obrovský výkyvy nálad, bolesti prsou…a ten konec, ten byl nejlepší, to byla chuťovka. A teď mě dost bolí ty cysty, jedu už od soboty na ibalginech. Nedokážu si představit, že bych teď ještě měla stimulaci. Podle mě by se v takovýmhle prostředí mimčo už vůbec neudrželo. Dám se trochu do pořádku a vrhnu se na to zase znova. :o))) Uvidím, co mi řekne p. dr. ve čtvrtek a jakou další léčbu navrhne, ale už teď vím, že na ni půjdu mnohem klidnější. Jdeš v tomhle cyklu zase na kontrolu? Já si totiž pořád myslím, že ten Tvůj poslední cyklus byl anovulační, ale že teď už to bude v pohodě. resa

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 04.03.08 10:41

Můj poslední cyklus byl stejný jako všechny předtím, pozit ovulační test, vzestup BT, trval 26 dní, což je taky u mě v mezích. Takže si myslím, že to nebyla náhoda.  Je to k vzteku, že všechno vypadá tak strašně normálně - vůbec mě to nealarmuje, že se něco děje, klidně bych se mohla snažit léta.  

Mám dneska krev a 13.3 folikulometrii - tam zase nebude folikl a stimulaci tak dostanu asi až od dubna. Vážně se na to těším. V dubnu jsme začínali se snažením, takže to bude přesně po roce.

 
VeKo
Generální žvanilka 20579 příspěvků 04.03.08 10:56

Reso, úplně žeru tvé příspěvky, já jsem na tom stejně jako ty, jen s odstupem 2-3 týdnů. Mám stejné pocity jako ty. Po stimulaci - já ji měla injekčně jsem měla bolesti vaječníků. Po Pregnylu to byla totální katastrofa a IUI taky nic moc. Teď zavádím utrouše a z toho je mi šíleně. Spím denně tak 9-10 hodin. Mám nafouklý břicho jak balon. Zavádím si večer 2ks a - HOLKY ODPUSŤTE MI TU OTEVŘENOST ale jinak se to napsat nedá - beru si na to večer i normální vložku, protože ráno a pak ještě celé dopoledne ty rozpouštěné tobolky ze mě jakoby vytékají, je to nechutný, ani se mi nechce do sexu, pořád mám pocit že ve mě jsou ty rozpuštěný pilule…zavádění je zase lepší než polykání, takže to musím vydržet. No nic moc situace - jak to děláte s utroušem vy?
Villimoc gratuluji, mě čeká IVF pokud nevyjde tato IUI tak za dva měsíce. Mám z toho dost strach. Takže jsem ráda za každou zprávu od tebe.
Pudli v Gennetu na krev můžeš fakt kdykoliv přes den, je to otázka pár minut a to už jsem ti vlastně všechno psala :-) Nepamatuji se jak to máš s průchodností - tu ti budou taky dělat? Já to měla právě tak 1.krev 2-4 den, 2.průchodnost 10den. No a z krve zjistili PCO, takže FKM už byla zbytečná a zbytečný měsíc na snažení ale hned mi napsali stimulaci od dalšího cyklu, takže jsem měla vlastně jeden cyklus zjišťovací a hned další léčebný a stimulační.

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 04.03.08 11:08

VeKo, ty na to nebudeš stejně jako já, protože tohle tahle IUI přinese //. A nádherný a tlustý. Hlavně nemysli na mě a můj neúspěch a naopak si pořád každé ráno a každý večer opakuj, že Vám to prostě vyjde. Jinak ze mě Utrogestan taky dost vytýkal, ale já jsem ho zaváděla jen večer, ráno jsem to prostě nezvládala. A protože mívám problémy s kvasinkami, nechtěla jsem permanentně nosit slipovku. Ale zkus to přetrpět, určitě to za to bude stát a podaří se (podařilo se). :o))) A jestli se můžu zeptat, dávali Ti hned píchaný hormony? Já mám PCO taky a nasazovali mi na čtyři cykly jen práškovou formu (Clomhexal, Clostilbegyt). Nebo si je už předtím brala? A nebudou zkoušet s píchanými hormony ještě IUI, ženou Vás rovnou na IVF? resa

 
VeKo
Generální žvanilka 20579 příspěvků 04.03.08 11:43

Clostilbegyt a Duphaston jsem dostala od svého gyndaře už loni na konci léta na 3 měsíce, ale nezabralo to, tak mě poslal rovnou do CAR. Tam právě z krve zjistila doktrorka PCO a hned mi navrhla stimulaci silnější než byly ty prášky. Dostala jsem Gonal v dávkovacím peru, nejprve 6 dávek a pak pro malý úspěch další 3 jako bonus. Pak mě 2× uděli FKM aby naplánovali přesně IUI a 36 hodin před tím jsem si píchla Pregnyl. Na UTZ jsem měla 2 folikuly na pravé straně, tak uvidíme. Doktorka říkala, že stojí za pokus alespoň jedna IUI, ale pak už by mi doporučila rovnou IVF, hlavně kvůli tomu, že já musím stimulovat na IUI stejně jako na IVF, takže s IVF je šance větší. Mohla jsem se sama rozhodnout, zda nejpreve IUI nebo rovnou IVF. Dala jsem na její doporučení nejprve zkusit méně razantní metodu. Jsem opravdu hodně zvědavá jak to vyjde. S manželem jsme napnutý jak struny. TO čekání je hrozný.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »