Psychika snažilky (27.část) STRESY PRO SNAŽILKY ALIAS ABECED

Snažení

STRESYPRO SNAŽILKYALIASABECEDA BOLÍSTEK Při setkání s holčinami, které to štěstí měly a věcmi a okolnostmi s tím souvisejícími, člověka snažilku občas zabolí u srdíčka. Sepsala jsem tyto situace od těch nejtvrdších, téměř nesnesitelných až po ty snesitelnější, tedy od Á až doQ, ale já jistojistě vím, že to společně dotáhneme až do Zet a možná i mnohem dál?! J.

 1. Tento měsíc to vypadá, že už to konečně vyšlo! Bazálka je dobrá, prsa pobolívají, v podbříšku taky, a je mi nějak divně, opravdu divně. Udělám si test, ale je negativní L a ten druhý taky L. Přišla tetka L.
 1. Manžel /přítel dočasně stávkuje, nespolupracuje, není dostatečně empatický, nechápe, stěžuje si, že toho musí tolik vydržet, absolvovat, protože ta kabinka v CARu je nechutná!
 1. Julínek navrhuje hradit z pojištění pouze první IVF! L.
 1. Gynekolog/žka řekne, ale vždyť to ještě není ani rok, a některé cyklu můžou být anovulační, tak ještě počkejte, a po roce s tím něco podnikneme L.
 1. Jste v práci, doma či kdekoliv jinde a navštíví Vás parta hic - těhule + maminy s dětmi(nejhorší varianta je těhule s dítětem v břiše a druhým za ruku!) a mají potřebu Vám své děti vnucovat a komunikovat převážně o dětech.
 1. Vidíte roztomilé dítko, které se šťastně směje a hraje si se svou maminkou a pak na ní zakřičí mami!
 1. Jste v ordinaci gynekologa /žky a jste jediná z 12-ti pacientek, která není těhotná!
 1. Jdete na schůzku se svou těhotnou kamarádkou a ta Vám řekne, že se nemusíte bát, že se brzy taky dočkáte.
 1. Vaše matka (kolegyně, kamarádka) Vám s úsměvem oznámí: Víš, kdo je těhotný?Představ si že Lucka (sestřenice, kamarádka, známá, hlavně že to není chlap, že J)
 1. Přijde Vám sms: tak už je mezi námi Štěpánek (Hanička či jiné stvoření J), narodil se tehdy a tehdy a váží tolik a tolik. Oba jsme s maminou zdraví.
 1. Nakupujete dárek pro novorozeně své sestřenice (kamarádky, sestry…) a chtěla byste kupovat pro své dítě.

/---div

L.Přišla Vám pozvánka na sraz spolužáků ze ZŠ (SŠ/VŠ),nechcete tam jít, protože jste
asi jediná, která ještě nemá dítě nebo není těhotná. Co tam budu dělat? S kým si budu
povídat? Každý se mě bude ptát, jestli už mám dítě a proč ho ještě nemám! Tam nejdu!

M. Jdete na schůzku se svou kamarádkou a jejím dítětem (dětmi).

N. Vaše příbuzná (nedejbože kamarádka) Vám říká, že to je všechno v psychice, že na to
nemáte tolik myslet a tolik se na to upínat.

O. Potencionální prarodiče (a praprarodiče) se Vás ptají, kdy už se konečně dočkají, že
oni už by si přáli být prarodiči ! (a já sakra ne?!?)

P . Totéž u kolegů a kolegyň: A kdy se chystáš ty? Už máš na to věk, ne? Biologické
hodiny netikají?


 1. Ještě lepší varianta je: a uvažovali už jste o adopci?
 1. ****a tady už je místo pro Vás, tak se hezky snažte ! **

**

Samozřejmě můžete mít jiné pořadí, snažila jsem se ho zobecnit, nejen podle mě, ale je jasné, že každá to cítí jinak. Určitě byste našli spoustu dalších situací, takže Vám nic nebrání je sem dopsat a rozšířit abecedu. Boriska .
Takže, když už teď víme, kde jsou naše slabá místa, tak budeme trénovat imunitu, nebo ne? J.

PS: prosím žádné depky a naopak prosím o nadhled J.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16516 příspěvků 28.03.08 21:35

Hele první :-)  

No vidíš, jak ti to hezky šlo pesimisticky, jen ta poznámka nakonec to kazí! :-))))))
Samozřejmě zůstaň jaká jseš, nebudeme tu tvořit uniformní společnost, to bysme se pak nepotkali v Bohnicích, ale třeba taky na Nuseláku že? :-)

 
Boriska
Extra třída :D 12331 příspěvků 28.03.08 21:38

já vím, a proto beru zpět, co jsem napsala o pozitivnu a vyzývám k srdečenému vypsání se z bolístek :-)

 
Boriska
Extra třída :D 12331 příspěvků 28.03.08 22:09

já jsem se špatně vymáčkla, na závěr jsem v podstatě chtěla napsat, že je lepší se z toho vypsat, než to držet v sobě :-) uf teď už to je snad tak, jak jsem to myslela, ono to často vyzní trochu jinak :-(

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 29.03.08 07:45

Přidávám další:  

R: Potkáte ve městě sestřenici, které se už nějakou dobu pečlivě vyhýbáte (jedno dítě za ruku, druhé dítě v břiše, teď už dokonce v kočárku) a přestože byste na ni nejradši vyjekly: Schovej si někam ty děcka!, na:,–(ítě falešně-milý úsměv a začnete předstírat jak že je ten malej brouček v kočárku (který ale nemá být její, ale váš!) roztomilej a zrovna, když vymýšlíte výmluvy, kam že to právě tak spěcháte, vám kočárek vrazí do ruky se slovy: Pohlídej mi ho, skočím si jen do lékárny… A jako na potvoru kolem prochází učitelka ze školky, která si na vás přece NEMŮŽE pamatovat, ale pamatuje, nahlíží do kočárku a konstatuje: Ten je krásnej, ten se ti povedl…No celá maminka! Tohle je ideální stav ještě nejlépe v okamžiku, kdy dorazila tetka.  

S: Zoufalá z toho, že se nedaří a že všude kolem se to hemží břichaticema, zkontaktujete kamarádku či známou, která je na tom podobně a u které jediné máte útěchu, abyste se jí se svýma starostma vypovídaly, a ona vám hned ve dveřích oznámí: Nebudeš tomu věřit, nás potkalo takový štěstí, jsem v sedmým týdnu, v červnu čekáme miminko!, a v ten okamžik zapomene, jaký to bylo snažit se a začne vyprávět jak mám být ráda že těhotná ještě nejsem, protože je to fuška, to zvracení, motání hlavy, ty pachy, každou půlminutu si hladí břicho a já najednou nevím za jakou záminkou se otočit a odejít.  

T: Sestřička na gynekologii vás s úsměvem žádá: Já vím že jste na řadě, ale vadilo by vám pustit tady tu paní, (samozřejmě v pokročilé fázi těhotenství), to víte, tahat se s tak těžkým břichem není žádná sranda…  

U: Nebo když sestra na gyndě hledá vaši kartu mezi těhotnýma a ptá se: „Vy jste v kolikátým týdnu, nemůžu vás najít…“ A když jí sdělíte, že těhotná nejste, velice se diví, protože ona si myslela…  

Jinak, Borisko, moc povedený deníček, je to divný, ale furt se v tom ještě poznávám.

 
Boriska
Extra třída :D 12331 příspěvků 29.03.08 08:04

Filipi děkuji za pochvalu, věřím, že to ještě nějakou dobu přetrvá, ale neboj, už si na dobré cestě od těchto bolístek a brzy to budou jen vzpomínky
přidávám další:
V: manžel/přítel Vám řekne po skvělých výsledcích spermiogramu: tak problém není ve ve mně,ale bude u tebe (ač to v podstatě nemyslí špatně :-( )

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 29.03.08 08:20

V: poté co se zadaří, a oznámíte světu, že se to má narodit 28/08/2008, tak o to přijdete, leč gratulační mejly k miminku vám chodí ještě dva měsíce…

W: máte pochybnosti o rozumnosti svého šílenství po miminu, když se vaše nej kamarádka složí s poporodní depresí do Kosmonos (po druhém dítěti).

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 29.03.08 08:44

X: Úporné hledání nejnenápadnějších záminek jak se po ovulaci vykroutit z:

 • jízdy na horském kole (lesem s kmenama poházenýma kolem jak ještě Kyrillem, tak nově Emmou)
 • pití kafe, koly, alkoholu
 • pobývání v zakouřeném prostředí

Jen aby nepadlo podezření na to, že si dělám naděje, že tenhle měsíc to vyšlo… Jen neslyšet přítele/manže­la/partnera, jak se zdviženým obočím trousí: takovejch nadějných měsíců tady už bylo, co zas šílíš…

 
pepina01
Ukecaná baba ;) 1035 příspěvků 29.03.08 09:54

Borisko, krasny denicek - budu to muset dat precist manzelovi.
Holky, moje nalada klesa s blizici se tetkou. Vcera jsem napsala mejl sve kamosce, ktera ma doma tri uzasne deti (ani ne pulrocni dvojcata + 1 starsi)  a napsala mi, proc se neozyvam - byla prvni, komu jsem se sverila, jak se citim jako neplodnice. A dneska mame srazik, ale asi tam nebudu jedina bezdetna. Presto otazka typu - porad nic? urcite prijde. Jdu trenovat imunitu :-) (jak se to dela???????????)

 
Boriska
Extra třída :D 12331 příspěvků 29.03.08 10:02

já jako realistka s pozitivními sklony bych s tím Pepi vyrukovala hned na začátku, ať to máš za sebou, ať se potom můžeš v klidu bavit o jiných věcech, ale záleží samozřejmě na situaci a jak to vezmou ostatní, ať se to samozřejmě nezvrhne..

 
pepina01
Ukecaná baba ;) 1035 příspěvků 29.03.08 10:12

Borisko, tak to v zadnem pripade, ted me napadlo, ze ani nevim, jestli tam mam chodit. Vysloveni pravdy se pro me stava neprekonatelny problem. Jestli tam pujdu, tak spis na:,–(im usmev a reknu, ze jeste nic. Minule me zaskocila kamaradka otazkou, jestli uz proto neco delame. Jestli se to dnes zopakuje, odpoved bude znit ne.

 
Boriska
Extra třída :D 12331 příspěvků 29.03.08 10:21

Aha, tak to je jiná, já i přes dobrý vztah ke kamarádkám, jsem se z počátku děsila toho, jak k nim přijdu na návštěvu, když už mají dítě,  o čem se budeme bavit (všechny dobré kamarádky ví, čím jsem si prošla a že se snažíme), ale u toho jejich mrněte jsem vždy na vše zapomněla a hezky si ho užívala i té kamarádky, maximálně jsem jim nastínila, jak jsme (ne)pokročili…pro­tože jsou i jiná témata, o kterých s nimi mluvím, teď už to v podstatě neřeším, nedávno jsme měly mini sraz s holkama ze střední, z 6 jsme dvě bez dítěte, jedna má dvě, jedna jedno velké a snaží se o druhé, další po jenom a byla jsem až překvapena, jak to bylo v pohodě.  Taky jsem měla občas stavy, kdy jsem uvažovala, že tam nepůjdu, ale pak jsem si řekla, že se nemůžu zavírat doma a upínat jen k manželovi, že to by tak nešlo.

 
Livlin
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 29.03.08 10:36

Dobré ránko, móc pěkný deníček. Ráno jsem měla hodně blbou náladu, ale teď už je to díky vám a kámošce lepší. Ale stejně to na mě chvílemi padne. Ani sluníčko nepomáhá. Tak kdy se sejdeme na těch lamách? :-) Jedu s vámi.

 
pepina01
Ukecaná baba ;) 1035 příspěvků 29.03.08 10:41

Tu Tvoji posledni vetu si beru k srdci. Ale jestli to bude katastrofa, mas me na svedomi :-)  a budes mi do Bohnic vozit krmeni pro lamy.

 
Boriska
Extra třída :D 12331 příspěvků 29.03.08 10:58

Jasne, beru na vědomí :-) a přeji hodně štěstí, vím, že tady je každá rada drahá. Já vím, že nemám patent na rozum -  některé mé názory jsou výsledkem převýchovy mého manžela - zastánce tvrdé a drsné reality, podle kterého mám rozum a tudíž bych si měla vytvořit protilátky proti některým věcem a taky svůj obranný systém :-) takže za to vlastně ani nemůžu :-))))

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32221 příspěvků 29.03.08 11:39

Béééé
Jak jsem se chvástala, že mě těhule netrápí - tak to přišlo včera.
Těhuje, 7. měsíc, vypráví jak kupovala kočárek, jak v hrabárně hledala oblečky (napadlo by vás, že v sekáči to bude levnější než nove?), a vrchol všecho - nechala kolovat balíček UZ fotek mimina, od početí až doposavad .....Pak přemlouvala kamarádku (naštěstí ne mě), aby se rozmnožili.
Manžel říkal - vždyť to bylo normální, přece je těhotná, tak mluvila o tom. No jasně, já to chápu. Vím že jsem přeciltivělá. Připadám si jako ta tlustá manželka  ve filmu tajnosti (jak jdou kupovat byt hlavní hrdinky).
Ještě že mám Vás.

 
pepina01
Ukecaná baba ;) 1035 příspěvků 29.03.08 14:17

Pudli, kdyz uz svou situaci prirovnavas k filmovym postavam, ja si budu treba dneska pripadat jako Bridget Jonesova, jak jde na veceri ke kamaradce, kde jsou same pary a ona je samotinka a jeste se ji vyptavaji, jaktoze je tolik svobodnych tricatnic a nekdo tam na ni dela tik tak tik tak. To uz prehanim, pary tam dneska nebudou, ale …

 
Dulcinea
Ukecaná baba ;) 1591 příspěvků 29.03.08 14:23

Něco bych přidala:
Y
Nenávist k nejlepší (?!) kamarádce, která se ač bezdětná v 31 le­tech rozhoduje pro potrat (po roce a něco mého marného snažení o početí, když se koupu v těch nejhorších depkách), poněvadž jí její nestálý partner řekne, že rozhodnutí je na ní. A ona mi ještě o celém procesu podává detailní zprávy a nechce si uvědomit, jak moc jí závidím a jak moc nenávidím její rozhodnutí!!! Chtěla ho touhle náhodičkou přinutit k rozhodnutí, jestli bude konečně s ní. A pak si to lehkomyslně nechá vzít! Srab!!! A ještě k tomu s ním udržuje vztah dál. Jak moc jsem věřila, že až přijede z té odporné kliniky, tak mi řekne, rozmyslela jsem si to… Ale nic…fňuk…Ještě teď bych rozkopala vzteky všechno kolem sebe!

 
VeKo
Generální žvanilka 20577 příspěvků 29.03.08 15:36

Holky já si prostě pořád stojím za tím, že jsem ráda, že to nikdo neví čím si procházíme. Je to pro mě příliš osobní a intimní. Ví to jen moje dobrá kamarádka - samozřejmě že má mimino, ale taky to neměla jednoduchá, takže se na to dívá s nadhledem, a pokud se nějak nevhodně zeptá, tak nemám problém s tím jí to říct, že tak tedy ne…ví to její manžel, protože mi 4 tedy vlastně s prckem 5 trávíme dost času společně. No a pak to ví sousedka, která mi musela minulý měsíc píchnout pregnyl :-) - samo že má roční mimino a druhé každým dnem se narodí. Ale nemůžu říct, že by to byla moje nějaká extra kamarádka, ale řekla jsem jí jak to je, a že nechci aby to někdo věděl, byla v pohodě, minulý týden jsem jí zrovna potkala tak jsem jí říkala, že IUI nevyšlo, tak se usmála a řekla, že to neva, že klidně píchne další když bude potřeba a víc o tom se nemluvila, což jsem uvítala. Rodiče stále nic neví, v práci taky ne, tedy jen jsem šéfovi řekla, že mám zdr.problémy, že potřebuji volnější prac.dobu, tak se jen zeptal, zda to má spojitost s tím, že plánujeme rodinu, tak jsem mu řekla, že jo, víc nevyzvídal. Ale řeknu vám, někdy mi ty chytrý kecy ostatních taky lezou na nervy…jako třeba když jsem měla po stimulačních inj.oblyčej samý beďar tak si ze mě švára utahoval, no nezbylo mi než to uhrát nějak vtipně do autu, ale pak jsem se v klidu u manžela vyplakala jak je to nespravedlivé, že si ze mě všichni dělají legraci a nikdo ani netuší čím si procházím. To jsou okamžiky, kdy bych si na čelo nejradši vytetovala „jsem neplodnice, chystám se na IVF“ aby mi dali všichni pokoj a nerejpali do mě zbytečně. No do IVF ten měsíc max.dva to nějak vydržíme a pak se uvidí.

 
Dulcinea
Ukecaná baba ;) 1591 příspěvků 29.03.08 17:08

Borisko, jak jsem psala předchozí příspěvek a popisovala situaci, u které i po roce a půl vidím rudě jsem ti úplně zapomněla pobla­hopřát k trefnému deníčku :-). Dík za něj, já bych jenom možná přeházela priority v tom co mi vadí víc :-).  

Jsem ráda, že vás mám, aspoň někam můžu vykřičet svoje zoufalství a bezmoc. Jsem na tom podobně jako VeKo, taky o našem snažení skoro nikdo neví. Rodina vůbec, jen 2 kamarádky a ani ty neví moc. Taky myslím, že je to tak lepší, VeKo.
 Dul.

 
Boriska
Extra třída :D 12331 příspěvků 29.03.08 17:12

Dulci, tak to je fakt drsné s tou tvou kamarádkou, úplně jsem si to představila, všchny ty souvislosti, následky,  člověk co nezažije problémy, co máme my, nepochopí … a o to horší to musí být pro tebe,  když to pro tebe není cizí člověk, ale kamarádka. Tak se drž.
Co se týče toho říkat a neříkat, v podstatě se většinou stýkám s cca 4-5 kamarádkami či páry, a ti to všichni ví, a nešťourají do toho, dále to lidi neví a protože jsou to jen známí, tak nepátrají a pokud náhodou pátrají, pak se taky většinou vymlouvám. V práci to ví jen mé nejbližší kolegyně a to hlavně díky tomu, že mě tehdy při mimoděložním odvezl kolega z práce na gynekologickou pohotovost, on naštěstí slib dodržel a nikomu nic neřekl a  já tehdy vytřepaná a hotová to řekla mým nejbližším kolegyním, které to samozřejmě neřekly dál.
A propo já, klidná a vyrovnaná jsem dnes kupovala v baumaxu věci na přesazování kytiček v bytě - pro mě dobrá ergoterapie - a potkala jsem dceru mé bývalé kolegyně a samozřejmě, že je minimálně v sedmém měsíci, šup a už mě bodalo u srdíčka, pak jsem chodila uličkama, abych je už nepotkala … nevím do jaké míry nápadně či nenápadně, neboť jsem byla s mamkou a měla jsem pocit, že se na mě tak podezíravě dívala :-)
Na závěr historka pro pobavení -  protože ta mrška podšitá ač jindy nevítaná, tak teď kdy po ní vysloveně toužím, tak se nějak fláká ,jestli to je tím blbým agolutinem, tak nenadělám nic :-(   dva dny jsem špinila a dnes už se doufám rozjede, a protože jsem nechtěla nechat nic náhodě, tak jsem se radila s kolegyněmi co a jak,  a jak ten rozjezd podpořit. Jedna mi řekla, že na to je dobrý divoký sex , a prý že mi donese porno - ale s příběhem:-), řikala jsem si to bude dobré, protože jinak bych těsně před MS  celá žhavá nebyla .. kdyby náhodou se mrše nechtělo. tak jsem si dnes ráno otevřela DVD, že se pro zajímavost na něj kouknu, jak podle ní vypadá porno s příběhem (protože takové jsem ještě nikdy neviděla :-) a zjistila jsem , že je to úplně klasické porno od Hustlera, kde není po příběhu ani památka:-))) a navíc ho už doma máme :-(  tudíž takhle si asi nepomůžu, no jsem zvědavá, kdy MS dorazí, protože v březnu bych narozdíl od osatních už konečně spadla dolů!

 
Boriska
Extra třída :D 12331 příspěvků 29.03.08 17:16

A propo vkládám už možná trochu zastaralou tabulku z minulého deníčku :-) já se přepíšu, až ta mrška přijde. B.
20.03.2008 - AjaSean 09/06, 12.3.vysledky horm. a spg testu
27.03.2008 - Boriska,29 let, 08/06, 1/07  mimoděložní,1 vej­covod, čekám na laparku   
30.03.2008 - bel33 let, 05/04, samosnažení + TCM
30.03.2008 - Resa (30), od 06/06, Gest, 2.IUI/04 (?)
31.03.2008 - Pudloslava 30 let, 04/07, Gennet, hraniční SPG, ovu je, Pregnyl, Utrouš, manžel odmítá IUI.
31.03.-1.4.2008 - Pepina 09/06
31.03.2008 - Eja, okolo 40, 1× neúspěšné IVF, samosnažení, otec  nejistý 03.04.2008 - Kadlina samosnažení, GEST 03.04.2008 - LindaKa (34), od 10/06, 3.-7.DC Clostilbegyt,  SPG čeká 03.04.2008 - Dulcinea11/05, 04/08 2.IVF 08.04.2008 - Anouk 34 let, 01/06 horší SPG, laparka v plánu 08.04.2008 - Desperate Woman, 30let, snažení od 11/05, v dubnu Estrofem a Utrouš a snad už KET? 09.04.2008 -VeKo 29 let, 01/07, 15.4.08 konzultace k 1.IVF
15.04.2008 - Jitkula 29 let, 03/06 , špatný spermiogram, 26.3. průch.va­ječníků
16.04.2008 - Smilla - Clomhexal
20.04.2008 - Madla75,32 let, samosnažení, po revizi nové snažení od 01/08
23.04.2008 - KatkaM 28, 01/06, labor.OK, 
24.04.2008 - Suvik 30 let, 09/06, samosnažení, 4­.4. gynekologie KO ?????         - Livlin 27 let, 09/07, samosnažení ?????         - Lionett, 31 let, 28.3. návštěva gyn., výsledky horm.profilu 

// 30.09.2008 - Filipina   21let, 04/06 ---- UTZ 4.4.08 - 18.3. genetika
// 27.10.2008 - Kacicka  29let, samosnažení od 5/07 
// 03.11.2008 - Fly          32let, snazeni od 06/07, 07.4.2008 utz
// 05.02.2008 - Ene         01/05
// 25.02.2008 - **Villa **       IVF, KO 17/3

 
rawanelli
Stálice 56 příspěvků 29.03.08 23:22

Ahoj Borisko tak ten tvůj deníček je teda do pismene bohužel pravda,docela dost krutá realita pro nás všechny.Tak jsem si četla vaše zprávičky až mě z toho slzička ukapla.Ja bohužel nejsem tak tvrdá jako vy tady docela dost to deptá když vydíte kočarek ktery veze vaše kamarádka.Nebo ty známí okolo vás a furt se ptaj ja jsem to uz nevydržela a řekla jsem to pokaždé když se někdo ptal že ho nemužu mít a at se o tom nebaví.Dneska jsem se byla podívat za kamarádkou po 5měsících.leží v nemocnici ma nejaky problém čeká dvojčata norm.cestou.Jsem ráda že tady něco takového funguje aspon si člověk vylije srdičko amje mu trošku lip.Nemužu spát tak jsem tu. rawča

 
madlicka
Kelišová 6425 příspěvků 30.03.08 01:14

Zdravím Ženy,
pokud byste mne vzaly mezi sebe, dovolila bych si připsat se k Lionett, neb teta k nam moc nechodi…
20.03.2008 - AjaSean 09/06, 12.3.vysledky horm. a spg testu
27.03.2008 - Boriska,29 let, 08/06, 1/07  mimoděložní,1 vej­covod, čekám na laparku   
30.03.2008 - bel33 let, 05/04, samosnažení + TCM
30.03.2008 - Resa (30), od 06/06, Gest, 2.IUI/04 (?)
31.03.2008 - Pudloslava 30 let, 04/07, Gennet, hraniční SPG, ovu je, Pregnyl, Utrouš, manžel odmítá IUI.
31.03.-1.4.2008 - Pepina 09/06
31.03.2008 - Eja, okolo 40, 1× neúspěšné IVF, samosnažení, otec  nejistý 03.04.2008 - Kadlina samosnažení, GEST 03.04.2008 - LindaKa (34), od 10/06, 3.-7.DC Clostilbegyt,  SPG čeká 03.04.2008 - Dulcinea11/05, 04/08 2.IVF 08.04.2008 - Anouk 34 let, 01/06 horší SPG, laparka v plánu 08.04.2008 - Desperate Woman, 30let, snažení od 11/05, v dubnu Estrofem a Utrouš a snad už KET? 09.04.2008 -VeKo 29 let, 01/07, 15.4.08 konzultace k 1.IVF
15.04.2008 - Jitkula 29 let, 03/06 , špatný spermiogram, 26.3. průch.va­ječníků
16.04.2008 - Smilla - Clomhexal
20.04.2008 - Madla75,32 let, samosnažení, po revizi nové snažení od 01/08
23.04.2008 - KatkaM 28, 01/06, labor.OK, 
24.04.2008 - Suvik 30 let, 09/06, samosnažení, 4­.4. gynekologie KO ?????         - Livlin 27 let, 09/07, samosnažení ?????         - Lionett, 31 let, 28.3. návštěva gyn., výsledky horm.profilu  ????              - **Madlička **29 let, samosnaž 09/05, F­SH v r. 2005 130(!), teď 33, Gennet, PSO, utz bez fol   

// 30.09.2008 - Filipina   21let, 04/06 ---- UTZ 4.4.08 - 18.3. genetika
// 27.10.2008 - Kacicka  29let, samosnažení od 5/07 
// 03.11.2008 - Fly          32let, snazeni od 06/07, 07.4.2008 utz
// 05.02.2008 - Ene         01/05
// 25.02.2008 - **Villa **       IVF, KO 17/3

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 30.03.08 08:50

Rawča, Madlicka: Ahoj holky, já vás ještě nepřivítala, tak vítám mezi náma a doufám, že tu nezblbnete ještě víc :-))  

Holky, musím vám napsat jakou blbost jsem udělala včera, úplně nevědomky! Bavila jsem se s přítelkyní nejlepšího kamaráda mýho manžela. Logicky jsem předpokládala, že když ví on, že jsem těhotná, bude to vědět i jeho přítelkyně, když spolu bydlí a tráví veškerý volný čas. O něčem jsme se bavily a já v souvislosti s tím prohodila, že teď na mě musí být manžel hodnej, protože se kvůli každé blbině rozbrečím. Ztuhla a zeptala se proč. Tak jsem řekla že kvůli tomu malýmu, že jsem hrozně přecitlivělá a protivná a že se se mnou nedá vyjít. Tak na mě zírala, jakože to vůbec nevěděla a ptala se jak mi je a jestli je to zdravý atd… Tak jsem kývla že jo, řekla jí že to bude holčička a chtěla se inteligentně zeptat: A co vy? Protože vím, že přemýšlí kde koupit domek, svatba je netíží, na tu je údajně ještě brzo (přestože oba mají po 30), přemýšlí o dovolené na motorkách po Evropě… Naštěstí jsme se ještě před vyslovením té otázky zarazila, viděla jsem totiž že je najednou nějaká bledá a sleduje mě nenávistným pohledem, který se snažila maskovat pod falešným úsměvem. Tak jsem spíš začala mluvit o tom, že to taky nebyla žádná sranda, že jsme se snažili dlouho, a blábolila nesmysly, protože mi podle její reakce došlo, že i u nich bude zřejmě nějaký problém a dítě asi není proto, že nechtějí, ale proto, že nemůžou. Nakonec jsem to zakecala a udělala ze sebe největší chudinku, takže jsme vykecala i to, co jsem vykecat vůbec nikomu nechtěla, ale barva se jí postupně vrátila, tak se mi docela ulevilo.

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 30.03.08 08:57

No a k tomu říkat - neříkat, ono asi jak komu, podle toho jak je kdo urýpanej. U někoho platí - svěříš se mu, což je důvod se neustále vyptávat: Tak co, už? Ještě ne? Jakto? Někomu to zase řeknete a je klid a chápe, dokonce se někdy vyvaruje blbých témat nebo otázek. Já myslím, že když to nikomu neřeknu, tak ti lidi neví že to nejde a automaticky předpokládá že nechceme a když má na věc jiný názor, tak rýpe, aby si ten dotyčný bezdětný pár uvědomil, že má nejvyšší čas.
Já měla tu zkušenost, že komukoli jsem to řekla, tak dal pokoj (napřed byly takový ty řeči: Podívej, Kristýnka, Lenička, Hanička, Pavlínka…atd… už mají taky mimčo, tak teď už jsi na řadě jen ty…) a jakmile se dozvěděli, že to nejde, dali pokoj. Vyjímkou byla jedna má úžasná sestřenice, která mě neustále bombardovala sms typu: „Tak co, už? Hele víš co jsem četla že pomáhá.“… záplava preparátů, „o kterých jsem dávno věděla… a aby jsi věděla, že je to pravda, tak teď po tom otěhotněla ta ta ta ta a ta…“ jindy přišla sms: „Ahoj, tak co, ještě nic? Nic si z toho nedělej, Alena (Sabina, Jitka, Tereza, Dana…) taky nemohla tři roky otěhotnět a už je těhotná…“
Nevyberete si. Často dobře mířená rada nebo neškodná větička dokáží v hlavě snažilky udělat takovou neplechu a takový binec, že pak příjde depka jen při pohledu na vylíhnuté kuřátko.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32221 příspěvků 30.03.08 10:06

No nejhorsi je, ze ja vim, ze bych byla taky takova. Ja bych se taky vsude pochlubila, ze se zadarilo napoprve, protoze ja prece nemam zadnej problem. A ze bych se ptala kdo kdy jak planuje a ze bych davala nablble rady. Ja to proste mam v povaze. Jsem chytra jak radio a kecam do vseho (jak jste jiz mohly poznat).  

Dobre mi tak.  

Po zkousce z autoskoly  (te posledni uspesne) jsem se dokonce zeptala kamaradky, o ktere vim, ze se na to po dvou pokusech vybodla a ze musi znova do AS, kdy se konecne prihlasi. No nejsem ja hnusna?
Doslo mi to jakmile jsem se zeptala a hned jsem se omluvila, ze se mi to keca.  

 
Eja1
Kecalka 205 příspěvků 30.03.08 10:31
 

Já se jako Filipina taky spíš přikláním k tomu, že záleží na osobě nebo osobách, kterým to říct a neříct. Moje soukromí já osobně svěřím opravdu dobrým kamarádkám a kamarádovi, o kterých vím, že mě pochopí a podpoří. Můžu s nimi naopak o tom mluvit, někdy se potřebuju vypovídat. Ale mimo tyhle přátele o sobě moc nemluvím. Často jsem se v životě setkávala se závistí a vím, jaký to je, když vám někdo nepřeje. Dost věcí mi v životě vyšlo, příroda se taky nezachovala špatně, a tak vím, že některým známým, spolužačkám a vzdáleným kamarádkám by mé problémy, starosti a neúspěchy dělaly vyloženě radost. V tomhle jsem trochu pesimistka, rivalita mezi ženskými je značná, i když třeba není hned vidět. Kdyby se mi ještě podařilo stát se těhulí, asi by to některé zabilo. Moc ráda bych se jich tímto způsobem zbavila! Tomu se říká pasívní vražda. Ale kvůli nim to nedělám, to ne.

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16516 příspěvků 30.03.08 11:37

Ahoj holky, které písmeno je na řadě?
Právě mám pro jedno aktuální, by Z?: i když moc nevěříte tomu, že byste byly těhule, tak vás ta rudá svině tejrá-já jí čekám odhadem až koncem týdne, ale jak jsem už psala, měla jsem silný premenstruační syndrom a včera lehce zakrvácela, tak jsem si říkala, že je to super, že už se mrcha nebude courat a protože jsem šla na celý večer pryč, tak jsem se obalila vložkama, kdyby se to rozjelo a od té doby ani ťuk. Navíc je mi stále zle od žaludku a na berana se to už svádět nedá, takže se budu zítra testovat a planá naděje samozřejmě stále zůstává. O to bude horší návrat na zem, co návrat to bude pecka, jak spadnu na prdel.  

Ejo taky vím o několika lidech, které potěší, že jsem na tom špatně. Ovšem abych byla upřímná i já mám své favority, holky, které mi ublížily, u kterých si říkám, proboha, jak je možný, že takováhle potvora nemá problémy a já jo. Život nebejvá spravedlivej, čímž navazuju na /doufám, že se nepletu/ Dulcineu, je dost pravděpodobný, že ta kamarádka po potratu, si za 3 měsíce řekne, že by teda vlastně to mimi chtěla a mít ho bude, u takovejch se to stává často. Vždyť to víte samy, feťačky a s prominutím kurvy mají dětí, strkají je po ústavech, chodí na potraty a plodí stále, dost pravděpodobně jen proto, že to nechtějí to jde samo. No nic jsem dneska depresivní.  

Boris docela mě dostala tvoje poznámka „…a ony /kolegyně/ to samozřejmě dál neřekly…“
Mě to tak samozřejmě nepřipadá, já v práci nemám kamarádku, kterou bych třeba chtěla vídat i po práci, ale nejbližší kolegyně, s kterou chodívám často na oběd a rozumíme si, věděla, že jsem těhotná, protože se zeptala, že prý jsem taková jiná, teda vlastně se vůbec nezeptala, ona mi to tak nějak oznámila, že jsem poznala, že jsem v tom. Nevím podle čeho, ale bylo mi blbý jí lhát, tak jsem jí řekla pravdu. Po potratu jsem jí psala, abych jí to nemusela říkat v práci, to byla neděle. V pondělí hned ráno mi psala další kolegyně, jak jí to je líto bla bla bla. Ta první jí to hned zatepla vyžvanila:-( Teď už budu lhát jako když tiskne a vlastně jsem už začla, ta první už se vyptávala, jestli jsme už zkoušeli, tak jsem se zhrozila, že proboha ještě nemůžu, když jsem byla těhotná tak dlouho. Docela mě pobavilo, jak to šlo snadno :-)

 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 30.03.08 11:46

Ahoj holky, hlasi se suvik :-)  

Prave se mi smazal muj nejdelsi prispevek! AUUUUUUUU!!!! :-)))) Napsala jsem tam vse, co jsem potrebovala a ono to zmizelo v kanalu internetovych dejin! :-)  

No nic, asi to tak melo byt, tak to zkratim.....je me lip…byl to mazec…uvedomila jsem si par veci (moc lpim na urcitych vecech, vime kterych.....jsou i dulezitejsi cile, nez kterych chci dosahnout, vime ktere......vsechno chci hned a rychle, vime co :-))) ). Na konci sveho prispevku jsem se chvastala, ze me zadny tehule nezajimaji, tetu z Vlozkova z pravidelnych navstev vyhodit nemuzu, ale kaslu na ni a podobne reci :-))). Chtela jsem tim vsim rict, ze vzdycky kdyz dostanu takovouhle pecku shora, tak mam pocit, ze to ma nejakej smysl…mam to brat jako varovani, zamyslet se trosku v sirsich souvislostech apod. Tudiz doufam, ze mi me odhodlani (si to tak nebrat) aspon nejakou tu dobu vydrzi :-)  

Diky za rady (myslim to vazne), bohuzel v tomhle jsem brouk Pytlik, vsechno znam, vse jsem zkousela…arsenal zbrani mam doma siroky, ale vse je podle me v me hlave…kdo to tu psal, ze zanety mocaku = strach ze zmen. Naprosta pravda uz nekolikrate u me overena.  

Jitkule ma muj obdiv, skvely, ze je to za tebou a ze to dobre dopadlo! Cekala jsem, kdy napises…  

Borisko taky uz me napadlo tohle tema, tak jsem rada, ze jsi to zpracovala. Taky na tebe jsem myslela, kdyz jsem skucela doma v bolestech…„Bo­riska by neskucela!“…Bo­risko, hecovala jsem se jak blazen (myslim, ze to i pomahalo :-))) )  

Tak ahojky a diky ze jste :-)  

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32221 příspěvků 30.03.08 11:54

Kadli desne Ti drzim palce aby to bylo to, co se neodvazime ani vyslovit !  mas na to !

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16516 příspěvků 30.03.08 12:15

Pudli moc děkuju, ale fakt na to nemám :-)
Vůbec tomu nevěřím, to si se mnou jen ta mrcha hraje, ona má v postatě čas do čtvrtka, tak kam by pospíchala, musí mě trochu potrápit, abych si zas nemyslela, teda vlastně asi myslela. Je to jen otázka času a trpělivosti a tu já nemám.

 
madlicka
Kelišová 6425 příspěvků 30.03.08 15:01

Něco k těm „zánětům od psychiky“. Já sama se zkouším tohohle typu přemýšlení spíš zbavovat - se střídavým úspěchem.
Psychika má samozřejmě na moje tělo vliv (opary!), NENÍ to ale univerzální odpověď. Když jsem měla operaci slepého střeva, nikoho ani nenapadlo mi tvrdi­t, že to do rána nesrostlo, protoze nad tím „moc premýslím“. Neplodnici to vsak říkají všichni a pořád nehledě na fyziologické příčiny.  
Zabývala jsem se obětmi domácího násilí - s tzv. sekundární viktimizací se tam člověk setká na každém kroku. „Může si za to sama, když se nechá“ jsem si myslela i já ještě dlouho - než jsem pochopila. 
Pro okolí je těžké  problému neplodnosti porozumět, těžké se s ním vyrovnat - tak se to hodí na „psychiku snažilky“. Rodina, přátelé, známí se se situací snáz „srovnávají“ - a většinou to vůbec nemyslí zle.
Pokud jde o neplodnice, důvody jsou myslím dva. 1) na příčinu se přijde za několik let nebo vůbec 2) užitečnost ženy je pořád docela silně hodnocena podle toho, kolik má šlahounů.
Ano, nepopírám, že se nechováme normálně. Nemůže to však za naši neplodnost. Nikdo mi nebude podsouvat, že nejsem normální a proto jsem si zlomila nohu. U neplodnosti to tak je. Bohužel.    

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32221 příspěvků 30.03.08 15:39

Madličko on ti totiž každý předestře deset příběhú o tom, jak se léta snažila a pak si požádala o adopci a počala. Takže to není tak, že počala po letech snažení (konečně), ale počala, protože na to nemyslela. Zajímala by mě, jaká je skutečná statistika, kolik jich počne, když se na všechno vybodne. takovéhle příběhy ale patří k nejcitovanějším, stejně jako „kouřil a žil do stovky“  a „věštkyně mi řekla že budu mít chlace a skutečně mám  chlapce“.  

Dál by mě zajímalo, kolik z těch, co počaly, na to myslelo stejně intezivně jako já. Řekla bych že řada. dneska všichni děti plánují a málokdo to ponechává náhodě. Takže kdo vysazuje antikoncepci, tak děti chce.    

 
Eja1
Kecalka 205 příspěvků 30.03.08 15:48
 

Tetka z Vložkovic mě má zřejmě v oblibě, protože přišla nedočkavě o den dřív.
Letím střemhlav dolů té bábě otevřít a strávit s ní 4 dny. To bude vopruz!  

20.03.2008 - AjaSean 09/06, 12.3.vysledky horm. a spg testu
27.03.2008 - Boriska,29 let, 08/06, 1/07  mimoděložní,1 vej­covod, čekám na laparku   
30.03.2008 - bel33 let, 05/04, samosnažení + TCM
30.03.2008 - Resa (30), od 06/06, Gest, 2.IUI/04 (?)
31.03.2008 - Pudloslava 30 let, 04/07, Gennet, hraniční SPG, ovu je, Pregnyl, Utrouš, manžel odmítá IUI.
31.03.-1.4.2008 - Pepina 09/06 03.04.2008 - Kadlina samosnažení, GEST 03.04.2008 - LindaKa (34), od 10/06, 3.-7.DC Clostilbegyt,  SPG čeká 03.04.2008 - Dulcinea11/05, 04/08 2.IVF 08.04.2008 - Anouk 34 let, 01/06 horší SPG, laparka v plánu 08.04.2008 - Desperate Woman, 30let, snažení od 11/05, v dubnu Estrofem a Utrouš a snad už KET? 09.04.2008 -VeKo 29 let, 01/07, 15.4.08 konzultace k 1.IVF
15.04.2008 - Jitkula 29 let, 03/06 , špatný spermiogram, 26.3. průch.va­ječníků
16.04.2008 - Smilla - Clomhexal
20.04.2008 - Madla75,32 let, samosnažení, po revizi nové snažení od 01/08
23.04.2008 - KatkaM 28, 01/06, labor.OK, 
24.04.2008 - Suvik 30 let, 09/06, samosnažení, 4­.4. gynekologie KO
26.04.2008 - Eja, okolo 40, 1× neúspěšné IVF, samosnažení, otec  nejistý

?????         - Livlin 27 let, 09/07, samosnažení ?????         - Lionett, 31 let, 28.3. návštěva gyn., výsledky horm.profilu 

// 30.09.2008 - Filipina   21let, 04/06 ---- UTZ 4.4.08 - 18.3. genetika
// 27.10.2008 - Kacicka  29let, samosnažení od 5/07 
// 03.11.2008 - Fly          32let, snazeni od 06/07, 07.4.2008 utz
// 05.02.2008 - Ene         01/05
// 25.02.2008 - **Villa **       IVF, KO 17/3

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16516 příspěvků 30.03.08 15:51

Ahoj Madlicko, vítám tě tu.
Ono je tím, že je popularizováno spoustu případů /každý z okolí snažilky má známého nebo známého známého…/, kdy dlouholetá snažilka příjde do jiného stavu ani neví jak. Má to nádech mystičnosti a bulváru, takže se to traduje. O spoustě snažilek, které otěhotněly po letech za pomocí léčby se nemluví, to je přece nuda.
Ty jseš tady nová a předpokládám, že si deníčky zpátky nečetla, takže teď něco o mně. Já jsem případ přesně potvrzující názor veřejnosti, že když na to přestaneš myslet, tak to půjde a potvrdilo se mi to dvakrát. Poprvé po dvou letech snažení, léčení, s PCO a imunologickou nesnášenlivostí. Třikrát se to načasovaně při IUI nepodařilo a pak jsem si nenačasovaně přivezla suvenýr od moře, vůbec nechápu, jak se to povedlo. Podruhé jsem několik měsíců časovala ovulačními testy a v měsíci, kdy nefungovaly /manžel mimochodem taky moc ne/ jsem řekla, že se na to můžu vy…, že znovu do toho dvouletého srabu spadnout nechci a bude mi stačit jen jedno dítě, se to podařilo. Blbě, ale přece.
Smůla je, že do tohohle rozpoložení se nelze dostat vědomě.
Přiznám se, že při prvním snažení jsem na větu nemysli na to, byla neskutečně alergická, měla jsem stochutí řvát „a co ty/vy o tom víš/víte!Mám hromadu zdravotních problémů, tak co to má společnýho s mou psychikou!“ Radilů se našlo hodně, zvlášť od některých lidí mi to ukrutně vadilo a smutný je, že došlo na jejich slova:-). Pravda asi by to nebylo, kdyby mi polycystické vaječníky při laparce neošetřili, i když kdo ví.
Doufám, že teď to zlomím a přesto, že na to budu myslet, tak otěhotním:-)

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16516 příspěvků 30.03.08 15:56

Pudlo neříkala si tuhle něco o klonu? :-)
Napsala jsem Madličce a je to v podstatě to samé co ty :-) Měly jsme stejné myšlenky, jen mě trvalo dýl než jsem to hodila na papír, odlišné je to jen tou mojí zkušeností :-) Je to nad tebou, protože jsem vyjímečně napsala odpověď, tak abys to nepřehlídla :-))))  

Mrcha už zase ťukala a nic, že by to bylo tím, že neotvírám? :-)

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16516 příspěvků 30.03.08 15:59

Jen Pudli doufám, že mě za to, že jsem otěhotněla, když jsem na to nemyslela, neutlučeš lopatou :-))))

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16516 příspěvků 30.03.08 15:59

Jen Pudli doufám, že mě za to, že jsem otěhotněla, když jsem na to nemyslela, neutlučeš lopatou :-))))

 
DanaCe
Echt Kelišová 8703 příspěvků 30.03.08 16:10

Ahoj holky,
nakoukla jsem k Vám a prosím teda o radu. Já sama mám dva kluky.  Ale cesta k nim nebyla snadná. Dva roky každoměsíčního snažení a chození do nemocnice na UTZ a injekce, potom laparka - odstranění pravého vejcovodu, naplánované IVF - v tom okamžiku, nevím jak to popsat, jsem si řekla, že se na to můžu vybodnout, asi to bylo tím, že mi bylo 22 a už jsem z toho byla opravdu přinejmenším znechucená a utahaná, moje rozmnožovací orgány  viděli snad všichni možní doktoři a vtom TO vážně přišlo. Takže první chlapeček. Jenomže pak druhé miminko - bohužel ve 25 t.t. všechno skončilo, byla to holčička, ale nakonec do roka znovu chlapeček. Kdybych věděla tehdy jak to všechno dopadne, netrápila bych se tolik. Těch probrečených nocí. Kdy jsem si říkala, že je lepší žádné děti nemít, než o ně přijít.  

Ale to jsem nechtěla psát. Jen jsem Vám chtěla sdělit, že Vás všechny chápu a rozumím Vám. Ale mám dotaz. Mám kamarádku 35 let, zasebou dvě IVF a bohužel nic. Jak se k ním mám chovat. Přece není řešení se nestýkat, protože já děti nakonec mám a ona ne! Přece nás spojují i jiné věci. Snažím se nevyptávat a nemluvit o klucích. Většinou sama po chvíli začne a sype to ze sebe. Snažím se ji podpořit, ale nevím jak.  

Jinak Vám přeju veselejší deníčky. Tento Váš je plný pesimismu. Tak ať s nadcházejícím sluníčkem venku je dost sluníčka i u Vás.  

Dana (z maminkou s emimi …)

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16516 příspěvků 30.03.08 16:37

Dano Ce myslím, že tvoje kamarádka má skvělou přítelkyni, kterou přestože už má svoje děti, zajímá, co kamarádka cítí a to je veliké plus. Bohužel já, když jsem poprvé otěhotněla, byla asi pro snažilky nesnesitelná, protože jsem v tu chvíli, jakožto ta „nejpovolanější“ radila na to nemyslet, protože mě to pomohlo. Až po letech jsem tady v tom deníčku přišla na to, že to není to, co kamarádky-snažilky chtějí slyšet. Jsem o sobě přesvědčená, že umím být empatická, většinou o situacích kolem mě hodně přemýšlím, snažím se nevidět věci jen černě nebo bíle, tak si myslím, že bych k tomuhle tady došla, i kdybych byla nesnažilka, ale zrovna včera jsem se přesvědčila, že jsou holky, které to nepochopí ani náhodou. Bylo nás několik holek všechny s dětmi a jedna bezdětná nepřišla, snažila jsem se jim vysvětlit, že je to třeba proto,že jí je to nepříjemné, že děti nemá. Vím, že to nemyslely zle, ale jejich jediný argument byl ten, že ony jsou na tom s dětma taky špatně, protože jich mají plný zuby a byly by radši bezdětné. Holt sytý hladovému nevěří. Já mám taky stavy, že bych nejradši dítě vyvezla na skládku, taky mě občas napadá, proč jsem nezůstala bezdětná, bylo to tak pohodové, jenže je to tak nastavené, že většina z nás k touze po dítěti dojde a ukrutně ho chce. Bez toho bysme asi vymřeli že? :-) Já přesně takhle ukrutně chci druhé, přestože vím, že to bude masakr, že budu často myslet na lamy v Bohnicích :-)
Dano já tím, že už dítě mám, ti moc neporadím, ale myslím si, že tu je hodně holek, které se toho rády ujmou :-)

 
madlicka
Kelišová 6425 příspěvků 30.03.08 16:41

Pudloslava - souhlas.
Kadlina - klid a zadny stres pomaha, o tom zadna. Ale nemyslim, ze cilene snazeni je pricinou neuspechu.  

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16516 příspěvků 30.03.08 17:52

Uvidíme, jak to budu mít potřetí, pevně doufám, že se to podaří i přes cílené snažení :-)

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32221 příspěvků 30.03.08 18:10

DanaCe - z meho hlediska, kdyz jsi sama mela IVF a krusnou cestu, je Tve materstvi vykoupeno a tudiz me „neseres“. Ty jsi jedna z nas.

 
Boriska
Extra třída :D 12331 příspěvků 30.03.08 18:24

tak teď se mi povedlo taky smazat krásný odstaveček :-( takže taky zrkáceně
DanoCe  taky si myslím, že už to, že jsi sama měla problémy, tě předurčuje k tomu, že „dobře neradíš“, to že vyslechneš je určitě to nejlepší, co můžeš udělat, protože mě osobně stejně nic jiného nepomůže, maximálně, že kamarádku podpoříš v jejich aktivitách, nabídneš podporu a pomoc, když jí bude potřebovat. Možná by nebylo špatné plánovat setkání i mimo domov, protože někdy mám pocit, že to lépe snáším, když se střídají prostředí, při nějaké aktivitě, procházce apod.
Jinak já také padám, ale na rozdíl od ostatních jsem ráda, protože 7.4. mě čeká domluva na tu laparku, můj termín mršky je tudíž jen orientační a proformu :-)
Pudli držím pěsti, nikdy neříkej nikdy, nehledě na myšlení  (ať už  snažilkovské, urputné, pozitivní nebo negativní :-)
20.03.2008 - AjaSean 09/06, 12.3.vysledky horm. a spg testu
27.03.2008 - Boriska,29 let, 08/06, 1/07  mimoděložní,1 vej­covod, čekám na laparku   
30.03.2008 - bel33 let, 05/04, samosnažení + TCM
30.03.2008 - Resa (30), od 06/06, Gest, 2.IUI/04 (?)
31.03.2008 - Pudloslava 30 let, 04/07, Gennet, hraniční SPG, ovu je, Pregnyl, Utrouš, manžel odmítá IUI.
31.03.-1.4.2008 - Pepina 09/06 03.04.2008 - Kadlina samosnažení, GEST 03.04.2008 - LindaKa (34), od 10/06, 3.-7.DC Clostilbegyt,  SPG čeká 03.04.2008 - Dulcinea11/05, 04/08 2.IVF 08.04.2008 - Anouk 34 let, 01/06 horší SPG, laparka v plánu 08.04.2008 - Desperate Woman, 30let, snažení od 11/05, v dubnu Estrofem a Utrouš a snad už KET? 09.04.2008 -VeKo 29 let, 01/07, 15.4.08 konzultace k 1.IVF
15.04.2008 - Jitkula 29 let, 03/06 , špatný spermiogram, 26.3. průch.va­ječníků
16.04.2008 - Smilla - Clomhexal
20.04.2008 - Madla75,32 let, samosnažení, po revizi nové snažení od 01/08
23.04.2008 - KatkaM 28, 01/06, labor.OK, 
24.04.2008 - Suvik 30 let, 09/06, samosnažení, 4­.4. gynekologie KO
26.04.2008 - Eja, okolo 40, 1× neúspěšné IVF, samosnažení, otec  nejistý 01.05.2008 - Boriska,29 let, 08/06, 1/07  mimoděložní,1 vej­covod, čekám na laparku   

?????         - Livlin 27 let, 09/07, samosnažení ?????         - Lionett, 31 let, 28.3. návštěva gyn., výsledky horm.profilu 

// 30.09.2008 - Filipina   21let, 04/06 ---- UTZ 4.4.08 - 18.3. genetika
// 27.10.2008 - Kacicka  29let, samosnažení od 5/07 
// 03.11.2008 - Fly          32let, snazeni od 06/07, 07.4.2008 utz
// 05.02.2008 - Ene         01/05
// 25.02.2008 - **Villa **       IVF, KO 17/3  

Přidávám Ž:  Tak to když máte široké boky, to se Vám bude dobře rodit! říká mí prodavačka, když si měním noční košili do nemocnice za větší :-(

 
Boriska
Extra třída :D 12331 příspěvků 30.03.08 18:30

Protože tam jsem dvakrát, tak znovu :-))
20.03.2008 - AjaSean 09/06, 12.3.vysledky horm. a spg testu 
30.03.2008 - bel33 let, 05/04, samosnažení + TCM
30.03.2008 - Resa (30), od 06/06, Gest, 2.IUI/04 (?)
31.03.2008 - Pudloslava 30 let, 04/07, Gennet, hraniční SPG, ovu je, Pregnyl, Utrouš, manžel odmítá IUI.
31.03.-1.4.2008 - Pepina 09/06 03.04.2008 - Kadlina samosnažení, GEST 03.04.2008 - LindaKa (34), od 10/06, 3.-7.DC Clostilbegyt,  SPG čeká 03.04.2008 - Dulcinea11/05, 04/08 2.IVF 08.04.2008 - Anouk 34 let, 01/06 horší SPG, laparka v plánu 08.04.2008 - Desperate Woman, 30let, snažení od 11/05, v dubnu Estrofem a Utrouš a snad už KET? 09.04.2008 -VeKo 29 let, 01/07, 15.4.08 konzultace k 1.IVF
15.04.2008 - Jitkula 29 let, 03/06 , špatný spermiogram, 26.3. průch.va­ječníků
16.04.2008 - Smilla - Clomhexal
20.04.2008 - Madla75,32 let, samosnažení, po revizi nové snažení od 01/08
23.04.2008 - KatkaM 28, 01/06, labor.OK, 
24.04.2008 - Suvik 30 let, 09/06, samosnažení, 4­.4. gynekologie KO
26.04.2008 - Eja, okolo 40, 1× neúspěšné IVF, samosnažení, otec  nejistý 01.05.2008 - Boriska,29 let, 08/06, 1/07  mimoděložní,1 vej­covod, čekám na laparku   

?????         - Livlin 27 let, 09/07, samosnažení ?????         - Lionett, 31 let, 28.3. návštěva gyn., výsledky horm.profilu 

// 30.09.2008 - Filipina   21let, 04/06 ---- UTZ 4.4.08 - 18.3. genetika
// 27.10.2008 - Kacicka  29let, samosnažení od 5/07 
// 03.11.2008 - Fly          32let, snazeni od 06/07, 07.4.2008 utz
// 05.02.2008 - Ene         01/05
// 25.02.2008 - **Villa **       IVF, KO 17/3   

Co se týče těch mých kolegyň v práci, máme dobré vztahy, slavíme narozeniny, občas uděláme dýchánek, takže jsem ráda, že je mám :-). Je mi jasné, že všude je to jiné, a není to tak lehké.
Pro pobavení snažilek vám popíšu, jak jsem včera pekla buchtu s bonusem. Vytáhnu starý plech z trouby, zamíchám těsto, dám tam jiný plech a peču. Ke konci pečení mám pocit, že se jakoby něco pálí, ale nevím co. Po upečení vytáhnu buchtu z trouby, voní hezky, povedla se, super :-). Ale co to tam je vzadu za tím plechem? Aha, tak už vím, co tak smrdělo, ten nůž, co vypadl ze starého plechu se pekl i s buchtou !!!! Takže ten bonus je rozteklý nůž na roštu…naštěstí jsme nevyhořeli, jen z nože zbyla čepel a na roštu rozteklá rukojeť ve stylu kosti od kapra ! Přiznala jsem to ráno manželovi a ten je naštěstí šikula,takže to bez problémů odstranil :-) ale byly to nervy…

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32221 příspěvků 30.03.08 18:44

Boris my to máme doma zařízeno podobně. Já ničím a manžel - teď už odevzdaně - likviduje škody.

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 30.03.08 18:53

Ahojky, holčiny, zdravím Vás z prosluněného víkendu. Manžela mám na služebce, na pár dní jsem „slaměná vdova“, tak mě tady budete mít často.
Ad Suvík: Určitě najdeš v lékárně dost věcí, které TI pomohou. Tohle počasí je holt mrcha, viděla jsem to  na svém manžovi, kterého schvátil začínající zánět ledvin při hezkém sluníčkku před týdnem. A mimochodem-já nesouhlasím s tím, že strach z nového vyvolává zánět. Psychosomatika taky, ale pořád si myslím, že zánět je akutní reakce organismu na vir nebo nachlazení (nebo obojí dohromady), v kombinaci s oslabenou imunitou. Ale zpátky-hlavně se pěkně a rychle uzdrav.
Dano: To je těžké něco říci. Je nás tu skoro dvacet a každá máme trochu jiné  názory. Budu mluvit sama za sebe. Určitě nesnáším rozhovory na témy-malý/á má problém s bříškem (taky tě to čeká), to je strašný, rostou mu zoubky (také tě to čeká), po případě já jsem zvracela tři měsíce (jen si počkej na sebe)…No, taky bych si ráda počkala, kdybych věděla, že to vyjde, do háje. Mě pomáhá, když o dětech a těhotenství kamarádky nemluví, nebo jen chvíli. Stejně tak já nemluvím o své léčbě a o problémech, případně jen chvíli. Strašně mě štve, že mé ukecané kamarádky s velkým polem zájmu s dítětem naprosto zmagoří a jediný téma mají dítě. Takže pro mě určitě-kamarádka, která se dále baví i o jiných věcech, než jsou děti. Bohužel žádná z mých stejně starých kamarádek toho není schopná. A jenom hormony za to určitě nemůžou.
Boris, mě se náhodou Tvůj optimismus líbí. Je to naprosto super, jinak bychom se asi vážně sešly na Nuseláku (i když já bych za Vámi přišla s krásným koktejlem prášků-skok by mě přece rozmlátil tělíčko!!!) Takže, pro mě, klidně pokračuj v optimismu, sakra, vždyť ho všechny potřebujeme.
A k sobě. Lezu po zdech, vzteky, potvora mrcha ne a ne přijít. A to už jsem 30. den cyklu, sakra. A navíc žádné příznaky, PMS nikde, prsa pořád bolí, ach jo. Ale netestuji (ne a ne a ne, už mám z TT panickou hrůzu, každý test s jednou čárkou=jeden žaludeční vřed), tenhle měsíc to stejně nemá smysl. Kolem OVU jsme se s manželem hádali a milování šlo stranou-dostala jsem od něj radu, že bych se měla od Vás poučit, nakoupit si sexy hadříky a vyrazit do sexshopu a hlavně ho svádět-a na závěr našich hádek si uhnal zánět ledvin. Protože je lehký hemofilik, tak šlo všechno stranou, intenzivně se léčil a bylo po hehe. Milování jsme si užili na začátku a na konci cyklu. Takže nic. Jen kdyby ta mrcha chtěla přijít. Za chvíli tu mám ségru, tak se Vám  zase ozvu zítra. resa

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 30.03.08 18:58

Boris, Pudli-hlásím se k Vám do party hic, u nás je to ale úplně stejné. Já se vymlouvám po celou dobu našeho vztahu, že jsem nepraktická filozofka, takže mi to manža bere (naštěstí). Vrchol byl minulý týden, kdy jsem dolévala vodu do aromalampy-olej vycákl-a já ohodila strop, stěnu, skříň, kvalitní bedny, patchworkový přehoz přes křeslo od tchyně (samozřejmě světlý), manžovi mikinu, popálila jsem si ksicht, ruce, zlikvidovala mikinu-ještě že u toho nebyl pes. A víte, co šel dělat manžel? Začal zachraňovat  bedny a skříň-že jsem se popálil si všiml, teprve když jsem začala fňukat. Fakt hotovo. K aromalampě se přibližuju hoooodně opatrně. resa

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 30.03.08 19:01

Pomoooc, jsem obklopená samými prťaty-vedle běhá prtě u sousedů, zády za plotem prťata hned u dvou sousedů, vpředu před plotem prtě a maminy s kočárky-ještě že sousedka vedle má velkého kluka. I když, ta zase s oblibou rozebírá, jak si ty ženský nad třicet myslí, že udělají kariéru a pak si pořídí rodinu-ale že žádný mít nebudou a když už jo, tak postižený, protože to přeci není normální. A tak si prý pořizují psy, což je ještě nejhorší…Grrrr, kráva, asi nechám manžu pořídit toho staforda a už vím, na co (koho) budeme cvičit štěkot. Grrrrrrrrrrrrrrrrr. Zalézám dovnitř, zlatý plastovky. Nejspíš mě zachrání moje zlatá :-) ségra. resa

 
pepina01
Ukecaná baba ;) 1035 příspěvků 30.03.08 19:16

Cau holky, tak Ted jsem se nastvala. Brouzdam si po internetu a najednou ctu, ze Gott ma dceru Charlottu s manzelkou asi ze zkumavky a to, co cekaji mozna taky. Co je tem ostatni do toho a jeste to vypada, jako by to byla ostuda!!!!!!!!!!­!!!!!!! At jdou ti, co to psali do pr......

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »