Psychika snažilky 4. část - Znamení

Snažení

O víkendu se nám do života přimotal čáp. Ne, bohužel to nemyslím tak, že bych byla těhotná, i když bych si to moc V spřála. Mám namysli opravdu toho dlouhonohého opeřence se špičatým zobákem.

V sobotu dopoledne jsme jeli autem ke tchyni, když manžela přinutil dupnout na brzdu velký dlouhonohý pták, který suverénně kráčel přes cestu přímo před naším autem. Nutno dodat, že to nebylo nikde na odlehlé cestě mezi dvěma vesnicemi, nýbrž na okraji města na poměrně frekventovaném tahu na Olomouc.
Zírala jsem na čápa jako na zjevení, pozorovala jsem, jak svýma dlouhýma nohama rozvážně přechází silnici. Vůbec se nebál. Přešel až na protější pole, kde se ladně vznesl a uletěl.
„Ať tě ani nenapadne myslet na nějaký hovadiny!“ Zamračil se na mě manžel, když zachytil můj významný pohled.
Přesto jsem jej ten den přemluvila, protože co když je to znamení? Tvářil se kysele, ale nakonec došel k závěru, že ode mě nebude mít jinak pokoj a splnil to, oč jsem jej žádala. Až do večera jsem poté poslouchala přednášku o pověrčivosti. Ale aťsi! Klidně budu pověrčivá, jestli mi to má pomoct k vysněnému miminku.
V neděli jsme jeli do vedlejší vesnice hrát tenis. Vzhledem k tomu, že jsme typičtí amatéři a naše hra připomíná směsici soft-tenisu, bedmintonu, občas baseballu či dokonce fotbalu, jezdíme hrát na odlehlé zapomenuté dětské hřiště s několik let starou (a vzhledově tomu odpovídající) sítí, na to naše pinkání to bohatě stačí. Bez problému můžu hrát v plavkách, nikdo mě tam stejně neuvidí, hřiště je umístěné až na konci vesnice u polí a až na puberťáky, kteří si tam dávají večerní srazy, tam nikdo nechodí.
I teď jsme tam byli sami a snažili se hrát, když mou pozornost upoutalo něco velkého vznášející se nad našima hlavama.
„Ani se tam nedívej, nebo budeš zase jančit.“ Snažil se mě zarazit manžel, když jsem pohledem zkoumala, co že je to za ptáka, přestože věděl, že pro mě je to to samé jako kdyby řekl : Hele!
Opět čáp. Kroužil nad našima hlavama, občas zalétl o kousek dál, ale po chvíli se zase vrátil. V životě jsem neviděla něco tak krásného, čáp může někomu připadat jako nemotorné a neohrabané zvíře, ale vidět jej v letu je úžasný zážitek. Sledovala jsem, jak plachtí, jak nabírá výšku a potom zase klesá.
Kroužil nad náma minimálně deset minut, poté nám zmizel z dohledu. „Miláčku…“ Začala jsem opatrně, ale manžel mi hned skočil do řeči. „Ne!“
„Proč ne?“ Vrhla jsem na něj smutný pohled. „Třeba je to znamení.“
„Znamení jsi měla včera. Zřejmě tu mají někde hnízdo a budeme je vídat často. Pokaždé to bude znamení?“
I přesto jsem ho ale večer přemluvila a docela hezky jsme si snažení užili.
Od té doby jsem čápa neviděla. Nejpozději za týden bych se však měla dozvědět, jestli to znamení bylo nebo ne. Za týden vám tedy dám vědět, jestli jsem pověrčivá, nebo se jedná opět o další způsob mého magoření.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 12.07.07 13:19

No ja TI samozrejme preji , aby to bylo znameni…ale ja mam zkusenost , ze znameni chodi jen jednou…

 
Elinda
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 12.07.07 14:11

Ahoj Filipino-snažilko,

promiň, jestli to, co teď budu psát bude působit zmateně. Nějak nemůžu jasně zformulovat své myšlenky…

Když jsem četla Tvůj dnešní článek, vzpomněla jsem si na několik našich kamarádů - párů, které se již delší dobu snaží. Ona psychika snažilky je jedna věc - a psychika jejího partnera (snažiče) věc druhá. Až jsem se divila, co vše nám po pár lahvích dobrého vína svěřovali snažící se chlapi… Na lásku musejí být dva… Pokud se Ti zdá, že Ti manžel tak úplně nerozumí, můžou být jeho pocity úplně stejné. Pro žádného chlapa není příjemné, když svou partnerku nepřivede hned do jiného stavu. A pokud to trvá delší dobu, je to mnohem horší. A ještě horší je, pokud dotyčný získá pocit, že v něm žena vidí jen plemenného býka (ke všemu evidentně neschopného plemenného býka…). Nevím, jaký máte s manželem vztah - ale vím ze svého okolí, jak moc chlapa potěší, když ho manželka chvíli do snažení „nenutí“ - takový sex jen pro sex (a ne pro děti) pak vděčně bere jako dárek od manželky. Není od věci jeden měsíc udělat manželovi radost - udělat mu „dobře“, i když to k dětem vést nemůže - třeba se pak bude snažit „radostněji“. Ono otěhotnění nezávisí jen na psychice ženy, ale i na psychice chlapa.

Vím, že je to těžké - také znám ty pocity, kdy je zrovna „ideální den“ a chlap se zdržel v práci, pak je unavený, otočí se v posteli zády a řekne maximálně: „už DOBROU NOC!“ Taky je mi jasné, že jsi vyzkoušela už všechno… No, třeba to už bude dobré!

El.

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 12.07.07 21:05

To je pravda, jenže u nás je v tomto problém spíš v mém věčném otravování a naléhání.  Manžel neustále tvrdí, že jsem dítětem posedlá a pokud se neuvolním a nepřestanu se k tomu upínat, nikdy se to nepovede. Snaží se mě „brzdit“ v mém magoření, někdy to opravdu přeháním a nemluvím o ničem jiném. Jinak spolu máme opravdu moc hezký vztah, můj muž je moc hodný a věřím tomu, že mě má opravdu rád, ostatně já jeho taky. U mně je problém v tom, že moje cykly jsou zřejmě anovulační - nedozrávají mi folikuly a nedochází k ovulaci. Když jsem brala hormony, měla jsem sice ovulaci, ale byla jsem opravdu nesnesitelně protivná, neustále podrážděná a často jsme se hádali. Tak jsem řekla: Dost! a dva měsíce jsme úplně vypustili. Dnes vím, že to byla chyba, protože právě ty dva měsíce jsme ěla ovulaci ukázkovou a teď se mi zřejmě nepodaří otěhotnět jinak než přes centrum asistované reprodukce, i když snad jen s pomocí léků. Jenže kdybych tenkrát nevypustila, tak jsem mohla být v sedmém měsíci. Ono je to magoření někdy opravdu k něčemu dobré, jenže tenkrát jsem to nevěděla.
Ale moc děkuji za radu, možná bych opravdu měla trošku zvolnit a být ve hnaní manžela do postele trošku míň nápadná :-))

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 13.07.07 22:37

Ahoj Filipko,
k tomu čápovi - nikdy jsem živého čápa v přírodě neviděla a minulý měsíc mi u známých na chalupě přeletěl nad hlavou :))). V duchu jsem se usmála a řekla jsem si, že je to jasný - za pár dní na testu byly // :)))).
Jinak u nás nešlo o nějaké moc extra snažení, vyšlo to na třetí měsíc, teď jsem 6tt. Bude to naše druhé dítko, už máme skoro pětiletého kluka :).
Držím palečky, ať Vám to brzo vyjde, třeba jsi viděla stejnýho čápa jako já :)))
Martina + Šimon 4r 10m + černý pasažér 6tt

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 14.07.07 08:32

Jééé, tak to jsi mě trošku potěšila. Ještě pár dní a uvidím. Kéž by, kéž by, kéž by! :-)

 
shaya
Povídálka 41 příspěvků 18.07.07 09:56

Milá Filipinko, :o) Taky tě běžím potěšit. I našeho malého nám loni přinesl do bříšk čáp. Bylo to přesně v termínu menstruace, která samozřejmě nedorazila. Ještě pět dní jsem počkala a pak test. A mimi tam bylo :o))

Vložit nový komentář