Psychika snažilky č. 100 - Exkurz mezi neplodné ženy v histo

Snažení

Milé kamarádky z deníčku Psychika snažilky a naše příznivkyně, připravila jsem pro vás tři příběhy žen, které prožívaly totéž co my, trápily se, vzdávaly to a pak se znovu pokoušely bojovat, ale hlavně nepřestávaly doufat a věřit v zázrak.

**Příběh biblický - Sára

**Sára byla žena Abrahama. Až do velmi vysokého věku zůstalo její manželství s Abrahamem bezdětné, ale Bůh mu slíbil, že se dočká vlastního potomstva. Sára tomuto slibu nevěřila a byla netrpělivá. Přiměla proto Abrahama, aby si vzal její otrokyni Hagar a zplodil syna s ní. Hagar skutečně otěhotněla a stala se pyšnou vůči své paní, která byla neplodná. Sára jí její těhotenství záviděla a měla strach o své postavení. Pak Bůh ustavil smlouvu s Abrahamem, kterému dal jeho nové jméno (místo původního Abram) a znovu mu přislíbil syna. Abraham příliš nevěřil, že by jeho žena mohla v devadesáti porodit, ale Bohu pochopitelně neodporoval. I Sára se o božím slibu vyjádřila dost pochybovačně a dokonce se mu i smála. Bůh i přes jejich pochyby učinil zázrak a Sára porodila Izáka.

Bible se neplodnými ženami vůbec jen hemží. Kromě Sáry, je tu ještě Ráchel, Rebeka, Alžběta…všechny tyto ženy otěhotněly po dlouhých letech marného úsilí o početí a všem se narodili synové významných kvalit a postavení.

Tento motiv se nachází i ve východní mytologii - Gautama Buddha se ve své poslední inkarnaci narodil v oblasti Himalajských hor jako princ Gautama Siddhártha. Byl synem krále, jenž měl neplodnou ženu, která nakonec přece jen otěhotněla, poté co se jí zdál sen o bílém slonu, který vstoupil do její dělohy.

**Příběh francouzský - Kateřina Medicejská

**Dlouhé roky trvalo manželství Jindřicha Orleánského a Kateřiny Medicejská a na světě zatím nebylo žádné dítě. Zdálo se, že Kateřina je neplodná. Potvrdilo se, že Jindřich děti mít může - přivezl si totiž z vojenského tažení dívku jménem Filippa Duci, která s ním byla těhotná a později se jí narodila dcera. Pro Kateřinu to vypadalo beznadějně. Stáli za ní pouze dva lidé: král František, protože měl tuto svoji snachu upřímně rád a Diana de Brezé z Poitiers, která se stala Jinřichovou milenkou, vychovávala jeho nemanželskou dceru a nechtěla, aby byla Kateřina zapuzena, protože by na její místo nastoupila nějaká jiná princezna, která by mohla být hezká a Dianě Jindřicha přebrat.Každý večer proto posílala svého milence do ložnice za jeho manželkou. Všechno snažení přineslo výsledek až roku 1543, když se stalo to, co považovali všichni už za téměř nemožné. Kateřina po deseti letech manželství konečně otěhotněla. 16. ledna 1544 se narodilo první dítě. Bylo pojmenováno po dědečkovi František. Potom už se rozhodně nedalo mluvit o nějaké neplodnosti. V roce 1545 se narodila dcera Alžběta, roku 1547 další dcera Claudie, v roce 1549 syn Ludvík, v roce 1550 syn Karel (budoucí francouzský král Karel IX. ), roku 1551 Alexandr-Eduard, roku 1553 dcera Markéta, známá jako Margot (budoucí královna Navarrská), v roce 1555 syn Hercule a konečně roku 1556 přišla na svět dvojčata Viktorie a Jeane.

**Příběh český - Hana Benešová

**V květnu 1906 se zasnoubila Anna Vlčková s Edvardem Benešem a od té doby se Anna jmenovala Hana. Původní jméno by prý Benešovi připomínalo dívku, se kterou měl známost a ve které se zklamal. Manželé Benešovi se snažili o děti řadu let, ale paní Hana vždy potratila. Bylo to největší trápení jejího života, věděla, že Beneš si dítě přeje a to, že mu ho nemůže dát, považovala za vlastní selhání. Absolvovala sérii léčení v našich i zahraničních lázních, vyzkoušela řadu procedur, dítěte se však nedočkala. Až v posledních letech života si znova oblíbila děti a starala se o potomky a vnuky svých známých a příbuzných. Jak jí asi bylo, dokazuje citace z jejího dopisu manželovi: „…Prozatím vím, že není vše ještě ztraceno a že má touha se může snad splnit - modlím se a věřím, ale chtěla bych být připravena - vím, že člověk má být připraven - věř mi, duše moje, že první a nejsilnější pohnutkou jsi Ty a moje nejzbožnější touha dát Tobě toto jedinečné štěstí. Nedovedu se dostat nad - od posledních tří let procitám a uléhám s touto vše zastiňující mlhovinou…".

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
Laya
Kelišová 6398 příspěvků 13.03.09 10:14

Ahoj holky,
Lindi deníček je parádní, fakt se ti povedl!

Pepimoc a moc na tebe a kluky moc myslím, držte se!!

Kadliřekni si můžem se vidět kdykoli. :o)))

Kami asi si to udělala automaticky, jak jsme se vítaly. :o)))

Houstičkám držím všechno co mám!!!

 
anouk02
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 13.03.09 10:51

Lindi -smekám, tolik věcí z toho jsem nevěděla nebo nevěděla přesně, fakt hodnotnej jubilantskej deníček 
Pečivátkům a Matce-Velké-Housce - přeju krásný klidný relaxační den 
Pudla a Pudlik- zase paranoia - ale víte o nich někdo? Jsou OK??? 
DW,Linda- vdaná-nevdaná, já bych to až tak neřešilaJ))),kde něco je,je to furt. 
Madlí a ostatní budoucí perfektmatky-takhle dopadnem:-):http://www.rodina.cz/clanek6942.htm 

Není mi dvakrát extra a mám tady toho až by se jeden po…,takže jdu flastrovat,ať se mi uleví.Vtip.  

 
 
bubli
Kelišová 5545 příspěvků 13.03.09 11:41

Lindi, moc pekny. Pro jubilejni denicek se to hodi. Jinak osobne bych nechtela cekat jako Sara az do devadesati, otazka kolik z toho je vybajene a nakolik je to pravda :-) Ja bych fakt skoncila driv v Bohunicich, my se snazime necele dva roky a jsem z toho na prasky. Vypozorovala jsem ze s rustajicim poctem tehuli tady v denicku roste i moje deprese - klasicka prima umera :-)

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 13.03.09 11:49

Hystericka Pudla si zase udělala vejlet do spitalu, rano po postaveni ji totiz tekla po stehnech tekutina s kousky utrouse a tak se bala, jestli to neni plodovka.
Bohuželje to blbka a vubec jí nenapadlo to uchovat a papír, kterým se otřela, vyhodila.
Tak nalez je normalni, v pochve zadna tekutina, takze to prej aSI VODA NEBYLA, DITE MA VODY DOST,  mame prozmenu nove hodnoty cipku, vaginalne 2 cm, UZ 38 mm, coz je vice uveritelne, nez tech 68 v utery ale budto se mi cipek desne meni, nebo je to podobne nepresne jako mereni mimina. kazdopadne nalez na cipku je klidovy,  

pak jsme si vyzvedli vysledky beta2glpa kupodivu uplne normalni -  nechapu to, ta dr mi do telefonu rikala, ze jemirne zvyseny… mozna koukala na stare vysledky  

cestou domu jsem pora resila pocit vlhkosti na pipce, tak jsem se ptala ve 3 lekarnach na vlozky na detekci plodovky, nikde to nemaji, ale prej to existuje. Skoda, uklidnilo by me to, protoze vlhka jsem furt. a hystericka taky.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 13.03.09 11:51

lindi denicek je fakt super a povzbuzujici. diky moc…

 
DesperateWoman
Zasloužilá kecalka 759 příspěvků 13.03.09 12:00

Tak než jsem pudlustačila zalarmovat, píše sama :-).
tygr: my se právě vzali před skoro 4roky a to přitahuje dotazy. Je přece normální se vzít a za rok -dva mít mimi. Jé, ty sis mě asi spletla s Anouk, já (ZATÍM :-)) žádný piluje neberu :-).
Kami: tak je to Jaromír Košťák! a je jasno. Výkyvy nálad… ale to mám vlastně taky. Ale je fakt že nepracuju s neš´tastnýma neplodnicema, který si teda takovýhle chování nezaslouží-už toho prožily dost.
Kadla: to je dobře že je ti líp. Vnitřní užívání :-)
Veko: to je dobře že se rozmazluješ :-) myslím na tebe
Linda: poslední březnový a první dubnový víkend máme výcvik a v týdnu pak kojeňák. JInak ta Benešová, tos citovala z Cesty za dítětem, viď? Napsala to moc krásně, přitom tam nepadlo ani slovo o dítěti a neplodnosti. Psala to s takovou noblesou …
Anouk: to mě mrzí že zas down :-(. To je tim že nejsou ty léky, co? An., Linda - Vdaná - já vim jen že tim to neni..    

 
Mišmiš
Kelišová 6254 příspěvků 13.03.09 12:03

Pudlo - uf, chápu nervy-nejde to koupit někde přes internet?  

KamiŠ: a jak dopadla stimulace když jsi píchala ten Luveris? a píchala jsi taky spolu s Gonalem?  

jinak holky koukám po nové košilce na IVF a normálně jsem narazila na toto:
http://www.krasnepradlo.cz/oblecky/ .....fakt vtipný - vážně přemýšlím o oblečku Bunny, Candy girl set a Nursse dress.....

 
LindaKa
Závislačka 3990 příspěvků 13.03.09 12:20

Pudla- hysterie není nikdy dost. :-))) Hlavně, že všechny nálezy a kontroly jsou OK, to je moooc dobře a snad tě to aspoň na chvilku uklidní.   DW - jojo, ta citace je z Cesty za dítětem, u toho jsem řvala (já řvala teda průběžně u celý knížky) a připadá mi to úžasně vyjádřený - noblesní a přitom hodně citlivý. Musela to být úžasná ženská.  

Jinak díky za chválu, není to tentokrát žádná řachanda, ale on to ve 101. deníčku zase někdo zachrání. :-))

 
Smilla
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 13.03.09 12:35

Lindo, diky za novej denicek. Skoda, ze ten posledni pribeh nemel stastnej konec. Moje jedna velmi pobozna kamaradka me tim pribehem Sary uklidnovala po druhem potratu. Ze kdyz Sara otehotnela a donosila dite v tak pozdnim veku, tak musim i ja ( myslela to vazne ). Priznam, ze jsem byla mirne hystericka a kamaradku asi nehezky odbyla. Snad uz mi to odpustila o:)))))).
Pudlo, je mi lito, ze mas takovy nervy. Ja Te plne chapu. Ja mam behem dne minimalne 3 priznaky toho, ze je neco spatne. Zanet mocaku, pred chvili me zase prislo, ze mam vysokej tlak, koupelnu myju s filtracni maskou na obliceji, abych neco nenadychala. Doufam a modlim se, aby ti uz bylo jen lip a nervu co nejmin.
Kamce gratuluju k malymu cervikovi, Dul taky ( taky si rikam, ze to vsechno u me probiha az moc dobre a obavam se, aby to neskoncilo zase nejakym fiaskem, clovek tomu vazne nemuze uverit). No a za Vecku palim svicky a doufam, ze vsechno dopadne tak jak ma.
Vsechny ostatni moc zdravim a preju hezky vikend. Mejte se hezky a davejte na sebe pozor.
 Smilla

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 13.03.09 12:49

smilla tak kamaradka je dobra, to je podobne jako kdyz me v utery vezl tatik do nemocnine a utesoval me, ze oni taky prvni dite potratili…
jinak ve starozakonni dobe a ostatne i pozdeji bylas neplodka vyvrhelka, jesteze ve SZ mohla zenapouzit tu otrokyni. kdyz zemrel bezdetny muz, tak jeho bratr s jeho zenou splodili dite (syna), byla absolutne nutnost mit syna
v NZ jsou neplodky uvadene jako priklad chudaka, ktery se nakonec bude radovat, stastna, ktera nerodila… akorat se tim mini zivot po zivote......

 
Laya
Kelišová 6398 příspěvků 13.03.09 13:54

Pudli já mám pocit mokra pořád, vím že existuje nějaká tekutina, kterou když si dáš na vložku s tím výtokem tak nějak barevně ukáže jestli jde o plodovku, vím že o tom psala jedna holka na diskusi, dostala to od svého gyndaře.

 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 13.03.09 13:55

Čus Pudlo, někteří gynekologové prý dají svým pacientkám domů trochu Temesvaryho činidla, aby si to mohly odzkoušet na normální vložce a nemusely lítat do špitálu. Ty vložky teď vůbec nejsou k sehnání (ty speciální), takže ti je asi ani neobjednají. Kdysi dávno jsem to sháněla pro jednu paní, stálo to docela dost a bylo jich tam málo, asi jen 3 nebo 4 nebo tak.   Lindobezva deníček, opravdu ta Benešová, přesně jak říká DW (myslím), je to napsaný s noblesou, to obdivuju. Jinak jak Kateřina Medicejská si připadám já…ono to rodinné „A co vy?“ a „Už?“ přešlo v „Další už bude jako po másle.“ a „Kdy plánujete druhý dítě?“ Mám silnou alergii!!!!!! :-))))))

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 13.03.09 15:26

tak mi volal Danek a mysli si, ze to v nemocnicich bagatelizuji a ze bych tam podle nej mela lezet… tak mam bejt alespon v klidu doma

 
DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 13.03.09 15:57

Lindinenech se mylit, jsem ze vseho vyplasena, posrana strachy, paranoidni, no ale coz…musim nejak fungovat ;)

Na Kocabovou kasli, me mela matka v devatenacti - vztah na nic a nejkrasnejsi vztah jsem mela se svou babickou, ktera byla o vic jak ctyricet let starsi nez ja…takze nejaky odstupy, to je pekne individualni, mozna nerelavantni az pofiderni ;))))

Pudlo tak uz i na tebe dorazila plodovka. Ja byla u svy doktorky jeden cas ob den a ona trpelive lila roztok na vlozku a prohlizela vnitrne…Taky jsem shanela Temesvaryho, ale pak se tusim objevil nejakej jinej, horsi problem a na plodovku jsem zapomnela ;))))…takhle to fakt bude porad, s tim se smir, to te nestrasim, to te chci povzbudit, ze takhle vysilovat, kdyz to neni ‚zadarmo‘, je uplne normalni a ty to zvladnes :))))

 
VeKo
Generální žvanilka 20578 příspěvků 13.03.09 15:59

Pudli- jsi dipl.chudinka, fakt, s takovým nervama!!!!
Smillo - díky za podporu a šetři se!!!
Suvajs - tak to je dobrý…už máš zase kolem sebe nechápavé okolí a hlavně senzacechtivé…
Lindi - díky za deníček! Teda v devadesáti, doufám, že tak dlouho žádná z nás čekat nebude:-)))) Ha ale budeme mít děti významných kvalit a postavení, to možná i za to čekání bude stát…a Hana Benešová měla stejné myšlení jako většina nás…usínala s myšlenkou na touhu po vlastním dítěti…   - popadla mě nákupní horečka!!!! Takže teď se jdu povalovat, neboť mě trošku pobolívá břicho (zcela vsugerovaný pocit si myslím, ale pro jistotu :-)) Jinak mám příšerný strach, blíží se 20dc a to bylo u mě vždy špinění a při minulých IVF už se to taky rozjíždělo…takže příští týden bude asi na budku.....

 
VeKo
Generální žvanilka 20578 příspěvků 13.03.09 16:18

Zařazení do tabulky:

 • snažení aspoň rok
 • napsat co už mám za sebou
 • alespoň 1 měsíc aktivní účast v diskusi (příspěvek minimálně 1× týdně)
  (přispívání častěji než jen pro úpravu v tabulce a následného vylití si srdce jak to zase nevyšlo)
 • zařazení do tabulky pár dnů po MS, ne před  
  **Vymazání z tabulky:****

**- každý se může vymazat sám jak chce

 • za pasivitu - kolektivním rozhodnutím, např. na srazu a pod.  
  **Zařazení do masáku:****

**- po srdeční akci

 • při problémech při předchozích těhotenstvích po 12TT (nebo i dřív po nějaké KO, jak kdo bude  chtít)
  **Přístup do galerie:****

**- půlroční aktivní účast

 • souhlas všech ostatních v galerce (hlasování tajné, patronát večka) 

Čekatelky na zázrak, bezvaječné těstoviny, špagety aneb ucpané makarony, polycystky, idio(pa)tky a další.
17.03.2009- Desperate Woman31 let,11/05,labor­.OK,LPS OK,SPG OK,genetika OK,2×KET,imuno-vyšší množství NK buněk u mě,ale nebude léč.;HSKP-odstraněn polyp,probíhá adopční řízení,FKM+pregnyl
20.03.2009- Kadlina33 let,1 dítě,11/07 potrat,GEST,sa­mosnažení,obj­.u Staníkové  
20.03.2009 - bylinka 29 let, 10/08 IVF,12.2.LPS-skarifikace
27.03.2009 - Mišmiš28let,Gen­net,6×IUI,3×IV­F,idiopatická sterilita,4.IVF 04/09
31.03.2009- LindaKa35 let,10/06,05/08 potrat,špatný SPG,04/09 snad IUI 01.04.2009 - Boriska****30 let,08/06,po GEU,bez tub,1.IVF neúspěšné,3 mra­žáčci, KET 4/09? 03.04.2009- Kvítka
 27let,10/­06,Gennet,4×I­UI,LPS-odstraneny srusty na vejcovodech,po zanetu nejsou dalsi srusty vyloucene,prelecene chlamydie **** 05.04.2009- Mufina****29 let,11/07,Gen­net,SPG OK,HP OK,03/09 3.IUI,9.4.trom­bocentrum MTHFR homozygot **07.04.2009- **bubli
29 let,06/07,spatne SPG,1.IUI neúspěšné

***IVF on line***** ??.02.2009- madlicka**** **30 let,09/05,Gen­net,vaječ.hypo­plastické příčina nezn.,vejcov.uc­pané,2.IVF s darovaným oocytem,16.2.zav­.2 blastocysty,// 24­.2. 
**26.03.2009 - VeKo
30 let,01/07,3.IVF,OPU 7.3.,PK,ET 12.3., 2 housky(blas­tocysty),test 26­.3.

Odstav ?????????? - Vrkulíšek 31 let,04/06,08/06 zamlklé,09/07 potrat,01/09 zamklé,pauza po revizi,před námi genetické testy…   ?????????? - Aňa.š27 let,LPS 10/02,1 IVF 12/08-3 mrazáčci,KET nejdřív v 04/09,ale spíš později,odstav krz školu 
13.03.2009 -Anouk35 let,01/06,12/06 potrat,životní křižovatky,rodinné starosti zdravotní+drobná technická-nesouložíme,nikoli mou vlastní vinouJ)))
17.03.2009 - bel34 let, 05/04, 03/05 potrat, myom: homeopatika+TCM+du­vera ze zmizi sam
21.03.2009- Rafaela 30 let,1 dítě,11/07,01/­08 potrat,01/09 zamlklé,05/09 hormonální stěr 

***Mezistav
***Dulcinea11/05,2 IV­F,KET 3.2. za­vedeny 2 blastocysty,TT 17.2. ,KO 25.2.OK-1 kousek,KO 11.3. 
KamiŠ28 let,03/05,3 IV­F(2mrazáčci),06/08 INDUKCE-VVP,imuno i genetika OK,6.3.
přirozeně :-),11.3.HCG 7162 a červ :-),KO 18.3.

Masový hrob
TP 19.04.2009- Suvik31 let,09/06,Repro­fit,07/08 1.IUI,// 7.8.08,prvotrim­.screening-0K :-)))
TP 19.04.2009- Tygr30 let,08/07,adenom na játrech=zákaz všech hormonů,// 13.8.08
TP 29.04.2009- Laya******28 let,10/07
TP 30.06.2009 - Beeuska28let,1 dí­tě,02/08 samosnažení, // 10/08,6.4. KO,nyní vše OK,KLUK
TP 09.08.2009 - Pudloslava 31 let,4/07,neprůchod­né vejcovody,po IVF,vyležený hematom,0 rezerva na mrazáku
**TP 18.08.2009 - Bolones
31 let,1 dítě,09/07 samosnažení,// 6­.12.08 
**TP 01.09.2009 - Lolita
32let,1 dítě,03/05,1­.IVF - 1 Lolek
**TP 14.09.2009 - Smilla
32 let,06/05 ,3× potrat,kontrola 8.4. 

***Matky****** ***
Filipina 22 let, 04/06 3.9.08 se narodila Anetka 2,56kg a 48cm (první mimi psychiky a od zakladatelky)
Villa26 let, 31.10.08 se narodil Tomášek 4,28 kg****a 51cm
Fly
32 let,1.11.08 se narodila Laura 3,1 kg a 49cm
Resa29 let, 8.12.08 se narodil Lukášek, 3,83 kg a 52 cm
Pepina29 let, 09/06, 17.2.09 se narodili Šimon a Matěj   

 
VeKo
Generální žvanilka 20578 příspěvků 13.03.09 16:19

Madli už by ses měla dát do mezistavu ne? :-))) a taky Mišulinka by se už teda měla dopsat, když už jsme ji schválily :-)))

 
LindaKa
Závislačka 3990 příspěvků 13.03.09 16:35

Holky, jdu domů - pěkný víkend a v pondělí mě tu zase máte. Opatrujte se všechny!

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 13.03.09 18:34

tak jsem se dovolala do podoli a normalne hodna sestricka slibila trochu temesvaryho cinidla odlejte a manzel to vyzvedne, ma cestu okolo, super.....
ale pak jsem vygooglila, ze to byva falesne potitivni u nekterych leku a infekci … a ja zavadim utrous a mam kvasinku ! tak aby misto uklidneni nebylo zneklidneni .......

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 13.03.09 18:37

jo a taky to vlastne meri pH, to jsem mohla zkusit papirkem

 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 13.03.09 18:39

No, to jsem taky četla, že kandidózy to dělají falešně pozitivní. A kvasinku ještě nemáš přeléčenou? Tak si ho zatím šetři resp. asi to budeš muset fakt brát s rezervou…  

Dej pak vědět, jestli jsi to zkoušela, zajímá mě to. Doufám teda, že bude negativní (to by znamenalo že i kvasinky jsou v pohodě).  

Pudlo a oni jako nepoznají, jestli je čípek uzavřený? Ta voda může unikat i nějakým malým pootevřením? Ségře např. týden před porodem dr. říkal „Jste otevřená na čtvrt prstu.“ to je přece strašně malinko a hlavně hrozně přesný, tak jsem myslela, že to poznají dost dobře. Ovšem zas když vidím jak ti měří délku čípku, jednou je to tak, podruhý úplně jinak…nevypadá to moc přesně a důvěryhodně teda.

 
VeKo
Generální žvanilka 20578 příspěvků 13.03.09 18:41

Pudli- jsi dobrá, že jsi vydyndala ten zázračnej roztok!!! Snad to bude k užitku! Holky je vidět, že pozitivním těhotenským testem nic nekončí, následuje testování na plodovou vodu!!!!

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 13.03.09 19:09

suvik hele vidim vyhodu toho, ze jsem cunatko n- resp. ze uklizi a kose nevynasi manzel - zkusim to na starsi vlozce z kose :-))) kvasinka tam je asi furt, mam desne moc cucku na prstu, kdyz zavadim utrous (a to nebylo) a bojim se tam neco strkat, aby se ten utrous dobre vstrebal. a kdo vi, jak by cinidlo reagovalo na tyantimykotika­......
a vis to jiste s tou kvasinkou? ja naSLA FALESNOU POZITIVITU U BAKTERIALNICH INFEKCI a kvasinka se pry mnozi lip pri nizkem pH, mozna ho meni na vysoke, nevim  

a jake pH ma glycerol a alkoholy vubec?

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 13.03.09 19:20

Boris tys taky prispivala do diskuse https://www.emimino.cz/modules.php?… co myslis, neni to jen nejaka provokace? ta holka je magor

 
Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 13.03.09 20:27

Moc se omlouvám, že Vám sem zase nakukuju, ale jako vlekého fandu historie mě zaujal ten článek o hisotirckých neplodných ženách. A napadla mě další žena, která trpěla tím, že nemohla mít děti. Jmenovala se Charlotta Mexická. byla manželkou arcivévody Ferdinanda, bratra císaře Frajtiška Josefa I. Snila o tom, jak dosedne po boku svého muže na mexický trůn a založí novou dynasitii. Jenže byla neplodná a strašně záviděla švagrové Sissy její čtyři děti. Dokonce byla tak zoufalá, že jedné Mexičance sebrala dítě a chtěla ho adoptovat jako následníka trůnu, když se jí nepodařilo počít.  Byla tak psychicky labilní, že když jejího muže popravili, tak se zbláznila a posledních čtyřicet let svého života strávila v izolaci na jednom belgickém zámku.
Držím Vám všem palce, ať je V8s co nejméně a ať jste pořád tak silná parta, jako doteď.
Nafteta  

 
Kathynka
Povídálka 44 příspěvků 13.03.09 22:02

Možná to tady už někdo zmiňoval, ale v Bibli se píše o více případech, kdy neplodná žena nakonec porodila zdravé a pro svět VELICE DŮLEŽITÉ dítě. Například Ráchel (1. Mojžíšova 30. kapitola) - porodila Josefa (který zachránil svůj lid před hladomorem) a Benjamína, Chana (1.Samuelova 1.kapitola) - porodila Samuela- velkého Božího proroka, Alžběta (Lukáš 1. kapitola) - v pokročilém věku porodila Jana Křtitele. A takových je ještě mnohem víc. Je to, myslím,  velké povzbuzení i pro ty ženy, které v Boha nevěří, protože Bůh na ně nezapomíná - naopak.
Tak všem ženám, které na dítě dlouho čekají, moc přeji, aby se jim nakonec jejich toužebné přání vyplnilo.

 
Kathynka
Povídálka 44 příspěvků 13.03.09 22:07

Omlouvám se. Až teď jsem si uvědomila, že to zmínila sama autorka. (červenám se) Ale snad to nevadí, že jsem to napsala ještě konkrétněji…

 
madlicka
Kelišová 6425 příspěvků 13.03.09 22:07

Lindo Deník vynikající, fakt. Ještě jsem si vzpoměla na Ošklivou Vévodkyni, Markétu Pyskatou. Ta vychovala tři děti nevlastní ale všechny umřely (dvě na mor, nejmladší byl zabit) a jí se narodilo dítě mrtvé.

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16519 příspěvků 13.03.09 22:19

Suvi nejsem druhý mozek, ale bezmozek, takže čekej, kdo si počká, ten se dočká :-))) Neboj já nejsem slibotechna, takže to dorazí stoprocentně, jen nevím kdy :-))) ale budu se snažit :-)))

Jinak dnes nějak nevím, co napsat, o mně asi tak nějak není co. I když vlastně Večka měla dotazy - nás čeká konzultace v CAR. I s manžou, netuším, co mu dr. chce, ale vyžádal si ho, tak ho má mít a pak se doufám hnedle pustíme do IUI. U Standy jsem nebyla, ale až to dostanu, tak zase vyrazím, což bude počítám nejpozději do 25.3.-nevím jaké datum jsem hodila do tabulice. Já momentálně polykám Femigard, zbyl mi doma, tak ho chci aspoň vypotřebovat. U mě fakt nic převratného, těhotná na 99,9% nejsem, s tím jsem se smířila.

Lindo díky za deníček. Myslím, že tohle je to správné téma pro deníček a ne ty moje prasečinky :-)))

 
madlicka
Kelišová 6425 příspěvků 13.03.09 22:56

**Kadli ** kadlátka budou!
Ještě k deníku mě napadlo, že jako my se musely dřív trápit i ty, které měly jen dcery. Taková Anna Boleynová měla jen dceru a stálo ji to život.   Zkrátka jsme na tom o moc líp­, nikdo nás pro neplodnost nepopravuje!

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16519 příspěvků 13.03.09 22:58

Kathynko promiň, ale i kdyby byla historie plná známých i neznámých neplodných žen, které se dojedné potomka dočkaly, tak bohužel nikde není psáno, že já nebudu ta první, co se nedočká že?

Holky omlouvám se, že sem zanáším negativismus, ale trošku mi to připomnělo kamarádku Smilly. Já vám těhotenství všem přeju, ale přestože otěhotněla Madlička a proběhl zázrak zvaný Kamiš, tak nejsem o nic klidnější, že díky tomu otěhotním i já, navíc když jsem ze svého slovníku vyřadila slovo IVF. No třeba až mi bude devadesát, tak si to rozmyslím a nakonec na něj půjdu.

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16519 příspěvků 13.03.09 23:00

Madli já se obstojně zvládám popravovat sama a to i několikrát denně.

 
ms
Závislačka 2813 příspěvků 13.03.09 23:00

Moc pěkný deníček, pro povzbuzení přidávám další historickou snažilku… manželku Karla VI., Alžbětu Kristinu Brunšvickou… jako manželka císaře a krále měla samozřejmě za úkol přivést na svět syna… když už královský pár ztrácel naději a Alžběta se trápila na různých procedůrách a léčebných pobytech (třeba v Karlových Varech), štěstí se nakonec na ně usmálo. V roce 1716 sice jenom na krátko, synáček krátce po narození zemřel, ale v následujícím roce se narodila zdravím kypící dceruška, která dostala jméno Marie Terezie… a jak je všeobecně známo ta už s plodností problém rozhodně neměla :-)))

 
ms
Závislačka 2813 příspěvků 13.03.09 23:10

Madlicko, já myslím, že i Markéta Tyrolská se dočkala vlastních dětí, s druhým manželem Ludvíkem, měla právě ty tři (čtyři), o kterých píšeš. Pravda ovšem je, že ji žádné nepřežilo.

 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 13.03.09 23:23

Pudlipravdu máš ty, já jsem se přehlídla, četla jsem mykózy a ono tam je bakteriální vaginózy… Taky mi to sedělo, protože přece kvasinkám vyhovuje spíš zá:,–(itý pH ne, když se množí např. po častém sexu, kdy sperma alkalizuje pochvu a to jim dělá dobře, naopak laktobacilům zle. Ale možná už mi fakt vymlaskl mozek. Obzvláště dneska teda…   Kadlo v klidu…bezmozky jsme obě :-) Je mi jasný, že se na tebe můžu spolehnout, kdyžtak ti to zkusím ještě připomenout, když jsi teď mimoň :-)

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16519 příspěvků 13.03.09 23:24

No vida, tak i silná žena by se našla, mé feministické srdce zaplesalo :-)

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16519 příspěvků 13.03.09 23:27

Suvi já jsem mimoň již několik let ne-li celý život!

 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 13.03.09 23:35

Kadluše, tak dobrou noc, jdu obnovit spánkem pár mozkových buněk (i když ty se zrovna obnovovat moc neumí, že Pudlo? :-))) )

 
Kathynka
Povídálka 44 příspěvků 14.03.09 07:53

Kadlino, vůbec se neomlouvej. Určitě mi nebudeš věřit, že tě aslespoň malilinko chápu, ačkoli jsem čekala na dítě „jen“ měsíc a půl. Pro tebe to určitě zní jako nic, ale já naivka tenkrát myslela, jak je to jednoduché a že stačí jeden nechráněný styk a je to. Ten měsíc a půl čekání byl pro mne strašně dlouhý a nesnesitelný (každý asi má jinou sílu snášet tyhle věci a já jsem prostě slaboch) a tenkrát jsem pochopila pár věcí.
Obdivuju všechny dlouhočekající snažilky a myslím, že každá taková žena je duševně strašně moc silná, ačkoli si tak třeba nepřipadá. A tomu negativismu se vůbec nedivím, vždyť já ztrácela naději už po měsíci! A je pravda, že když se to povedlo ostatním, neznamená, že se to stane všem. To by vlastně neexistovaly neplodné ženy.
Ale chtěla jsem jen potěšit a dodat všem tolik potřebnou naději. Protože zázraky se dějí.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 14.03.09 08:52

tak jsem rano testovala malej flicek a ok - akorat jsem toho asi nalila moc, neslomi udelat maloun kapicku, snad jsem to nezahltila cinidlem - ale nezelenalo to anina cnvilku
tak resim, jestli kvasinky nebo utrous neokyseluji  

ja teda cetla, ze kvasinkam vyhovuje cukr a kysele - ale to bylo taky jen tak nekde placnute…zadny verohodny clanek

 
madlicka
Kelišová 6425 příspěvků 14.03.09 09:21

Kadli nu IVF s darovaným oocytem neobsahuje ty dva body, kterých se obáváš - injekce a narkózu. Ale zase jsou tu řekněme jiná negativa :-)

 
tygr
Kelišová 5264 příspěvků 14.03.09 11:15

Pudli - moc se omlouvám, ale včera jsem už neměla sílu psát - byla jsem na KO a vrátila se úplně vyřízená a blbka ještě musela domalovat pokojík, že :-O Takže dneska mi je na zvracení, potím se  - no prostě je mi zle. Ale proto nepíšu!!!
S tou tvojí plodovkou - co třeba těhu výtok? Souhlasily by i ty „cuky“ co máš, když zavádíš utrouš. A hlavně klid - já měla to samé a neboj, plodovka to fakt nebyla ;-) Mám ji dost a neuniká. A měla jsem to přibl. v tom tt, co jsi ty - cca a za 14 dní to zase přešlo (ale nemusí - můžeš být „vlhká“ až do porodu). Taky jsem tenkrát byla kapku vyplašená, protože jako na potvoru (ano zákony schválnosti fungujou!!!) se mi to stalo hned po amnio, že :D Pohlaď  Pudlátko, omluv se mu, že ho stresuješ a jdi mu přečíst nějakou hezkou pohádku, ať přijdeš na jiné myšlenky!!
Lindi- deníček super!!! Fakt 100. Moc se to hodí a fakt se ti moc povedlo.

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16519 příspěvků 14.03.09 11:23

Madli zkus hádat, jak by dopadlo, když bych naklusala do CARu a dožadovala se darovaných oocytů? Putovala bych ihned na uzavřené oddělení v Bohnicích, když pravidelně ovuluju a i podle jiných měřítek jsem „plodná“

 
bubli
Kelišová 5545 příspěvků 14.03.09 13:08

Ahoj holky,
jak nevim, jak ostatnim ale zacina me pripadat, ze se tu zacina cim dal vic probirat potize behem tehotenstvi - otevirani cipku, uniky plodovky, tvrdnuti bricha apod. Ja myslela, ze od toho se zakladaly tehuloviny. Me tyhle veci zatim nic nerikaji a tenhle denicek me zaujal prave proto, ze se probiraly veci hlavne snazilkovske, a ja tu nasla spriznene duse.
Chapu, ze vetsina tehotenstvi je spojena s potizemi, protoze je to pro telo zatez. Ale nechcete tyhle veci resit ve vedlejsim denicku? Me to nedela dobre a zacinam mit pocit, ze do tohohle denicku nepatrim, protoze se me podobne potize netykaji a nemam k nim co rict. Jo, co ja bych za to dala, abych s vami mohla resit podobne zalezitosti, ale momentalne mam k tomu porad daleko.
Sorry ale muselo to ven.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 14.03.09 13:22

bubli asi mas pravdu
ja to tady pisu, protoze si pripadam taakhle blizoucko potratu a to se mi mezi blazenejma tehnama resit nechce. vysledky screeningu a radostne zpravy sem nedavam.
a taky ted nejak nedokayu myslet na nic jinyho, jsem tak sevrena a sklicena, ze nedokazu moc plodit obvykle blbiny a reagovat na potize ostatnich. takze bych musela zmizet. jenze to se pak po me vyhlasuje patrani..tak nevim, co bych mela psat..... holky ziju,  mozna potratim, vice si prectete v tehulovinach?
navic je pro me jednodussi napsat to sem, nez to indivibdi psat kazde extra do icq.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 14.03.09 13:44

ale chapu ze neplodky tohle muze sklicovat a omlouvam se.
muj momentalni stav mi prijde snad horsi nez neplodnost, uz jsem pro to decko trpela tolik a prijit o nej ted, par tydnu pred hranici zachranitelnos­ti..... fakt nemam chut ted jit do tehulovin, zvlast, kdyz jsem tam dosud nebyla…
mozna zalozim diskusi, kam budu psat novinky o sobe pro ty, ktere to bude zajimat…
jeste jednou se omlouvam, sama jsem se zasazovala o to, abyse tu tehnoveci neresily…  asi by to melo platit i na ty kriticke stavy...... nicmene o pepinu a jeji stav se tady vsichni zajimali… nevim jak to vyresit, jak zustat v kontaktu.....  

nepomohlo by treba, kdybych sem psala strucne info o sobe a veskere komentare k tomu, ktere jsou tu OT by  jste mi psaly jako SZ?
ja jsem prece nechtela aby se tu strhla debata o plodovce, ale prislo by mi blbe tady delat jakoby nic, kdyz mi muj gynekolog opakovane rika, ze jsem v ohrozeni a mela bych byt ve spitale a ze sptalu me furt posilaj domu.  

 
madlicka
Kelišová 6425 příspěvků 14.03.09 13:57

Kadli nu… já mít dítě a ovulovat tak se do toho též nehrnu, jen jsem chtěla připomenout tu záchranou síť:   darované,  adopce… Pokud by sis sehnala dárkyni, tak by na to přistoupit měli: narkóza je pro tebe jak jsem pochopila životu nebezpečná, ne?

 
madlicka
Kelišová 6425 příspěvků 14.03.09 14:09

Vekodoufám že se po pondělní kontrole zahrabu rovnou bys měla vystláno :-). mmch mrkni na SZ, ať to kdyžtak můžu zabooknout. To platí i **pro Dul **

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16519 příspěvků 14.03.09 14:17

No ono asi nejde o to, že se do toho nehrnu, naopak by to bylo super alibistické, když dítě bude totálně na zabití, tak je to tím, že je buď po manželovi anebo po nějaké cizí paní :-), ale nemyslím, že se do toho pohrne CAR. Vzhledem k tomu, že z mých 3 narkóz jsem měla problémy při 2, tak se mi do toho vážně nechce, podruhé jsem dokonce skončila na JIP, takže si říkám, aby to potřetí nebylo ještě horší :-( ovšem dle internisty jsem v naprostém pořádku, srdce zdravé, takže pochybuju, že CAR by moje obavy bral jako důvod k dárkyni :-(

Pudlo pokud neteče plodovka a krev a 2× v nemocnici shledali, že je čípek v klidu, tak nepotrácíš. Daněk to mohl vyhodnotit špatně - jsou to dva názory proti jednomu, kdyby to s tebou bylo kritické, tak by tě domů neposlali. Hojný výtok v těhotenství je normální.

 
madlicka
Kelišová 6425 příspěvků 14.03.09 14:36

**Kadli ** super alibi mě baví :-D No právě, pamatuju se žes psala že ses po  banální krátké narkóze budila s kolíčkem pípáčkem.  Ad car nevím, a asi je to i jedno páč budeš po IUI v masáku co by dupdup. A kdyby náhodou ne a ne a ne - což si nemyslím - tak za 10 let už přijdou s darovaným sami.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama


Reklama