Psychika snažilky č. 142 – Přiletí Ježíšek a čáp s vránou ni

Snažení

Milé smažky a neplodnice, s blížícím se časem vánočním mám stále vtíravější pocit, že letošní svátky budou o něco smutnější než ty minulé. Snad si někdo po dočtení mého dalšího deníčku zaťuká na čelo, ale můj pocit je jasný. Pod zářícím stromečkem budou krásně zabalené balíčky jen pro mě, manžela a psa...

Zázrak se neudál a i přes naši velkou snahu, budeme u štědrovečerního stolu opět dva, nepočítaje loudící oči našeho psího miláčka pod ním. Jako každý rok od té doby, co mám svého manžela, to bude jistě krásný večer. Svátečně oblečení, za svitu svíček budeme hodovat na kaprovi se salátem. K tomu nějaké vínko a pak hurá na dárky. Stromeček ustrojený do zlatočervených barev bude dotvářet poklidnou atmosféru našeho domova. Rodinná idylka - dalo by se říct. Avšak stejně nám bude něco chybět.

Nebude tu dítko tleskající ručičkama a batolící se nebezpečně blízko blikajících světýlek, nebude tu pláč miminka rušící tuto andělskou chvíli, nebude tu velké břicho ukrývající zrod života a nebude tu ani pozitivní těhotenský test, který by byl pro mojí lásku nejkrásnějším dárkem. Ale v mé hlavě zaručeně budou bloudit tyhle myšlenky. Určitě taky půjdeme na půlnoční, já částečně zaposlouchaná do farářova vyprávění a částečně prosící „toho nahoře“, ať už příští Vánoce nejsme sami. Ještě před půlnoční půjdeme na procházku s pesanem a v rozsvícených oknech občas zahlédneme to, po čem tolik toužíme my. Úplnou rodinu…

Věřím, že každá snažilka to pojme jinak. Přece jen, máme teď spoustu předvánočních starostí a touha po potomkovi jde snad trochu stranou. Já sama momentálně necítím tu strašlivou a ubíjející touhu mít dítě, ale tuším, že se o mě jistě něco pokusí na Štědrý den. Tak vám chci milá děvčata říct, že v tom nejste a nebudete samy. Pokud se na to podíváme z druhého úhlu pohledu, můžeme být tomuto roku vděčné i za jiné radosti, než je objevení dvou čárek. Nechci tu připomínat nějaká všeobecně známá klišé, ale podívám-li se okolo sebe a přestanu-li myslet jen na sebe, mohu skutečně říci, že jsem vděčná za to, co mám.

Každý rok v nákupních centrech bývá kouzelný vánoční stromeček. Myslím, že mu říkají stromeček přání. Nevím, zda to funguje i v jiných městech, ale snad ano. Mluvím o vánočním stromečku obsypaném dopisy Ježíškovi od dětí z dětských domovů. Nechci tu mluvit o tom, že se tyto děti mají špatně. To nemohu posoudit a ani nechci, to by bylo na deníček s jiným názvem. Zkuste uloupit jedno z přáníček a vyplnit ho. Jsou zde požadavky i velmi skromné a za ten pocit to stojí…

S vánočním časem zákonitě v našich zeměpisných končinách vládne paní zima. Když se podívám na rozvalené a klidně oddechující chlupaté tělo vedle sebe, vzpomenu si na den, kdy jsem si ho vzala z útulku. A také si vzpomenu, jak útulky většinou přežívají jen tak tak a jaké podmínky bohužel často bývají pro ty němé tváře i přes obrovskou snahu lidí, co zde pracují. Vezměte pytlík pamlsků, starou deku, staré povlečení, starý ručník, granule či pískací hračku a dovezte to těm čumáčkům a packám prostrčeným skrze mříže…

Nemoralizuji ani neradím. Dovolila jsem si pouze napsat osvědčený recept. Z čeho budete vařit a komu, to už je vaše věc. Já mám jasno. A třeba… třeba nám nějaký ten dobrý skutek pošle zpátky čápa nebo vránu.

Hodnotilo 12 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 22 Další »
 Váš příspěvek
 
lol
Ukecaná baba ;) 2242 příspěvků 01.12.11 02:15

krasne jsi to napsala. Neni tomu tak davno co jsem mela naprosto stejne pocity a nemohla jsem vystat tehotne zname a vse kolem mimin......mesice zbytecneho snazeni, urputne pocitani plodnych dnu a zachvaty vzteku pri kazde ms, sex v tahu a nevedela jsem jak dal…zadarilo se nam sice po prvnim IVF, ale to bylo ohromne stesti a ja ti ho ted take posilam, abys mela konecne ten nejkrasnejsi darek! Verim, ze se dockas, jen mas tu cestu trnitejsi, drz se

 
Jindřiš
Extra třída :D 10377 příspěvků 01.12.11 06:39

Teri tak jsem si pěkně u deníčku pobrečela a teď se bojím, abych neřvala v práci celý den. Je to krásně napsaný.

 
VeKo
Generální žvanilka 20579 příspěvků 01.12.11 08:25

Jo sránoce.....jak jsme si je přejmenovaly. Pro mě nejhorší období v roce. Po smrti taťky ještě větší peklo. Nezbejvá jen přežít. Před dvěma lety jsme je strávili s manželem u moře, můžu jen doporučit. Teď klidně šáhnu po osvědčeném Lexaurinu. :nevim: :nevim: :nevim:

Ale mě nevadí jen ten štědrý den, mě vytáčí ten měsíční kolotoč před vánoci. Všichni jsou jak praštěný, nakupujou jak o závod, jak kdyby půl roku měly být obchody zavřené. Vánoce jsou teď neupřímné, vystresované a už vůbec ne šťastné!!!

Přežijme!

 
Belča
Kelišová 5466 příspěvků 01.12.11 08:35

Teri moc pěkně napsaný deníček.Taky jsem vánoce prožívala smutně,ty předloňské jsem byla jen pár dní po mimoděl.těhu a loňské po potratu,ale místo pro druhé v srdci jsem si vždy s mužem našla a i letos jsme už byli dát do útulku deky,ručníky a nějaké to jídlo.Ale je fakt,že tam přispíváme pravidelně každý měsíc,jen na tu zimu jim ještě „přilepšujeme“.
Přeji ti,aby příští rok byl tím šťastným :hug:

 
ish
Kelišová 5353 příspěvků 01.12.11 08:40

Teri, moc pěkně napsané :potlesk:
Zavařila jsem si mozkové závity při Když se podívám na rozvalené a klidně oddechující chlupaté tělo vedle sebe říkám si, aha, manžel je chlupatý, zajímavé vzpomenu si na den, kdy jsem si ho vzala z útulku. Tak to asi nemyslela manžela :mrgreen: :mrgreen:

 
Verda73
Kecalka 340 příspěvků 01.12.11 08:45

Teri,já neznám ten pocit toho snažení o mimčo(obě moje těh.byly náhodou :D )ale vím,že musí být smutné,kdyxž to nejde.Držím Vám všechny palečky co mám,ať se konečně povede a jste velká rodina s plno dětma :hug: Loni na štědrý den,jsme byli také v útulku s dárky a letos půjdeme určitě zas :lol: :mavam:

 
VeKo
Generální žvanilka 20579 příspěvků 01.12.11 09:01

Ish - napadlo mě to samé s tím chlupatým zvířetem :-) :mrgreen:

 
luskabay
Kecalka 295 příspěvků 01.12.11 09:20

krásný článek

 
petra.lovosice
Extra třída :D 12947 příspěvků 01.12.11 09:30

tery opravdu pekne napsaný,snad ty další vánoce budou veselejší,přeju to všem bezdetným neplodkám

 
moni81
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 01.12.11 10:18

Terezko já sice už nejsem snažilka,ale vím co prožíváte,na první dítko jsem čekala 2roky a na druhé 4,bylo to dlouhé období ale nakonec se podařilo,nebojte určitě za Vámi miminko přijde a príští rok budete u vánočního stromečku tří,držim moc palce a posílam hodně moc síly a štěstí a víte o tom že když uděláte dobrý skutek že se Vám 100krát vrátí?Tak věřte že to vyjde. :hug:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 01.12.11 11:16

Terko, jako bys mi mluvila z duše… Máte to doma úúúplně stejné jako my s jediným rozdílem… my máme stromeček do modro-stříbrna :mrgreen:

Jako bys mi mluvila z duše, večeře, jen manžel a já, pod stolem pes, žádné mimi, žádné bříško (krom toho tukového) a žádné dvě čárky na TT. Následuje procházka se psem, půlnoční a prosení „toho nahoře“ aby to příští rok bylo s mimi.

I co se útulku týče jsi se trefila. Letos jsem nečekala na lepší počasí a před 10ti dny jsme uspořádali materiální sbírku pro psí útulek. Do útulku jsme vezli úúúplně narvané dva kufry auta plné dek, povlečení, pytlů granulí, konzerviček a čistících prostředků… Ten pocit blaha byl úžasný, dobrý skutek vykonán, snad za to budeme odměněni miminkem :kytka:

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 01.12.11 11:44

Moc pěkně jsi to napsala, úplně mě to dojalo. Přeji vám, ať strávíte s manželem krásné Vánoce a do příštího roku konečně zakulacující se bříško :hug:.

 
Jaruše
Závislačka 3329 příspěvků 01.12.11 15:17

Teri,naprosto přesně vyjádřený moje pocity :hug: ,jen ten stromeček bude modrostříbrnej­.Loňský vánoce u nás stáli za prd.Příští týden v sobotu to bude přesně rok,co jsme přišli o mimi,pak menší komplikace,takže vánoce strávený po doktorech a mezi svátky další zákrok :poblion: .Pořád pevně doufám,že některý z těch dalších budou o hodně veselejší i s těma rozzářenýma dětskýma očima u stromečku…
Ty letošní snad nějak přežiju,ještě že mám dva super synovečky a skvělou rodinu :andel:
Teď takový to klasický přání všem snažilkám,těhul­kám,maminkám a prostě všem dobrým lidem.Hlavně se mějte rádi,držte při sobě i v těch horších časech,buďte zdraví a to štěstíčko si vás potom najde.A i když u někoho to bude možná trvat déle,jednou se dočkáme všichni :hug:

 
EvS
Závislačka 4697 příspěvků 36 inzerátů 01.12.11 16:38

Teri, úplně s tebou souhlasím a rozumím :kytka: myslela jsem, že nejhorší to bylo loni po dvou potratech a letošek mi to spraví… no, v úterý jsem opět potratila :,( ale přijde mi, že nějak víc věřím, že to bude dobrý. Ale útulky jsou všude a stromeček přání jsem už okoukla loni a ty děti jsou tak skromný 8o :hug:

 
Anonymní  01.12.11 17:18

Brečím tady a vzpomínám na své předlouhé snažení, opakovaná IVF, zmlklé těhotenství. Je to nespravedlnost, ale člověk si zvykne na vše. Nakonec jsme se svého štěstí dočkali a jsem moc šťastná. Vánoce i Silvestr (já hodně bilancuju) byly vždy dost náročné. Oddechla jsem si až první pracovní den po Novém roce. Všem snažilkám přiji ze srdce vytoužené miminko :srdce: :kytka: . Snažení asi hned tak neskončí. Už od porodu si pomalinku pomýšlím na druhé děťátko. No, to zas asi bude? Nebo třeba snad ne? ;)

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 01.12.11 18:36

Tento deníček je moc krásný, Terko, obdivuji tě. Já jsem ve fázi vzdávání nadějí.

Příspěvek upraven 16.07.16 v 22:27

 
Jindřiš
Extra třída :D 10377 příspěvků 01.12.11 19:00

Emino kdo nezažil nepochopí, během našeho snažení o druhé dítko se mému bratrovi narodily 2 děti a teď v listopadu porodila moje o 11 let mladší sestra a vždy jsem to řádně ořvala, přeji jim to, ale i závidím a říkám si a proč u nás to nejde, v roce 2006 se nám mělo narodit kolem Vánoc mimčo, bohužel to příroda zařídila jinak a od té doby si přeji každé Vánoce být aspoň těhotná a je to pro mě ta nejhorší část roku a už teď si moc přeju, ať je leden a jdu do práce a mám tento měsíc za sebou.

 
kamiŠ
Generální žvanilka 23632 příspěvků 01.12.11 19:33

Terouš, moc pěkně napsané, úplně mně to dojalo a i slza ukápla, ach ty hormony :roll: Vzpomněla jsem si i na svoje prosmutněné vánoce, nejhorší byly v 08, kdy už jsme ty 3 být měli od listopadu být a opět se to pokazilo. A opravdu nic to nezlepší, jen to uřvané mimino.
Věřím že i ty se dočkáš, stejně jako ostatní co po tom touží :hug:

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 01.12.11 19:49

Jindřiš díky za pochopení, hrozně mi to pomohlo.

 
janvana
Extra třída :D 10976 příspěvků 01.12.11 19:59

Ja sa neviem rozhodnúť ktoré vianoce za posledné tri roky sú viac na h… teraz keď nám nevyšlo IVF? …minulé keď mužovi v listopadu zomrel otec? .....tie predtým keď mu v lete zomrela mamka na ktorú bol fixovaný? Joj ešte som zabudla na rok 2006 mimoděložné. Neznášam vianoce, neznášam stromčeky......

Veko do toho jdu s tebou horúca čokoláda v hrnku a leksoš v sebe :palec:

 
Jindřiš
Extra třída :D 10377 příspěvků 01.12.11 20:29

Kami ty jsi těhu?

Příspěvek upraven 01.12.11 v 20:31

 
79Kate
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 01.12.11 20:43

Térouš - normálně jsi mě rozbrečela.
Vánoce nebudou nic moc, předloňské měsíc po mimoděložním těhotenství, loňský ve stylu honičky na ovulaci. Letošní měsíc po neúspěchu v IVF. ALE musím věřit, že bude líp. Už dneska 2DC doufám v lepší zítřky.
A Večce závidím, že má doma v šuplátku Lexoš. Taky bych si občas potřebovala odpočinout. :mrgreen:

 
Térouš
Echt Kelišová 8212 příspěvků 01.12.11 21:23

holky diky, tyhle deniky jsou neco pro me. pustim emoce atesi me komentare vsech lidicek.nabiji to zpetnou energii. a devcata smazky zas maji kam psat :mavam:

 
Anonymní  01.12.11 21:57

Tak takových „sránoc“ jsem, milé smažky, prožila sedmero. Sedmkrát jsme si s mužem přáli, že snad už příští rok ve třech, ten třetí aspoň v břiše. Místo toho jsme se museli poprat 6 krát s IVF, dvakrát se zamlklým těhotenství a spoustou smutku i zlosti. Až letos se nám to vyplnilo, jsem ve 4. měsíci a konečně se na vánoce trochu těším. Vydržte, bude líp.
Anonymně, protože to málokdo zatím ví.

 
Kačus82
Kelišová 6363 příspěvků 01.12.11 22:00

Moc hezky napsaný deníček :potlesk: Zrovna nemusím ty „rozjímavé“, ale tohle je fakt krása. My máme první Vánoce s miminem, o to víc mě to dojalo. Moc moc moc moc moc moc Ti přeju, aby ses dočkala a příští Vánoce tu psala, jak nestíháš ani napéct ani uklidit kvůli malému řvounovi :hug:

 
kamiŠ
Generální žvanilka 23632 příspěvků 02.12.11 12:17

Jindři, jojo, jsem :mrgreen:

 
Jindřiš
Extra třída :D 10377 příspěvků 02.12.11 12:58

Kami tak to strašně moc gratuluji a i závidím :oops: , ale ty víš jak to je. A povedlo se přirozeně?

 
Térouš
Echt Kelišová 8212 příspěvků 02.12.11 13:42

kami z neplodnice megaplodnice :mrgreen:

 
Susan23
Kelišová 5965 příspěvků 02.12.11 13:47

TEri, krásný deník, smutný, ale krásný.
Kamiš, paráda. tak to má být. Moc ti to přeji.
Ostatní zdravím:) Halvně staré smažky:)

 
MeloryNox
Kelišová 5616 příspěvků 02.12.11 14:59

Téro, moc vám přeji, ať příští Vánoce trávíte ve třech, nebo skoro ve třech :kytka:

 
Anavi
Ukecaná baba ;) 1824 příspěvků 02.12.11 15:15

Teri,
krasne napisane, prajem,aby sa vas sen co najskor vyplnil :srdce:

 
Carolline1
Ukecaná baba ;) 1064 příspěvků 02.12.11 19:44

Krásně napsané. Věř mi, že může být bohužel ještě krapet hůř…my jsme sice na těhu dlouho nečekali, ale o to horší bylo to, co se stalo ve 31.tt. Na UZ zjištěná těžká vrozená vada srdíčka a včera 1.12. jsem se stala maminkou Andílka Davídka :andel: Měl 2400g a 46cm, nádherné hotové dokonalé miminko. Měli jsme možnost ho po porodu vidět, pochovat si ho a rozloučit se. Tak strašně moc to bolí :,( :,(
Letošní vánoce netuším jaké budou, netuším jak je mám chystat a prožívat…u stro­mečku budeme Já, Přítel, Kočičky a Malinká urnička :,( Vůbec nevím jak to unesu…

 
Térouš
Echt Kelišová 8212 příspěvků 02.12.11 21:00

Carol, to je moc smutny pribeh. tezko na to napsat neco povzbudiveho…po­silam ti velke objeti a vsechnu nacerpanou energii, co jsem dostala z tech krasnych komentaru tohohle denicku…drz se :hug:

 
Capelucita
Extra třída :D 14375 příspěvků 02.12.11 22:14

Krásný. Sakra, proč mi vyhrkly slzy?

 
Térouš
Echt Kelišová 8212 příspěvků 02.12.11 22:15

protoze je to realita? :hug:

 
Capelucita
Extra třída :D 14375 příspěvků 02.12.11 22:40

JInak zdravím z Františkových. Nám tady nandali procedur, cca 4 denně. Přijela jsem se s aktuními bolestmi lopatky, takže mi léčili oboje. Procedůry - ženské - slatina, plyn a irrigace. Ostatní - šlapací bazénky, fyzioterapie, joga, plynnové injekce, ukličitá koupel, podvodní masáže. Na víc jsem ještě chodila cvičit na balony.

Díky za radu ohledně Alvea, našla jsem ho tady v obchodě, tak si ho koupím a až dokončím lázeňskou kůru, najedu na něj.

Holky, jak jste ho brali? A od kdy?

 
adulina
Ukecaná baba ;) 1609 příspěvků 03.12.11 00:30

Terezko, krásně napsané!!!! Taky jsem si představovala vanoce jinak :-( ..ale říkám si, tento rok stál za nic! Takže rok 2012 musí být prostě lepší a doufám, že pro všechny z NÁS :-) jinak jsem šílenej cíťa a je mi líto těch chudáčku pejsků, co jsou tam sami a nemají nikoho..do útulku chodím a určo ode mě budou mít bohatýho ježíška :-))))

 
Vrkulíšek
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 03.12.11 08:12

Teri, moc krasne jsi to napsala. ctu si tady a bulim nad tim. myslim, ze krom barvy banek na stromecku je nas tady rada co to zazivaji podobne. Preji nam vsem, at se dockame capa ci vrany a at si dovedeme ten zivot uzivat jeste i bez deticek, at to neni jen prezivani od ovulky k testu.

 
Térouš
Echt Kelišová 8212 příspěvků 03.12.11 12:24

Alveo ted bere muj muzik. jednou denne pred jidle si das panaka:-)

 
Térouš
Echt Kelišová 8212 příspěvků 03.12.11 12:37

Vrkulisku, ja uz neziju podle cyklu. teda snazim se. nekdy kdyz ta mrcha prijde, tak mi je taky smutno, ale prevazne ted myslim na sebe

 
Smudlinka
Závislačka 3355 příspěvků 03.12.11 18:24

Terouš - moc krásně napsaný deníček, navíc odráží i mé pocity, my jsme si letos v listopadu vzali hafana z útulku, tak aspoň o vánocích nebudeme jenom sami dva a už teď je jasné, že hafan bude mít nejvíc dárků

 
Térouš
Echt Kelišová 8212 příspěvků 03.12.11 19:10

to je super s tim hafankem. jinak koukam, ze mas taky smulu smulovatou…

 
KIKOLETEK
Ukecaná baba ;) 1683 příspěvků 03.12.11 19:52

Terezko moc krásně napsané ikdyž trošku smutné :| přeji vám všem hlavně ŠTĚSTÍ a to ostatní určitě přijde :hug: moc vám to přeji :hug: čtu vás pravidelně a držím palce :kytka:

 
kondorka  03.12.11 21:50
čáp nejni kondor

Jak jsem se dočetla v téhle knize, tak čáp ani vrána dítě neunese, takže čekáme až přiletí kondor :)
 http://kultura.idnes.cz/…eratura.aspx?…

 
Térouš
Echt Kelišová 8212 příspěvků 04.12.11 10:57
:mrgreen:
 
Smudlinka
Závislačka 3355 příspěvků 04.12.11 18:28

Tery - smůlu máme, ale já doufám, že na nás příští rok čeká štěstí, asi jako všichni tady v PS

 
Térouš
Echt Kelišová 8212 příspěvků 04.12.11 21:22

urco jo holka! :hug:

 
Térouš
Echt Kelišová 8212 příspěvků 05.12.11 16:17

kde jste smazky?

 
Capelucita
Extra třída :D 14375 příspěvků 05.12.11 18:59

Terouš: díky. Od zítřka začínám. Dneska jsem dopila Nový kostelní (Holky, co byly v FL, budou vědět.)

Susan: tak co tam máte za procedury? Našla jsi tam nějaké kámošky?

 
Capelucita
Extra třída :D 14375 příspěvků 06.12.11 13:28

Terouš: a jak mu Alveo chutná? Já jsem si koupila grep a po vkopnutí panáku jsem měla pocit, že asi vrhnu.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 22 Další »

Reklama


Reklama