Půlka těhotenství za mnou

Těhotenství

Po přečtení několika deníčku na emiminu.cz jsem se rozhodla, také jeden napsat. Deníčky si čtu každý den ráno, když se nasnídám a prožívám životy jiných. Můj deníček bude o mém probíhajícím prvním těhotenství, předem se omlouvám za dlouhý deníček, ale když se rozepíšu, nemůžu přestat. Začalo to asi takto...

12.tt

21.tt

V lednu 2012 jsem si říkala, že bych už mohla vysasit HA, téměř každá moje spolužačka, kamarádka, kolegyně byla kolem mě těhotná nebo se to párům kolem mě nedařilo… a mě začal hlodat červík, co když budu patřit do druhé skupiny, co když mimčo NIKDY nebudu mít?! Toho roku jsem oslavila 26. narozeniny a přítel koncem roku 30. narozeniny. V červnu 2012 jsme jeli na naši „poslední dovolenou“ na Gran Canaria, kde jsem dobírala posledních 7 prášků. Na dovolené se nám tak líbilo, že jsme se domluvili, že ještě navštívíme za rok nebo za spíše dva ostrov Tenerife. Od 15. června jsem nebrala antikoncepci a s přítelem jsme si řekli, že mimču dáme volný průběh, buď příjde brzy nebo později…

Měla jsem trochu strach, jak u mě bude probíhat menstruace, jestli bude pravidelná, jestli bude bolestivá, jestli bude trvat pár dní, jestli se mi zhorší pleť apod… Léto jsem si užívala, chodili jsme na hody (oba jsme z vesnice), v práci jsem si vzala 14 dní dovolenou a válela se doma u bazénu. V červenci jsem dostala menstruaci přesně v den i hodinu a trvala stejnou dobu, jako bych brala HA. To samé se opakovalo i v srpnu a v září. Bylo mi smutno, že se to nepovedlo a že mám opět měsíčky, ale říkala jsem si, do vánoc času dost (pokud by se to nepovedlo, od ledna 2013 bych si kupovala OVU testy a sledovala ovulaci). Posledního září jsme se v práci loučili s kolegyní, která nastupovala na mateřskou dovolenou. Když jsem se s ní loučila a odcházela z baru, tak jsem jí řekla: „Ještě si pohladím bříško…(v duchu jsem si říkala, třeba mi přinese štěstí)“…

Jelikož 13. října slavil nejlepší kamarád mého přítele 30. narozeniny, dala jsem si pro jistotu tampon, protože jsem čekala na měsíčky a ani mě nijak nedošlo, že už mám zpoždění. Kámoš pozval celou naši partu a vesele se hodovalo a popíjelo. Narozeniny slavil v sále místní sokolovny, a tak jsme s holkama chodily kouřit ven, protože uvnitř se nepohlo. Jak jsme tak kouřily, bavily jsme se s holkama o těhotenství. Jedna je bez přítele, tak nemá na mimčo ani pomyšlení a druhá se pokouší asi 2 roky, ale nedaří se :( Najednou se mě holky ptaly: „Jani, a co mimčo, už se zadařilo“? Já jim jen odpověděla: „Néé, každým dnem očekávám měsíčky“ a nějak mě začalo šrotovat, že už je 13. října, měsíčky mi chodily téměř na minutu i den přesně, potáhla jsem si z cigarety a řekla jsem:„No mám zpoždění“ sice jen 2 dny, ale bylo. Nijak jsem to nehrotila, protože jsem si říkala, že když půjdu na malou, měsíčky už budu mít. Cítila jsem v podbríšku, že už došly. Šla jsem tedy na wc a měsíčky nikde. Tak jsem si říkala, že příjdou 100% v neděli, až vstaneme po oslavě.

Z oslavy jsme s přítelem došli kolem 5. hodiny ranní:„Klasika“ říkala jsem, „ani to nijak neumíme z každé zábavy až nad ránem“ :D Šli jsme spát a probudili jsme se někdy kolem 10. hodiny dopoledne, já s příšernou kocovinou, celý den jsem strávila u mísy a zvracela jsem: „To je to hnusný víno, co měl, už nikdy nebudu pít“ říkala jsem si. Den utekl a já ani nepomyslela na měsíčky. Večer jsme leželi v posteli a přítel říká:„Tak co, už si to dostala“? Já jen odpověděla:„Tý jo, ještě ne“, přítel:„Tak to si těhotná, mámo“ a začal se smát. Druhý den v práci (15. října) měsíčky stále nepřicházely a jak jsem jela domů, šla jsem do nejbližší lékárny pro test. Do rána se mi čekat nechtělo a pak jsem si test udělala, hned jak jsem dorazila domů. Ihned jsem valila na WC, test jsem položila na okno a šla se převléct a nachystat jídlo. Trochu jsem na test i zapomněla a došla jsem se na něj podívat až po 10-ti minutách. Kontrolní čárka byla v plné síle a testovací „malý duch“, polilo mě horko a začala se radovat a říkat si: „Že bych fakt byla těhotná?“. Druhý den jsem si koupila druhý test a testovací čárka zesilovala… Začali jsme se oba radovat. Volala jsem na gyndu, abych se objednala, jednak na preventivní prohlídku a jednak na potvrzení těhotenství. Doktor měl volný termín „až“ 22. října. Dny byly snad nekonečný, ale nakonec jsem se dočkala. 22. října mě prohlídl a udělal UTZ:„Noooo, asi jste těhotná, ještě to tedy nejde pořádně vidět, ale víte co, dojděte ještě za týden, to už bude 100%“. Došla jsem tedy 29. října na UTZ, už krásně ťukalo srdíčko a odpovídalo to 6.tt, prcek měl necelý 0,5cm. Byla jsem ta nejšťastnější na světě, bude to super dárek pro všechny na vánoce :), říkali jsme si s přítelem. Přestala jsem okamžitě kouřit. Těhotenství jsem řekla jen v práci, mám úžasný kolektiv a vedoucího…

16. listopadu slavil přítel s kamarádem 30. narozeniny, na oslavu jsem se opět těšila, ale bála jsem se, co řeknou ostatní, když mě uvidí bez skleničky vína a cigarety :o) takřka nemožné!!! (těhotenství jsme stále tajili). Abych to trochu zastínila a viděli mě s alkoholem, tak jsem pořád pobíhala se skleničkou vína celý večer a ke gulášu jsem si dala 0,3l pivka, no a když došlo na cigaretu, řekla jsem, že se pokouším přestat. :) Skočili na to úplně všichni a já se v duchu smála a říkala si:„Jooojooo, kdyby jste všichni věděli“. :)

Dny utíkaly, já se cítila úžasně, žádné nevolnosti, žádné nechutenství ba naopak. 17.12.2012 mi MUDr. vystavil těhu průkazku a dostala jsem první fotku z UTZ, prcek měl 6.47cm a odpovídal 12tt+6. Bohužel jsem nebyla na 1. těhu screeningu, doktor na něj automaticky posílá starší těhule. Ale uklidnil mě, že jsem mladá a vady v rodině nemáme. Udělal mi delší UTZ a říkal, že vše vypadá OK. Byla jsem šťastná, ale trochu mě hlodalo svědomí, co když… Od 19.12.2012 jsem měla dovolenou a užívala si. Na vánoce jsme to oznámili mým i přítelovým rodičům a byli šťastní, moje mamka se jako pyšná babička všude pochlubila a chlubí dál. 7.1.2013 jsem šla opět do poradny v 16.tt, kde mi vzali krev na VVV, podruhé mi naměřili vyšší tlak a tak mě MUDr, nechal od toho dne doma, abych odpočívala a šetřila se. :) Mimochodem, doporučuji všem, pokud to jde, zůstat doma, já si to užívám jako malá holka. Na výsledky krve jsem čekala do 29.1.2013, nedočkavá a nervozní, co když… ale vše dopadlo na jedničku. Doktor mi udělal kontrolní UTZ. Říkal, že vše vypadá hezky, srdíčko bije a já nedočkavka jsem se zeptala, jestli už ví, co to bude. Doktor sdělil, že to bude na 80% chlapeček a vypsal mi žádanku na velký UTZ, na který jsem se strašně těšila, až uvidím našeho chlapečka v plné kráse :)

Hned jsem volala přítelovi a domů, že čekáme chlapečka. Přítel byl moc rád, říkal, že to bude malý fotbalista a rybář. :D Jela jsem i do práce odevzdat lístek na peníze a pozdravit kolegy a pochlubit se, že je to chlapeček. Hned doma jsme řešili jméno, já chtěla Honzíka, po přítelovi. Ten řekl, že NE, aby se jim to potom nepletlo. :) pak jsem chtěla Kubíka, to řekl, opět NE, že Kubíka má každej, což měl pravdu. :) A tak došel s nápadem, že to bude Lukášek, z prvu se mi jméno moc nelíbilo, ale teď už jsem se do něj zamilovala a nijak mu neřekneme, dokonce jsem i koupila bryndák Lukášek. :) Zhruba od 17-18.tt ho cítím v bříšku. Od 20.tt jsou kopance intenzivní, hýbe se mi bříško, pořád ho hladíme, je to náš miláček. A od 18.tt mě přítel každý týden fotí, abychom viděli rostoucí bříško.

12.02.2013 jsem byli s přítelem v Brně na Veveří na velkém UTZ (21.tt přesně). UTZ byl úžasnej, paní doktorka nám ukázala všechny prstíky, hlavičku, vnitřnosti, pindíka a hlavně nám pustila srdíčko, což bylo pro mě to nejkrásnější na světě. Říkala nám, že má prcek srdíčko jako zvon a že je vše v nejlepším pořádku. Lukášek měl 25cm a cca. 400g myslím. Musela jsem ještě chodit 30 minut po chodbě, malej se asi styděl a nechtěl se paní doktorce otočit. Od toho dne jsem začala kupovat oblečky a dokonce jsme koupili i kočárek Baby Design Lupo zelený, do toho kočárku jsem se okamžitě zamilovala, ale po Novém roce se přestaly dovážet. :( Ale paní v Babycaru byla tak hodná, že jakmile došlo pár kousků, hned mi zavolala a babička s dědečkem pro kočárek zajeli. :) No, první oblečky mám koupený, ostatní věci budu postupně dokupovat. V tomto týdnu se chystáme na BVV na veletrh dítě a zítra jdu na těhotenskou cukrovku na Obilňák, tak doufám, že vše dopadne OK. Zítra budu přesně 24.tt a TP máme stanovený na 25.6.2013. Všem děkuji, co si deníček přečetli až sem… :) Časem bych napsala druhý díl, ale asi až po porodu.

Hodnotilo 14 lidí. Score 3.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Nununka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 09.03.13 00:17

Ty bláho, krásné, jsem si i poplakala, přemýšlela jsem o tom, až já budu v danné situaci…uuuuw­wwau…=)jsme v období snažení, ale moc děkuji za deníček =)krása, ať jste všichni zdraví=)

 
Kirste
Povídálka 40 příspěvků 1 inzerát 09.03.13 07:31

Moc krásně napsané, přeji hodně štěstíčka. :D

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 09.03.13 09:21
:potlesk:
 
lussynet
Závislačka 4900 příspěvků 09.03.13 19:05

Tak to máte termín o pár dní dřív, než my! :) až na to, že nám jednou tvrděj holčičku, pak zas chlapečka, tak se asi budeme muset nechat překvapit :)) držím palce, ať probíhá vše v pořádku! :)

 
Ninouš
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 12.03.13 17:47

Super deníček:-)já než zjistila že jsem těhu tak jsem měla pocit že ms dostanu bolelo mě břicho. den nato jsem šla na utz(kvůli úplně něčemu jinému ne těhu)a dr.mi řekla že jsem asi těhotná no koukala jsem na ní jako vyoraná myš:-D další den jsem měla dostat ms a nic tak jsem si udělala test a byly tam dvě čárky:-)

 
mishka123
Echt Kelišová 9634 příspěvků 12.03.13 19:44

Krásný deníček a moc gratuluji :) :kytka:

 
Korčulka86
Ukecaná baba ;) 1886 příspěvků 14.03.13 11:12

Díky holky :kytka:

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 19.03.13 16:02

Gratuluji:)Moc hezký deníček:-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama