Rodičovství jako radost a starost

Rodičovství

Ano, rodičovství zachycuje přesně tyhle dvě slova. Radost, protože jsme rádi za naše miláčky, a starost, protože se o ně někdo musí starat. No a jak se o naše miláčky, respektive o domácnost, starám já? Tak určitě čtěte dál.

Budu popisovat den 13. června :-)

Ráno vstanu okolo 6:30 hodin. Vzbudím Natálku, pustím jí Jim Jam a jdu se zkulturnit. Terezka s tatínkem spí, tak je to v pohodě, protože bych ji jinak musela vzít s sebou. Napatlala jsem na sebe několik vrstev make-upu, řasenky, lesku na rty, hodila na sebe mikinu s džínami a čekala, až bude 7:10 hod a budeme moci vyrazit směr autobusová zastávka, odkud Natálce každý den jezdí autobus do školky v 7:20 :)

V tom se ale vzbudila Terezka, přiutíkala do obýváku, že chce s námi na AN. Rychle ještě utíkám do dětského pokojíčku Terezce pro věci, abych ji mohla obléci. Hodiny ukazují 7:08. Jsem zvědavá, jak to stihneme.

V 7:14 vycházíme z domu. Beru si auto, jinak bych autobus nestihla. Přijedeme na AN, vysadím holky. Na Natálku už čeká autobus v čele s paní učitelkou a dětmi. Natálku pošlu napřed a my s Terezkou jdeme pomaloučku k autobusu zamávat Naty. Před autobusem se Natálka zastaví a seřve mě, že jsem jí zapomněla dát pusinku :-D Dám jí pusu a pobídnu, ať nastoupí do autobusu. Poslechla a šla si sednout na sedačku vedle kamarádky Esterky. Terezka si mezitím hraje s Michaelkou, se sestřičkou Esterky, která sedí v kočárku.

Když autobus v 7:22 odjel, zeptala se mě Hanka (maminka Esterky a Michaelky), jestli se nechceme stavit na kafčo. „Prvňačky“ jsou ve školičce a Míša s Terčou by si rozuměly. Řeknu, že teď ne, že musím uvařit a uklidit, že se stavíme po školce, jak děti přijedou v 16:15 domů. Souhlasila. Rozloučily jsme se a pomalou chůzí jsme s Terezkou šly k autu. V tom uvidíme povědomou osobu s kočárkem. Osoba si nás všimla, zamávala a zastavila. Terezka se rozeběhla směrem k osobě, já jsem zaostřovala (nosím brýle na dálku, ale nechala jsem si je v autě), kdo že to je. Když jsem přišla asi o 5 kroků blíž, všimla jsem si, že je to naše tetička Katka s malou Kačenkou :-) Šla s ní na očkování. Dozvěděla jsem se tolik věcí, pokecaly jsme, zavzpomínaly, no a než jsem se otočila, bylo 8:45 hod.

Když jsme přijely, stavily jsme se ještě v obchodě, abych měla potřebné ingredience na oběd ;o)Doma už nikdo nebyl, jen naše yorkshirka Daisy :-)Když slyšela klíč v zámku, ihned přiutíkala, sedla si na podlahu a čekala, až se objevíme. Terezka okamžitě Daisynku objala, že jsem ji musela okřiknout, ať už ji pustí nebo ji udusí. Nafučila se a šla napřed. Televize hrála, protože jsem ji ve spěchu zapomněla vypnout. Terezka si sedla na zem a koukala. Ještě jsem jí připomněla, že si má vysvléct riflíky se svetříkem.

Začínám vařit, je přeci už 9:29 :-) Zapínám sporák, postavím vodu a v 11 hod už máme uvařeno. Měli jsme kuřecí vývar s písmenky a knedlík se segedínem :-)
V 11:30 přichází domů z práce taťka, zhltne 5 knedlíků a jde zase ven. Tentokrát mu doporučím, že by nebylo na škodu, kdyby někdy zajel s autem do myčky. Řekl, že jo, ale tento týden to nestihne.

Po obědě jsem šla dát spinkat Terezku, zapnula myčku a začala jsem utírat prach. Mezitím domyla myčka, zapnu pračku, protože když mám zapnutou myčku i pračku, vyhazuje nám to pojistky. Vysaju, vytřu a je 14:00 hod. Sednu si a pustím si Živě na 1, ale ve 14:15 přihází rozespalá Terezka a chce svačinku. Vstanu a udělám jí chleba s máslem a pomerančovým džusem. Zase si sednu. V tom zase Terezka volá, že vylila džus, tak rychle utírám stůl, aby mi to neskapalo na vytřenou podlahu.

V 15:00 hod přichází taťka i s Daisy a pověřuji ho, ať pohlídá Terču, že jdu do ložnice na balkon pověsit prádlo. Když jsem přišla, na zemi ležely snad všechny hračky, které holky mají. Začala jsem nadávat, proč jsem to uklízela, když si hned udělají takový nepořádek. Taťka mi řekl něco v tom smyslu, že si Terezka chce hrát a blabla. Otočila jsem oči v sloup a ještě ve dveřích od obýváku mu řekla, že si to uklidí! Odvětil něco jako jo, a já jsem šla do ložnice žehlit. V neděli jsem se k tomu nedostala, protože holky zvracely. Vyžehlila jsem asi 2 a půl koše, když jsem volala Terezku, ať se jde obléci, že jdeme pro Natálku a potom k tetě Hance.

V 15:50 jsem naložila do Casualu Terezku a šly jsme pomalu na zastávku. Tam už stála teta Hanka a čekala na nás. Když přijel autobus, vyzvedly jsme holky a šly k nim. Holky si pohrály, vyblbly se a při odchodu si pobrečely, že ještě nechtějí domů. Doma jsem je obě „hodila“ do vany, umyla jim vlásky, oblékla do pyžam, dala večeři, podívaly se na Večerníček, poté na barrandovský Animáček a šly spát :-)

Když jsem stála ve sprše, promítala jsem si, co se všechno za ten den stalo. Ale to na mě už volal tatínek, že by se dneska taky rád umyl. Vylezu z koupelny a mířím sem na eMimino. Odpovím na komentáře, odepíšu na zprávy, podiskutuji a jdu si lehnout. Asi za 20 minut přijde do ložnice i náš taťka a užijeme si krásnou noc s krásnými sny ;o)

Děkuji tomu, kdo si přečetl deníček :-)

Hodnotilo 11 lidí. Score 2.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
janajelinkova9
Ukecaná baba ;) 1382 příspěvků 15.06.12 06:03

Zdravím, mě to přijde jako docela pohoda den :) už jen vstávat v 6:30 a žádný extra shon :)dokonce je čas i energie na manžela, tak to se těším…

 
Ferrie
Stálice 68 příspěvků 15.06.12 08:39

Hehe :-D Díky, taky jsem ráda, že vstávám v 6:30 a ne dřív…

 
Kapřík90
Závislačka 3089 příspěvků 15.06.12 11:21

Jé to by bylo super kdyby malý vstával až 6:30 vstáváme kolem páte 8o 8o 8o :roll: :roll:

 
eviliska
Extra třída :D 14021 příspěvků 15.06.12 11:28

Mi to přijde jako běžný den. Ty máš ještě výhody, že je manžel odpoledne doma a pohlídá malou. Já práci jako žehlení, utírání prachu a vytírání musím dělat vyložene až děti spí.

Nestěžuju si, každý to má jinak, ale mí 1 den jako ty, tak se směju.

 
MeloryNox
Kelišová 5616 příspěvků 15.06.12 12:03

Aneb jak vypadá jeden den maminky z emimina. Až na ranní shon dborý, ne? :) Jiný dny toho snad máš míň. Pokud nejsi bázen, co denně vytírá, luxuje a utírá prach. Člověk je pak otrokem bytu. Nevím, jak ty, ale já se snažím občas uvařit na dva dny ;)

 
Ferrie
Stálice 68 příspěvků 15.06.12 12:26

@Mucha :-)
@eviliska Manžel nebývá doma, byl doma jen ten den, měl dovolenou, ale šel něco zařídit do práce. Jinak žehlení dělám taky převážně večer ;)
@MeloryNox Tak takový blázen vážně nejsem, abych vytírala a vysávala každý den :-D Ráno je to docela šrumec, ale potom se to zpraví a den je OK ;)

 
sophinka  15.06.12 12:30

Takhle to fakt vypadá jako dva roky prázdnin :mrgreen: jednou napíšu můj den :mrgreen:

 
Ferrie
Stálice 68 příspěvků 15.06.12 12:32

@sophinka Teď, když je Naty ve školce a Terezka je hodná, mám v podstatě prázdniny :-D

 
MeloryNox
Kelišová 5616 příspěvků 15.06.12 12:34

@sophinka jooo, napiš! Ať my, co máme jedno nebo dvě děti, vidíme, co je to pravá makačka s více prckama. :D

Příspěvek upraven 15.06.12 v 12:34

 
MeloryNox
Kelišová 5616 příspěvků 15.06.12 12:35

@Ferrie taky je to pro mě mateřská dovolená. Fakt si to užívám. :)

 
Ferrie
Stálice 68 příspěvků 15.06.12 12:58

@MeloryNox :-)

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26450 příspěvků 16.06.12 01:06

Napsala jsi to hezky, ale vidim to jako normalni den :mrgreen: vsech matek na materske. Ja taky vysavam, varim a uklizim a to kazdy den teda-no je to spis stereotip proste, ale bude lip, nebo hur??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Ferrie
Stálice 68 příspěvků 16.06.12 08:28

@pomenkova Já jsem neříkala nebo nepsala, že to není obyčejný den. Je to obyčejný den maminky na mateřské :)

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26450 příspěvků 17.06.12 09:04

No ja nevedela jak to mam brat -ja myslela, ze je to horor den pro Tebe :mrgreen: Jinak hezky napsane :kytka: :kytka: :kytka:

 
Ferrie
Stálice 68 příspěvků 18.06.12 06:39

@pomenkova Nene, tenhle den byl naopak velmi pohodový, holky byly hodné :)

 
Elynka
Povídálka 40 příspěvků 01.07.12 17:30

Jé, tak to ti závidím ;)
Já mít takový aspoň jeden den, tak si pískám, jak se říká :)

Máš hodné holky, buď za to ráda ;), to když je Míša dohromady s Vláďou, barák je na spadnutí :D :cert:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama