Radinin Ozdravníček č. 6 - O té naší dovolené

Rodičovství
  • Radina
  • 29.08.05

Je to už 3 týdny, co jsme si s rodinkou vyrazili na dovolenou. Původní záměr jet letos s roční bětkou k moři, jsme po probrání všech pro a proti krouhnuli na pobyt na Slovenku. Tatralandia. Uybtování ve vesničce přímo v areálu je nekřesťansky drahé a tak jsme si na internetu přes CK Limba tour našli ubytování v soukromí. Hezky opravený rodinný domek v klidné části Liptovského Mikuláše.... .

První překvapení bylo, že jsme se nemohli ve městě zorientovat. Zastavili jsme u Hypernovy, bohužel na parkovišti ze zadní strany, kde schovaní za rohem vybírali policajti pokuty od nám podobně parkujících občanů Polska. No a co myslíte? Ani řvoucí dítě ho neodradilo od toho aby nám nasolil pěkně tučnou pokutu. Na oplátku jsme dostali radu kudy jet do hledané ulice. Každá rada drahá se, myslím, říká. U domku nás čekal starší pán. Jak uviděl děti, mooooc se divil, jak to že jsme přijeli, že na děti nejsou zařízení a náš pobyt u CK přece stornovali. No, nicméně, zálohu jsme měli zaplacenou a přes moji počáteční chuť se sbalit a najít někoho vstřícnějšího k dětem, jsme se ubytovali. V krátkosti napíšu stav bytu. Prach v poličkách i pod postelemi, manželská postel vrzala tak, že na ní musel spát náš syn a já s manželem jsme se upelešili na přistýlce, kde se nedalo spát, protože matrace byla na 3 díly, každý vypodložený kovovým „nárazníkem“. Moje záda, pláču ještě když si na to vzpomenu. Pro holčičku jsme si naštěstí přivezli rozkládací postýlku. V kuchyni místo odpadkových košů plechovka od žrádla pro majitelů erdelteriéra a druhý odpadkáč plechovka od Primalexu. V jednom víko padalo až na dno koše a majitelka urputně trvala na tom, že tam to víko musí být aby koš nesmrděl, na primalexové krabici se zase víko přicucávalo tak, že prostě jednou rukou člověk neměl šanci… . Umaštěné lino v kuchyni mě raděj nechalo chladnou. Po pár dnech jsem se rozhodla zamést neuklizenou kuchyňku. Hezky jsem si všechno smetla na hromádku a zjistila jsem, že lopatka je prohnutá dokulata,takže se podlahy dotýkaly jenom rožky a smetí prostě podbíhalo pod lopatkou. Vrchol zoufalství? Kdepak. Manžel vtipně přispěchal na pomoc se složkou pravidel ubytování psanými v polštině =o)))), to vám byla lopatička jedna radost.
Počasí bylo uplakané, koupání nehrozilo a tak jsme pořádali výlety s deštníkem a pláštěnkama. Při každém setkání nám majitelka dávala najevo jak nežádoucí tam jsme. Ne slovy, ale prostě to člověk vycítí.
Děti naštěstí obě spaly v tom podtatranském povětří jak dva andílci, přesto si majitelka neodpustila poznámku, že se ostatnímu osazenstvu nelíbí (Polákům, které jednou Bětka asi vzbudila tím, jak kňourala - fakt jenom kňourala - při probuzení)že malá před šetstou ranní vyvádí!!! Přitom bydlela o patro níž v samostatném, luxusním bytečku (měla jsem tu čest tam nahlídnout). teplá voda nás také překvapila. Tekla jenom dopoledne na umytí nádobí od snídaně a pak večer na osprchování. Kdo přišel před půlnocí, tak jako já, musel zákoniče kvičet ve sprše jak raněná myš. Majitelé prostě šetří. Pochopila bych to, 20 let mne rodiče nutili uklízet v pronajímaném bytě naší rodiny, takže vím o co go, myslím s tou teplou vodou, ale nikdo nás předem na tuto věc neupozornil. Majitelka byla povahou silně jako moje mamka, se kterou jsem si v podstatě nikdy nerozuměla, přesto jsem s ní jednou přes týden zabředla do hovoru o pronajímání,ale mluvili jsme spíš o tom jak jsme to měli my a ne o chybách které má jejich pronajímaný byt. Popravdě řečeno, byla jsem tehdy s malou sama „doma“ kluci byli v Tatralandii, kam jsem s malou nešla kvůli fakt blbému počasí a měla jsem strach si stěžovat bez manžela za zády jako svedkem případné scény. Ta přišla až ve chvíli odjezdu. Majitelka mi při našem rozhovoru nasupeně říkala, že CK požaduje od všech ubytovaných klientů hodnocení objektu a poláci (milí lidé, kteří se tam přes týden mihnuli jenom k jídlu) jí tam napsali, že má hnusnou linku v kuchyni(Starou, nemytou, smrděla tukem a zelím - to dodávám sama za sebe).
Noční klid od 10 večer do 7 do rána. Poláci si na zahradě dělali opékačku a přišli po 11 dovnitř. Řvali po sobě, mlátili nádobím a málem vzbudili děti (to tatranské povětří jim nedalo opravdově se probudit). Takže kdo koho rušil,co?
Věděla jsem ale že když jí neřeknu co se mi nelíbí, nikdy nebudu spokojená. Takže scéna těsně před naším odjezdem: ptala jsem se jí z balkonu našeho pokoje jestli si mám přijít k ní dolů pro zálohu a podepsat odjezd, nebo jestli přijde za námi. Řekla, že nám to přinese. Bylo asi 3/4 na 10 ráno a opékačkou vyčerpaní poláci spinkali… . Malá jak ji viděla jít nahoru po schodech, výskala radostí a majitelka ji okřikla, ať je potichu, že „Páni eště spja“. Tak kdy je teda ten noční klid?????„Poďťe, zatvoríma sa v kuchyni“. Zavolala jsem na manžela a prostě jsem jí v jeho přítomnosti řekla (ne napsala do hodnocení) co se nám nelíbilo. Seděla nademnou na stole jako úča na zákadce při písemce a dávala pozor co tam napíšu. Napsala jsem tam jenom ty vrzající postele a začala jsem ještě mluvit o výměně těch odpadkáčů. Ona tak ukázala prstem na papír a já v domění, že ukazuje ať to tam napíšu, jsem začala psát. No a ona vylítla, něco zařvala (nevím co, pardon, ale při takových scénách mívám zatmění, matka je dělala celý život), praštila dveřma a utekla po schodech do svého hnízdečka. už jsme ji neviděli. Já jsem dostala šílenou třasavku, přesto jsem ještě dopsala do hodnocení ty koše a větu, že se nám nelíbí zacházení majitelů s klienty!!! Byla jsem tak rozrušená, že jsem nebyla schopná sejít s malou se schodů, asi by mi spadla. Pán majitel pak za náma přišel k autu, že „čo sa děje?“ nepopisovala jsem mu scénu, jenom jsem řekla, že se od jeho ženy nenechám buzerovat a on na to, že je prostě prchlivá. Že jsme si měli najít apartmán za třikrát tolik peněz a ne je, když nejsou na děti zařízení!!! Odešel nahoru pro hodnocení, které jsem nechala na stole v kuchyni a prečo sme tam písali to a to.....? Preto! Veď vieš!
Sedlala jsem do auta celá rozklepaná a do dneška jsem čekala, jestli vychladnu. Nestalo se tak a proto to všechno píšu. S chladnou hlavou, ale zase mne vztek rozechvívá.
Takže - pozor na cestovky, ověřte si všechno třikrát, než někam pojedete. Holt, naše zkušenost byla špatná. Víte co mne napadlo pokaždé, když jsme se tam vraceli z nějakého výletu? Navrch HUJ uvnitř FUJ a u tohoto privátu to platí dvojnásob. Musím dodat jednu věc. WC a koupelna byly ve vzorném stavu!!! A jak jsem měla tu čest nakouknout do jiného pokoje - malinkého bez skříní, ten byl uklizený.
Teď už vím, že jsme se měli sbalit a hledat jiný, k dětem přívětivý privát. Pozdě bycha honiti, já vím. Příště budu zase o něco chytřejší a asertivnější.
Pokud se rozhodnete jet na Liptov, ráda vám napíšu, do kterého privátu rozhodně nemáte jezdit s dětmi…
 Radka


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
shirin1
Kecalka 331 příspěvků 30.08.05 04:14

AHOJ RADINO!!!

To jste si teda uzili!!!:(((je to skoda..mozna sis pak rikala,ze to more by byvalo bylo lepsi..ale co se da delat..

to jsou teda lidi..chjooo…ani si nechci predstavit,co bych vyvadela ja…jednou by mi nekdo rekl,ze na deti nejsou pripraveni..nebo veci podobneho razu.Stejne tak o rannim placi…
Asi bych jeste do te cestovky zavolala…kdovi,jes­tli ti pronajimatele vubec papir odevzdaji..spis pochybuji.

mej se hezky a snad vam pristi dovolena vyjde mnohlem lepe!!!!!!!!!!!

shirin,sammy a sara

 
Alien-ka
Kecalka 155 příspěvků 30.08.05 10:35

ahoj radino,
to je mi teda luto, ze ste mali takuto zlu skusenost na slovensku:o(
ale zrejme ste len natrafili na zle ubytovanie. my sme boli na litpove na dovolenke pred dvoma rokmi v zime, byvali sme v super chate na brehu liptovskej mary, samozrejme, bez pritomnosti domacich a nijak extra drahe to nebolo…takze v buducnosti skuste radsej hladat ubytovanie v sukromi, ale bez cestovky, urcite budete spokojnejsi…

 
Radina  30.08.05 11:42

Dnes jsem napsala stížnost na privát i do cestovky a i na cestovku samotnou. Jsem zvědavá co nám odpoví. Určitě do téhle oblasti budeme jezdit, netušili jsme jak je tam nádherně. Jenomže to už si vybereme privát přímo na místě s tím, že než se ubytujeme, tak si ho prostě půjdeme prohlídnout.

 
Anonymní  30.08.05 16:14

Na www.limba.sk som našla toto:

Ak pri nástupe na pobyt alebo počas pobytu vznikne akýkoľvek problém, ihneď nás telefonicky kontaktujte - väčšinu problémov je možné vyriešiť po dohode s ubytovateľom, Limba® preto zabezpečuje 24-hodinovú telefonickú službu. V prípade, že vám zo strany ubytovateľa neboli poskytnuté služby podľa nami poskytnutých informácii, máte právo na reklamáciu. Podmienkou začatia reklamačného konania je telefonický kontakt hneď pri zistení závady a spísanie reklamačného zápisu (spíšte všetky faktické závady, ktoré ste zaznamenali). Najlepšie je, keď je reklamačný zápis podpísaný oboma stranami (zákazníkom aj ubytovateľom). Podnet na začatie reklamačného konania je potrebné dať najneskôr do 14 dní od skončenia pobytu.

Je mi ľúto, že ste na Slovensku mali takúto smolu na ubytovanie. Určite ste sa mali sťažovať v CK a ihneď sa ubytovať inde. Škoda. Možno by bolo dobré napísať sem, kde presne to bolo… Vždy je to o ľuďoch a je mi smutno z toho, že od rodiny s deťmi zoberú peniaze za takéto niečo. Myslím, že Limba by vám mala pobyt čiastočne finančne vykompenzovať, ide im predsa o dobré meno. Pošlem im ešte link na tento článok.

LuciaM

 
Radina  30.08.05 19:08

Lucko, není třeba, já jsem jim tam všechno vylíčila v trošku přijatelnější formě, tak abych třeba nenadělala majitelům privátu nějaký extra průšvih. Zas taková S… nejsem =o))))

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama